IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1549 Oldal V  « < 453 454 455 456 457 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
hex21
hozzászólás 2012-11-19 23:41
Létrehozva: #9081

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-08 12:36
Azonosító: 395 934

Szia zAnyu! Éééés Mindenkinek szép estét!

Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-19 23:14
Létrehozva: #9082

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-19 21:55) *
Iiigen. Mi lett volna, ha azt mondta volna, hogy óóó, én nem is hallottam róla. Hogy örültem volna, hogy valamit előbb tudtam, mint Ön.biggrin.gif
Ááá, neeeem. Csak az igazat, mindig a színtiszta igazat. Az Ember sajátossága. Nálam. A nagy e-vel írandó emberről beszélünk. Na persze az is úgy van, hogy a nagy e-hez nekem más kell, mint másnak. Hogy én ezen mennyit gondolkodtam! Mert persze értem a különbséget, csak más valamit aggyal megérteni, mint el is fogadni. És ez így jó. Mármint, hogy mindenkinek más a fontos szempont. Mert sokan vagyunk, sokfélék és mindannyian elférünk. De Ön nagy e, és ez jó. Nekem, innen messziről. Ez nem kedveskedés, hanem tény.
A lila szöveg tagolásán gondolkodtam. "A királynőt megölni nem kell félnetek..." Hát tegye a pontokat és vesszőket belátása szerint.smile.gif

bEnz smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-19 22:55
Létrehozva: #9083

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-19 21:45) *
Jaaaa, igen. A szlovákok smile.gif

Iiigen. Mi lett volna, ha azt mondta volna, hogy óóó, én nem is hallottam róla. Hogy örültem volna, hogy valamit előbb tudtam, mint Ön.biggrin.gif
Ááá, neeeem. Csak az igazat, mindig a színtiszta igazat. Az Ember sajátossága. Nálam. A nagy e-vel írandó emberről beszélünk. Na persze az is úgy van, hogy a nagy e-hez nekem más kell, mint másnak. Hogy én ezen mennyit gondolkodtam! Mert persze értem a különbséget, csak más valamit aggyal megérteni, mint el is fogadni. És ez így jó. Mármint, hogy mindenkinek más a fontos szempont. Mert sokan vagyunk, sokfélék és mindannyian elférünk. De Ön nagy e, és ez jó. Nekem, innen messziről. Ez nem kedveskedés, hanem tény.
A lila szöveg tagolásán gondolkodtam. "A királynőt megölni nem kell félnetek..." Hát tegye a pontokat és vesszőket belátása szerint.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-19 22:45
Létrehozva: #9084

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-19 21:32) *
...
Olvastam, hogy megnyertek egy "névbirtokló" pert. Pontatlan a megfogalmazás, nézze el, kérem. A cikket nem teszem be, mert sok pontos adat van benne, nem az allegroupra vonatkozóan csupán. És nem szeretnék reklámot csinálni idegeneknek. Most így jó? Vagyis egyértelmű vagyok? smile.gif

Jaaaa, igen. A szlovákok smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-19 22:32
Létrehozva: #9085

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-19 21:28) *
1. Nem vagyok naprakész a számokkal, de szerintem nem több.

Ez megnyugtató.

2. Persze, mert a kizárás után az az első dolgunk, hogy körlevelet küldünk a vevőknek.

Nahát, hogy erre nem gondoltam.smile.gif Jó ötlet, tényleg.

Mi történt a jogászunkkal? 9ll.gif

Olvastam, hogy megnyertek egy "névbirtokló" pert. Pontatlan a megfogalmazás, nézze el, kérem. A cikket nem teszem be, mert sok pontos adat van benne, nem az allegroupra vonatkozóan csupán. És nem szeretnék reklámot csinálni idegeneknek. Most így jó? Vagyis egyértelmű vagyok? smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-19 22:28
Létrehozva: #9086

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-19 20:22) *
Bocs Benz, hogy megint duplázok, kérem ne haragudjon, de óhatatlanul felmerült bennem egy kérdés az elmúlt rövidebb időszak fórumos olvasgatásai alatt. Természetesen pozitív választ szeretnék, de csak az igazat.smile.gif Mintha többen lennének, akik megjelennének, hogy át lettek verve.
1. Valóban több az átverés mert többet lehet olvasni), vagy csak a jelenlegi esetek károsultjai közlékenyebbek?
2. Ön is észrevette azt a tendenciát, hogy nagyon sokan már úgy jönnek ide, hogy tudják, feljelentést fognak tenni, vagy már meg is tették? Szerintem, ha összességében nem romlott az arány, akkor ez mindenképpen figyelemreméltó dolog, mert azt jelenti, nem hagyják magukat az emberek annyira. Hisz régebben mennyit kellett magyarázni, hogy menjenek el a rendőrségre.

1. Nem vagyok naprakész a számokkal, de szerintem nem több.
2. Persze, mert a kizárás után az az első dolgunk, hogy körlevelet küldünk a vevőknek.

Mi történt a jogászunkkal? 9ll.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-19 21:22
Létrehozva: #9087

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Bocs Benz, hogy megint duplázok, kérem ne haragudjon, de óhatatlanul felmerült bennem egy kérdés az elmúlt rövidebb időszak fórumos olvasgatásai alatt. Természetesen pozitív választ szeretnék, de csak az igazat.smile.gif Mintha többen lennének, akik megjelennének, hogy át lettek verve.
1. Valóban több az átverés mert többet lehet olvasni), vagy csak a jelenlegi esetek károsultjai közlékenyebbek?
2. Ön is észrevette azt a tendenciát, hogy nagyon sokan már úgy jönnek ide, hogy tudják, feljelentést fognak tenni, vagy már meg is tették? Szerintem, ha összességében nem romlott az arány, akkor ez mindenképpen figyelemreméltó dolog, mert azt jelenti, nem hagyják magukat az emberek annyira. Hisz régebben mennyit kellett magyarázni, hogy menjenek el a rendőrségre.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-19 20:44
Létrehozva: #9088

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-11-19 16:57) *
Majdnem piros lett, de aztán végül fehér. Eleinte nem szerettem a színét, de most már ki vagyok vele békülve smile.gif
Képem nincs róla, de majdnem így néz ki: h ttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bc/1992-1997_Daihatsu_Applause_(A101)_Xi_liftback_01.jpg

Nahát Leó, te egy konszolidált autóval jársz.biggrin.gif
Amúgy én sem ezüst színűt szerettem volna, hanem metál-barackot, vagy metál-világoskéket, vagy metálzöldet, mindenképpen színt akartam, de ez az egy volt. (Ne szólj egy szót se a színes vágyaimra! agree.gif ) Valami nőit, mert mégiscsak ... szóval nem baj, ha látszik az autón, hogy ki vezeti.biggrin.gif Mindig Nagykanizsán veszi a család az autókat.

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-11-19 16:57) *
A tiédnél legalább hússzal biggrin.gif

Beszótá? tongue.gif Mi bajod az autómmal? Ma összefutottam az exférjemmel, kiderült, hogy dettó ugyanolyan autója van, mint nekem, még színre is, sőt a rendszám első két betűje is stimmel.mosking.gif

Kedves Benz!

Gratulálok a jogászuknak apród-ügyben. party-smiley-023.gif
(Nagyon fontosnak tartanám, ha lenne egy koktélos pohár is, mert én sörrel nem koccintok, bár a 150 év lejárt, mégsem teszem, és amúgy sem iszom sört. Ellenben a pezsgő és gintonik nagy ritkán előfordul és alkalmanként szeretnék én is bizonyos dolgokhoz gratulálni bizonyos embereknek. Úgy érzem, hátrányban vagyok sörivó honfitársaimmal szemben. Ez majdnem diszkrimináció.smile.gif Szóval? Intéz nekem egy karcsú poharat? Vagyunk itt többen is lányok. thank_you2.gif )

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-19 20:45

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2012-11-19 17:57
Létrehozva: #9089

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-19 12:36) *
Milyen színű az autód? Mert pirosat kell venni és akkor nem kell helyzetjelzővel közlekedni. Tényleg. És milyen márka? Hihetetlen, hogy nem tudom milyen autód van, pedig nektek pasiknak ez olyannyira fontos.smile.gif Tehetsz fel képet is, laza a modink, különösen, ha autóról van szó. És ha esetleg beléd köt, akkor szólj, fizikai erőszakot alkalmazok. mosking.gif (Cserében én is teszek fel, ha akarod.biggrin.gif
Neked piros autó kell, vagy bordó. Fényes, sportos, lapos. Komoly.smile.gif

Majdnem piros lett, de aztán végül fehér. Eleinte nem szerettem a színét, de most már ki vagyok vele békülve smile.gif
Képem nincs róla, de majdnem így néz ki: h ttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bc/1992-1997_Daihatsu_Applause_(A101)_Xi_liftback_01.jpg

Laposnak lapos, átlag 10 centivel alacsonyabb bármelyik autónál. A tiédnél legalább hússzal biggrin.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-19 14:00
Létrehozva: #9090

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-19 12:59) *
Szerintem oké smile.gif

Köszönöm. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-19 13:59
Létrehozva: #9091

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-19 12:53) *
Úgy oké, hogy a kéteseknél mérek, ahol előre gyanítom, a többinél automatikusan megy az Ön módszerével? (Először fizet, utána csomagolok.)

Szerintem oké smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-19 13:53
Létrehozva: #9092

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-19 12:46) *
Nem szeretnék vitatkozni a kedves férjével, de ha jó az akku és a töltés, akkor nem kell külön otthoni akkutöltő. Normál használat mellett soha sem kell hálózatról töltögetni, ha minden rendben van az autón. Erre való a generátor, menet közben szépen töltögeti, szinten tartja az akkut. Ha meg a parkolóban rajta felejti a világítást, akkor is egy jó akku hosszú órákig bírja.

Tudom, érzem, hogy Ön látja jól, de sajnos erre nincs jogköröm. Nem tudok érvelni ezzel kapcsolatban, és erőm sincs...

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-19 12:46) *
Mert nehéz rá jó választ adni smile.gif
Ha a terméklapon egyébként reális szállítási költséget adott meg, akkor önként nem köteles dekázgatni, hogy esetleg egy más szállítási móddal ki lehet-e hozni pár forinttal olcsóbban.

Ha könnyű lenne, nem kérdezném. smile.gif Úgy oké, hogy a kéteseknél mérek, ahol előre gyanítom, a többinél automatikusan megy az Ön módszerével? (Először fizet, utána csomagolok.)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-19 13:54

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-19 13:46
Létrehozva: #9093

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-19 11:43) *
...A férjem köti magát, hogy nincs semmi baj, csak kicsi az akku és már kezdett lemerülni. Szerinte, akinek van autója, legyen akkutöltője is...

Nem szeretnék vitatkozni a kedves férjével, de ha jó az akku és a töltés, akkor nem kell külön otthoni akkutöltő. Normál használat mellett soha sem kell hálózatról töltögetni, ha minden rendben van az autón. Erre való a generátor, menet közben szépen töltögeti, szinten tartja az akkut. Ha meg a parkolóban rajta felejti a világítást, akkor is egy jó akku hosszú órákig bírja.
Erre nem válaszolt nekem...

Mert nehéz rá jó választ adni smile.gif
Ha a terméklapon egyébként reális szállítási költséget adott meg, akkor önként nem köteles dekázgatni, hogy esetleg egy más szállítási móddal ki lehet-e hozni pár forinttal olcsóbban.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-19 13:36
Létrehozva: #9094

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-11-19 12:27) *
Persze. Reggel, késő délután, meg amikor napközben is ilyen f...s idő csodálatos hét ágra szóló napsütés van.
Tehát akkor, amikor szívem szerint nem kapcsolnék rendes lámpát (és nem is kapcsolok biggrin.gif), de azért hogy valami mégis legyen, hátha úgy észrevesz a többi b.... kimagasló vezetési kultúrával megáldott sofőrtársam.
biggrin.gif

Milyen színű az autód? Mert pirosat kell venni és akkor nem kell helyzetjelzővel közlekedni. Tényleg. És milyen márka? Hihetetlen, hogy nem tudom milyen autód van, pedig nektek pasiknak ez olyannyira fontos.smile.gif Tehetsz fel képet is, laza a modink, különösen, ha autóról van szó. És ha esetleg beléd köt, akkor szólj, fizikai erőszakot alkalmazok. mosking.gif (Cserében én is teszek fel, ha akarod.biggrin.gif
Neked piros autó kell, vagy bordó. Fényes, sportos, lapos. Komoly.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-19 13:37

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2012-11-19 13:27
Létrehozva: #9095

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szia, heló, halihó! biggrin.gif Helyzetjelzővel mész?

Persze. Reggel, késő délután, meg amikor napközben is ilyen f...s idő csodálatos hét ágra szóló napsütés van.
Tehát akkor, amikor szívem szerint nem kapcsolnék rendes lámpát (és nem is kapcsolok biggrin.gif), de azért hogy valami mégis legyen, hátha úgy észrevesz a többi b.... kimagasló vezetési kultúrával megáldott sofőrtársam.
biggrin.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-19 12:43
Létrehozva: #9096

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-11-19 11:22) *
Szépet, jót!

Pont ezt akartam kérdezni, hogy nem sípol-e az autód?
(Nekem igen, és áldom is érte, mert ha csak helyzetjelzővel megyek, azt mindig úgy hagyom biggrin.gif )

Szia, heló, halihó! biggrin.gif Helyzetjelzővel mész? Meg fogom csináltatni a csipogót. Tuti.

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-19 09:46) *
3 perc alatt még egy ceruzaelemnek sem szabad lemerülnie smile.gif

Legyen szép a reggele, vagy inkább a napja.smile.gif Nem tudok az ügyben mit tenni. Ma reggel beszéltünk róla, útban az iskola felé. A férjem köti magát, hogy nincs semmi baj, csak kicsi az akku és már kezdett lemerülni. Szerinte, akinek van autója, legyen akkutöltője is...

Lelkem legkedvesebb Vaterátora! Erre nem válaszolt nekem, pedig a korrektség jegyében (mármint a saját korrektségem, ill. az arról kialakított énképem) és a szabályok értelmében is mindenképpen áhítom a bólintását, amit olvasható formában megejt. Szeretem, ha pozitívan megerősít, mert akkor azt hiszem, hogy rendben vannak az aukciózásról alkotott elképzeléseim. Szóval? Epedezem egy mosollyal kísért bólintásért...
IDÉZET(zejopy @ 2012-11-18 18:38) *
Kedves Benz! Ön szerint ez inkorrekt dolog? De tényleg, tudja, hogy a szava szent.

... mert ha ezt nem kapom meg, kétségekbe taszulok és ettől leszegeződnek a szarvaim és rövid időn belül undok leszek és erőteljesen kezdek hasonlítani egy hárpia nevű tollas jószágra, aki mellesleg az egyik kezében serpenyőt, a másikban korbácsot szorongat.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2012-11-19 12:22
Létrehozva: #9097

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-19 07:27) *
Hát én nem tudom, de az biztos, hogy figyelnem kell a világításra, már nem először felejtem el. Amikor meg nem felejtem rajta, akkor meg majdnem szívbajt kapok, hogy úristen! Levettem? Majd kialakul. Minden.smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2012-11-19 07:44) *
Némely autón van beépített sipoló szerkezet, ami figyelmeztet leállított motornál a bekapcsolva felejtett fogyasztóra.

Szépet, jót!

Pont ezt akartam kérdezni, hogy nem sípol-e az autód?
(Nekem igen, és áldom is érte, mert ha csak helyzetjelzővel megyek, azt mindig úgy hagyom biggrin.gif )

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-19 10:46
Létrehozva: #9098

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Megkérdeztem a férjemet, szerinte ez teljesen normális, csak le volt merülve, mert nagyon picike. Hát én nem tudom, de az biztos, hogy figyelnem kell a világításra, már nem először felejtem el. Amikor meg nem felejtem rajta, akkor meg majdnem szívbajt kapok, hogy úristen! Levettem? Majd kialakul. Minden.smile.gif
Viszel gépet?

3 perc alatt még egy ceruzaelemnek sem szabad lemerülnie smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-11-19 08:44
Létrehozva: #9099

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

smile.gif Neked is.
Megkérdeztem a férjemet, szerinte ez teljesen normális, csak le volt merülve, mert nagyon picike. Hát én nem tudom, de az biztos, hogy figyelnem kell a világításra, már nem először felejtem el. Amikor meg nem felejtem rajta, akkor meg majdnem szívbajt kapok, hogy úristen! Levettem? Majd kialakul. Minden.smile.gif
Viszel gépet?

Én is hagytam már bekapcsolva fogyasztót, főleg cégautón. De specialitásom a kulcs (iroda, autó, raktár) zsebretétele. Jól hazaviszem, főleg mikor másnap szabadnapos vagyok. mosking.gif Aztán jön a telefon, hová tettem a kulcsot, dolgoznának az autóval bemennének ide, meg oda. Még szerencse, közel lakom a bázishoz.
Némely autón van beépített sipoló szerkezet, ami figyelmeztet leállított motornál a bekapcsolva felejtett fogyasztóra. Ha ez nincs, utólag is lehet ilyen sípoló kütyüt venni. Házilag is könnyű beszerelni némi műszaki érzékkel. Hasznos kis jószág és nem nagy beruházás. Szerintem megéri. Én már csak arra várok, valami hasonlót kifejlesszenek a kulcs hazavitelének megakadályozására. biggrin.gif
Természetesen viszek gépet, ki sem bírnám nélkületek. rolleyes.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-19 08:45

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-19 08:27
Létrehozva: #9100

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-11-19 06:55) *
Szép reggelt! rolleyes.gif

smile.gif Neked is.

IDÉZET(vidaeff @ 2012-11-19 06:55) *
Nem is Neked kell megnézni. Akinek ez a dolga. Embör, szerelő, vagy valami hasonló. rolleyes.gif A benzinmotorok üzeméhez elengedhetetlen szikrát a gyújtótrafó csinálja. A generátor a fogyasztók működéséhez szükséges egyenáramot állítja elő, továbbá gondoskodik az akkumulátor megfelelő töltöttségi szintjéről. Mindezt egy feszültség szabályozó közbeiktatásával teszi. Sok szerencsét a dolog rendbetételéhez.
Lassan indulok a pályaudvarra, jók legyetek. rolleyes.gif

Viszel gépet?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1549 Oldal V  « < 453 454 455 456 457 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-10-01 07:59