IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1486 Oldal V  « < 452 453 454 455 456 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2012-09-24 21:32
Létrehozva: #9061

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-24 21:21) *
Kedves zejopy!

Erre sajnos nem tudok határozott választ adni. A vevő nem köteles elsőként értékelést írni, őt is csak a személyes menü korlátozás kényszerítheti.
Szerintem normál esetben ennek nincs is jelentősége. A konkrét adásvételnél Önnek kell éreznie, hogy van-e "veszély" smile.gif

Lehet, hogy félreértett. A kérdés az, hogy milyen értékelést írjak neki. Akkor, amikor már tuti, hogy nem értékelt. Mert szerintem nem korrekt, hogy nem értékel.
Különben azon is gondolkodtam, hogy szerintem mindenképpen a vevőnek kellene értékelni először, így logikus. Gyakorlati okok miatt.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-24 21:21
Létrehozva: #9062

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-24 20:58) *
Kedves Benz! smile.gif

Kérdezhetek? Persze, hogy kérdezhetek, olyat még nem mondott, hogy nem. thank_you.gif
Abban az esetben, amikor szorongat az értékelési rendszer, és muszáj értékelnem, több termék megvásárlása esetén általában azt teszem, ha a vevő nem értékelt, hogy egyet nem értékelek, a többit igen. Így a jutalékkal sem "tartozom", és nem nyomaszt az a rengeteg értékeletlen cucc. (Most is kritikus a helyzet, de ennél a nagy tömegnél, akik a személyes menümben tolonganak, még nem kaptam meg a pénzt.)
Szóval marad egy darab. Most is van egy ilyen biztonsági tartalékom. Azt hiszem, 1.-én jár le az értékelési határideje. Mit tegyek, ha nem értékelt? Akkor én hogyan értékeljek? Mert azt hiszem, úgy érzem, azt tartom méltányosnak, hogyha megérkezett az áru és nem volt gond, akkor vegye a partner a fáradságot és írja meg azt a fránya értékelést, hiszen a Vatera rendjéhez ez hozzátartozik. Szóval az Ön kifinomult véleménye érdekel. Gyakorlat nem igazán van még, hiszen a rendszer friss. Mit tehetek, mit érdemes tennem? Érdemes-e az utánam jövőknek ezt jelezni?
Köszönöm, ha válaszol. smile.gif

Kedves zejopy!

Erre sajnos nem tudok határozott választ adni. A vevő nem köteles elsőként értékelést írni, őt is csak a személyes menü korlátozás kényszerítheti.
Szerintem normál esetben ennek nincs is jelentősége. A konkrét adásvételnél Önnek kell éreznie, hogy van-e "veszély" smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-24 20:58
Létrehozva: #9063

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-24 20:55) *
smile.gif

Kedves Benz! smile.gif

Kérdezhetek? Persze, hogy kérdezhetek, olyat még nem mondott, hogy nem. thank_you.gif
Abban az esetben, amikor szorongat az értékelési rendszer, és muszáj értékelnem, több termék megvásárlása esetén általában azt teszem, ha a vevő nem értékelt, hogy egyet nem értékelek, a többit igen. Így a jutalékkal sem "tartozom", és nem nyomaszt az a rengeteg értékeletlen cucc. (Most is kritikus a helyzet, de ennél a nagy tömegnél, akik a személyes menümben tolonganak, még nem kaptam meg a pénzt.)
Szóval marad egy darab. Most is van egy ilyen biztonsági tartalékom. Azt hiszem, 1.-én jár le az értékelési határideje. Mit tegyek, ha nem értékelt? Akkor én hogyan értékeljek? Mert azt hiszem, úgy érzem, azt tartom méltányosnak, hogyha megérkezett az áru és nem volt gond, akkor vegye a partner a fáradságot és írja meg azt a fránya értékelést, hiszen a Vatera rendjéhez ez hozzátartozik. Szóval az Ön kifinomult véleménye érdekel. Gyakorlat nem igazán van még, hiszen a rendszer friss. Mit tehetek, mit érdemes tennem? Érdemes-e az utánam jövőknek ezt jelezni?
Köszönöm, ha válaszol. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-24 20:55
Létrehozva: #9064

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-24 17:40) *
Nem is Ön lenne az, ha nem rendezte volna. wink3.gif (Meg amúgy sem hiszem, hogy akad olyan helyzet, amikor a felajánlott vállamat igénybe venné. Ahhoz túl... mmm.... hmmm.... izé.... büszke (?), ha ez a jó szó.) Gyanítom, ahol Ön megjelenik, még a problémák is vigyázzba vágják magukat és azt mondják:
- Igenis,.........
Emlékszik még a mondatra? Megígértem, hát nem használom, pedig nagyon nehezen tartom most magam vissza. biggrin.gif

smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-24 17:40
Létrehozva: #9065

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-24 17:11) *
Nagyon kedves, köszönöm. Időközben rendeztem a problémákat getting_sunny.gif

Nem is Ön lenne az, ha nem rendezte volna. wink3.gif (Meg amúgy sem hiszem, hogy akad olyan helyzet, amikor a felajánlott vállamat igénybe venné. Ahhoz túl... mmm.... hmmm.... izé.... büszke (?), ha ez a jó szó.) Gyanítom, ahol Ön megjelenik, még a problémák is vigyázzba vágják magukat és azt mondják:
- Igenis,.........
Emlékszik még a mondatra? Megígértem, hát nem használom, pedig nagyon nehezen tartom most magam vissza. biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-24 17:41

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-24 17:11
Létrehozva: #9066

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-24 14:34) *
Akkor most itt az ideje a mosolynak. smile.gif Legalább addig, amíg közöttünk van. Aztán mikor elmegy, nyugodtan szétcsaphat maga körül, sőt még ráncolhat is.
Nézzen ki az ablakon, még az ősz is szép. Ha nem sikerül napfényessé varázsolni a napját, akkor este használhatja a vállamat. _olel.gif

Nagyon kedves, köszönöm. Időközben rendeztem a problémákat getting_sunny.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-24 14:34
Létrehozva: #9067

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-24 14:26) *
Ez eddig tényleg nem volt egy mosolygós nap, de nem a fórum miatt smile.gif

Akkor most itt az ideje a mosolynak. smile.gif Legalább addig, amíg közöttünk van. Aztán mikor elmegy, nyugodtan szétcsaphat maga körül, sőt még ráncolhat is.
Nézzen ki az ablakon, még az ősz is szép. Ha nem sikerül napfényessé varázsolni a napját, akkor este használhatja a vállamat. _olel.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-24 14:26
Létrehozva: #9068

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-24 11:52) *
Rövid, tömör "nem". Dupla függőleges barázda a két szemöldök között. smile.gif
Ma nem lesz mosoly? Most képzelje el, amint odalépek Ön elé és az ujjamat egy határozott mozdulattal arra a ránckezdeményre nyomom. És Ön nem tud mást csinálni, mint engedelmesen kisimítja, mert nekem nem lehet ám ellenállni, amikor mosolygok. rolleyes.gif
Legyen nagyon szép napja. thank_you.gif

Ez eddig tényleg nem volt egy mosolygós nap, de nem a fórum miatt smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-24 11:52
Létrehozva: #9069

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-24 08:52) *
Nem.

Rövid, tömör "nem". Dupla függőleges barázda a két szemöldök között. smile.gif
Ma nem lesz mosoly? Most képzelje el, amint odalépek Ön elé és az ujjamat egy határozott mozdulattal arra a ránckezdeményre nyomom. És Ön nem tud mást csinálni, mint engedelmesen kisimítja, mert nekem nem lehet ám ellenállni, amikor mosolygok. rolleyes.gif
Legyen nagyon szép napja. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-23 18:05
Létrehozva: #9070

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2012-09-23 17:52) *
Én alapvetően mindenevő alkat vagyok.
....
Igen, kimondottan deltás alkat vagyok, csak az a baj, hogy a delta a talpára van állítva blink.gif Úgy mondanám, hogy testes vagyok, de azért nem rendelkezem nagy túlsúllyal.
Favágás, faszedés, ásás és társai pedig felérnek bármiféle edzőtermi tevékenységgel.

Egy férfin sosem baj, ha van felesleg. Valahogy kell. Nem mondom, hogy minél több, annál jobb, mert van egy határ, de azért....
Valahogy ti nem is tudtok kaja nélkül meglenni, nem tudom miért.smile.gif Szóval ne bánd, hogy van súlyod, az stabilitást feltételez. Amúgy pedig nem hiszem, hogy azt a munkát, amit te végzel az én 58 kilómmal hatékonyan meg lehetne csinálni. mert a súly, erő is.
(Nem vagyok egy szerencsétlenkedő alkat, de a minap a mosógéppel bajlódtam párszor. Nem tudom, hány kilós egy ilyen jószág, de amikor visszatoltam a helyére, el bírtam volna magamon képzelni még pár kilót, ami a helyemen tart. Na de ami súlyban nincs meg nálam, az megvan konokságban.biggrin.gif)

IDÉZET(nyubocs @ 2012-09-23 17:52) *
Alapvető életfilozófiám: Amikor a kövérek lefogynak, akkor a soványak már éhenhalnak.

biggrin.gif Na de mitől fogyna az átlagember a mai világban?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-09-23 17:52
Létrehozva: #9071

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

Én alapvetően mindenevő alkat vagyok.
Szeretem a húst, gyümölcsöt, zöldségeket, tejtermékeket, édességet stb. Pedig gyakorlatilag anno gyakorlati képzés céljából végigvittek bennünket az ország elég nagy számú élelmiszeripari üzemén. Azaz láttam, hogy belezik a baromfit, mi kerül a felvágottakba, hogy készül a narancslé, tejüzemben meg dolgoztam is. Valaki érzékenyebb egyén ezt úgy is felfoghatja, hogy onnantól kezdve csak víz és fű.
Régen legenda és cáfolata volt, hogy miből is készül a Jaffa, ugye ismerős a kátránysztori? Pedig abból smile.gif
Igen, kimondottan deltás alkat vagyok, csak az a baj, hogy a delta a talpára van állítva blink.gif Úgy mondanám, hogy testes vagyok, de azért nem rendelkezem nagy túlsúllyal.
Favágás, faszedés, ásás és társai pedig felérnek bármiféle edzőtermi tevékenységgel.

Alapvető életfilozófiám: Amikor a kövérek lefogynak, akkor a soványak már éhenhalnak.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-23 17:01
Létrehozva: #9072

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-23 16:50) *
Nem, de nem is vágyom rá smile.gif
A nyáron egy ismerős isteni illatú pörköltet főzött bográcsban. Majdnem elfogadtam a meghívást, amikor megtudtam miből főzte...
Sok mindent megettem már, de erre valahogy nem vágyom (tudom, csak előítélet és nyilván finom) smile.gif

Vannak előítéletek, amik elfogadhatóak.smile.gif Általában nem jók, mert visszavetik az embert és felesleges korlátokat szabnak, de ha csak egy jó ebédet hagy ki miattuk az ember, akkor az nem túl nagy ár.
A férfiak amúgy is nagyon érzékenyen reagálnak ezekre a témákra. biggrin.gif Vajon miért? laugh.gif
Láttam egy "vicces" videót. A pasi elszállt valami járműről, már nem emlékszem miről, és sikerült lovaglóülésben megérkeznie egy kerítésre. Tudom, túlérzékeny vagyok, de amilyen hangok kijöttek belőle... szóval újra csak rosszul lettem. (Én ezektől állandóan rosszul leszek, de teljesen. unsure.gif )

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-23 16:50
Létrehozva: #9073

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-23 12:59) *
...Látott már olyat, amikor a malacokat megfosztják eljövendő férfiasságuk legfontosabb kellékeitől? ...

Nem, de nem is vágyom rá smile.gif
A nyáron egy ismerős isteni illatú pörköltet főzött bográcsban. Majdnem elfogadtam a meghívást, amikor megtudtam miből főzte...
Sok mindent megettem már, de erre valahogy nem vágyom (tudom, csak előítélet és nyilván finom) smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-23 15:08
Létrehozva: #9074

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(nyubocs @ 2012-09-23 13:53) *
De tudod egyébként milyen finom sütve ?
(OK, lehet hogy most megundorodtál tőlem és többet szóba sem állsz velem mosking.gif )

Gólyamadarunk meg inaktiv lett.

Mondjuk én imádom, ma is az van nálunk tongue.gif
Ahogy megnéztem nem csak a gólyamadár repült, vitte a sallangjait is mosking.gif )

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-23 15:09

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-23 14:15
Létrehozva: #9075

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2012-09-23 13:53) *
(OK, lehet hogy most megundorodtál tőlem és többet szóba sem állsz velem mosking.gif )

Még sosem ettem, aktív húsevő koromban sem.smile.gif Most pedig már esély sincs rá. biggrin.gif
Neeem. Nem undorodtam meg tőled, hiszen nem gondolom azt, hogy mindenkinek úgy kellene élnie, mint nekem. Sőt, megkockáztatom, hogy felőletek nézve az én táplálkozásom egy rémes elhajlás.smile.gif
Igen, Kele is, és vele együtt mások is. Ezért írtam a kis esszémet a fiatalkorú sertésifjak korai "elférfiatlanodásáról".
(Amúgy csak halkan, éppen csak suttogva jegyzem meg, hogy ugyanez játszódik le korunk férfilakosságának 99%-ánál, a függők valós elvesztése nélkül. smiley-scared003.gif Jaj nekem, most mit kapok. biggrin.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-09-23 13:53
Létrehozva: #9076

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-23 12:59) *
Látott már olyat, amikor a malacokat megfosztják eljövendő férfiasságuk legfontosabb kellékeitől? Mondjuk eléggé gáz, én konkrétan majdnem elájultam, de nem ez a lényeg.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-23 12:59
Létrehozva: #9077

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-23 12:32) *
Arról mi jut eszébe, ha valakinek túl sok semleges értékelése van? Ne válaszoljon, csak költői kérdés volt smile.gif

kuss.gif rolleyes.gif

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-23 12:40) *
kuss.gif rolleyes.gif

Azt nem mondta, hogy a történésekre nem reagálhatok.
Szóval, amikor az ember kiáll a napra, pedig egy fél kilós vaj van a fején. Akkor a vaj persze elkezd olvadozni, belefolyik a szemébe és eléggé csíp. Na és amikor a kasztrálás csoportosan történik. Látott már olyat, amikor a malacokat megfosztják eljövendő férfiasságuk legfontosabb kellékeitől? Mondjuk eléggé gáz, én konkrétan majdnem elájultam, de nem ez a lényeg. Futkároznak az ólban, mit sem sejtenek a közelgő vészről, ami a gyönyörszervüket fenyegeti. Aztán megjelenik pár ember, és elkezdik válogatni őket. A nőnemű egyedek nem számítanak, ők továbbmehetnek. A kanok aztán ki lesznek emelve a biztonságot nyújtó tömegből, a két hátsó lábukat felemelik, az állatorvos pedig két villámgyors mozdulattal ..... nem ecsetelem. Az aktus után visszakerülnek a jótékony tömegbe, ami persze védelmet nyújt újra, de minek. Azt a kis fájdalmat alig érzik, csak azt, hogy valami elmúlt, ami még ki sem alakulhatott. Na ugyanígy járnak némelyek, csak míg a malacoknak nem nagyon van választási lehetőségük, nem előzhetik meg a sorsukat, hiszen fiúnak születtek, addig az ember dönthet arról, hogy melyik csoportba tartozzon. smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-23 13:00

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-23 12:32
Létrehozva: #9078

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-23 12:27) *
Jaj, ezt annyira bírom... de tényleg. biggrin.gif

Arról mi jut eszébe, ha valakinek túl sok semleges értékelése van? Ne válaszoljon, csak költői kérdés volt smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-23 12:27
Létrehozva: #9079

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-23 12:26) *
A levelezésből úgy látom, hogy a "beszólást" nem az eladó kezdte... Így már talán a tiltólista is érthetőbb.

Jaj, ezt annyira bírom... de tényleg. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-09-22 22:25
Létrehozva: #9080

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-22 22:19) *
Nem tudom, sok smile.gif
Talán civil meg sem vásárolhatja, az ára sem nyilvános.

Akkor inkább egy orosz gépet kellene keresnie Vidaeffnek, azok polgári használatra is tajga-biztosak, de katonai változat is könnyebben (akár vodkáért) kapható. smile.gif

+Quote Post

1486 Oldal V  « < 452 453 454 455 456 > » 
Reply to this topicStart new topic
9 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (8 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: Hathor14

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-23 22:31