IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1531 Oldal V  « < 495 496 497 498 499 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-25 08:57
Létrehozva: #9921

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-25 08:31) *
Igen, mindig előkerül, amíg nem tudjuk egyszer úgy megbeszélni, hogy valahogyan a fejemben a helyére kerüljön, vagy a Vatera esetleg szabályozza, vagy valami. Mert én kötöm magamat az igazamhoz, ami így a reggeli postommal alátámasztva talán logikus is, igazából nem értem, miért vár a vevő, de sajnos el kell rohannom, mert ... állandóan rohanok.
Pedig szívesen vennék egy olyan véleményt Öntől, ami számomra megnyugtatóan rendezi a gondolatot. Ha valaki, akkor Ön tudja azt a megfogalmazást elcsípni, ami nekem jó. De azt sem tudom, mikor tudok tényleg egy nyugodt állapotban visszatérni a témára, amikor annyi időm van, hogy normálisan megfogalmazzam a kérdésemet, fenntartásaimat. Bár gyanítom, nagyjából Ön már ezeket mind ismeri, de valahogy jó az összegzés.
Legyen szép a napja. smile.gif
Ja, és nem azt akartam, hogy beleszóljon, ezt nem is engedném mosking.gif , de a tanácsa, az igen, az mindig jól jön.smile.gif

A szövegbe nyugodtan beleírhatja, hogy a másik fél eddig nem vette a fáradtságot az értékelésre smile.gif
Innen elég jól látom a lehetséges problémákat és mindkét oldal érveit is. Mindenkinek igaza van a maga nézőpontjából.
Ezért nem lehet igazságot tenni. Ez van, vannak ilyen dolgok smile.gif

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-09-25 08:50) *
Kedves Benz!

Köszönöm a válaszát! smile.gif Feladta a leckét. smile.gif

Kedves suzukimaruti!

Szerintem egy jó megoldás van: nem kell foglalkozni a kérdéssel smile.gif
Aki akar, az majd értékel. A magam részéről fogalmam sincs, hogy hány vevőm tartozik értékeléssel. Nem írok felszólítást sem.
Egyszerűen nem érdekel, mint ahogy a csillagoknál lévő tized-század értékek sem smile.gif

A beérkező pozitív értékelés legfeljebb egy kezdő felhasználónak lehet érdekes, kell neki a referencia. De egy nagy eladónál annyira mindegy, hogy mondjuk 1234db vagy 1355db pozitívja van. Szerintem.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-25 08:50
Létrehozva: #9922

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-25 08:28) *
Nem értettem félre, csak ebbe nem szólhatok bele smile.gif
Az a baj, hogy a vevő oldaláról nézve a logika fordított. Ezért nem lehet az abszolút igazságot kimondani. De erről már volt régebben szó.

Kedves suzukimaruti!

Ez így jogos, de a vevő meg azzal érvelhet, hogy ő fizetett, tehát az eladónak ezt követően azonnal értékelnie kellene smile.gif

Kedves Benz!

Köszönöm a válaszát! smile.gif Feladta a leckét. smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-25 08:34
Létrehozva: #9923

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(pistineni @ 2012-09-24 23:22) *
Kedves Benz,
A téma kapcsán azon tűnődtem el a minap, hogy ha már valamiért nem lehet megoldani, hogy az értékelésre buzdító emlékeztetőben a link 100%-os biztonsággal működjön, akkor nem lenne-e jobb inkább nem tenni bele azt a linket...

Kedves pistineni!

A link mindig jó, csak egyes rosszul beállított levelezőprogramok eltördelik. Még ez sem lenne akkora probléma, ha ezt az észrevéve bemásolnák a több soros linket a böngésző címsorába. Sajnos, van aki nem ért hozzá, így nem tud értékelni.

Nem gondolom, hogy emiatt meg kellene szüntetnünk a közvetlen linkek kiküldését.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-25 08:31
Létrehozva: #9924

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-25 08:26) *
Az a baj, hogy a vevő oldaláról nézve a logika fordított. Ezért nem lehet az abszolút igazságot kimondani. De erről már volt régebben szó.

Igen, mindig előkerül, amíg nem tudjuk egyszer úgy megbeszélni, hogy valahogyan a fejemben a helyére kerüljön, vagy a Vatera esetleg szabályozza, vagy valami. Mert én kötöm magamat az igazamhoz, ami így a reggeli postommal alátámasztva talán logikus is, igazából nem értem, miért vár a vevő, de sajnos el kell rohannom, mert ... állandóan rohanok.
Pedig szívesen vennék egy olyan véleményt Öntől, ami számomra megnyugtatóan rendezi a gondolatot. Ha valaki, akkor Ön tudja azt a megfogalmazást elcsípni, ami nekem jó. De azt sem tudom, mikor tudok tényleg egy nyugodt állapotban visszatérni a témára, amikor annyi időm van, hogy normálisan megfogalmazzam a kérdésemet, fenntartásaimat. Bár gyanítom, nagyjából Ön már ezeket mind ismeri, de valahogy jó az összegzés.
Legyen szép a napja. smile.gif
Ja, és nem azt akartam, hogy beleszóljon, ezt nem is engedném mosking.gif , de a tanácsa, az igen, az mindig jól jön.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-25 08:33

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-25 08:28
Létrehozva: #9925

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-24 21:32) *
Lehet, hogy félreértett. A kérdés az, hogy milyen értékelést írjak neki. Akkor, amikor már tuti, hogy nem értékelt. Mert szerintem nem korrekt, hogy nem értékel.
Különben azon is gondolkodtam, hogy szerintem mindenképpen a vevőnek kellene értékelni először, így logikus. Gyakorlati okok miatt.

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-09-24 22:36) *
Kedves Benz!

Ellent kell mondjak. Van jelentősége, hogy a vevő értékeljen előbb. Tegyük fel én értékelem pozitív, majd Ő gondol egyet, hogy semleges vagy netán negatív azzal a jelszóval, hogy hozzá nem érkezett meg a termék. Bevallom hiába van nálam a feladást igazoló szelvény ezek után tuti nem mennék a postára kerestetni neki.
Most például 1 olyan esetem van ahol rákérdeztem csütörtökön, hogy megkapta-e a terméket, a válasza igen de nem voltam itthon. Ma szintén rákérdeztem, hogy létezik, hogy még mindég nem látta a terméket, mivel szeretném ha értékelne, hogy én is lezárhassam. A válasza én mit akarok Ő már értékelt blink.gif Szóval az ember itt elgondolkozik. unsure.gif

Kedves suzukimaruti!

Ez így jogos, de a vevő meg azzal érvelhet, hogy ő fizetett, tehát az eladónak ezt követően azonnal értékelnie kellene smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-25 08:23
Létrehozva: #9926

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Megoldódott az értékelés. Újra értékelt amit már átküldött a rendszer.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-25 06:07
Létrehozva: #9927

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Uhh... Micsoda indulatok. unsure.gif
Elmondom, mert fontosnak tartom a félreértések elkerülése végett. Azért tartom fontosnak, hogy a vevő értékeljen előbb, mert ha a kézhezvételkor valami problémája van az áruval, még akár ha nem tetszik is neki, akkor én vagy visszacserélem, vagy visszaadom a pénzt. Ehhez a gyakorlathoz általában tartom magamat, ráadásul a porcelán törhet is, ami mindenképpen kompenzációt igényel. Ha a törött áru helyett nem tudok olyat ajánlani, ami megfelelő, akkor visszaadom a pénzt. Ebben az esetben tehát az üzlet nem jött létre. Bár nem vagyok egy filléreskedő, de nem szeretnék nem létrejött üzlet után jutalékot fizetni. Tehát számomra a vevő az értékeléssel jelzi hivatalosan és visszavonhatatlanul, hogy rendben megkapta az árut és megfelelt az igényeinek. Mindezt azért nem írtam le este, mert tudom, hogy Benz tudja ezt az álláspontomat, ezért úgy éreztem, elég, ha utalok rá. Aztán elmentem aludni, és nem is gondoltam, hogy ez a téma ilyen indulatokat vált ki. smile.gif
Tehát a postom nem a csillaglehúzás, vagy az inkorrekt vevők miatt született. Csupán úgy érzem, ha a Vatera szabálya, elvárása az értékelés, és ennek valaki folyamatosan nem tesz eleget, akkor esetleg azt jelezni lehet az utánam jövőknek, ha több ilyen értékelést olvasnak a partnerek, akkor esetleg az, akinek ez fontos, akár tiltóra is teheti az illetőt.
Nem tudom nyubocs, határozottan kedvellek, wub.gif de úgy érzem, a vevő mindig többet kockáztat. A macera nekünk több, de mi vagyunk azok, akik keresünk a dologgal, tehát természetes, hogy dolgozunk vele. És az igaz, hogy bármit nem szabad megengedniük maguknak, de lehetőség szerint a végletekig meg kell próbálni udvariasnak, türelmesnek lenni. Tudom, hogy te úgy csinálod. thank_you.gif
Nem kellene két pártra szakadni, és háromra sem, hanem csak okosan, békésen kellene fórumozni. Az eladók ne tekintsék közellenségnek a vevőket, mert belőlük élnek, a vevők pedig örüljenek, hogy találnak eladót, aki az általuk áhított cuccot árulják. Egy hajóban eveznek vevők és eladók, Vatera és felhasználók, ezt jó lenne felismerni.smile.gif Máris több harmónia lenne, ami nagy kincs.
Legyen szép a reggeletek. smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-25 06:10

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-25 01:00
Létrehozva: #9928

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-09-25 00:58) *
Jaj Istenem, köszi, nyálam csorog, gyomrom korog.
A barnasört én viszem hozzá! smile.gif

Jaj gyere siess! smile.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-09-25 00:58
Létrehozva: #9929

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-09-25 00:54) *
Gyere Drága adok neked is! Fini, bőrös is, szaftos is. Van ubisaláta is smile.gif

Jaj Istenem, köszi, nyálam csorog, gyomrom korog.
A barnasört én viszem hozzá! smile.gif

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-25 00:54
Létrehozva: #9930

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2012-09-25 00:48) *
thank_you.gif , de már vacsiztam. A felidegesítéshez azért több kell, lassan feszül nálam a húr.

Várom a MOnday Night Football-t (Seattle Seahawks-Green Bay Packers) azért vagyok még itt.
Szabad kérdeznem a Weöres Sándor féle ősszel izzó vörös gyümölcsű gyógynövény vásárlódról van szó? mosking.gif

laugh1.gif Most egyszerűen képtelen vagyok írni, annyira elkapott a laugh1.gif Könnyem csurog laugh1.gif

IDÉZET(svejku @ 2012-09-25 00:50) *
Nyami-nyami, én nem kaphatnék belőle? Bőrös, szaftos? Imádom.

Egyetértek! good2.gif

Gyere Drága adok neked is! Fini, bőrös is, szaftos is. Van ubisaláta is smile.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-09-25 00:50
Létrehozva: #9931

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-09-25 00:42) *
...Inkább gyere van még kis malacsültem, megfelezem veled! smile.gif

Nyami-nyami, én nem kaphatnék belőle? Bőrös, szaftos? Imádom.

...
A csalókról annyit, Ti vevők legyetek körültekintőbbek! Ne rajtunk a becsületes eladókon követeljétek azt amit Ti elléptek.

Egyetértek! good2.gif

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-09-25 00:48
Létrehozva: #9932

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

Drága!
Nehogy felidegesítsd magad! Inkább gyere van még kis malacsültem, megfelezem veled! smile.gif

thank_you.gif , de már vacsiztam. A felidegesítéshez azért több kell, lassan feszül nálam a húr.

Várom a MOnday Night Football-t (Seattle Seahawks-Green Bay Packers) azért vagyok még itt.
Szabad kérdeznem a Weöres Sándor féle ősszel izzó vörös gyümölcsű gyógynövény vásárlódról van szó? mosking.gif

Nézd meg az alattam levő hozzászólást, idegrendszerileg meg értelmileg már nincsenek is képességeim. Jaj nekem.

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-25 00:52

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
Bobo13
hozzászólás 2012-09-25 00:45
Létrehozva: #9933

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-09-09 21:39
Azonosító: 1 543 700

IDÉZET(nyubocs @ 2012-09-25 00:34) *
Nem hiszem, hogy a 63 vásárlásod olyan nagyon megrengetné itt bármelyik eladó lelkivilágát.
Na mielőtt elkezdesz kiosztani Te engem, egyvalamit tisztázzunk a 2. pontodhoz!
Ez igaz, de ez nem jelenti azt, hogy bárki hülyeségét el kellene tűrni szó nélkül.
Ráadásul mikor regisztráltál ide, mint vevő, akkor vállaltad, hogy a szabályokat betartod, most meg pont azt cseszegetted, aki ezt számon merte kérni. (szálka-gerenda esete)

Tudod, nem a vélemény a gáz, hanem a kinyilatkoztatás! Azt viszont én rohadtul rühellem.

Kedves nyubocs!

Igy van, amikor regisztráltam vállaltam a szabályokat, amit be is tartok.

Az okosság nem bölcsesség. Az okosság készség,
idegrendszerbeli és értelmi képesség.
A bölcsesség az igazság, a megnyugvás, az elnézés, a tárgyilagosság és a beleegyezés.

/Márai Sándor/

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-25 00:42
Létrehozva: #9934

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2012-09-25 00:34) *
Nem hiszem, hogy a 63 vásárlásod olyan nagyon megrengetné itt bármelyik eladó lelkivilágát.
Ez igaz, de ez nem jelenti azt, hogy bárki hülyeségét el kellene tűrni szó nélkül.
Ráadásul mikor regisztráltál ide, mint vevő, akkor vállaltad, hogy a szabályokat betartod, most meg pont azt cseszegetted, aki ezt számon merte kérni. (szálka-gerenda esete)

Tudod, nem a vélemény a gáz, hanem a kinyilatkoztatás! Azt viszont én rohadtul rühellem.

Drága!
Nehogy felidegesítsd magad! Inkább gyere van még kis malacsültem, megfelezem veled! smile.gif

IDÉZET(Bobo13 @ 2012-09-25 00:38) *
Kedves Suzukumaruti!

Senki nem mondta, hogy becsaptál valakit, felvetettem azt a kérdést, hogy inkább a csalókkal kellene
foglalkozni,
/mint a szerencsétlen vevőket kivesézni/, mint ahogyan tettétek az elmúlt hetekben is.
Sajnos ezt értelmesebben nem lehet jobban leírni.

Kedves Bobo13!
Hidd el, ha nem is látszik értelmi szintemnél vagyok!
A csalókról annyit, Ti vevők legyetek körültekintőbbek! Ne rajtunk a becsületes eladókon követeljétek azt amit Ti elléptek.

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-25 00:42

+Quote Post
Bobo13
hozzászólás 2012-09-25 00:38
Létrehozva: #9935

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-09-25 00:19) *
Na semmi olyat nem írtam amit Te itt felhozol és mégis belém martál.
Képzeld el még senkit nem csaptam be. Szerinted mi hogyan tudnánk kiszűrni a csalókat?
Mindegy tartsuk magunkat a megállapodáshoz. smile.gif

Kedves Suzukumaruti!

Senki nem mondta, hogy becsaptál valakit, felvetettem azt a kérdést, hogy inkább a csalókkal kellene
foglalkozni,
/mint a szerencsétlen vevőket kivesézni/, mint ahogyan tettétek az elmúlt hetekben is.
Sajnos ezt értelmesebben nem lehet jobban leírni.

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-09-25 00:34
Létrehozva: #9936

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(Bobo13 @ 2012-09-25 00:28) *
1./Hidd el van még ezen kívül egy pár hely.
2./ Amikor regisztráltatok és eldöntöttétek, hogy itt szeretnétek eladni, ezzel, minden
macerát vállaltatok.

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-25 00:36

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
Bobo13
hozzászólás 2012-09-25 00:28
Létrehozva: #9937

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2012-09-25 00:19) *
Eddig bírtam, enélkül laugh1.gif aztán itt kirobbant belőlem.
Asszem a lényeget svejku kollega már leírta.
Ha majd mi nem adunk el, akkor hol fogtok vásárolni smile.gif smile.gif
Hidd el, azért egy eladó élete sokkal macerásabb. Azért némiképp több forog kockán.

Kedves nyubocs!

1./Hidd el van még ezen kívül egy pár hely.
2./ Amikor regisztráltatok és eldöntöttétek, hogy itt szeretnétek eladni, ezzel, minden
macerát vállaltatok.

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-25 00:27
Létrehozva: #9938

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-09-25 00:25) *
Ez most hogy jön ide? blink.gif

thank_you.gif good2.gif

Nem (csak) miattad írtam, De ezt már nem hagyhattam szó nélkül.

Tudom, hogy nem én voltam a fő ok, de jól esett! smile.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-09-25 00:25
Létrehozva: #9939

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bobo13 @ 2012-09-25 00:12) *
Kedves Svejku!
...
Inkább arra kellene nagyobb hangsúlyt fektetni, hogy közösen, összefogva a csalókat kiszűrni, ti is tudjátok
hogy ez sokkalta nagyobb, és nemesebb feladat lenne.
Mert nincs lehangolóbb azt olvasni, hogy már megint becsaptak valakit.

Ez most hogy jön ide? blink.gif

IDÉZET(nyubocs @ 2012-09-25 00:19) *
Asszem a lényeget svejku kollega már leírta.

thank_you.gif good2.gif

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-09-25 00:00) *
Drága Svejku! smile.gif

thank_you.gif

Nem (csak) miattad írtam, De ezt már nem hagyhattam szó nélkül.

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-25 00:19
Létrehozva: #9940

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bobo13 @ 2012-09-25 00:12) *
Kedves Svejku!

Igazad van nincs eladásom, mert nem szakosodtam erre, de nagyon rossz állandóan azt olvasni a fórumon, hogy
milyen piszok dögök ezek a vevők, jól el kellene fenekelni őket. Csak arról feledkeztek meg, hogy ebből éltek,s
ha mi nem vásárolunk akkor hogy fog menni az üzlet?-vagy fordítva?
Vagyis ki volt előbb a tojás vagy a tyúk?
Vagy nem lehetne úgy megoldani ezt a problémát, hogy ne legyen sértő azokra nézve akik normálisan
elfogadják a szabályokat és nincs velük probléma? Én is követem az írott és íratlan szabályokat, mindent elkövetek, hogy
mind a két fél számára kellemes legyen az a kapcsolat ami adás-vétel között létrejön, ezt az értékeléseimből kiolvasható.
Inkább arra kellene nagyobb hangsúlyt fektetni, hogy közösen, összefogva a csalókat kiszűrni, ti is tudjátok
hogy ez sokkalta nagyobb, és nemesebb feladat lenne.

Mert nincs lehangolóbb azt olvasni, hogy már megint becsaptak valakit.

Na semmi olyat nem írtam amit Te itt felhozol és mégis belém martál.
Képzeld el még senkit nem csaptam be. Szerinted mi hogyan tudnánk kiszűrni a csalókat?
Mindegy tartsuk magunkat a megállapodáshoz. smile.gif

+Quote Post

1531 Oldal V  « < 495 496 497 498 499 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-31 05:19