IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

371 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pénzügy, Számlázás, Feltöltési díj, jutalékfizetés - PayU kivételével!
zejopy
hozzászólás 2015-10-31 11:12
Létrehozva: #41

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(knebkem @ 2015-10-31 10:01) *
Szép napot mindenkinek!
Lejárt aukció, nem kelt el az árú.
Jelezni kellene.... de hol?
Nem sikerül megtalálni.
Gondolom, a számlázásnál számítana.
thank_you.gif

Szia! Ha nem kelt el, akkor a rendszer ezt értelmezi és nem számolja fel a jutalékot.
Akkor van vele feladat, ha eladtad, de a vevő nem viszi el. Akkor 21 (nov. 2-tól 30) napod van az értékelés leadására. Ha ezt később teszed meg, akkor a rendszer automatikusan felszámolja a jutalékot. Az értékelésnél nyilatkozhatsz arról, hogy sikeres volt-e az adásvétel.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
knebkem
hozzászólás 2015-10-31 11:01
Létrehozva: #42

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-10-27 15:57
Azonosító: 2 212 416

Szép napot mindenkinek!
Lejárt aukció, nem kelt el az árú.
Jelezni kellene.... de hol?
Nem sikerül megtalálni.
Gondolom, a számlázásnál számítana.
thank_you.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-10-26 16:00
Létrehozva: #43

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tetszik.
http://www.vatera.hu/help/?tutorial=billing
Átlátható és még az is megértheti, akinek gondja van a hosszabb, egybefüggő szövegek értelmezésével.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-10-10 21:25
Létrehozva: #44

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(adri26 @ 2015-10-10 20:38) *
Hosszú ideje nem vaterázom,még a felhasználó nevemre sem emlékeztem.Kaptam számlát kemény 300 ft-os tartozásról,bár nem értem miért vagy ha jogos miért most."Szerettem" volna kifizetni,kértem h küldjék el a felhasználónevem,aztán majd a jelszót .Belépek,hogy megnézzem mi is van az utalással,hova ,mit mennyit,erre mindenféle adatokat kér.és ha nem adom meg és sem kapom meg cserébe az áhított információt.az pedig azt fogja eredményezni,mint pár éve,hogy a 400 ft-os tartozásom lejárt pár napja és már küldték is ki követeléskezelőhöz aki rábXott egy kis kezelési ügyintézési költséget azt rögtön 4500 ft lett belőle,szóval Nem szeretném megadni az adataimat(újra)csak fizetni és lelépni,hogy tehetem meg?

Hmmm... jó az aláírásod.smile.gif Szóval szorosan a témához tapadva. Ha nem adod meg az adataidat, akkor is kiválóan el tudják azokat küldeni a végrehajtókhoz, mert a régi adataid valósak. Ha több éve nem vateráztál, akkor kimaradtál abból az időszakból is, amikor technikai okok miatt mindenkitől kérték újra az adatait.
Add meg egészen nyugodtan. Kártyával is tudod rendezni a tartozásodat. Jobb, ha ezt teszed, mintha újra a végrehajtók kopogtatnak.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
adri26
hozzászólás 2015-10-10 20:38
Létrehozva: #45

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-18 20:40
Azonosító: 127 215

Hosszú ideje nem vaterázom,még a felhasználó nevemre sem emlékeztem.Kaptam számlát kemény 300 ft-os tartozásról,bár nem értem miért vagy ha jogos miért most."Szerettem" volna kifizetni,kértem h küldjék el a felhasználónevem,aztán majd a jelszót .Belépek,hogy megnézzem mi is van az utalással,hova ,mit mennyit,erre mindenféle adatokat kér.és ha nem adom meg és sem kapom meg cserébe az áhított információt.az pedig azt fogja eredményezni,mint pár éve,hogy a 400 ft-os tartozásom lejárt pár napja és már küldték is ki követeléskezelőhöz aki rábXott egy kis kezelési ügyintézési költséget azt rögtön 4500 ft lett belőle,szóval Nem szeretném megadni az adataimat(újra)csak fizetni és lelépni,hogy tehetem meg?

--------------------
"a világon az észt osztották el legigazságosabban!!!Senki nem panaszkodik,hogy neki kevés jutott!!!"

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2015-09-25 15:53
Létrehozva: #46

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(pBaloo @ 2015-09-25 09:24) *
...látom hogy a többi, még futó aukcióm feltöltési díja is ki lett terhelve. Kérdezném hogyan lehet, ha a feltöltési díj, sikeres aukció esetén visszajár?

Pontosan úgy lehet, ahogy írod, visszajár. Tehát nem arról van szó, hogy sikeres aukció esetén nem kerül felszámításra, hanem arról, hogy akkor majd levonják a fizetendő összegedből.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-09-25 13:14
Létrehozva: #47

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pBaloo @ 2015-09-25 09:24) *
Sziasztok

Tegnap eladtam egy terméket, megkaptam róla a számlát, ez tiszta sor. Amikor fizetném, látom hogy a többi, még futó aukcióm feltöltési díja is ki lett terhelve. Kérdezném hogyan lehet, ha a feltöltési díj, sikeres aukció esetén visszajár? Miért terhelitek ki ezt, ha az még le sem járt? Válaszotok előre is köszönöm.
Üdv,
Balu

A feltöltési díj az aukció elindításakor kerül felszámolásra, míg a jutalék az eladás után fizetendő összeg.
http://www.vatera.hu/info/dijtablazat

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pBaloo
hozzászólás 2015-09-25 09:24
Létrehozva: #48

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-09-25 09:20
Azonosító: 2 204 513

Sziasztok

Tegnap eladtam egy terméket, megkaptam róla a számlát, ez tiszta sor. Amikor fizetném, látom hogy a többi, még futó aukcióm feltöltési díja is ki lett terhelve. Kérdezném hogyan lehet, ha a feltöltési díj, sikeres aukció esetén visszajár? Miért terhelitek ki ezt, ha az még le sem járt? Válaszotok előre is köszönöm.
Üdv,
Balu

+Quote Post
oszlats
hozzászólás 2015-09-02 08:48
Létrehozva: #49

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-09-01 20:49
Azonosító: 2 198 773

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-09-01 22:04) *
Próbálja meg később újra.

Köszönöm a kérdésemre adott válaszát, későbbi időpontban sikerült a fizetés.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-09-01 22:04
Létrehozva: #50

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(oszlats @ 2015-09-01 20:58) *
A vatera számlámat szerettem volna a mai nap kifizetni bankkártyám segítségével, de nem jártam sikerrel.
A "FIZETÉS >>" gomb aktív volt, de arra kattintva egy új oldalon az alábbi hibaüzenet jelenik meg:
A biztonságos kapcsolat sikertelen
A kiszolgálóhoz való kapcsolat alaphelyzetbe állt az oldal letöltése közben.
A megtekinteni kívánt oldal nem jeleníthető meg, mert a kapott adatok hitelessége nem ellenőrizhető.
Lépjen kapcsolatba a webhely üzemeltetőjével, és értesítse a problémáról.

Eddig a fizetéssel sosem volt problémám, a bankkrátyám működik, és van is rajta utalható pénz.
Mit tudok tenni?

Próbálja meg később újra.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
oszlats
hozzászólás 2015-09-01 20:58
Létrehozva: #51

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-09-01 20:49
Azonosító: 2 198 773

A vatera számlámat szerettem volna a mai nap kifizetni bankkártyám segítségével, de nem jártam sikerrel.
A "FIZETÉS >>" gomb aktív volt, de arra kattintva egy új oldalon az alábbi hibaüzenet jelenik meg:
A biztonságos kapcsolat sikertelen
A kiszolgálóhoz való kapcsolat alaphelyzetbe állt az oldal letöltése közben.
A megtekinteni kívánt oldal nem jeleníthető meg, mert a kapott adatok hitelessége nem ellenőrizhető.
Lépjen kapcsolatba a webhely üzemeltetőjével, és értesítse a problémáról.

Eddig a fizetéssel sosem volt problémám, a bankkrátyám működik, és van is rajta utalható pénz.
Mit tudok tenni?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-06-01 21:24
Létrehozva: #52

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-01 15:10) *
Szóval kedves Benz, ne nézzen utána.

Kedves zejopy, szebemisi93!

Most nem is tudnék smile.gif
Ilyen kérdésekkel legyenek kedvesek a pénzügyes kollégákhoz fordulni a Kapcsolatfelvételen át.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-01 15:10
Létrehozva: #53

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lacus48 @ 2015-06-01 14:42) *
Helló !
Én megnéztem, ingyenes volt május 10-15 között. Töltöttem fel, és nincs a számlázott, sem a számlázandó tételek között.
Kevés a hirdetésem, tudom követni. / Ha akarom /
Üdv.

Megnéztem még egyszer (mert éppen nincs gyerek nálam mosking.gif). Május 10.-én számoltak fel valamennyit. A többi napon nem. Szóval elképzelhető, hogy azok időzített indítású aukciók voltak, amiket korábban töltöttem fel.

Szóval kedves Benz, ne nézzen utána. Egy förtelem ez a részletes számla, tiszta a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) vagyok, hogy egyáltalán belenéztem.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lacus48
hozzászólás 2015-06-01 14:42
Létrehozva: #54

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-02 20:07
Azonosító: 2 095 753

Helló !
Én megnéztem, ingyenes volt május 10-15 között. Töltöttem fel, és nincs a számlázott, sem a számlázandó tételek között.
Kevés a hirdetésem, tudom követni. / Ha akarom /
Üdv.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-01 11:27
Létrehozva: #55

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szebemisi93 @ 2015-06-01 10:26) *
Sziasztok!

Ma megkaptam a Vatera számlát,és egy csomó hirdetést felszámoltak,múlthónapban felraktam egy csomó hirdetést és sehol se írta ,hogy 9 forint a feladás,de most meg 20 hirdetésre kidobott 9 forintot. Húlthónapban akkor nem is volt ingyenes a hirdetésfeladás? Direkt figyeltem,erre most meg kiszámlázzák. sad.gif

Ha már veszed a fáradságot és ellenőrzöd a számlát, akkor nézd végig. Valószínűleg az adott időszakra vonatkozó visszatérítés ott van a számla alján.smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-01 11:20) *
Ha már veszed a fáradságot és ellenőrzöd a számlát, akkor nézd végig. Valószínűleg az adott időszakra vonatkozó visszatérítés ott van a számla alján.smile.gif

És nem, tévedtem. Úgy tűnik számomra is, mintha fizettünk volna az adott időszakra is FD-t.
Kedves Benz!

Utána tudna ennek nézni? Nem vagyok egy gyakorlott Vatera számla böngésző, az elmúlt 7 évben talán háromszor néztem meg, akkor sem tüzetesen, tehát előfordulhat, hogy teljesen rosszul értelmezem a látottakat.smile.gif
Köszönöm szépen! thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szebemisi93
hozzászólás 2015-06-01 10:26
Létrehozva: #56

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-06-01 10:22
Azonosító: 2 180 193

Sziasztok!

Ma megkaptam a Vatera számlát,és egy csomó hirdetést felszámoltak,múlthónapban felraktam egy csomó hirdetést és sehol se írta ,hogy 9 forint a feladás,de most meg 20 hirdetésre kidobott 9 forintot. Húlthónapban akkor nem is volt ingyenes a hirdetésfeladás? Direkt figyeltem,erre most meg kiszámlázzák. sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-01 09:44
Létrehozva: #57

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hosszú hónapok óta először megérkezett a Vatera számla az e-mail fiókomba is. Nem tudom hogyan csinálták, nem tudom mi volt elromolva eddig, de köszönöm! thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-02-08 16:29
Létrehozva: #58

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hurkafej_v @ 2015-02-08 14:36) *
Üdv.
Meghirdettem egy terméket, ami kétszer is felkerült a piactérre. Erre az egyiket leszedtem amint észrevettem a duplikálást, és kiszámlázták arra a kiemelést, holott még a keresőben sem jelenhetett meg, mivel azt írják, kb fél óra.
Így most kérnének 700Ft-ot, holott a fent lévő hirdetésemen nem is él a kiemelés, csak 150Ft értékben.

Szia! Az aukciót te indítottad kétszer. Amikor ezt észrevetted, te törölted azt, amin rossz kiemelés volt, pontosabban azt, amelyiknek a kiemelése értéktelenebb. Semmi nem indokolja, hogy a Vatera ne számolja fel a kiemelést, mert a kiemelés az aukció elindulásakor felszámolásra kerül.
Azt javaslom, hogy az ÜSZ-nak írj levelet, talán számíthatsz méltányosságra.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hurkafej_v
hozzászólás 2015-02-08 15:36
Létrehozva: #59

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-02-08 15:31
Azonosító: 2 155 217

Üdv.
Meghirdettem egy terméket, ami kétszer is felkerült a piactérre. Erre az egyiket leszedtem amint észrevettem a duplikálást, és kiszámlázták arra a kiemelést, holott még a keresőben sem jelenhetett meg, mivel azt írják, kb fél óra.
Így most kérnének 700Ft-ot, holott a fent lévő hirdetésemen nem is él a kiemelés, csak 150Ft értékben.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-01-11 13:38
Létrehozva: #60

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2015-01-11 12:15) *
Minden bizonnyal, persze ez gondolom költségekkel járt volna a cégnek. Viszont mivel itt nem a felhasználók hibájából létrejött technikai gondról van szó, ezért elegánsabb lett volna ezeket az apró összeget leírni. Mert az én bankszámlámnál van díja a kártyás fizetésnek is. Most nem a tranzakciós illetékről beszélek, mert az ilyen kis összegnél értelmezhetetlen. Még jó, hogy nem netbankon utaltam, mert az 214 Ft lett volna. De minden rosszban van jó is, már tudjuk, lehet 1 forintot is utalni a PayU-n.

Engem ebben a dologban elsősorban nem az anyagi vonzata zavar. Most először érzékelem azt, hogy egy nem tökéletesen működő dolognak a felhasználó látja/láthatja a kárát. Gyanítom, hogy Fikusz fizette a szokásos számláit, és ezt nem nézte. Mert miért nézte volna? Az ember nem gondolja, hogy ilyen előfordulhat. És sokkoló egy olyan levél, hogy az ember a PEP feltételeit nem teljesíti. A PEP szerintem többről szól, mint a FD díj kedvezményéről, vagy a 4 órás ÜSZ-os válaszról. Aki valóban fontosnak tartja a PEP-et (és valószínűleg a régieknek tényleg fontos az is, amit szimbolizál) az nyilván tesz is érte, hogy benne maradhasson.
Teljesen jogosnak tartom a PEP megvonást valódi számlatartozás esetén. De most egy kicsit olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, mint amikor a diák azért kap egyest, mert elmaradt a házi feladat, csak éppen a tanár felejtette el kiadni. Természetesen, mivel sem a banki háttérrel, sem a többivel nem vagyok tisztában, könnyen lehet, hogy tévedek. De ezt a történetet pocsék volt olvasni.
Ami tanulság, nekem mindig az és az én agybajomat igazolja, hogy állandóan ráhagyással kell mindent csinálni. Többet kell utalni, jobban kell figyelni, bele kell nézni néha a segítségbe, az ÁFF-be, a friss hírekbe, és ide a fórumra. Akkor az ember nagyjából képben van.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

371 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-06-29 14:53