IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

363 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pénzügy, Számlázás, Feltöltési díj, jutalékfizetés - PayU kivételével!
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-10 21:22
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(jagermester19 @ 2014-04-10 19:42) *
Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy valamiért átváltott banki átutalásra a postai csekkes kiegyenlítési módom. Eladásaim utáni összeget mindíg csekken fizettem és most valamiért banki átualással lehetne csak de nekem csekk kellene. Hogy tudom visszaállítani a csekkes fizetési módot és miért nem válaszolnak a kapcsolatfelvételnél írt panaszleveleimre. Mert a felszólításokat kapom sorra, hogy fizessek...

Tisztelt jagermester19!

A témában írt első levelére (2014.03.31 18:20) 55 perc múlva válaszolt az Ügyfélszolgálat. A második megkeresésére (2014.04.08 18:20) pedig 48 perc elteltével.
Ha nem kapta meg egyiket sem, akkor a szolgáltatója feltehetően a spam mappába helyezte a leveleinket. Ez esetben javasoljuk, módosítsa a spam beállításokat.

A postai csekkes fizetési mód 2013.07.01-én megszűnt. Az ezután kiállított számlák esetében már nem készül és nem kerül kiküldésre a postai csekk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-04-10 20:18
Létrehozva: #2

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(jagermester19 @ 2014-04-10 19:42) *
Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy valamiért átváltott banki átutalásra a postai csekkes kiegyenlítési módom. Eladásaim utáni összeget mindíg csekken fizettem és most valamiért banki átualással lehetne csak de nekem csekk kellene. Hogy tudom visszaállítani a csekkes fizetési módot és miért nem válaszolnak a kapcsolatfelvételnél írt panaszleveleimre. Mert a felszólításokat kapom sorra, hogy fizessek...

Úgy emlékszem, a csekkes befizetési mód megszűnt. Mintha erről lett volna közlemény is. Csak utalással tud fizetni a személyes menüjében található egyedi számlaszámra.

A sárga csekkre gondoltam. A postai rózsaszínről nem tudom lehet-e. Én mindig netbankon utaltam.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-04-10 20:18

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
jagermester19
hozzászólás 2014-04-10 19:42
Létrehozva: #3

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-19 17:15
Azonosító: 562 075

Sziasztok!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-02 09:29
Létrehozva: #4

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(geenus @ 2014-04-02 09:21) *
Sziasztok,

hogy lehet jutalékvisszatérítést kérni? Régebben már csináltam, de most valahogy sehol nem találom.

Köszi előre is. Üdv: geenus

Szia! smile.gif

Az Öreg Vaterán nem lehet, ott 21 napon belül kell az értékeléssel együtt erről is nyilatkozni. Amennyiben az üzlet meghiúsulását nem jelezted időben, a rendszer felszámítja a jutalékot.
A Bétán a jutalék az eladás pillanatában felszámolásra kerül, és a személyes menüdben az eladásnál is, és a számlázásnál is el tudsz jutni a visszaigényeléshez.
Pl. Eladás -> Benyújtható jutalékvisszatérítések -> Az adott árunál a sor végén.
Ennek is van időkorlátja, de nem emlékszem mennyi, talán 45 nap, de ez nem biztos.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
geenus
hozzászólás 2014-04-02 09:21
Létrehozva: #5

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-04-02 09:15
Azonosító: 2 105 453

Sziasztok,

hogy lehet jutalékvisszatérítést kérni? Régebben már csináltam, de most valahogy sehol nem találom.

Köszi előre is. Üdv: geenus

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-02 07:56
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(santisolari @ 2014-04-02 07:38) *
Ez a 18 forintos számla a bétán most komoly? smile.gif A teljes átállásra sokat kell még várni (illetve a lentebb emlegetett egyenleg összevonásra)?
Merthogy a vaterás egyenlegemből simán rendezhető lenne. Ennélfogva én ugyan nem fogok 1 Ft-ot sem a bétára utalni.
S ha a számlázás az új rendszerben így megy, akkor terméket sem fogok feltölteni...

A Bétán havonta van számlázás, függetlenül az összegtől, de nem rendezhető az Öreg Vaterához rendelt számlaszámról, mert a két oldal ebből a szempontból (is) független egymástól. Később lehet kártyás fizetéssel rendezni, de ez még nincs meg, legalábbis, amikor utoljára néztem, még nem volt meg. Érdemes valamivel többet utalni. Ha ilyen nagyságrendben számíthatsz eladásra, akkor ha átküldesz utalással egy ezrest, akkor jó darabig nem lesz gondod. Vagy az átállásig inkább tölts fel az Öregre, hiszen azt írod, ott pozitív az egyenleged.smile.gif
Azt nem tartom jó dolognak, hogy ne rendezd a 18 Ft-os tartozást, de kérdezd meg az ÜSZ-ot, hogy ők mit javasolnak.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
santisolari
hozzászólás 2014-04-02 07:38
Létrehozva: #7

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-10-13 10:07
Azonosító: 2 080 525

Ez a 18 forintos számla a bétán most komoly? smile.gif A teljes átállásra sokat kell még várni (illetve a lentebb emlegetett egyenleg összevonásra)?
Merthogy a vaterás egyenlegemből simán rendezhető lenne. Ennélfogva én ugyan nem fogok 1 Ft-ot sem a bétára utalni.
S ha a számlázás az új rendszerben így megy, akkor terméket sem fogok feltölteni...

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-03-31 16:38
Létrehozva: #8

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-03-31 16:08) *
Fiókom -> Számlák -> Tranzakciótörténet
Úgy látom volt 1 eladásod, meg 1 sikertelen is smile.gif
Jutalékvisszatérítést biztos, hogy nem kezdeményeztél?

thank_you.gif Belépni nem sikerült, de ebből, amit írtál meg a lev. rendszerből kiokosodtam. Az én néma levente asszonyomról van szó, aki tegnapelőtt negatívat kapott. Ki is szerkesztettem. Aki semmire nem válaszol. Délelőtt egy órám elment rá, meg most du. is egy, meg a két hét alatt mennyi vesződség. Fel tudom én vinni a vérnyomásom szabad akaratomból is. Most jött el a pillanat, hogy felhívom és a feleslegesen rám rótt munkáért adok neki pár életvezetési tanácsot. mad.gif

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-31 16:32) *
Ezen gondolkodtam ma. Szerintem ez valami hibás cucc, mintha rémlene valami, de nem emlékszem pontosan. Mert nekem is ott van, mindkét nevemmel.

Majd este másik gépen megpróbálok belépni, és megnézem, most végzek ezzel a partnerrel. Azért forr bennem az epe, mert nincs bennem eladói elfogultság, szereplek én itt vásárlóként is gyakran és mondhatom tiszta a lelkiismeret. Ahogy lejár a dolog, rögtön jelentkezem, intézem, utalom.... Ennyi energiával hat normális üzlet lemegy.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-31 16:32
Létrehozva: #9

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-31 15:37) *
...meg az oldal szerint valami visszavont figyelmeztetés is. Engem nem figyelmeztettek és én sem vontam vissza semmit. ...

Ezen gondolkodtam ma. Szerintem ez valami hibás cucc, mintha rémlene valami, de nem emlékszem pontosan. Mert nekem is ott van, mindkét nevemmel.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-03-31 16:08
Létrehozva: #10

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-31 15:37) *
Üdv.!

Olyan lista a bétán, ahol a számlázott tételek aukciókhoz köthetők van valahol? Megnéztem egyetlen apró számlám, de azzal sokra nem mentem, mert mindössze annyi van rajta vatera szolg. Van valami jutalék visszatérítési ügyem, meg az oldal szerint valami visszavont figyelmeztetés is. Engem nem figyelmeztettek és én sem vontam vissza semmit. Most egészen meg vagyok keveredve. Az a baj, hogy nem emlékszem adtam-e el ott valamit, s ha igen mit. Vagy csak vásároltam. Hmmm
--------
Kár volt kilépnem onnan, mert most meg a régi jó chaptha kód ejtett foglyul. mosking.gif

Fiókom -> Számlák -> Tranzakciótörténet
Úgy látom volt 1 eladásod, meg 1 sikertelen is smile.gif
Jutalékvisszatérítést biztos, hogy nem kezdeményeztél?

A hozzászólást -Hathor14- szerkesztette a következő időpontban: 2014-03-31 16:09

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-03-31 15:37
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv.!

Olyan lista a bétán, ahol a számlázott tételek aukciókhoz köthetők van valahol? Megnéztem egyetlen apró számlám, de azzal sokra nem mentem, mert mindössze annyi van rajta vatera szolg. Van valami jutalék visszatérítési ügyem, meg az oldal szerint valami visszavont figyelmeztetés is. Engem nem figyelmeztettek és én sem vontam vissza semmit. Most egészen meg vagyok keveredve. Az a baj, hogy nem emlékszem adtam-e el ott valamit, s ha igen mit. Vagy csak vásároltam. Hmmm
--------
Kár volt kilépnem onnan, mert most meg a régi jó chaptha kód ejtett foglyul. mosking.gif

--------------------

+Quote Post
keehlm
hozzászólás 2014-03-30 00:36
Létrehozva: #12

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-14 23:06
Azonosító: 1 565 246

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-29 23:22) *
Ezt még régebben megkérdeztem és akkor igenlő választ adtak. De ez szerintem természetes is, hisz ugyanaz a cég, csak két felület.

Értem, köszönöm!

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-03-30 00:22
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(keehlm @ 2014-03-29 22:53) *
Az lenne a kérdésem, hogy ha felrakok egy nagyobb összeget a saját vaterás számlámra, hogy majd arról vonjanak le díjakat, akkor az ha megszűnik a régi vatera, átkerül e majd az új rendszerbe?

Ezt még régebben megkérdeztem és akkor igenlő választ adtak. De ez szerintem természetes is, hisz ugyanaz a cég, csak két felület.

--------------------

+Quote Post
keehlm
hozzászólás 2014-03-29 23:53
Létrehozva: #14

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-14 23:06
Azonosító: 1 565 246

Az lenne a kérdésem, hogy ha felrakok egy nagyobb összeget a saját vaterás számlámra, hogy majd arról vonjanak le díjakat, akkor az ha megszűnik a régi vatera, átkerül e majd az új rendszerbe?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-23 21:09
Létrehozva: #15

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-23 18:09) *
Tényleg az, mert maga egyedi módon ignorál minden szabályt. Mi az hogy eladtam másutt? Ez nem egy apróhirdetési oldal, hanem aukciós. Amíg itt van fenn a terméke, eladási kötelezettsége van a vevője felé. Nem valami cég iránt érzett parttalan rokonszenv miatt lázongok, de én már vonatoztam oda-vissza majd 300 km-t a semmiért, mert az eladó csak úgy eladta máshol. Persze közbejöhet ez az, de licit előtt! Az viszont éppen nem egyedi, hanem nagyon is tipikus, ön is azok közé tartoznak, akik az istennek sem hajlandók semmi szabályt elolvasni. Hat év nem volt magának elegendő az értékelés-jutalékfizetés rendjének megismerésére? Azok a vevőim jutnak eszembe, akik az aukció címén és képén kívül semmit el nem olvasnak, meg nem néznek, csak licitálnak, majd a lezárt üzlet után állnak elő egyedi igényeikkel. Sima posta, meg a jó ég tudja mi még nem. Zep-nek piszkosul igaza volt a KRESZ idecitálásával. Az is tele van számomra kényelmetlen korlátokkal, de ettől még úgy ahogy alkalmazkodom.
De hagyjuk a szabályokat, csak józan paraszti ésszel nézve, egy hatvan rugós terméknek a jutaléka sem két forint. Ha másért nem, a zsebe miatt körültekintőbb lehetne. Végül egy kérdés: ha magáé lenne az oldal, milyen keretrendszerben szedné a jutalékot? Azt a pénzt, amiből üzemelni és megélni szeretne.

Közben ám ezt is olvastam, de önző módon csak a saját problémámmal voltam elfoglalva.smile.gif Van pár igazán magvas gondolat ebben a postban, ami megszívlelendő.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gemmmate
hozzászólás 2014-03-23 21:07
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-18 15:43
Azonosító: 1 165 388

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-23 18:09) *
Tényleg az, mert maga egyedi módon ignorál minden szabályt. Mi az hogy eladtam másutt? Ez nem egy apróhirdetési oldal, hanem aukciós. Amíg itt van fenn a terméke, eladási kötelezettsége van a vevője felé. Nem valami cég iránt érzett parttalan rokonszenv miatt lázongok, de én már vonatoztam oda-vissza majd 300 km-t a semmiért, mert az eladó csak úgy eladta máshol. Persze közbejöhet ez az, de licit előtt! Az viszont éppen nem egyedi, hanem nagyon is tipikus, ön is azok közé tartoznak, akik az istennek sem hajlandók semmi szabályt elolvasni. Hat év nem volt magának elegendő az értékelés-jutalékfizetés rendjének megismerésére? Azok a vevőim jutnak eszembe, akik az aukció címén és képén kívül semmit el nem olvasnak, meg nem néznek, csak licitálnak, majd a lezárt üzlet után állnak elő egyedi igényeikkel. Sima posta, meg a jó ég tudja mi még nem. Zep-nek piszkosul igaza volt a KRESZ idecitálásával. Az is tele van számomra kényelmetlen korlátokkal, de ettől még úgy ahogy alkalmazkodom.
De hagyjuk a szabályokat, csak józan paraszti ésszel nézve, egy hatvan rugós terméknek a jutaléka sem két forint. Ha másért nem, a zsebe miatt körültekintőbb lehetne. Végül egy kérdés: ha magáé lenne az oldal, milyen keretrendszerben szedné a jutalékot? Azt a pénzt, amiből üzemelni és megélni szeretne.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Szép estét!

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-03-23 19:09
Létrehozva: #17

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gemmmate @ 2014-03-23 14:56) *
De, ez egyedi eset. ...

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-23 19:05
Létrehozva: #18

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(gemmmate @ 2014-03-23 14:16) *
...de az oldalon további termékeket biztosan nem fogok meghirdetni.

Sajátos módja a hasonló hibák kivédésének, de kétségkívül hatásos.
Tegnap leejtettem a vizespoharat. Megsértődtem a poharakra, többet nem iszom folyadékot unsure.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-03-23 18:41
Létrehozva: #19

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(gemmmate @ 2014-03-23 14:56) *
De, ez egyedi eset. Az egyedi eset nem azt jelent,hogy ez egy olyan eset,ami mással máskor nem történik meg. Az egyedi azt jelenti,hogy ebben az esetben történik valami,ami nem érinti azt a rendet, szabályrendszert vagy jogrendet,ami felette áll. Ennek tükrében értessék az egyedi eset, ne abban az értelemben,hogy "mással ilyen még elő nem fordult"... Egyébként igen, még mindig tartom magam a véleményemhez, azaz : a vevő már jelezte,hogy az üzlet nem jött létre. Ehhez továbbra is tartom magam, de nem lesz itt egyetértés. smile.gif üdv

A képlet pedig egyszerű. Egyetérteni nem kell, csak beletörődni. A szabály világos: nem a vevő véleménye számít. Volt lehetőség szabályszerűen elkerülni a jutalék megfizetését.

+Quote Post
gemmmate
hozzászólás 2014-03-23 15:56
Létrehozva: #20

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-18 15:43
Azonosító: 1 165 388

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-23 14:30) *
Az jó...
Ez nem egyedi eset.
Na szép is lenne, ha a vevő véleménye alapján számítanák fel a jutalékot! unsure.gif
Nem volt vita, csak próbáltam pár infót elhinteni. Nem sikerült.

De, ez egyedi eset. Az egyedi eset nem azt jelent,hogy ez egy olyan eset,ami mással máskor nem történik meg. Az egyedi azt jelenti,hogy ebben az esetben történik valami,ami nem érinti azt a rendet, szabályrendszert vagy jogrendet,ami felette áll. Ennek tükrében értessék az egyedi eset, ne abban az értelemben,hogy "mással ilyen még elő nem fordult"... Egyébként igen, még mindig tartom magam a véleményemhez, azaz : a vevő már jelezte,hogy az üzlet nem jött létre. Ehhez továbbra is tartom magam, de nem lesz itt egyetértés. smile.gif üdv

+Quote Post

363 Oldal V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-23 22:34