IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

364 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pénzügy, Számlázás, Feltöltési díj, jutalékfizetés - PayU kivételével!
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-23 19:05
Létrehozva: #41

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(gemmmate @ 2014-03-23 14:16) *
...de az oldalon további termékeket biztosan nem fogok meghirdetni.

Sajátos módja a hasonló hibák kivédésének, de kétségkívül hatásos.
Tegnap leejtettem a vizespoharat. Megsértődtem a poharakra, többet nem iszom folyadékot unsure.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-03-23 18:41
Létrehozva: #42

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(gemmmate @ 2014-03-23 14:56) *
De, ez egyedi eset. Az egyedi eset nem azt jelent,hogy ez egy olyan eset,ami mással máskor nem történik meg. Az egyedi azt jelenti,hogy ebben az esetben történik valami,ami nem érinti azt a rendet, szabályrendszert vagy jogrendet,ami felette áll. Ennek tükrében értessék az egyedi eset, ne abban az értelemben,hogy "mással ilyen még elő nem fordult"... Egyébként igen, még mindig tartom magam a véleményemhez, azaz : a vevő már jelezte,hogy az üzlet nem jött létre. Ehhez továbbra is tartom magam, de nem lesz itt egyetértés. smile.gif üdv

A képlet pedig egyszerű. Egyetérteni nem kell, csak beletörődni. A szabály világos: nem a vevő véleménye számít. Volt lehetőség szabályszerűen elkerülni a jutalék megfizetését.

+Quote Post
gemmmate
hozzászólás 2014-03-23 15:56
Létrehozva: #43

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-18 15:43
Azonosító: 1 165 388

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-23 14:30) *
Az jó...
Ez nem egyedi eset.
Na szép is lenne, ha a vevő véleménye alapján számítanák fel a jutalékot! unsure.gif
Nem volt vita, csak próbáltam pár infót elhinteni. Nem sikerült.

De, ez egyedi eset. Az egyedi eset nem azt jelent,hogy ez egy olyan eset,ami mással máskor nem történik meg. Az egyedi azt jelenti,hogy ebben az esetben történik valami,ami nem érinti azt a rendet, szabályrendszert vagy jogrendet,ami felette áll. Ennek tükrében értessék az egyedi eset, ne abban az értelemben,hogy "mással ilyen még elő nem fordult"... Egyébként igen, még mindig tartom magam a véleményemhez, azaz : a vevő már jelezte,hogy az üzlet nem jött létre. Ehhez továbbra is tartom magam, de nem lesz itt egyetértés. smile.gif üdv

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-23 15:30
Létrehozva: #44

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

.... A kezdeti véleményemhez tartom magam továbbra is. ...

Az jó...

... Az egyedi esetek pedig természetes, hogy nem érdekelnek senkit,ezt is elismerem. ...

Ez nem egyedi eset.

.... ÉS továbbra sem értem, hogy itt miért nem számít a vevő véleménye. ...

Na szép is lenne, ha a vevő véleménye alapján számítanák fel a jutalékot! unsure.gif

... De zárjuk a vitát az előbbi hozzászólásommal, természetesen kifizetem, de az oldalon további termékeket biztosan nem fogok meghirdetni.

Nem volt vita, csak próbáltam pár infót elhinteni. Nem sikerült.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
gemmmate
hozzászólás 2014-03-23 15:16
Létrehozva: #45

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-23 13:20) *
Én nem akarlak meggyőzni, mert szerintem nem is tudlak. De gondold végig! Van egy rendszer, aminek anyagi vonzatai vannak. Ezeknek a beszedése valamilyen elv szerint történik. Itt az Öreg Vaterán az elv, hogy az eladó értékelése alapján számolják fel a jutalékot. Azért, hogy az eladók ne görgessék éveken keresztül (mert nagyon sokan ezt csinálták) az értékelést spórolási célzattal, kénytelenek voltak egy időkorlátot szabni. 21 napnak elegendőnek kell ahhoz lennie, hogy egy vevőről kiderüljön, hogy nem fog fizetni. Ilyenkor az eladó értékel, és az értékeléskor joga és lehetősége van az üzletet nem létrejöttnek bejelölni. Ez van. Ez a szabályozás nem jogtalan haszonszerzési szándékkal jött létre.
El kell olvasni az ÁFF-et. Ha pedig változik, akkor annak utána menni, hogy mi a változás. Mert a nyitóoldalon az ÁFF változásait mindig jelzik. Elvégre a KRESZ is változik, mégsem mentesíti az embert, hogy 642 éve vezet. Vagy igen?

Egyrészt nem mosnám össze a KRESZ-t és ezt, másrészt nem mondtam semmi olyasmit,hogy megváltozott volna bármilyen szabály, és nem akartam kibújni semmiféle fizetési kötelezettség alól ebből kiindulva. A kezdeti véleményemhez tartom magam továbbra is. Az egyedi esetek pedig természetes, hogy nem érdekelnek senkit,ezt is elismerem. Mert logikus a felvetésed annak kapcsán,hogy ez miért van bevezetve: hogy ne tudják halasztgatni a fizetést. Értem én, logikus, csak ebben az egyedi esetben nem erről van szó, persze erre mondtam az előbb azt,hogy onnan, a vatera felől nézve az egyedi eset nem számít, és ez persze így van rendjén. Csak bosszantó,hogy az EL NEM ADOTT termékre jutalékot szabnak ki. ÉS továbbra sem értem, hogy itt miért nem számít a vevő véleménye. Hiszen ő nyilatkozott időben, én meg elfelejtettem. Értem a szót: szabályrendszer. Persze, persze, csak ezen a ponton a szabályrendszer elég furcsa, miért nem számít a vevő értékelése? De zárjuk a vitát az előbbi hozzászólásommal, természetesen kifizetem, de az oldalon további termékeket biztosan nem fogok meghirdetni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-23 14:20
Létrehozva: #46

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gemmmate @ 2014-03-23 13:12) *
Nem sértettség van, hanem egy valóban jogos észrevétel,ugyanis ha a vevőm jelezte,hogy az üzlet nem jött létre, akkor nem értem,hogy a vatera miért gondolja azt,hogy az üzlet létrejött. Illetve hogyne érteném, hiszen mindig jobb behajtani valamilyen pénzt,mint nem behajtani, egyeseknek még akkor is,ha az a jutalék nem illeti meg őket. Befizetem,mert nem akarok behajtóhoz kerülni,viszont az biztos,hogy itt én többet semmit nem hirdetek meg. Köszönök mindent, üdvözlettel.

Én nem akarlak meggyőzni, mert szerintem nem is tudlak. De gondold végig! Van egy rendszer, aminek anyagi vonzatai vannak. Ezeknek a beszedése valamilyen elv szerint történik. Itt az Öreg Vaterán az elv, hogy az eladó értékelése alapján számolják fel a jutalékot. Azért, hogy az eladók ne görgessék éveken keresztül (mert nagyon sokan ezt csinálták) az értékelést spórolási célzattal, kénytelenek voltak egy időkorlátot szabni. 21 napnak elegendőnek kell ahhoz lennie, hogy egy vevőről kiderüljön, hogy nem fog fizetni. Ilyenkor az eladó értékel, és az értékeléskor joga és lehetősége van az üzletet nem létrejöttnek bejelölni. Ez van. Ez a szabályozás nem jogtalan haszonszerzési szándékkal jött létre.
El kell olvasni az ÁFF-et. Ha pedig változik, akkor annak utána menni, hogy mi a változás. Mert a nyitóoldalon az ÁFF változásait mindig jelzik. Elvégre a KRESZ is változik, mégsem mentesíti az embert, hogy 642 éve vezet. Vagy igen?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gemmmate
hozzászólás 2014-03-23 14:12
Létrehozva: #47

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-23 11:35) *
Ezt azért erősen meggondolnám, mert amikor átkerül a végrehajtókhoz a 200 Ft-os tartozás és hirtelen több ezer Forinttá változik, akkor az eléggé szomorú. Mert átkerül egy idő után automatikusan.
És nem egészen jogos a sértettség, mert van egy szabályrendszer, amit (ha már használjuk az oldalt) nem árt ismerni.

Nem sértettség van, hanem egy valóban jogos észrevétel,ugyanis ha a vevőm jelezte,hogy az üzlet nem jött létre, akkor nem értem,hogy a vatera miért gondolja azt,hogy az üzlet létrejött. Illetve hogyne érteném, hiszen mindig jobb behajtani valamilyen pénzt,mint nem behajtani, egyeseknek még akkor is,ha az a jutalék nem illeti meg őket. Befizetem,mert nem akarok behajtóhoz kerülni,viszont az biztos,hogy itt én többet semmit nem hirdetek meg. Köszönök mindent, üdvözlettel.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-23 12:35
Létrehozva: #48

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gemmmate @ 2014-03-23 11:24) *
... és ezt a jutalékot,mivel nem jutalék valójában, nem fogom befizetni Önöknek.
...

Ezt azért erősen meggondolnám, mert amikor átkerül a végrehajtókhoz a 200 Ft-os tartozás és hirtelen több ezer Forinttá változik, akkor az eléggé szomorú. Mert átkerül egy idő után automatikusan.
És nem egészen jogos a sértettség, mert van egy szabályrendszer, amit (ha már használjuk az oldalt) nem árt ismerni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gemmmate
hozzászólás 2014-03-23 12:24
Létrehozva: #49

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-03-23 11:06) *
Nem apró betűs pont, ÁFF 2/2., időben kell leadni az értékelést.

Értem. Köszönöm a választ. Magával a ponttal nem értek egyet,persze ez senkit nem érdekel és nem is érdekelhet, de a vevő megírta,hogy nem jött létre. Ez a vaterát miért is érdekelné, igazuk van. Eddig az oldal használója voltam, ezentúl én magam nem leszek, és ezt a jutalékot,mivel nem jutalék valójában, nem fogom befizetni Önöknek.

üdvözlettel

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-03-23 11:06) *

Még annyit hozzáteszek az az eddigiekhez, hogy végignézve a profilom történetét, látható, hogy nem a "nemfizetős újonc" kategóriájába esem. Sok éve tag vagyok, fizettem már Önöknek jutalékot akkor,amikor ez jogos és valós jutalék volt.

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-03-23 12:06
Létrehozva: #50

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(gemmmate @ 2014-03-23 10:59) *
De miért fizessek ki én jutalékot azért,amiért nem jár? Értem én,hogy valahol az x-edik apró betűs pontban benne lehet ez, de nem értek vele egyet. Mivel nem itt adtam el azt a gépet, nem is kívánok jutalékot fizetni utána.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
gemmmate
hozzászólás 2014-03-23 11:59
Létrehozva: #51

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-22 18:37) *
Tisztelt gemmmate!

Az eladónak a tranzakciót követő 21 napon belüli visszajelzése hiányában a Vatera a tranzakciót sikeresként jelöli meg, a vevő visszajelzésétől függetlenül. Ezt a tranzakciót, mint sikeres adásvételt a Vatera kiszámlázza, amelyről értesítőt is küld.

De miért fizessek ki én jutalékot azért,amiért nem jár? Értem én,hogy valahol az x-edik apró betűs pontban benne lehet ez, de nem értek vele egyet. Mivel nem itt adtam el azt a gépet, nem is kívánok jutalékot fizetni utána.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-22 19:37
Létrehozva: #52

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(gemmmate @ 2014-03-22 18:14) *
Kedves Vatera Csapat! Kiszámlázásra került egy olyan jutalék a profilomban,mely egy nem az oldalon elkelt termékhez tartozik. Ahogy a partnerem értékelésében is benne volt,a tranzakció nem jött létre, így kérem,hogy ezt az összeget javítsák ki! Köszönöm előre is, sajnos nem találtam a honlapon a fórumon kívül csatornát a problémám bejelentésére.

üdvözlettel
gemmmate felhasználó

Tisztelt gemmmate!

Az eladónak a tranzakciót követő 21 napon belüli visszajelzése hiányában a Vatera a tranzakciót sikeresként jelöli meg, a vevő visszajelzésétől függetlenül. Ezt a tranzakciót, mint sikeres adásvételt a Vatera kiszámlázza, amelyről értesítőt is küld.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
gemmmate
hozzászólás 2014-03-22 19:14
Létrehozva: #53

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Vatera Csapat! Kiszámlázásra került egy olyan jutalék a profilomban,mely egy nem az oldalon elkelt termékhez tartozik. Ahogy a partnerem értékelésében is benne volt,a tranzakció nem jött létre, így kérem,hogy ezt az összeget javítsák ki! Köszönöm előre is, sajnos nem találtam a honlapon a fórumon kívül csatornát a problémám bejelentésére.

üdvözlettel
gemmmate felhasználó

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-18 12:06
Létrehozva: #54

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(dudva77 @ 2014-03-18 10:52) *
A Béta verzión rendeztem a számlámat a megadott határidőig,amit csak utalással lehet!De a számlám még mindig negatív?

Tisztelt dudva77!

Az átfutási idő általában két nap. Ha ennél régebben utalt, akkor legyen kedves Ügyfélszolgálatunkhoz fordulni a Kapcsolatfelvétel menüponton keresztül.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
dudva77
hozzászólás 2014-03-18 11:52
Létrehozva: #55

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-03-18 11:43
Azonosító: 2 103 216

A Béta verzión rendeztem a számlámat a megadott határidőig,amit csak utalással lehet!De a számlám még mindig negatív?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-17 14:50
Létrehozva: #56

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Asonia_a @ 2014-03-17 13:33) *
Ritkán szoktam hirdetni, ez egy kivételes alkalom volt, nem is kelt el a meghirdetett termék. Még korábban göngyölítették az összeget és egyszerre lehetett fizetni. Kár, hogy ezt megszüntették.

Most is "göngyölítjük", ezen a téren nincs változás. Volt viszont egy egyszer számlázás az elmaradt 300 Ft alatti összegekre - ha esetleg erre gondolt.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-17 14:45
Létrehozva: #57

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Asonia_a @ 2014-03-17 13:33) *
Ritkán szoktam hirdetni, ez egy kivételes alkalom volt, nem is kelt el a meghirdetett termék. Még korábban göngyölítették az összeget és egyszerre lehetett fizetni. Kár, hogy ezt megszüntették.

Ez az egyesülés miatt van, mint sok minden más is. Majdcsak átvészeljük valahogy.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Asonia_a
hozzászólás 2014-03-17 14:33
Létrehozva: #58

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-03-14 22:07
Azonosító: 2 102 212

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-14 21:16) *
Miért nem utalsz egyszerre többet, előre. Aztán amikor elkopik, akkor újra.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-14 22:50
Létrehozva: #59

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Asonia_a @ 2014-03-14 21:09) *
Imádom, hogy kiszámláz 120 Ft-ot, amit kb. 360,- Ft-ért majd át tudok utalni. Régebben göngyölítette az öszeget és nem kellet ilyen apró összeget kétszer annyiért utalni. Azt hiszem soha többet nem hirdetek a Vaterán:-(((((((((

Valóban sok, érdemes lenne bankot váltani. Bankkártyával feltehetően jóval kisebb költséggel is ki tudná fizetni.
További hasznos információk: http://www.vatera.hu/segitseg/dijak_es_sza...solatban/22/314

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-14 22:16
Létrehozva: #60

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Asonia_a @ 2014-03-14 21:09) *
Imádom, hogy kiszámláz 120 Ft-ot, amit kb. 360,- Ft-ért majd át tudok utalni. Régebben göngyölítette az öszeget és nem kellet ilyen apró összeget kétszer annyiért utalni. Azt hiszem soha többet nem hirdetek a Vaterán:-(((((((((

Miért nem utalsz egyszerre többet, előre. Aztán amikor elkopik, akkor újra.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

364 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-30 16:12