IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1531 Oldal V  « < 329 330 331 332 333 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2013-02-01 19:39
Létrehozva: #6601

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

A következő fog történni. Megjön Benzünk (... és megjött...laugh.gif) az ő legendásan hatalmas lendületével. Pontosabban hazaér. Eddig búvárkodott, és az emiatt befagyott feneke miatt kissé csörömpölve érkezik meg otthonába, de legalábbis nyikorog egy kicsinykét, és sziszeg, mert a jégkása kényelmetlen helyen irritálja. De mindezen kellemetlenségekre fittyet hány, a búvár cuccát bevágja a lakás északi sarkába, a slusszkulcsot a keletibe. A kabátját a nagy sietségben a fogas mellé akasztja, a sálat a lábtörlőre ejti. Keresztülesik a házinyúlon. De rohan töretlenül, mint említettem, kissé sziszegve, mint egy zenei babérokra vágyó agilis kígyó. Rohan, mert tudja, hogy várja őt a fórum népe, mint felszentelt uralkodót a jobbágysereg. Kissé lihegve bekapcsolja a laptopját, mint tudjuk Toshiba. Felcuppan a fórumra, mint egy izgatott pióca, és elolvassa a postot. Ezt a postot, nem az enyémet, hanem amelyikre reagálok. Felborzolódott üstöke szomorúan a feje tetejére lapul, füle kissé lekonyul és orra meghosszabbodik a szívére nehezedő bánat miatt, amit az erős szégyenérzet vált ki belőle. Felturbózott Trust egerét szomorúan visszaejti az egérpadra, szipog kettőt, mert meglevesesedik az orra, de hiába, kőkemény szívébe belemarkol karmaival a fájdalom és a gyötrelem. Önvád és szégyenérzet hullámzik át teste minden porcikáján, szinte beleremeg. És nem bírja visszatartani, két hatalmas könnycsepp gördül ki a szeméből, végiggurulva gyötrelemtől sápadt arcán. Hajlott háttal, leejtett vállal felemelkedik a gép mellől, odabotorkál az ágya szélére, leroskad és testületileg elkezdi szégyellni magát. Nem bír a ránehezedő bánattal, felhívja Leót, Csupor urat és Gerő urat (más név most nem jut eszembe innen, de sokakat felhív, konferenciahívás...) Ülnek a megtermett és cingárabb férfiak, immár mind az ágy szélén és nagyon, de nagyon szégyellik magukat.
Látod, látod? Milyen meggondolatlan postot írtál? Tönkretetted a hétvégéjüket. Hát szabad ilyet?

Kedves Benz! Ne törölje kérem.smile.gif thank_you.gif

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2013-02-01 19:41

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-02-01 16:36
Létrehozva: #6602

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-01 14:54) *
Így van.smile.gif
És szép munka. Órák között dolgozni a hagyományos módon nagyon klassz lehet. Van egy hangulatuk. Gyerekkoromban párszor megfordultam régi órásnál, mert apukám nagy órabarát.

Bizony, nagyon szép és jó munka. Évek alatt sok mindent megtanultam, jórészt magam szervizelem a mechanikus óráim.
A képen látható egyik kedvenc Omega zsebórám nemrég még darabokban volt. Megszakadt a felhúzó rugója. Az Ecserin vettem egy hasonló romos werket, abból pótoltam és persze tisztítás, olajozás. A kicsi női Chaika pedig elvesztette a felhúzókoronát tengellyel együtt. Ezt is egy roncsból pótoltam. Jó, nagyon összetett dolgok nem mennek - nem is fognak szerszám híján - de azért nem esem kétségbe. smile.gif
h ttp://kepfeltoltes.hu/130201/00_023_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
h ttp://kepfeltoltes.hu/130201/00_025_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-02-01 16:37

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-01 15:54
Létrehozva: #6603

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-02-01 14:44) *
Így igaz, szerintem nem kevés jártasság, tapasztalat kell ahhoz, hogy meg tudd ítélni a hozzávetőleges értéküket, sőt némi műszerész gyakorlat sem ártana, mert kellő hozzáértéssel, de kis munkával komoly értéknövekedést lehet elérni.

Így van.smile.gif
És szép munka. Órák között dolgozni a hagyományos módon nagyon klassz lehet. Van egy hangulatuk. Gyerekkoromban párszor megfordultam régi órásnál, mert apukám nagy órabarát.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-02-01 15:56

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-02-01 15:44
Létrehozva: #6604

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-01 12:54) *
Gyönyörű állóórákra és ingaórákra van rálátásom rendszeresen. Már gondolkodtam, hogy kellene vele foglalkozni komolyabban is. Sajnos nem értek hozzá annyira, hogy megkockáztassam, ráadásul komoly tőke állna benne, ami csak holt pénz, ha nem jól számítok. Ráadásul a szállítás...

Így igaz, szerintem nem kevés jártasság, tapasztalat kell ahhoz, hogy meg tudd ítélni a hozzávetőleges értéküket, sőt némi műszerész gyakorlat sem ártana, mert kellő hozzáértéssel, de kis munkával komoly értéknövekedést lehet elérni.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-02-01 15:03
Létrehozva: #6605

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-02-01 13:08) *
Valld be őszintén, nem kell neked egyik ketyere sem, csak a Vatera-mérföldekre hajtasz! dive.gif (Bahamákon Benzzel búvárkodni) smile.gif

Te, lehet hogy neked van igazad. Ez már ma a harmadik. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-01 14:36
Létrehozva: #6606

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-02-01 13:32) *
Nem mondod. smile.gif
Okos elfogadható érvelés. good2.gif

smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-02-01 14:32
Létrehozva: #6607

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-01 13:20) *
De ez pálinka.biggrin.gif
Egyelőre nem lehet. Ahhoz, hogy érdemlegesen kialakítson az ember egy új profilt a Vaterán a már meglévő mellé, nem elég egy-két más jellegű terméket feltölteni. Átgondoltam, tulajdonképpen két éve gondolkodom rajta. Minimum fél millát be kellene ahhoz fektetnem, hogy mozduljon a piac. Ami kelendő, az hamarabb elmenne, de ezt én nem tudom biztonsággal eldönteni. Tehát lenne olyan is, ami állna raktárkészleten, ahogy a porcelánnál is. A ritmus úgy van, hogy feltöltéskor megmozdul a bolt, a friss áruból a legkurrensebbek elmennek, ez a mozgás maximum két hónapig jellemző az első feltöltéstől számítva. A többi marad, és csak akkor veszik meg, ha célzottan olyasmit keresnek. Egy beállt üzletnél, mint amilyen nekem a porcelán, a sok maradós áru folyamatosan csökken a nagy számok törvénye alapján. Tehát a bolt fenntartja magát, pontosan azért, mert nagyon sok aukcióm fut és mindig van kezdő vevő, akinek új a teljes kínálatom. Ugyanez óránál is működne szerintem, és bár a haszon több lenne, a kockázat is. Mert darabonként a befektetett összeg lényegesen magasabb. A raktározás sem egyszerű, mert azt hiszem, ezt csak úgy lenne helyes tárolni, mint ahogy az ember tartja az ilyen órát, tehát a falon, vagy díszítő bútordarabként, de mindenképpen függőlegesen és fűtött helyen. Ha egy jelentős árukészlettel rendelkeznék, akkor az otthonom olyan lenne, mint egy órásüzlet. A könyv nem okoz problémát, mert a lakásban helye van bármennyinek belőlük. Az órák száma viszont ahhoz, hogy otthon benyomása legyen, erősen maximált, az én elképzelésem szerint maximum egy-egy darabnak van helye szobánként. Szóval ez az indíttatás egyelőre még csak csíra.

Nem mondod. smile.gif
Okos elfogadható érvelés. good2.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-01 14:20
Létrehozva: #6608

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-02-01 12:59) *
Azért az alkoholszag nem egészen pálinkaszag, de vigyázz tényleg. smile.gif Az óra dolog nem rossz ám. tanulj, nézelődj, megéri.
Ma egyik bolt a másik után. Igaz csak vevőként, bár a keresemben tettem egy ajánlatot valakinek, mint leendő eladó.

De ez pálinka.biggrin.gif
Egyelőre nem lehet. Ahhoz, hogy érdemlegesen kialakítson az ember egy új profilt a Vaterán a már meglévő mellé, nem elég egy-két más jellegű terméket feltölteni. Átgondoltam, tulajdonképpen két éve gondolkodom rajta. Minimum fél millát be kellene ahhoz fektetnem, hogy mozduljon a piac. Ami kelendő, az hamarabb elmenne, de ezt én nem tudom biztonsággal eldönteni. Tehát lenne olyan is, ami állna raktárkészleten, ahogy a porcelánnál is. A ritmus úgy van, hogy feltöltéskor megmozdul a bolt, a friss áruból a legkurrensebbek elmennek, ez a mozgás maximum két hónapig jellemző az első feltöltéstől számítva. A többi marad, és csak akkor veszik meg, ha célzottan olyasmit keresnek. Egy beállt üzletnél, mint amilyen nekem a porcelán, a sok maradós áru folyamatosan csökken a nagy számok törvénye alapján. Tehát a bolt fenntartja magát, pontosan azért, mert nagyon sok aukcióm fut és mindig van kezdő vevő, akinek új a teljes kínálatom. Ugyanez óránál is működne szerintem, és bár a haszon több lenne, a kockázat is. Mert darabonként a befektetett összeg lényegesen magasabb. A raktározás sem egyszerű, mert azt hiszem, ezt csak úgy lenne helyes tárolni, mint ahogy az ember tartja az ilyen órát, tehát a falon, vagy díszítő bútordarabként, de mindenképpen függőlegesen és fűtött helyen. Ha egy jelentős árukészlettel rendelkeznék, akkor az otthonom olyan lenne, mint egy órásüzlet. A könyv nem okoz problémát, mert a lakásban helye van bármennyinek belőlük. Az órák száma viszont ahhoz, hogy otthon benyomása legyen, erősen maximált, az én elképzelésem szerint maximum egy-egy darabnak van helye szobánként. Szóval ez az indíttatás egyelőre még csak csíra.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-02-01 14:18
Létrehozva: #6609

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-02-01 13:08) *
Valld be őszintén, nem kell neked egyik ketyere sem, csak a Vatera-mérföldekre hajtasz! dive.gif (Bahamákon Benzzel búvárkodni) smile.gif

Áááá, a reklámnak én terméketlen talaj vagyok. Erről valamit félfüllel hallottam, de nem is tudtam, hogy a vevőkre vonatkozik. Tényleg kellenek, mert van egy Sangean-om és letört az antennája. Az óra meg... hát az óra, anélkül meg nem lehetek. smile.gif

--------------------

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-02-01 14:08
Létrehozva: #6610

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-02-01 12:59) *
Ma egyik bolt a másik után. Igaz csak vevőként...

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-02-01 13:59
Létrehozva: #6611

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-01 12:54) *
Gyönyörű állóórákra és ingaórákra van rálátásom rendszeresen. Már gondolkodtam, hogy kellene vele foglalkozni komolyabban is. Sajnos nem értek hozzá annyira, hogy megkockáztassam, ráadásul komoly tőke állna benne, ami csak holt pénz, ha nem jól számítok. Ráadásul a szállítás...

Komoly pálinkaszag van az otthonomban. Bizonyos árut szesszel tartottam helyesnek tisztítani, és amióta Benz mondta, hogy a fényképezőmhöz is jó, beszereztem egy kicsi üveggel anyukámtól.smile.gif Azt hiszem, szellőztetnem kell egyet, mert mindjárt illuminált állapotba kerülök, pedig ma még vezetnem kell.

Azért az alkoholszag nem egészen pálinkaszag, de vigyázz tényleg. smile.gif Az óra dolog nem rossz ám. tanulj, nézelődj, megéri.
Ma egyik bolt a másik után. Igaz csak vevőként, bár a keresemben tettem egy ajánlatot valakinek, mint leendő eladó.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-02-01 14:00

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-01 13:54
Létrehozva: #6612

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-02-01 12:47) *
Van ingaóránk, kettő is. Én általában egyedül alszom, de a párom panaszkodott a szomszédban, áll(?) az öreg szerkezet, nem történik semmi. Erre csak morgok valamit, hogy jó, majd délelőtt felhúzom, esetleg megigazítom. smile.gif

Komoly pálinkaszag van az otthonomban. Bizonyos árut szesszel tartottam helyesnek tisztítani, és amióta Benz mondta, hogy a fényképezőmhöz is jó, beszereztem egy kicsi üveggel anyukámtól.smile.gif Azt hiszem, szellőztetnem kell egyet, mert mindjárt illuminált állapotba kerülök, pedig ma még vezetnem kell.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-02-01 13:55

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-02-01 13:47
Létrehozva: #6613

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-02-01 12:28) *
A székely hálószobájában van egy ingaóra. Egyik hajnalban arra ébred a gazda, hogy megállt az óra.

Felrázza a feleségét, és azt mondja neki:
- Asszony, áll a szerkentyű!
Mire az asszony álmosan:
- Jól van Öreg, odaforduljak?
smile.gif

Van ingaóránk, kettő is. Én általában egyedül alszom, de a párom panaszkodott a szomszédban, áll(?) az öreg szerkezet, nem történik semmi. Erre csak morgok valamit, hogy jó, majd délelőtt felhúzom, esetleg megigazítom. smile.gif

--------------------

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-02-01 13:28
Létrehozva: #6614

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-02-01 12:15) *
...Jobb, ha áll az öreg szerkezet!

A székely hálószobájában van egy ingaóra. Egyik hajnalban arra ébred a gazda, hogy megállt az óra.

Felrázza a feleségét, és azt mondja neki:
- Asszony, áll a szerkentyű!
Mire az asszony álmosan:
- Jól van Öreg, odaforduljak?
smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-01 13:16
Létrehozva: #6615

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-02-01 12:15) *
Elborzadva vizionálom, ahogy a TEK emberei megsemmisítik ezt az öreg darabot. Tudtam én, tudtam, kell az értékbiztosítás! biggrin.gif

mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-02-01 13:15
Létrehozva: #6616

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-01 11:50) *
Persze, mert vagy ellopják, vagy hatástalanítják.mosking.gif
..

Elborzadva vizionálom, ahogy a TEK emberei megsemmisítik ezt az öreg darabot. Tudtam én, tudtam, kell az értékbiztosítás! biggrin.gif
IDÉZET(svejku @ 2013-02-01 11:41) *
laugh1.gif laugh1.gif Én ugyan nem néztem, hogy mozognak-e a billegő kerületen levő kiegyensúlyozó arany csavarok, vagy mik.
Én csak azt néztem, hogy mennyi az idő rajta.
A lényeg, hogy ne ketyegjen a postán?

Beletrafáltál a közepébe. Fél nyolc tájban vettem, most dél, de ezen még mindig csak valamivel negyed tíz előtt van.
A viccet félretéve, a szállítás sok kiszámíthatatlan kockázattal jár. Jobb, ha áll az öreg szerkezet!

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-01 11:51) *
Lokálpatrióta. biggrin.gif

Akkor talán ideje lenne valami diszlokálpatrióta stílusba fognia, mert ezzel a főváros centrikussággal nincs szerencséje, mint céda lánynak a jámbor élethez. biggrin.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-02-01 13:06

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-02-01 12:50
Létrehozva: #6617

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Persze, mert vagy ellopják, vagy hatástalanítják.mosking.gif

Tudom, aztán majd jól elküld a kapcsolatfelvételre. mosking.gif

Nem küld el, mert ez speciális eset, és ő sokkal kevesebb idő alatt átlátja a helyzetet, mint amennyi idő alatt te lelevelezed az ÜSZ embereivel. Szerintem az a topik ilyenre való. Ha tévedtem, megtudjuk.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-02-01 12:41
Létrehozva: #6618

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-02-01 11:29) *
A hétszázát, tényleg nem. smiley-shocked034.gif Én meg a leütés után harmadfél órával utaltam is. mosking.gif Amúgy jó megfigyelő vagy, valóban nem járt a fotók készítése idején, mert a billegő kerületén láthatóak azok az apró csavarok. Ezek aranyból vannak és igen picik. A mechanikus órák billegőjének a kiegyensúlyozására szolgálnak. Ha az óra járt volna, akkor ezek elmosódva látszanak, hacsak nem extrém zársebességgel készült a kép. Remélem, postára lejárt állapotban adja. Mindenesetre értékbiztosított postát kértem és fizettem.

laugh1.gif laugh1.gif Én ugyan nem néztem, hogy mozognak-e a billegő kerületen levő kiegyensúlyozó arany csavarok, vagy mik.
Én csak azt néztem, hogy mennyi az idő rajta.

IDÉZET(zejopy @ 2013-02-01 11:36) *
Benz látni fogja.smile.gif Ügyes vagy. good2.gif

Tudom, aztán majd jól elküld a kapcsolatfelvételre. mosking.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-02-01 12:29
Létrehozva: #6619

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-02-01 11:15) *
Nem is jár. mosking.gif

A hétszázát, tényleg nem. smiley-shocked034.gif Én meg a leütés után harmadfél órával utaltam is. mosking.gif Amúgy jó megfigyelő vagy, valóban nem járt a fotók készítése idején, mert a billegő kerületén láthatóak azok az apró csavarok. Ezek aranyból vannak és igen picik. A mechanikus órák billegőjének a kiegyensúlyozására szolgálnak. Ha az óra járt volna, akkor ezek elmosódva látszanak, hacsak nem extrém zársebességgel készült a kép. Remélem, postára lejárt állapotban adja. Mindenesetre értékbiztosított postát kértem és fizettem.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-02-01 12:30

--------------------

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-02-01 12:15
Létrehozva: #6620

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-02-01 07:33) *
De régóta szerettem volna ilyet Ennek lelke van, mint nekem. mosking.gif

Nem is jár. mosking.gif

+Quote Post

1531 Oldal V  « < 329 330 331 332 333 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-02 10:35