IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1531 Oldal V  « < 480 481 482 483 484 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
svejku
hozzászólás 2012-10-18 01:30
Létrehozva: #9621

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(nyubocs @ 2012-10-18 01:21) *
Vagyok még én is smile.gif

Örülök, hogy látlak! smile.gif
Már éppen bezárni készültem a gépet, jó éjszakát, jó reggelt minden erre járónak!
A fotómasinákat pedig majd meglátjuk...
Go to the top of the page

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-10-18 01:21
Létrehozva: #9622

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(svejku @ 2012-10-18 00:17) *
Csók! smile.gif
Én sem, de hálisten' nem vagyok érdekelt a profi fotómasinákban. Benzék majd ránéznek.
Ha jól látom, csak kettecskén vagyunk e késői órában.... rolleyes.gif

Vagyok még én is smile.gif

És ráadásul 5 db van a Canon-ból.
De ebből is van pl három
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/digital...1658858543.html

Ez meg már el is ment:
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/digital...1659835739.html

A meghirdetett aukciók összértéke valahol a 15 Milla körül járhat.

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-18 01:21

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-10-18 00:17
Létrehozva: #9623

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hex21 @ 2012-10-17 23:50) *
Hello Hello!

Csókéspuszinyuszi no meg kézfogás a javából!

Csók! smile.gif
Én sem, de hálisten' nem vagyok érdekelt a profi fotómasinákban. Benzék majd ránéznek.
Ha jól látom, csak kettecskén vagyunk e késői órában.... rolleyes.gif

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-18 00:19

+Quote Post
hex21
hozzászólás 2012-10-17 23:50
Létrehozva: #9624

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-08 12:36
Azonosító: 395 934

Hello Hello!

Csókéspuszinyuszi no meg kézfogás a javából!

Ráleltem egy "ilyenre": http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/digital...1658867831.html
Mernétek utalni neki?
Én nem....
No azér elrakom figyeldébe... hátha kisül belőle valami...

És mi az ÚjSág erre felé?

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-10-17 23:01
Létrehozva: #9625

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Surika @ 2012-10-17 21:22) *
miért is? semleges nemű vagy? biggrin.gif

Na nem, de sajnos Úrnak sem érzem magamat, néha még a magam ura sem vagyok...
(már azt hittem nem kell erre a kényes kérdésre válaszolnom, hisz eltűnt a csevegő alsó régióiban, de ismét ez virít a tetején, blink.gif tehát nem hagyhatok kétségek között senkit smile.gif

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2012-10-17 21:22
Létrehozva: #9626

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-24 19:06
Azonosító: 314 976

miért is? semleges nemű vagy? biggrin.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-10-17 20:33
Létrehozva: #9627

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Surika @ 2012-10-17 20:01) *
Szép jó estét kívánok mindenkinek! Hölgyek és Urak

Nem érzem magam megszólítva rolleyes.gif , de jó estét Surika, jó estét minden fórumozónak!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-17 20:02
Létrehozva: #9628

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Surika @ 2012-10-17 20:01) *

Neked is szép estét.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2012-10-17 20:01
Létrehozva: #9629

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-24 19:06
Azonosító: 314 976

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-17 19:04
Létrehozva: #9630

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-17 16:58) *
..... Érdemes megnézni néhány nagy(on nagy) eladót....

Már közben hazaértem, be is vásároltam, és most, vacsora közben még egyszer átnéztem. És itt megakadt a szemem.
Mondja! (Tényleg, mert nem tudom.) Mekkora eladó vagyok? Mert néha irdatlan nagy számokat látok az értékeséseknél. Szóval nem tudom elhelyezni magam.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-17 17:15
Létrehozva: #9631

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-17 17:12) *
Értem én, de ezt a döntést Önnek kell meghoznia smile.gif

Igen, tudom, át kell gondolnom. Szerencsére, eddig nagyon kevés igény volt. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-17 17:12
Létrehozva: #9632

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-17 17:06) *
Hú, basszus Benz, ez nem igazán nagy öröm...

Értem én, de ezt a döntést Önnek kell meghoznia smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-17 17:06
Létrehozva: #9633

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Leónak tökéletesen igaza van. Érdemes megnézni néhány nagy(on nagy) eladót. Simán, első szóra, nullásnak is postáznak utánvéttel. Gondolom, a plusz bevétel bőven fedezi a néhány át nem vett csomag miatti veszteséget.

Az egy más kérdés, hogy hobbi eladóként én sem szívesen vállalok utánvétet, inkább lemondok 1-2 vevőről. De ez ugye nem üzleti hozzáállás, kicsit is komolyabb eladóknak nem követendő smile.gif
Nincs saját, de volt hozzá szerencsém (nem is akármilyenhez) smile.gif

Hú, basszus Benz, ez nem igazán nagy öröm, mert nem is csak a pénz, hanem az a rengeteg munka, amit a csomagok gyártására fordítok. Ön még nem vásárolt tőlem (legalábbis tudomásom szerint), nem tudja milyenek belülről a csomagjaim. Az nem egy könyv, vagy egy szoknya. Vannak itt olyan fórumtársak, akik már megtapasztalták, talán emlékszik Grobar kedvesen célzott rá, hogy ki kellett hívniuk a darálós kukásautót, de vidaeff is emlegetett már, én nemrégen küldtem BéBének is.

Ön már mindenben ült, csak Matizban nem.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-17 16:58
Létrehozva: #9634

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-17 16:24) *
...
(Különben ebben a témában meghallgatnám Benzet is...

Leónak tökéletesen igaza van. Érdemes megnézni néhány nagy(on nagy) eladót. Simán, első szóra, nullásnak is postáznak utánvéttel. Gondolom, a plusz bevétel bőven fedezi a néhány át nem vett csomag miatti veszteséget.

Az egy más kérdés, hogy hobbi eladóként én sem szívesen vállalok utánvétet, inkább lemondok 1-2 vevőről. De ez ugye nem üzleti hozzáállás, kicsit is komolyabb eladóknak nem követendő smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-17 16:56) *
Öntől is elfogadok egyet. biggrin.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-17 16:56
Létrehozva: #9635

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-17 16:54) *
headbang.gif

Öntől is elfogadok egyet. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-17 16:54
Létrehozva: #9636

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-10-17 15:41) *
Egyszer próbálj ki egy kabriót nyáron wink.gif

headbang.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-17 16:24
Létrehozva: #9637

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kiléptetett, de nem tolt ki velem, mert számítottam rá.laugh.gif
Tanárnő, jelentem: pótlok. smile.gif

Szia! smile.gif Örülök hogy látlak.

Ezért népszerű a külön regisztráció nélküli vásárlás is.
Ami az utánvétet illeti, a kezdő internetes vásárló a csomagküldő szolgálatok, tévés vásárlási ablakok szolgáltatásait ismerte-szokta meg, így sokuk számára természetes, hogy ennek az interneten is hasonlóan kell működnie.

Ezt értem.

Emellett arról sem szabad elfeledkezni, hogy a kezdő vásárló számára ugyanolyan idegen például a vaterás közeg, mint amilyen idegen módon viszonyul sok eladó az újonnan jövő vásárlók felé.
........ éppen ennélfogva lesz az is sokadrangú, hogy egyébként az adott oldalon "mi a szokás".

Ezt is értem, de engedd meg, hogy a szakmai szemponton túl egy személyes véleményt hozzátegyek. A mai világban mindenki azt akarja, hogy valahová bemegy és ott minden úgy legyen, ahogyan ő elképzeli. Senki nem akar semmihez alkalmazkodni. Menj egyszer busszal, vagy ülj be egy középkategóriás étterembe, vagy menj el egy iskolába, vagy elég, ha végigmész az utcán. Nem tartom ezt helyesnek, de megértem, hogy alkalmazkodnom kell. Hogy hosszú távon ez a gondolkodásmód, vagy inkább életvitel hová vezet, ebbe most nem szeretnék belemélyedni. Minden egyes olyan intézkedéssel, ami ehhez alkalmazkodik, egy szerintem nagyon hibás irányzatot erősítünk, amit persze meg kell tennünk, ha fenn akarunk maradni. Mert én azt gondolom, ha bemegyek valahova és azt látom, hogy mindenkinek csak a jobb lábán van cipő, akkor udvariasan megkérdezem, hogy ez itt valami elvárás-e, és ha az, akkor abban az esetben, ha ahhoz a közösséghez szeretnék tartozni, leveszem én is a balost. Vagy ha annyira ragaszkodom hozzá, hogy mindkét lábamon legyen topán, akkor más csapatot keresek. De tudom, nekem, mint eladónak érdekem, hogy bejöjjön hozzám a vevő, azaz, ha azt mondja, hogy ebbe a közösségbe nem jövök, mert áporodott zokniszag van, akkor mindenki fel fogja húzni a cipőjét. Szóval pénz beszél. és ez így van, megint belevertétek az orromat, pedig már ezerszer megértettem, de valahogy mindig visszakanyarodom az elavult gondolkodásmódomhoz.smile.gif

Véleményem szerint tehát aki stabilan hatékony, mondhatnám a "korral haladó" eladó kíván lenni/maradni, annak érdemes elgondolkodnia a regisztráció nélküli vásárláshoz és az utánvétes küldéshez való viszonyán is, mert ezek újonc vásárlókkal szemben jelentős bizalomnövelő faktorok lehetnek.

Múltkor is jeleztem, ha kell, ha muszáj, akkor hajlandó vagyok, de azért amikor a harmadik ilyen jellegű csomagom jön vissza úgy, hogy én fizetem a dupla lét, akkor szerintem eléggé füstölni fog a fülem.
(Különben ebben a témában meghallgatnám Benzet is, mert ő konzervatívabb gondolkodásmódot képvisel, na és mást is, másokat, tőletek, akik ebben dolgoztok, és tényleg ezzel foglalkoztok. Mert basszus, mi van akkor, ha nem veszi át? Én vállalkozó vagyok, szétdolgozom magam, ezt nyugodtan vedd szó szerint, és nincs arra plusz 1-2000 Ft-om hetente háromszor, hogy .. szóval érted? Mert lehet, hogy összességében kifizetődőbb, ha az ember elveszíti azt a pár vevőt. Mert itt nem arról van szó, hogy levelezek velük, aztán adok egy negát és 3 Ft-ért újraindítom az aukciót. Egy-egy csomaggal sokszor több mint egy órát is kell dolgozni, és a visszajött csomag is húzós ár.)

Két fontos dolog még ehhez: egyrészt ez semmiképpen sem minősül Vatera-ukáznak, hanem a magánvéleményem; másrészt tudom azt is, hogy az utánvétel a legtöbb esetben sajnos drága - ezen viszont dolgozunk

A muszájt az előző bekezdésben úgy értettem, hogy nagy tömegek igényelnék ezt, nem arra gondoltam, hogy ti kiadjátok parancsba, csak azért mondom, nehogy félreértsd.smile.gif

Súlyalapú szállítási díj meghatározás és kedvezményszámítás... Ki mit gondol?

Én arra gondolok, hogy két mártásos tálat nem 2 x 1080 Ft ajánlott levélként küldöm, hanem 1 X 1115 ft-os standard postai csomagként. Nem jól gondolom? huh.gif Szólj rám, ha tévedek.smile.gif

Egyszer próbálj ki egy kabriót nyáron .

Semmi akadálya. mosking.gif Te, mint vaterás ember, nyilván meg tudod nézni a személyes menümben a lakcímemet, nevemet, ilyeneket (ha kérhetlek, egyelőre davidmaci92-nél nézd meg). Szóval ha megnézted, akkor kis jegyzetfüzetbe felírhatod, mert jó tudni, hogy az az a cím, ahol nyáron várom akkor a kabriót a megbeszéltek szerint.biggrin.gif Cserében természetesen az élményről érzékletes, mindenre kiterjedő esszét fogok írni. biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-17 16:25

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2012-10-17 15:41
Létrehozva: #9638

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

Tanárnő, jelentem: pótlok. smile.gif

Utánvét:
Ez tulajdonképpen a regisztráció nélküli vásárláshoz nagyon hasonló jelenség. Az internet gyerekkorában, amikor még meglehetősen szűk réteg használta a webet, megszokott procedúra volt, hogy a szolgáltatások igénybe vételéhez regisztrálnom kell, aztán majd lesz valami. Az internetpenetráció ugrásszerű növekedésével megváltozott a felhasználói gondolkodásmód is; emellett a tartalmak legnagyobb része kereskedelmi jellegűvé vált.
A ma átlaginternetezője már ebben a felgyorsult környezetben szocializálódik, így kényelmesen, felesleges különprocedúrák nélkül szeretné megkapni azt, amiért az adott oldalra érkezett, és lehetőség szerint gyorsan, biztonságosan. Ezért népszerű a külön regisztráció nélküli vásárlás is.
Ami az utánvétet illeti, a kezdő internetes vásárló a csomagküldő szolgálatok, tévés vásárlási ablakok szolgáltatásait ismerte-szokta meg, így sokuk számára természetes, hogy ennek az interneten is hasonlóan kell működnie.
Emellett arról sem szabad elfeledkezni, hogy a kezdő vásárló számára ugyanolyan idegen például a vaterás közeg, mint amilyen idegen módon viszonyul sok eladó az újonnan jövő vásárlók felé. Természetesen optimális esetben egy távollévők közti kereskedelmi tranzakció a kölcsönös bizalmon alapul, mégis érdemes a tapasztaltabb félnek elősegíteni a tapasztalatlanabb bizalmának kiépülését a netes kereskedelmi forma iránt. Ennek egyik eszköze tud lenni az utánvétes küldés vállalása.

"El lehet olvasni a pozitív értékeléseimet" típusú ellenérvekre egy érdekesség: vannak olyan adataink, amelyek arra engednek következtetni, hogy a kezdő internetező sok esetben nincs is tisztában azzal, hogy egy, a tranzakció helyét biztosító portáltól független személytől (magánszemély vagy kereskedő) vásárol. Ő egy ismert márkát (ideértve a Vaterát is), vagy egy kedvező árat lát a Google-ben, és körülötte biztatónak tűnő infrastruktúrát. Az már sokadrangú, hogy egyébként a terméket Gipsz Jakab árulja Makkosmáriáról, vagy közvetlenül az oldal üzemeltetője. És éppen ennélfogva lesz az is sokadrangú, hogy egyébként az adott oldalon "mi a szokás".
Hangsúlyozom, ez nem egy általános tendencia, de látunk arra mutató jeleket, hogy a vásárlók egy része így gondolkodik (személyes tapasztalatom is van erről).

Véleményem szerint tehát aki stabilan hatékony, mondhatnám a "korral haladó" eladó kíván lenni/maradni, annak érdemes elgondolkodnia a regisztráció nélküli vásárláshoz és az utánvétes küldéshez való viszonyán is, mert ezek újonc vásárlókkal szemben jelentős bizalomnövelő faktorok lehetnek.

Két fontos dolog még ehhez: egyrészt ez semmiképpen sem minősül Vatera-ukáznak, hanem a magánvéleményem; másrészt tudom azt is, hogy az utánvétel a legtöbb esetben sajnos drága - ezen viszont dolgozunk smile.gif

Más:
Súlyalapú szállítási díj meghatározás és kedvezményszámítás... Ki mit gondol?

Lógok még valamivel? smile.gif

Szerk.
Ezt utólag láttam:
IDÉZET(zejopy @ 2012-10-16 22:27) *
Tudja mit élvezek legjobban a vezetésben? Hihetetlen.... azt a hatalmas szabadságot. Annyira szabad vagyok közben, és ez .... szóval ez nagyon jó.

Egyszer próbálj ki egy kabriót nyáron wink.gif

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-17 15:43

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-17 12:27
Létrehozva: #9639

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-17 12:08) *
Hol van a jólértesült szmájli? mosking.gif

Nincs olyan, talán nem véletlen. mosking.gif Amúgy nincs didergős sem, ez viszont nagy hiányosság, mert az ember októbertől didereg.
(És megmondja, amikor kiforrta magát? Hízelkedős szmájli.biggrin.gif)

Azért jöttem vissza, hogy keressek egy jólértesült szmájlit Önnek. Amíg nem kap egy olyat, addig ezt tudom javasolni boast.gif .
Na és egy, amit amúgy is szokott használni, bár nem kimondottan a jólértesültségét, hanem a bölcsességét hivatott jelképezni. Ő az (különösen kedvelem): bird1.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-17 12:27

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-17 12:08
Létrehozva: #9640

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-17 12:06) *
Tudja most mit csinált? smile.gif Elhúzta a mézesmadzagot.biggrin.gif "Tudok ám valamit, de nem mondom meg, bi-bi-biiii". Ejnye, hát szabad ilyet? smile_275.gif

Hol van a jólértesült szmájli? mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1531 Oldal V  « < 480 481 482 483 484 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: reggel16

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-01 07:45