IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1529 Oldal V  « < 420 421 422 423 424 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2012-11-27 21:48
Létrehozva: #8421

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-11-27 20:36) *
wink.gif biggrin.gif Is-is. Amiket én készítek, azt általában ajándéknak szánom, vagy magamnak készítem. A fémekkel már jól tudok bánni, de a makramé készítés még nem megy, bár dolgozom rajta. smile.gif

Azért egyszer megnéznélek.smile.gif Sokat elárul egy nőről, milyen ékszereket hord. Arról pedig, aki maga készíti önmaga számára, végképp.biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-11-27 21:36
Létrehozva: #8422

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-27 20:19) *
rabbit.gif Jelen.smile.gif Valamikor régen én is vettem ezeket, aztán leszoktam róluk, mert úgy alakult. egyre nehezebb volt beszerezni.
Azt hittem, a fülbevalóidat veszed, és továbbárulod. Nem gondoltam, hogy olyat is tudsz csinálni. Múltkor voltam a kreatív boltba, mert a nyári bokámról át kellett kötnöm a rózsakvarcot a nyakamba (amúgy is jobb helye van ott) és kellett bőr. És hát nagyon lett volna kedvem, de ez nem fog nekem összejönni, idő híján. Szóval ezt ebben az életszakaszban semmiképpen, pedig jutott eszembe számtalan...

wink.gif biggrin.gif Is-is. Amiket én készítek, azt általában ajándéknak szánom, vagy magamnak készítem. A fémekkel már jól tudok bánni, de a makramé készítés még nem megy, bár dolgozom rajta. smile.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-27 21:19
Létrehozva: #8423

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-11-27 19:51) *
Szia! smile.gif Köszönöm, Neked is. Nemrég értem haza, volt két személyes átadásom, aztán elcsábultam, most egy fülbevalót készítek próba jelleggel. smile.gif
Sikerült szereznem valódi 925 ezüst fülbevaló akasztót, már csak egy teszt alanyra lenne szükségem, aki fémallergiás. rolleyes.gif

rabbit.gif Jelen.smile.gif Valamikor régen én is vettem ezeket, aztán leszoktam róluk, mert úgy alakult. egyre nehezebb volt beszerezni.
Azt hittem, a fülbevalóidat veszed, és továbbárulod. Nem gondoltam, hogy olyat is tudsz csinálni. Múltkor voltam a kreatív boltba, mert a nyári bokámról át kellett kötnöm a rózsakvarcot a nyakamba (amúgy is jobb helye van ott) és kellett bőr. És hát nagyon lett volna kedvem, de ez nem fog nekem összejönni, idő híján. Szóval ezt ebben az életszakaszban semmiképpen, pedig jutott eszembe számtalan...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-11-27 20:51
Létrehozva: #8424

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-27 19:39) *
Szia! smile.gif Legyen ragyogó az estéd. Na jó, csillagfényes.mosking.gif Hadd keresse, szerintem egyébként már nem nagyon fog ide írni.smile.gif

Szia! smile.gif Köszönöm, Neked is. Nemrég értem haza, volt két személyes átadásom, aztán elcsábultam, most egy fülbevalót készítek próba jelleggel. smile.gif
Sikerült szereznem valódi 925 ezüst fülbevaló akasztót, már csak egy teszt alanyra lenne szükségem, aki fémallergiás. rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-27 20:39
Létrehozva: #8425

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-11-27 19:37) *
Most épp keresi, de nem találja.

Szia! smile.gif Legyen ragyogó az estéd. Na jó, csillagfényes.mosking.gif Hadd keresse, szerintem egyébként már nem nagyon fog ide írni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-11-27 20:37
Létrehozva: #8426

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-27 16:27) *
Úúú, de különös, kedves Benz! Asszem törölte a papayás topikot, de kintről még látszik.
Amúgy szerintem jól megmondtam a magamét. A tejesdoboz is napok óta ott fityeg. Teljesen komolytalan ez a dolog... dry.gif

Most épp keresi, de nem találja.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-27 19:44
Létrehozva: #8427

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-27 17:09) *
Igaza van, pontosan ezért töröltem. Szórakozni máshol kell.

Már amikor először rákérdezett a topikok születésének céljára, akkor már a rutinos fórumozóknak felborzolódott a hajuk az Ön várható tevékenységének előszelétől, de hát ő nem rutinos fórumozó.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-27 18:09
Létrehozva: #8428

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-27 16:27) *
...Teljesen komolytalan ez a dolog... dry.gif

Igaza van, pontosan ezért töröltem. Szórakozni máshol kell.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-27 17:27
Létrehozva: #8429

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(betty610 @ 2012-11-27 16:05) *
Nekem is kéne egy kis segitség. 2012.11.19 én befizettem 100ft. Viszajelzést megkaptam hogy átment a pénz. Szeretnék eladni dolgokat sajnos még mindig nem tudok mivel nemvagyok eladásban aktiválva. Ez hogy történhet meg???Most mit tegyek??? várom a választ segitséget.
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-27 15:14) *

Legyen kedves spórolni az írásjelekkel. 1-1db bőven elegendő minden mondat végére.

mosking.gif

Úúú, de különös, kedves Benz! Asszem törölte a papayás topikot, de kintről még látszik.
Amúgy szerintem jól megmondtam a magamét. A tejesdoboz is napok óta ott fityeg. Teljesen komolytalan ez a dolog... dry.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-27 17:29

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-27 13:00
Létrehozva: #8430

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-27 09:06) *
....Hiába lenne valami elvileg hasznos, ha gyakorlatilag megvalósíthatatlan. Erre céloztam.

OK. Fogadjuk el általánosságban ezt a vonalvezetést. Azt, hogy az elvi és gyakorlati megvalósítás között valami különbség van. Meggyőződésem, hogy egy ruha hosszát és szélességét lényegesen könnyebb lemérni, mint megsaccolni hozzávetőlegesen egy kávéscsésze súlyát a majdani csomagolással.
A kötelező szállítási sablonokkal szinte lehetetlen bizonyos kategóriákban együtt élni. Önök azt mondták ez kell. Alkalmazkodtunk, igaz meg is adtak hozzá minden segítséget. Máig sem értem, miért kell egy áruhoz odaírnom, hogy a postaköltség pl- 1080 Ft ajánlott levélként.
És pl. miért nem írhatom oda, hogy 915 Ft, de ha átcsúszik az 1080-ba, akkor miért nem kérhetem el azt? Amikor ezt a szabályt megalkották, akkor nem annyira tartották szem előtt a gyakorlati megvalósíthatóságot. Most már mindegy, hiszen a plusz csomagolást, tömedékelést igénylő profilok eladói alkalmazkodtak a helyzethez, de ha a kötelező mérés elvi szabályát és a szállítási díj kötelező előre megadását nézzük, ez utóbbi sokkal nehezebben kivitelezhető. Mindezzel nem akarom azt mondani, hogy az lenne a helyes, ha ezentúl kötelezően kellene a ruhákat mérni. Tényleg nem, csupán az elv és gyakorlat összehasonlítása az Ön szájából rögtön a kötelezően megadandó postaköltséget juttatta eszembe. Mindennek ellenére tudom, hogy sok csalás, vagy plusz költség elszámolása ezzel meghiúsult, de ugyanazzal a fáradsággal, amivel feltételezzük egy vevőről, hogy bizonytalanság esetén megkérdezi a méreteket, feltételezhetjük azt is, hogy megnézi a postai bélyegzőt a megérkezett csomagon. Ha pedig valakinél rendszeresen látható, hogy többet számol, akkor azt lehet szankcionálni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-27 10:12
Létrehozva: #8431

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-27 09:06) *
Nem állt szándékomban. Elnézést, ha így ment át a mondanivalóm.

Ugyan, mintha ez számítana... De nincs vele gond.
Majd átgondolom, és később esetleg... ha úgy alakul és még érdekel, visszatérek rá.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-27 10:06
Létrehozva: #8432

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-27 09:03) *
Jó, hogy nem azt mondja, anyagias vagyok...
Legyen szép napja, remélem, most azért elégedett kicsit, hogy újfent sikerült megbántania.

Nem állt szándékomban. Elnézést, ha így ment át a mondanivalóm.

Ön írta, hogy ha "valaki ezt a plusz munkát hajlandó belefektetni, az könnyebb üzletmenettel és kevesebb reklamációval találkozhat"
Ebben igaza van, de nem lehet mindent olyan szemmel nézni, hogy milyen hatással van az üzletmenetre. Hiába lenne valami elvileg hasznos, ha gyakorlatilag megvalósíthatatlan. Erre céloztam.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-27 10:03
Létrehozva: #8433

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-27 09:00) *
Nem haszon kérdése, próbáljon ettől a profitorientált nézőponttól kicsit elvonatkoztatni. Irreális követelményeket nem lehet előírni. Ennyi.

Jó, hogy nem azt mondja, anyagias vagyok...
Legyen szép napja, remélem, most azért elégedett kicsit, hogy újfent sikerült megbántania.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-27 10:00
Létrehozva: #8434

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-27 08:51) *
Ühüm, valóban. Tulajdonképpen ebben a helyzetben is az a jó megoldás, ha az eladó alaposabb a kelleténél, ami tényleg nem elvárható. Amennyiben valaki ezt a plusz munkát hajlandó belefektetni, az könnyebb üzletmenettel és kevesebb reklamációval találkozhat, ez az ő bónusza. Logikus.
Mikor egy ilyen eset felmerül, akkor lehet rálátni, hogy a Vateránál egyáltalán nem könnyű a szabályok megalkotása. Mert valóban lehetne, hogy kötelező legyen a mérés, de akkor ezzel irreális többletmunkát hárítanának az eladókra, ami kevesebb feltöltést vonna maga után, értelemszerűen kevesebb forgalmat is hozna, míg a haszon ezzel a szigorítással elenyésző lenne százalékos arányban.

Nem haszon kérdése, próbáljon ettől a profitorientált nézőponttól kicsit elvonatkoztatni. Irreális követelményeket nem lehet előírni. Ennyi.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-27 09:51
Létrehozva: #8435

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-27 08:33) *
Nem erről van szó. De abból csak a káosz lenne, ha mindenki elkezdené saccra felülbírálgatni a gyártói jelzéseket.
"S van beleírva, de szerintem inkább L" - ezt így ki merné megvenni? Mi legyen bejelölve a méret paramétereknél? Az S vagy az L vagy mindkettő? Az egyetlen biztos támpont a mérés, de ez nem kötelező. Egy-egy darabnál proaktív módon megoldható, de sok száz vagy ezer tételnél megvalósíthatatlan.
Ruhaneműk és lábbelik esetén a próba nélküli vásárlás eleve rizikós, ezért a vevőnek a saját jól felfogott érdekében érdemes vásárlás előtt rákérdeznie a mért adatokra.

Ühüm, valóban. Tulajdonképpen ebben a helyzetben is az a jó megoldás, ha az eladó alaposabb a kelleténél, ami tényleg nem elvárható. Amennyiben valaki ezt a plusz munkát hajlandó belefektetni, az könnyebb üzletmenettel és kevesebb reklamációval találkozhat, ez az ő bónusza. Logikus.
Mikor egy ilyen eset felmerül, akkor lehet rálátni, hogy a Vateránál egyáltalán nem könnyű a szabályok megalkotása. Mert valóban lehetne, hogy kötelező legyen a mérés, de akkor ezzel irreális többletmunkát hárítanának az eladókra, ami kevesebb feltöltést vonna maga után, értelemszerűen kevesebb forgalmat is hozna, míg a haszon ezzel a szigorítással elenyésző lenne százalékos arányban.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-27 09:33
Létrehozva: #8436

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-27 08:17) *
Igen, valóban vannak dolgok, amiket nem lehet kötelezővé tenni. Ezért van igaza és svejkunak. Nem jó irányból közelítem meg a dolgokat. Rendszeresen.

Nem erről van szó. De abból csak a káosz lenne, ha mindenki elkezdené saccra felülbírálgatni a gyártói jelzéseket.
"S van beleírva, de szerintem inkább L" - ezt így ki merné megvenni? Mi legyen bejelölve a méret paramétereknél? Az S vagy az L vagy mindkettő? Az egyetlen biztos támpont a mérés, de ez nem kötelező. Egy-egy darabnál proaktív módon megoldható, de sok száz vagy ezer tételnél megvalósíthatatlan.
Ruhaneműk és lábbelik esetén a próba nélküli vásárlás eleve rizikós, ezért a vevőnek a saját jól felfogott érdekében érdemes vásárlás előtt rákérdeznie a mért adatokra.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-27 09:17
Létrehozva: #8437

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-27 08:15) *
Nem árt, de reálisan nem lehet kötelező. Az erkölcsi részében természetesen igaza van, de ez sajnos nem írható elő senkinek sem.

Igen, valóban vannak dolgok, amiket nem lehet kötelezővé tenni. Ezért van igaza és svejkunak. Nem jó irányból közelítem meg a dolgokat. Rendszeresen.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-27 09:15
Létrehozva: #8438

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-27 07:16) *
Hát tudja, ha annyira köztudott egy márkáról szakmai körökben, hogy eltér a szokásostól, akkor ezt nem árt jelezni a terméklapon. ...

Nem árt, de reálisan nem lehet kötelező. Az erkölcsi részében természetesen igaza van, de ez sajnos nem írható elő senkinek sem.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-27 08:16
Létrehozva: #8439

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-26 22:25) *
Aukcióindításkor az eladó nem köteles lemérni centivel is a terméket és az végképp nem várható el senkitől sem, hogy véleményt alkosson a gyári méretekről (szerinte jó, nem jó, több vagy kevesebb, stb). Elegendő a címkén szereplő adatokat megadni. Ha a vevő biztos akar lenni a dolgában, akkor még licit előtt érdemes egy pontos mérést kérni, akkor megelőzhetőek a hasonló félreértések.

Hát tudja, ha annyira köztudott egy márkáról szakmai körökben, hogy eltér a szokásostól, akkor ezt nem árt jelezni a terméklapon. Mert én meg azt gondolom, hogy a vevőnek nem kell pontosan tudnia a márkákhoz tartozó eltéréseket. Különösen így érzem ezt akkor, amikor az eladó ezt érvként hozza fel, a tudás hiányát a vevőre hárítva, hogy "ha ilyen kabátot vesz, akkor tudnia kellene, hogy ez a márka kisebb a szokásosnál". Mindenesetre azt hiszem, az Ön véleménye abban helytálló, hogy ennek a feltüntetésére nem kötelezhető az eladó, és az is igaz, hogy a vevő érdeklődhetett volna. De ha már a vevő jelentkezik, hogy kicsi lett, akkor igazán méltányos lett volna a csere, vagy a pénzvisszafizetés (akár részben), de az, hogy első körben megígéri, aztán meg meggondolja magát, az nemcsak eladóként, hanem emberi vonatkozásában nézve sem túl etikus magatartás. Ha valamit kimondok, akkor annak úgy kell lennie. Ha ígérek, akkor azt be kell tartanom.
Elég lett volna a termékleírásban feltüntetni, hogy ez kisebb méret a szokásosnál. Aki ismeri a márkát, az plusz mérés nélkül is tud vásárolni, aki nem, az pedig kérdezett volna.
Mindenesetre látom, hogy ebből a helyzetből a vevő már nem jöhet ki jól, amit semmiképpen sem érzek igazságosnak. Az biztos, ha velem járt volna így, akkor most nem ez lenne a helyzet.
Amúgy ezért pocsék a ruha kategória...
Természetesen nem vitatkozom Önnel, mert a szava lezárja a vitákat, mint törvény, de azért ez még kikívánkozott belőlem az ügy kapcsán.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-26 21:49
Létrehozva: #8440

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2012-11-26 20:33) *

laugh1.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1529 Oldal V  « < 420 421 422 423 424 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-24 17:19