IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1589 Oldal V  « < 482 483 484 485 486 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
suzukimaruti
hozzászólás 2012-11-26 15:50
Létrehozva: #9661

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-26 08:19) *
Kék vevő pár hete vett valamit. Elkészítettem neki a csomagot, ez volt egyébként az utoljára elkészített csomag, mert ez után döntöttem el, hogy ezen változtatni kell. Mentek a felszólítólevelek, aztán a negatív, és újraindítottam az aukciókat. A hölgy újra vásárolt ma éjjel. Másokat, hasonlóakat, és még egyet a régiből. El kellett gondolkodnom, hogyan tovább. A régi csomagot még nem szedtem szét, mert nem volt rá időm, viszont úgy érzem, mivel azt jelöltem be az értékelésnél, hogy az üzlet nem jött létre, nyugodtan úgy kezelhetem az előző vásárlást, mintha meg sem történt volna. Ha az előző rendelésből szeretne még valamit, akkor üsse le újra, és ha fizetett, akkor majd elkészítem a csomagot. Addig meg csak levelezgetek.
Ezek azok a zökkenők, amik a felelőtlen kékekkel együtt járnak. Túl sok plusz munka nincs vele, ami van, az csak a saját munkamániámnak köszönhető, de azzal már nem kell foglalkozni, mert elmúlt. (Ráadásul ennek hatására döntöttem el, hogy az előrecsomagolásnak nagyjából véget vetek.) Szóval az ember levelezget, esetleg feleslegesen, de ha mégsem, akkor viszont egészen szép eladásokra lehet szert tenni.

Nem nagyjából kell véget vetni, hanem végleg.
Nem tudom én a karanténba teszem aki nem veszi át és negát kap, tehát nálam esélye sincs, hogy újra licitáljon. unsure.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-26 09:19
Létrehozva: #9662

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-26 05:15) *
....mesélek valamit.

Kék vevő pár hete vett valamit. Elkészítettem neki a csomagot, ez volt egyébként az utoljára elkészített csomag, mert ez után döntöttem el, hogy ezen változtatni kell. Mentek a felszólítólevelek, aztán a negatív, és újraindítottam az aukciókat. A hölgy újra vásárolt ma éjjel. Másokat, hasonlóakat, és még egyet a régiből. El kellett gondolkodnom, hogyan tovább. A régi csomagot még nem szedtem szét, mert nem volt rá időm, viszont úgy érzem, mivel azt jelöltem be az értékelésnél, hogy az üzlet nem jött létre, nyugodtan úgy kezelhetem az előző vásárlást, mintha meg sem történt volna. Ha az előző rendelésből szeretne még valamit, akkor üsse le újra, és ha fizetett, akkor majd elkészítem a csomagot. Addig meg csak levelezgetek.
Ezek azok a zökkenők, amik a felelőtlen kékekkel együtt járnak. Túl sok plusz munka nincs vele, ami van, az csak a saját munkamániámnak köszönhető, de azzal már nem kell foglalkozni, mert elmúlt. (Ráadásul ennek hatására döntöttem el, hogy az előrecsomagolásnak nagyjából véget vetek.) Szóval az ember levelezget, esetleg feleslegesen, de ha mégsem, akkor viszont egészen szép eladásokra lehet szert tenni.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-26 09:20

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-26 06:15
Létrehozva: #9663

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-11-26 04:04) *
Jó reggelt kívánok a korán kelőknek és a későn ébredőknek! smile.gif

Zep, ez nagyon tetszik. good2.gif smile.gif

Neked is szép reggelt.smile.gif Nem értem ezt a hajnali kelést. Ilyenkor még visszaalszol? Rettenetes, nekem már az öt óra is megpróbáltatás.
Mindig ezt váltja ki belőlem guslof.smile.gif Már az első postjánál is emelgettem a szemöldökömet, de akkor még nem éreztem, hogy meg kellene nyilatkoznom.biggrin.gif De aztán nem bírtam magammal.mosking.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2012-11-26 05:03) *
air_kiss.gif Csak ilyet találtam, de egynek tudnék örülni,... a kávé után, vagy előtt,.. esetleg helyett? No, megyek és főzök egyet. wave.gif
A rózsa-smile.gif

Kösz, neked is. rolleyes.gif A koránkelő csoportba tartozom.
Nekem is tetszett. good2.gif

Köszönöm a rózsát.smile.gif Neked is legyen szép a reggeled. Örülök, ha tetszett.smile.gif
Én is megyek, főzök egy kave.gif-t. Aztán majd ha beértem a suliba, vagyis inkább az első óra után mesélek valamit.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-26 06:16

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-11-26 06:03
Létrehozva: #9664

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-25 22:39) *
Neked is szép álmokat.smile.gif Ez a rózsás csók felkeltette a kíváncsiságomat.biggrin.gif Én beérem egy markáns férficsókkal is, rózsa nélkül (illetve egy szál fehér rózsa persze előtte nem árt), na és mindenképpen az erősebbik nem egyik képviselőjétől.mosking.gif
Én is lépek, ha már a csókoknál tartunk, hát csóközön uraim és puszihegyek, hölgyeim.biggrin.gif

air_kiss.gif Csak ilyet találtam, de egynek tudnék örülni,... a kávé után, vagy előtt,.. esetleg helyett? No, megyek és főzök egyet. wave.gif
A rózsa-smile.gif
IDÉZET(Hathor14 @ 2012-11-26 04:04) *

Kösz, neked is. rolleyes.gif A koránkelő csoportba tartozom.
Nekem is tetszett. good2.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-26 06:04

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-11-26 05:04
Létrehozva: #9665

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-25 18:01) *
Akkor? Szerinted mit engedjenek? Vagy hogyan? Gondold el. Azt mondjuk a Vaterának, hogy egy azonos árutípusból ne vehessen többet az új felhasználó, csak kettőt. A Vatera (biztosan mert részeg, vagy mert elmegy az esze), megteszi nekünk ezt a vad ötletet. Aztán kezdő vásárló szeretne 10 bélyegre licitálni, mert gyűjtő. Mindezek összértéke 10 Ft pont, mert a bélyegesek gyakran indítanak 1 Ft-os aukciókat. Igenám, de guslof kérésére csak két bélyegre tud licitálni. Jön az eladó, hogy ugyan már kedves Vatera, ez mégsem jó így. És akkor a Vatera nekiáll. Minden igényt kielégít, Minden megnyilatkozást komolyan vesz, minden irányban megfelel és 5 percenként változtatja a szabályait. Ember legyen a talpán, aki azt majd követni tudja, legyen felhasználó, vagy Vatera dolgozó.
Neeem. Az eladók tudják, hogy ez előfordulhat velük. A kiemeléseket a feltöltési díjat, a plusz, felesleges levelezést bekalkulálják, mint a cipő felhúzásához annak tisztán tartását. A fene sem szeret cipőt pucolni, de hozzátartozik. Ez meg az aukciózáshoz tartozik hozzá. A nem fizető vevő, a modortalan vevő, a tisztességtelen vevő is mind az életünk részét képezi. Lehet bosszankodni, esetleg sírni, aki szokott, de ezt tudjuk. Mert tudnunk kell.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-25 23:39
Létrehozva: #9666

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-11-25 22:17) *
Csak a húsvágóbárd van a konyhába, fejszéért ki kéne menni a műhelybe és hát hideg van. tongue.gif

Nyugodalmas jó éjt, szép álmokat, rózsás csókokat mindenkinek! smile.gif

Neked is szép álmokat.smile.gif Ez a rózsás csók felkeltette a kíváncsiságomat.biggrin.gif Én beérem egy markáns férficsókkal is, rózsa nélkül (illetve egy szál fehér rózsa persze előtte nem árt), na és mindenképpen az erősebbik nem egyik képviselőjétől.mosking.gif
Én is lépek, ha már a csókoknál tartunk, hát csóközön uraim és puszihegyek, hölgyeim.biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-25 23:40

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-11-25 23:17
Létrehozva: #9667

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-25 22:02) *
laugh.gif Ja? Azt nem mondtad, hogy össze is akarod rakni. biggrin.gif Akkor fejszét ne használj. mosking.gif

Csak a húsvágóbárd van a konyhába, fejszéért ki kéne menni a műhelybe és hát hideg van. tongue.gif

Nyugodalmas jó éjt, szép álmokat, rózsás csókokat mindenkinek! smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-25 23:02
Létrehozva: #9668

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-11-25 21:40) *
...Viszont ki tudja, ki tudja utána összerakni. mosking.gif

laugh.gif Ja? Azt nem mondtad, hogy össze is akarod rakni.biggrin.gif Akkor fejszét ne használj.mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-11-25 22:54
Létrehozva: #9669

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-11-25 21:41) *
Egyetértek. rolleyes.gif

Mikor volt még egy és kétforintos, egész takaros summák kerültek elő a szivattyúból. mosking.gif Általában ki lehet és időnként kell is szedni. Szeretnek összegyűlni benne a mosószer maradványai.

Nekem még vannak egy forintosaim. Nos ha valamit egy forintér sikerül eladnom és nem utalja a vevő akkor nem teszem szóvá, beleteszem neki a csomagba. mosking.gif
Most a páromnak a szögei kerülnek elő időnként szűrőből, néha elfelejtem átkurkászni a melós nadrág zsebét. blink.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-11-25 22:41
Létrehozva: #9670

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-25 21:37) *
Szerintem megfelelő segédeszközzel bármit szét lehet szedni.biggrin.gif
Csak annyit akartam sugallani, hogy nem minden esetben lehet innen egyértelműen eldönteni valakinek a "bűnösségét". És addig, amíg ez nem egyértelmű (most már az), addig mi nem minősíthetjük őt magát. És ezt komolyan így is gondolom. A cselekményt, amiről beszélünk, vagy amiről esetleg szó van, alkothatunk véleményt általánosságban, de addig nem mondhatjuk ki, hogy csalt, amíg ez nem bizonyosodott be. Így látom.

Egyetértek. rolleyes.gif

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-11-25 21:38) *
Az simán megy, abba a múlthéten találtam egy 200 Ft-t. biggrin.gif A mosószer adagolót akarnám kiszedni. biggrin.gif

Mikor volt még egy és kétforintos, egész takaros summák kerültek elő a szivattyúból. mosking.gif Általában ki lehet és időnként kell is szedni. Szeretnek összegyűlni benne a mosószer maradványai.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-25 22:42

--------------------

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-11-25 22:40
Létrehozva: #9671

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-11-25 21:28) *
Jó, feltétlenül szólok. rolleyes.gif
Például a szivattyú szűrőt azt lehet és kell is időnként tisztítani. Érdekes dolgokat lehet benne találni.

Az simán megy, abba a múlthéten találtam egy 200 Ft-t. biggrin.gif A mosószer adagolót akarnám kiszedni. biggrin.gif

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-25 21:37) *
Szerintem megfelelő segédeszközzel bármit szét lehet szedni. biggrin.gif

A szét szedés nem is gond. biggrin.gif Viszont ki tudja, ki tudja utána összerakni. mosking.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-25 22:37
Létrehozva: #9672

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-11-25 21:20) *
.... mit is tudnék szét szedni. rolleyes.gif Bár lehet nem kéne belemerülnöm. biggrin.gif

Szerintem megfelelő segédeszközzel bármit szét lehet szedni.biggrin.gif

IDÉZET(nyubocs @ 2012-11-25 21:31) *
Az a bajom, hogy ezt nem tudom, mennyire gondoltad komolyan blink.gif

Csak annyit akartam sugallani, hogy nem minden esetben lehet innen egyértelműen eldönteni valakinek a "bűnösségét". És addig, amíg ez nem egyértelmű (most már az), addig mi nem minősíthetjük őt magát. És ezt komolyan így is gondolom. A cselekményt, amiről beszélünk, vagy amiről esetleg szó van, alkothatunk véleményt általánosságban, de addig nem mondhatjuk ki, hogy csalt, amíg ez nem bizonyosodott be. Így látom.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-11-25 22:31
Létrehozva: #9673

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-25 19:52) *
Ez a kabát pl. nehezebb is, mert standard postai csomagként küldi.

Az a bajom, hogy ezt nem tudom, mennyire gondoltad komolyan blink.gif

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-11-25 22:28
Létrehozva: #9674

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-11-25 20:55) *
... Gondoltuk, garancia, de hát mosni is kellett, meg aztán csak jó erősen be b.szni, ennyi, azóta megbarátkoztunk vele.

Gondolom ezt a helyszínen javítják. Talán tudna a szakember valamit állítani rajta. rolleyes.gif
IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-11-25 21:20) *
Máskor előre szólj és egyfolytában ökölbe teszem a lábam, nem a kezem mert az időnként kell. smile.gif
Kérem nem nevetni! Most épp a mosógépem prospektusát bújom, hogy én ott mit is tudnék szét szedni. rolleyes.gif Bár lehet nem kéne belemerülnöm. biggrin.gif

Jó, feltétlenül szólok. rolleyes.gif
Például a szivattyú szűrőt azt lehet és kell is időnként tisztítani. Érdekes dolgokat lehet benne találni.

--------------------

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-11-25 22:20
Létrehozva: #9675

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-11-25 19:53) *
Lehetne, de érzésem szerint valamivel húsz felett van ellenfelem levédett ajánlata és az nekem nem reális, sőt általában sem az. Viszont őt is megértem, mert ahogy nézem, a kolléga gyűjtő. És a gyűjtőszenvedély időnként felülemelkedik a ráción. Én csak szeretem az órákat, de ez nekem túlzás. Sebaj, majd máskor.

Máskor előre szólj és egyfolytában ökölbe teszem a lábam, nem a kezem mert az időnként kell. smile.gif
Kérem nem nevetni! Most épp a mosógépem prospektusát bújom, hogy én ott mit is tudnék szét szedni. rolleyes.gif Bár lehet nem kéne belemerülnöm. biggrin.gif

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-25 22:23

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-25 22:06
Létrehozva: #9676

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-11-25 20:55) *
...
Ja, valami dereng, kékek nem is értékelhetnek, ugye?...

A kékek nem.smile.gif De nézd meg a be nem érkezett értékeléseknél. Ha nincs ott a neve, nyomhatod. Különben nem is tudja meg, hogy értékelted.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-11-25 21:55
Létrehozva: #9677

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2012-11-25 13:13) *
Eladóként te nem veszíted el az értékelési jogodat. És előbb eladóként sosem értékelünk, mert van, hogy később jelentkezik a vevő valami panasszal. Tehát alaphelyzet, hogy ő az értékelés leadásával jelzi azt, hogy minden rendben megtörtént. Ha ezt nem teszi meg, akkor 60 nap után már nem lesz lehetősége. Tehát, ha nincs túl sok elmaradt értékelésed, akkor egy-egy kérdéses esetben nyugodtan ki tudod várni a 60 napot. Meg tudod nézni a személyes menüdben az értékeléseknél, hogy melyik vevő tartozik még értékelésekkel. Ha onnan eltűnt, az azt jelenti, hogy már nem értékelhet.
Természetes, hogyha vevő az ember, akkor az áru kézhezvétele és ellenőrzése után (ez műszaki cikkeknél nagyon fontos) azonnal illik értékelni.smile.gif

Múlt héten nekem leütött egy kék egy cuccot, írtam neki, azóta se semmi. Egyszer majd úgyis újra indítanám, ha addig nem jelentkezik, muszáj lesz értékelnem is ugyebár. Megvárhatnám a 60 napot, de 45 nap után eltűnik a cucc az újraindíthatók közül, és így újra fel kell töltenem. Szóval vakarózom...
Ja, valami dereng, kékek nem is értékelhetnek, ugye?

IDÉZET(vidaeff @ 2012-11-25 18:53) *
Van a mosógépekben biztonsági okokból egy belső kapcsoló, amit a becsukódó fedél működtet. Ez lehet kontakthibás, meg a tömítés környékén lerakódó mosószermaradványok, esetleg vízkő is akadályozhatja, hogy a kapcsoló rendesen működjön. Időnként ezt tisztítni kell.

No, a helyi Samsung Diamond ezt első bekapcsolás óta csinálja, de ez már ki is írja kóddal, hogy mivan. (Azt ki kell nézni a könyvéből). A rohadt ajtó nem akart rendesen csukódni (pontosabban a szenzor nem akart rendesen érzékelni) még vegytiszta állapotában sem. Gondoltuk, garancia, de hát mosni is kellett, meg aztán csak jó erősen be b.szni, ennyi, azóta megbarátkoztunk vele.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-25 20:55
Létrehozva: #9678

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-11-25 19:53) *
.... hisz ezért csak egy tárgy.

Így van. De megértem, hogy szeretted volna. Apukám egy jó hegedűtől, vagy szép órától egészen lázba tud jönni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-11-25 20:53
Létrehozva: #9679

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-11-25 19:40) *
Na de nem lehet kicsivel többet szánni?

Lehetne, de érzésem szerint valamivel húsz felett van ellenfelem levédett ajánlata és az nekem nem reális, sőt általában sem az. Viszont őt is megértem, mert ahogy nézem, a kolléga gyűjtő. És a gyűjtőszenvedély időnként felülemelkedik a ráción. Én csak szeretem az órákat, de ez nekem túlzás. Sebaj, majd máskor.
IDÉZET(zejopy @ 2012-11-25 19:45) *
Fel a fejjel.smile.gif _olel.gif

Kösz, ez igazán jól esett. smile.gif Meg aztán vannak számomra sokkal fontosabb dolgok, _olel.gif hisz ezért csak egy tárgy.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-25 20:55

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-25 20:45
Létrehozva: #9680

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-11-25 19:34) *
A Bartókon sosem szólnak erről, pedig ott is van hírek. mosking.gif
De most elkedvetlenedtem. Vesztésre állok Már sokkal több, mint amit szántam volna rá. sad.gif

Fel a fejjel.smile.gif _olel.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1589 Oldal V  « < 482 483 484 485 486 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-03-31 17:26