Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Aukciózással Kapcsolatos Kérdések
Vatera.hu Fórum > Általános > Aukciók
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283
zejopy
IDÉZET(98tomcsa @ 2012-05-17 21:05) *
Igazából, ahogy írtam nem létező postaköltség a konkrétum. Nem emlékszem, pedig rengetegszer volt már téma, hogy ilyenkor törölnek, vagy felszólítják az eladót a módosításra. De egy licitált aukciónál a módosítás, mint lehetőség teljesen kilőve.

Passz.smile.gif Majd Benz.smile.gif Tynusnak engedtek módosítani ma.

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-17 21:08) *
Passz.smile.gif Majd Benz.smile.gif Tynusnak engedtek módosítani ma.

Mert én a szankciók mértékével nem nagyon vagyok tisztában, hiszen még nem kaptam. Pedig figyelek, de valahogy nem tudom átlátni teljesen egzakt módon.
pferde
IDÉZET(svejku @ 2012-05-17 20:18) *
Sajnos nem tudom, hogy az ÜSZ mit is tud levenni a képernyőképekről, de egy apró tanáccsal szolgálhatok: A Ctrl és a minusz billentyűk egyszerre lenyomásával tudod csökkenteni a képernyőkép méretét, ekkor hosszában több minden látszik. Ezt addig csináld, míg az olvashatóság rovására nem megy, így elég lesz kevesebb képet csinálnod.
Majd a Ctrl + billentyűkkel tudod magadnak visszaállítani az eredeti méretet.

Hú, ha ezt előbb írod... unsure.gif
Megkinlódtam vele, de végül is sikerült (és belefért 5 fájlba). Kicsit elbénáztam, mert arra nem gondoltam, hogy a másik monitorom is nyitva van, és annak a képernyője is rákerült a képekre (ezért aztán még kisebbek lettek a másolt e-mailek képei), de próbaképp elküldtem fiamnak e-mailben, ő ki tudta nagyítani, azt mondta, lehet rendesen olvasni.

Legalább innentől ennyivel is többet tudok.

De valamit nem értek. Hova tűnt a robot-szöveg? ohmy.gif És mi az, hogy 5 percen belül válaszol valaki az Ügyfélszolgálattól? smiley-shocked028.gif Az meg már a csúcsok csúcsa, hogy részletes iránymutatást (segítséget) kapok a képernyőmásolás mikéntjére-hogyanjára nézve. good.gif
Az ember - fura mód - azt érzi, hogy nem "egy ügy", hanem egy személy, akinek a problémáján megpróbál valaki segíteni. Ez új (nekem). smile3.gif És bármi is lesz a kimenetele az ügyezésnek, most megállapítottam, hogy fejlődés történt a Vateránál. getting_sunny.gif

Zepoj! Tavalyi tanácsodra nyitottam egy "vásárlós" profilt, és még semlegesem sincs azóta (26-ból). Érdekes, azóta csupa normális eladóval volt dolgom... (Murphy törvénye rolleyes.gif )

(Tavasz van, ezerrel folyik a virágozás-növényezés diggin_smilie.gif , ez - a Vaterán kívül - szinte minden időmet leköti, azért nem járok erre. Meg a hírhedten rossz időbeosztásom miatt. blush2.gif)
zejopy
IDÉZET(pferde @ 2012-05-17 21:26) *
Zepoj! Tavalyi tanácsodra nyitottam egy "vásárlós" profilt, és még semlegesem sincs azóta (26-ból). Érdekes, azóta csupa normális eladóval volt dolgom... (Murphy törvénye rolleyes.gif )

(Tavasz van, ezerrel folyik a virágozás-növényezés diggin_smilie.gif , ez - a Vaterán kívül - szinte minden időmet leköti, azért nem járok erre. Meg a hírhedten rossz időbeosztásom miatt. blush2.gif)

Nem baj, amikor jössz, örülök. smile.gif
pferde
A lényeget meg elfeledem sad.gif : a Ti segítségeiteket is köszönöm! thank_you.gif Az ember már attól megnyugszik kissé, hogy tudja, ide jöhet tanácsért, empátiáért... Jó, hogy vagytok! yes4.gif
zejopy
IDÉZET(pferde @ 2012-05-17 21:36) *
A lényeget meg elfeledem sad.gif : a Ti segítségeiteket is köszönöm! thank_you.gif Az ember már attól megnyugszik kissé, hogy tudja, ide jöhet tanácsért, empátiáért... Jó, hogy vagytok! yes4.gif

_olel.gif
VateraBenz
IDÉZET(98tomcsa @ 2012-05-17 21:05) *
Igazából, ahogy írtam nem létező postaköltség a konkrétum. Nem emlékszem, pedig rengetegszer volt már téma, hogy ilyenkor törölnek, vagy felszólítják az eladót a módosításra. De egy licitált aukciónál a módosítás, mint lehetőség teljesen kilőve.

Komolyabb eltérésnél töröljük az aukciót.

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-17 21:18) *
Tynusnak engedtek módosítani ma

Az egy PEP figyelmeztetés volt smile.gif
Bigdept
IDÉZET(pferde @ 2012-05-17 21:26) *
Kicsit elbénáztam, mert arra nem gondoltam, hogy a másik monitorom is nyitva van, és annak a képernyője is rákerült a képekre (ezért aztán még kisebbek lettek a másolt e-mailek képei), de próbaképp elküldtem fiamnak e-mailben, ő ki tudta nagyítani, azt mondta, lehet rendesen olvasni.
[...]
Legalább innentől ennyivel is többet tudok.
[...]

Hm. Mondjuk, ha lenyomva tartod az Alt gombot, miközben a printscreent bököd, akkor nem az egész asztalt, hanem csak az aktív ablak képét másolja vágólapra. Ennek kapcsán jut eszembe, hogy FF-hez van néhány bővítmény, amelyik képes így lementeni egy weboldalt, de úgy, hogy a nem látszó, kilógó részt is. Annyira nem érdekelt a dolog, mert weboldalakat menteni értelmesebbnek tartottam egyéb, dinamikusabb és szerkeszthetőbb formában menteni, de azt gondolom, hogy akkor most majd utánanézek ezeknek, hogy melyik mit tud, és megírom...
98tomcsa
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-17 22:56) *
Komolyabb eltérésnél töröljük az aukciót.

Köszönöm! thank_you.gif
pferde
IDÉZET(Bigdept @ 2012-05-18 06:13) *
Hm. Mondjuk, ha lenyomva tartod az Alt gombot, miközben a printscreent bököd, akkor nem az egész asztalt, hanem csak az aktív ablak képét másolja vágólapra. Ennek kapcsán jut eszembe, hogy FF-hez van néhány bővítmény, amelyik képes így lementeni egy weboldalt, de úgy, hogy a nem látszó, kilógó részt is. Annyira nem érdekelt a dolog, mert weboldalakat menteni értelmesebbnek tartottam egyéb, dinamikusabb és szerkeszthetőbb formában menteni, de azt gondolom, hogy akkor most majd utánanézek ezeknek, hogy melyik mit tud, és megírom...
Kedves vagy, köszönöm neked is! thank_you.gif
Ezeket az okosságokat most jól elmentettem egy word-dokumentumba (ki tudja az én koromban, legközelebb emlékezni fogok-e rá mosking.gif:roll ) , bár ezen az eseten kívül nem hiszem, hogy másra használnám ezt a tudományt.
Ilyen apropóból meg ne legyen rá többé szükségem... smile.gif
zejopy
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-17 22:56) *
Az egy PEP figyelmeztetés volt smile.gif

Jaj, nem igazodom el ezeken. smiley-shocked034.gif A PEP-es figyelmeztetésből több is lehet (következmény nélkül) és ha jól tudom, az nem olyan véresen komoly, mint a rendes figyelmeztetés.
Bigdept
IDÉZET(Bigdept @ 2012-05-18 06:13) *
Ennek kapcsán jut eszembe, hogy FF-hez van néhány bővítmény, amelyik képes így lementeni egy weboldalt, de úgy, hogy a nem látszó, kilógó részt is. Annyira nem érdekelt a dolog, mert weboldalakat menteni értelmesebbnek tartottam egyéb, dinamikusabb és szerkeszthetőbb formában menteni, de azt gondolom, hogy akkor most majd utánanézek ezeknek, hogy melyik mit tud, és megírom...

Szóval megírtam egy hevenyészett doksit. 3 ilyen bővítményről van benne szó, ismertetés, a használatukról nem írtam sokat, mert hát az "adja magát". Kivéve, ott, ahol szükség volt rá. A 3-ból az egyik magyarul is tud, magyar FF alá telepítve egyből magyarul szól :-), megjegyzem ez a legígéretesebb, még úgy is, hogy ez a legpuritánabb. De erős fejlesztés van mögötte, még akármi is lehet belőle. Szóval összeállítottam egy doksit... és most nem tudom hova feltölteni. A webtárhelyemmel valami problem van, annak utána kellene járnom, de most nem lesz időm, meg különben is elég régóta nem jut sok időm rá, lehet szanálni fogom. Szóval ha valaki valamilyen módot tud, hogy eljuttassam hozzá, és aztán további gondjaiba vegye...
ötleteket ötleteket... Benz?

IDÉZET(pferde @ 2012-05-18 08:49) *
Kedves vagy, köszönöm neked is! thank_you.gif
Ezeket az okosságokat most jól elmentettem egy word-dokumentumba (ki tudja az én koromban, legközelebb emlékezni fogok-e rá mosking.gif:roll ) , bár ezen az eseten kívül nem hiszem, hogy másra használnám ezt a tudományt.
Ilyen apropóból meg ne legyen rá többé szükségem... smile.gif

Nem csak emiatt lehet szükség ilyesmire, gondolj bele, ha nem működik valami, pl. egy weboldal, így a legkönnyebb megmutatni a felelősnek, hogy mi az amit Te látsz!
zsu335_t

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Mivel elég új vagyok még nem tudom ez a probléma hogyan oldható meg.
Egy termékemről van szó melyet elinditottam simán kikiáltási áron. 2 en licitáltak eddig rá, az utóbbi üzent hogy xy összegért már ma megvenné.
Nekem ez igy jó is lenne, de nem tudok az aukció már változtatni, lezárni sem, mert van rajta egy licit, és még jópár nap van belőle hátra..
Akkor most semmit sem tehetek, vagyis megkell várnunk az aukció végét?
zejopy
IDÉZET(zsu335_t @ 2012-05-18 11:31) *
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Mivel elég új vagyok még nem tudom ez a probléma hogyan oldható meg.
Egy termékemről van szó melyet elinditottam simán kikiáltási áron. 2 en licitáltak eddig rá, az utóbbi üzent hogy xy összegért már ma megvenné.
Nekem ez igy jó is lenne, de nem tudok az aukció már változtatni, lezárni sem, mert van rajta egy licit, és még jópár nap van belőle hátra..
Akkor most semmit sem tehetek, vagyis megkell várnunk az aukció végét?

Minimálárat tudsz változtatni. Ha megfelel a 30000 Ft, akkor oda tedd. Ő írja be az ajánlatát a megfelelő helyre. Ha ez megvan, akkor lezárhatod az aukciót (ez 24 óra). Ha azt akarod, hogy tényleg csak az övé lehessen, akkor érdemes zárttá is tenni. Asszem ez a legjobb módja. De várd meg Benz válaszát, mert ő tudhat jobbat is.smile.gif
zsu335_t
Szia!

Köszi a tippet:) ! A tiéd is tökéletesen megfelel...

Licitálás után a termék minimálárát csak csökkenteni szabad.

Ezt írja ki, szóval nem jósad.gif én emelni szeretném az összeget...
VateraBenz
IDÉZET(zejopy @ 2012-05-18 09:13) *
Jaj, nem igazodom el ezeken. smiley-shocked034.gif A PEP-es figyelmeztetésből több is lehet (következmény nélkül) és ha jól tudom, az nem olyan véresen komoly, mint a rendes figyelmeztetés.

Így valahogy smile.gif

IDÉZET(Bigdept @ 2012-05-18 10:26) *
...Szóval ha valaki valamilyen módot tud, hogy eljuttassam hozzá, és aztán további gondjaiba vegye...
ötleteket ötleteket... Benz?

Ha csak szöveg, akkor bemásolhatja itt is egy hozzászólásba.
zejopy
IDÉZET(zsu335_t @ 2012-05-18 12:09) *
Szia!

Köszi a tippet:) ! A tiéd is tökéletesen megfelel...
Licitálás után a termék minimálárát csak csökkenteni szabad.

Ezt írja ki, szóval nem jósad.gif én emelni szeretném az összeget...

Sajnálom, ezzel nem számoltam. Ill. mivel én nem használom ezt az opciót, nem tudtam, hogy külön beírni nem lehet.

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-18 12:18) *
Így valahogy smile.gif

Köszönöm.smile.gif
Bigdept
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-18 12:18) *
Ha csak szöveg, akkor bemásolhatja itt is egy hozzászólásba.

Hát képes, linkes, PDF...
Az a gondom, hogy hétvégén nem fogok ráérni, netközelben sem leszek, meg következő hét is sűrű lesz, az FW FTP probléma meg úgy érzem, időt igényel... (nem tartana semmiből oda feltennem).

No, akkor fapados, de feltetszem a szöveget ide:
Három „weboldalfényképező”

-Firefox bővítmények weboldalak egészének mentéséhez, képként –

Van úgy, hogy képernyőfotóra van szükség… akár bizonyítani valamit, akár csak bemutatni, vagy csak egyszerűen kell egy kép… Ha mindez azonban egy internetes oldalról szól, akkor máris szembesülünk annak egyik „rákfenéjével”, az oldalak sokkal nagyobbak a képernyőnél, a böngésző ablakában nem az egész látszik, kilóg abból lefele, felfele, jobbra, balra. Jó, ha 4-5 képernyő fotóval le tudjuk fedni ezt, de még jobb, ha van olyan eszköz, amelyik így is képes fotót készíteni az oldalról! És lám, van több is, itt ezekből három bemutatásra kerül:

Fireshot
ht tps://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/fireshot/
- menteni tudja a teljes oldalt, az oldal kijelölt részét, az oldal látható részét…
A FireShot bővítménynek van alap és PRO (fizetős) változata is. Továbbá elérhető Internet Explorerhez, ill. Chrome-hoz is. Település után azonnal az eszköztárra helyezi az ikonját, és ellenőrzi a telepített böngészőket. Indításkor rákérdez arra, hogy telepítse-e azok alá is magát?
[képek]
A bővítménynek saját szerkesztője / megjelenítője van, a lementett oldalt ebbe tölti be. Ezt feltölthetjük (Picasa, Facebook, stb. helyekre) menthetjük, másolhatjuk, elküldhetjük e-mailban, exportálhatjuk, nyomtathatjuk… Vannak szerkeszthetőségi lehetőségek is: kivághatunk, vonalazhatunk, rámutathatunk”, és feliratozhatunk, képet beágyazhatunk…
Egyébként a fejlett szolgáltatások nem járnak ingyen, a bővítmény finomam terel a PRO változat megvásárlása felé, ugyanakkor van egy furcsa, érthetetlen menüpontja is: [Boost PC Perfonmance] [kép]
Azaz, a PC teljesítmény növelése! :-O
Aki bátorkodik kipróbálni, az megtudhatja, hogy ez felhívás a RegistryBooster nevű program letöltésére…

Screen Capture Elite
ht tps://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/screen-capture-elite/
- menteni tudja a teljes oldalt, az oldal kijelölt részét, az oldal látható részét…
A bővítmény teszi a dolgát, de előfordulhat, hogy ezt elsőre nem akarja… Legalábbis én nálam nem „akarta”.
Ugyanis a szép látványos gombját elsősorban a Firefox státusz sorára telepíti, alulra. Csakhogy, akinél ez ki van kapcsolva, az nem lát ebből semmit… A bővítmény kezelőben a beállításoknál [kép] át kell állítani, hogy az eszköztáron mutatkozzon. (Toolbar) [kép]
A másik alapbeállítás, hogy a kijelölt részt mentse, ha megnyomjuk a gombot. Csakhogy ha nincs kijelölt rész, akkor nyomkodhatjuk, nem látunk semmi reakciót… Ugyanitt a beállításoknál [kép] állítsuk át a Default image source opciót „Complete Page” –ra. Beállítható ugyanitt az alapértelmezett képformátum, a mentés helye…. És innentől már működni is látszik :-) [kép]
A bővítmény egyik érdekes, ám haszontalan szolgáltatása: képes színes árnyékot vetni (színszűrő) a képekre, így készíthetünk átszínezett weboldal képeket vele…
Íme, mit tud:
[kép]

Pearl Crescent Page Saver Basic
ht tps://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/pagesaver/
- menteni tudja a teljes oldalt, az oldal látható részét
El kell fogadnunk a felhasználási feltételeket, [kép] azután települ…
A bővítmény még eléggé fejlesztési szakaszban van, előfordulhatnak memória panaszok, más bővítményekkel történő összeakadás…. Viszont ez a bővítmény a Flash tartalmat is megpróbálja menteni, és elég sokszor sikerül is… És… Tud magyarul is !!! headbang.gif
A bővítmény ikonja az eszköztárra települ, Page Saver a felirata…
Íme, mit tud:
[kép]
zejopy
Kedves Benz!

Big tanulmányát szerintem érdemes lenne odatenni a technikai részbe, ahol azok a postok vannak, amibe csak Ön írhat. thank_you.gif
holocen
Sziasztok! Bár régi vaterás vagyok, de még ilyen esetem nem volt. Egy arany órát árulok és a vevő szeretné megnézetni, mielőtt megveszi. Ez hogyan történik? Nem tudunk egymással kapcsolatba lépni.
zejopy
IDÉZET(holocen @ 2012-05-19 11:10) *
Sziasztok! Bár régi vaterás vagyok, de még ilyen esetem nem volt. Egy arany órát árulok és a vevő szeretné megnézetni, mielőtt megveszi. Ez hogyan történik? Nem tudunk egymással kapcsolatba lépni.

Csak egy szabályos módja van.
Leüti a cuccot. Megbeszéltek egy randevút, elviszitek egy olyan emberhez, akinek az értékítéletében bízik a partnered.
Ha mégsem kéri az árut, ő adhat neked pozitív értékelést, te pedig adhatsz neki egy pozitív hangulatú semlegest. Ez azért fontos, mert ha az "üzlet nem jött létre" opciót jelölöd be, akkor már csak semleges, vagy negatív értékelést adhatsz, és csak így lehet, hogy nem fizetsz jutalékot a nem eladott áru után. Amennyiben pozitív értékelést adsz neki, akkor csak azt jelölheted be, hogy az "üzlet létrejött".
A dolog menetét érdemes a terméklapos levelezésben megbeszélni, ebben az esetben erre hivatkozva elállhat a vásárlástól.
holocen
IDÉZET(zejopy @ 2012-05-19 11:22) *
Csak egy szabályos módja van.
Leüti a cuccot. Megbeszéltek egy randevút, elviszitek egy olyan emberhez, akinek az értékítéletében bízik a partnered.
Ha mégsem kéri az árut, ő adhat neked pozitív értékelést, te pedig adhatsz neki egy pozitív hangulatú semlegest. Ez azért fontos, mert ha az "üzlet nem jött létre" opciót jelölöd be, akkor már csak semleges, vagy negatív értékelést adhatsz, és csak így lehet, hogy nem fizetsz jutalékot a nem eladott áru után. Amennyiben pozitív értékelést adsz neki, akkor csak azt jelölheted be, hogy az "üzlet létrejött".
A dolog menetét érdemes a terméklapos levelezésben megbeszélni, ebben az esetben erre hivatkozva elállhat a vásárlástól.

Nagyon szépen köszönöm!
zejopy
IDÉZET(holocen @ 2012-05-19 13:43) *
Nagyon szépen köszönöm!

smile.gif Nincs mit. Közben elgondolkodtam, hogy milyen jó, hogy az ezüstöt szeretem. Azért az ember pár ezer Ft-ot mindig könnyebben kockáztat.smile.gif
tynus12
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-17 14:45) *
A zejopy által leírt áthidaló megoldás jó lehet smile.gif
De talán Önnek is egyszerűbb lenne, ha standard postacsomagként adná fel a ruhákat. Nem akarok ebbe beleszólni, de az áru jellege indokolja ezt a speciális, drágább szállítási módot?

Köszönöm Benz, és Zejopy neked is nagyon, most már így fogok akkor hirdetni.
Benz, sajnos a standard csomag nem jó nekem, ugyanis egy domboldalban lakunk, és a szerződéses időgarantált csomagokért kijön a posta. Egy postázási napon fel kell adnom 20-30kg ruhát, és ezt sem gyalog, sem busszal nem tudom megoldani.
Próbáltam már autóval régebben, de vagy a kapunak mentem neki, vagy a szomszéd árkába tolattam bele, így döntenem kellett, hogy vagy életben maradok, vagy a vevőknek megtakarítok 85 Ft-ot. A standard csomaggal ellentétben itt garantált a másnapi kézbesítés, díjmentesen kérhető plusz kézbesítés is, hogy az ügyfélnek se kelljen érte menni.
Eddig a vevők még nem panaszkodtak ezért, sőt, mostanában, hogy a kézbesítők szinte minden településen mellőzik az értesítők hagyását, örülnek, hogy nem nekik kell szaladgálni, mert ragszám alapján nyomon követhető a neten.
Az áru jellege valóban nem indokolja, de ezidáig szerencsére azok a vevők, akik erre rákérdeztek, mind magukénak érezték a "gyerekkel gyalog csomagok postára cipelése" dolgot. Másrészt pedig nem tudhatom, mit hoz a jövő, és mit fogok még árulni, amihez nagyon jól fog ez jönni majd. A zsepi biznisz már ugrott, lévén, hogy zejopyval közel vagyunk, nem rontom az üzletét, de ilyen ínséges időkben bizony változhat még a piacképes áru fogalma:-)
zejopy
IDÉZET(tynus12 @ 2012-05-21 11:44) *
...... A zsepi biznisz már ugrott, lévén, hogy zejopyval közel vagyunk, nem rontom az üzletét, de ilyen ínséges időkben bizony változhat még a piacképes áru fogalma:-)

Ááá, ne is törődj vele. Majd valahogy megférünk. Mondjuk te halványkékeket árulsz, én meg lilát. biggrin.gif
VateraBenz
IDÉZET(tynus12 @ 2012-05-21 11:44) *
Köszönöm Benz, és Zejopy neked is nagyon, most már így fogok akkor hirdetni.
Benz, sajnos a standard csomag nem jó nekem, ugyanis egy domboldalban lakunk, és a szerződéses időgarantált csomagokért kijön a posta. Egy postázási napon fel kell adnom 20-30kg ruhát, és ezt sem gyalog, sem busszal nem tudom megoldani.
Próbáltam már autóval régebben, de vagy a kapunak mentem neki, vagy a szomszéd árkába tolattam bele, így döntenem kellett, hogy vagy életben maradok, vagy a vevőknek megtakarítok 85 Ft-ot. A standard csomaggal ellentétben itt garantált a másnapi kézbesítés, díjmentesen kérhető plusz kézbesítés is, hogy az ügyfélnek se kelljen érte menni.
Eddig a vevők még nem panaszkodtak ezért, sőt, mostanában, hogy a kézbesítők szinte minden településen mellőzik az értesítők hagyását, örülnek, hogy nem nekik kell szaladgálni, mert ragszám alapján nyomon követhető a neten.
Az áru jellege valóban nem indokolja, de ezidáig szerencsére azok a vevők, akik erre rákérdeztek, mind magukénak érezték a "gyerekkel gyalog csomagok postára cipelése" dolgot. Másrészt pedig nem tudhatom, mit hoz a jövő, és mit fogok még árulni, amihez nagyon jól fog ez jönni majd. A zsepi biznisz már ugrott, lévén, hogy zejopyval közel vagyunk, nem rontom az üzletét, de ilyen ínséges időkben bizony változhat még a piacképes áru fogalma:-)

Így már érthető, köszönöm a magyarázatot smile.gif
bando5
Sziasztok! Hogyan tudom törölni a meghirdetett termékemet? Mert már nem aktuális az eladás!
svejku
IDÉZET(bando5 @ 2012-05-21 19:16) *
Sziasztok! Hogyan tudom törölni a meghirdetett termékemet? Mert már nem aktuális az eladás!

Van rajta licit?
Szerk: látom nincs, akkor személyes menü, eladó termékek ott termék lejárttá tétele.
zejopy
IDÉZET(svejku @ 2012-05-21 19:21) *
Van rajta licit?

Nincs, és az aukció lejárt. laugh.gif
svejku
IDÉZET(zejopy @ 2012-05-21 19:24) *
Nincs, és az aukció lejárt. laugh.gif

Ezek szerint még a kérdés előtt megtalálta?
zejopy
IDÉZET(svejku @ 2012-05-21 19:28) *
Ezek szerint még a kérdés előtt megtalálta?

Szerintem lehet, hogy a lejárt termékeknél nem találja a törlést.smile.gif
Krinyo01
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az 1 forintért megnyert aukcióknál mennyit illik adni? :-)
zejopy
IDÉZET(Krinyo01 @ 2012-05-21 20:50) *
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az 1 forintért megnyert aukcióknál mennyit illik adni? :-)

Az 1 Ft-os aukció az eladó kockázata. Ha úgy érzed, vihetsz neki egy csokit. Én már kaptam és nagyon örültem, nem kimondottan a csoki miatt, hanem a gesztus miatt.
De kaptam én már csillaglehúzást is 1 Ft-os aukciónál, sőt egyszer bosszúnegatívot is. laugh.gif
Szóval, nem kell érte fizetned, ha személyes átvétel van. Ha átutalással rendezitek, akkor postaköltség + 1 Ft. Mert utalni bármennyit lehet. smile.gif
Krinyo01
Nagyon szépen köszönöm! Kár, hogy már kivonták az 1 és 2 forintost laugh.gif
bagi83
Üdvözletem.

Egy fontos kérdésem lenne,van egy termékem amit megvennének,van villámára is.
A vevőnek valószínüleg a villámár már sok lenne,amit ő ajánl,és a villámár közti különbség elenyésző,viszont én odaadnám annyiért amennyit ajánlott nekem.
Az a kérdés hogy ha leüttetem vele villámáron,de csak annyit kérek el tőle amennyit ajánlott az nem szabályellenes?
Jutalékmegkerülésről aligha lenne szó,mivel a villámár után fogom fizetni a jutalékot.

Köszönöm a választ.
svejku
IDÉZET(bagi83 @ 2012-05-22 18:16) *
Üdvözletem.

A vevőnek valószínüleg a villámár már sok lenne,amit ő ajánl,és a villámár közti különbség elenyésző,viszont én odaadnám annyiért amennyit ajánlott nekem.
Az a kérdés hogy ha leüttetem vele villámáron,de csak annyit kérek el tőle amennyit ajánlott az nem szabályellenes?
Jutalékmegkerülésről aligha lenne szó,mivel a villámár után fogom fizetni a jutalékot.

Köszönöm a választ.

Üdv! Ez szerintem teljesen szabályos, sőt, az egyetlen járható út ez esetben.
VateraBenz
IDÉZET(bagi83 @ 2012-05-22 18:16) *
Üdvözletem.

Köszönöm a választ.

Tisztelt bagi83!

Nem szabálytalan. Kevesebbet kérhet, csak többet nem.
zejopy
smile.gif Tanácskérés:

Van egy könyvem aminek az elejében van egy telefonszám (tollal). Nem az én számom.
Az áruk hibáit mindig le szoktam fényképezni, ez szerintem így korrekt és egy tollal írt bejegyzés szerintem hiba.
Viszont nagyon nem szeretném, ha valaki jelentené az aukciót és kapcsolatfelvételre való utalásként tekintenének erre, mert annak figyelmeztetés a vége és a szigorúbb fajtából.
Szerintetek hagyjam ki a képet, vagy pedig nyugodtan tegyem fel. Este töltök fel, jó volna, ha addig páran mondanátok véleményt.
Köszönöm. smile.gif

Ráadásul egy olyan könyv, ami csak nekem van a Vatin és így szerintem még pocsékabb, mert tuti, hogy azt fogják hinni, hogy jutalékot akarok kijátszani....
svejku
IDÉZET(zejopy @ 2012-05-23 11:50) *
smile.gif Tanácskérés:

Van egy könyvem aminek az elejében van egy telefonszám (tollal). Nem az én számom.
Az áruk hibáit mindig le szoktam fényképezni, ez szerintem így korrekt és egy tollal írt bejegyzés szerintem hiba.
Viszont nagyon nem szeretném, ha valaki jelentené az aukciót és kapcsolatfelvételre való utalásként tekintenének erre, mert annak figyelmeztetés a vége és a szigorúbb fajtából.
Szerintetek hagyjam ki a képet, vagy pedig nyugodtan tegyem fel. Este töltök fel, jó volna, ha addig páran mondanátok véleményt.
Köszönöm. smile.gif

Ráadásul egy olyan könyv, ami csak nekem van a Vatin és így szerintem még pocsékabb, mert tuti, hogy azt fogják hinni, hogy jutalékot akarok kijátszani....

Szia! Mindenképp jelezd beírást, és, hogy nem a te számod, a fényképen pedig takarj ki mondjuk 2 számot.
zejopy
IDÉZET(svejku @ 2012-05-23 12:05) *
Szia! Mindenképp jelezd beírást, és, hogy nem a te számod, a fényképen pedig takarj ki mondjuk 2 számot.

Köszönöm, ez tök jónak tűnik.smile.gif Majd odadugom az ujjamat.
pistineni
IDÉZET(zejopy @ 2012-05-23 11:50) *
smile.gif Tanácskérés:

Szia,
Nem tanács, csak vélemény:
Én vsz leragasztanám valamivel, ami pont akkora, és nem átlátszó. Van ez a fehér ragasztós papír, nem tudom, mi a neve, ezt lehet méretre vágni. Ill. régen, mikor még használtam audio- és videokazettákat, én mindig elraktam a hozzá csomagolt matricát, amit a címkézéshez adnak, ez is tökéletes erre a célra. Ezzel sztem nem növeled (bár nem is csökkented) a hibát, és utána nyugodtan lehet fotózni.
De Svejku ötlete is legalább ilyen jó megoldás (Már elkezdtem írni, mikor láttam, h már érkezett tanács...) smile.gif .

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-23 12:07) *
Majd odadugom az ujjamat.

Sztem a fotón utólag is kitakarhatsz 2 számjegyet.
VateraBenz
IDÉZET(svejku @ 2012-05-23 12:05) *

Ez így a helyes megoldás. Legalább 2 számjegyet ki kellene takarni.
zejopy
IDÉZET(pistineni @ 2012-05-23 12:12) *
Szia,
Nem tanács, csak vélemény:
Én vsz leragasztanám valamivel, ami pont akkora, és nem átlátszó. Van ez a fehér ragasztós papír, nem tudom, mi a neve, ezt lehet méretre vágni. Ill. régen, mikor még használtam audio- és videokazettákat, én mindig elraktam a hozzá csomagolt matricát, amit a címkézéshez adnak, ez is tökéletes erre a célra. Ezzel sztem nem növeled (bár nem is csökkented) a hibát, és utána nyugodtan lehet fotózni.
De Svejku ötlete is legalább ilyen jó megoldás (Már elkezdtem írni, mikor láttam, h már érkezett tanács...) smile.gif .
Sztem a fotón utólag is kitakarhatsz 2 számjegyet.

Köszönöm. smile.gif Asszem az ujjamat egyszerűbb lesz. Kb 300 könyv vár feltöltésre. Este miután hazaérek, még azzal bajlódom. Még jó, hogy 3 napos hétvége lesz. Szóval a lehető leggyorsabb és legegyszerűbb módon fogom. Ráadásul bevallom férfiasan, hogy képszerkesztésben nem vagyok valami nagy ász. Na jó.... finoman fogalmaztam.... biggrin.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-23 12:23) *
Ez így a helyes megoldás. Legalább 2 számjegyet ki kellene takarni.

Köszönöm.
davidmaci92
Így gondoltátok?
Második kép.smile.gif
reggel16
Szerintem tökéletes,a célnak 100%-osan megfelel.
davidmaci92
IDÉZET(reggel16 @ 2012-05-23 19:30) *
Szerintem tökéletes,a célnak 100%-osan megfelel.

smile.gif Köszi.
svejku
IDÉZET(davidmaci92 @ 2012-05-23 18:47) *
Így gondoltátok?
Második kép.smile.gif

Így.
De van ott a leírásban két betűelütés: Az alajében van egy kézzel írt telefonszám. smile.gif
zejopy
IDÉZET(svejku @ 2012-05-23 21:59) *
Így.
De van ott a leírásban két betűelütés: Az alajében van egy kézzel írt telefonszám. smile.gif

Köszönöm.smile.gif Kicsit sem vagyok fáradt. smile.gif Mindjárt javítom.
davidmaci92
IDÉZET(svejku @ 2012-05-23 21:59) *
Így.

Meg is van. smile.gif
svejku
IDÉZET(davidmaci92 @ 2012-05-23 22:14) *
Meg is van. smile.gif

A zúttörő, ahol tud segít. smile.gif
Bigdept
IDÉZET(zejopy @ 2012-05-23 12:27) *
[...]
Ráadásul bevallom férfiasan, hogy képszerkesztésben nem vagyok valami nagy ász. Na jó.... finoman fogalmaztam.... biggrin.gif
Köszönöm.

Na ezzel kapcsolatban készül már jó pár éve nekem egy okosság. De soha nem lesz kész. Egyfelől nem szeretném, ha túl hosszú lenne, pedig a Photoshop biblia (10e oldal) is vékonyka kiadvány szerintem, de a hosszú dolgokat az emberek többsége nem olvassa el. Ha meg rövid, és tömör, akkor nem rögzül. (A célcsoport 2 húgom, és unokahúgom, akik gombot nyomni, azt nagyon tudnak :-))
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.