IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1642 Oldal V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2017-09-13 21:21
Létrehozva: #81

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-13 20:48) *
Túl hosszú volt már és túlzottan 011.gif
Ez azért baj mostanában, mert legalább egy hete nem működik az áthelyezés funkció...
Így a rend érdekében most kénytelen vagyok törölgetni azt is, amit amúgy hajlandó lennék áthelyezni.

Az a helyzet, hogy igazán megcsinálhatnák. Teljesen le van butítva a fórum, egy csomó funkció nem működik, ami régen működött és mellesleg a TeszVesz fórumon is működik. De akkor az a kevés, ami maradt, igazán üzemelhetne rendesen. Nem is értem, hogy hagyhatja szó nélkül.smile.gif Na mindegy, majd biztosan meglesz.
Olvastam, lesz FD mentes hétvége. Olyan jó, hogy időzített indulással várakoznak az aukcióim. Jövő csütörtökön indulnak.biggrin.gif Aztán ha belegondolok, igazából kb egy százast spórolnék. És megint elgondolkodtam, hogy vajon miért sikeres egy ilyen akció. Több száz tételnél esetleg lehet számottevő, főleg, ha nem PEP tag az ember, de annyit meg nem igazán könnyű feltölteni 3 nap alatt.
Ma voltam postán (ez már másik témakör, csak nem akarok még egy postot írni). Meglátott a hölgy, már emelgette a szemöldökét, mondván, hogy kíváncsi lesz, sikerül-e. Mondtam neki, hogy sikerülni fog, mert nem automatába, hanem postapontra megy. Kicsit megkönnyebbült. Szóval kedden még mindig gond volt. Mellesleg a postai dolgozók hétfőn kapták meg az e-mailt a változásról.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-09-13 21:22

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-13 19:48
Létrehozva: #82

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-13 14:15) *
Törölte az egész beszélgetést? Nem találom. Miért? Teljesen jó volt szerintem. Ha valakii később esetleg visszaolvas, gondolkodhatna rajta, mert azért bemutat egy tipikus viselkedést is.smile.gif
Majdnem elfelejtettem. A választ nem dörgedelmes, hanem simulékony módban kérem, mire hazaérek, csak nagyon kellemes dolgokat fogok tudni megemészteni (fáradtságból kifolyólag). mosking.gif

Túl hosszú volt már és túlzottan 011.gif
Ez azért baj mostanában, mert legalább egy hete nem működik az áthelyezés funkció...
Így a rend érdekében most kénytelen vagyok törölgetni azt is, amit amúgy hajlandó lennék áthelyezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-13 13:15
Létrehozva: #83

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-10 22:04) *
...De talán elegánsabb lett volna kijelenteni, hogy "hoppá, nem adtam meg azt a 10 ezret és így jártam..."

Törölte az egész beszélgetést? Nem találom. Miért? Teljesen jó volt szerintem. Ha valakii később esetleg visszaolvas, gondolkodhatna rajta, mert azért bemutat egy tipikus viselkedést is.smile.gif
Majdnem elfelejtettem. A választ nem dörgedelmes, hanem simulékony módban kérem, mire hazaérek, csak nagyon kellemes dolgokat fogok tudni megemészteni (fáradtságból kifolyólag). mosking.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-09-13 13:17

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-09-12 19:24
Létrehozva: #84

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 20:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-12 20:08) *
Pedig olyan. Még ha véletlenül is.

Azért nem, mert a csokit lehet névre szólóan küldeni...az aukció meg nem lehet névre szóló. Ha a csokit címzés nélkül küldöd, ne csodálkozz, ha nem jut el a célszemélyhez.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-12 19:08
Létrehozva: #85

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-09-12 19:54) *
Én is leírtam a véleményemet. És hogy miért is lehet becsusszanni úgy, hogy még csak szándékában sem áll becsusszanni bárkinek. Tehát véleményem szerint kicsit se ugyanaz, mintha valaki elől megeszik a csokit a kollégák. Ez az én véleményem, köszönöm, hogy leírhattam smile.gif

Pedig olyan. Még ha véletlenül is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-09-12 18:54
Létrehozva: #86

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-12 19:50) *
Nem kötelező elolvasni a levelezést. A személyes véleményem volt, amit leírtam. Lehet, hogy x-nek leengedem, y-nak meg nem. Mert olyan a levélváltás x-nél, hogy megteszem. A megbeszélt alacsonyabb fix árra teszem. Neki, mert meggyőzött. Leütheti más, meg is kapja. De az árengedményt x-nek adtam, mert ő győzött meg. Ez teljesen más, mint egy nyílt végű aukció.

Én is leírtam a véleményemet. És hogy miért is lehet becsusszanni úgy, hogy még csak szándékában sem áll becsusszanni bárkinek. Tehát véleményem szerint kicsit se ugyanaz, mintha valaki elől megeszik a csokit a kollégák. Ez az én véleményem, köszönöm, hogy leírhattam smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-12 18:50
Létrehozva: #87

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-09-12 19:01) *
A megfigyelő kap értesítést az esetleges változtatásról. Ha éppen arra vár, hátha olcsóbb lesz, akkor az arról érkező értesítés licitálásra ösztönzi...vagy ha arról kap értesítést, hogy az aukció 24 óra múlva véget ér, akkor szintén.
Miért lenne baj, ha valaki él azzal a lehetőséggel, amit a Vatera biztosít számára? Én sem azt nézegetném, hogy vajon váltott-e az eladó valakivel üzenetet. Eladóként meg még rejteném is. A cél nem az, hogy minden a lehető legjobb áron keljen el? Nem csak a vevő lehet gyengébb anyagi helyzetben, az eladónak is lehet szüksége a pénzre.
Akinek fáj a saját hülyesége, annak semmi nem fog tetszeni. A hosszabbítással is vége egyszer az aukciónak. Mindig van egy utolsó pillanat, amiről le lehet maradni.

Nem kötelező elolvasni a levelezést. A személyes véleményem volt, amit leírtam. Lehet, hogy x-nek leengedem, y-nak meg nem. Mert olyan a levélváltás x-nél, hogy megteszem. A megbeszélt alacsonyabb fix árra teszem. Neki, mert meggyőzött. Leütheti más, meg is kapja. De az árengedményt x-nek adtam, mert ő győzött meg. Ez teljesen más, mint egy nyílt végű aukció.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-09-12 18:01
Létrehozva: #88

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-10 22:24) *
Hát azért... leviszem az árat Lajosnak, mert megsajnálom, mert csak trabantra fussa néki, erre berongyol Ödön, akinek 3 Merci és 4 béemvé parkol a garázsban a parkoló motorcsónak mellett,. Az árengedményben mindig van egy kis személyesség. Mit szólna, ha küldenék Önnek marcipános csokit és valamelyik kollégája megenné? Na a csoki az árengedmény. rolleyes.gif

A megfigyelő kap értesítést az esetleges változtatásról. Ha éppen arra vár, hátha olcsóbb lesz, akkor az arról érkező értesítés licitálásra ösztönzi...vagy ha arról kap értesítést, hogy az aukció 24 óra múlva véget ér, akkor szintén.
Miért lenne baj, ha valaki él azzal a lehetőséggel, amit a Vatera biztosít számára? Én sem azt nézegetném, hogy vajon váltott-e az eladó valakivel üzenetet. Eladóként meg még rejteném is. A cél nem az, hogy minden a lehető legjobb áron keljen el? Nem csak a vevő lehet gyengébb anyagi helyzetben, az eladónak is lehet szüksége a pénzre.
Akinek fáj a saját hülyesége, annak semmi nem fog tetszeni. A hosszabbítással is vége egyszer az aukciónak. Mindig van egy utolsó pillanat, amiről le lehet maradni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-12 15:04
Létrehozva: #89

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szabadtéri koncertre készülünk a gyerekeinkkel, és nem biztos, hogy jó idő lesz. Elővettem az iskolai szekrényemből a rég nem használt szél- és esőálló kottahátlapokat és előrántottam vele egy régi számlát. 2012. 01. 01. volt a dátuma. Szóval a vevő nem nagyon jött a cuccért. Már nem tudom a felhasználónevet, viszont akkoriban még a férjem nevében vateráztam. Tök fura volt látni.biggrin.gif Mennyi minden más lett azóta. De a Vatera úgy látszik, örök. wub.gif Bár minden fennálló viszony örökösnek tűnik, amikor van.
Mindenesetre remélem ez az eladás már elévült, hiszen azt sem tudom, mit vett, csak annyit, hogy valamilyen tortatálat. És benne volt egy névjegykártya is, amit mindig küldtem a vevőknek a számla mellé. Annak örültem, elteszem a porcelánozás emlékére. Nem volt rossz időszak. rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-11 20:43
Létrehozva: #90

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2017-09-11 21:02) *
... de juszt is licitáltam még párra, hogy legyen neki mire rálicitálni. rolleyes.gif

Ez azért annyira nem volt szép dolog.laugh.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-11 21:26) *
Jogos, másként értettem a becsúszást smile.gif De amúgy bötű szerint ebbe sem lehet belekötni. ...

Igen, nem. Én sem szóltam semmit, csak fogcsikorgatva csomagoltam.

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-11 21:26) *
... Ilyen esetben sajnos ott kell ücsörögni a gép mellett és szorgalmasan kattintgatni a frissítés gombot. Jó esetben az eladó szól, ha átírta az árat, de akkor meg az üzenetek miatt kell ott ülni smile.gif
Valamit valamiért.

Igen, ez az egy jó megoldás.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-11 20:26
Létrehozva: #91

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-10 22:24) *
Hát azért... leviszem az árat Lajosnak, mert megsajnálom, mert csak trabantra fussa néki, erre berongyol Ödön, akinek 3 Merci és 4 béemvé parkol a garázsban a parkoló motorcsónak mellett,. Az árengedményben mindig van egy kis személyesség. Mit szólna, ha küldenék Önnek marcipános csokit és valamelyik kollégája megenné? Na a csoki az árengedmény. rolleyes.gif

Jogos, másként értettem a becsúszást smile.gif De amúgy bötű szerint ebbe sem lehet belekötni. Ilyen esetben sajnos ott kell ücsörögni a gép mellett és szorgalmasan kattintgatni a frissítés gombot. Jó esetben az eladó szól, ha átírta az árat, de akkor meg az üzenetek miatt kell ott ülni smile.gif
Valamit valamiért.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2017-09-11 20:02
Létrehozva: #92

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 16:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-10 22:19) *
Szerintem a becsúszással sincs semmi baj smile.gif

Jó pár éve volt nekem egy ilyen kalandom, egy alkalomra kellett volna egy felfújható egyszerű matrac, direkt ezért olyant néztem, ami lyukas, hibásként árult, mert volt nyílon és gumimatrac javító készletem. Így elkezdtem licitálni többre zsinórban, mert egy bolt, aki hasonló strandcuccokat árult itt, folyton felül licitált, leütötte villámáron, stb. Direkt figyeltem, nem csak előlem happolta el az olcsó matracokat, mástól is, és soha nem kezdett olyanokkal, amin nem volt licit. Végül sikerült egyet szereznem, de juszt is licitáltam még párra, hogy legyen neki mire rálicitálni. rolleyes.gif

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-10 21:24
Létrehozva: #93

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-10 22:19) *

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-10 21:19
Létrehozva: #94

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-10 22:15) *
Akkor értem miért nem tett be linket... Azt hittem, valóban becsúszással vitte el valaki. Eladóként jártam így. De ez más. Hiénaetető, mi? biggrin.gif
Akkor megint feleslegesen népneveltem. Nem először. dntknw.gif (Nem találtam a suicid szmájlit.)

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-10 21:17
Létrehozva: #95

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-10 22:04) *
150 ezres alapáras licittel ment az egyezkedés a levelezésben, mintha már lejárt volna az aukció. Aztán jött egy másik érdeklődő és szépen leütötte a 160 ezres fix árat.
A másik topikban olvasható sajátos hozzászólásokat inkább nem minősíteném. BangHead.gif
De talán elegánsabb lett volna kijelenteni, hogy "hoppá, nem adtam meg azt a 10 ezret és így jártam..."

Akkor értem miért nem tett be linket... Azt hittem, valóban becsúszással vitte el valaki. Eladóként jártam így. De ez más. Hiénaetető, mi? biggrin.gif
Akkor megint feleslegesen népneveltem. Nem először. dntknw.gif (Nem találtam a suicid szmájlit.)

lazy2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-10 21:04
Létrehozva: #96

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-10 18:01) *
Azt hiszem az az előremutató gondolkodásmód, ha túl tud az ember tekinteni önmagán. Mindig csak "nem", "de", "csak" válaszok érkeznek akkor, amikor belátás híján van a beszélgetőpartner.
Sokat gondolkodom. Azt vettem észre, hogy a legnagyobb baj az, hogy az emberek nem tanulják meg, hogy van olyan dolog, ami fölöttük áll, kívül esik a hatáskörükön, nem tudják megváltoztatni. Ilyenkor az a dolog általában zsíroskenyér:). A többség nem gondolja tovább a történetet, mert akkor esetleg kiderülne, hogy nem minden úgy van, ahogy ő elképzelte. Mert a gyerekek is... nem eszi meg a bigyót, mert ő izét akar. Erre az összes szülő, nagyszülő elkezd rohangászni, hogy izét szerezzen. Miért is? Majd ha éhes lesz, akkor megeszi a bigyót is. (Feltételezve, hogy nem romlott, undorító, vagy ilyesmi.)
Miért olyan nagy baj az, ha valami nem úgy történik, ahogy azt az ember eltervezte? Na mindegy. A hely nem alkalmas, hogy mélységében kifejtsem a gondolatmenetemet.smile.gif

150 ezres alapáras licittel ment az egyezkedés a levelezésben, mintha már lejárt volna az aukció. Aztán jött egy másik érdeklődő és szépen leütötte a 160 ezres fix árat.
A másik topikban olvasható sajátos hozzászólásokat inkább nem minősíteném. BangHead.gif
De talán elegánsabb lett volna kijelenteni, hogy "hoppá, nem adtam meg azt a 10 ezret és így jártam..."

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-10 17:01
Létrehozva: #97

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(PlanetX_a @ 2017-09-10 17:49) *
Nem! Nem.....

Azt hiszem az az előremutató gondolkodásmód, ha túl tud az ember tekinteni önmagán. Mindig csak "nem", "de", "csak" válaszok érkeznek akkor, amikor belátás híján van a beszélgetőpartner.
Sokat gondolkodom. Azt vettem észre, hogy a legnagyobb baj az, hogy az emberek nem tanulják meg, hogy van olyan dolog, ami fölöttük áll, kívül esik a hatáskörükön, nem tudják megváltoztatni. Ilyenkor az a dolog általában zsíroskenyér:). A többség nem gondolja tovább a történetet, mert akkor esetleg kiderülne, hogy nem minden úgy van, ahogy ő elképzelte. Mert a gyerekek is... nem eszi meg a bigyót, mert ő izét akar. Erre az összes szülő, nagyszülő elkezd rohangászni, hogy izét szerezzen. Miért is? Majd ha éhes lesz, akkor megeszi a bigyót is. (Feltételezve, hogy nem romlott, undorító, vagy ilyesmi.)
Miért olyan nagy baj az, ha valami nem úgy történik, ahogy azt az ember eltervezte? Na mindegy. A hely nem alkalmas, hogy mélységében kifejtsem a gondolatmenetemet.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-02 19:33
Létrehozva: #98

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-02 14:51) *
Meg is vagyok lepődve. biggrin.gif

Na és nagyon össze is zavart. mosking.gif

icon_pirat_vat.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-02 13:51
Létrehozva: #99

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-02 09:38) *
Rendben, most akkor reggel jöttem smile.gif

Meg is vagyok lepődve. biggrin.gif

Na és nagyon össze is zavart. mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-02 08:38
Létrehozva: #100

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-01 10:38) *
Így jár az, aki csak este jön a territóriumára. Gyakrabban kellene körbepisilni a területet, mert a végén még elkanászodunk.tongue.gif

Rendben, most akkor reggel jöttem smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1642 Oldal V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-01-24 02:51