IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1482 Oldal V  « < 382 383 384 385 386 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
Hathor14
hozzászólás 2012-11-22 20:34
Létrehozva: #7661

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-22 19:06) *
Nem vagyok kiborulós típus mosking.gif

Hál'istennek. smile.gif
Remélem nem veszi zaklatásnak, a technikai topikban megírtam a termékkódokat.
Alkalomadtán legyen kedves vessen rá egy pillantást. (akár kettőt is mosking.gif ) Köszönöm. thank_you.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-22 20:06
Létrehozva: #7662

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-22 15:44) *
Dehogy._olel.gif
Csak mikor új pirosat látok, mindig megfordul a fejemben, hogy nem Önnek lett-e elege a két éves szabadnap nélküli munkából és nem borít-e. Tudja, szerintem, ha valaki valamit sokáig csinál és nagyon belefárad, akkor vannak idők, amikor kell a szünet. Ha ezt nem kapja meg, akkor borít. Asztal a levesestállal, terítékkel, mindennel együtt. És látom, hogy mindig itt van. Amikor morcosabb, hűvösebb, akkor arra gondolok, elege van, nincs kedve. És nehezen nélkülözném én is, de biztosan a többiek is. Nem csak a munkáját, hanem a saját egyéniségét is.smile.gif Szóval ezért kérdeztem.
És az aukciósban kérdeztem egy fontosat, ami miatt több órája izgatott vagyok. thank_you.gif
Aztán később rájöttem, hogy Gépház csak kereső ügyben van itt, legalábbis úgy tűnik.smile.gif

Nem vagyok kiborulós típus mosking.gif
Meg aztán a fórum csak egy töredéke a meglehetősen változatos munkámnak, így a monotónia veszélye nem fenyeget smile.gif
Gépház kolléga mondanivalójára érdemes odafigyelni wink.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-22 16:44
Létrehozva: #7663

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-22 15:36) *
Menjek? sad1.gif

Dehogy._olel.gif
Csak mikor új pirosat látok, mindig megfordul a fejemben, hogy nem Önnek lett-e elege a két éves szabadnap nélküli munkából és nem borít-e. Tudja, szerintem, ha valaki valamit sokáig csinál és nagyon belefárad, akkor vannak idők, amikor kell a szünet. Ha ezt nem kapja meg, akkor borít. Asztal a levesestállal, terítékkel, mindennel együtt. És látom, hogy mindig itt van. Amikor morcosabb, hűvösebb, akkor arra gondolok, elege van, nincs kedve. És nehezen nélkülözném én is, de biztosan a többiek is. Nem csak a munkáját, hanem a saját egyéniségét is.smile.gif Szóval ezért kérdeztem.
És az aukciósban kérdeztem egy fontosat, ami miatt több órája izgatott vagyok. thank_you.gif
Aztán később rájöttem, hogy Gépház csak kereső ügyben van itt, legalábbis úgy tűnik.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-22 16:44

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-22 16:36
Létrehozva: #7664

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-22 12:37) *
Beenz? És Ön elmegy?

Menjek? sad1.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-22 13:37
Létrehozva: #7665

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vatera_Gephaz @ 2012-11-22 12:32) *
...

Beenz? És Ön elmegy?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-22 11:45
Létrehozva: #7666

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-22 10:25) *
Igaza van, ne dohányozzanak! laugh1.gif
Csak vicceltem, ne egyenek meg rabbit.gif

25.gif
A bombásat akartam tenni, de nem találtam.
Én biztosan nem eszem meg, nem ragadozó táplálkozásúként. Ellenben van serpenyőm. És harapni is tudok úgy, hogy nem nyelek utána.tongue.gif És az fáááj.
Szerintem különben ez, ugyanúgy, mint minden, toleranciával és figyelmességgel kezelhető. A dohányos ne legyen terhére a másik embernek, de a nem dohányosok őrizkedjenek a felvilágosító oktatástól.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-22 11:25
Létrehozva: #7667

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-22 09:55) *
...A dohányosok azon hörrentek fel, hogy Hex ránk szólt, ne dohányozzunk. ...

Igaza van, ne dohányozzanak! laugh1.gif
Csak vicceltem, ne egyenek meg rabbit.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-22 10:55
Létrehozva: #7668

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-11-22 09:32) *
Kedves Benz!

Azért kérdeztem, mert utalt arra, hogy a dohányosok rágyújtanak a nem dohányzó helyiségekben.
Félreértettem, azt hiszem.

Én is azt hittem, hogy esetleg a Vateránál szabad, csodálkoztam is.smile.gif Szóval nem vagy egyedül a félreértéssel.

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-22 09:01) *
....
Ebben téved. Próbálja meg elfogulatlanul átgondolni, amit leírtam.

De igen. Valóban elfogult voltam bizonyos téren. A közpénz miatt. És az miatt, mert a beszélgetés alapból nem onnan indult, ahová Ön reagált. A dohányosok azon hörrentek fel, hogy Hex ránk szólt, ne dohányozzunk. Én általánosságban érveltem, és Ön arra már általánosságban reagált. Bennem viszont ott volt Hex nyitása és ettől indulatos voltam, vagy ha nem is indulatos, de semmiképpen sem kívülről láttam a kérdést. Tehát valóban elfogult voltam, nem a témával, hanem a konkrét beszélgetéssel kapcsolatban. És én azt, hogy Önt meg lehet vezetni pontosan a közpénzes szavai miatt mondtam, mert az már egy annyira álszent duma a vezetéstől, amitől mindig le akarom fejelni a falat, ha meghallom.
Szóval átgondoltam elfogulatlanul.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-11-22 10:32
Létrehozva: #7669

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-22 09:20) *
Kedves Hathor14!

Nem megengedett, de tudomásom szerint országosan ez a helyzet. Miért kérdezi?

Kedves Benz!

Azért kérdeztem, mert utalt arra, hogy a dohányosok rágyújtanak a nem dohányzó helyiségekben.
Félreértettem, azt hiszem.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-22 10:25
Létrehozva: #7670

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Igen, ez mind igaz. De a rostszegény táplálkozás nem rombolja mondjuk az egy légtérben tartózkodó kollégák egészségét.

Benz! Induljunk ki abból, hogy kultúremberekről beszélünk. Nem gyújtok rá zárt téren. Normális gondolkodásmód kialakításával erre kellene törekedni. A kezdetektől. Nem az ész nélküli tiltás, hanem ha már valaki ezt akarja csinálni, akkor lássa be, hogy ezzel nem lehet más ember terhére.
Az egész beszélgetésben ezzel jön. Hol fújom én a füstöt? Mindig szabad téren. És mivel velem beszélget, ezért ne érveljen olyannal, amit én nem csinálok, mert olyan, mintha elbeszélnénk egymás mellett, az pedig egy halott dolog. Nem kérdés, hogy egy irodában ne legyen cigarettafüst. Egy lakásban sem jó. A kárpit beszívja, akármennyit szellőztet az ember. És autóban sem Mert az is büdös lesz. Tehát nem ez a problémám. A problémám a körülötte szervezett felhajás, az emberek tudatos megosztása, az erőszakkal hozott agyament intézkedések. Kaposvárra szoktam menni, mert ott van fuvolaverseny rendszeresen. Egyébként is, de akkor házhoz, az más. Szóval elmentünk a szüleimmel ebédelni, megittuk a kávét, fizettünk és elindultunk a főutcán, nem jut eszembe a neve. Előkotortam a cigimet, bedugtam a számba, elvégre teli has, jó szex és kávé, ez mind cigit kíván. Apukám szinte felsikoltott, nehogy rágyújtsak. Az utcán. Ahol elmegy a füst. Bementem a zeneiskolába, addig hátul a parkolóban lehetett dohányozni, szintén szabad levegőn. Ááá, most nem. El kell sétálni az utcasarokra a bíróság mellé és ott van kijelölt dohányzóhely. Klarinétos kolléganő, kaposvári tanár elmesélte, hogy minden nap fogja a kávéját és kiballag oda. A hely tele van elszórt csikkekkel, egy hányás az egész. Az iskolai parkolóban nem láttam ilyet, a régi helyen. Ennek mi értelme? Semmi. Ön normális korlátokat említett. Ez messze nem az, ami itt folyik.

...(tekintsünk el akkor a közpénzen történő gyógykezelés költségeitől smile.gif ) ...

Feltétlenül vonatkoztassunk el tőle. Mert nem igazságos ezzel érvelni.

...

Nem vagyok elfogult, és tényleg nem. Egész gyerekkoromban rosszul voltam az autóban, mert a szüleim ott dohányoztak, évekig utána még az volt, ha kocsiba ültem, felfordult a gyomrom. A lakásban is dohányoztak. És én is dohányoztam felnőttként a lakásban, és amikor terhes lettem, leszoktam. Akkor aztán éreztem máshol a füstszagot terhesként, és utána eldöntöttem, hogy ez nem jó. Tehát nem vagyok elfogult. Normális dohányosként sértőnek és megalázónak érzem, hogy gyakorlatilag jogfosztott ember vagyok, egy bűnözőnek több joga van. Ön ezt azért nem értheti, mert nem tapasztalja a bőrén. Más valamit látni, mint tapasztalni nap, mint nap.
Azért írtam, hogy meg lehet etetni, mert volt az az egészségügyes mondata. És ez kicsit megütött, mert ez annyira gyenge fogás, hogy nem hittem, hogy ezt érvként felhozza.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-22 10:20
Létrehozva: #7671

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-11-22 09:16) *
Kedves Benz!

Önöknél megengedett a közös helyiségben történő dohányzás? blink.gif

Kedves Hathor14!

Nem megengedett, de tudomásom szerint országosan ez a helyzet. Miért kérdezi?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-11-22 10:20
Létrehozva: #7672

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(vidaeff @ 2012-11-22 09:12) *
Én meg Pesterzsébet - Pacsirtatelep 14 éves koromig. rolleyes.gif

X.-ker Ceglédi út 5-7, Üllői út 126-130 (Tengerszem étterem) Valéria teleppel szemben.

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-22 10:21

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-11-22 10:16
Létrehozva: #7673

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Igen, ez mind igaz. De a rostszegény táplálkozás nem rombolja mondjuk az egy légtérben tartózkodó kollégák egészségét.

Kedves Benz!

Önöknél megengedett a közös helyiségben történő dohányzás? blink.gif

--------------------

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-11-22 10:12
Létrehozva: #7674

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-11-22 08:16) *
Szép jó reggelt mindenkinek! smile.gif
... sőt mi több eléggé hírhedt környéken nőttem fel. Egyet viszont megtanultam és pedig azt, hogy nem vagyunk egyformák és nem alakíthatunk át mindenkit a saját életvitelünkhöz.
Na és most megyek rágyújtani.
Én meg Pesterzsébet - Pacsirtatelep 14 éves koromig. rolleyes.gif

....
A hozzászólásomban nem is róla volt szó, csak általánosságban egy TÉMÁRÓL beszélgetünk.
...

Megkövetem a félreérhető gondolatokért. Zejopyra nem is Ön miatt, hanem a vitát elindító post és írója okán hivatkoztam. Persze ebből adódóan szerencsésebb lett volna neki írnom.
További szép napot Önnek és mindenkinek. Ígérem, ma a Hévizi-tóban egyszer sem gyújtok rá. biggrin.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-22 10:15

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-22 10:01
Létrehozva: #7675

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-22 07:24) *
Na akkor ez azért pár szót, most éberebb aggyal megér...

A saját egészségét mindenki úgy pusztítja, ahogy akarja (tekintsünk el akkor a közpénzen történő gyógykezelés költségeitől smile.gif )
De ez nem történhet mások rovására. Itt a határ véleményem szerint.

A korlátozásokra pedig sajnos szükség van. Azok miatt, akik szándékosan vagy neveltetési hiányosságoknak köszönhetően nem tartják be az egymás mellett élés íratlan szabályait. Így van ez az élet más területein is. Mi lenne, ha nem szabályoznák jogszabályok mondjuk a közlekedést? smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2012-11-22 05:04) *
Ebben tőkéletesen igaza van kedves Benz, de kizártnak tartom hogy zejopy úgy kezébe venne egy szál cigit, ha ezzel bárkinek is terhére lenne. ...

A hozzászólásomban nem is róla volt szó, csak általánosságban egy TÉMÁRÓL beszélgetünk.

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-22 05:17) *
...És még egy ilyen okos embert is meg lehet etetni, mint Benz, csak kellően sokszor el kell mondani.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-11-22 09:16
Létrehozva: #7676

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

Szép jó reggelt mindenkinek! smile.gif

Most olvasom mivé vállt a dohányzásunk. dry.gif
Nos elég felnőtt vagyok, hogy eldöntsem mit is teszek. Nekem ez kell és megnyugtat. Egész gyerek koromtól megtanultam, hogy a dohányosokat és nem dohányosokat elkülönítik ami addig természetes is, hogy van nem dohányzó és dohányzó szakasz a vonatokon.
Én messze betartom a szabályokat és tiszteletbe tartom azokat akik nem dohányoznak, viszont én is elvárom, hogy aki nekem kalácsot nem ad az NE akarjon beleszólni az életembe. Úgy érzem kevésbé vagyok veszélyesebb azoknál akik a fizetésüket 0 forintig elisszák.

Ebben tőkéletesen igaza van kedves Benz, de kizártnak tartom hogy zejopy úgy kezébe venne egy szál cigit, ha ezzel bárkinek is terhére lenne. Ő egy nagyon kulturált hölgy, miként a másik érintett, Hathor014 is rolleyes.gif Mert most tényleg nem erről van szó. Felnőtt emberek ne adjanak egymásnak ilyen formában életvezetési tanácsokat.
Szép napot a koránkelőknek. rolleyes.gif

Én ugyan nem vagyok egy kulturált hölgy sőt mi több eléggé hírhedt környéken nőttem fel. Egyet viszont megtanultam és pedig azt, hogy nem vagyunk egyformák és nem alakíthatunk át mindenkit a saját életvitelünkhöz.
Na és most megyek rágyújtani.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-22 08:24
Létrehozva: #7677

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-21 23:38) *
... de tágabb értelemben akár a dohányzás okozta betegségek közpénzen történő gyógyítása is....

Na akkor ez azért pár szót, most éberebb aggyal megér. De csak mert Ön mondta, ha nem így lenne, nem venném a fáradságot.
A túlsúly, a fizikai értelemben vett életmód, a rostszegény táplálkozás, a cukor és sófogyasztás, a stresszes életvitel, a túlhajszoltság pontosan ennyire káros, az egészségügyre pontosan ugyanakkora terheket ró. Fontos, hogy észrevegyük, hogy ez a dohányzás elleni kampány arra van, hogy az embereket megossza. Nagyon jó eszköz, hiszen a nemdohányosok éveken keresztül szívták a dohányosok füstjét, és aki ennek szenvedő alanya volt (én is egyébként), abban van egy harag, visszatartott indulat. Ennek nevében most aztán elégedetten nézik, hogy a dohányosok teljesen perifériára kerülnek. Elégtételként élik meg a folyamatot. Jól ki lett ez találva.
Hol lát bárki a sörös dobozon megnagyobbodott májat? Vagy a chips-en agyongyötört vesét? Tehát úgy gondolom, hogy dohányosnak és nemdohányosnak felül kellene a kicsinyes gondolkodásmódon emelkedni. A rostszegény étel a bélrendszert teszi tönkre. A túlsúly terheli a szívet, érrendszert. A húsevő életmód túlzásba vitele a köszvénynek jó táptalaj. A stresszről ne is beszéljünk. Ezek mind a helytelen életmód következményei. Ne vetítsük tehát így ki a közpénzen való gyógyítást. A dohányosok nagy része egész életen át fizeti a TB-t, és a cigiben lévő +adó is az egészségügybe megy. Nem kellene bedőlni mások manipulációinak. Mert ez az egész nem más.
Könnyen látom át a helyzetet, mert dohányosként periférián vagyok. Csakhogy én megértem az összes többit is. Nem érzem azt, hogy az italos embert büntetni kellene, vagy a kólaivót. Vagy a túlsúlyost. Vagy bárkit. Élünk, fizetünk, hogyha megbetegszünk akkor gyógyítsanak minket is, mint ahogy a többi életmódból eredő beteget.
Az pedig minimum, hogy nem kínozunk másokat a füsttel. Ha a kezdetektől így lett volna, akkor a mostani beszélgetés sem lenne. És ha emberek nem éreznék azt, hogy fel vannak arra jogosítva, hogy két réteget szembeállítsanak egymással tudatosan, jól kigondolva.
Hati szívemből szólt. _olel.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-11-22 07:23
Létrehozva: #7678

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szép jó reggelt kívánok Mindenkinek! smile.gif

Két kave.gif-t is megittam, de még mindig nem sikerült felébrednem.
Megszólíttattam, illik válaszolni.
Azért nem szokom le a dohányzásról, mert nem akarok. Az én füstömet még
passzívan sem szívja senki. Békében élek a húsevőkkel, alkoholt, csokoládét,
chipszet fogyasztó embertársaimmal. Ezen ételek, italok káros hatását szerintem
mindenki ismeri, nem kívánom bővebben kifejteni.
A lényeget megfogalmazták az előttem szólók. (ld. lila rész)
Peace

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-22 06:17
Létrehozva: #7679

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ez addig a pontig igaz, amíg a kérdéses tevékenység nincs kárára másoknak.
Jelen esetben ez lehet a kénytelenségből elviselt passzív dohányzás (pl. vendéglátóhelyen vagy munkahelyen) de tágabb értelemben akár a dohányzás okozta betegségek közpénzen történő gyógyítása is. Ennek fényében szerintem néhány ésszerű korlátozás igenis indokolt, elfogadható lehet.

És a többi ugyanilyen káros szokásból eredő emberek közpénzen való gyógyítása? Ital, drog, túlsúly, köszvény, stb? Ugyan már. A dohányos ember fizeti a TB-t, plusz a mondvacsinált indokokkal rápakolt plusz adót a cigiben. Azt hittem, nem ebből a nézőpontból nézi a dolgokat.
És más az ésszerű korlátozás, mint az az agyrém, ami most van. Az elejét nem veszem magamra.

Ebben tőkéletesen igaza van kedves Benz, de kizártnak tartom hogy zejopy úgy kezébe venne egy szál cigit, ha ezzel bárkinek is terhére lenne. Ő egy nagyon kulturált hölgy, miként a másik érintett, Hathor014 is rolleyes.gif Mert most tényleg nem erről van szó. Felnőtt emberek ne adjanak egymásnak ilyen formában életvezetési tanácsokat.

Szia! Szép napot neked is.smile.gif Megragadtad a lényeget a lilával.
Amúgy pedig annyit mondok, ha akarja, akkor mindenkit zavarhat bármi. Csak akarni kell. Mert ez divat. Az emberek kirekesztése. Ez a tendencia. És még egy ilyen okos embert is meg lehet etetni, mint Benz, csak kellően sokszor el kell mondani.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-11-22 06:04
Létrehozva: #7680

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

Ez addig a pontig igaz, amíg a kérdéses tevékenység nincs kárára másoknak.
Jelen esetben ez lehet a kénytelenségből elviselt passzív dohányzás (pl. vendéglátóhelyen vagy munkahelyen) de tágabb értelemben akár a dohányzás okozta betegségek közpénzen történő gyógyítása is. Ennek fényében szerintem néhány ésszerű korlátozás igenis indokolt, elfogadható lehet.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post

1482 Oldal V  « < 382 383 384 385 386 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
2 felhasználó: vidaeff, onlywhite3

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-16 18:09