IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1482 Oldal V  « < 299 300 301 302 303 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
suzukimaruti
hozzászólás 2013-01-19 09:48
Létrehozva: #6001

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-19 08:46) *
Nem. A vevő nem tudja törölni, csak a terméklap "tulajdonosa", de mindjárt ellenőrzöm. smile.gif

Tudtommal nem tudja. Aki most kérdez annak nincs fent terméke, tehát feltételezem vevőként szeretné eltüntetni.
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-01-19 09:46
Létrehozva: #6002

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-01-19 08:43) *
Na de a vevő nem tudja ezt állítani, vagy tévedek?

Dehogy tévedsz. good2.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
Létrehozva: #6003

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-01-19 08:43) *

Nem. A vevő nem tudja törölni, csak a terméklap "tulajdonosa", de mindjárt ellenőrzöm.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
tifike
Létrehozva: #6004

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-13 20:08
Azonosító: 884 787

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-19 08:40) *
Felkeltem időben, mert hideg van és ki kellett volna próbálnom, hogy indul-e az autó. Nyekk. 9-kor kell indulnom, elviszem az ifjú titánt a felvételire. Ma írják a központit, szabad neki drukkolni. Gondolom most kicsit minden ilyen korú gyerekkel rendelkező szülő kissé aggódik.smile.gif
Töltődik az akkumulátor én pedig várakozással nézek a kedd elé, mert akkor viszem szerelőhöz az autót és onnantól megszűnnek ezek a problémáim.
Ki kell nyitnod az adott levelezést és a levél alján van ott a lehetőség.smile.gif

Szia!
Viszonylag régi motoros(vaterás) vagyok és hidd el nekem,hogy nincs ott!Két funkció van:"vissza a mappába" és a "válasz"!De viszont tudom hogy régen működött!Üdv

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-01-19 09:43
Létrehozva: #6005

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-01-19 08:39) *
Értem én, ez valóban változott. Most a levelesládában, az üzenetet megnyitva van egy "ne jelenjen meg a terméklapon" gomb. Így aztán az üzenetet csak az érintettek, meg persze a cég illetékesei láthatják. És ahogy alattam kedves kollegina, rolleyes.gif meg én még lejjebb írtam, mindenki eladóként a magáét.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-19 09:40
Létrehozva: #6006

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-01-19 08:13) *
Jó, nem morgok és vigyázok, de az még arrébb van. Megvárom míg több hó esik, mert ez semmi. smile.gif
Amúgy mi van itt, mindenki henyél? Igaz, én is meresztettem volna megfáradt testem, de hajnali nyolc előtt két tápos és avantgard külsejű ifjú titán alkoholgőzös coming out-jára ébredtem, pont az ablakom alatt. Szép dolog a szerelem, de ekkora cécóval és így bekamillázva? Hogy a rákban lehet ilyen korán benyesni? biggrin.gif Gondoltam, az ablakon kihajolva távozásra bírom őket, de párom azt mondta, férjek a bőrömbe, így aztán lementem egy kis fáért a cserépkályhába. Szép napot! smile.gif

Felkeltem időben, mert hideg van és ki kellett volna próbálnom, hogy indul-e az autó. Nyekk. 9-kor kell indulnom, elviszem az ifjú titánt a felvételire. Ma írják a központit, szabad neki drukkolni. Gondolom most kicsit minden ilyen korú gyerekkel rendelkező szülő kissé aggódik.smile.gif
Töltődik az akkumulátor én pedig várakozással nézek a kedd elé, mert akkor viszem szerelőhöz az autót és onnantól megszűnnek ezek a problémáim.

IDÉZET(tifike @ 2013-01-19 08:31) *
Szia!
Sajnos nekem ez nem működik.Illetve nem is találom.Egy olyan funkció van,amivel egy konkrét termékkel kapcsolatos levelezésemet (az összes levélváltásomat)együtt tudom megjelölni és törölni!nekem arra a funkcióra lenne szükségem ami régen is volt:hogy egy konkrét hozzászólást,kérdést tudjak törölni.Ez régen úgy nézett ki,hogy lenyitottam az adott hozzászólást/kérdést és annak a halványszürke mezőjének jobb felső sarkában volt lehetőségem a törlésére.Nem tudom mennyire voltam érthető?
Köszi

Ki kell nyitnod az adott levelezést és a levél alján van ott a lehetőség.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-01-19 09:39
Létrehozva: #6007

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szia!
Sajnos nekem ez nem működik.Illetve nem is találom.Egy olyan funkció van,amivel egy konkrét termékkel kapcsolatos levelezésemet (az összes levélváltásomat)együtt tudom megjelölni és törölni!nekem arra a funkcióra lenne szükségem ami régen is volt:hogy egy konkrét hozzászólást,kérdést tudjak törölni.Ez régen úgy nézett ki,hogy lenyitottam az adott hozzászólást/kérdést és annak a halványszürke mezőjének jobb felső sarkában volt lehetőségem a törlésére.Nem tudom mennyire voltam érthető?
Köszi

Értem én, ez valóban változott. Most a levelesládában, az üzenetet megnyitva van egy "ne jelenjen meg a terméklapon" gomb. Így aztán az üzenetet csak az érintettek, meg persze a cég illetékesei láthatják. És ahogy alattam kedves kollegina, rolleyes.gif meg én még lejjebb írtam, mindenki eladóként a magáét.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-01-19 09:41

--------------------

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-01-19 09:38
Létrehozva: #6008

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szép jó reggelt mindenkinek! smile.gif kave.gif kave.gif kave.gif kave.gif

Szia!
Köszi

Terméklapról csak az eladó tudja törölni.

+Quote Post
tifike
hozzászólás 2013-01-19 09:31
Létrehozva: #6009

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-01-19 08:23) *
A személyes menüben van az üzenetek szekció. Ott be lehet jelölni, hogy megjelenjék-e a terméklapon, vagy sem.

Szia!
Köszi

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-01-19 09:23
Létrehozva: #6010

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tifike @ 2013-01-19 08:17) *
Sziasztok!
lehet ,hogy nem a legmegfelelőbb helyre írok,de nem találtam témábavágó topicot ezért írok ide!Az a problémám,hogy régebben lehetőség volt arra,hogy egy termék adatlapjára írt kérdésemet,hozzászólásomat töröljem,most ez a lehetőség nálam nem jelenik meg,de időközben viszont tapasztalom,hogy másoknak működik.Mi lehet a gond?
Köszönöm a segítségeteket

A személyes menüben van az üzenetek szekció. Ott be lehet jelölni, hogy megjelenjék-e a terméklapon, vagy sem. Ha jól tudom, ez csak a saját termékekre vonatkozik. Tehát ha más cuccára megy az üzenet, azt ő tudja meg nem jelentté tenni, de a menüben azért ott marad.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-01-19 09:27

--------------------

+Quote Post
tifike
hozzászólás 2013-01-19 09:17
Létrehozva: #6011

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
lehet ,hogy nem a legmegfelelőbb helyre írok,de nem találtam témábavágó topicot ezért írok ide!Az a problémám,hogy régebben lehetőség volt arra,hogy egy termék adatlapjára írt kérdésemet,hozzászólásomat töröljem,most ez a lehetőség nálam nem jelenik meg,de időközben viszont tapasztalom,hogy másoknak működik.Mi lehet a gond?
Köszönöm a segítségeteket

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-01-19 09:13
Létrehozva: #6012

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-18 15:08) *
Ne mérgelődj, inkább vigyázz magadra az úton.smile.gif

Jó, nem morgok és vigyázok, de az még arrébb van. Megvárom míg több hó esik, mert ez semmi. smile.gif
Amúgy mi van itt, mindenki henyél? Igaz, én is meresztettem volna megfáradt testem, de hajnali nyolc előtt két tápos és avantgard külsejű ifjú titán alkoholgőzös coming out-jára ébredtem, pont az ablakom alatt. Szép dolog a szerelem, de ekkora cécóval és így bekamillázva? Hogy a rákban lehet ilyen korán benyesni? biggrin.gif Gondoltam, az ablakon kihajolva távozásra bírom őket, de párom azt mondta, férjek a bőrömbe, így aztán lementem egy kis fáért a cserépkályhába. Szép napot! smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-18 23:56
Létrehozva: #6013

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2013-01-18 22:40) *
...
Egyáltalán nem hülyék ezek a kérdések, kérdezz többet is bátran...

Köszönöm.smile.gif Egyelőre nem kérdezek többet. thank_you.gif
Amúgy a Picasát használom és a Fotosizert, asszem más nincs is fent a gépemen. Mondjuk a Picasát csak a saját vízjelem megalkotására, mert nem veszi be a gyomrom a vaterásat, olyan uniformizált. Na és én még azelőtt használtam ezt, mielőtt a vatera bevezette volna a sajátot. Egyáltalán nem javítok a képeimen, olyan állapotban kerülnek a Vaterára, ahogy a fényképezőgépbe bemennek.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2013-01-18 23:40
Létrehozva: #6014

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-18 21:43) *
Ha nem értettelek félre, akkor talán nem kérdezek nagy hülyeséget. IPTC-t én be tudom írni?

Igen, képszerkesztő programmal. Pl. IrfanView segítségével (tudom, nem használod, de ha megírod, mit használsz, akkor talán arról is tudok írni), szóval Irfanview-al megnyitod, az eszköztáron a i betűs ikonra kattintasz, feljön a panel... IPTC gomb, ott lesz a beviteli lehetőség, sajnos, ez a rész nincs lefordítva, ám adja magát.

IDÉZET
Sima megjegyzést hogy lehet a képbe írni?

Ugyanúgy IrfanView-al, csak nem ez IPTC gombra böksz, hanem a "Megjegyzés" gombra... :-)

IDÉZET
Ezek a dolgok, amiket mondtál, ha használva vannak, akkor a tulajdonságoknál megnézhetők? Vagy hol?

Az XP (az újabbakat nem tudom most kapásból), a tulajdonságok panelen megmutat némi EXIF információt, ha az Összegzés fülön a Speciális gombra kattintasz. (Ugyanitt lehet szöveges információkat is a fájlhoz rendelni, ami ebből a szempontból csalóka, mert nem a fájlba írja)
Igazából megnézni más programokkal lehet ezt, pl. IrfanView-al :-)
IDÉZET
Ha nagyon hüyle kérdéseket tettem fel, akkor ne fáraszd magadat a válasszal, mert akkor az azt jelenti, hogy ezen a téren nagyobb a homály az ideálisnál, tehát eloszlathatatlan.smile.gif

Egyáltalán nem hülyék ezek a kérdések, kérdezz többet is bátran...

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-18 22:43
Létrehozva: #6015

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2013-01-18 21:14) *
Az IPTC adatokat kiadók "találták fel", ill. szabványosították, jogvédelmi céllal, ezekben lehet olyan dolgokat leírni, hogy ki a jogtulajdonos, milyen megszorításokkal mire lehet jogosan a képet használni (tehát jogi nyilatkozatot lehet benne leírni), továbbá leírhatók olyan dolgok, hogy hol, miről készült a kép, miféle dolgot ábrázol, milyen környezetbe szánták (pl. adott kiadvány, könyv, újság, cikk címe, száma, fejezete, oldalszáma), leírás, kép címe, és egyéb speciális instrukciók, keresőszavak. A digitális fotómasinák nem töltik ki az IPTC rovatokat, a házilag készített képek elsöprő többségénél ezek a rovatok üresek.
....
Sima megjegyzést is lehet a képbe írni, ami sem nem IPTC, sem nem EXIF. ....

Ha nem értettelek félre, akkor talán nem kérdezek nagy hülyeséget. IPTC-t én be tudom írni? Nem akarom, mert nekem eléggé egyedi az árukészletem, nemigen lenne érdemes ellopni őket. Csak a kíváncsiság miatt kérdezem. És ha igen, akkor ha nem a fényképezőgépen, csakis a laptopon.

Sima megjegyzést hogy lehet a képbe írni?

Ezek a dolgok, amiket mondtál, ha használva vannak, akkor a tulajdonságoknál megnézhetők? Vagy hol?
Ha nagyon hüyle kérdéseket tettem fel, akkor ne fáraszd magadat a válasszal, mert akkor az azt jelenti, hogy ezen a téren nagyobb a homály az ideálisnál, tehát eloszlathatatlan.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2013-01-18 22:14
Létrehozva: #6016

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-01-18 19:52) *
A képeket szerzői jog védi, ezért a rendszer nem végezhet rajtuk ilyen jellegű rejtett módosítást. A vízjel is egy módosítás, de az publikus és az eladó saját maga teszi a képre.

hm. Amúgy az EXIF adatokat is eltünteti, bár nem állítom, hogy ez tudatos. A sima megjegyzés is védett lenne? (Az másik, IPTC-től elhatárolt JPG lehetőség)

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-18 19:49) *
Én sem sokat értettem belőle.biggrin.gif

A dolog lényege, hogy szöveges információkat lehet a képeken belül tárolni, ezek közül az EXIF azon információk köre amik a kép keletkezésének körülményeit és a képre vonatkozó technikai adatokat tárolja, ezt pl. a digitális fotómasinák írják bele a képbe. Tartalmazza a kép készítésének pontos idejét, a képet készítő berendezés azonosítóját (fényképezőgép típusát), meg olyasmiket, hogy vaku használata miféle volt, milyen egyéb beállításokkal készült a kép (fókusz, záridő, rekesznyílás), mekkora a kép alap mérete, színösszetétel, és egyebek.

Az IPTC adatokat kiadók "találták fel", ill. szabványosították, jogvédelmi céllal, ezekben lehet olyan dolgokat leírni, hogy ki a jogtulajdonos, milyen megszorításokkal mire lehet jogosan a képet használni (tehát jogi nyilatkozatot lehet benne leírni), továbbá leírhatók olyan dolgok, hogy hol, miről készült a kép, miféle dolgot ábrázol, milyen környezetbe szánták (pl. adott kiadvány, könyv, újság, cikk címe, száma, fejezete, oldalszáma), leírás, kép címe, és egyéb speciális instrukciók, keresőszavak. A digitális fotómasinák nem töltik ki az IPTC rovatokat, a házilag készített képek elsöprő többségénél ezek a rovatok üresek.

Sima megjegyzést is lehet a képbe írni, ami sem nem IPTC, sem nem EXIF.

Ezeket az információkat képszerkesztő programokkal lehet beírni, szerkeszteni. Az EXIF módosítását a programok nem engedik, igaz ugyan, hogy eltávolításuk lehetséges olyan módon, hogy másként mented a képet, rendes program ilyenkor lehetővé teszi azok megtartását is, de ez ki-be kapcsolható opció.
Mivel az EXIF tárolja a képek készítésének az idejét, és kiolvasható, nekem pl. ez hasznos a nyaraláson készült képek sorba rendezésénél készítésük ideje szerint. Mármint 2 géppel készültek a képek, és ezeket egymás után átolvasva a PC-re, az átolvasás sorrendje szerint lettek számozva, azaz a második gépről áttöltött képek név szerint az első gép utolsó képe után következtek. Az EXIF idők alapján a rengeteg képet idő szerint lehet rendezni (a nevükben a számozást átírni).

Tehát az említett mezők módosításának a lehetősége adott bárki számára, de ez a dolog nem jellemző, mármint, hogy sokan foglalkoznának ezzel, egyáltalán szem előtt tartanák. Pedig egy nagyon jó hozadékuk is van ezeknek a mezőknek, pl. rengeteg kép közül villámgyorsan meg lehet találni akármelyiket, amik tartalmazzák azt a szót, amire rákeresünk. (Pl. Total Commander is képes ezekre keresni).
Azaz, katalogizálásra is ideálisak ezek a mezők, figyelembe véve, hogy a képfájlokon belül vannak tárolva, együtt mozognak a képekkel, akárhová másolod, viszed, megy vele az információ is.

A hozzászólást -Bigdept- szerkesztette a következő időpontban: 2013-01-18 22:17

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-01-18 20:52
Létrehozva: #6017

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Bigdept @ 2013-01-18 19:17) *
Csak füstölgök:
A vízjel önmagában is hasznos lehet, bár a jelzett esetekben az eredeti eléggé elfedésre került, nem igazán elrettentő a huncutkodók számára...
Arra gondoltam, hogy a feltöltő modul úgyis megdolgozza a képeket, átméretezi, vízjelezi, mennyiből állna megtartani az eredeti EXIF infőkat, és beleírni az IPTC rovat szerző mezőjébe a feltöltő nevét, feltöltés idejét? Olyan módon, hogy az eredetit nem írja felül, így egyfajta beépített naplóként szolgálna, ha gyűlne benne a sok felhasználónév, ugyanakkor egyértelműbb, hogy az első ezek között az eredeti szerző. OK, hogy az IPTC mezők könnyen módosíthatók, de a többségnek ez talán eszébe sem jut, pláne, hogy sokan nem is tudnak róla...

A képeket szerzői jog védi, ezért a rendszer nem végezhet rajtuk ilyen jellegű rejtett módosítást. A vízjel is egy módosítás, de az publikus és az eladó saját maga teszi a képre.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-18 20:49
Létrehozva: #6018

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bijobaju @ 2013-01-18 19:46) *
Áááá, de rossz azzal szembesülni, hogy se az informatikát, se a füstjeleket nem értem unsure.gif
mosking.gif

Én sem sokat értettem belőle.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2013-01-18 20:46
Létrehozva: #6019

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-12 22:50
Innen: a nagy Civis
Azonosító: 234 299

IDÉZET(Bigdept @ 2013-01-18 19:17) *
Csak füstölgök:
A vízjel önmagában is hasznos lehet, bár a jelzett esetekben az eredeti eléggé elfedésre került, nem igazán elrettentő a huncutkodók számára...
Arra gondoltam, hogy a feltöltő modul úgyis megdolgozza a képeket, átméretezi, vízjelezi, mennyiből állna megtartani az eredeti EXIF infőkat, és beleírni az IPTC rovat szerző mezőjébe a feltöltő nevét, feltöltés idejét? Olyan módon, hogy az eredetit nem írja felül, így egyfajta beépített naplóként szolgálna, ha gyűlne benne a sok felhasználónév, ugyanakkor egyértelműbb, hogy az első ezek között az eredeti szerző. OK, hogy az IPTC mezők könnyen módosíthatók, de a többségnek ez talán eszébe sem jut, pláne, hogy sokan nem is tudnak róla...

Áááá, de rossz azzal szembesülni, hogy se az informatikát, se a füstjeleket nem értem unsure.gif
mosking.gif

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2013-01-18 20:17
Létrehozva: #6020

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-01-17 22:00) *
Elnézést a kavarodásért, a vízjel pont az ilyen esetek bizonyítására való.

Csak füstölgök:

--------------------

+Quote Post

1482 Oldal V  « < 299 300 301 302 303 > » 
Reply to this topicStart new topic
13 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (13 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-16 06:19