IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1597 Oldal V  « < 38 39 40 41 42 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2014-10-25 19:39
Létrehozva: #781

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vidaeff @ 2014-10-25 19:26) *
Már láttam, de először nem láttam. Most már látom és azt látom hogy ezt nem én dedikáltam. smile.gif

Jaj, olyan nagyon sokat segítettél. biggrin.gif Tök hálásak vagyunk. thank_you.gif tongue.gif

IDÉZET(puttonyos @ 2014-10-25 19:32) *
laugh1.gif

Szóval az van, hogy egy zeneiskola kapott egy csomó mindent (hagyaték) és ami nem kellett nekik, azt kiselejtezték - na ez nálam landolt... smile.gif Komoly dolgok is vannak benne, (onnan tudom, hogy van olyan, ami az egész neten nincsen biggrin.gif) ,azért feltételeztem, hogy ez is valami olyan smile.gif El tudom képzelni, hogy ez vmi zeneszerző aláírása,.. Már próbáltam keresni ilyen autogram-os oldalon is, de ott nem nagyon van komolyzenei aláírás

Az, hogy nincs a neten, nem mindig örömhír. Sajnos pont a komolyzene kategóriában végképp nem feltétlenül. Lehet, hogy annyira periférikus, hogy nem is beszélnek róla.
Én inkább azt hiszem, hogy nem jelentős. Miért lenne egy nótagyűjteményben egy zeneszerző aláírása?

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-10-25 19:40

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
puttonyos
hozzászólás 2014-10-25 19:32
Létrehozva: #782

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:39
Azonosító: 1 417 185

laugh1.gif
IDÉZET(zejopy @ 2014-10-25 19:22) *
Szerintem épp itt volt az ideje, hogy bővítsem az ismereteidet.mosking.gif
Te figyu! Nézz már át lécci az aukciózásiba. Szerinted az valami, vagy semmi?

Szóval az van, hogy egy zeneiskola kapott egy csomó mindent (hagyaték) és ami nem kellett nekik, azt kiselejtezték - na ez nálam landolt... smile.gif Komoly dolgok is vannak benne, (onnan tudom, hogy van olyan, ami az egész neten nincsen biggrin.gif) ,azért feltételeztem, hogy ez is valami olyan smile.gif El tudom képzelni, hogy ez vmi zeneszerző aláírása,.. Már próbáltam keresni ilyen autogram-os oldalon is, de ott nem nagyon van komolyzenei aláírás

A hozzászólást -puttonyos- szerkesztette a következő időpontban: 2014-10-25 19:33

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-10-25 19:26
Létrehozva: #783

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-25 19:22) *
Szerintem épp itt volt az ideje, hogy bővítsem az ismereteidet. mosking.gif

Már láttam, de először nem láttam. Most már látom és azt látom hogy ezt nem én dedikáltam. smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-25 19:22
Létrehozva: #784

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-10-25 19:18) *
Én komoly lennék, de eddig csak a Bőrönd Ödönről hallottam:
...

Szerintem épp itt volt az ideje, hogy bővítsem az ismereteidet.mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-10-25 19:18
Létrehozva: #785

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-25 19:06) *
Ez egy nagyon komoly tudományos kutatómunka eredménye, kérlek, őrizd meg a komolyságodat és a kellő áhítattal szemléld az ismeretanyagot. nono.gif
Elfelejtettem leírni, hogy miért lett ő az informatikusok védőszentje. Egyszer rájöttek, hogy nekik nincs és ezt méltán nehezményezték, hiszen az alkoholistáktól elkezdve a szegényeken, állatokon, tűzoltókon keresztül mindenkinek van. Informatikusok lévén leültek a gép elé, már nagyon korán megtanulták, hogy a gugli az ő barátjuk is. Beírták a keresőbe: szentek élete, rendszerezés. És az elsők között dobta fel a kereső Szent Ödönt. rolleyes.gif

Én komoly lennék, de eddig csak a Bőrönd Ödönről hallottam:
Bőrönd Ödön a Köröndön
Ül a kövön,
Ül a kövön fekete színű bőröndön.
Arra jár egy helikopter, Lerádióz a riporter:
Bőrönd Ödön, Bőrönd Ödön, Miért is ülsz itt a Köröndön feketeszín bőröndödön?
Azért ülök a Köröndön Feketeszín bőröndömön,
Várom, hogy a tearózsa, Kinyíljon az aszfaltkövön,
S a 4-es busz begörögjön. mosking.gif
(Copyright by T.S.K)

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-25 19:06
Létrehozva: #786

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-10-25 18:51) *
laugh.gif

Ez egy nagyon komoly tudományos kutatómunka eredménye, kérlek, őrizd meg a komolyságodat és a kellő áhítattal szemléld az ismeretanyagot. nono.gif
Elfelejtettem leírni, hogy miért lett ő az informatikusok védőszentje. Egyszer rájöttek, hogy nekik nincs és ezt méltán nehezményezték, hiszen az alkoholistáktól elkezdve a szegényeken, állatokon, tűzoltókon keresztül mindenkinek van. Informatikusok lévén leültek a gép elé, már nagyon korán megtanulták, hogy a gugli az ő barátjuk is. Beírták a keresőbe: szentek élete, rendszerezés. És az elsők között dobta fel a kereső Szent Ödönt. rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-10-25 18:51
Létrehozva: #787

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-25 18:03) *
Szia! smile.gif
Nem tudom, lehet hogy elhagyott, mert ez így nem jött át. blush.gif

Szent Ödön az informatikusok védőszentje. ......

laugh.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-25 18:03
Létrehozva: #788

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-10-25 17:12) *
Szia Zep! smile.gif
Elhagyott a humorérzéked? Csak (szerényen) jelezni akartam, hogy pont 60 percet szerettem volna én is. Amúgy meg ki az a Szent Önön? z.gif

Szia! smile.gif
Nem tudom, lehet hogy elhagyott, mert ez így nem jött át.blush.gif

IDÉZET(svejku @ 2014-10-25 17:12) *
... Amúgy meg ki az a Szent Önön? z.gif

Szent Ödön az informatikusok védőszentje. Ödön a középkorban élt, amikor még természetesen nem volt internet. Tibeti sámán nagybátyja segítségével komoly jártasságot ért el a felszín alatt megbújó gondolatok kifürkészésében és értelmezésében. Katolikus pap szomszédja hatására a 10 parancsolat, a 7 főbűn és általában a szentírás komoly ismerője lett, ezért a számára megadatott tudást nem használta rosszra, nem élt vele vissza. Nagynénje, a pletykás Sára asszony által rájött, hogy a falu népének gondolatai, a pletyka, a valóság és a komoly beszédtéma egyáltalán nem fedik egymást. Életét annak szentelte, hogy ezen ismeretanyagot írott formába öntse, ezért lemondott a földi javakról és szerzetesnek állt. A kolostorban rendszerezte tudását (innen az informatikusokhoz való kapcsolódás) és zarándoklatai alkalmával a négy síkot összerendezte az általa meglátogatott falukban. Nyomában járt a béke és a harmónia, tevékenységét mély szeretet övezte.
50-es évei elején meghasonlott, mert csalódott az egyházban amikor rájött, hogy a négy sík ott sem azonos. Levetette csuháját és megtért Mohamedhez. Négy feleséget fogadott maga mellé és haláláig nem foglalkozott már a tanulmánnyal, amit elkezdett.
Halála után 143 évvel egy püspök kezébe került a megkezdett munka. A püspök felismerte azt, hogy a tanok elterjedésével az emberek megosztottsága és irányíthatósága elveszett volna. Mély megkönnyebbülés hullámzott végig a teljes püspöki karon, hogy Ödön nem fejezte be és nem tette nyilvánossá tanulmányait. Ez a megkönnyebbülés indította útjára a szentté avatás folyamatát.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-10-25 17:12
Létrehozva: #789

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-25 17:04) *
Igen, szerintem is ilyen egyszerű az egész. Nincs prioritás, nincs tesztelés, csak úgy átállítja valaki 3 millimásodperc alatt, aztán kész is...
Nem is értem, miért nem mennek a dolgok csettintésre. Hiszen minden olyan egyszerű, semmivel sincs munka, semminek sincs felelőssége, semminek sincs buktatója. Lassan olyan érzésem van, hogy az egész Vaterát elvezetné, fejlesztené és kezelné a Kiskunmajsai Szent Önön Általános Iskola 2.c osztálya.

Szia Zep! smile.gif
Elhagyott a humorérzéked? Csak (szerényen) jelezni akartam, hogy pont 60 percet szerettem volna én is. Amúgy meg ki az a Szent Önön? z.gif

Kedves Benz! Végtelenül örülök, hogy ilyen hamar napirendre vették a fejlesztő kollégák a témát, mindenkinek maximális elismerésem, és köszönetem! thank_you.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-25 17:04
Létrehozva: #790

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-10-25 14:25) *
bird1.gif

Igen, szerintem is ilyen egyszerű az egész. Nincs prioritás, nincs tesztelés, csak úgy átállítja valaki 3 millimásodperc alatt, aztán kész is...
Nem is értem, miért nem mennek a dolgok csettintésre. Hiszen minden olyan egyszerű, semmivel sincs munka, semminek sincs felelőssége, semminek sincs buktatója. Lassan olyan érzésem van, hogy az egész Vaterát elvezetné, fejlesztené és kezelné a Kiskunmajsai Szent Önön Általános Iskola 2.c osztálya.

* * * * *
IDÉZET(puttonyos @ 2014-10-25 16:56) *
Nem tudom, feltöltöttem a képet egy oldalra - nem aukciós - azt be szabad másolni?

Nem tudom. Ha nem mutat sehová, akkor igen, de én nem merném. Hacsak nem a kepfeltoltes-re teszed. Azt szabad.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-10-25 16:36

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-10-25 14:25
Létrehozva: #791

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(svejku @ 2014-10-10 00:21) *
...
Én nagyon értek a programozáshoz, (kb mint Zep), de most jobban ráérek, tehát nagyon szívesen segítek: meg kell keresni abban a hosszú fekete alapon fehér kriksz-krakszos listában a 15 minut karaktersort, és át írni 60 minut-ra, utána mentés, (save) és kész is! animal0018.gif

bird1.gif

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-10-24 21:28
Létrehozva: #792

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(stil08 @ 2014-10-24 20:05) *
Mintha a Vaterának soha nem lennének technikai problémái ... mosking.gif

Nem bírom magamban tartani, de az eredeti topik témájába nem fért bele a gondolatom.
Nem értem, ha valami elmúlik, akkor miért kell bepiszkolni. Vannak kapcsolatok, férj - feleség, tanító - tanítvány, barátságok, munkahelyek, tökmindegy. Ha az egyik fél telítődött valamiért, miért kell a másikra sarat dobálni? Miért kell rosszakat mondani? Miért nem lehet azt mondani, szép volt, köszönöm, kívánom a legjobbakat, de nekem ettől kezdve más felé vezet az utam?
Nem látják az emberek, hogy ezzel saját magukat is degradálják? Hiszen a minden trógernek elmondott másik féllel voltak kapcsolatban x ideig. Valaha őt/azt választották. Kaptak és adtak egymástól/nak.

IDÉZET(vidaeff @ 2014-10-24 15:06) *
Szia! smile.gif Talán valami régebbi állapot beragadt, mert most csak én vagyok egyedül.

Nem ragadt be semmi szerintem, de nekem leszakad a hátam... lyaly. Kuporogva ültem, nem kellett volna.mosking.gif

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-10-24 15:06
Létrehozva: #793

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-24 13:09) *
Igazából nem az, csak nem tudom és gondoltam, hátha valaki tudja. Mert jobban szeretem, ha értem, amit látok. smile.gif

Igen, volt róla szó, de akkor vált nyílttá a fórum és gondoltam (pontosabban reméltem) azzal, hogy újra zárt, talán az eredeti állapot visszaáll minden téren.

Szia! smile.gif Talán valami régebbi állapot beragadt, mert most csak én vagyok egyedül.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-24 13:09
Létrehozva: #794

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-10-24 09:51) *
Az egy jó kérdés, hogy mit számolhat a fórum... dontknow.gif
De ez miért érdekes?

Igazából nem az, csak nem tudom és gondoltam, hátha valaki tudja. Mert jobban szeretem, ha értem, amit látok.smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-10-24 09:51) *
Erről régebben már volt szó, nem történt változás a kérdésben.

Igen, volt róla szó, de akkor vált nyílttá a fórum és gondoltam (pontosabban reméltem) azzal, hogy újra zárt, talán az eredeti állapot visszaáll minden téren.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-10-24 09:51
Létrehozva: #795

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-24 05:42) *
... De ki a 25 vendég? Eddig ők voltak a nem belépett állapotban olvasók.

Az egy jó kérdés, hogy mit számolhat a fórum... dontknow.gif
De ez miért érdekes?
IDÉZET(zejopy @ 2014-10-24 05:42) *
Visszakapjuk az online listát is?

Erről régebben már volt szó, nem történt változás a kérdésben.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-24 05:42
Létrehozva: #796

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-10-23 23:22) *
No igen mosking.gif
Ilyen ügyekben feltehetően kicsit edzettebb vagyok, már semmivel sem tudnak meglepni vagy kizökkenteni...

Hát én még alkalmanként kibillenek.smile.gif Sokszor csak komoly odafigyeléssel tudok nyugodt maradni. Most nem akadtam egyébként ki csak egyszerűen nem értettem.smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-10-23 23:22) *
Nem tudom mi lesz, eddig a fejlesztő kollégák nem tudták a hibát reprodukálni sad.gif

Talán az lehet a baj, hogy nincs termékszám megadva az alján? Merthogy a kérdésem általános volt, nem egy adott aukcióra vonatkozott.
Talán tud segíteni, az volt a kérdésem, hogyha csak belépett állapotban lehet már csak olvasni a fórumon, akkor miből tevődik össze a felhasználói lista alul.
25 Vendég, 1 felhasználó, 0 anonim felhasználó
Az egy felhasználó jelenleg én vagyok, a 0 anonim felhasználó az a belépett felhasználók rajtam kívül. De ki a 25 vendég? Eddig ők voltak a nem belépett állapotban olvasók.
Visszakapjuk az online listát is? Nem lenne rossz hozzáférni a felhasználói listához sem, ezek azok a funkciók, amik régen megvoltak nekünk. Tudom, hogy nem a fórum az elsődleges.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-10-23 23:22
Létrehozva: #797

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-23 22:53) *
biggrin.gif Oké, és most egy kicsit képzeljen el engem, amint ülök a gép előtt és olvasom az aktuális részt.

No igen mosking.gif
Ilyen ügyekben feltehetően kicsit edzettebb vagyok, már semmivel sem tudnak meglepni vagy kizökkenteni...
IDÉZET(zejopy @ 2014-10-23 22:53) *
Pedig azt hittem ezt már javították.)

Nem tudom mi lesz, eddig a fejlesztő kollégák nem tudták a hibát reprodukálni sad.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-23 22:53
Létrehozva: #798

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-10-23 22:35) *
Kedves zejopy!

Ezen sajnos nem tudunk segíteni mosking.gif

biggrin.gif Oké, és most egy kicsit képzeljen el engem, amint ülök a gép előtt és olvasom az aktuális részt. Lázasan kotorászom az emlékeimben, hogy mi lehet az a vásárlási korlátozás, amibe 2 db tányér még belefér. Aztán azt sem értettem, ha van ez a büntetésszerű dolog, akkor hogyan lehet annak a megszegését kimagyarázni, sőt, egyáltalán, ha a TV-en van ilyen korlátozás, akkor hogyan lehet mégis vásárolni, technikailag hogy lehet ezt megoldani. Teljesen megomlottam, a saját tudásomba vetett hitem dőlt dugába. laugh.gif
Ez az alternatíva, a férj és a tilalom összekapcsolása fel sem merült bennem. Biztosan bennem van a baj, de számomra ez nem fér össze semmilyen emberi kapcsolattal. Vagy megbeszélünk valakivel (mindegy, hogy férj, gyerek, barátnő, vagy bárki) valamit és ahhoz tartjuk magunkat mindketten, vagy ha nekem az nem megfelelő, akkor nemet mondok. Valahogy az én fejemben ez a dolog így van beágyazódva.
Szóval elnézést, hogy feleslegesen írtam. Még jó, hogy nem az ÜSZ-tól kértem tanácsot.mosking.gif (Amúgy nekik tegnapelőtt próbáltam, de 3x írtam - oké, elmentettem - és egyszer sem kaptam ticket számot. Pedig azt hittem ezt már javították.)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-22 23:48
Létrehozva: #799

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-10-22 23:42) *
Holnap reggel Operába megyek. mosking.gif

Majd amikor a bal oldalamról a jobbra fordulok, vagy a jobbról a balra, akkor sajgó szívvel fogok együtt érző üzemmódban rád gondolni.
Most viszont eltolom a bringát, mert nemhogy csenget az ágyam, hanem villog és dudál is, arról az apróságról nem is beszélve, hogy mindjárt leesek a székről.smile.gif
Jó éjt. lazy2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-10-22 23:42
Létrehozva: #800

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-22 23:40) *
Uff, én meg hazaértem. biggrin.gif Csökkent a toleranciaszintem, szerintem a mai nap volt az utolsó ilyen darálós.
1. Holnap addig alszom, ameddig nem szégyenlek.
2. Holnap semmi olyat nem csinálok, ami kötelező (csak egy csomagot).
3. Holnap ki sem dugom az orromat itthonról.
4. Holnap egész nap az ásványaimmal bíbelődöm.
5. Holnap sajtot grillezek, illetve grillsajtot sütök.
6. Holnap kipihenem az egész szeptember és október fáradalmait.
Holnapután újra a helyükön kezelem az idétlen kérdéseket, és nem fogok kiakadni rajtuk. smile.gif
Uff én beszéltem. mosking.gif

Holnap reggel Operába megyek. mosking.gif

--------------------

+Quote Post

1597 Oldal V  « < 38 39 40 41 42 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-30 12:27