IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1529 Oldal V  « < 311 312 313 314 315 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
svejku
hozzászólás 2013-02-13 19:25
Létrehozva: #6241

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-13 18:08) *
Annyira ocsmány idő van...sad.gif

Itt szép havas minden. smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-02-13 19:20
Létrehozva: #6242

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-13 18:08) *
Annyira ocsmány idő van... sad.gif

Nálunk most nagyon kellemes enyhe az idő. A hó is szépen elolvadt, már csak itt-ott van foltokban. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-13 19:08
Létrehozva: #6243

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-02-13 17:15) *
grin.gif

Annyira ocsmány idő van...sad.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-02-13 18:15
Létrehozva: #6244

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-13 16:06) *
Milyen jóindulatú. mosking.gif

grin.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-13 17:06
Létrehozva: #6245

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-02-13 15:47) *
Miért lenne ez alacsonyrendű? smile.gif Pont én magyarázzam pont Önnek, hogy az embernek vannak érzelmei is és ezek bizony befolyásolják a döntéseit, viselkedését? color.gif

Hát, erről lehetne hosszasan beszélgetni és a végén nem lenne egyértelmű megoldás. smile.gif Amúgy, amit mástól gond nélkül elfogadok, mert megértem, azt magammal szemben sokkal keményebben bírálom.

Ők lehetséges, hogy nem éreztek így, de nem is éltek normál életet.

Vagy az a normál élet? Mondjuk ezt nem tudjuk meg sosem.

Gondolom ötödik generációs emigráns lehet és hát ennyire sikerült megtanulnia a nyelvet.
Azt semmiképpen sem feltételezném, hogy ennyire sikerült elfelejtenie...

Milyen jóindulatú. mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-02-13 16:47
Létrehozva: #6246

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-13 13:56) *
...
Ön szerint Buddha, vagy Jézus, vagy a nagy szentek (teljesen mindegy melyik vallásból vesszük, nagy alakok voltak mindannyian) éreztek ilyen alacsonyrendűen? Szerintem annyival (is) többek voltak nálunk, hogy ezeket a dolgokat jó irányban tudták kioltani, vagy át tudták fordítani.

Miért lenne ez alacsonyrendű? smile.gif Pont én magyarázzam pont Önnek, hogy az embernek vannak érzelmei is és ezek bizony befolyásolják a döntéseit, viselkedését? color.gif
Ők lehetséges, hogy nem éreztek így, de nem is éltek normál életet.
IDÉZET(zejopy @ 2013-02-13 13:56) *
És még hozzáteszem, hogy bagoly mondja verébnek...

Gondolom ötödik generációs emigráns lehet és hát ennyire sikerült megtanulnia a nyelvet.
Azt semmiképpen sem feltételezném, hogy ennyire sikerült elfelejtenie...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-13 14:56
Létrehozva: #6247

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-02-13 13:04) *
Nemtom milyen lehet igazán okosnak lenni, de ennyi néha valóban kell az ember lelkének violent2.gif good2.gif

Nem volt semmi értelme. Úgysem fog változni, a következő eladóval is megcsinálja, szóval szerintem ha valaki igazán okos ember, akkor ilyet nem csinál, mert ez olyan bosszúállásféleség, tehát roppant alacsonyrendű dolog. Kicsit szégyellem is magamat, de inkább azon gondolkodom, hogyan tudnék annyit változni, javulni, hogy ez ne legyen bennem. Mert persze ez nem kimondottan az "okosságról" szól, csak hirtelen nem jutott jobb szó az eszembe.
Ön szerint Buddha, vagy Jézus, vagy a nagy szentek (teljesen mindegy melyik vallásból vesszük, nagy alakok voltak mindannyian) éreztek ilyen alacsonyrendűen? Szerintem annyival (is) többek voltak nálunk, hogy ezeket a dolgokat jó irányban tudták kioltani, vagy át tudták fordítani.

IDÉZET(xxx @ 2013-02-13 13:48) *
Igen kerem csak a sok tudatlan akkel itt talalkozam legtobb nemtud kulfoldre meg cimezni egy boritekot!!!!(tisztelet a kivetelnek)es ezt mas tollabol folyt ki..sajnosi itt tartunk!!! forumhoz meg mindenknek van joga hozzaszolni esszerkeztenii!!!Es nem fogok egyenkent felkeresni es irosgatni a kedves eladoknak hogy ki tud irni olvasni!!!
Es termeszetesen fix arban vagy villamaron vennem meg.Visz lat!!!!
IDÉZET(zejopy @ 2013-02-13 13:51) *

Milyen szimpatikus a hozzáállásod. Nem is értem, mit keresel itt, ahol ennyire sok tudatlan eladó van. Még jó, hogy te magad vagy a tökély.
Az meg milyen klassz, hogy felvilágosítod a moderátort az itteni szabályokról. Majd elolvassa és biztosan kicsit könnybe lábad a szeme a meghatottságtól. Van zsebkendője, úgyhogy ne aggódj, az orrát ki fogja fújni, mielőtt... szóval izé.

És még hozzáteszem, hogy bagoly mondja verébnek, mert lehet, hogy vannak, akik nem tudnak külföldre megcímezni egy borítékot. De olyanok is vannak, akik nem képesek értelmes postot írni a fórumra, bár joguk az van, hogy az igénytelen gondolatukkal szemeteljenek itt.
Mert basszus, ezt az írásmódot tényleg nem egyszerű értelmezni, tehát nem annyira értem, mi a gond. dry.gif
BangHead.gif BangHead.gif BangHead.gif BangHead.gif
(Mert még mindig nem vagyok eléggé "okos")
rolleyes.gif Beeeeeenz rolleyes.gif ne törölje, ha lehet az orrfolyásáról szóló postot.biggrin.gif

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2013-02-13 16:48

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-02-13 14:04
Létrehozva: #6248

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-13 11:39) *
...Nyilván abban az esetben, ha igazán okos lennék, nem igényeltem volna ezt. Majd persze elgondolkodom ezen is.smile.gif

Nemtom milyen lehet igazán okosnak lenni, de ennyi néha valóban kell az ember lelkének violent2.gif good2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2013-02-13 13:32
Létrehozva: #6249

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-13 11:39) *
.. Kicsi fiam ájultan alszik. ...

Felébredt. rolleyes.gif Mosolyog. Mehetek dolgozni. smile.gif

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-13 12:39
Létrehozva: #6250

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Őt pedig nektek hoztam, döntsétek el mihez kezdtek vele.
Elgondolkodtam a jelenségen, bár maga a tény, hogy egy részemről tökéletes tranzakciót lehúznak, már nem érint meg. Matek. Lehetetlen több mint 1100 értékelésből (amióta bevezették annyit adtam el) egyrészt tökéleteset produkálni, másrészt csak egészséges lelkületű vevőt kifogni. Mert tulajdonképpen itt erről van szó. Akik így értékelnek, azokkal valami nem stimmel, valami nem jól működik náluk, valami félrecsúszott, ami miatt egyébként biztosan nem harmonikusak és kiegyensúlyozottak. Tulajdonképpen sajnálni kell őket, mert nincs kihez fordulniuk segítségért, sőt, rosszabb esetben azt sem tudják, hogy segítségre szorulnak.
Ha körülnéztek, ez van mindenhol. Sok tapintatlan, erőszakos, agresszív ember. Gondoljatok csak a közlekedésre, vagy a bevásárlásra, mikor szinte félrelök, hogy 3 perccel hamarabb végezzen, vagy leordítja valakinek a fejét, mert kicsit meglökte, és még lehetne sorolni. Ezek nem természetes viselkedésformák. Nem így kell élni és nem is szabad így élni, mert árt az egyénnek, de a közösségnek is, ráadásul nem vezet sehová, zsákutca. Mégis ez van. Szoktam gondolkodni, ez valami rossz szokás nálam, de keresem a miértekre a magyarázatot.
Nyilván bennem is bujkál valami elfojtás, mert elégedett voltam a magam által adott értékeléssel, hiszen tudom, hogy ettől kap idegbajt. Nem tud válaszolni, nem tudja töröltetni, idők végezetéig ott fityeg. Gonosz dolog volt tőlem, de bevallom töredelmesen, jól esett. Nyilván abban az esetben, ha igazán okos lennék, nem igényeltem volna ezt. Majd persze elgondolkodom ezen is.smile.gif

Más: Kicsi fiam ájultan alszik. Vagy megfázott, vagy influenzás, mindegy is. Elment tegnap a dokihoz, hazajött egy köteg recepttel. Nem részletezem, miket kapott, de asztmagyógyszertől (tudni kell, hogy nem asztmás a gyerekem) elkezdve antibiotikumig minden volt. Olvastam és döntésre jutottam. Fennállása óta másodszor történt ez meg. Először négy éves korában, amikor egyik betegségből a másikba esett, amikor nem volt 9 nap, amit egyhuzamban egészséges lett volna. Amikor a doktor hörgőtükrözést javasolt (a laringoszkópián már túl voltunk, tüdőgyulladások, arc- és homloküreg gyulladások, középfülgyulladások... tényleg kritikus volt a helyzet), összecsomagoltuk a gyereket és "kivettük" a a méreggyárak kezéből. Remélem nem tudjátok milyen érzés, de ennek 10 éve, de ha egy bizonyos köhögéstípust meghallok, máig is összeugrik a gyomrom a feszültségtől. Na szóval elvittük máshová, ahol helyretetették. Úgy, hogy az év fennmaradó 8 hónapjában ő már csak kétszer volt beteg, utána pedig éveken át egyszer-egyszer, ami szerintem belefér a normális működésbe. Aztán lanyhult a figyelmem, és tavaly télen is, meg idén télen is egy antibiotikum kúra ellen nem léptem fel. Rájöttem, hogy pont az lesz, ami volt, ha most nem döntök jól. Szóval döntöttem, megvettem a bevált dolgokat. Este lefeküdt, amióta ébren vagyok kétszer hallottam köhögni, és alszik, mint a tej.
Ágynyugalom. Javasolnak ilyet ma még? Az alvás alatt gyógyul legjobban az ember. Lassan muszáj mennem dolgozni és fel fogom ébreszteni, hogy beszéljek vele, de még ez sem biztos. Régen az emberek feküdtek, ha betegek voltak, addig, amíg betegek voltak. Ma meg menni kell, mert ... tudjátok ti is. Hát az én fiam nem megy. Ha lassabban gyógyul meg, akkor lassabban. Akkor tovább lesz itthon. De az a gyógyulás valódi gyógyulás, nem tünetmentesítés. A szervezetnek hatalmas öngyógyító ereje van, amit a kemikáliák teljesen lenyomnak, tönkretesznek. Oké, oké, eldugulok. Csak elmeséltem, hátha valaki elgondolkozik rajta.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-02-13 12:02
Létrehozva: #6251

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-02-13 04:28) *
Szép jó reggelt Mindenkinek! smile.gif

Élmény volt végig olvasni a tegnapi napotokat. biggrin.gif
kave.gif kave.gif kave.gif ... kave.gif tej, tejszín, tea, kefir, joghurt.

Köszi, enyémet kivettem! smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2013-02-13 05:30) *
Ha már cipeled azokat a nehéz rekeszeket, ugyan hozz már én viszek egy zsákocska citromot, meg végszükség esetére gint és tonic-ot.
Jó reggelt neked is. smile.gif

good2.gif
Szép napot mindenkinek!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-13 11:16
Létrehozva: #6252

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-02-13 10:06) *
Dicséretes őszinteség, de érthető laugh1.gif

derisive.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-02-13 10:06) *
Sajnos, ez így működik, tényleg nem tudok vele mit kezdeni...

Köszönöm, akkor nem zaklatom vele többet, nem tudtam, hogy nem lehet rajta változtatni. thank_you.gif

Különben visszaolvastam a postomat, tele van hibával. unsure.gif Esküszöm, színjózan vagyok.biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-02-13 11:21

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-02-13 11:06
Létrehozva: #6253

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-13 09:56) *
Nem jó, hogy utólag hozzáír és nem látszik kívülről. Szeretem a stílusát, de annyira azért nem, hogy többször elolvassam ugyanazt a postját.

Dícséretes őszinteség, de érthető laugh1.gif
IDÉZET(zejopy @ 2013-02-13 09:56) *
...
Szóval, kérem szépen (és svejku is), hogy valamit csináljon, hogy a fórum mechanizmusai...

Sajnos, ez így működik, tényleg nem tudok vele mit kezdeni...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-13 10:56
Létrehozva: #6254

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-02-13 09:38) *
good2.gif
Ezeket én is a PEP-es kollégától kérdeztem, mert ennyire nem ástam bele magam a témába smile.gif

Alakul a mondanivalóm, de majd csak estefelé lesz eléggé "érett".

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-02-13 09:38) *
Azóta egyébként kibővítettem 1-2 mondattal a fenti választ.

Ön egy kicsit gonosz. mosking.gif smile_275.gif

Nem jó, hogy utólag hozzáír és nem látszik kívülről. Szeretem a stílusát, de annyira azért nem, hogy többször elolvassam ugyanazt a postját. Csak akkor nézem meg még egyszer, ha valami még eszembe jut egy közlésével kapcsolatban, vagy pontosítani akarom a fejemben az infót, amit adott. Ha viszont az eredeti írása egyértelmű, letisztult (bennem) és nem vet fel újabb kérdéseket, nem megyek vissza. Ha viszont látnám, hogy "történt valami", azaz pl. a frissítéskor az időpont változik, 9:21 helyett 9:28 van pl, akkor visszakattintanék és az új infóról értesülnék, ami ebben az esetben az ÜSZ-nak írt levelem alakulását is befolyásolja, vagy inkább pontosítja, mert így egy viszontválaszt megelőzök majd a gondolataim ismertetésekor, ami felesleges lenne, mert nekem nyilvánvaló, de azt az Ön kollégája nem tudhatja.smile.gif
Szóval, kérem szépen (és svejku is), hogy valamit csináljon, hogy a fórum mechanizmusai Önnél is úgy működjön, mint a többi halandónál, mert ha más biggyeszt utólag oda valamit (5 perc után), akkor módosul az időpont. És mi sem tudunk 600 év múlva módosítani egy postunkon. Szerintem Ön is csinálja úgy, hogy ne tudjon. Nem azért, mert sajnálom Öntől ezt a lehetőséget mosking.gif, hanem mert az megszólalásai többnyire fontos információkat hordoznak, amikről nem szeretnénk lemaradni. rolleyes.gif thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-02-13 10:38
Létrehozva: #6255

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-13 09:35) *
... megkeresem az ÜSZ-ot és párbeszédet kezdeményezek velük. smile.gif

good2.gif
Ezeket én is a PEP-es kollégától kérdeztem, mert ennyire nem ástam bele magam a témába smile.gif
Azóta egyébként kibővítettem 1-2 mondattal a fenti választ.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-13 10:35
Létrehozva: #6256

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-02-13 09:21) *
A "Sikeres adásvételek aránya: 73%" ez a vevőkkel kapcsolatos értékelések sikerességére vonatkozik és nem az utóbbi 90 napra, hanem az összesre.

swoon.gif Ez az infó nekem új volt. Most hirtelen nagyon nagy közlési kényszer támadt bennem, de szerencsére rendetlen felhalmozódásuk és összevissza való elhelyezkedésük és megindulásuk miatt beszorultak, eldugítottak, szóval nem tudnak kijönni.
Fésülgetem, rendezgetem, és ha valami érdemleges marad belőlük, megkeresem az ÜSZ-ot és párbeszédet kezdeményezek velük. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-13 08:27
Létrehozva: #6257

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-02-12 22:55) *
A sörömet nem osztom meg! nono.gif
Akárkivel. smile.gif
De Veletek bármikor! drinks.gif
Jó éjt!

thank_you.gif

kave.gif tej, tejszín, tea, kefir, joghurt.

Szia, szép reggelt neked is, köszönöm, egy kávét elveszek, ha szabad.smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2013-02-13 05:30) *
Elférsz ott te is. Várjál, lobbizok egy keveset. Habár, nincs is arra igazán szükség. Neked is szép napot! rolleyes.gif

Ez igazán szép tőled! thank_you.gif Ha már cipeled azokat a nehéz rekeszeket, ugyan hozz már én viszek egy zsákocska citromot, meg végszükség esetére gint és tonic-ot.

Legyen szép a reggeled. Köszi.smile.gif

Fúú, megfőzöm a kávét, mert teljesen le vagyok lassulva. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-02-13 06:30
Létrehozva: #6258

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

..

Micsoda all inclusive ellátás! smile.gif Jöhet mind, a sorrenden gondolkozom még. Legyen szép napod. smile.gif A reggeli üdvözleted csonkításáért bocs, a rendszer sokallta a szmájlikat.
IDÉZET(davidmaci92 @ 2013-02-12 22:40) *
Aludjatok, álmodjatok, legyetek kedvesek svejkuval, hátha helyet szorít nektek és talán még a sörét is megosztja veletek. wave.gif

Elférsz ott te is. Várjál, lobbizok egy keveset. Habár, nincs is arra igazán szükség. Neked is szép napot! rolleyes.gif
IDÉZET(svejku @ 2013-02-12 22:55) *
Akárkivel. smile.gif
Jó éjt!

Ez igazán szép tőled! thank_you.gif Ha már cipeled azokat a nehéz rekeszeket, ugyan hozz már én viszek egy zsákocska citromot, meg végszükség esetére gint és tonic-ot.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-02-13 06:31

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-02-13 05:28
Létrehozva: #6259

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

kave.gif kave.gif kave.gif kave.gif kave.gif tej, tejszín, tea, kefir, joghurt.

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2013-02-13 05:29

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-02-12 23:55
Létrehozva: #6260

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(davidmaci92 @ 2013-02-12 22:40) *
Aludjatok, álmodjatok, legyetek kedvesek svejkuval, hátha helyet szorít nektek és talán még a sörét is megosztja veletek. wave.gif

Akárkivel. smile.gif
Jó éjt!

+Quote Post

1529 Oldal V  « < 311 312 313 314 315 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-23 17:30