IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1486 Oldal V  « < 431 432 433 434 435 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
hex21
hozzászólás 2012-10-20 11:06
Létrehozva: #8641

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-08 12:36
Azonosító: 395 934

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 18:52) *
Megnéztem. Nagyon olcsó. Hol a csapda?
Ki kell nyomtatnom hozzá minden alkalommal a cuccot? Úgy értelmeztem.

Szia Zejopy!

Igen, nyomtatni kell...
Nincs csapda... a Legjobbak! De tényleg... én minidig házhoz rendelem a futárt, és házhoz is viszik a küldeményt... nincs sorbanállás a postán.
Persze, megrendelés után szobrozni kell, hogy mikor esik be az emberke.
Viszont másnapra ott a küdemény és olcsók (szerintem).
Egy bibi volt pár napja, hogy xy vidéki falucskába postán maradó lett volna a 24kilós küldeményem biggrin.gif
Így másként oldottam meg.... de tényleg ajánlom, mert jó!

Csodaszépségesnapocskás délelőttöt, aztán meg délutánt... wub.gif

A hozzászólást -hex21- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-20 11:08
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-20 09:04
Létrehozva: #8642

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-20 08:55) *
Kell az a boáááá a sok külföldi miatt mosking.gif

Neeem, dehogy. biggrin.gif
Úúú, megyek keresek egy kávét, mert alig találom a billentyűket.biggrin.gif kave.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-10-20 09:00
Létrehozva: #8643

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(vidaeff @ 2012-10-20 08:48) *
Igazad lehet, mert ugye itt volt egy alku; ti. megveszi mind. A 2400 fixárat kellett volna beírni. Mondjuk a jutalék szempontjából nincs szabálytalanság, mert a 4x600-ról, azaz szintén 2400-ról kaptam az értesítést. Mivel külön lett szedve, valszeg ezért kapott ő négyszeres díjról értesítőt. Mindegy, írtam már neki, hogy no para, természetesen nem 1 860 a díj, ennél jóval kevesebb. Az a gáz ezekkel az amúgy nem nagy tömegű csövekkel, nehéz belőni a díjat. Mert bár picik, de mindenképp dobozkába kell tenni. Ugyanis igen kényesek, mivel üvegből vannak részben. Meg aztán ha több akad, nem tudni előre ki hányat vesz. Most, hogy ez terítékre került, találtam belőle még párat. Bemérem őket elektronikailag és ha piacképesek, mennek eladósorba. Perszer megpróbálok körültekintőbb lenni, már amennyire ez egy szétszórt vidaeffnél lehetséges. mosking.gif

Eszembe se jutott, hogy a jutalékkal gond lenne!
Látod-látod mire jó a teríték! mosking.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-20 08:55
Létrehozva: #8644

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 23:09) *
...
Beeeeeenz! Nem gondolja, hogy a Customer Service olyan boáááá? Semmilyen... Kéne valami fenyegető (támadó trópusi vihar), szigorú (kaloda koordinátor), személyes (nyúltartó), vagy bármi, csak ne ez a rettenetes eredendő szöveg. Ha nem tudja beállítani, szívesen súgok. mosking.gif

Most pedig szép álmokat mindenkinek, elmegyek szunnyantok egyet.

Kell az a boáááá a sok külföldi miatt mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-10-20 08:48
Létrehozva: #8645

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-10-20 08:20) *
Szép jó reggelt és csodálatos napot Mindenkinek!

Igaz én csak suzukimaruti vagyok, viszont az a meglátásom ezt biza elírtad a feltöltésnél, mivel itt 1 darabnak kellett volna jelölni és nem 4-nek. A leírásba kellett volna írni, hogy a 4 egybe ennyi. Persze ha tévedek úgyis kijavítanak.

Igazad lehet, mert ugye itt volt egy alku; ti. megveszi mind. A 2400 fixárat kellett volna beírni. Mondjuk a jutalék szempontjából nincs szabálytalanság, mert a 4x600-ról, azaz szintén 2400-ról kaptam az értesítést. Mivel külön lett szedve, valszeg ezért kapott ő négyszeres díjról értesítőt. Mindegy, írtam már neki, hogy no para, természetesen nem 1 860 a díj, ennél jóval kevesebb. Az a gáz ezekkel az amúgy nem nagy tömegű csövekkel, nehéz belőni a díjat. Mert bár picik, de mindenképp dobozkába kell tenni. Ugyanis igen kényesek, mivel üvegből vannak részben. Meg aztán ha több akad, nem tudni előre ki hányat vesz. Most, hogy ez terítékre került, találtam belőle még párat. Bemérem őket elektronikailag és ha piacképesek, mennek eladósorba. Perszer megpróbálok körültekintőbb lenni, már amennyire ez egy szétszórt vidaeffnél lehetséges. mosking.gif

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-10-20 08:41) *
Csodás napot kívánok Mindenkinek! smile.gif

A többdarabos aukcióknál, ha nem állítod be a darabszám alapú kedvezményt, annyiszor x összeg a postaköltség, amennyi darabot leütnek.
A minimálárral kapcsolatban (ha jól emlékszem) - a fix ár = minimál ár, de nem vagyok biztos benne.

Kösz. rolleyes.gif Így lehet, ahogy mondod. Azért a négy év alatt több is ragadhatott volna rám. mosking.gif
Legyen szép napod, napotok. rolleyes.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-20 08:48

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-10-20 08:41
Létrehozva: #8646

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(vidaeff @ 2012-10-20 07:58) *
... Most reggel meg látom, a megjelölt díjat négyszeresen számolta neki. Ami képtelenség, mert saccra is belefér a négy az ötszáz gramm alatti sávba. Aztán az is feltünt a lejárt üzletnél, megjelent a "minimálárat elérték" felirat, jóllehet ilyet nem adtam meg. Vagy ez a fixárnál is előjön? Nagyjából ennyi.
Szép napot Önnek és mindenki másnak. rolleyes.gif

Csodás napot kívánok Mindenkinek! smile.gif

A többdarabos aukcióknál, ha nem állítod be a darabszám alapú kedvezményt, annyiszor x összeg a postaköltség, amennyi darabot leütnek.
A minimálárral kapcsolatban (ha jól emlékszem) - a fix ár = minimál ár, de nem vagyok biztos benne.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-10-20 08:20
Létrehozva: #8647

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(vidaeff @ 2012-10-20 07:58) *
Kedves Vateraoroszlan! rolleyes.gif Elnézést nekem kell kérnem, mert már megint pongyolán fogalmaztam. Csak a szállitási módozatok változásai felől érdeklődtem, mert a futárcégeket én nem tudom igénybe venni. ( Sosem tudom hol leszek másnap, vagy akár egy óra múlva. )
Amúgy van még mit tanulnom, mert ezt is jól benéztem. Kezdődött azzal, a leendő vevő kérdezett rá, nincs-e négy? Kiderült volt, sőt én úgy emlékeztem, annyit is hirdettem. Ennek azért van jelentősége, mert ezek az erősítő pentódák igazándiból páros számban piacképesek. Mindegy, módosítottam az üzletet, aztán ő meg is vette. Most reggel meg látom, a megjelölt díjat négyszeresen számolta neki. Ami képtelenség, mert saccra is belefér a négy az ötszáz gramm alatti sávba. Aztán az is feltünt a lejárt üzletnél, megjelent a "minimálárat elérték" felirat, jóllehet ilyet nem adtam meg. Vagy ez a fixárnál is előjön? Nagyjából ennyi.

Szép jó reggelt és csodálatos napot Mindenkinek!

Igaz én csak suzukimaruti vagyok, viszont az a meglátásom ezt biza elírtad a feltöltésnél, mivel itt 1 darabnak kellett volna jelölni és nem 4-nek. A leírásba kellett volna írni, hogy a 4 egybe ennyi. Persze ha tévedek úgyis kijavítanak.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-10-20 07:58
Létrehozva: #8648

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-10-19 22:46) *
...
Kedves vidaeff!

Nézze el nekem, de nem pontosan értem, hogy a szállítási módozatokra vagy a vaterafutárra vonatkozik a kérdés? rolleyes.gif

Kedves Vateraoroszlan! rolleyes.gif Elnézést nekem kell kérnem, mert már megint pongyolán fogalmaztam. Csak a szállitási módozatok változásai felől érdeklődtem, mert a futárcégeket én nem tudom igénybe venni. ( Sosem tudom hol leszek másnap, vagy akár egy óra múlva. )
Amúgy van még mit tanulnom, mert ezt is jól benéztem. Kezdődött azzal, a leendő vevő kérdezett rá, nincs-e négy? Kiderült volt, sőt én úgy emlékeztem, annyit is hirdettem. Ennek azért van jelentősége, mert ezek az erősítő pentódák igazándiból páros számban piacképesek. Mindegy, módosítottam az üzletet, aztán ő meg is vette. Most reggel meg látom, a megjelölt díjat négyszeresen számolta neki. Ami képtelenség, mert saccra is belefér a négy az ötszáz gramm alatti sávba. Aztán az is feltünt a lejárt üzletnél, megjelent a "minimálárat elérték" felirat, jóllehet ilyet nem adtam meg. Vagy ez a fixárnál is előjön? Nagyjából ennyi.

--------------------

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-10-19 23:39
Létrehozva: #8649

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 23:09) *
Tényleg kipróbálom. Mit csinálnak ők, ha nincs otthon a címzett?

Értesítőt hagynak és bennt a postán átveheti az illető, de eleve kétszeri kézbesítést kisérelnek meg. + ráírhatod a vevő telefonszámát és akkor szólnak Neki.

Mondjuk én az MPL Vaterafutár itteni belépésének köszönhetem, hogy végre sikerült díjhitelessé válnom mind a levélre mind az MPL küldeményekre (az MPL-nél ráadásul onlineból nyomtatom a csomagcímkét az általuk biztosított öntapadós etikettre, amit egy laza mozdulattal rá lehet simítani a dobozra.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-19 23:09
Létrehozva: #8650

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Egy türelmesnél? Hehhe laugh.gif
Amúgy egy munkanapos kézbesítés van náluk, és az eddigi tapasztalatok alapján az tényleg egy munkanap.

Tényleg kipróbálom. Mit csinálnak ők, ha nincs otthon a címzett? (A türelem az én esetleges bénázásomhoz kell.biggrin.gif)

Ezt most úgy mondod, mintha azt hinnéd, mi idebent semmi látványosat nem tudunk csinálni mosking.gif

smile.gif Ez nem így van. Imádlak titeket odabent és tudom, hogy tök jó dolgokat csináltok. Sőt.smile.gif

Hát basszus, elnézem itt az avatarok alatt olvasható státuszokat, igazán sokszínűek, kreatívak.
Beeeeeenz! Nem gondolja, hogy a Customer Service olyan boáááá? Semmilyen... Kéne valami fenyegető (támadó trópusi vihar), szigorú (kaloda koordinátor), személyes (nyúltartó), vagy bármi, csak ne ez a rettenetes eredendő szöveg. Ha nem tudja beállítani, szívesen súgok. mosking.gif

Most pedig szép álmokat mindenkinek, elmegyek szunnyantok egyet.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-19 22:55

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2012-10-19 22:46
Létrehozva: #8651

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 22:25) *
Ki fogom próbálni egy visszatérő, türelmes vevőmnél.

Egy türelmesnél? Hehhe laugh.gif
Amúgy egy munkanapos kézbesítés van náluk, és az eddigi tapasztalatok alapján az tényleg egy munkanap.

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 22:25) *
A költségkímélés gondolom mindenkinek jól jön és hát ahogy néztem, az 0,1-2 kg közötti lényegesen olcsóbb az ajánlott levélnél. Vajon miért?

Ezt most úgy mondod, mintha azt hinnéd, mi idebent semmi látványosat nem tudunk csinálni mosking.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2012-10-19 22:32) *
Kedves Igencsak öreg róka Vateraoroszlán. rolleyes.gif Számtalan bokros teendőm és eredendő restségem okán nem is igazán értem, mik ezek a változások. Főleg, miután én itt csak hobbista vagyok. Kérdésem: minket műkedvelőket is érintenek ezek a változások? rolleyes.gif Vagy csak az igazi kereskedőket?

Kedves vidaeff!

Nézze el nekem, de nem pontosan értem, hogy a szállítási módozatokra vagy a vaterafutárra vonatkozik a kérdés? rolleyes.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-10-19 22:32
Létrehozva: #8652

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-10-19 22:23) *
Ennek igazán örülök! smile.gif Gondolkodunk a lehetőség szép és egyszerűen használható megvalósításán (hű, ez de sablonízű lett... biggrin.gif )
Igen, miután elküldöd a rendelést, csinálunk neked egy hercig pdf-dokumentumot, amit ki kell nyomtatnod a feladáshoz. Egy A4-es lap. Azt kell odaadni a dobozzal együtt a futárnak (vagy ha beviszed feladni a postára, akkor a postáskisasszonynak).

Kedves Igencsak öreg róka Vateraoroszlán. rolleyes.gif Számtalan bokros teendőm és eredendő restségem okán nem is igazán értem, mik ezek a változások. Főleg, miután én itt csak hobbista vagyok. Kérdésem: minket műkedvelőket is érintenek ezek a változások? rolleyes.gif Vagy csak az igazi kereskedőket?

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-19 22:34

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-19 22:25
Létrehozva: #8653

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-10-19 22:23) *
Igen, miután elküldöd a rendelést, csinálunk neked egy hercig pdf-dokumentumot, amit ki kell nyomtatnod a feladáshoz. Egy A4-es lap. Azt kell odaadni a dobozzal együtt a futárnak (vagy ha beviszed feladni a postára, akkor a postáskisasszonynak).

Ki fogom próbálni egy visszatérő, türelmes vevőmnél. A költségkímélés gondolom mindenkinek jól jön és hát ahogy néztem, az 0,1-2 kg közötti lényegesen olcsóbb az ajánlott levélnél. Vajon miért? Leggyakrabban azzal dolgozom. 5 kg fölött drágább.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-19 22:28

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2012-10-19 22:23
Létrehozva: #8654

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-10-19 17:37) *
Nagyon szépen köszönöm a választ! Így már fényt kaptam és ennek alapján tetszik a dolog.smile.gif

Ennek igazán örülök! smile.gif Gondolkodunk a lehetőség szép és egyszerűen használható megvalósításán (hű, ez de sablonízű lett... biggrin.gif )

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 18:52) *
Megnéztem. Nagyon olcsó. Hol a csapda?
Ki kell nyomtatnom hozzá minden alkalommal a cuccot? Úgy értelmeztem.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-19 21:11
Létrehozva: #8655

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-10-19 21:05) *
Igen, értettem. Én az IrfanView-ről beszéltem.

Azt meg én értettem. Csak azt hittem, azt hiszed, hogy a program van a vitrinben.smile.gif
A suliban a kollégámtól kérni valamit nagyon hosszú és körülményes. És most egy sokkal égetőbb probléma is felütötte a fejét a gépemen, azt hiszem, mégis hozzámegyek egy arab olajsejkhez 112. háremhölgynek.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-10-19 21:05
Létrehozva: #8656

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 20:59) *
Mármint a teknős van a vitrinben.biggrin.gif

Igen, értettem. Én az IrfanView-ről beszéltem.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-19 20:59
Létrehozva: #8657

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-10-19 20:56) *
blink.gif
No, akkor kérd meg a számtekkes ismerősöd, tolja fel a gépre gyorsan, és rakjon alá magyar nyelvet, meg pár hasznos plugint, pl. Lens Correction a prhoto-plugin.com-tól, vagy amilyen a Pano-Warp. Nagyon hasznos tud lenni olyan esetekben, amikor a fényképezőgép tudománya nem elegendő...

Mármint a teknős van a vitrinben.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-10-19 20:56
Létrehozva: #8658

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 20:48) *
Nincs nekem olyanom, de itt van a vitrinben, úgyhogy holnap egy mozdulat lesz, nem is terítek meg hozzá.smile.gif

blink.gif
No, akkor kérd meg a számtekkes ismerősöd, tolja fel a gépre gyorsan, és rakjon alá magyar nyelvet, meg pár hasznos plugint, pl. Lens Correction a prhoto-plugin.com-tól, vagy amilyen a Pano-Warp. Nagyon hasznos tud lenni olyan esetekben, amikor a fényképezőgép tudománya nem elegendő...

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-19 20:48
Létrehozva: #8659

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-10-19 20:35) *
A meglévő képed gyors feljavításának menete:
IrfanView-al megnyitod.
Kijelölsz a tárgy köré egy téglalapot az egérrel, oly módon, hogy jobb alsó sarokban levő árnyék kiessen belőle.
Ctrl+Y
A kapott képen: KÉP\ Automatikus színjavítás
Majd: KÉP\ Színek változtatása
A panelen ezeket az értékeket lődd be:
Kontraszt: +33
Gamma: 0.54

Nincs nekem olyanom, de itt van a vitrinben, úgyhogy holnap egy mozdulat lesz, nem is terítek meg hozzá.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-10-19 20:35
Létrehozva: #8660

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 12:41) *
Pl ez: http://muveszet-kezmuvesseg.vatera.hu/kezm...1655744786.html
(Szégyen ez a kép, kell újat csinálnom...)

A meglévő képed gyors feljavításának menete:
IrfanView-al megnyitod.
Kijelölsz a tárgy köré egy téglalapot az egérrel, oly módon, hogy jobb alsó sarokban levő árnyék kiessen belőle.
Ctrl+Y
A kapott képen: KÉP\ Automatikus színjavítás
Majd: KÉP\ Színek változtatása
A panelen ezeket az értékeket lődd be:
Kontraszt: +33
Gamma: 0.54

--------------------

+Quote Post

1486 Oldal V  « < 431 432 433 434 435 > » 
Reply to this topicStart new topic
22 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (22 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-24 23:22