Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak
Vatera.hu Fórum > Általános > Csevegő
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
VateraBenz
Tisztelt Fórumozók!

Már többen is említették, hogy vállalkozói igazolvánnyal Vateráznak. Jó ideje újra és újra felmerül a téma a fórumon is, de kevesen tudnak biztosat.
Hasznos lenne, ha valaki (vagy akár többen is, egymást kiegészítve) lenne olyan kedves és összefoglalná az ehhez szükséges alapvető tudnivalókat.

Mi a vállalkozói igazolvány kiváltásának menete (személyesen okmányirodában vagy lehetett híreket hallani az új típusú internetes ügyintézésről is), költsége, kell-e hozzá végzettség vagy bármilyen hatósági engedély, milyen tevékenységi köröket kell/lehet felvenni, számlaadási tudnivalók (pl. postaköltséget milyen módon számlázzák tovább), stb.

Ebben a topikban várjuk az ilyen és ehhez hasonló témákban írt hozzászólásokat.
zejopy
Jó lenne pl. ha valaki leírná az új típusú vállalkozói igazolvány kiváltásának a menetét, mert a többségnek még a régi, papír alapú van, ami mostanra elavult, bár nyilván használatos, de aki most akarja indítani a vállalkozását, annak már másképpen kell, mint nekünk.

Érdemes lenne csokorba gyűjteni, mik azok, amiket szabályosan le lehet írni. Szerintem nagyon sok mindenki, aki pl. lomos, mint én, nem tudja a vásárlásait leírni, mert Julis nénitől a zsibin nyilván nem lehet számlát kérni, és előre kinyomtatott üres adás-vételi szerződéssel sem túl életszerű rohangászni a piacon. Éppen ezért fontos minden olyan információ, ami csökkenti a látszólagos bevételt.
- Pl. le lehet újra írni az autót, sőt, már tavaly is le lehetett, csak bonyolultabban, idén viszont újra a régi rend szerint megy.
- Akinek az otthona a telephelye, - gondolom a többségnél így van - az leírhat a rezsiből is egy bizonyos százalékot. Villany, víz, fűtés.
- A tisztítószerek egy részét le lehet írni, főleg, ha olyan profillal dolgozik valaki, mint én.
- Az internet költsége szintén lejön, bár, ha jól tudom, nem az egész.
- Csomagolóanyag, papír, írószer, boríték, stb.
- Minden, ami a vállalkozással összefügg, számlatömb, pecsétek, vállalkozói bankszámla, stb.
- A Vaterának befizetett minden egyes fillér is adóalap csökkentő tényező.
- A könyvelőnek fizetett díj.

A telefont viszont nem célszerű, mert túl bonyolult. Megszűnt a repi költség is, tehát sütit, kólát, kávét, teát, ha jól tudom, nem lehet már leírni.
Jó volna még pár törvényes és szabályos ötlet, amit esetleg ki lehetne használni, csak nem jut eszünkbe.

Nem kell hozzá végzettség. Legalábbis az enyémhez nem kellett, és gondolom a többséghez nem kell. Azt viszont nem tudom mi kell annak, aki gyógycuccokat árul.
Grobar
IDÉZET(VateraBenz @ 2010-03-28 20:03) *
Tisztelt Fórumozók!

Már többen is említették, hogy vállalkozói igazolvánnyal Vateráznak. Jó ideje újra és újra felmerül a téma a fórumon is, de kevesen tudnak biztosat.
Hasznos lenne, ha valaki (vagy akár többen is, egymást kiegészítve) lenne olyan kedves és összefoglalná az ehhez szükséges alapvető tudnivalókat.

Mi a vállalkozói igazolvány kiváltásának menete (személyesen okmányirodában vagy lehetett híreket hallani az új típusú internetes ügyintézésről is), költsége, kell-e hozzá végzettség vagy bármilyen hatósági engedély, milyen tevékenységi köröket kell/lehet felvenni, számlaadási tudnivalók (pl. postaköltséget milyen módon számlázzák tovább), stb.

Ebben a topikban várjuk az ilyen és ehhez hasonló témákban írt hozzászólásokat.

A menete. Kétféleképpen lehet kiváltani. Az első, amit már nem szívesen végeznek el, az a személyes ügyintézés. A hírekkel ellentétben, nemcsak ügyfélkapun keresztül lehet kiváltani az igazolványt. Sőt ha a papír alapú igazolványra szükség van, akkor úgyis be kell menni személyesen. Ami változott, nem kell erkölcsi, földhivatali papír, működési engedély. A második,ha nem kell az igazolvány akkor is be kell menni egy okmányirodába, hogy ügyfélkaput regisztráljanak, aztán egy könyvelő segítségével, azon keresztül lehet regisztráltatni az EGYÉNI VÁLLALKOZÁST. Merthogy BT.-t KFT.-t alapítani azt nem lehet így.
Kell viszont ÁFSZ-el rendelkezni, be kell jelentkezni iparűzési adóra. Meg kell válaszatni az adózási módot, el kell dönteni ÁFA mentesek akarunk-e lenni. vagy nem. Internetes kereskedelemhez nem kell végzettség, viszont nem mindent lehet így árulni.
Azemah
A minap voltam benn az Apeh irodában, ahol intézik a vállakozói igazolvánnyal kapcsolatos dolgokat.
Tehát: Egyéni vállalkozói kiváltása INGYENES!!! Ha akarsz fizikailag vállalkozói igazolvány kártyát, akkor az 10ezer Ft. Amúgy adnak egy igazolást, ami ugyanaz, mint az igazolvány. Tehát kiváltani az egyéni vállalkozóit ingyenes!
Nekünk már van, ami fontos: fel kell venni a kategóriába a: Csomagküldő internetes kiskereskedelem kategóriát, ami ide az internetes árusításhoz kell. A kategória felvétele is ingyenes! (ügyfélkapun keresztül lehet) A lényeg: ehhez kereskedelmi végzettség kell!!! Van egy sima internetes kereskedelem is, amihez nem kell kereskedelmi végzettség, de az ide nem jó, ahogy értelmeztem a dolgokat. Mindenképpen a: Csomagküldő internetes kiskereskedelem kell! Ha a családodban van, aki rendelkezik kereskedelmi végzettséggel, azt is elfogadják, ha jól tudom.
Aztán nyitni kell egy vállalkozói számlaszámot, amire majd jönnek az utalások. A számlakivonatot kell havonta küldeni a könyvelőnek, az egyéb számlákkal (áru, posta, stb) együtt.
Azt, hogy adózással kapcsolatban mi hogy s mint, meg hogy mik írhatóak le az adóból, azt igazából a könyvelővel kell majd megbeszélni szerintem.
Én erre jutottam :-) De azért járjon mindenki utána! Menjetek be a közeletekbe lévő Apeh ügyfélszolgálatra, vagy az Önkormányzatba megérdeklődni a dolgot.
Bár várjátok azért meg a választásokat, mert nagy változások lesznek szerintem :-)
Sok sikert mindenkinek!
Grobar
IDÉZET(Azemah @ 2010-04-05 01:57) *
A minap voltam benn az Apeh irodában, ahol intézik a vállakozói igazolvánnyal kapcsolatos dolgokat.

Nekünk már van, ami fontos: fel kell venni a kategóriába a: Csomagküldő internetes kiskereskedelem kategóriát, ami ide az internetes árusításhoz kell. A kategória felvétele is ingyenes! (ügyfélkapun keresztül lehet) A lényeg: ehhez kereskedelmi végzettség kell!!! Van egy sima internetes kereskedelem is, amihez nem kell kereskedelmi végzettség, de az ide nem jó, ahogy értelmeztem a dolgokat.

Az APEH irodában semmit nem kell intézni. Az okmányirodában kell.
Internetes kereskedelem, csomagküldő kiskereskedelem. A kettőt együtt kell felvenni a tevékenységi körök közé. Egyikhez sem kell végzettség.
Rosszul értelmezted a dolgokat. Egyfajta internetes kereskedelem van és egyfajta csomagküldő kiskereskedelem. 479102 és 479101 a számaik.
zejopy
IDÉZET(Grobar @ 2010-04-05 21:11) *
................. Egyikhez sem kell végzettség................

Van valami, amit le tudsz írni költségként, és én nem írtam?
Azemah
IDÉZET(Grobar @ 2010-04-05 21:11) *
Az APEH irodában semmit nem kell intézni. Az okmányirodában kell.
Internetes kereskedelem, csomagküldő kiskereskedelem. A kettőt együtt kell felvenni a tevékenységi körök közé. Egyikhez sem kell végzettség.
Rosszul értelmezted a dolgokat. Egyfajta internetes kereskedelem van és egyfajta csomagküldő kiskereskedelem. 479102 és 479101 a számaik.

Az okmányirodában intézik a dolgot, viszont elmagyarázni a dolgokat az adóhivatalban, vagy az önkormányzatnál tudják. Itt legalábbis az I.kerben.
Nekem azt mondta a nő, hogy ami nekem kell, ahhoz kell kereskedelmi végzettség. (de az nekünk amúgy is van). Szóval ezért mondtam, hogy inkább járjon utána mindenki egyénileg. Én ezt tapasztaltam meg. Nem értettem félre a dolgot... De az én részemről ez nem oszt-nem szoroz... mert van végzettség.
A lényeg: érdeklődjetek az Önkormányzatnál, vagy Adóhivatal ügyfélszolgálatán, vagy akár az Okmányirodában! Az érdeklődés ingyen van, és megér egy próbát, hogy mindenki okosabb legyen!
Pussz!
zejopy
IDÉZET(Azemah @ 2010-04-06 01:33) *
Az okmányirodában intézik a dolgot, viszont elmagyarázni a dolgokat az adóhivatalban, vagy az önkormányzatnál tudják. Itt legalábbis az I.kerben.
Nekem azt mondta a nő, hogy ami nekem kell, ahhoz kell kereskedelmi végzettség. (de az nekünk amúgy is van). Szóval ezért mondtam, hogy inkább járjon utána mindenki egyénileg. Én ezt tapasztaltam meg. Nem értettem félre a dolgot... De az én részemről ez nem oszt-nem szoroz... mert van végzettség.
A lényeg: érdeklődjetek az Önkormányzatnál, vagy Adóhivatal ügyfélszolgálatán, vagy akár az Okmányirodában! Az érdeklődés ingyen van, és megér egy próbát, hogy mindenki okosabb legyen!
Pussz!

A könyvelőt azért fizeti az ember, hogy mindent tudjon ami felmerül.
Megnéztem, nekem pontosan ugyanez a két szám van, mint Grobarnak. És nincs hozzá végzettségem.
A másik, hogy ha valahová odamész, azt mondod, Vaterázáshoz kell neked vállalkozói, csak néznek, mert gőzük sincs, miről beszélsz. Azzal kell indítanod, hogy el kell magyaráznod, mi az a Vatera.

(Madártoll ügyben meg az a helyzet, hogy kb. két hete írtam a lánynak egy újabb levelet, de nem is válaszolt, ha tudsz, szerezz máshonnan, mert úgy látszik, ez nem egy megbízható kapcsolat. Annyit ugyanis elvártam volna tőle, hogy azt mondja, bocs nem tudok. De sajnos az emberek többsége nem így működik. Ha lesz valami, jelentkezem, de nem látok rá sok esélyt.)
VateraBenz
A csomagküldő kereskedelem tevékenységi körhöz nem kell már ilyen-olyan hatósági engedély? Pár éve rendőrségi, tűzoltósági engedélyt kértek, hozzájárulás kellett a szomszédoktól vagy a közös képviselőtől. Személyes ügyfélszolgálatot kellett biztosítani a reklamációk kezelésére, stb. Ezek nélkül fel sem lehetett venni ezt a tevékenységi kört.
zejopy
IDÉZET(VateraBenz @ 2010-04-06 12:37) *
A csomagküldő kereskedelem tevékenységi körhöz nem kell már ilyen-olyan hatósági engedély? Pár éve rendőrségi, tűzoltósági engedélyt kértek, hozzájárulás kellett a szomszédoktól vagy a közös képviselőtől. Személyes ügyfélszolgálatot kellett biztosítani a reklamációk kezelésére, stb. Ezek nélkül fel sem lehetett venni ezt a tevékenységi kört.

Nem kértek hozzá.
Én nyáron csináltattam, bementünk az okmányirodába, elmondtuk, hogy miről is van szó. Az ügyintéző hölgy javasolta, hogy elsődleges helyen a "479102 Internetes kereskedelem" legyen. De mivel postán, vagy futárral küldjük az áruk nagy részét, ezért mondta hozzá a "479101 Csomagküldő kiskereskedelem" besorolásút. Semmi nem kellett hozzá. Még egy hülye érettségi sem. Csodálkoztunk is.

(Nézze meg, hogy amihez Öntől annak idején ilyen rettenetes dolgokat kértek, mi a száma. Mert ez a miénk csomagküldő kiskereskedelem. Ami nem mindegy.)
VateraBenz
IDÉZET(zejopy @ 2010-04-06 12:47) *
Nem kértek hozzá.
Én nyáron csináltattam, bementünk az okmányirodába, elmondtuk, hogy miről is van szó. Az ügyintéző hölgy javasolta, hogy elsődleges helyen a "479102 Internetes kereskedelem" legyen. De mivel postán, vagy futárral küldjük az áruk nagy részét, ezért mondta hozzá a "479101 Csomagküldő kiskereskedelem" besorolásút. Semmi nem kellett hozzá. Még egy hülye érettségi sem. Csodálkoztunk is.

(Nézze meg, hogy amihez Öntől annak idején ilyen rettenetes dolgokat kértek, mi a száma. Mert ez a miénk csomagküldő kiskereskedelem. Ami nem mindegy.)

Nem tőlem kérték, csak első kézből hallottam. Kb 1,5-2 éve lehetett. De azóta sok minden megváltozott, ezek szerint ez is.
Ezért is jó ez a topik.
Aramir
IDÉZET(VateraBenz @ 2010-04-06 12:37) *

Csak akkor kell, ha pl webshopod van, mert az engedélyhez van kötve, persze nem kell, hogy ténylegesen boltod legyen, de egy üzlethelység kell (gondolom a hatósági engedélyek is kellenek hozzá). Ezt kb két éve eltörölték, csak múlt év végén szép csendben visszaállították.

Amúgy én januárban váltottam ki a vállakozóit, feltüntetve azt a tevékenységi kört is, és nem szóltak, hogy kéne bármi is mellé, webshopom meg úgy sincs.

Aramir
IDÉZET(Azemah @ 2010-04-05 01:57) *
A minap voltam benn az Apeh irodában

Pár pontosítás (legalábbis én így tudom, reméllem jól biggrin.gif ), mindenfajta kereskedelmi tevékenységhez kell kereskedelmi végzettség (sima pénztárosi vagy bolti eladói nem jó, nekem kereskedő, boltvezető okj-s bizim van, az már elég). A családban hiába van kereskedelmi végzettséggel rendelkező, január elsejétől a vállalkozói igazolványhoz kötik a végzettséget, tehát megszünt az, hogy előszerződést kötsz egy végzettséggel rendelkezővel, és úgy váltod ki a vállakozóit, igaz nem is kérik már az okmányirodában, de később ellenőrizhetik. Vállalkozói számlaszám sem kötelező, ha nem vagy áfakörös, sima lakossági is jó (legalábbis engem még nem büntettek meg érte laugh.gif  de a könyvelőt azért kérdezd meg), a számlavezetési havidíj szemppontjából nem mindegy.

Némi plusz infó itt:

aramir.uw.hu/vall1.jpg

aramir.uw.hu/vall2.jpg

aramir.uw.hu/vall3.jpg

zejopy
IDÉZET(Aramir @ 2010-04-06 18:43) *
.... mindenfajta kereskedelmi tevékenységhez kell kereskedelmi végzettség ...

Abban biztos vagyok, hogy ebben nincs igazad, mert nekünk kiadták a vállalkozóit kereskedelmi végzettség nélkül is, tehát a Vaterás eladáshoz nem kell.

...... Vállalkozói számlaszám sem kötelező, ha nem vagy áfakörös, sima lakossági is jó .....

Itt érdekes a két véleménykülönbség. Nekem van vállalkozói bankszámlám a Vaterához, mert azt hallottam, hogy kötelező, és elment a férjem megnyitni. Ott a bankban azt mondták neki, hogy minden vállalkozónak kell, és nem lehet vállalkozói bankszámla nélkül vállalkozni.
Ezzel szemben, a saját vállalkozásomnak (nem Vatera, tanári, művészi tevékenység, és még ami belefért a diplomámmal biggrin.gif ) nincs külön bankszámlája.
A családom minden tagja vállalkozó, és nekik sincs. A könyvelőjük szerint nem kell. Viszont az én könyvelőm szerint jobb, ha van. Ezért a saját vállalkozásomnak is fogok nyitni egyet.
Azemah
IDÉZET(zejopy @ 2010-04-07 07:42) *
Abban biztos vagyok, hogy ebben nincs igazad, mert nekünk kiadták a vállalkozóit kereskedelmi végzettség nélkül is, tehát a Vaterás eladáshoz nem kell.
Itt érdekes a két véleménykülönbség. Nekem van vállalkozói bankszámlám a Vaterához, mert azt hallottam, hogy kötelező, és elment a férjem megnyitni. Ott a bankban azt mondták neki, hogy minden vállalkozónak kell, és nem lehet vállalkozói bankszámla nélkül vállalkozni.
Ezzel szemben, a saját vállalkozásomnak (nem Vatera, tanári, művészi tevékenység, és még ami belefért a diplomámmal biggrin.gif ) nincs külön bankszámlája.
A családom minden tagja vállalkozó, és nekik sincs. A könyvelőjük szerint nem kell. Viszont az én könyvelőm szerint jobb, ha van. Ezért a saját vállalkozásomnak is fogok nyitni egyet.

Ha neten árusítasz, akkor kötelező a vállalkozói folyószámla! Mert ugye oda érkezik a jövedelem, és hó végén a számlakivonat alapján tudja a könyvelő elkönyvelni a dolokat. Ha a tanári, művészi egybéb tevékenységed átutalási pénzkifizetéssel történik, akkor valóban nem árt, ha van egy vállalkozói számlaszámod. Úgy gondolom egyszerűbb lekönyvelni, mint egy sima lakossági folyószámláról! Szóval ártani nem árt az biztos.
Csak nézz körül jól, mert elég szép kis pénzt elkérnek havonta egy ilyen számláért...

Ja, a másik! Ki melyik bankot ajánlaná vállalkozói számla nyitásához?
zejopy
IDÉZET(Azemah @ 2010-04-07 10:21) *
Ja, a másik! Ki melyik bankot ajánlaná vállalkozói számla nyitásához?

Nekem a K&H bejött. Olcsó, gyors, bár a netbank nem a szokásos módon zajlik, hanem egy kütyüt adnak hozzá, ami Explorer alatt működik csak, ez nekem kellemetlen, mert nincs fent, csak a Mozilla. De a legtöbb embernek az fent szokott lenni.
Aramir

Lehet, de én ezt olvastam valamelyik vállalkozás indítással foglalkozó fórumon, de persze ott is írhattak zöldségeket, nomeg ott is piaci vagy bolti árusításról volt szó. Nekem mindenesetre kellett, mert a piaci árusításhoz mindenképpen kell.

Számlaszám passz, nekem oda küldik a pénzt a termékért, még sem jelezte a könyvelőm, hogy vállalkozói kéne, sima lakossági is jó volt neki.

IDÉZET(Azemah @ 2010-04-07 10:21) *
Úgy gondolom egyszerűbb lekönyvelni, mint egy sima lakossági folyószámláról!

Ez most nem egésszen értem, vállakozóinál másfajta számlakivonatot küldenek?

Azemah
IDÉZET(Aramir @ 2010-04-07 11:28) *
Számlaszám passz, nekem oda küldik a pénzt a termékért, még sem jelezte a könyvelőm, hogy vállalkozói kéne, sima lakossági is jó volt neki.
Ez most nem egésszen értem, vállakozóinál másfajta számlakivonatot küldenek?

Ugyanaz az számlakivonat bizonnyal. Csak a vállalkozói számlaszámot CSAK ARRA használjuk! Szóval, arra nem jön egyéb más összeg, hanem csak az üzleti. És nem kell kivakarászni, hogy most ez üzleti, vagy magán jellegű utalás, stb. Ebből gondolom, hogy ezért is jó. Meg nyilván még sok más dolog van, amiért kell egy ilyen vállalkozásnak saját vállalkozói folyószámla. Mert ugye vállalkozás. Lakossági folyószámla pedig nem ugyanaz... De érdeklődjetek utána. Én ezt tudom...
Aramir
IDÉZET(Azemah @ 2010-04-07 16:04) *
Ugyanaz az számlakivonat bizonnyal. Csak a vállalkozói számlaszámot CSAK ARRA használjuk! Szóval, arra nem jön egyéb más összeg, hanem csak az üzleti. És nem kell kivakarászni, hogy most ez üzleti, vagy magán jellegű utalás, stb. Ebből gondolom, hogy ezért is jó. Meg nyilván még sok más dolog van, amiért kell egy ilyen vállalkozásnak saját vállalkozói folyószámla. Mert ugye vállalkozás. Lakossági folyószámla pedig nem ugyanaz... De érdeklődjetek utána. Én ezt tudom...

Ja ok, a kérdésem után gondtoltam, hogy valami ilyesmire gondolsz. Természetessen bár lakosságit használok, de azt kimondottan erre a célra nyitottam, oda nem megy más, csak amit nekem fizetnek, meg persze onnan is vásárolok. Mivel nem vagyok áfakörös, nekem elég a sima lakossági is, mert eredetileg vállalkozóit akartam, csak aztán a 2-3000 Ft-os havdij miatt jobban utánnanéztem, pl itt is ezt írják:

www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/14099

Meg a könyvelő is ezt mondta nekem. Így meg havi 450 Ft a számlavezetés, plusz valami évi 3-4000 a dombornyomott bankkártya.

zejopy
IDÉZET(Aramir @ 2010-04-07 20:05) *
............. aztán a 2-3000 Ft-os havdij miatt jobban utánnanéztem, pl itt is ezt írják:
............

A K&H-nál azt hiszem, kb. 290 Ft a havidíj, bár nem vagyok biztos benne, lehet, hogy 490. Viszont ezt leírhatod, mert vállalkozói, míg a lakosságit benyeled.
Aramir
IDÉZET(zejopy @ 2010-04-07 20:09) *
A K&H-nál azt hiszem, kb. 290 Ft a havidíj, bár nem vagyok biztos benne, lehet, hogy 490. Viszont ezt leírhatod, mert vállalkozói, míg a lakosságit benyeled.

Hát ez az, hogy a K&H-nál akartam nyitni én is, és ott mondták a 2-3000-es összeget, bár lehet, hogy azért ennyi, mert dombornyomott bankkártyával kértem volna, és a havidíj azt is tartalmazta volna. Most 449 a lakossági netbankkal, plusz a már említett évi 3-4000 kártyadíj.

Na, rákerestem, nekem a bankkártya miatt lett volna drága, neked valószinüleg a K&H START
SZÁMLACSOMAG van, ami 390 havonta, nekem meg a K&H DINAMIKUS SZÁMLACSOMAGot ajánlották, amiben van egy MasterCard kártya is havi 2990-ért, míg a tiedhez egy mezei Maestro kártyát adnak csak, ami nekem nem lett volna jó. Inkább lenyelem a havi 450-et, mint elszámoljak költségnek 2990-et, ami amúgy sem jelenne meg nálam, mivel a minimálbér után ugyis kell járulékokat fizetnem, még ha nincs is annyi bevételem  dry.gif
Azemah
Én OTP-nél vagyok. Szerintem ez a legjobb, mivel otp elég sok helyen van, így megkönnyítem a vásárlók dolgát is... befizetés szempontjából. Azért szerintem ez is számít...
Szóval, Otp-nél van egy: Kisvállalkozói Standard Számlasócsomag nevű dolog. 2400Ft havonta, +99Ft havonta a net. Ingyenesen lehet vásárolni a kártyával, havi kétszer vehetsz fel pénzt ATM-ből ingyen. Tehát havonta 2500Ft-odba kerül. (megjegyezném még azt a fontos dolgot hogy egyes számlacsomagoknál a befizetésekért neked kell fizetni, tehát ha a vevő a legolcsóbb módot választja, és bemegy az OTP-be, és befizeti a számládra a megvásárolt termék vételárát, akkor azért tőled minimum 500Ft-ot levonnak. Na, erre egyszer ráfáztam, a kedves otp-s hölgy ezt elfelejtette megemlíteni, és hó végén többezer Ft levonásom volt. Szóval ennél a csomagnál nincs ilyen!)
Szerintem ez teljes mértékben belefér, és elfogadható, ha valaki úgymond "nagyban" űzi az ipart.
De ennél a számlacsomagnál van olyan, hogy ha 2006-előtt alakult a vállalkozás, akkor még jóval olcsób. (999Ft /hó)
Szóval szerinetem vállalkozói folyószámla ügyben nálam az OTP nyert.
mucus42
"Akinek az otthona a telephelye, - gondolom a többségnél így van - az leírhat a rezsiből is egy bizonyos százalékot. Villany, víz, fűtés."

Ez csak abban az esetben igaz, ha az Önkormányzatnál bejelented, hogy a lakásod 2-3-4............%-át irodának használod. Akkor annyi %-ot irhatsz le a fentiekből.
Az Internet teljes egészében elszámolható.
Annak aki nem jelentkezett be az ÁFA kör alá annak nem kötelező a vállalkozói bankszámla.
A könyvelőnek átadod - aláhuzva az érkezett pénzeket - a lakossági folyószámlád, s Ő annak alapján könyvel.
zejopy
IDÉZET(Aramir @ 2010-04-07 20:45) *
...............mivel a minimálbér után ugyis kell járulékokat fizetnem, még ha nincs is annyi bevételem  dry.gif

Jéézusom, te főállásban vállalkozol? swoon.gif

IDÉZET(mucus42 @ 2010-04-08 06:21) *
Ez csak abban az esetben igaz, ha az Önkormányzatnál bejelented, hogy a lakásod 2-3-4............%-át irodának használod. Akkor annyi %-ot irhatsz le a fentiekből.

Gondolom a könyvelőm lejelentette, mert leírja.
Aramir
IDÉZET(zejopy @ 2010-04-08 07:29) *

Valamiből meg kell éllni biggrin.gif
A piacozás amúgy sem nagyon menne pl vagyonőrködés mellett, max ha megelégednék a hétvégi piacokkal/vásárokkal, és nem vágnának hétvégén műszakba, meg úgy életem sem lenne, így legalább a magam ura vagyok tongue.gif
Meritseth
IDÉZET(zejopy @ 2010-04-08 07:29) *

Az olyan rossz? Vállalkozói témában teljesen láma vagyok, eddig nem volt szükségem az effajta tudásra, most viszont nagyon jó, hogy lett ez a topik, májusban nem tök hülyén megyek az apehba, célzott kérdéseket tudok feltenni a hogyanokról. Nemsokára megszűnik a jelenlegi bevételem, viszont nyugdíjjárulékot mindenképp fizetni akarok, holnap nyugdíjas leszek biggrin.gif
zejopy
IDÉZET(Aramir @ 2010-04-08 15:00) *
Valamiből meg kell éllni biggrin.gif
A piacozás amúgy sem nagyon menne pl vagyonőrködés mellett, max ha megelégednék a hétvégi piacokkal/vásárokkal, és nem vágnának hétvégén műszakba, meg úgy életem sem lenne, így legalább a magam ura vagyok tongue.gif

Semmiképpen nem elmarasztalóan mondtam, inkább együttérzésből. Rettenetes lehet. Komolyan mondom. Az unokatesóm is az, nincs könnyű dolga. sad.gif

IDÉZET(Meritseth @ 2010-04-08 15:11) *
Az olyan rossz?

Halálra szopatják őket, a hetedik bőr után a nyolcadikat is le akarják róluk húzni. Nagyon nehéz dolog. sad.gif
Meritseth
IDÉZET(zejopy @ 2010-04-08 15:33) *
Halálra szopatják őket, a hetedik bőr után a nyolcadikat is le akarják róluk húzni. Nagyon nehéz dolog. sad.gif

Hát ez szomorú. Úgy nem lehet e-kereskedelmet folytatni, hogy nem vagyok vállalkozó? lama.gif
zejopy
IDÉZET(Meritseth @ 2010-04-08 16:03) *
Hát ez szomorú. Úgy nem lehet e-kereskedelmet folytatni, hogy nem vagyok vállalkozó? lama.gif

Nem, mert kibukik, hogy üzletszerű. De ha nem főállású vállalkozó vagy, akkor más a helyzet.
Meritseth
IDÉZET(zejopy @ 2010-04-08 17:03) *
Nem, mert kibukik, hogy üzletszerű. De ha nem főállású vállalkozó vagy, akkor más a helyzet.

Akkor nem akarok főállású lenni, de nem lesz mellette más sad.gif Majd csak rendeződik ez is valahogy, mindenesetre köszönöm a segítségedet.
Aramir
IDÉZET(zejopy @ 2010-04-08 15:33) *
Semmiképpen nem elmarasztalóan mondtam, inkább együttérzésből. Rettenetes lehet. Komolyan mondom. Az unokatesóm is az, nincs könnyű dolga. sad.gif

Nem is úgy fogtam fel a kérdést, nyugi  laugh.gif

Nem vészes, csak tudni kell mire kell figyelni, meg 1-2 dolgot hogyan kell elintézni (ügyfélkapun iparűzés bejelentése, papírmunka, stb.), nomeg régen is piacoztam, csak volt pár év szünet, így tudtam mire vállalkoztam, bár a sokadik bőrlenyúzás mondjuk stimmel  sad.gif

De ezért vannak vicces dolgok is, árulok a vásárba, jön egy tabaszakadt fickó sárga securitys mellényben, odalép hozzám, és odasúgja, hogy vigyázzak, mert jönnek a vámosok, mondom nem probléma, eredeti szoftvereket árulok, röhögtünk egy jót, aztán ment is tovább  biggrin.gif

Pár perc múlva egy másik tagbaszakadt bőrkabátos fickó már nézegette is a tokokon a hologrammos matricákat, aztán lelépett   wink.gif

Grobar
Pár pontosítás (legalábbis én így tudom, reméllem jól biggrin.gif ), mindenfajta kereskedelmi tevékenységhez kell kereskedelmi végzettség

Az internetes kereskedelemhez nem kell. wink.gif

Itt érdekes a két véleménykülönbség. Nekem van vállalkozói bankszámlám a Vaterához, mert azt hallottam, hogy kötelező

Szó nem volt ilyenről, ha "áfamentes" vagy, nem kötelező, de ajánlott, mert nem szabad összekeverni a magánszemély és a vállalkozói számládat. Ha nem vagy áfamentes akkor kötelező.
zejopy
IDÉZET(Grobar @ 2010-04-11 16:30) *
Szó nem volt ilyenről, ha "áfamentes" vagy, nem kötelező, de ajánlott, mert nem szabad összekeverni a magánszemély és a vállalkozói számládat. Ha nem vagy áfamentes akkor kötelező.

Bocsi, nekem a bankban mondták, hogy kell, de persze az a bank érdeke, hogy nyissunk náluk számlát, tehát nem tiszta forrás, valóban. yes3.gif
A lentebbi kérdésemre meg nem válaszoltál, aztán megint eltelik egy hét, mire erre tévedsz. smile.gif
discoqueen
Sziasztok!
Sokan legyintettek rá tavaly, és nem hitték el, de itt az idei folytatás:
Adózónán Kommentár menüpont első cikk.

Látom itt a vállalkozóiról beszélgettek good.gif Tisztelet a kivételnek!
Azért érdemes a cikket elolvasni és végigszámolni, az apeh pofájáról is lesülhet a bőr...
Laikusokat úgy próbál átverni ahogy csak tud. blink.gif
Aramir
IDÉZET(Grobar @ 2010-04-11 16:30) *
Az internetes kereskedelemhez nem kell. wink.gif

Ez így nem teljesen igaz, az igazság kettőnk hozzászólása között van szerintem biggrin.gif

onlineadozas.hu/webaruhaz/webaruhaz-kereskedelmi-szakkepesites-nelkul-is

Egy ideje újra kell a weáruházhoz üzlethelység, amihez meg hogy vezethesd kereskedelmi végzettség kell.
Nekem ebből az jön le, hogy itt és a többi portálon hírdetve nem kell végzettség, mert végülis nincs webshopom, a Vatera meg pl főleg nem az enyém biggrin.gif
igoman
A Profi Eladóktól szeretném elsősorban kérdezni, hogy hogyan történik a Vaterán értékesített termékek után az adózás ?
Kell külön bejelenteni az APEH-nél vagy elég az év végi bevallásban szerepeltetni az így szerzett jövedelmet ?
zejopy
IDÉZET(igoman @ 2010-04-21 19:48) *
A Profi Eladóktól szeretném elsősorban kérdezni, hogy hogyan történik a Vaterán értékesített termékek után az adózás ?
Kell külön bejelenteni az APEH-nél vagy elég az év végi bevallásban szerepeltetni az így szerzett jövedelmet ?

A csevegőben van egy topic direkt erre a témára, olvasd el, és ha van még kérdésed, akkor ott írd le. smile.gif
Különben 200 e Ft-ig nem kell bevallani, de csak akkor, ha nem üzletszerű. Ha viszont rád bizonyítják (gyakoriság), hogy az, akkor már más elbírálás alá esel. Tehát 1 db intarziás szekrényt eladhatsz 199 e Ft-ért, de 199 000 db gombostűt nem adhatsz el 1 Ft/db. Ez így meredek, de kb. ez a lényege.
igoman
Köszi az infót. Azért a Profi Eladóktól kérdeztem, mert az valószínűsíthető, hogy nekik adózniuk kell (vagyis legalábbis kellene smile.gif ) a Vaterán szerzett jövedelem után, hiszen itt évi közel 1 milliós bevételről van szó, és úgy tudom, hogy ha nincs konkrét elszámolás (bevételi és kiadási számlák) a tranzakciók mögött akkor az APEH a bevétel 25%-át tekinti jövedelemnek ami már felette van a 200.000 Ft-os határ felett.

Volt már olyan Profi Eladó itt akit az APEH ebből az apropóból ellenőrzött ?
zejopy
IDÉZET(igoman @ 2010-04-22 08:45) *
Köszi az infót. Azért a Profi Eladóktól kérdeztem, mert az valószínűsíthető, hogy nekik adózniuk kell (vagyis legalábbis kellene smile.gif ) a Vaterán szerzett jövedelem után, hiszen itt évi közel 1 milliós bevételről van szó, és úgy tudom, hogy ha nincs konkrét elszámolás (bevételi és kiadási számlák) a tranzakciók mögött akkor az APEH a bevétel 25%-át tekinti jövedelemnek ami már felette van a 200.000 Ft-os határ felett.

Volt már olyan Profi Eladó itt akit az APEH ebből az apropóból ellenőrzött ?

Először volt egy másik, régi topic, kimondottan ezzel a címmel: Most jöttem az APEH-ből, Adminok figyelmébe is.
Az még a PEP program előtt volt, de már akkoriban is volt, akit behívtak.
És nem szabad hülyéskedni a dologgal, mert itt aztán tényleg nyoma marad mindennek. A terméklapok is örökre megmaradnak, a 3 hónapos elévülés csak nekünk, felhasználóknak van, a Vatera mindent megőriz. Legjobb az egyéni vállalkozóit kiváltani, vagy valamilyen céges formában művelni a dolgot.
igoman
IDÉZET(zejopy @ 2010-04-22 09:03) *
Először volt egy másik, régi topic, kimondottan ezzel a címmel: Most jöttem az APEH-ből, Adminok figyelmébe is.
Az még a PEP program előtt volt, de már akkoriban is volt, akit behívtak.
És nem szabad hülyéskedni a dologgal, mert itt aztán tényleg nyoma marad mindennek. A terméklapok is örökre megmaradnak, a 3 hónapos elévülés csak nekünk, felhasználóknak van, a Vatera mindent megőriz. Legjobb az egyéni vállalkozóit kiváltani, vagy valamilyen céges formában művelni a dolgot.

Értem. Én is arra jutottam, hogy a PEP programot csak egyéni vállalkozóknak és cégeknek találták ki, de még ezzel együtt a programra való jelentkezés önmagában is egyfajta bevallás miszerint a résztvevőnek legalább 80 eft bevétele származik a Vaterából.
Gondolom az APEH is jobban odafigyel a Profi Eladókra, hiszen egy gombnyomással ki lehet őket listázni. rolleyes.gif
zejopy
IDÉZET(igoman @ 2010-04-22 14:54) *
Értem. Én is arra jutottam, hogy a PEP programot csak egyéni vállalkozóknak és cégeknek találták ki, de még ezzel együtt a programra való jelentkezés önmagában is egyfajta bevallás miszerint a résztvevőnek legalább 80 eft bevétele származik a Vaterából.
Gondolom az APEH is jobban odafigyel a Profi Eladókra, hiszen egy gombnyomással ki lehet őket listázni. rolleyes.gif

Nem feltétlenül kell a 80 e forgalomnak meglenni, ha 500 + értékelés fölött van az ember. De valóban a PEP tagok jobban elöl vannak.

Kedves Benz vagy Leó, látom mindenki itt van/volt! smile.gif

Van felmérés, hogy a felhasználók hány százaléka PEP tag?
Vateraoroszlan
IDÉZET(zejopy @ 2010-04-22 14:57) *

Kedves zejopy!

Jelenleg ez nem publikus.
De sokan vannak.
zejopy
IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-04-22 15:15) *
Kedves zejopy!

Jelenleg ez nem publikus.
De sokan vannak.

Kár.. sad.gif Azért köszönöm. smile.gif
igoman
IDÉZET(zejopy @ 2010-04-22 14:57) *
Nem feltétlenül kell a 80 e forgalomnak meglenni, ha 500 + értékelés fölött van az ember. De valóban a PEP tagok jobban elöl vannak.

Hát... Akinek 500 felett van az értékelése az sem feltétlenül magánszemélyként árulja a dolgait laugh1.gif .

Van még egy érdekesség amit megfigyeltem : Miért van az hogy az aukciós termékeknél 10 profi eladóból 9-nél az van megjelölve hogy Számlaadás : Nincs ?

Ez vajon minek tudható be ? (Jó, azon kivül, hogy Magyarországon élünk rolleyes.gif )
VateraBenz
IDÉZET(igoman @ 2010-04-22 17:28) *
Hát... Akinek 500 felett van az értékelése az sem feltétlenül magánszemélyként árulja a dolgait laugh1.gif .

Van még egy érdekesség amit megfigyeltem : Miért van az hogy az aukciós termékeknél 10 profi eladóból 9-nél az van megjelölve hogy Számlaadás : Nincs ?

Ez vajon minek tudható be ? (Jó, azon kivül, hogy Magyarországon élünk rolleyes.gif )

Tisztelt igoman!

Tévhit, hogy a Profi eladók túlnyomó többsége kereskedő.
Nem olyan nehéz 1-2 év alatt apróságokból (otthoni megunt dolgok vagy gyűjteményi témakörbe eső áruk) összeszedni az 500 értékelést.
A Profi Eladói Programnak nem az a célja, hogy a kereskedőket részesítse előnyben. Arra van más lehetőség.
zejopy
IDÉZET(igoman @ 2010-04-22 17:28) *

Ha visszaolvasol, vagy általában elolvasod a PEP célját, akkor ezt egyből megérted.
Most volt időm, napközben nem. Megnéztem a profilodat és nem tudom, miért érdekel ez téged. Ahogy láttam, Vaterás pályafutásodat nem úgy kezdted, mint aki ilyen jellegű babérokra törne. És persze narancssárga vagy, tehát nem hiszem, hogy érdemben foglalkoztatna a PEP-ben való részvétel, hiszen elég egy apró botlás és elköszönsz innen anélkül, hogy komolyabban elgondolkodhatnál az eladás lehetőségein.
Szóval? Miért is érdeklődtél? Piszkálódásból? Elégedetlenségből?
Ne a többi ember számlaadási szokásait vizsgáld, hanem a saját vásárlásaidat.
bambooflower
IDÉZET(zejopy @ 2010-04-22 21:00) *
Ha visszaolvasol, vagy általában elolvasod a PEP célját, akkor ezt egyből megérted.
Most volt időm, napközben nem. Megnéztem a profilodat és nem tudom, miért érdekel ez téged. Ahogy láttam, Vaterás pályafutásodat nem úgy kezdted, mint aki ilyen jellegű babérokra törne. És persze narancssárga vagy, tehát nem hiszem, hogy érdemben foglalkoztatna a PEP-ben való részvétel, hiszen elég egy apró botlás és elköszönsz innen anélkül, hogy komolyabban elgondolkodhatnál az eladás lehetőségein.
Szóval? Miért is érdeklődtél? Piszkálódásból? Elégedetlenségből?
Ne a többi ember számlaadási szokásait vizsgáld, hanem a saját vásárlásaidat.

ujlakitimi.... laugh1.gif
zejopy
IDÉZET(bambooflower @ 2010-04-22 21:03) *
ujlakitimi.... laugh1.gif

Na leesett, ..............szerintem hozzád is elhallatszott a csörömpölés......
Totál lassú vagyok.

bambooflower
IDÉZET(zejopy @ 2010-04-22 21:12) *
Na leesett, ..............szerintem hozzád is elhallatszott a csörömpölés......
Totál lassú vagyok.

meg a többiek is természetesen...
zejopy
IDÉZET(bambooflower @ 2010-04-22 21:36) *
meg a többiek is természetesen...

Na ja.... az, új furcsán kérdező embereket mindig meg kellene válasz előtt nézni.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.