IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1486 Oldal V  « < 495 496 497 498 499 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2012-07-04 19:18
Létrehozva: #9921

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Attlee88 @ 2012-07-04 19:12) *
Nem a kacsintáson van a hangsúly! Feltettem 1 kérdést, de úgy látom reménytelen! Köszönöm a hasznos lényegre törő választ, nagyon építő jellegű! good2.gif

biggrin.gif Igen, a fórumon nagyon jól lehet épülni.
Gondolkozz. Mi lehet az oka, hogy nem sikerül a kapcsolatfelvétel. Gondolom te írtál. Ő nem válaszol. Na de mióta? Esetleg Hévízen nyaral és nincs wifi a szállodájában? Nem írtál semmi olyan érdemleges információt, ami alapján normálisan lehetne válaszolni.
Annak, hogy miért nem sikerül az eladóval felvenni a kapcsolatot, számos oka lehet. Ne kívánd senkitől, hogy mindezt összefoglalva 9436 karakterben leírja neked. Adj pár érdemi infót és értékelhető választ kapsz.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-07-04 19:16
Létrehozva: #9922

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(Attlee88 @ 2012-07-04 19:12) *
Nem a kacsintáson van a hangsúly! Feltettem 1 kérdést, de úgy látom reménytelen! Köszönöm a hasznos lényegre törő választ, nagyon építő jellegű! good2.gif

Szia!
Mióta nem tudod felvenni vele a kapcsolatot? Telefonon próbáltad?

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2012-07-04 19:16

+Quote Post
Attlee88
hozzászólás 2012-07-04 19:12
Létrehozva: #9923

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-07-04 18:21
Azonosító: 1 774 513

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-04 19:08) *
Juj, te ilyen csúnyán tudsz kacsintani? unsure.gif És mindjárt a második postodban? smiley-scared003.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-04 19:08
Létrehozva: #9924

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Attlee88 @ 2012-07-04 19:03) *
Természetesen a kapcsolatfelvétel!

Juj, te ilyen csúnyán tudsz kacsintani? unsure.gif És mindjárt a második postodban? smiley-scared003.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Attlee88
hozzászólás 2012-07-04 19:03
Létrehozva: #9925

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Természetesen a kapcsolatfelvétel!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-04 18:52
Létrehozva: #9926

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-07-04 18:20) *
Mindig is nyitottak voltunk a használható javaslatokra smile.gif

Két kérdésen kell szerintem elgondolkodni, legalábbis, ha a technikai részét nem nézzük, mert az nekem kínai.smile.gif
Abban az esetben, ha Önök is jónak tartják, hogy egy idő után elvesszen az értékelési jog.
1. Mennyi legyen az az idő, amíg még értékelhetnek. A 30 nap kevés, amióta ez a szép szimpatikus kereskedelmi forma meghonosodott nálunk. A 90 nap viszont sok, mert addigra már nem emlékszik senki. Igazából a reális a 60 nap lenne szerintem, de az értékelések beérkezéséből Önök biztosan reálisabb képet tudnak alkotni, mint én.
2. A másik kérdés, hogy a nem beérkezett értékeléssel mi legyen. Ez szerintem bonyolultabb. Hogy a Vatera automatikusan számolna-e egyet hozzá, vagy sem. Szerintem eleinte hagyni kellene az egészet, amikor meglesz a változás, éppen elég zűrzavar lesz, nem hiszem, hogy jó lenne még egy nem feltétlenül egyértelmű dologgal nehezíteni az újítás bevezetését. Aztán később, ha beáll a rendszer, el lehet gondolkodni rajta. Én a magam részéről azt gondolom, hogy ha egy-egy értékelés el is veszik, az nem túl jó, de még mindig jobb, mint amikor 200 év távlatából jön egy furcsa dolog, amire az ember már nyomokban sem emlékszik.

Ami az értékelési jog elvesztése mellett szól:
- Egy idő után nem emlékszik senki reálisan az üzletre, ebből adódóan az értékelés sem lesz valósághű. A Vaterának az a jó, ha az értékelések a valóságot tükrözik. Ez a bizalom miatt tényleg fontos. Az igazságtól akár pozitív, akár negatív irányban eltérő profil nem kifizetődő.
- Ha valakit annyira nem érdekel a dolog, hogy a sorozatos felszólító levelek hatására sem értékel, akkor úgysem fog. Viszont nagy teher az eladónak, főleg adminisztráció szempontjából.
a.) a levelezőrendszer tele van elavult, több éves levelezéssel
b.) a személyes menüben a "be nem érkezett értékelések"-ben áttekinthetetlen mennyiségű felhasználó gyűlik össze.
c.) Simán lehet a végtelenségig terrorizálni a partnereket a visszatartással. Nem szeretek emlékezni arra az időszakra, amikor karácsonykor, újévkor és húsvétkor is kaptam minősíthetetlen, hazug értékeléseket. Ennek bárki ki van téve, ha nem is ilyen célzottan.
d.) Évekig őrizgetni kell a feladóvevényeket.
e.) Ha közben az ember postafiókot is vált, akkor teljessé válik a fejetlenség.
f.) Ha valakinek egy meghatározott idő nem elég arra, hogy elmondja valamiről a véleményét, akkor szerintem már ne is akarja.

Amit reális és jó megoldásnak tartanék az az, hogy a meghatározott időszak letelte előtt menne ki figyelmeztető e-mail. Ugyanúgy, mint az aukciófigyelőnél. Ez automatikus, tehát csak be kellene állítani. Egy kimenne egy héttel előtte, egy pedig egy nappal előtte. Aztán le lehet húzni a rolót.
Ha ez megvalósul, akkor a több éves feladóvevényeimből tábortüzet rakok és fűszoknyában eltáncolok egy tűztáncot, miközben a Vaterát dicsőítő háladalt fogok harsányan énekelni. biggrin.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-07-04 18:20) *
rofl.gif

Szívesen átengedem Önöknek. biggrin.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-07-04 18:27) *
A fix ár vagy a kapcsolatfelvétel hiánya háborítja fel de nagyon?

w00t.gif w00t.gif friends.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-07-04 18:53

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-04 18:27
Létrehozva: #9927

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Attlee88 @ 2012-07-04 18:24) *
Sziasztok!

Miért jó az ha meghirdetnek 1 terméket és fix áron megveszem, és nem tudom felvenni a kapcsolatot az eladóval?
Mi lehet ennek az oka? Felháborít de nagyon!

A fix ár vagy a kapcsolatfelvétel hiánya háborítja fel de nagyon?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Attlee88
hozzászólás 2012-07-04 18:24
Létrehozva: #9928

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Miért jó az ha meghirdetnek 1 terméket és fix áron megveszem, és nem tudom felvenni a kapcsolatot az eladóval?
Mi lehet ennek az oka? Felháborít de nagyon!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-04 18:20
Létrehozva: #9929

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-04 16:25) *
...
Azt szeretném tudni, hogy mi felhasználók ki tudjuk-e érdemben fejteni ebben az ügyben az elképzeléseinket, amiket Önök esetleg számba vehetnének, vagy nem érdemes. Mert én szívesen gondolkodom ezeken a dolgokon, de feleslegesen nem szeretnék.smile.gif Ha esetleg már van egy körvonalazódott elképzelésük, amibe nem tudunk belenyúlni, akkor inkább nem erőlködöm.

Mindig is nyitottak voltunk a használható javaslatokra smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-04 14:28) *
...Tisztelt Távozást Fontolgató ...

rofl.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-04 17:13
Létrehozva: #9930

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-07-04 17:05) *
Ezt a hozzászólást lájkoltam smile.gif Mármint az egészet.

Ugye kicsit sem lógsz a FB-on? laugh.gif
Köszönöm.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2012-07-04 17:05
Létrehozva: #9931

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-07-04 15:21) *
Reklamáljon.

laugh.gif laugh.gif

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-04 14:28) *
Mágus. biggrin.gif ...

Ezt a hozzászólást lájkoltam smile.gif Mármint az egészet.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-04 16:25
Létrehozva: #9932

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-07-04 16:20) *
Kedves zejopy!

A fórum figyelmeztetéses teszt az egyik, azt most nem merem megígérni (de nincs elfelejtve).
Mi lenne a másik?

Tényleg nem felejtette el... nahát... thank_you.gif

Azt szerintem hamar megbeszéljük. Említette, hogy változik kissé az értékelési rendszer, és esetleg sor kerülhet arra is, hogy a nem értékelő partner bizonyos idő után elveszthetné az értékelési jogát.
Azt szeretném tudni, hogy mi felhasználók ki tudjuk-e érdemben fejteni ebben az ügyben az elképzeléseinket, amiket Önök esetleg számba vehetnének, vagy nem érdemes. Mert én szívesen gondolkodom ezeken a dolgokon, de feleslegesen nem szeretnék.smile.gif Ha esetleg már van egy körvonalazódott elképzelésük, amibe nem tudunk belenyúlni, akkor inkább nem erőlködöm.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-04 16:20
Létrehozva: #9933

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-04 16:12) *
Kedves Benz! smile.gif

Két napirendi pont van vissza még a szabadságos idejéből.smile.gif Van kedve beszélni róla, vagy halasszuk máskorra? Teljesen rugalmas vagyok az időpontot illetően, ugyanis nem felejtem el, fel van írva.

Kedves zejopy!

A fórum figyelmeztetéses teszt az egyik, azt most nem merem megígérni (de nincs elfelejtve).
Mi lenne a másik?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-04 16:12
Létrehozva: #9934

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! smile.gif

Két napirendi pont van vissza még a szabadságos idejéből.smile.gif Van kedve beszélni róla, vagy halasszuk máskorra? Teljesen rugalmas vagyok az időpontot illetően, ugyanis nem felejtem el, fel van írva.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-04 15:21
Létrehozva: #9935

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(hillery @ 2012-07-04 14:28) *
mit tehetek akkor ha nem vagyok megelégedve a termékkel amit kaptam???

Reklamáljon.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-04 14:34
Létrehozva: #9936

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hillery @ 2012-07-04 14:28) *

Hát azért ez egy eléggé szűkre szabott kérdés. Kicsit bővebben.... Nem azt kaptad, ami a termékleírásban volt? Az eladónak jelezted már?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hillery
hozzászólás 2012-07-04 14:28
Létrehozva: #9937

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-01-18 16:36
Azonosító: 947 186

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-04 14:28
Létrehozva: #9938

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-07-04 13:47) *
biggrin.gif Úgy látszik biggrin.gif Bár a férfi boszorkányt minek hívják..? A boszorkánymester az olyan nem is tudom... furcsa.

Mágus. biggrin.gif

Így már oké, nem is figyeltem az idézetet smile.gif
A jókívánságán (a látás és a holló relációja) olyan jóízűt nevettem, majdnem leestem a székről laugh.gif

Van egy sajátos stílusa. Még utoljára benyögte, hogy persze máshol fog licitálni, csak itt nem.... (Bírom ezeket a nem is olyan nagyon burkolt "megszívtátok, mert máshol hagyom ott a pénzem" beszólásokat. angry3.gif )

Igazán kíváncsian várom smile.gif

Mindjárt. biggrin.gif Mondjuk negyed óra. (se...)

Ezek szerint vagy rántott gomba/cukkini/patisszon/miegymás lehetett, vagy saláta. biggrin.gif Mindenesetre egészségedre!

Amúgy ebben a melegben nekem sincs kedvem nagy lakomákhoz, kefíren és gyümölcsön élek javarészt, meg az előbb egy kis hideg lecsón.

Saláta. A fantáziám alkotta. Mindegy, csak könnyű legyen, kevés kalóriával és finom persze. biggrin.gif
A kefir az jóóó. Nem is tudom, mikor ettem utoljára. Hmmm.... következőben, ha megyek boltba, biztos veszek. smile.gif

Tisztelt Távozást Fontolgató Felhasználó (továbbiakban TFF)!

Titkos nyomozati úton értesültünk arról, hogy Ön nem kíván többet a Vatera tagja lenni. Ez az ÜSZ-ból, a fejlesztőkből, a kategóriás csoportból és a vezetésből óriási pánikrohamot váltott ki. (Szerencsére a jogi és biztonsági csoporthoz nem jutott el az információ és sikerült elhatárolni Julcsi nénit, az épület takarítónőjét és János bácsit, a pedellust, valamint nagy erőket vetünk be, hogy a piackutatási részleget legalább ne érje el a futótűzként terjedő drámai hír.) Mindennek ellenére a Vatera munkatársaknak hozzávetőlegesen a 30%-a a teljes összeomlás szélén áll. A hölgyek vörös szemmel, csöpögő orral közlekednek a Vatera folyosóin, a gyengébb idegrendszerűek néha nem tudják elfojtani feltörő zokogásukat. A férfi dolgozók látszólag jobban viselik a megpróbáltatást, bár az érzékenyebbek megtépték a ruhájukat és hamut hintettek a fejükre. (Ettől viszont a már emlegetett Julcsi néni emelte fel a hangját, ráadásul a bibircsók az állán nagyon mozgékonnyá vált, így a vezetés a hamuhintést hatalmi szóval megtiltotta.) Persze az igazi macsók is ki-kitörölnek egy könnycseppet a szemük sarkából. Na és a közhangulat.... elviselhetetlen síri csönd honol az irodában, sehol egy mosoly, egy jókedvű nyerítés, ami amúgy a mindennapjaink részét képezik.
Megnéztük a profilját és a következőket tapasztaltuk:
Ön már három hete piacterünk nélkülözhetetlen tagja.
11 pozitív
400 semleges
13 negatív értékelés boldog tulajdonosa.
(A számok behelyettesíthetőek)
A partnereivel való levelezés példaértékű, mert minden tizenkettedik szót sikerül hibátlanul leírnia, míg a partnereinek a 20%-át nem küldi el a jó anyjába, csak a 80%-ot (ez igazán szép Öntől).
Úgy érezzük, hogy piacterünket pótolhatatlan veszteség érné az Ön távozásával, amit nem szeretnénk felvállalni.
Nagyon tisztelt, mélyen szeretett TFF! A Vatera csapata testületileg kéri, hogy maradjon a piactér aktív tagja, aukciózási szokásaival fűszerezze az unalmas hétköznapokat. Nem utolsó szempont, hogy az Ön által adott bosszúnegatívok töröltetése állandó program az ÜSZ számára, így Ön közvetve a munkaerőpiacot is támogatja. Kérjük, válaszlevelében írja meg, hogy milyen engedményekkel lenne elégedett, mi az, amit tehetnénk azért, hogy megmaradjon köreinkben. Válaszát izgatottan és reménykedve várjuk.

Üdvözlettel a Vatera csapata

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-07-04 14:32

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2012-07-04 13:47
Létrehozva: #9939

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-04 12:07) *
Óóó, szintén zenész? biggrin.gif

biggrin.gif Úgy látszik biggrin.gif Bár a férfi boszorkányt minek hívják..? A boszorkánymester az olyan nem is tudom... furcsa.
Hát ilyen nagy veszteség... crying.gif .... elveszítünk egy ilyen felhasználót (azt mondta elmegy....). Pedig olyan jó lenne, ha maradna! Ékezetet nem használ, a helyesírása egészen egyéni, tiszta rejtvényújság a pasi. Ráadásul még 10 értékelése sincs, de abból az egyik negatív. Óóó.... nem bírom ezt a gyötrelmet.

Így már oké, nem is figyeltem az idézetet smile.gif
A jókívánságán (a látás és a holló relációja) olyan jóízűt nevettem, majdnem leestem a székről laugh.gif
Szerintem ki kellene dolgoznotok egy könyörgő levelet, amivel visszatartjátok ezeket az embereket. Asszem elő is vezetem kicsit később, először felszabadítom rabláncra vert fantáziámat, aztán délután megfogalmazom.

Igazán kíváncsian várom smile.gif
Na és szép napot neked is, az ebéd megvolt, jaj, nagyon jó volt, de egy ilyen nagyragadozónak meg sem említem. biggrin.gif

Ezek szerint vagy rántott gomba/cukkini/patisszon/miegymás lehetett, vagy saláta. biggrin.gif Mindenesetre egészségedre!

Amúgy ebben a melegben nekem sincs kedvem nagy lakomákhoz, kefíren és gyümölcsön élek javarészt, meg az előbb egy kis hideg lecsón.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-04 12:07
Létrehozva: #9940

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-07-04 11:43) *
Erre úgy tűnik, valami egészen látnoki módon éreztem rá... smile.gif

Óóó, szintén zenész? biggrin.gif

Mi a lelki fájdalom oka? unsure.gif

Hát ilyen nagy veszteség... crying.gif .... elveszítünk egy ilyen felhasználót (azt mondta elmegy....). Pedig olyan jó lenne, ha maradna! Ékezetet nem használ, a helyesírása egészen egyéni, tiszta rejtvényújság a pasi. Ráadásul még 10 értékelése sincs, de abból az egyik negatív. Óóó.... nem bírom ezt a gyötrelmet.
Szerintem ki kellene dolgoznotok egy könyörgő levelet, amivel visszatartjátok ezeket az embereket. Asszem elő is vezetem kicsit később, először felszabadítom rabláncra vert fantáziámat, aztán délután megfogalmazom.

Amúgy természetesen szép napot, jó reggelt, jó étvágyat, és meleg van.

Na és szép napot neked is, az ebéd megvolt, jaj, nagyon jó volt, de egy ilyen nagyragadozónak meg sem említem. biggrin.gif
Persze, hogy meleg van, ezt vártam október óta. jumping.gif

Szerk: .... még hogy nagyragadozó?!! Ezer bocs, csúcsragadozó... így helyes. biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-07-04 12:09

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1486 Oldal V  « < 495 496 497 498 499 > » 
Reply to this topicStart new topic
11 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (11 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-23 16:23