IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

368 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pénzügy, Számlázás, Feltöltési díj, jutalékfizetés - PayU kivételével!
stil08
hozzászólás 2014-10-24 20:05
Létrehozva: #41

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-10-29 09:42
Azonosító: 1 868 334

Mintha a Vaterának soha nem lennének technikai problémái ... mosking.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-10-23 22:08
Létrehozva: #42

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(stil08 @ 2014-10-23 21:44) *
Tegnap este az egyik konkurens oldal nem volt elérhető. Furcsa. Most járt le a Vaterán a 21 nap, amikor utoljára lehetett ingyen feltölteni. Csak nem tán tömegesen látogatták a konkurenciát?
...

Komoly technikai háttérrel rendelkezhet az az oldal.

IDÉZET(stil08 @ 2014-10-23 21:44) *
...
A Vaterának joga van annyi feltöltési díjat megállapítani, amennyit akar. Nekem jogom van eldönteni, hogy a feltételek megfelelnek-e nekem. Ezen nem is lehet vitázni. Az viszont nagy kérdés, hogy ez jó lesz-e a Vaterának.

Nem lehet vitázni. Bárki átmehet egy olyan ingyenes oldalra, amely egy kicsit nagyobb látogatottságtól elérhetetlenné válik. Hogy a Vaterának ez jó, vagy rossz, majd eldönti a Vatera, mint ahogy a felhasználó is megtapasztalhatja, hogy olcsó húsnak híg a leve.
Nem jósolok, a tapasztalat beszél belőlem. Az első FD bevezetésekor farokfelvágva elrohantam vagy 4 aukciós oldalra. Volt is eladásom. 4 hónap alatt a 4 oldalon összesen 3 darab. Na én akkor tanultam meg, hogy mire megy el a befizetett összeg és azt is, hogy nem várhatok ott semmit, ahol nem fizetek semmit. Mert mitől lenne egy oldal jó, ha nincs mögötte anyagi bázis?

A hozzászólást -davidmaci92- szerkesztette a következő időpontban: 2014-10-23 22:08

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
stil08
hozzászólás 2014-10-23 21:44
Létrehozva: #43

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-10-29 09:42
Azonosító: 1 868 334

Tegnap este az egyik konkurens oldal nem volt elérhető. Furcsa. Most járt le a Vaterán a 21 nap, amikor utoljára lehetett ingyen feltölteni. Csak nem tán tömegesen látogatták a konkurenciát?
Én teljesen egyetértek apetibával. Nem vagyok benne biztos, hogy a Vatera mindig mindent jól átgondol. Először volt a béta (béna .. buta...ki hogy hívta), amit nagyon-nagyon nehéz sikertörténetnek beállítani. Aztán vissza mindent. A látogatottság visszaesett - lehet tévedek, én ezt tapasztaltam. Már-már kezdett visszatérni az élet, amikor jött a 9 Ft-os feltöltési díj. Igaz, soha nem mondták, hogy mindig ingyenes lesz...
A Vaterának joga van annyi feltöltési díjat megállapítani, amennyit akar. Nekem jogom van eldönteni, hogy a feltételek megfelelnek-e nekem. Ezen nem is lehet vitázni. Az viszont nagy kérdés, hogy ez jó lesz-e a Vaterának.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-21 11:08
Létrehozva: #44

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(puttonyos @ 2014-10-21 10:18) *
Zejopy, aki davidmaci92 smile.gif

És még minimum három.biggrin.gif

IDÉZET(puttonyos @ 2014-10-21 10:18) *
.... ha nem lennének eladások, akkor is jelentős bevétele lenne a Vaterának, így biztosította be magát...

Ezt nem jól látjátok. Ha hárommillió aukcióval számolunk, az 27 millió háromhetente. Ami persze nincs annyi, mert az 1 Ft-os aukciók nem játszanak és a PEP-esek sem 9 Ft-ért listáznak. De legyünk nagyvonalúak, tételezzük fel, hogy FD-ből bejön 30 milla. Szerintetek ez számottevő bevétel a Vatera költségvetésében? Ha a 9 Ft bevezetését a pénzszerzés motiválta volna, akkor nagyon nagy bajban lennénk.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
puttonyos
hozzászólás 2014-10-21 10:18
Létrehozva: #45

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:39
Azonosító: 1 417 185

IDÉZET(apetiba @ 2014-10-20 23:05) *
Bocs, de kicsit félreértelmezed amit mondtam. A "semmi materiális" alatt azt értettem, hogy MEGFOGHATÓ árucikk, mint például egy rozsdás kisautó, stb. SEMMI nincs, amiért egy VEVŐ belátogatna. Vedd észre, hogy a regisztrációddal alapvetően TE is vevő lettél a számára, de ugyanakkor a partnere is!
Lehet üresen ketyegő szerver, futkározhatnak rajta a php scriptek, lehet ügyfeles kisasszony, lehet minden egyéb, DE, ha nincs eladó és vevő, akkor ezek mind feleslegesek és ha nem megy, akkor ezután jönnek azok a dolgok, mint a "többlábon állás" egyéb piacterek fejlesztése, létehozása, "ésszerűsítések" stb. pl. a 9Ft-os feltöltési díj, ami garantál egy nem kis bevételt akkor is az Allegro-nak, ha egyetlen egy adásvétel sem születik a piactéren. Ezt a díjat a PARTNER fizeti, vagyis TE, ÉN és a többiek, akik mind-mind a partnerei vagyunk. Ezt így is lehet értelmezni, aki meg máshogy akarja értelmezni, az máshogy értelmezi. De nincs is ezzel semmi baj, csak gusztustalan, hogy az, aki 50Ft-os könyvet árul annak miért kell 9Ft-ot fizetnie? Az miért nem fizet mondjuk 3Ft-ot? Aki meg több tízezres tételeket kínál, az meg nyomja le a 30-40Ft-ot! Összességében ugyan ott vagyunk bevételileg. Sőt! És én EZT nehezményezem, ha már partner vagyok és megkérdeztek, akkor ez a véleményem, mert MEGKÉRDEZTEK!
-------------
Elnézést, hogy kicsit továbbfűztem e beszélgetést, nem volt szándékos. A vitánk valójában nem volt vita, senki nem akart senkit meggyőzni semmiről. Akiknek ebben a kontextusban igazából érdekeltségük van, azok nem "regisztráltak" az oldalra. Majd ők tudják, elvégre rálátnak...

Apetiba, szinte minden mondatoddal egyetértek (hogy mivel nem, azt most nem kerestem ki biggrin.gif)

Zejopy, aki davidmaci92 smile.gif szerintem nem azt mondta apetiba, hogy nincs eladása a Vaterának, hanem azt, hogy ha nem lennének eladások, akkor is jelentős bevétele lenne a Vaterának, így biztosította be magát.
Könyv... forgás... sosem feklejtem el, egyszer egy német nyelvű George Simenon: Maigret könyvet hirdettem, majdnem egy évig fent volt, a kutyának sem kellett, már éppen le akartam venni, amikor váratlanul biggrin.gif megvették. 300 ft volt a könyv... "Dermedten" bámultam a vevőt, amikor a személyes átvételnél lelkendezve újságolta, hogy Ő milyen boldog, mert már milyen régóta kereste ezt a könyvet (lehet, nem a neten, hanem antikváriumban) és annnyira örül, hogy most megtalálta. És tényleg örült! biggrin.gif na, hát pont ez lett most elvéve... sad.gif
Igen, tudom, kicsik vagyunk, oldjam meg, tegyem fel 1 ft-ra (persze, aztán marad 1 ft-on én meg dolgoztam vele egy csomót sad.gif vagy tegyem könyvcsomagba, ahol meg a kutya nem találja meg, mert a címsor ugye nem hosszabbodott.)

Jut eszembe, nem lehetne bevezetni, hogy ha már ilyen drága a feltöltési díj, akkor az alcím legyen 50 ft csak? (és akkor még tisztára jó fej vagyok mosking.gif , mert nem azt mondom, hogy a címsor legyen hosszabb "ingyért' )

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-21 07:20
Létrehozva: #46

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(apetiba @ 2014-10-20 23:05) *
...
-------------
Elnézést, hogy kicsit továbbfűztem e beszélgetést, nem volt szándékos. A vitánk valójában nem volt vita, senki nem akart senkit meggyőzni semmiről. Akiknek ebben a kontextusban igazából érdekeltségük van, azok nem "regisztráltak" az oldalra. Majd ők tudják, elvégre rálátnak...

Van igazságtartalma annak, amit mondasz, de szerintem minden párosban van egy domináns fél. Ha lebontjuk, akkor a Vatera-felhasználó párosban a Vatera az aki irányít. Ezt indokolja az ereje is (amit persze általunk, a mi regisztrációnkkal szerzett meg), de indokolja az a tudás (vagy nevezzük bárminek, mert ez eléggé összetett), ami mögötte van. Egyik a másik nélkül nem létezik.
Egyben tévedsz. Nem azért kellett az FD, mert nem volt elég eladó és így pótolják a bevételt. Ez sokkal árnyaltabb ennél. Egyrészt változnak a fogyasztói igények. Nagyon sokan már nem igénylik a regisztrálós, "valahovátartozomérzés"-t nyújtó aukciós oldalak szigorú szabályaihoz való alkalmazkodást. Ahogy a valódi kereskedelemben egyre kevesebb a kis bolt a maga sajátos hangulatával, úgy az elektronikus kereskedelemben is a "hipermarketeké" a jövő. Az, hogy van egy réteg, aki ezt nem szereti, nem számít, mert én is bemegyek a Tescoba, holott utálom. Ez van. Ez elérhető. A többségnek megfelel egyébként és a kisebbség alkalmazkodik a többséghez. A Vatera is alkalmazkodik az új fogyasztói irányokhoz, mert talpon akar maradni. Ha ezt nem teszi, akkor megáll a változásban és ami ma nem változik, az halott. Lehetne még árnyalni a dolgot, de reggel van és nagyon sok ilyenkor a tennivaló.
Egy biztos, már régebben mondtam, csak te nem fórumozol, hogy az 50 Ft-os cucc pontosan annyi helyet foglal, mint a 40 000 Ft-os. Ha már valami 50 Ft, akkor fel kell dobni 1 Ft-ra. Szerintem.
Most megyek, davidmaci92 vagyok, csak most ezzel a névvel jöttem.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
apetiba
hozzászólás 2014-10-20 23:05
Létrehozva: #47

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-07-07 21:07
Azonosító: 1 537 708

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-10-20 22:29) *
Nem, ne ugorjunk, ugyanis nem ezt mondtad. Azt mondtad, hogy: "... Egyelőre a Vatera SEMMI materiálisat nem ad-vesz, SEMMIJE nincs,..."
Ez pedig tárgyi tévedés.
A Vatera adja a szervereket, a tárhelyet, a fejlesztést, a marketinget, a piackutatást, a keresőoptimalizálást, a munkaerőt ami mindezt működteti, a szakértelmet, összességében a lehetőséget.

Bocs, de kicsit félreértelmezed amit mondtam. A "semmi materiális" alatt azt értettem, hogy MEGFOGHATÓ árucikk, mint például egy rozsdás kisautó, stb. SEMMI nincs, amiért egy VEVŐ belátogatna. Vedd észre, hogy a regisztrációddal alapvetően TE is vevő lettél a számára, de ugyanakkor a partnere is!
Lehet üresen ketyegő szerver, futkározhatnak rajta a php scriptek, lehet ügyfeles kisasszony, lehet minden egyéb, DE, ha nincs eladó és vevő, akkor ezek mind feleslegesek és ha nem megy, akkor ezután jönnek azok a dolgok, mint a "többlábon állás" egyéb piacterek fejlesztése, létehozása, "ésszerűsítések" stb. pl. a 9Ft-os feltöltési díj, ami garantál egy nem kis bevételt akkor is az Allegro-nak, ha egyetlen egy adásvétel sem születik a piactéren. Ezt a díjat a PARTNER fizeti, vagyis TE, ÉN és a többiek, akik mind-mind a partnerei vagyunk. Ezt így is lehet értelmezni, aki meg máshogy akarja értelmezni, az máshogy értelmezi. De nincs is ezzel semmi baj, csak gusztustalan, hogy az, aki 50Ft-os könyvet árul annak miért kell 9Ft-ot fizetnie? Az miért nem fizet mondjuk 3Ft-ot? Aki meg több tízezres tételeket kínál, az meg nyomja le a 30-40Ft-ot! Összességében ugyan ott vagyunk bevételileg. Sőt! És én EZT nehezményezem, ha már partner vagyok és megkérdeztek, akkor ez a véleményem, mert MEGKÉRDEZTEK!
-------------

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-10-20 22:29
Létrehozva: #48

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(apetiba @ 2014-10-20 22:17) *
Nem "én maradok így", hanem a tény, hogy eladó-vevő nélkül nincs piactér, azaz nincs semmi. De ezen ugorhatunk...

Nem, ne ugorjunk, ugyanis nem ezt mondtad. Azt mondtad, hogy: "... Egyelőre a Vatera SEMMI materiálisat nem ad-vesz, SEMMIJE nincs,..."
Ez pedig tárgyi tévedés.
A Vatera adja a szervereket, a tárhelyet, a fejlesztést, a marketinget, a piackutatást, a keresőoptimalizálást, a munkaerőt ami mindezt működteti, a szakértelmet, összességében a lehetőséget.
Mindezek nélkül - kis túlzással - mi tologathatnánk a cuccainkat a nyikorgós rozsdás talicskánkon és ordíthatnánk torkunk szakadtából, hogy:
- Nálam kapható az olcsó nylon kombinééééé! Asszonyok vegyenek! Kifakult, szúr is, de legalább fél óra múlva olyan szaga lesz tőle, hogy még a szúnyogok sem fogják kerülgetni.

IDÉZET(apetiba @ 2014-10-20 22:17) *
Naná, minden döntés tulajdonosi döntés. Még szép. A 2014-es év számomra azt a látszatot keltette, hogy porszem van a fogaskerekek között. Gondolom "kalapácsos bácsi" ilyenkor szétszedi, megnézi kipucolja, összerakja. Szóval olyan marketing-féle dolgok is vannak ebben természetesen. DE! Ha ebbe én és a hasonlóak nem férünk bele, akkor így jártam és odébbtolom a biciglimet az összes kérdőjellel együtt. A terméklapok látogatási mutatói drámaian csökkentek. A nyáron különösen. Elég meredek minden téren a zuhanás. Szóval kell a repair, de keményen! Nekem meg tök mindegy, hogy ITT, vagy máshol sem tudok eladni semmit.

Engem nem kell meggyőznöd. Mert van véleményem, saját. Ha menni akarsz, úgyis mész. Én nem látom a drámai csökkenést, lehet, hogy kevés árut listázok. De a számok a látogatottságról nagyjából hasonlónak tűnnek a megszokotthoz.

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
apetiba
hozzászólás 2014-10-20 22:17
Létrehozva: #49

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-10-20 21:55) *
Jó, ne gondold újra, akkor így maradsz, ez csak a te dolgod. Eff egy hobbivaterás, aki átgondolta, hogy min tud változtatni ahhoz, hogy megérje neki a vaterázás az új, emelt FD ellenére is.
Igen, változik. És nem, nem csak a profikra alapoznak, ez tény. De sokkal kisebb a szerepünk, mint 2013 előtt.
A Béta is egy tulajdonosi döntés volt.
Kérdőív... Láttam. Amikor mindenkinek küldtek a FD bevezetése előtt, egy olyan kérdőívet, ahol érdemben elmondhattam volna a véleményemet, akkor én nem kaptam. Egyik nevemre sem. Mondjuk ez kissé furcsán érintett. (Igen kedves Benz, ez nem tudom elfelejteni. Sokmindent, de ezt nem.)
Amúgy persze, számolnak velünk. De a Béta azért bukott meg, mert sem mi kicsik, sem a nagyok nem szerették.

Nem "én maradok így", hanem a tény, hogy eladó-vevő nélkül nincs piactér, azaz nincs semmi. De ezen ugorhatunk...
Én is optimalizáltam már néhány dolgot, ésszerűsítettem, de nagyon sok minden van, amin nem lehet összevonni, csomagosdizni és egyebek.
----------------
Naná, minden döntés tulajdonosi döntés. Még szép. A 2014-es év számomra azt a látszatot keltette, hogy porszem van a fogaskerekek között. Gondolom "kalapácsos bácsi" ilyenkor szétszedi, megnézi kipucolja, összerakja. Szóval olyan marketing-féle dolgok is vannak ebben természetesen. DE! Ha ebbe én és a hasonlóak nem férünk bele, akkor így jártam és odébbtolom a biciglimet az összes kérdőjellel együtt. A terméklapok látogatási mutatói drámaian csökkentek. A nyáron különösen. Elég meredek minden téren a zuhanás. Szóval kell a repair, de keményen! Nekem meg tök mindegy, hogy ITT, vagy máshol sem tudok eladni semmit.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-10-20 21:55
Létrehozva: #50

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(apetiba @ 2014-10-20 21:38) *
Nem gondolok semmit újra. Ki az az Eff? Egyébként pedig a sok kicsi is sokra mehet és megy is. Az nem igaz, hogy az Allegro csakis a profikra alapozna. Én nem ezt vettem észre egészen 2013 év végéig. Most valami megváltozott, változóban van. Nem tudom. Kitöltették a kérdőívet és kiértesítettek, hogy a "beta Vatera" oldalt megszüntetik, mert "NEM NYERTE EL A TETSZÉST A RÉSZETEKRŐL" - hasonló szöveggel.... Ez mind azt bizonyítja, hogy IGENIS érdekli a kisemberek véleménye is az üzemeltetőt. Nem hiszem tehát, hogy közömbösek lennénk...

Jó, ne gondold újra, akkor így maradsz, ez csak a te dolgod. Eff egy hobbivaterás, aki átgondolta, hogy min tud változtatni ahhoz, hogy megérje neki a vaterázás az új, emelt FD ellenére is.
Igen, változik. És nem, nem csak a profikra alapoznak, ez tény. De sokkal kisebb a szerepünk, mint 2013 előtt.
A Béta is egy tulajdonosi döntés volt.
Kérdőív... Láttam. Amikor mindenkinek küldtek a FD bevezetése előtt, egy olyan kérdőívet, ahol érdemben elmondhattam volna a véleményemet, akkor én nem kaptam. Egyik nevemre sem. Mondjuk ez kissé furcsán érintett. (Igen kedves Benz, ez nem tudom elfelejteni. Sokmindent, de ezt nem.)
Amúgy persze, számolnak velünk. De a Béta azért bukott meg, mert sem mi kicsik, sem a nagyok nem szerették.

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-10-20 21:12
Létrehozva: #51

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(apetiba @ 2014-10-20 20:32) *
Vannak felhasználók...

Legyen kedves spórolni a kérdőjelekkel!

Bizonyára a döntéshozók végiggondolták a díjszabás átdolgozását, megfelelő rálátásuk van a folyamatokra.
Petőfinek és a ködnek nincs köze a különböző oldalakról leírtakhoz. A marketing egy szakma: marketingterv.hu/marketing-tervezes/termek-eletciklus.html

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-10-20 21:08
Létrehozva: #52

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

... Egyelőre a Vatera SEMMI materiálisat nem ad-vesz, SEMMIJE nincs,...

Ezt azért gondold újra.

... A magam részéről szeretem a Vaterát, nem szívesen hagynám itt, de ha valahol elfogy a levegő, ad abszurdum szándékosan szivattyúzzák is....(?????)

Nem a mi rétegünk hozza a legjelentősebb profitot, ezt kellene végre megérteni. Eljutott a Vatera odáig, hogy az eredeti eladó réteg (szándékosan írok eladót, mert aki árus, az eladó, függetlenül attól, hogy profi, vagy sem) már csak aprópénzt hoz. Fordult az egész rendszer. Régen bámultunk egy többezer termékkel rendelkező eladót, a közelmúltban pedig gomba módjára szaporodtak egyik pillanatról a másikra a több 10 000 aukciót felmutatóak. (Amikor az első párat megláttam, már tudtam, hogy annak, ami volt, vége.) Szerinted hol vagyunk mi ehhez? Meg kell próbálni talpon maradni valahogyan, talán elférünk a nagyok mellett.
Miért nem lehet olyan belátóan gondolkodni, mint Eff?

--------------------

+Quote Post
apetiba
hozzászólás 2014-10-20 20:32
Létrehozva: #53

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Vannak felhasználók, akik sok darabszámmal pl. kvázi-régi könyveket kínálnak. Sokszor 50-100Ft-os áron. Ez többek között az a réteg, amit a feltöltési díjjal teljesen ellehetetlenítettek, és el fognak űzni-pusztítani. Egy könyv van, hogy egy évig is kering. Mire megjön a gazdája, addigra kifizette a "hasznát" a feltöltési díjban. Ez azért kicsit durva. Nekem már a béta vateránál is az volt az érzésem, hogy valami fejetlenség van a rendszerben, hiszen össze-vissza működött, hol rosszul, hol mégrosszabbul a két motor. Az állandó kísérletezgetés kicsit elbizonytalanít eladót, vevőt egyaránt. Ez a 9Ft-os egységesítés azonban már csak hab a tortán! A feltöltések zömmel az 5000Ft-os határ alá estek/nek, ezért nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy az Allegro megduplázta a feltöltési díjat.... Sokkal elfogadhatóbb lett volna azt a megoldást választani, hogy az eladás utáni százalékot picit megemelni. Ez azért lett volna barátságosabb, mert akkor már a bevételből, VAN MIBŐL kifizetni. A feltöltési díjjal viszont ELŐRE bekéri a pénzt a semmire. Az az érvelés, hogy "milyen sokba kerül a Vaterának, hogy egy-két évig is keringenek a hirdetések" - ez nagyon gyenge lábakon áll! Ha nem lennének hirdetők, akkor nem lenne Vatera, tehát ne keverjük nagyon a kását, mert sehogy sem lesz jó. Egyelőre a Vatera SEMMI materiálisat nem ad-vesz, SEMMIJE nincs, pusztán a virtuális piactér, amely IGEN! Jelen pillanatban vezet a hazai mezőnyben. De azt se felejtsük el, hogy minden felgyorsult a mai világban! Pár éve még az IWIW volt a király, meg a Honfoglaló - és ma???? Eltűntek, mint Petőfi a ködben. S ha valaki azt gondolja, hogy a Face-nek sok ideje van hátra - hát.... ő is nagyot téved. Érdemes megnézni a konkurens portálokon, hogy az ottani piactereken napról-napra nő a termékek száma, ami azt jelenti, hogy bizony átmennek az emberkék máshová. És bizony a kínálókkal együtt átmennek majd a keresők is.(szándékosan írtam kínálókat-keresőket "eladók-vevők" helyett, hiszen nem profikról van szó). A magam részéről szeretem a Vaterát, nem szívesen hagynám itt, de ha valahol elfogy a levegő, ad abszurdum szándékosan szivattyúzzák is....(?????)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-20 18:17
Létrehozva: #54

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sagyu @ 2014-10-20 18:12) *
A piacom egy része továbbra is mozogni fog, csak nem itt.

Valóban az olcsóbb cuccaidat érdemes lenne átvinni máshová. De egy biztos, egyelőre a Vatera a vezető piactér. Szóval átcuccolhatsz máshová, de ott nem nagyon fog mozogni a piacod.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
sagyu
hozzászólás 2014-10-20 18:12
Létrehozva: #55

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 30

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-20 17:55) *
Ez áru függvénye. Amennyiben elmegy egy-két forduló után, akkor nem olyan vészes az a 9 Ft. Az viszont nem elvárható, hogy a Vatera évekig tárolja azokat az aukciókat, amelyek nem piacképesek.
Beszéltem kollégával, azt mondta, hogy így ebben a formában tényleg nem fogja neki megérni, de ha átalakítja az eladási szokásait, akkor meg lehet oldani. Csak át kell gondolnia. (Igaz, Eff? wink3.gif)
A Vaterának sem az a célja, hogy elűzze az eredeti eladói réteget, hanem az, hogy mozogjon a piac.

A piacom egy része továbbra is mozogni fog, csak nem itt.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-20 17:55
Létrehozva: #56

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sagyu @ 2014-10-20 16:22) *
Aha. Végülis a lényeg, hogy nem fogja megérni a pár száz, ill. egy-két ezer forintos cuccokat feltenni ide.

Ez áru függvénye. Amennyiben elmegy egy-két forduló után, akkor nem olyan vészes az a 9 Ft. Az viszont nem elvárható, hogy a Vatera évekig tárolja azokat az aukciókat, amelyek nem piacképesek.
Beszéltem kollégával, azt mondta, hogy így ebben a formában tényleg nem fogja neki megérni, de ha átalakítja az eladási szokásait, akkor meg lehet oldani. Csak át kell gondolnia. (Igaz, Eff? wink3.gif)
A Vaterának sem az a célja, hogy elűzze az eredeti eladói réteget, hanem az, hogy mozogjon a piac.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
sagyu
hozzászólás 2014-10-20 16:22
Létrehozva: #57

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-19 15:56) *
Pl. itt szeptember 15-i dátummal:
http://www.vatera.hu/PR/?activepanel=news#link17272
Aztán esetleg a spam szűrődben érdemes körbenézned, ha freemail, vagy citromail a leveleződ. Ha pedig nem ezek közül valamelyikben levelezel, akkor tanácsos a Vaterától érkezett leveleket elolvasni, mert kb. ugyanakkor, amikor a friss hírekben megjelent, kör-email is ment a felhasználóknak. Ugyanabban a levélben volt a BVP ismertetése is. (Biztonságos Vásárlás Program)

Aha. Végülis a lényeg, hogy nem fogja megérni a pár száz, ill. egy-két ezer forintos cuccokat feltenni ide.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-19 15:56
Létrehozva: #58

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sagyu @ 2014-10-19 15:24) *
Akkor hol kellene megtalálnom az eladási feltételek változásáról szóló körlevelet vagy értesítést?

Pl. itt szeptember 15-i dátummal:
http://www.vatera.hu/PR/?activepanel=news#link17272
Aztán esetleg a spam szűrődben érdemes körbenézned, ha freemail, vagy citromail a leveleződ. Ha pedig nem ezek közül valamelyikben levelezel, akkor tanácsos a Vaterától érkezett leveleket elolvasni, mert kb. ugyanakkor, amikor a friss hírekben megjelent, kör-email is ment a felhasználóknak. Ugyanabban a levélben volt a BVP ismertetése is. (Biztonságos Vásárlás Program)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
sagyu
hozzászólás 2014-10-19 15:24
Létrehozva: #59

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-10-19 11:27) *
Suttyomban nem volt semmilyen emelés, valamit nagyon félreérthetett angry2.gif

Akkor hol kellene megtalálnom az eladási feltételek változásáról szóló körlevelet vagy értesítést?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-10-19 11:27
Létrehozva: #60

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(sagyu @ 2014-10-19 09:04) *
Mikor lett megint suttyomban felemelve a feltöltés 0-ról 9 Ft-ra? Mi indokolta ezt?

Suttyomban nem volt semmilyen emelés, valamit nagyon félreérthetett angry2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

368 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-03 01:10