Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Aukciózással Kapcsolatos Kérdések
Vatera.hu Fórum > Általános > Aukciók
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285
suzukimaruti
IDÉZET(hell36 @ 2012-05-30 00:41) *
helló ha valaki olyat rak fel hogy ajándék de licitel akor azt köteles vagyok ki fizetni amit licitálok mivel hogy az ajándék ként van hírdetve!!?

Jó reggelt!
Lehet, hogy az ajándék ikont értelmezed félre? Az nem azt jelenti, hogy Te kapod ajándékba, hanem azt, hogy a termék ajándéknak is kiváló. rolleyes.gif
VateraBenz
IDÉZET(hell36 @ 2012-05-30 00:41) *
helló ha valaki olyat rak fel hogy ajándék de licitel akor azt köteles vagyok ki fizetni amit licitálok mivel hogy az ajándék ként van hírdetve!!?

Tisztelt hell36!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.
Terezke43
Sziasztok !

Vásároltam aukción nem kevés pénzért egy női ruha csomagot ! Amikor megérkezett nagyon dühös lettem, mert a beígért női cuccok helyett rengeteg gyerek ruha volt
benne különféle méretekben. Ezeket én nem tudom használni! Nagyjából kb. a beígért cuccok negyede volt az ami női és a termékleírásnak megfelelt. Írtam emailt az eladónak, de
csak sajnálkozik, megoldást nem tud.
Ilyenkor mit tegyek? Adjak negatív értékelést és nyeljem be ?

A másik problémám: Május 12.-én valaki leütött egy termékemet, de fizetni azóta sem fizetett. Rákérdeztem és olyan magyarázatokat kaptam, hogy netbankon utalt (egy hete )és
ég azért nem érkezett meg. Én írtam neki, hogy ez hülyeség és jó lenne ha fizetne, mert a vatera már kiszámlázta a jutalékot.
Pénz azóta sem jött, mit tegyek?

VateraBenz
IDÉZET(Terezke43 @ 2012-05-30 15:16) *
Sziasztok !

Vásároltam aukción nem kevés pénzért egy női ruha csomagot ! Amikor megérkezett nagyon dühös lettem, mert a beígért női cuccok helyett rengeteg gyerek ruha volt
benne különféle méretekben. Ezeket én nem tudom használni! Nagyjából kb. a beígért cuccok negyede volt az ami női és a termékleírásnak megfelelt. Írtam emailt az eladónak, de
csak sajnálkozik, megoldást nem tud.
Ilyenkor mit tegyek? Adjak negatív értékelést és nyeljem be ?

Tisztelt Terezke43!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.
A másik problémám: Május 12.-én valaki leütött egy termékemet, de fizetni azóta sem fizetett. Rákérdeztem és olyan magyarázatokat kaptam, hogy netbankon utalt (egy hete )és
ég azért nem érkezett meg. Én írtam neki, hogy ez hülyeség és jó lenne ha fizetne, mert a vatera már kiszámlázta a jutalékot.
Pénz azóta sem jött, mit tegyek?

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.
zejopy
..................mert a vatera már kiszámlázta a jutalékot......

Miből gondolod, hogy a Vatera kiszámlázta a jutalékot?
Miralisz
Sziasztok!

Az a problémám, hogy a meghirdetett aukciómra érkezett egy kérdés, és sehol nem találom, hogy hogyan lehet rá választ írni. Csak olyan lehetőséget kínál mindenhol, hogy "kérdezz az eladótól", de ha rákattintok, kiírja, hogy saját magamtól nem kérdezhetek. "Válasz" opciót viszont sehol sem találtam. Mi ilyenkor a teendő? Hogyan tudok nyilvános választ írni az érdeklődőnek?
Válaszotokat előre is köszönöm!
svejku
IDÉZET(Miralisz @ 2012-05-30 19:47) *
Sziasztok!

Az a problémám, hogy a meghirdetett aukciómra érkezett egy kérdés, és sehol nem találom, hogy hogyan lehet rá választ írni. Csak olyan lehetőséget kínál mindenhol, hogy "kérdezz az eladótól", de ha rákattintok, kiírja, hogy saját magamtól nem kérdezhetek. "Válasz" opciót viszont sehol sem találtam. Mi ilyenkor a teendő? Hogyan tudok nyilvános választ írni az érdeklődőnek?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Személyes menüdben, levelesláda. ott a tárgyra kattintva.
Vagy a kapott emilben a linkre kattintva: itt válaszolhat a kérdésre.
cseppnori
Még sosem használtam a vatera PST szolgáltatását,mert nem tudom,hogy hogyan kell használni és mire jó,
mivel tud többet a személyes menümben az eladás opció alatti feltöltésnél.Én amikor termékeket töltök fel,egyenként 15-20 db-ot teszek fel.
Minden adat különböző a termékeknél,hiszen nem egyformák,akkor mit lehet érteni tömeges feltöltésen????Bocsi ,de abszolút nem értek ehhez..Valaki magyarázza már el,
miért jó ez a szolgáltatás nekem. Köszi előre is!!!!
zejopy
IDÉZET(cseppnori @ 2012-05-31 15:41) *
Még sosem használtam a vatera PST szolgáltatását,mert nem tudom,hogy hogyan kell használni és mire jó,
mivel tud többet a személyes menümben az eladás opció alatti feltöltésnél.Én amikor termékeket töltök fel,egyenként 15-20 db-ot teszek fel.
Minden adat különböző a termékeknél,hiszen nem egyformák,akkor mit lehet érteni tömeges feltöltésen????Bocsi ,de abszolút nem értek ehhez..Valaki magyarázza már el,
miért jó ez a szolgáltatás nekem. Köszi előre is!!!!

A PST-nek az a nagy előnye, hogy megőrzi az aukcióidat. A Vateránál a lejárt aukciók 30 nap után eltűnnek, menthetetlenül. Azonkívül a PST a tömeges feltöltésre jó. Én azt hiszem, ha egyediek a cuccaid, akkor kiválóan elég a személyes menüből feltölteni. smile.gif Én nem használom a PST-t, pedig eléggé sok cuccom van fent. Többet erről éppen ezért nem tudok mondani, de várj meg más véleményeket is.smile.gif
VateraBenz
IDÉZET(zejopy @ 2012-05-31 15:53) *
A PST-nek az a nagy előnye, hogy megőrzi az aukcióidat. A Vateránál a lejárt aukciók 30 nap után eltűnnek, menthetetlenül. Azonkívül a PST a tömeges feltöltésre jó. Én azt hiszem, ha egyediek a cuccaid, akkor kiválóan elég a személyes menüből feltölteni. smile.gif Én nem használom a PST-t, pedig eléggé sok cuccom van fent. Többet erről éppen ezért nem tudok mondani, de várj meg más véleményeket is.smile.gif

Jól megfogalmazta a lényeget good2.gif
zejopy
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-31 16:26) *
Jól megfogalmazta a lényeget good2.gif

Köszönöm. thank_you.gif
Miralisz
IDÉZET(svejku @ 2012-05-30 19:55) *
Személyes menüdben, levelesláda. ott a tárgyra kattintva.
Vagy a kapott emilben a linkre kattintva: itt válaszolhat a kérdésre.

Köszönöm a segítséget!
Terezke43
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-30 15:38) *
Tisztelt Terezke43!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

Nagyon szépen köszönöm a választ !
belmonte2
Sziasztok!
Ritkán vásárolok itt, biztos naiv vagyok, de az 1 Ft-os aukciókkal kapcsolatban lenne kérdésem.
Licitáltam néhány ilyen aukcióra, és mindenhol azonnal tútllicitáltak automatikus licittel.
Ezeknél az aukcióknál egy eladónak a termékeit majdnem mindig ugyanaz a vevő viszi el, vagyis az én értelmezésemben felteszik az automatikus licitet, amíg az eladónak megfelelő áron kelhet el az áru. Vagyis lehetetlen az eladó által megfelelőnek tartott ár alatt hozzájutni a termékhez.
Vagyis gyakorlatilag ez is minimáláras, nem?
Üdv rolleyes.gif
zejopy
IDÉZET(belmonte2 @ 2012-06-01 10:13) *
Sziasztok!
Ritkán vásárolok itt, biztos naiv vagyok, de az 1 Ft-os aukciókkal kapcsolatban lenne kérdésem.
Licitáltam néhány ilyen aukcióra, és mindenhol azonnal tútllicitáltak automatikus licittel.
Ezeknél az aukcióknál egy eladónak a termékeit majdnem mindig ugyanaz a vevő viszi el, vagyis az én értelmezésemben felteszik az automatikus licitet, amíg az eladónak megfelelő áron kelhet el az áru. Vagyis lehetetlen az eladó által megfelelőnek tartott ár alatt hozzájutni a termékhez.
Vagyis gyakorlatilag ez is minimáláras, nem?
Üdv rolleyes.gif

Hát nem. Ez így egyáltalán nem feltétlenül van úgy. Amiről beszélsz, az az önlicit. Ha ilyen gyanúd van, jelezd a terméklapon és a Vatera megteszi az intézkedéseit, abban az esetben, ha bizonyítást neyer a dolog. Mert ahogy értelmezem a szavaidat, te azt gondolod, hogy valamilyen megegyezés van a licitáló és az eladó között.
belmonte2
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-01 10:17) *
Hát nem. Ez így egyáltalán nem feltétlenül van úgy. Amiről beszélsz, az az önlicit. Ha ilyen gyanúd van, jelezd a terméklapon és a Vatera megteszi az intézkedéseit, abban az esetben, ha bizonyítást neyer a dolog. Mert ahogy értelmezem a szavaidat, te azt gondolod, hogy valamilyen megegyezés van a licitáló és az eladó között.

Hát megnézetem kíváncsiságképpen az utolsó mondjuk 20 eladást az egyik eladónál, ugyanaz a vevő viszi el mindig, (egy kivétellel) aki automatikusan licitál. Vagyis igen, ez a gyanúm. Vagy szeretnek egymástól vásárolni.
zejopy
IDÉZET(belmonte2 @ 2012-06-01 10:20) *
Hát megnézetem kíváncsiságképpen az utolsó mondjuk 20 eladást az egyik eladónál, ugyanaz a vevő viszi el mindig, (egy kivétellel) aki automatikusan licitál. Vagyis igen, ez a gyanúm. Vagy szeretnek egymástól vásárolni.

Tegyél be egy linket légyszi, mert így csak vaktában lehet találgatni.
belmonte2
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-01 10:29) *
Tegyél be egy linket légyszi, mert így csak vaktában lehet találgatni.

Szia. Köszi, és üdv rolleyes.gif
http://divat-ruha.vatera.hu/noi_ruhazat/no...1591888205.html
pferde
Értesítőt kaptunk az E.ON-tól, hogy településünkön hosszú ideig áramszünet lesz június és július hónapban.

Az I+ oldalam megfelelő rovatába ezt a szöveget írtam:

"Tájékoztatom Kedves Vásárlóimat, hogy településünkön

június 7, 11-12-13, 27-28.-án, és
július 3-4-5, 10-11-12, 16-17-18.-án
áramszünet lesz .
Kérem,vegyék figyelembe, hogy esetleg késve, vagy egyáltalán nem kapnak ezen idő alatt választ az e-maljeikre.
Türelmüket, megértésüket köszönöm."

A kérdésem az, hogy elegendő-e ez, ill. mit tehetnék még mást annak érdekében, hogy elkerülhetők legyenek a negatív értékelések?
(Mint tudjuk, elenyésző azoknak a vásárlóknak a száma, akik becsületesen elolvassák vásárlás előtt a bemutatkozó oldalt, bár én erre minden terméklapomon felhívom a figyelmet.)

Az áramszünet reggel fél 8-tól délután fél 5-ig fog tartani.
Néhány órás áramkimaradás természetesen nem okozna gondot, de június 7-től július 18-ig ez a 15 nap (!!!) nagyon sok, esténként a másnapi előrefőzéssel és egyéb ilyen dolgokkal leszek leterhelve, nem tudok annyi időt a sz.gép előtt tölteni, mint normális időkben.

VateraBenz
IDÉZET(pferde @ 2012-06-01 12:22) *
Értesítőt kaptunk az E.ON-tól, hogy településünkön hosszú ideig áramszünet lesz június és július hónapban.
...

Kedves pferde!

Az I+ oldalon leírt tájékoztatás sajnos nem fogja megvédeni. Esetleg még írja be az információt az automatikus vásárlási értesítőbe is.
Próbálja megoldani, hogy a problémás napokon valahol máshol meg tudja válaszolni a leveleit.
pferde
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-06-01 12:31) *
Kedves pferde!

Az I+ oldalon leírt tájékoztatás sajnos nem fogja megvédeni. Esetleg még írja be az információt az automatikus vásárlási értesítőbe is.
Próbálja megoldani, hogy a problémás napokon valahol máshol meg tudja válaszolni a leveleit.

Megtettem, valamint az összes növény-termékem (24 db.) termékfalára is beírtam a szöveget (ordító neonrózsaszínben! mosking.gif ), így már remélem, "fedve" leszek. A "kelendő" idényterméken kívül az a pár "egyéb" meg ha épp ebben az időben találna gazdára, azt éjszaka megoldom a főzés-mosás után.

Egy 99 lelkes zsák-településen lakom, innen az első kisváros, ahol (esetleg - bár fogalmam nincs, hol rolleyes.gif ) van nyilvános internet, 35 km. Oda-vissza 70 km, havi 15 alkalommal... ez kissé húzós lenne a párszáz forintos növénykéim eladása érdekében... smiley-shocked034.gif

Köszönöm azért a segítő szándékú tanácsot!
suny15
Hello,

Ilyet kiírhat egy eladó? Szerintem elég durva...

" Az „eltűnő”, nem fizető, nem jelentkező, „szórakozó” nyertes licitáló részére Fizetési meghagyásos eljárás azonnali elektronikus megindítását kezdeményezzük, melynek díja is természetesen őt terheli (bruttó 20.000Ft fix ár, + a MOKK részére fizetendő: a követelés 3%-a, min. 5.000,- Ft max. 30.000,-Ft) + a liciten megnyert termék ára, melyet természetesen a rövid eljárás végén a megadott címre postázunk. "

davidmaci92
IDÉZET(suny15 @ 2012-06-02 17:51) *
Hello,

" Az „eltűnő”, nem fizető, nem jelentkező, „szórakozó” nyertes licitáló részére Fizetési meghagyásos eljárás azonnali elektronikus megindítását kezdeményezzük, melynek díja is természetesen őt terheli (bruttó 20.000Ft fix ár, + a MOKK részére fizetendő: a követelés 3%-a, min. 5.000,- Ft max. 30.000,-Ft) + a liciten megnyert termék ára, melyet természetesen a rövid eljárás végén a megadott címre postázunk. "

Szerintem simán... mindig csak velünk lehet szórakozni? Végre egy tökös eladó a sok 0007.gif között.
agrotrade
IDÉZET(suny15 @ 2012-06-02 17:51) *

Persze, ha ő is csak "szórakozik" és nem akar a kereskedelemből megélni.
bagi83
Üdv,volna egy kérdésem,pitbull kutyát kerestem az állattartás opció alatt,de nem találtam,gondolom tilos ezt a fajtát árulni?
zejopy
IDÉZET(bagi83 @ 2012-06-03 23:06) *
Üdv,volna egy kérdésem,pitbull kutyát kerestem az állattartás opció alatt,de nem találtam,gondolom tilos ezt a fajtát árulni?

Írj be más tenyésztésre tiltott kutyafajokat. Ha találsz aukciót, akkor nem tiltott, csak éppen nincs. Talán a staffordshire is az.
Különben ezt találtam:

A "Pit Bull törvény"

A veszélyes eb tartásának feltételei:

A veszélyes és a veszélyesnek minősített ebet polgári jogi szempontból vadállatnak kell tekinteni. Tilos a pit bull terrier és keverékeinek bármely módon való szaporítása, tenyésztése - ideértve a vétlen szaporulatot is -, az országba való behozatala, kivitele, elidegenítése, reklámozása, hirdetése, bármely formában történő versenyeztetése, őrző-védő feladatokra való tartása, képzése és alkalmazása.

Tehát, ha ez a törvény él, akkor lehet, hogy nem szabad. Az aláhúzott, kivastagított rész miatt gondolom.
svejku
IDÉZET(bagi83 @ 2012-06-03 23:06) *

Üdv, nem vagyok kutyaszakértő, de ha nem találtál pitbullt, akkor vagy tilos, vagy nincs éppen senkinek eladó.
Te most tényleg pitbullt akarnál venni? blink.gif

Szerk: a francba, zejopy már megint megelőzött...
Ilyenkor már csak én szoktam őrjáratozni...
zejopy
IDÉZET(svejku @ 2012-06-03 23:20) *
Üdv, nem vagyok kutyaszakértő, de ha nem találtál pitbullt, akkor vagy tilos, vagy nincs éppen senkinek eladó.
Te most tényleg pitbullt akarnál venni? blink.gif

Szerk: a francba, zejopy már megint megelőzött...
Ilyenkor már csak én szoktam őrjáratozni...

Ja, bocs, nem tudtam, hogy zavarok. Parancsolj, pár napig tiéd a pálya.
svejku
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-04 05:05) *
Ja, bocs, nem tudtam, hogy zavarok. Parancsolj, pár napig tiéd a pálya.

Dehogy zavarsz Zep! Csak ilyen későn már nem szoktalak látni. smile.gif
Napközben lehetetlen téged megelőzni, főleg az én gépelési sebességemmel! animal-smiley-071.gif
zejopy
IDÉZET(svejku @ 2012-06-04 11:24) *
Dehogy zavarsz Zep! Csak ilyen későn már nem szoktalak látni. smile.gif
Napközben lehetetlen téged megelőzni, főleg az én gépelési sebességemmel! animal-smiley-071.gif

Na most lesz két napod.biggrin.gif Kb. smile.gif
Amúgy pedig jön a nyár, jobb, ha megszokod, bagoly vagyok eredetileg, csak az élet rámerőszakolja a korai kelést. smile.gif
Amúgy igazán megnyugtató, hogy nem zavaró a jelenlétem. tongue.gif
Na megyek vissza, vár a munka..... vomit.gif .... bocsánat a gyomrom.... ezt a részét gyűlölöm a munkámnak.... sad1.gif
Dittee
sziasztok!
a szabályzat engedi, hogy személyesen megnézzük az árut a megvétel előtt? Köszi!
VateraBenz
IDÉZET(Dittee @ 2012-06-05 12:58) *
sziasztok!
a szabályzat engedi, hogy személyesen megnézzük az árut a megvétel előtt? Köszi!

Tisztelt Dittee!

Amennyiben a személyes megtekinthetőség feltétlenül szükséges azt javasoljuk, hogy licitáljon a termékre, vagy villámár esetén kattintson az elviszem gombra az érdeklődő. Az aukció lezárta után egy automatikus e-mail-ben megkapják egymás elérhetőségeit, így a kapcsolatfelvétel létrejöhet. Amennyiben mégsem felel meg a termék az érdeklődőnek, újra lehet indítani az aukciót, a sikertelenséget pedig az értékelés készítésénél jelezni kell a Vatera felé. A két fél megegyezhet a terméklap alatt váltható üzenetekben, hogy az adásvétel sikertelensége esetén nem kötelezik egymást a termék átadására, illetve átvételére. Ez a megállapodás a terméklap alatti termékes levelezésben később is olvasható, megtalálható.
Érdemes tájékoztatni az érdeklődőt, hogy sikertelen adásvétel esetén pozitív jelzés nem adható. A semleges jelzés viszont se nem növeli se nem csökkenti a pozitív jelzések értékét.
nomad138
Sziasztok!

Tegnap egy -2-es értékelésű személy licitált az általam hirdetett termékre de a mai napra eltűnt a licit amit ő rakott rá! Ez hogy lehetséges? A Vatera nem enged negatív értékelésűt licitálni? Előre is köszönöm!
zejopy
IDÉZET(nomad138 @ 2012-06-06 14:57) *
Sziasztok!

Tegnap egy -2-es értékelésű személy licitált az általam hirdetett termékre de a mai napra eltűnt a licit amit ő rakott rá! Ez hogy lehetséges? A Vatera nem enged negatív értékelésűt licitálni? Előre is köszönöm!

Szerintem időközben inaktiválódott a tag.smile.gif Jobban jártál.biggrin.gif
Fooxfire
Lenne nekem itt egy problémám és a Vatera adminokkal szeretném felvenni a kapcsolatot !!
Egy csávó újra és ujra regisztrál megveszi a termékeimet és negatívoz engem ....
Hol tudom felveni a vaterával a kapcsolatot ?
svejku
IDÉZET(Fooxfire @ 2012-06-06 16:26) *
Lenne nekem itt egy problémám és a Vatera adminokkal szeretném felvenni a kapcsolatot !!
Egy csávó újra és ujra regisztrál megveszi a termékeimet és negatívoz engem ....

Itt a lap tetején a szürke csíkon: Kapcsolatfelvétel. Ott megkeresed a leginkább témába-vágó rovatot (Felhasználóval kapcsolatos probléma) és ott tudsz írni.
A negatívok törlését is ott tudod kérni.
zejopy
IDÉZET(Fooxfire @ 2012-06-06 16:26) *

Nehéz meccsnek nézel elébe.... nem irigyellek.
Fooxfire
IDÉZET(svejku @ 2012-06-06 16:31) *
Itt a lap tetején a szürke csíkon: Kapcsolatfelvétel. Ott megkeresed a leginkább témába-vágó rovatot (Felhasználóval kapcsolatos probléma) és ott tudsz írni.
A negatívok törlését is ott tudod kérni.

Köszönöm smile.gif

Hát amióta megvan az accunt 100% os voltam ez a majom felvett engem és csak negatívoz most is feltöltöttem ujra a terméket és már valaki nagyon érdeklődik egy másikat meg is vettek
De minden érdeklődő 1-2 hónapos szóval félek eladni akármit is
zejopy
IDÉZET(Fooxfire @ 2012-06-06 16:43) *
Köszönöm smile.gif

Hát amióta megvan az accunt 100% os voltam ez a majom felvett engem és csak negatívoz most is feltöltöttem ujra a terméket és már valaki nagyon érdeklődik egy másikat meg is vettek
De minden érdeklődő 1-2 hónapos szóval félek eladni akármit is

Megnéztem az értékeléseidet. Azt írják, hogy utalnak, de nem küldöd a cuccot. A két felhasználó között innen nem látszik összefüggés. Szóval?
Mert nem elég azt mondani, hogy azonos a két felhasználó, hanem annak meg is kell állnia. A semlegesed sem kevés.
Az utolsó mondatodat végképp nem értem. Miért félsz eladni bármit is? Neked nincs veszítenivalód. A vevő előre utal. Te majd akkor küldöd (?) az árut, ha megkaptad a pénzt.
QuickBuy
Tisztelt vatera,

van lehetőség arra hogy ideíglenes vásárlót kizárhassak ugy hogy ne tudjon licitálni és ne vásárolhasson villámáron se?
amióta ez van azóta beleszaladtam több ilyen vásárlóba aki leüti a terméket aztán mégse kell neki vagy egyáltalán nem jelentkezik
Ez még rosszabb mint a regisztrált 0-ás felhasználó, mert itt még telefonszámot se ad meg és fel se tudom hívni.

zejopy
IDÉZET(QuickBuy @ 2012-06-09 12:37) *
Tisztelt vatera,

van lehetőség arra hogy ideíglenes vásárlót kizárhassak ugy hogy ne tudjon licitálni és ne vásárolhasson villámáron se?
amióta ez van azóta beleszaladtam több ilyen vásárlóba aki leüti a terméket aztán mégse kell neki vagy egyáltalán nem jelentkezik
Ez még rosszabb mint a regisztrált 0-ás felhasználó, mert itt még telefonszámot se ad meg és fel se tudom hívni.

Mielőtt az ideiglenes felhasználói státusz létrejött, sosem csalatkoztál vevőben? smile.gif
Egyébként nincs rá mód, bár nem vagyok Vatera.
damir01
Üdvözletem!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, ha rózsaszín csekken szeretném kifizetni a vásárolt termék árát, akkor a címzett nevéhez ugye csak ezeket a adatokat kell megadni:

Név
Bank neve
Számlaszám

A csekk díja ugye a rózsaszín csekk feladási díjával azonos, nem számol fel érte külön pénzt a posta?
A fogadó banknál mi a helyzet, ők felszámolnak-e valamilyen költséget ilyen esetben?
svejku
IDÉZET(damir01 @ 2012-06-11 23:51) *
Üdvözletem!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, ha rózsaszín csekken szeretném kifizetni a vásárolt termék árát, akkor a címzett nevéhez ugye csak ezeket a adatokat kell megadni:

Név
Bank neve
Számlaszám

A csekk díja ugye a rózsaszín csekk feladási díjával azonos, nem számol fel érte külön pénzt a posta?
A fogadó banknál mi a helyzet, ők felszámolnak-e valamilyen költséget ilyen esetben?

Én annyit tudok, hogy a fogadó banknál mindenképpen felszámítanak valamennyi plusz költséget a rózsaszín csekkre, valamint a lekönyvelés ideje sem egy-két nap...
Az adatok megadásának elégségességét szerintem a postán lehet tisztázni.
Ha névre, címre küldöd az utalványt, nem bankba, akkor nincs plusz költsége a címzettnek.
A legegyszerűbb, és legolcsóbb, és leggyorsabb az eladó bankjának helyi fiókjában kp befizetni a pénzt.
De ezekről a változatokról mindenképpen értekezz az eladóddal, hogy neki melyik jó, melyik nem.
Lovascsaj5
Kedves Vatera!

Olyan problémám akadt, hogy elég elhamarkodottan értékeltem egy aukciót (negatívan ráadásul) és emiatt tartom is a kapcsolatot az értékelt eladóval, mivel meg szeretném változtani a véleményemet a következő termékről: ÚJ férfi elegáns D&G Dolve Gabbana bőr öv 130cm (1585089698). Ezzel kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni!

Köszönettel
VateraBenz
IDÉZET(Lovascsaj5 @ 2012-06-12 10:01) *
Kedves Vatera!

Olyan problémám akadt, hogy elég elhamarkodottan értékeltem egy aukciót (negatívan ráadásul) és emiatt tartom is a kapcsolatot az értékelt eladóval, mivel meg szeretném változtani a véleményemet a következő termékről: ÚJ férfi elegáns D&G Dolve Gabbana bőr öv 130cm (1585089698). Ezzel kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni!

Köszönettel

Tisztelt Lovascsaj5!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.
csrita
IDÉZET(QuickBuy @ 2012-06-09 12:37) *
Tisztelt vatera,

Csatlakozom ehhez a kérdéshez! Egy komolyabb választ érdemelnénk! Az öt év alatt nekem nem volt problémám csakis kizárólag
a 0-ás felhasználókkal, már rettegtem előre tőlük, most meg jött ez az ideiglenes felhasználó státusz, telefonszám nélkül, ezzel
az erővel nevet és e-mail címet se adjanak meg.... Megérdemelné az ELADÓ hogy kizárhassa a személyes oldalán: akarja
vagy ne akarja, hogy az "ilyen vevő" vásárolhasson tőle vagy sem.
zejopy
IDÉZET(csrita @ 2012-06-13 12:30) *
Csatlakozom ehhez a kérdéshez! Egy komolyabb választ érdemelnénk! Az öt év alatt nekem nem volt problémám csakis kizárólag
a 0-ás felhasználókkal, már rettegtem előre tőlük, most meg jött ez az ideiglenes felhasználó státusz, telefonszám nélkül, ezzel
az erővel nevet és e-mail címet se adjanak meg.... Megérdemelné az ELADÓ hogy kizárhassa a személyes oldalán: akarja

Milyen különös. A Vatera azért van, hogy eladjuk (mások megvegyék) a dolgainkat. Mégis, amikor egy vevő jön, akkor nem azt tapasztalja az ember, hogy a kellő figyelemmel (ne adj' Isten örömmel) fogadnák sokan, hanem ellenérzésekkel, előítéletekkel, sokszor ellenségesen.
Lehet, hogy én látom rosszul a kérdést (ebben CSAK Benz helyreutasítását vagyok hajlandó elfogadni), de szerintem teljesen mindegy, hogy ki az, aki vásárol. Jön a vevő, státusztól, nemtől, vallási hovatartozástól függetlenül nekiállok a dolognak. Mennek a levelek, és akkor DE CSAK AKKOR, amikor valami gubanc van, átgondolom a helyzetet és változtatok a szokásos rutinon.
Ez a változás nagyjából kétféle lehet:
1. Tapasztalanságra utaló jelek esetén veszem a fáradságot és segítek, magyarázok, esetleg linket küldök (ha egyebet is akar venni, de nem igazodik el az aukcióim között, nem ismeri a részletes keresőt), és remélem, hogy amit teszek, az a későbbi üzletkötéseiben már megmutatkozik.
2. Nemtörődöm, hanyag hozzáállás esetén pedig elindul a biztonsag@vatera.com-ra a levéltovábbítás, nagyon pontosan kommunikálva minden eseményt és a kellemetlenebbik lezárásra felkészülve, ha muszáj.
De nem hiszem, hogy eladóként (és ez mindegy, hogy profi, vagy amatőr, mindkét nevemmel ezt az elvet követem) nekem előre, valós ok nélkül el kellene döntenem bárkiről is, hogy nem üti meg azt a szintet, hogy nálam vásárolhasson. Ugyanis azért listáztam a cuccot, hogy eladjam.
Kockázat nemigen van, rettegésre nem nagyon látok okot, ugyanis az árut akkor küldöm el, ha megjött a pénz. Előfordulhat bosszúnegatív, meg persze bosszankodás, plusz munka, de a visszatérő vevőimmel is akad plusz munka, na és a kettes pontban említett módszerrel már eleve csökkentem a bennmaradó negatív esélyét.
Arról az apróságról nem is beszélve, hogyha kedvesen, emberi módon fordulunk valaki felé, akkor többségében normális reakciót is kapunk válaszul. Ha meg teljesen kuka az illető, mert ez szokott még gyakori gond lenni (pontosabban a leütés után eltűnik), akkor némi adminisztráció után mehet a jogos negatív. (Ez összességében kb 10 perc időráfordítást igényel.)
Szóval nem egészen értem ezt az össznépi felzúdulást.
Ráadásul (most elmegyek a személyes menümbe és megnézem az imádott statisztikámat) A vevőarány pont így oszlik el egy adott időszakra:
1-4 pont között: 396 termék
5-199 pont között: 375 termék
200-999 pont között: 155 termék
1000-5999 pont között: 1 termék
6000-7999 pont között 0 termék
8000-9999 pont között: 0 termék
10000- fölött: 0 termék.
Azaz tisztán és világosan lemérhető, hogy az a réteg vásárolt tőlem a legtöbbet, akik ellen ti annyira ódzkodtok. A legtöbb vevőm 5 értékelés alatt van.
Persze, ha ti úgy gondoljátok, hogy ezt a széles vásárlói réteget ki akarjátok zárni, az a ti dolgotok, én konkrétan inkább örülök nekik.
Szóval kérjétek nyugodtan, állandó rendszerességgel ezt, a Vatera nem fogja megadni a lehetőséget a kirekesztésükre, ugyanis diszkriminatív lépés lenne, ráadásul saját maga alatt vágná a fát, mert erősen mérhető forgalomcsökkenéssel járna, ami a mi eladásainkat is nagyban érintené.
VateraBenz
IDÉZET(csrita @ 2012-06-13 12:30) *

Nincs aláírásgyűjtés, ezért nem szükséges csatlakozni. Nem tervezünk további korlátozásokat.
Indítson zárt aukciókat, amennyiben szelektálni kíván a licitálók közt.

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-13 13:07) *
Milyen ...

Korrekt levezetés, köszönjük good2.gif
zejopy
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-06-13 17:30) *
Korrekt levezetés, köszönjük good2.gif

thank_you.gif rolleyes.gif
damir01
IDÉZET(svejku @ 2012-06-12 00:10) *
Én annyit tudok, hogy a fogadó banknál mindenképpen felszámítanak valamennyi plusz költséget a rózsaszín csekkre, valamint a lekönyvelés ideje sem egy-két nap...
Az adatok megadásának elégségességét szerintem a postán lehet tisztázni.
Ha névre, címre küldöd az utalványt, nem bankba, akkor nincs plusz költsége a címzettnek.
A legegyszerűbb, és legolcsóbb, és leggyorsabb az eladó bankjának helyi fiókjában kp befizetni a pénzt.
De ezekről a változatokról mindenképpen értekezz az eladóddal, hogy neki melyik jó, melyik nem.

Köszönöm a választ!
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.