Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Aukciózással Kapcsolatos Kérdések
Vatera.hu Fórum > Általános > Aukciók
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284
kuruszei
Ha meg van adva egy terméknél a villámár és én a villámárat írom be licitnek, akkor azonnal elviszem villámáron, vagy csak akkor, ha valaki villámáron akarja elvinni a terméket?

Előre is köszi a segítséget!

Kuruszei
VateraBenz
IDÉZET(kuruszei @ 2011-09-29 15:26) *
Ha meg van adva egy terméknél a villámár és én a villámárat írom be licitnek, akkor azonnal elviszem villámáron, vagy csak akkor, ha valaki villámáron akarja elvinni a terméket?

Előre is köszi a segítséget!

Kuruszei

Azonnal elviszi.
Boriska92
Üdv mindenkinek!
Azt szeretném meg kérdezni hogy az miért lehet hogy érkezett egy licit az egyik termékemre,viszont az ár még mindíg 1Ft-on van viszont 500as licitlépcsőt adtam meg,
válaszotok előre is köszönöm smile.gif
VateraBenz
IDÉZET(Boriska92 @ 2011-09-30 21:10) *
Üdv mindenkinek!
Azt szeretném meg kérdezni hogy az miért lehet hogy érkezett egy licit az egyik termékemre,viszont az ár még mindíg 1Ft-on van viszont 500as licitlépcsőt adtam meg,
válaszotok előre is köszönöm smile.gif

Tisztelt Boriska92!

Nyilván egy forintról indította az aukciót. A licitlépcső logikusan a második licitálónál lesz először alkalmazva.
rtomi73
Üdvözletem!
Lehet-e létrehozni olyan sablont, ami a termékleírást; átvételre, postázásra vonatkozó részt tartalmazza?
VateraBenz
IDÉZET(rtomi73 @ 2011-10-01 11:15) *
Üdvözletem!
Lehet-e létrehozni olyan sablont, ami a termékleírást; átvételre, postázásra vonatkozó részt tartalmazza?

Tisztelt rtomi73!

A PST tömeges termékfeltöltő szoftverrel van rá lehetőség.
imhootep
sziasztok egy nagy kérdésem lenne licitáltam valamire de már mégsem kellene kértem a licit visszavonását de az eladó nem reagált rá ilyenkor mit lehet tenni? .( not_i.gif
svejku
IDÉZET(imhootep @ 2011-10-02 15:34) *
sziasztok egy nagy kérdésem lenne licitáltam valamire de már mégsem kellene kértem a licit visszavonását de az eladó nem reagált rá ilyenkor mit lehet tenni? .( not_i.gif

Most lépett be, szerintem reagálni fog. Egyébként nem köteles elfogadni a kérésedet, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy mindketten jobban járnak, ha belemegy. Az utolsó napon viszont nem illik licittörlést kérni, mert így kicsi az esélye, hogy mégis elviszi valaki, főleg egy zárt aukciónál. Sőt most nézem, hogy neked zárta le idő előtt??
A licittörlést ugye nem csak a terméklapon kérted?
VateraBenz
IDÉZET(imhootep @ 2011-10-02 15:34) *

Ez esetben köteles átvenni a terméket.
oppidum
Tisztelt Vatera,
Kiemeltem a kínált terméket mind itt, mind a teszvesz-en, bejelöltem a "kiemelt termékek" kockát és mégsem jelenik meg a termék a kiemelt ajánlatok között sehol. Kérek segítséget (termékkód: 1486017467). Nem szeretnék olyan szolgáltatásért fizetni, amelyet nem kapok meg - de az is lehet, hogy csak én vagyok a tapasztalatlan.
Köszönöm.
VateraBenz
IDÉZET(oppidum @ 2011-10-03 02:19) *
Tisztelt Vatera,
Kiemeltem a kínált terméket mind itt, mind a teszvesz-en, bejelöltem a "kiemelt termékek" kockát és mégsem jelenik meg a termék a kiemelt ajánlatok között sehol. Kérek segítséget (termékkód: 1486017467). Nem szeretnék olyan szolgáltatásért fizetni, amelyet nem kapok meg - de az is lehet, hogy csak én vagyok a tapasztalatlan.
Köszönöm.

Tisztelt oppidum!

A bejelölt kiemeléseknek megfelelően az aukciója a listázás elején, bekeretezve látható.
ljan68
Üdvözletem Mindenkinek!
A következő lenne a kérdésem. Egy termék eladását követően, nagyon döcög a kommunikáció. Érdeklődő levelemre melyet hosszabb idő elteltével írtam a
számlaszámommal egyetemben, a vásárló annyit reagált, hogy utal és postán küldjem(de, hogy hova azt nem). Hosszabb idő elteltével, ismét írtam egy érdeklődést, hogy mik a tervei, és egy címet írjon, továbbá utalás nem érkezett továbbra sem. Pár nap elteltével jött a válasz, hogy már ő utalt, és az "előző" levelében a címet is írta(előző levél a fentebb emlitett volt, amiben nem volt cím). Érdeklődni szeretnék, hogy mekkora és milyen procedúra árán lehet az ilyen ügy végére pontot tenni? Magamból kiindulva, ha a pénzt átutalom és 2 hétig nem kapom meg a terméket akkor érdeklődök felőlle, ha ez nem volt irva a terméklapon. Egy negatív értékelésre kapott bosszú negatívot kénytelen lennék nézni ez esetben? Ha értékelem, hogy nem kaptam vételárat ezért negatív, ő meg írja, hogy "utalt "de nem kapott terméket és szintén negatív... A vásárlónak elég sok hasonló "ügye" van az értékelései szerint.
Előre is köszönöm a hozzáértők válaszát!
oppidum
Köszönöm szépen.
VateraBenz
IDÉZET(ljan68 @ 2011-10-03 13:45) *
Üdvözletem Mindenkinek!
A következő lenne a kérdésem. Egy termék eladását követően, nagyon döcög a kommunikáció. ...

Tisztelt ljan68!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

tormgab
Talán nem száz százalékig ide illő kérdés, ez esetben elnézést kérek, így előre is.

Csupán annyi lenne a kérdésem, hogy keresésnél valahogy megoldható a nando.hu termékek kizárása -értelem szerűen, hogy egyáltalán ne mutassa az innen származó termékeket-.

Köszönöm és nagyon szép napot minden kedves fórum és vateratársnak.
VateraBenz
IDÉZET(tormgab @ 2011-10-05 11:44) *
Talán nem száz százalékig ide illő kérdés, ez esetben elnézést kérek, így előre is.

Csupán annyi lenne a kérdésem, hogy keresésnél valahogy megoldható a nando.hu termékek kizárása -értelem szerűen, hogy egyáltalán ne mutassa az innen származó termékeket-.

Köszönöm és nagyon szép napot minden kedves fórum és vateratársnak.

Ha a grando.hu-ra gondol, akkor az nem lehetséges.
tormgab
thank_you.gif

sajnos nagyon korán volt, elnézést az elírásért. Köszönöm még egyszer kedves Benz.
sword007
Helló!
érdeklődnék,hogy a meghirdetett termékemet szeretné egy érdeklődő előzetesen megnézni,felpróbálni.ezt hogyan tudjuk megoldani?
üsse le a terméket mintha megvenné(az adatokért) és ha mégsem felel meg neki?
jeleznem kell valahol,hogy nem jött össze és nem kell jutalékot fizetnem?
vagy mi a menete?
thx
bye
VateraBenz
IDÉZET(sword007 @ 2011-10-06 08:50) *
Helló!
érdeklődnék,hogy a meghirdetett termékemet szeretné egy érdeklődő előzetesen megnézni,felpróbálni.ezt hogyan tudjuk megoldani?
üsse le a terméket mintha megvenné(az adatokért) és ha mégsem felel meg neki?
jeleznem kell valahol,hogy nem jött össze és nem kell jutalékot fizetnem?
vagy mi a menete?
thx
bye

Tisztelt sword007!

Amennyiben a személyes megtekinthetőség feltétlenül szükséges azt javasoljuk, hogy licitáljon a termékre, vagy villámár esetén kattintson az elviszem gombra az érdeklődő. Az aukció lezárta után egy automatikus e-mail-ben megkapják egymás elérhetőségeit, így a kapcsolatfelvétel létrejöhet. Amennyiben mégsem felel meg a termék az érdeklődőnek, újra lehet indítani az aukciót, a sikertelenséget pedig az értékelés készítésénél jelezni kell a Vatera felé. A két fél megegyezhet a terméklap alatt váltható üzenetekben, hogy az adásvétel sikertelensége esetén nem kötelezik egymást a termék átadására, illetve átvételére. Ez a megállapodás a terméklap alatti termékes levelezésben később is olvasható, megtalálható.
Érdemes tájékoztatni az érdeklődőt, hogy sikertelen adásvétel esetén pozitív jelzés nem adható. A semleges jelzés viszont se nem növeli se nem csökkenti a pozitív jelzések értékét.
Bagicica6
Sziasztok!
Kezdő vaterás-vevő vagyok, ezért olyan kérdésem lenne, hogy ha van egy aukció, aminél 1 Ft a kikiáltási ár, és ezzel is zárul, mivel senki más nem licitált, csak én, akkor ilyenkor mi a teendő? Ugyanis az értesítőt megkaptam, hogy megnyertem az aukciót, az eladónak írtam levelet, hogy akkor rendezzük az anyagiakat, de ő nem válaszol!Elállhat az eladó az eladástól ebben az esetben? Vagy legalább akkor nem kellene visszaírnia, hogy ne hari, de ennyiért nem adom oda? Azért kérem a segítséget, mert eddig még nem volt 1 Ft-os vételáram, és most van jelenleg 3 is függőben!A többi aukcióval nem volt gond, ahol magasabb volt az összeg, ott mindent rendben megkaptam!Köszönöm a választ előre is!
VateraBenz
IDÉZET(Bagicica6 @ 2011-10-09 14:09) *
Sziasztok!
Kezdő vaterás-vevő vagyok, ezért olyan kérdésem lenne, hogy ha van egy aukció, aminél 1 Ft a kikiáltási ár, és ezzel is zárul, mivel senki más nem licitált, csak én, akkor ilyenkor mi a teendő? Ugyanis az értesítőt megkaptam, hogy megnyertem az aukciót, az eladónak írtam levelet, hogy akkor rendezzük az anyagiakat, de ő nem válaszol!Elállhat az eladó az eladástól ebben az esetben? Vagy legalább akkor nem kellene visszaírnia, hogy ne hari, de ennyiért nem adom oda? Azért kérem a segítséget, mert eddig még nem volt 1 Ft-os vételáram, és most van jelenleg 3 is függőben!A többi aukcióval nem volt gond, ahol magasabb volt az összeg, ott mindent rendben megkaptam!Köszönöm a választ előre is!

Tisztelt Bagicica6!

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.
Bagicica6
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-09 15:00) *
Tisztelt Bagicica6!

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.

Nagyon köszönöm a választ!Akkor már csak annyi kérdésem lenne, hogy amennyiben az eladó nem hajlandó átadni az árut, az a vatera szabályzata szerint jár-e valamilyen szankcióval? Vagy hogy elvileg a szabályzat szerint kötelessége lenne-e átadni? Mert ha nem teszi, esetleg az kitiltással is járhat? /mert elolvastam a szabályzatot, de sajnos erre vonatkozóan vagy átsiklottam felette, vagy nem találtam meg/
VateraBenz
IDÉZET(Bagicica6 @ 2011-10-09 15:50) *
Nagyon köszönöm a választ!Akkor már csak annyi kérdésem lenne, hogy amennyiben az eladó nem hajlandó átadni az árut, az a vatera szabályzata szerint jár-e valamilyen szankcióval? Vagy hogy elvileg a szabályzat szerint kötelessége lenne-e átadni? Mert ha nem teszi, esetleg az kitiltással is járhat? /mert elolvastam a szabályzatot, de sajnos erre vonatkozóan vagy átsiklottam felette, vagy nem találtam meg/

A szankcionálás lehetősége az ön kezében van az előzőekben leírtak szerint.
A felhasználót akkor tudjuk kizárni, ha összegyűlik a megfelelő számú negatív értékelése.
horvathverus
Kedves Moderátor!

Licitálóm licittörlést kér, én belegyeztem, segítene?
http://www.vatera.hu/fergie_outspoken_inte...1480678248.html

Köszönöm!
VateraBenz
IDÉZET(horvathverus @ 2011-10-10 08:23) *
Kedves Moderátor!

Licitálóm licittörlést kér, én belegyeztem, segítene?
http://www.vatera.hu/fergie_outspoken_inte...1480678248.html

Köszönöm!

Kedves horvathverus!

A licitet Ön tudja törölni a következő módon:

Először a másik félnek kell a személyes menüjéből kérnie (tehát terméklapos levelezésben nem elegendő):

- Lépjen a Személyes menüjében a "Vásárlás>Licitálás" oldalra;
- Keresse meg azt az aukciót, amelyen tévesen licitált;
- Az aukció mellett látható "További opciók" legördülő menüből válassza ki a "Licittörlés kérése" lehetőséget;
- Adja meg a választható indokok közül, hogy miért kéri a licit törlését (Téves összeggel licitáltam, Nem tartok igényt a termékre);
- A Küld gomb megnyomásakor licittörlési kérését e-mailben továbbítjuk az eladónak.

Ha a licitáló a fentiek szerint az ajánlata törlését kérte, akkor erről Önt e-mailben értesítjük. Az értesítő levélben található linkre kattintva tudja a licitet törölni. Felhívjuk figyelmét, hogy a licittörlési kérésnek nem köteles eleget tenni!
Anitanimrod
Sziasztok!
Valaki írja meg nekem légyszi,hogy mi az a levédett licit? Ugye ez így nem nagyon jó dolog. Vagy rendesen nyíltan licitálunk vagy sehogyan sem!
Köszönöm:Anita
VateraBenz
IDÉZET(Anitanimrod @ 2011-10-10 09:06) *
Sziasztok!
Valaki írja meg nekem légyszi,hogy mi az a levédett licit? Ugye ez így nem nagyon jó dolog. Vagy rendesen nyíltan licitálunk vagy sehogyan sem!
Köszönöm:Anita

Tisztelt Anitanimrod!

De, nagyon jó dolog. Itt olvashat róla bővebben:
http://www.vatera.hu/segitseg/a_licit_megt...t_ajanlat/28/85
zozo98
Újonnan regisztrált, 0-ás eladó 1 termékkel, napok óta nem képes a kérdésekre válaszolni.
Személyes átvételt jelölt meg, így nem valószínű, hogy átverés lenne az ügyben, de hogyan képzel egy sikeres eladást, ha válaszra sem méltatja az érdeklődőket ?

http://szamitastechnika.vatera.hu/tablet_p...1487645162.html
VateraBenz
IDÉZET(zozo98 @ 2011-10-11 13:33) *
Újonnan regisztrált, 0-ás eladó 1 termékkel, napok óta nem képes a kérdésekre válaszolni.
Személyes átvételt jelölt meg, így nem valószínű, hogy átverés lenne az ügyben, de hogyan képzel egy sikeres eladást, ha válaszra sem méltatja az érdeklődőket ?

http://szamitastechnika.vatera.hu/tablet_p...1487645162.html

Utoljára 7-én jelentkezett be, így nem feltétlenül arról van szó, hogy "válaszra sem méltatja az érdeklődőket".
princeofwales
Kedves Vatera,

Tanácsot szeretnék kérni. Ez egyik meghirdetett termékem megsérült, de már van rá licit. Szeretném törölni, nem szeretnék senkit becsapni egy hibátlannak hirdetett árúval, ami hibás lett.
Ilyenkor tudom töröltetni a licitet és az aukciót vagy mit lehet tenni?

Köszönöm
VateraBenz
IDÉZET(princeofwales @ 2011-10-11 15:12) *
Kedves Vatera,

Tanácsot szeretnék kérni. Ez egyik meghirdetett termékem megsérült, de már van rá licit. Szeretném törölni, nem szeretnék senkit becsapni egy hibátlannak hirdetett árúval, ami hibás lett.
Ilyenkor tudom töröltetni a licitet és az aukciót vagy mit lehet tenni?

Köszönöm

Tisztelt princeofwales!

Személyes menü/Saját oldalam > Eladás > Meghirdetett termékek menüpontban az aukció melletti „További opciók” legördülő menüben, „Licittörlés” néven találja a kívánt opciót.
zejopy
Mióta nem lehet licitált árut zárt aukcióvá alakítani?
Ott van a lehetőség, viszont hiába pipálom, inaktív marad.
Valaki legyen kedves nézzen körül, ha van licitált áruja.
vidaeff
"Mióta nem lehet licitált árut zárt aukcióvá alakítani?
Ott van a lehetőség, viszont hiába pipálom, inaktív marad. "

Szerintem sosem lehetett. Nézd, amikor én ilyet csináltam, az úgy ment, hogy előtte megállapodtunk. Én sokat tettem már egyezség után zártba, de az mind licitálatlan volt. Szerintem van ebben logika. Tegyük fel van két v . pláne egy licit, milyen alapon zárok ki másokat. Vagy ha az egyforintoson csak egy licit van és lezárhatnám, az nagyon áthallásos.
zejopy
IDÉZET(vidaeff @ 2011-10-13 19:13) *
"Mióta nem lehet licitált árut zárt aukcióvá alakítani?
Ott van a lehetőség, viszont hiába pipálom, inaktív marad. "

Szerintem sosem lehetett. Nézd, amikor én ilyet csináltam, az úgy ment, hogy előtte megállapodtunk. Én sokat tettem már egyezség után zártba, de az mind licitálatlan volt. Szerintem van ebben logika. Tegyük fel van két v . pláne egy licit, milyen alapon zárok ki másokat. Vagy ha az egyforintoson csak egy licit van és lezárhatnám, az nagyon áthallásos.

Én majdnem biztos vagyok benne, hogy zártam már le licitált árut. Abban viszont nem, hogy 1 Ft-on állt volna.
Szerintem, ha szimpatikus a vevő, akkor jogom van zárttá alakítani, mint ahogy jogom van engedni is az árból.
Van valami ilyen a szabályzatban, hogy 1 Ft-os aukciót nem lehet zártan indítani. De nem tudtam, hogy menet közben sem lehet. Inkább a pozitív vadászat, vagy a jutalékkijátszás miatt lehet ez egy megelőző tilalom. Igen ez lehet.
Köszi, hogy segítettél összeszedni az agyamat.smile.gif Nagyon szét van.
vidaeff
IDÉZET(zejopy @ 2011-10-13 19:26) *
Köszi, hogy segítettél összeszedni az agyamat.smile.gif Nagyon szét van.

Kedves kolléga, örülök ha segíthettem. thank_you2.gif
ladodani_v
Az miért van hogy a szponzorált aukció (ami nem olcsó kiemelés ugye) csak az utolsó napon aktiválja magát? Legalábbis én mindig csak az utolsó napon látom a főoldalon a termékeimet....Oké, hogy sok ilyen kiemelés van...de akkor is!
VateraBenz
IDÉZET(ladodani_v @ 2011-10-14 06:37) *
Az miért van hogy a szponzorált aukció (ami nem olcsó kiemelés ugye) csak az utolsó napon aktiválja magát? Legalábbis én mindig csak az utolsó napon látom a főoldalon a termékeimet....Oké, hogy sok ilyen kiemelés van...de akkor is!

Tisztelt ladodani_v!

A főoldali „Szponzorált aukciók” rovatban egyszerre nyolc aukció jelenik meg, a kiemelt termékek változó időpontokban, véletlenszerűen követik egymást.
Tibaimi986
Hello. Jól gondolom, hogy ha egy forintért szeretnék feltenni valamit, akkor nem tehetem zártra az aukciót?
VateraBenz
IDÉZET(Tibaimi986 @ 2011-10-15 22:12) *
Hello. Jól gondolom, hogy ha egy forintért szeretnék feltenni valamit, akkor nem tehetem zártra az aukciót?

Tisztelt Tibaimi986!

Így igaz.
Global24Shop
Tisztelt vatera,

a most 15-16-án a vaterára feltöltött termékek megjelennek a számlázandó tételek között 0 forinttal?

vagy egyáltalán nem jelenik meg sehogy?

mert alapesetben úgy van hogy a feltöltést követő hajnalban megjelennek a feltöltött termékek listázási díjai
a számlázandó tételek között, majd a héten valamelyik napon kiszámlázza a rendszer.

koncz8
Üdvözlök mindenkit.
Múlt évben tettem fel aukcióra saját házi pálinkát melyben annyit írtam hogy milyen gyümölcsből és hány fokos hivatalos főzdébe befőzési igazolással rendelkező ár 1 literre vonatkozik stb.stb. mégis törölve lett az aukcióm.Most látom hogy vagy 20 ilyen hirdetés van fent az oldalon.A kérdésem az lenne hogy mivel változtattak valamit a törvényeken azt /hiszem idén tavasszal/ így itt is lehetővé vált a házi pálinka esetleges árusítása?Ha igen akkor hogyan tehetem ezt hogy ne sértsem a vatera szabályzatát?
VateraBenz
IDÉZET(koncz8 @ 2011-10-16 19:37) *
Üdvözlök mindenkit.
Múlt évben tettem fel aukcióra saját házi pálinkát melyben annyit írtam hogy milyen gyümölcsből és hány fokos hivatalos főzdébe befőzési igazolással rendelkező ár 1 literre vonatkozik stb.stb. mégis törölve lett az aukcióm.Most látom hogy vagy 20 ilyen hirdetés van fent az oldalon.A kérdésem az lenne hogy mivel változtattak valamit a törvényeken azt /hiszem idén tavasszal/ így itt is lehetővé vált a házi pálinka esetleges árusítása?Ha igen akkor hogyan tehetem ezt hogy ne sértsem a vatera szabályzatát?

Tisztelt koncz8!

A Vatera ÁFF-ben szabályoztuk a kérdést. Az ott leírtaknak megfelelő formában árusítható alkoholtartalmú ital a Vatera piacterén.
koncz8
A Vatera által működtetett online piactereken tilos az alábbi dolgok (áruk, termékek, szolgáltatások) értékesítése:
alkohol, kivéve minőségi, egyedi vagy különleges gyűjtői szeszes ital-Házi pálinka szerintem eléggé egyedinek számít. rolleyes.gif
VateraBenz
IDÉZET(koncz8 @ 2011-10-16 19:55) *
A Vatera által működtetett online piactereken tilos az alábbi dolgok (áruk, termékek, szolgáltatások) értékesítése:
alkohol, kivéve minőségi, egyedi vagy különleges gyűjtői szeszes ital-Házi pálinka szerintem eléggé egyedinek számít. rolleyes.gif

További feltételek:

Ezeket a termékeket csak és kizárólag a Gyűjtemény kategóriában, mint gyűjtött termék, az erre a célra meghatározott alkategóriában lehet meghirdetni;
Delikátesz kategóriában, +18-as alkategóriában lehet meghirdetni.
tormgab
Kedves Benz -és természetesen mindenki más-.

Egy érdekes felvetésem / kérdésem volna. Ma végre volt egy lélegzetvételnyi időm felrakni két termékem -notebook/tv- és a sietségben az egyiket elrontottam (lemaradtak a képek). Perceken belül egy kérdéssel egyetemben megérkezett az első licit is, még mielőtt a hibát észrevettem volna, így tulajdonképp pillanatok alatt keletkezett egy 500 ft-os, felesleges hirdetésem.

Persze a hiba az enyém, így egy köztes megoldásként az aukciót zártam és zártra tettem, majd újra meghirdettem (lévén a zárt aukcióimon senki sem tud licitálni, így nem lehet belőle probléma.)

Nem mertem használni az "aukciótörlés" opciót, hisz a termékkel semmi sem történt, s rögtön indult az új aukció.

A kérdés azonban más lenne -fáradt aggyal kicsit gondolkodtam, s nem jutott eszembe a magyarázat-: amíg egy aukcióra nem érkezik érvényes (és itt ezen van a hangsúly, tehát minimálárat meghaladó) licit, addig miért nem lehet változtatni a képeken? Van ennek valami oka?

Köszönöm és szép éjszakát.
VateraBenz
IDÉZET(tormgab @ 2011-10-16 20:41) *
...
A kérdés azonban más lenne -fáradt aggyal kicsit gondolkodtam, s nem jutott eszembe a magyarázat-: amíg egy aukcióra nem érkezik érvényes (és itt ezen van a hangsúly, tehát minimálárat meghaladó) licit, addig miért nem lehet változtatni a képeken? Van ennek valami oka?
Köszönöm és szép éjszakát.

Tisztelt tormgab!

A megfelelő módon járt el.
Licitált aukción a képek nem változtathatóak, függetlenül attól, hogy a licit elérte-e a minimálárat.
zejopy
IDÉZET(tormgab @ 2011-10-16 20:41) *
....... amíg egy aukcióra nem érkezik érvényes (és itt ezen van a hangsúly, tehát minimálárat meghaladó) licit, addig miért nem lehet változtatni a képeken? Van ennek valami oka?
.......

Baj, ha én (is) válaszolok? smile.gif
Nagyon sokat beszéltünk ez ügyben régen a modikkal, mikor még ketten voltak, tehát tényleg régen.
Végül számomra a meggyőző érvük az volt, hogy ha licitálás után egy olyan szögből készült fénykép kerül közszemlére, ami egy addig nem látott hibát fed fel, akkor ez bonyodalmakhoz, licittörlési igényekhez és egyéb zűrökhöz vezethet. De talán nem is kell hibának kiderülnie. A bizonyításban mindenképpen a Vaterának kellene eljárnia, egyeztetve a licittevés időpontját, az új kép feltöltésének időpontjával. Ez nem okozna gondot, ha egy-két esetben fordulna elő, de biztos, hogy amint lehetőség adódna, tömeges méreteket öltene a probléma. Szerintem nincs az a mennyiségű ember, aki ezt ennyi futó aukciónál kezelni tudná. Így egyszerűbb és logikusabb is kimondani a szabályt, hogy nem adott ez a lehetőség. Nekem ez a magyarázat (ha nem is szó szerint így hangzott el) teljesen kielégítő volt. Biztosan vannak más valós okok is ezen kívül, de mivel engem ez győzött meg, ezt jegyeztem meg.smile.gif
zejopy
Kedves Benz!
Elnézést, nem láttam, hogy ketten is válaszolunk. Ha feleslegesnek ítéli, nyugodtan törölje az enyémet.
vidaeff
IDÉZET(zejopy @ 2011-10-16 20:48) *
futó aukciónál kezelni tudná. Így egyszerűbb és logikusabb is kimondani a szabályt, hogy nem adott

Vitára nyitom pörös számat. Még elvben sem értek egyet. Az még elfogadható, ha a meglévő képeket megváltoztatni nem engedik. De azt nem látom be, miért ne lehetne a vevő és általában az aukció sikere érdekében új, több információt tartalmazó képet feltenni, ha erre még az adott ügyletnél technikailag van lehetőség. (max 8 db.) Hogy ezek ellenőrzésére mennyi erőforrása van a cégnek, nem tudom, de vélhetően elegendő, mert mint a közelmúltban tapasztaltam, egyéb kevésbé fontos témákban meghökkentő buzgalommal gyomláltak a fórumon megjelenő véleményeket. Ennek a szellemi energiának egy részét transzformálni lehetne oda, ahol pestiesen szólva a suska fiadzik. Ámbár lehet, az másik szekció, mi több tévedek, hisz fentiek csak a vélemény nyilvánítás szabadság kereteit cseppet sem feszegető magánvéleménynek tekinthetők.

Maradok kiváló tisztelettel kegyednek, a vidaeff , Szervusz kérlek!
zejopy
IDÉZET(vidaeff @ 2011-10-16 21:16) *
Vitára nyitom pörös számat. Még elvben sem értek egyet. Az még elfogadható, ha a meglévő képeket megváltoztatni nem engedik. De azt nem látom be, miért ne lehetne a vevő és általában az aukció sikere érdekében új, több információt tartalmazó képet feltenni, ha erre még az adott ügyletnél technikailag van lehetőség. .........

Engem akkor meggyőztek, amikor ez téma volt. Látod, milyen könnyű nekem? Amit egyszer elfogadok, azzal már nincs problémám.smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2011-10-16 21:16) *
Maradok kiváló tisztelettel kegyednek, a vidaeff , Szervusz kérlek!

biggrin.gif laugh.gif
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.