IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

368 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pénzügy, Számlázás, Feltöltési díj, jutalékfizetés - PayU kivételével!
VateraBenz
hozzászólás 2015-06-01 21:24
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-01 15:10) *
Szóval kedves Benz, ne nézzen utána.

Kedves zejopy, szebemisi93!

Most nem is tudnék smile.gif
Ilyen kérdésekkel legyenek kedvesek a pénzügyes kollégákhoz fordulni a Kapcsolatfelvételen át.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-01 15:10
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(lacus48 @ 2015-06-01 14:42) *
Helló !
Én megnéztem, ingyenes volt május 10-15 között. Töltöttem fel, és nincs a számlázott, sem a számlázandó tételek között.
Kevés a hirdetésem, tudom követni. / Ha akarom /
Üdv.

Megnéztem még egyszer (mert éppen nincs gyerek nálam mosking.gif). Május 10.-én számoltak fel valamennyit. A többi napon nem. Szóval elképzelhető, hogy azok időzített indítású aukciók voltak, amiket korábban töltöttem fel.

Szóval kedves Benz, ne nézzen utána. Egy förtelem ez a részletes számla, tiszta a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) vagyok, hogy egyáltalán belenéztem.biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
lacus48
hozzászólás 2015-06-01 14:42
Létrehozva: #3

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-02 20:07
Azonosító: 2 095 753

Helló !
Én megnéztem, ingyenes volt május 10-15 között. Töltöttem fel, és nincs a számlázott, sem a számlázandó tételek között.
Kevés a hirdetésem, tudom követni. / Ha akarom /
Üdv.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-01 11:27
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szebemisi93 @ 2015-06-01 10:26) *
Sziasztok!

Ma megkaptam a Vatera számlát,és egy csomó hirdetést felszámoltak,múlthónapban felraktam egy csomó hirdetést és sehol se írta ,hogy 9 forint a feladás,de most meg 20 hirdetésre kidobott 9 forintot. Húlthónapban akkor nem is volt ingyenes a hirdetésfeladás? Direkt figyeltem,erre most meg kiszámlázzák. sad.gif

Ha már veszed a fáradságot és ellenőrzöd a számlát, akkor nézd végig. Valószínűleg az adott időszakra vonatkozó visszatérítés ott van a számla alján.smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-01 11:20) *
Ha már veszed a fáradságot és ellenőrzöd a számlát, akkor nézd végig. Valószínűleg az adott időszakra vonatkozó visszatérítés ott van a számla alján.smile.gif

És nem, tévedtem. Úgy tűnik számomra is, mintha fizettünk volna az adott időszakra is FD-t.
Kedves Benz!

Utána tudna ennek nézni? Nem vagyok egy gyakorlott Vatera számla böngésző, az elmúlt 7 évben talán háromszor néztem meg, akkor sem tüzetesen, tehát előfordulhat, hogy teljesen rosszul értelmezem a látottakat.smile.gif
Köszönöm szépen! thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szebemisi93
hozzászólás 2015-06-01 10:26
Létrehozva: #5

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-06-01 10:22
Azonosító: 2 180 193

Sziasztok!

Ma megkaptam a Vatera számlát,és egy csomó hirdetést felszámoltak,múlthónapban felraktam egy csomó hirdetést és sehol se írta ,hogy 9 forint a feladás,de most meg 20 hirdetésre kidobott 9 forintot. Húlthónapban akkor nem is volt ingyenes a hirdetésfeladás? Direkt figyeltem,erre most meg kiszámlázzák. sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-01 09:44
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hosszú hónapok óta először megérkezett a Vatera számla az e-mail fiókomba is. Nem tudom hogyan csinálták, nem tudom mi volt elromolva eddig, de köszönöm! thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-02-08 16:29
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hurkafej_v @ 2015-02-08 14:36) *
Üdv.
Meghirdettem egy terméket, ami kétszer is felkerült a piactérre. Erre az egyiket leszedtem amint észrevettem a duplikálást, és kiszámlázták arra a kiemelést, holott még a keresőben sem jelenhetett meg, mivel azt írják, kb fél óra.
Így most kérnének 700Ft-ot, holott a fent lévő hirdetésemen nem is él a kiemelés, csak 150Ft értékben.

Szia! Az aukciót te indítottad kétszer. Amikor ezt észrevetted, te törölted azt, amin rossz kiemelés volt, pontosabban azt, amelyiknek a kiemelése értéktelenebb. Semmi nem indokolja, hogy a Vatera ne számolja fel a kiemelést, mert a kiemelés az aukció elindulásakor felszámolásra kerül.
Azt javaslom, hogy az ÜSZ-nak írj levelet, talán számíthatsz méltányosságra.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hurkafej_v
hozzászólás 2015-02-08 15:36
Létrehozva: #8

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-02-08 15:31
Azonosító: 2 155 217

Üdv.
Meghirdettem egy terméket, ami kétszer is felkerült a piactérre. Erre az egyiket leszedtem amint észrevettem a duplikálást, és kiszámlázták arra a kiemelést, holott még a keresőben sem jelenhetett meg, mivel azt írják, kb fél óra.
Így most kérnének 700Ft-ot, holott a fent lévő hirdetésemen nem is él a kiemelés, csak 150Ft értékben.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-01-11 13:38
Létrehozva: #9

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2015-01-11 12:15) *
Minden bizonnyal, persze ez gondolom költségekkel járt volna a cégnek. Viszont mivel itt nem a felhasználók hibájából létrejött technikai gondról van szó, ezért elegánsabb lett volna ezeket az apró összeget leírni. Mert az én bankszámlámnál van díja a kártyás fizetésnek is. Most nem a tranzakciós illetékről beszélek, mert az ilyen kis összegnél értelmezhetetlen. Még jó, hogy nem netbankon utaltam, mert az 214 Ft lett volna. De minden rosszban van jó is, már tudjuk, lehet 1 forintot is utalni a PayU-n.

Engem ebben a dologban elsősorban nem az anyagi vonzata zavar. Most először érzékelem azt, hogy egy nem tökéletesen működő dolognak a felhasználó látja/láthatja a kárát. Gyanítom, hogy Fikusz fizette a szokásos számláit, és ezt nem nézte. Mert miért nézte volna? Az ember nem gondolja, hogy ilyen előfordulhat. És sokkoló egy olyan levél, hogy az ember a PEP feltételeit nem teljesíti. A PEP szerintem többről szól, mint a FD díj kedvezményéről, vagy a 4 órás ÜSZ-os válaszról. Aki valóban fontosnak tartja a PEP-et (és valószínűleg a régieknek tényleg fontos az is, amit szimbolizál) az nyilván tesz is érte, hogy benne maradhasson.
Teljesen jogosnak tartom a PEP megvonást valódi számlatartozás esetén. De most egy kicsit olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, mint amikor a diák azért kap egyest, mert elmaradt a házi feladat, csak éppen a tanár felejtette el kiadni. Természetesen, mivel sem a banki háttérrel, sem a többivel nem vagyok tisztában, könnyen lehet, hogy tévedek. De ezt a történetet pocsék volt olvasni.
Ami tanulság, nekem mindig az és az én agybajomat igazolja, hogy állandóan ráhagyással kell mindent csinálni. Többet kell utalni, jobban kell figyelni, bele kell nézni néha a segítségbe, az ÁFF-be, a friss hírekbe, és ide a fórumra. Akkor az ember nagyjából képben van.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-01-11 13:15
Létrehozva: #10

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2015-01-11 11:24) *
Kérdés, hogy van-e, vagy lett volna-e olyan technikai megoldás, ..

Minden bizonnyal, persze ez gondolom költségekkel járt volna a cégnek. Viszont mivel itt nem a felhasználók hibájából létrejött technikai gondról van szó, ezért elegánsabb lett volna ezeket az apró összeget leírni. Mert az én bankszámlámnál van díja a kártyás fizetésnek is. Most nem a tranzakciós illetékről beszélek, mert az ilyen kis összegnél értelmezhetetlen. Még jó, hogy nem netbankon utaltam, mert az 214 Ft lett volna. De minden rosszban van jó is, már tudjuk, lehet 1 forintot is utalni a PayU-n.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-01-11 12:24
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2015-01-11 06:58) *
..., azért ezt a gondot orvosolni kellett volna valamiképp úgy, hogy ezzel ne a felhasználókat és azok pénzintézeteit terheljük, mert ha nem is feltétlenül nekem, de valakinek biztosan pénzébe került ez a felesleges utalgatás.

Kérdés, hogy van-e, vagy lett volna-e olyan technikai megoldás, ami a két számla közötti összevonást meg tudja valósítani. Mert itt tulajdonképpen valahogy az Öregre való visszavezetéskor "termelődtek" a pár Ft-nyi hiányok, vagy többletek. Tudjuk, hogy Vatera fiókot csak 0 Ft-os számlával lehet megszüntetni. Kérdés, hogy az, akinek többlete van, hogyan tudná megszüntetni a fiókját (bár most nem látom magamnál ezt a többletet, tehát lehet, hogy a gondolatmenetem már elavult).

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-01-11 07:58
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(fikusz @ 2015-01-10 14:30) *
Köszönöm a kommenteket. Igen közben kaptam választ az Üsz.-tól is, hogy egy technikai malőr a béta miatt. Ez már a gépek harca smile.gif (sajnos)

Ui: a PayU-n nem lehet 1 Ft-ot utalni és nem is lehet az összeget módosítani.

Jó reggelt!

Most, a reggeli órákban utaltam PayU segítségével egy közel ezer forintos számlát, mert levelet kaptam, hogy annak harmada hamarosan lejár. A szokott módon történt minden, ám az utalás után nekem is megjelent az a bizonyos egy forint. Zavart, ezért tettem egy próbát. Sikeresen azt is átutaltam. Hogy önnek miért nem sikerült, nekem meg miért igen, azt nem tudom, de teljesen rendben ment minden. ( Annyira jó gyerek vagyok, nekem megszólal a körtemuzsika is. mosking.gif ) Megjöttek a szokásos értesítők és a banki sms is.
Persze mielőtt örömtáncot lejtenék, azért ezt a gondot orvosolni kellett volna valamiképp úgy, hogy ezzel ne a felhasználókat és azok pénzintézeteit terheljük, mert ha nem is feltétlenül nekem, de valakinek biztosan pénzébe került ez a felesleges utalgatás.

--------------------

+Quote Post
fikusz
hozzászólás 2015-01-10 15:30
Létrehozva: #13

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:18
Azonosító: 160

Köszönöm a kommenteket. Igen közben kaptam választ az Üsz.-tól is, hogy egy technikai malőr a béta miatt. Ez már a gépek harca smile.gif (sajnos)

Ui: a PayU-n nem lehet 1 Ft-ot utalni és nem is lehet az összeget módosítani.

A hozzászólást -fikusz- szerkesztette a következő időpontban: 2015-01-10 15:33

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-01-10 14:51
Létrehozva: #14

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(rajzszeg1 @ 2015-01-10 08:47) *
Sziasztok!

5 éve vagyok vaterás és kaptam egy 30%-os kedvezményre jogosító kódot. Feltöltöttem egy terméket, kértem a max csomagot (660.-Ft), kiválasztottam a kupon kódot, de a végszámlámon mégis 660.-Ft került leszámlázásra. Mi a teendőm, hogy tudok jóváírást kérni.

Előre is köszönöm!

Üdv:
Rajzszeg1

Jó napot! smile.gif

Meglehet tévedek, de úgy emlékszem, mikor hasonló cipőben jártam, akkor nekem is kiszámlázták a tételt teljes összegben, de volt a számlában a kedvezménynek megfelelő jóváírás is.

--------------------

+Quote Post
rajzszeg1
hozzászólás 2015-01-10 09:47
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-10 09:42
Azonosító: 2 154 791

Sziasztok!

5 éve vagyok vaterás és kaptam egy 30%-os kedvezményre jogosító kódot. Feltöltöttem egy terméket, kértem a max csomagot (660.-Ft), kiválasztottam a kupon kódot, de a végszámlámon mégis 660.-Ft került leszámlázásra. Mi a teendőm, hogy tudok jóváírást kérni.

Előre is köszönöm!

Üdv:
Rajzszeg1

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-01-08 20:50
Létrehozva: #16

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(diana2213 @ 2015-01-07 23:18) *
Nekem is 1Ft-os tartozásom van, pedig az átvezetés után minden tartozásomat kiegyenlítettem.

Decemberben a béta-Vatera és a régi Vatera egyenlegek egyesítésekor technikai okok miatt néhány béta-Vaterás számla esetén 1 Ft-tal kevesebb összeg lett áthozva a régi Vaterás egyenlegre.

Az összeget lehetősége van bankkártyával rendezni a "Fiókom > Számlázás > Számlázott tételek" oldalon a számla melletti "Befizetem" linkre kattintva. Érdemes a teljes tartozását rendezni az "Összes hátralék befizetése" sorra kattintva.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
diana2213
hozzászólás 2015-01-08 00:18
Létrehozva: #17

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-13 14:00
Azonosító: 1 548 432

IDÉZET(davidmaci92 @ 2015-01-07 22:57) *
Szia! smile.gif Az üzenet és az egész teljesen automatikus. Februárig még biztosan kapsz számlát és azzal tudod egyenlíteni a tartozást, de én nem mernék várni vele, nem kockáztatnék semmiképpen. Én is úgy fizetek, mint svejku, mindegyik nevemen van plusz pénz és a fiamén is. Persze sokan bankkártyával fizetnek, ez ingyenes, szemben az utalással. Nem tudom, hogyan lett 1 Ft tartozásod és azt sem értem, hogyan lehet, hogy nem csapódott valahogyan a múltkori számládhoz. Hacsak nem bétás időszakból való, mert szerintem az átvezetésnél történtek érdekes dolgok. Nekem 7 Ft többletem maradt. Ugyanezzel az erővel lehet valahogyan mínusz is, bár teljesen érthetetlen számomra technikailag.
Könnyen lehet, hogy valamilyen nézőpontból igazad van, de azt hiszem, hogy túl nagy a kockázata, ha mégsem a te igazad derül ki és elveszted a PEP státuszt 1 Ft miatt. Ebben a kérdésben nagyon a számok beszélnek. Ha tartozol, ha nem adsz el, ha 90 % alá csökken a létrejött eladások aránya, ha... ha... ha... akkor elveszhet a PEP lehetőség.
(zejopy vagyok smile.gif)

Nekem is 1Ft-os tartozásom van, pedig az átvezetés után minden tartozásomat kiegyenlítettem.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2015-01-07 23:57
Létrehozva: #18

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(fikusz @ 2015-01-07 20:51) *
Profi Eladók Programja

Ezúton értesítjük, ...

Írtam a kapcsolatfelvételen is, ...

Szia! smile.gif Az üzenet és az egész teljesen automatikus. Februárig még biztosan kapsz számlát és azzal tudod egyenlíteni a tartozást, de én nem mernék várni vele, nem kockáztatnék semmiképpen. Én is úgy fizetek, mint svejku, mindegyik nevemen van plusz pénz és a fiamén is. Persze sokan bankkártyával fizetnek, ez ingyenes, szemben az utalással. Nem tudom, hogyan lett 1 Ft tartozásod és azt sem értem, hogyan lehet, hogy nem csapódott valahogyan a múltkori számládhoz. Hacsak nem bétás időszakból való, mert szerintem az átvezetésnél történtek érdekes dolgok. Nekem 7 Ft többletem maradt. Ugyanezzel az erővel lehet valahogyan mínusz is, bár teljesen érthetetlen számomra technikailag.
Könnyen lehet, hogy valamilyen nézőpontból igazad van, de azt hiszem, hogy túl nagy a kockázata, ha mégsem a te igazad derül ki és elveszted a PEP státuszt 1 Ft miatt. Ebben a kérdésben nagyon a számok beszélnek. Ha tartozol, ha nem adsz el, ha 90 % alá csökken a létrejött eladások aránya, ha... ha... ha... akkor elveszhet a PEP lehetőség.
(zejopy vagyok smile.gif)

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2015-01-07 23:46
Létrehozva: #19

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

Profi Eladók Programja

Írtam a kapcsolatfelvételen is, hogy nem tudok 1 Ft-os utalást kezdeményezni. Kérem min. 5 Ft-ra feldúsítani a számlát, vagy esetleg nagyvonalúan sztornózni az 1 Ft-ot. Nem szeretném a profi státuszt emiatt elveszíteni.

Köszönettel

1 Ft-ot lehet utalni.

A hozzászólást -cit1rom- szerkesztette a következő időpontban: 2015-01-07 23:46

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2015-01-07 22:15
Létrehozva: #20

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Profi Eladók Programja

Ezúton értesítjük, hogy Ön jelenleg nem teljesíti a Profi Eladó Programban történő részvétel összes feltételét.
- Önnek jelenleg 1 Ft lejárt tartozása van a Vatera és / vagy TeszVesz felé, melyet ki kell egyenlítenie.
....
Írtam a kapcsolatfelvételen is, hogy nem tudok 1 Ft-os utalást kezdeményezni. Kérem min. 5 Ft-ra feldúsítani a számlát, vagy esetleg nagyvonalúan sztornózni az 1 Ft-ot. Nem szeretném a profi státuszt emiatt elveszíteni.

Miért nem utalsz egy "rendesebb" összeget, és abból lehet gazdálkodni.
Én nem vagyok PEP-os, de mindig van pár ezer Ft a Vatera számlámon, és mielőtt elfogyna, töltök fel rá. Nem érdemes 3-400 Ft-okat utalni.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2015-01-07 22:16

+Quote Post

368 Oldal V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-04 03:22