IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1547 Oldal V  « < 31 32 33 34 35 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2014-06-26 20:19
Létrehozva: #641

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-26 20:04) *
Voltak, de inkább csak tartalmilag. Unalmasak, de az ízlés dolga is. De az előzőekben említett igénytelen dolgok nem voltak jellemzőek szerintem.

Hibákra nem emlékszem én sem. Néhány szörnyű szovjet történet viszont... biggrin.gif

Ez igaz lehet smile.gif

Különben egyszer említette, mivel foglalkozott az édesapja.smile.gif Még nagyon régen, D. B. kapcsán. Most jutott eszembe, hogy már erről is beszéltünk.

A technikai dolgok terén nem vagyok maradi (igaz, a kütyümániás korszakon már átestem smile.gif ), de erre nem vagyok hajlandó. Egyszer olvastam el kényszerűségből egy hosszú e-könyvet de örökre elég is volt.

Szerintem azért, mert Önt a könyv a régi dolgokhoz köti. Önnek vannak patinás dolgai. És oda nem enged be szerintem friss dolgot. Az okostelefont sem szereti. És fényképezni is fényképezőgéppel szeret. Amúgy ezek nem jó, vagy rossz dolgok, de nagyon jellemzőek. A fórumot is szereti. Ez sem a legújabb irányzat. Szereti a régi dolgokat megtartani és az újakat csak szűrten engedi be.
Nekem tetszett. Hihetetlen biztonságot ad az embernek, amikor fejtágításon nem ordít róla 5 méterről, hogy olvasással tölti az időt.smile.gif

Igen, ezzel éltem én is, döbbenetes árak vannak. Ami egyben szomorú is, de erről már beszéltünk egyszer.

Igen.smile.gif

Nem ritkaság és nagy részük már jó minőség egyébként. Csak akkor van baj, ha a tartalom silány és így egyben nagyon olcsó az összhatás smile.gif

Kína így vált uralkodó nemzetté. Szerintem aggasztó, hogy minden ott van. De ebbe nem gondolok bele sosem, mert úgysem tudok annyit, hogy érdemben alkossak véleményt.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-26 20:04
Létrehozva: #642

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-26 15:00) *
Gondolkodtam. Talán akkoriban is voltak gyenge színvonalú könyvek.

Voltak, de inkább csak tartalmilag. Unalmasak, de az ízlés dolga is. De az előzőekben említett igénytelen dolgok nem voltak jellemzőek szerintem.
Esetleg azonos kultúrkörből jövünk. Ez alatt azt értem, hogy bár az előző rendszerben nem rétegződött ennyire a társadalom, de egy bizonyos elkülönülés azért volt. És valószínű, hogy a szüleink (mármint az Öné, és az enyémek) - talán a nagyszüleink is - hasonló értékrendet képviseltek.

Ez igaz lehet smile.gif
...
A többi elektronikusan, lassanként összegyűjtve.

A technikai dolgok terén nem vagyok maradi (igaz, a kütyümániás korszakon már átestem smile.gif ), de erre nem vagyok hajlandó. Egyszer olvastam el kényszerűségből egy hosszú e-könyvet de örökre elég is volt.
...az alapköteteket fillérekért be tudom szerezni.

Igen, ezzel éltem én is, döbbenetes árak vannak. Ami egyben szomorú is, de erről már beszéltünk egyszer.
A kínai könyvekről szerencsére most hallok először...

Nem ritkaság és nagy részük már jó minőség egyébként. Csak akkor van baj, ha a tartalom silány és így egyben nagyon olcsó az összhatás smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-26 15:00
Létrehozva: #643

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-26 14:41) *
Ez nagyon jó, ezen én is átestem a rendszerváltást követő években smile.gif

Gondolkodtam. Talán akkoriban is voltak gyenge színvonalú könyvek. Esetleg azonos kultúrkörből jövünk. Ez alatt azt értem, hogy bár az előző rendszerben nem rétegződött ennyire a társadalom, de egy bizonyos elkülönülés azért volt. És valószínű, hogy a szüleink (mármint az Öné, és az enyémek) - talán a nagyszüleink is - hasonló értékrendet képviseltek. Ezért, amikor felnyúltunk a könyvespolcra, nagyjából azonos dolgokat találtunk. Pl. nálunk is nagy tiszteletnek örvendett Fekete István és Molnár Gábor is.smile.gif Persze az összes Jókai, és sorolhatnám napestig. Na és a nyitottság is megvolt az új irányokba, mert Moldova is befutó volt.

Még most is van néhány rettenetes tévedés a polcokon, nincs szívem azért kiszórni őket. A leírt igénytelenség mellett nagy divat volt a joglejárt elavult/ásatag reprintek kiadása is (ócska papíron, szedés helyett fotózott oldalakkal, de csicsás borítóval). Nagyokat kaszáltak akkoriban néhányan, de nagyrészt szerencsére kimúltak az ilyen kiadók. Páran még megvannak, ők Kínában nyomtatott, színes, betűszegény albumok kiadására álltak rá laugh1.gif

Én megváltam tőlük, nem túl boldogan. Nagyjából mindentől, mert a könyvhöz lakás is kell. Egy sor Fekete István és egy sor egyéb érdeklődés. A többi elektronikusan, lassanként összegyűjtve. Leginkább jövő időben. De ami késik az nem múlik. Aztán meglátom, mit hoz a holnap. Ha úgy alakul, akkor az alapköteteket fillérekért be tudom szerezni. A kínai könyvekről szerencsére most hallok először, nincs személyes tapasztalatom. Éppen elég sokk volt szembesülni a Trevor J. James fuvolákkal.mosking.gif

A régi könyvek (nem az antik nagy értékűekre értve) értékére én is régen rádöbbentem. Módszeresen összeszedtem mindent, ami eszembe jutott vagy utamba került. A gyerekkönyvektől kezdve a szépirodalomig mindent.

Mert Ön egy gyűjtögető.smile.gif Ez a típus van a szüleimnél nagyon sok. Egyszer régen (még a háború előtt) a nagyapám valakinek csinált egy munkát. Könyvvel fizetett. smile.gif XIX. századiakkal és XX. század elejiekkel.smile.gif

Az ÜSZ még régi, nyugodtan írhat smile.gif

thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-26 14:41
Létrehozva: #644

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-26 10:09) *
Tudom.smile.gif Ami zavar, az nem ez az egy darab levél, még nem is a tegeződés, bár erről megvan a véleményem. Ami nagyon nagyot ütött az a tendencia. Amikor gyerekkoromban a kezembe adtak a szüleim könyveket, akkor olvastam. Ezek leginkább az előző rendszerben, vagy még korábban gyártott szépirodalmak, ifjúsági regények, előtte gyerekkönyvek, esetleg krimik, Rejtők ilyesmik voltak. Aztán eljutottam odáig, hogy magam vettem le a polcról azt, ami megtetszett. De bármelyiket is vettem le, abban biztos lehettem, hogy nincs benne hiba, nem esik szét, stb. Aztán eljött az idő, amikor megjelent egy csomó könyv a piacon, ismeretlen kiadóktól. Fel sem tételeztem, hogy egy könyv rossz lehet. Egyszerűen nem volt a fejemben erre opció. Vettem ezt, vettem azt. Észre kellett vennem, hogy némelyikben hemzsegnek a helyesírási hibák, van amelyik szétesik, és akad olyan, ami annyira alacsony színvonalú, hogy nem is szabadott volna könyv formában kiadni. Nagy nehezen (biztos baj van a felfogásommal) megtanultam, hogy az általam ismert alaptörvény, miszerint könyv=feltétel nélküli érték, nem igaz. Na ez a tanulság kapcsolt be tegnap.

Ez nagyon jó, ezen én is átestem a rendszerváltást követő években smile.gif
Még most is van néhány rettenetes tévedés a polcokon, nincs szívem azért kiszórni őket. A leírt igénytelenség mellett nagy divat volt a joglejárt elavult/ásatag reprintek kiadása is (ócska papíron, szedés helyett fotózott oldalakkal, de csicsás borítóval). Nagyokat kaszáltak akkoriban néhányan, de nagyrészt szerencsére kimúltak az ilyen kiadók. Páran még megvannak, ők Kínában nyomtatott, színes, betűszegény albumok kiadására álltak rá laugh1.gif

A régi könyvek (nem az antik nagy értékűekre értve) értékére én is régen rádöbbentem. Módszeresen összeszedtem mindent, ami eszembe jutott vagy utamba került. A gyerekkönyvektől kezdve a szépirodalomig mindent.
Nem tudom, milyen az ÜSZ, mert nem írok nekik már nagyon régóta, tehát ez nem vigasz.smile.gif

Az ÜSZ még régi, nyugodtan írhat smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-26 11:51
Létrehozva: #645

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-06-26 10:36) *
Erről a bruttó-nettó dologról sokat mondhatnék, de most gyorsan el kell mennem. De pl. ha szkennelek, akkor egy lap kb. 30-90 sec., mérettől és bitrátától függően. Tegnap 16 oldalt egy napig csináltam. Ma reggel hattól eddig nyolcat. Na ez a bruttó. biggrin.gif

Nekem meg megrendelésem érkezett egy szettre, úgyhogy nagy futkározásban vagyok, mert elfogyott az egyik alapanyagom.biggrin.gif

Kedves Benz! Erre gondoltam, így szeretem:
Tisztelt ... Viktória!

Ezúton szeretnénk meghívni Önt egy kérdőív kitöltésére. A kérdőív címe: "Vatera Band - 2014. nyár". E rövid kérdőív kitöltésével nagyban segítheti munkánkat, és szolgáltatásaink fejlesztését.

Kattintson ide további információkért vagy a kitöltéshez:...

Segítségét előre is köszönjük!

Üdvözlettel:
az Vatera csapata

Ez a régi idők színvonala. pretty_flower-342.jpg

Különben az egész kérdőív nagyon kulturált, alapos. Szóval ez most ellensúlyozta a tegnapi sokkot.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-06-26 10:36
Létrehozva: #646

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

laugh.gif Múltkor megdicsértem a parkolóőrt, mert söprögette a bódéját. Büszkén mondta, hogy ő aztán az ideális partner. Mosogat, takarít, vasal, és egy menet nála bruttó 3/4 óra. Elmentem a postára, meg alapanyagért, de ez motoszkált a fejemben. Mi az a bruttó? Persze mikor visszamentem, akkor rákérdeztem. biggrin.gif Azt mondta, hogy ez nettó 40 percet jelent. Kissé meghökkentem az arányokon, mert az én igényeim szerint nettó 40 perc bruttó egy óra minimum. biggrin.gif Na de sebaj, amúgy sem az esetem az illető. don-t_mention.gif

Erről a bruttó-nettó dologról sokat mondhatnék, de most gyorsan el kell mennem. De pl. ha szkennelek, akkor egy lap kb. 30-90 sec., mérettől és bitrátától függően. Tegnap 16 oldalt egy napig csináltam. Ma reggel hattól eddig nyolcat. Na ez a bruttó. biggrin.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-26 10:09
Létrehozva: #647

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-25 23:49) *
Kedves zejopy!

Tudom, csekély vigasz, de nem én voltam color.gif
A marketinges kollégák egységesítették az edm leveleket. Az Ügyfélszolgálat és a fórum marad a megszokott smile.gif

Tudom.smile.gif Ami zavar, az nem ez az egy darab levél, még nem is a tegeződés, bár erről megvan a véleményem. Ami nagyon nagyot ütött az a tendencia. Amikor gyerekkoromban a kezembe adtak a szüleim könyveket, akkor olvastam. Ezek leginkább az előző rendszerben, vagy még korábban gyártott szépirodalmak, ifjúsági regények, előtte gyerekkönyvek, esetleg krimik, Rejtők ilyesmik voltak. Aztán eljutottam odáig, hogy magam vettem le a polcról azt, ami megtetszett. De bármelyiket is vettem le, abban biztos lehettem, hogy nincs benne hiba, nem esik szét, stb. Aztán eljött az idő, amikor megjelent egy csomó könyv a piacon, ismeretlen kiadóktól. Fel sem tételeztem, hogy egy könyv rossz lehet. Egyszerűen nem volt a fejemben erre opció. Vettem ezt, vettem azt. Észre kellett vennem, hogy némelyikben hemzsegnek a helyesírási hibák, van amelyik szétesik, és akad olyan, ami annyira alacsony színvonalú, hogy nem is szabadott volna könyv formában kiadni. Nagy nehezen (biztos baj van a felfogásommal) megtanultam, hogy az általam ismert alaptörvény, miszerint könyv=feltétel nélküli érték, nem igaz. Na ez a tanulság kapcsolt be tegnap.
Nem tudom, milyen az ÜSZ, mert nem írok nekik már nagyon régóta, tehát ez nem vigasz.smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2014-06-26 06:48) *
Sajnálom igazán, én csak a gépies tucatreklám elé akartam görbe tükröt tenni. smile.gif

smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2014-06-26 09:52) *
Egy hölgy kérdi partnerétől.
- Te nem voltál régebben bokszoló?
- Nem, miért?
- Mert egy menet sem tart tovább három percnél.

laugh.gif Múltkor megdicsértem a parkolóőrt, mert söprögette a bódéját. Büszkén mondta, hogy ő aztán az ideális partner. Mosogat, takarít, vasal, és egy menet nála bruttó 3/4 óra. Elmentem a postára, meg alapanyagért, de ez motoszkált a fejemben. Mi az a bruttó? Persze mikor visszamentem, akkor rákérdeztem.biggrin.gif Azt mondta, hogy ez nettó 40 percet jelent. Kissé meghökkentem az arányokon, mert az én igényeim szerint nettó 40 perc bruttó egy óra minimum.biggrin.gif Na de sebaj, amúgy sem az esetem az illető. don-t_mention.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-06-26 06:48
Létrehozva: #648

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-25 22:15) *
Sajnos mostanában tényleg csak időnként. sad.gif

Sajnálom igazán, én csak a gépies tucatreklám elé akartam görbe tükröt tenni. smile.gif

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-25 23:49
Létrehozva: #649

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-25 08:50) *
...
Kedves Benz! Ezt Önök írták nekem, nem a Béta, mert a képek az Öregre visznek. Mióta tegeződünk? A Bétán tegeződünk, rendben van. De az Öregnek eddig volt stílusa. Tudja milyen ez a levél? Tök gáz. A képeken magáznak, a szövegben tegeznek. Nem ezt szoktam meg. Tényleg nem. Még hiba is van benne. Most kicsit ki is akadtam, mert ilyen fércmunkával még nem találkoztam innen.

Kedves zejopy!

Tudom, csekély vigasz, de nem én voltam color.gif
A marketinges kollégák egységesítették az edm leveleket. Az Ügyfélszolgálat és a fórum marad a megszokott smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-25 22:15
Létrehozva: #650

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-06-25 16:19) *
Rémlik, időnként eladsz ezt-azt. mosking.gif

Sajnos mostanában tényleg csak időnként.sad.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-06-25 16:19
Létrehozva: #651

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-25 08:50) *
Tisztelt .... (...)!

Örömmel látjuk, hogy rendszeresen licitálsz és vásárolsz a Vaterán, Magyarország legnagyobb online piacterén!
...

Rémlik, időnként eladsz ezt-azt. mosking.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-25 08:50
Létrehozva: #652

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt .... (...)!

Örömmel látjuk, hogy rendszeresen licitálsz és vásárolsz a Vaterán, Magyarország legnagyobb online piacterén!
Sziasztok, ja, a Bétán is vásároltam egyszer, mert muszáj volt, én az Öreget preferálom.

A Vaterával minden pillanatot hasznossá tehetsz, hiszen bárhol, bármikor, kényelmesen böngészhetsz, vásárolhatsz, licitálhatsz at okostelefonodról, így nem maradsz le semmiről.
Bocsi, de én ezeket gépről szeretem intézni, talán kicsit elavult vagyok. Ha nincs nálam gép, akkor éppen nem akarok vaterázni.

Gondoltál már arra, hogy a Vaterán nem csak vásárolhatsz, de el is adhatsz termékeket?
Már megfordult a fejemben. mosking.gif

Ha nem csak költeni, hanem pénzt keresni is szeretnél, akkor ajánljuk figyelmedbe az egyszerű és gyors termékfeltöltési lehetőséget az oldalon. Naponta több százezren látogatják oldalainkat, így könnyen lehet, hogy valaki éppen az általad eladni kívánt termékét keresi.
Srácok! Mivel tegeztek, feltételezem a Bétáról jöttök. Erről már vannak fogalmaim.

Elbizonytalanodtál? Segítségre van szükséged? Látogass el a Hogyan vásárolhatok? oldalunkra, ahol választ kaphatsz a kérdéseidre és további tippekkel is segítünk Neked.
Köszönöm, édesek vagytok.

Közben megnéztem a képeket is, mert mire megírtam a postot, fel is ébredtem.
Kedves Benz! Ezt Önök írták nekem, nem a Béta, mert a képek az Öregre visznek. Mióta tegeződünk? A Bétán tegeződünk, rendben van. De az Öregnek eddig volt stílusa. Tudja milyen ez a levél? Tök gáz. A képeken magáznak, a szövegben tegeznek. Nem ezt szoktam meg. Tényleg nem. Még hiba is van benne. Most kicsit ki is akadtam, mert ilyen fércmunkával még nem találkoztam innen.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-24 20:43
Létrehozva: #653

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-24 14:45) *
Jó volt látni este, hogy megvannak a maradványok.smile.gif

smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-24 14:45
Létrehozva: #654

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-24 14:26) *
Igazán nincs mit smile.gif

Jó volt látni este, hogy megvannak a maradványok.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-06-24 14:45

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-24 14:26
Létrehozva: #655

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-23 19:28) *
Kedves Benz!

Szépen dolgozott. smile3.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2014-06-23 20:18) *
Én is thank_you.gif .

Igazán nincs mit smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-06-24 00:27
Létrehozva: #656

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-23 18:51) *
A béta oldal paraméterei adottak, nincs lehetőség változtatásra.

sad.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-06-23 20:18
Létrehozva: #657

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

Én is thank_you.gif .
biggrin.gif Ja, tök tündér vagyok. msn646.gif Csak már erősen gondolkodom a söprű egyéb célú felhasználásán. mosking.gif

Udvarseprés? mosking.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-23 19:28
Létrehozva: #658

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

IDÉZET(ml48as @ 2014-06-23 14:41) *
Érdekes darab.
Hirtelen megjelent a párja! Rád való tekintettel. Fix áron.
Csatasorban állnak.

Szép! Már igazi bútordarab.smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2014-06-23 15:02) *
Csak lusta. mosking.gif Meg aztán sejtettem, te, mint áldott jó tündér leírod helyettem. air_kiss.gif

biggrin.gif Ja, tök tündér vagyok. msn646.gif Csak már erősen gondolkodom a söprű egyéb célú felhasználásán. mosking.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-06-23 19:26

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-06-23 15:23
Létrehozva: #659

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2014-06-21 22:13) *
Ha még aktuális, nekem lehetnek ilyen számaim.
Üdv

De régen láttalak. Igazán örülök. smile.gif
Rádióújságjaid nincsenek véletlenül? A kezdetektől (20-as évek) egészen 2004-ig.

--------------------

+Quote Post
ml48as
hozzászólás 2014-06-23 15:08
Létrehozva: #660

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-29 16:33
Azonosító: 15 294

Ugyanilyen? smile.gif
IDÉZET(vidaeff @ 2014-06-23 15:02) *
Csak lusta. mosking.gif Meg aztán sejtettem, te, mint áldott jó tündér leírod helyettem. air_kiss.gif
Ugyanilyen? smile.gif

Igen mini sakk asztal.

+Quote Post

1547 Oldal V  « < 31 32 33 34 35 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-18 05:37