Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Aukciózással Kapcsolatos Kérdések
Vatera.hu Fórum > Általános > Aukciók
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286
randomizer
IDÉZET(Sprinkler1 @ 2008-09-16 12:52) *
Igen, ezzel maximálisan egyetértek!!!!!!
Bár előre én sem értékelek csak nagyritkán, de bennem is mindig motoszkált a kérdés, hogy ki értékeljen előbb?????!!!!
Végülis a nemtetszésből fakadó negák vagy semlegesek esélye jóval nagyobb, mint hibátlan vevői teljesítés után az eladó "félreértékelése".

Én, ha feladom a csomagot, e-mailen értesítem a vevőmet a feladás tényéről és egyúttal megkérem őt, ha megkapta a csomagot, akkor értékeljen egyből.
Személyes átvételnél dettó.

Általában bejön, bár most is van olyan kedves vevőm, akinek már a második levelet küldöm, hogy értékeljen legyen kedves.

Mindegyik megoldásnak van előnye és hátránya.
Amúgy, ha venni szoktam valamit, nekem evidens, hogy én értékelek először (kivétel, ha hiányos a vett áru és később pótolja az eladó a hiányosságokat, akkor megvárom a pótlást is)

Na de hát erre van az értékelés, hogy pl. a vevő a nemtetszését kifejezhesse. És még véletlenül sem arra van az eladó értékelési lehetősége, hogy a vevőt egy bosszúnegatívval zsarolja, vagy finomabban sakkban tartsa. A vevőnek egy kötelezettsége van, a vételár teljesítése. Ezután szerintem jár neki a pozitív, minden más mellébeszélsé, és a bosszúnegatív lehetőségének fenntartása. Az eladónak van kockázata, és ezt tisztességesen be is kell vállalni.
scaevola
Pénz a számlán, a többi meg le van s.... sejted mit akarok mondani. wink.gif
randomizer
Az ebay-n az eladók már csak pozitívan értékelhetnek vagy nem értékelnek. Ez a választási lehetőségük van. A vevőket így nem tarthatják sakkban egy bosszúnegatívval. A nemfizető vevők un. unpaid item strike-ot (talán kifizetetlen tétel miatti megrovásnak lehetne fordítani) kaphatnak, és ha több ilyenjük is összegyűlik, megvonják tőlük az értékelések jogát, ha továbbra is folytatják az ámokfutást akkor inaktiválják őket.

Szerintem ez így nagyon rendben van, hiszen pont azért kapnak megrovást ha az egyetlen kötelezetségüket nem teljesítik. És ez látható is a lapjukon. Az eladónak más infóra nincs szüksége.

És hát persze innentől az eladóknak bizony jobban ki kell nyalni a vevő *** mint eddig, ha pl. az említett méretprobléma van, érdemes cserélni, stb, azazz elégedett vevőt kell produkálni, aki pozitívra értékel, de hát ez volna itt a célunk eladóknak, vagy nem?

És persze mindig lesz aki a rendszerrel visszaél, de a mai módon az értékelések a bosszúnegatívok miatt semmiféle érdemi információtartalommal nem bírnak az eladókról, pont ezért úszhatják meg a kóklerek köztünk a kipontozódást. Én úgy gondolom, az én üzletemen csak javítana egy ilyen rendszer.

IDÉZET(scaevola @ 2008-09-16 15:07) *
Pénz a számlán, a többi meg le van s.... sejted mit akarok mondani. wink.gif

Nem, nem sejtem és nem értem. Miért volna a többi lesz....va, ha a pénz a számlán van, és megadtam a pozitívot. Onnan még rengeteg dolgom van, hogy elégdett vevőm, és nekem is pozitív értékelésem legyen. Sakkban tartani a vevőt miután teljesítette az egyetlen kötelezettségét, a fizetést az az erkölcstelen.

Persze a vaterának is meg kellene változtatnia a jutalékkiszabását, azaz nem direktbe a pozitív értékeléshez kötni a jutalékot, hanem a sikeres aukcióhoz, és a már fennt említett nem fizetési megrováshoz a jóváírást.
bambooflower
IDÉZET(randomizer @ 2008-09-16 15:14) *
Az ebay-n az eladók már csak pozitívan értékelhetnek vagy nem értékelnek. Ez a választási lehetőségük van. A vevőket így nem tarthatják sakkban egy bosszúnegatívval. A nemfizető vevők un. unpaid item strike-ot (talán kifizetetlen tétel miatti megrovásnak lehetne fordítani) kaphatnak, és ha több ilyenjük is összegyűlik, megvonják tőlük az értékelések jogát, ha továbbra is folytatják az ámokfutást akkor inaktiválják őket.

Szerintem ez így nagyon rendben van, hiszen pont azért kapnak megrovást ha az egyetlen kötelezetségüket nem teljesítik. És ez látható is a lapjukon. Az eladónak más infóra nincs szüksége.

És hát persze innentől az eladóknak bizony jobban ki kell nyalni a vevő *** mint eddig, ha pl. az említett méretprobléma van, érdemes cserélni, stb, azazz elégedett vevőt kell produkálni, aki pozitívra értékel, de hát ez volna itt a célunk eladóknak, vagy nem?

És persze mindig lesz aki a rendszerrel visszaél, de a mai módon az értékelések a bosszúnegatívok miatt semmiféle érdemi információtartalommal nem bírnak az eladókról, pont ezért úszhatják meg a kóklerek köztünk a kipontozódást. Én úgy gondolom, az én üzletemen csak javítana egy ilyen rendszer.

elolvastad az ebay fórumon az új értékelési rendszerhez füzött kommentárokat is?
Razel58
IDÉZET(watchhu @ 2008-09-16 11:10) *
Nézőpont kérdése. Én mint eladó a vevő teljesítését értékelem. Megkaptam az ellenértéket, tehát a vevő teljesített, így megérdemli a pozitívot ... szerintem. Értem a másik nézetet is, abban is van igazság, csak könnyebb visszaélni vele.
Van olyan online árverezős oldal ahol az eladó nem is értékelhet semlegessel vagy negatívval, csak pozitívval. Nyílván annak is van hátulütője.
Tökéletes megoldás nincsen ... vagy legalábbis még nem találtuk meg.

Akkor ez, hogy van?

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=62533036

A vevő elküldte a pénzt,de Te mégis csak a vevő értékelése után írtál értékelést!Ráadásul negatívat.Miért?A vevő fizetett nem?Akkor a pozitív járt volna.
Orosz77
IDÉZET(sonart @ 2008-09-16 12:38) *
Tisztelt Fórumozók! Én úgy tudom,hogy ADÁS-VÉTELT értékelünk és nem csak- adást,ill.nem csak-vételt.
Ezért amikor eladtam az árut,meg kell várjam a vevő visszajelzését.Ez lehet ey értesítés,hogy rendben
megkapta az árut,vagy egyben értékelés.

Az a gond, hogy sokan semmiféle visszajelzést nem adnak, hogy megkapták, minden rendben stb. Van aki még az értékelésre sem veszi a fáradtságot már jó ideje.
watchhu
IDÉZET(bambooflower @ 2008-09-16 15:43) *
elolvastad az ebay fórumon az új értékelési rendszerhez füzött kommentárokat is?

Miket írnak?
bambooflower
IDÉZET(watchhu @ 2008-09-16 15:53) *
Miket írnak?

enyhén szólva nem aratott egyöntetü elismerést smile.gif
scaevola
IDÉZET(Razel58 @ 2008-09-16 15:43) *
Akkor ez, hogy van?

A vevő elküldte a pénzt,de Te mégis csak a vevő értékelése után írtál értékelést!Ráadásul negatívat.Miért?A vevő fizetett nem?Akkor a pozitív járt volna.

A kivétel erősíti a szabályt!? wink.gif wink.gif wink.gif
Razel58
IDÉZET(scaevola @ 2008-09-16 16:00) *
A kivétel erősíti a szabályt!? wink.gif wink.gif wink.gif

Jah! wink.gif laugh.gif
Sprinkler1
IDÉZET(randomizer @ 2008-09-16 15:03) *
Na de hát erre van az értékelés, hogy pl. a vevő a nemtetszését kifejezhesse. És még véletlenül sem arra van az eladó értékelési lehetősége, hogy a vevőt egy bosszúnegatívval zsarolja, vagy finomabban sakkban tartsa. A vevőnek egy kötelezettsége van, a vételár teljesítése. Ezután szerintem jár neki a pozitív, minden más mellébeszélsé, és a bosszúnegatív lehetőségének fenntartása. Az eladónak van kockázata, és ezt tisztességesen be is kell vállalni.

Persze, ebben is van igaszság, de tényleg mi a szösz van akkor, ha a kedves vevő mást képzel el?
Egy másik topikban pont egy hölgy panaszkodik erröl...
Pozitívan értékelte vevőjét, ő meg 2 hónap után semlegessel viszonozta.
Persze az eladónak van kockázata, de nem elhanyagolható az a tény sem, hogy a kedves vevőnek is van!!!!

Ha a képen hupililának látja, nem kérdez rá és a valóságban rózsaszín, akkor miért is kéne neki másképp értékelnie az eladót????!!!

A mai napig van olyan kedves vevőm, aki elvitte a tévémet. Ingyen lehoztuk embert vidékre,mert nem volt autója.Ingyen felvittük neki a TV-t, a párom felcipelte a bérház 3. emeletére, bevéstem neki egy szuper pozitív jelzést, és azóta nagy a csend.
Már 2 levélben (előtte személyesen) is kértem, hogy értékeljen.
Aztán majd, ha 1x eszébe jutok, ad egy semlegest, csak azért mert mondjuk elfelejtett, vagy eszébe jut, hogy az ezsüt tv nem passzol a bordó fogkeféhez??!!

Akárki szemszögéből nézzük minden oldalnak megvan a negatív és pozitív példája is.
Én nem fogok előre értékelni, csakis akkor, ha visszatérő ügyfél vagy a levelezésnél látom, hogy a korrektebb vevők közé tartozik.
Ha én veszek valamit, nekem eddig tök egyértelmű volt, hogy én értékelek először.

No azért remélem nem értesz félre, nem észt ostani akarok, csak leíram az álláspontomat. rolleyes.gif
watchhu
Én is értékeltem már negatívval olyan vevőt aki fizetett, de utána trágár volt, stb. Az esetek többségében előre küldöm az árut, s napok múlva jönnek meg az utalások. Egyszóval én is csináltam már úgy értékelést, hogy nem a teljesítést, hanem a teljes tranzakciót értékeltem. Ettől függetlenül ha választanom kéne, hogy az eladó a pénz kézhezvétele után rögtön értékeljen vagy csak a végén, akkor inkább az elsőt választanám.

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2008-09-16 16:37) *
Akárki szemszögéből nézzük minden oldalnak megvan a negatív és pozitív példája is.

Így van. Egyébként az esetek többségében megoldhatóak a félreértések, emberi kommunikáció kérdése az egész. Az értékelési rendszer fontos, de enélkül is dűlőre kell tudni jutni.
scaevola
IDÉZET(Razel58 @ 2008-09-16 15:43) *
Akkor ez, hogy van?

Ez kifejezetten bosszú negativ! "Bort iszik, de vizet prédikál". wink.gif
hytech
IDÉZET(randomizer @ 2008-09-16 15:14) *
Az ebay-n az eladók már csak pozitívan értékelhetnek vagy nem értékelnek. Ez a választási lehetőségük van.

Isten őrízzen attől,hogy bevezessék azt ami az ebay-en van.
Akkor aztán lenne itt küzdelem de olyan amibe a vatera belerokkanna.
Egész nap csak a nemfizető kis *** miatti nyomozás(neadjisten bírósági perek sokasága) meg levéláradat lenne, akár hónapokig is elhúzódó ügyekkel.
Nálunk ez kivitelezhetetlen.

Fel kell fogni,hogy ez itt nem Európa hanem még Balkán.
Itt teljes morális és erkölcsi átalakuláson kell átmennie a társadalomnak ami nem 2 év de nem is 20.
Kb. 50-60 év (egy emberöltő) mire itt javulni fog a helyzet.
A Magyar ember nem tévesztendő össze mondjuk egy Belgával,remélem érted mit akarok mondani.
Persze tisztelet a kivételnek.

Hálistennek a vateránál mindezt tudják és eszük ágában nincs bevezetni,hogy az eladó csak pozitívot adhasson.

Így a szórakozó,unatkozó,véletlenül 20 terméket leütő,variáló,éppen a kihalt családját sírató,kórházból licitáló,nem is én licitáltam típusú(és még sorolhatnám) *** igen hamar kiröppennek innen akárhány névvel is vannak jelen.

Az embereknek meg kell tanulniuk itt is,hogy ez nem játszótér.
Igenis legyen a negatívnak elrettentő ereje.
Ha majd a kezdők is felfogják azt(és úgy látom azért gyarapodik a számuk),hogy ne féljenek negatívot adni ha jogos akkor szép lassan átalakul majd a helyzet.
Persze ez hosszú években lesz mérhető...

Csak gondolj bele:
Az ebayen is el kellett telnie 10-15 évnek mire ide elértek, holott ők hozzánk képest fényévniyre vannak mind gazdaságilag mind kultúrálisan,hogy tovább ne is soroljam.
Hogy is lehetne elvárni azt,hogy ugyanolyan legyen itt mint ott.
Majd ennek is eljön az ideje.
1x talán...
watchhu
Az ebay-en a fizetés jelentős hányada online rendszereken keresztül történi, tehát a vevők könnyebben tudják igazolni a fizetés megtörténtét. A Vatera esetében ez még nem így van, tényleg nem válna be az új ebay-es rendszer.
randomizer
IDÉZET(bambooflower @ 2008-09-16 15:43) *

El. Azok az eladók nyavajognak, akik a pozitív kikényszerytésére használták a saját értékelési lehetőségüket. z egész értékelési rendszer teljesen értelmetlen volt, mindenki 97-100%-os volt. Mint ahogy itt is az. Az új rendszer sokkal jobb. Azok az eladók, akik tudják, hogy minőségi szolgáltatást képesek nyújtani nem nyavajognak, hanem örülnek, hogy végre kelválik a pejva a búzától. Itt is jól jönne.
randomizer
IDÉZET(sonart @ 2008-09-16 12:38) *
Tisztelt Fórumozók! Én úgy tudom,hogy ADÁS-VÉTELT értékelünk és nem csak- adást,ill.nem csak-vételt.
Ezért amikor eladtam az árut,meg kell várjam a vevő visszajelzését.Ez lehet ey értesítés,hogy rendben
megkapta az árut,vagy egyben értékelés.

Ez mellébeszélés, ha nem kapja meg az árut, vagy nem jelez vissza, de kifizette, akkor nem jár neki a pozitív?
randomizer
IDÉZET(hytech @ 2008-09-16 17:54) *
Isten őrízzen attől,hogy bevezessék azt ami az ebay-en van.
Akkor aztán lenne itt küzdelem de olyan amibe a vatera belerokkanna.
Egész nap csak a nemfizető kis *** miatti nyomozás(neadjisten bírósági perek sokasága) meg levéláradat lenne, akár hónapokig is elhúzódó ügyekkel.
Nálunk ez kivitelezhetetlen.

hagyjuk már ezt az ők hol vannak hozzánk képest...ebay van az egész világon, a Fülöp szigetektől kezdveaz USÁ-ig, teljesen különböző gazdasági fejlettségű kultúrák, mégis ugyanaz a szabály, sőt vannak ott magyar eladók és vevők, és nekik is működik. Ez nem fejlettség, hanem koncepció kérdése. Végis se olvastad amit írtam, az ebay rendszerében nincs vita, csak a vevő értékel, az eladó meg unpaid item strike-ot osztogathat. És offline fizetésre is. Nincs ezzel gond, meg lehetne oldani, és hidd el, az összes színvonalas eladó érdekét is szolgálná, én ezt mint eladó mondom, én szivesen vennék egy ilyen rendszert.

A negatívnak mégis milyen elrettentő ereje van szerinted? ttól rettent el, hogy teljesen jogosan negatívot vagy esetlege semlegest adj, mert félsz a bosszútól. Az egész értékelési rendszer értelmetlen így.
csabau
IDÉZET(randomizer @ 2008-09-16 19:24) *
Ez mellébeszélés, ha nem kapja meg az árut, vagy nem jelez vissza, de kifizette, akkor nem jár neki a pozitív?

nem.

miért járna ?

lehetett az amúgy sikeres üzlet során - teszem azt visszataszító, setét viselkedéssel megáldott vevő is.

az ilyennek miért járna a pozitív ?

és ha nem jelez vissza, akkor sem - nem teljesíti az aukciós oldaltól elvártakat,
postán küldött nagy értékű árunál én idegbajoskodok, megérkezett-e épségben,
vagy sem...ezt honnan tudom, ha nem jelez, vagy nem értékel ?
hytech
IDÉZET(randomizer @ 2008-09-16 19:31) *
hagyjuk már ezt az ők hol vannak hozzánk képest...ebay van az egész világon, a Fülöp szigetektől kezdveaz USÁ-ig, teljesen különböző gazdasági fejlettségű kultúrák, mégis ugyanaz a szabály, sőt vannak ott magyar eladók és vevők, és nekik is működik. Ez nem fejlettség, hanem koncepció kérdése. Végis se olvastad amit írtam, az ebay rendszerében nincs vita, csak a vevő értékel, az eladó meg unpaid item strike-ot osztogathat. És offline fizetésre is. Nincs ezzel gond, meg lehetne oldani, és hidd el, az összes színvonalas eladó érdekét is szolgálná, én ezt mint eladó mondom, én szivesen vennék egy ilyen rendszert.

A negatívnak mégis milyen elrettentő ereje van szerinted? ttól rettent el, hogy teljesen jogosan negatívot vagy esetlege semlegest adj, mert félsz a bosszútól. Az egész értékelési rendszer értelmetlen így.

hagyjuk...
Grobar
IDÉZET(randomizer @ 2008-09-16 15:03) *
A vevőnek egy kötelezettsége van, a vételár teljesítése. Ezután szerintem jár neki a pozitív,

Ismétlem magamat! Ha eltűnik a postán az áru, akkor NEM ADOK pozitívat! Én csak ezért várom meg mindig a visszajelzését! Ami lehet egy mail is! De a semmire nem fogok jutalékot fizetni, visszautalom a pénzt, kap egy semlegeset, a többit meg a postán behajtom! Szerencsére ilyen még nem fordult elő!

IDÉZET(randomizer @ 2008-09-16 19:24) *
ha nem kapja meg az árut,, de kifizette, akkor nem jár neki a pozitív?

Fizessek a semmire???? Visszakapja a pénzét, nem volt üzlet. Akkor mi lótúróra adjak pozitívat??
watchhu
IDÉZET(Grobar @ 2008-09-16 19:44) *
Ismétlem magamat! Ha eltűnik a postán az áru, akkor NEM ADOK pozitívat! Én csak ezért várom meg mindig a visszajelzését! Ami lehet egy mail is! De a semmire nem fogok jutalékot fizetni, visszautalom a pénzt, kap egy semlegeset, a többit meg a postán behajtom! Szerencsére ilyen még nem fordult elő!

Ha a Postán behajtod, akkor tulajdonképpen értékesítetted az árut (a Postának). Ez esetben nem járna a Vaterának a jutalék? Más: ha a vevőd nem kér értékbiztosítást a mondjuk 20000 ft-os termékedre és az útközben a postán elveszik, akkor Te visszautalod neki mind a 20000 ft-ot és megelégszel a Posta által fizetett pár ezer forintos kártérítéssel? Ha így van, akkor "álomeladó" vagy.
Felixbi
miért járna ?

Kedves Csaby!

Engedd meg hogy gratuláljak abból az alkalomból, hogy a mai napon Te lettél a Vaterán minden idők legaktívabb hozzászólója. Én legtöbbször passzívan de sokat tanulva olvasom gyakran rövid, tömör, de mindenképpen szellemes hozzászólásaidat. Úgy gondolom, nagyon sokan kaptak Tőled hasznos tanácsokat, tedd ezt tovább is sok sikerrel.

Üdv: Felixbi! rolleyes.gif
Grobar
IDÉZET(watchhu @ 2008-09-16 19:48) *
Ha a Postán behajtod, akkor tulajdonképpen értékesítetted az árut (a Postának). Ez esetben nem járna a Vaterának a jutalék? Más: ha a vevőd nem kér értékbiztosítást a mondjuk 20000 ft-os termékedre és az útközben a postán elveszik, akkor Te visszautalod neki mind a 20000 ft-ot és megelégszel a Posta által fizetett pár ezer forintos kártérítéssel? Ha így van, akkor "álomeladó" vagy.

Ilyen értéket, csak értékbiztosítva adok fel, mindig belekalkulálom az árba! wink.gif Mást nem fűzök hozzá, mert úgyis törölve lenne.

IDÉZET(Felixbi @ 2008-09-16 19:50) *
miért járna ?

Kedves Csaby!

Engedd meg hogy gratuláljak abból az alkalomból, hogy a mai napon Te lettél a Vaterán minden idők legaktívabb hozzászólója. Én legtöbbször passzívan de sokat tanulva olvasom gyakran rövid, tömör, de mindenképpen szellemes hozzászólásaidat. Úgy gondolom, nagyon sokan kaptak Tőled hasznos tanácsokat, tedd ezt tovább is sok sikerrel.

Üdv: Felixbi! rolleyes.gif

A múltkor is csontig, de ez most.......... laugh.gif
csabau
IDÉZET(Felixbi @ 2008-09-16 19:50) *
....
Kedves ...
...

na de most komolyan - bántottalak én Téged ? blink.gif

mi a fenének kell az ilyet észrevételezni - van így is épp elég ellenségem itt - sok is... sad.gif
Grobar
Nem értem, hogy két teljesen eltérő postot, miért mozgatnak egybe????? blink.gif
Felixbi
IDÉZET(csabau @ 2008-09-16 20:02) *

mi a fenének kell az ilyet észrevételezni - van így is épp elég ellenségem itt - sok is... sad.gif

Azért, mert én tisztellek ezért, s szerintem nem vagyok egyedül.

Ennyi.
bambooflower
IDÉZET(csabau @ 2008-09-16 20:02) *

szokjál hozzá, hogy vannak fan-jeid is smile.gif
Razel58
IDÉZET(watchhu @ 2008-09-16 20:12) *
.

Ebben egyetértünk,de ,hogy még ezt is szerkeztened kell............. huh.gif
szaboanna76
Sziasztok,segítséget kérnék!Ha az eladó megjelölte a személyes átvétel lehetőségét és én ezt választottam,elállhat-e az adásvételtől,ha nem akarok előre utalni??(Tehát postán küldené a terméket felezett költséggel.)Köszi a választ!
Anna
Grobar
IDÉZET(szaboanna76 @ 2008-09-16 20:24) *
Sziasztok,segítséget kérnék!Ha az eladó megjelölte a személyes átvétel lehetőségét és én ezt választottam,elállhat-e az adásvételtől,ha nem akarok előre utalni??(Tehát postán küldené a terméket felezett költséggel.)Köszi a választ!
Anna

Nem állhat el!
Varkonyi
Nem bizony!!
randomizer
IDÉZET(Grobar @ 2008-09-16 19:44) *

Fizessek a semmire???? Visszakapja a pénzét, nem volt üzlet. Akkor mi lótúróra adjak pozitívat??

De miért nem, hiszen a vevő fizetett, te megkaptad a pénzt, nincs veszteséged, miért ne járna neki a pozitív? És ha visszakapja a pénzét, te meg a kártérítést, akkor hol a veszteséged?

nDm igazán tudsz ésszerű indokot felhozni. és a te érdeked is lenen, hogy a kókler eladók jól láthatóan elkülönüljenek a tisztességestől. Nézd meg az ebayt, már kezdenek látszani a különbségek.

IDÉZET(csabau @ 2008-09-16 19:35) *
nem.

miért járna ?

lehetett az amúgy sikeres üzlet során - teszem azt visszataszító, setét viselkedéssel megáldott vevő is.

az ilyennek miért járna a pozitív ?

és ha nem jelez vissza, akkor sem - nem teljesíti az aukciós oldaltól elvártakat,
postán küldött nagy értékű árunál én idegbajoskodok, megérkezett-e épségben,
vagy sem...ezt honnan tudom, ha nem jelez, vagy nem értékel ?

Jó, egy setét viselkedésű ostoba volt aki fizetett, akkor miért nem értékeled negatívra azonnal ahogy fizetett azzal akommentel, hogy egy setét volt? Mert félsz a bosszútól, és sakkban akarod tartani negatívod lehetősőgével. Innentől kezdve értelmetlen az értékelési rendszer. és amúgy mit érdekel, hogy a vevő egy sötét bunkó? ha fizetett, mai itt az egyetlen kötelessége a nyertes licit után legfeljebb kizárod és kész. És ugye a szöveges értékelése a vevőknek felétékelődne, ha nem lenne lehetőség nekik negítvot adni, csak nemfizetési megrovást. Azt hiszem az ebay három iylen után megvonják a vevőtől az értékelés jogát, és valamivel több után meg ki8iltják. Ez bőven elegendő lehetne a vevők szortírozására, hiszen az eladóra csak a nem fizető vevő jelent veszélyt.
szaboanna76
Akkor mi a teendőm??Nem reagál se emailre,se sms-re,se a terméklapon..Nekem sűrgős lett volna a termék..2 hete várok.. sad.gif
Varkonyi
A szokásos protokoll...
Esetet leírni, küldeni biztonsag@vatera.com-ra, majd a megfelelő értékelés küldése.
Ennyi.
bambooflower
IDÉZET(szaboanna76 @ 2008-09-16 20:32) *
Akkor mi a teendőm??Nem reagál se emailre,se sms-re,se a terméklapon..Nekem sűrgős lett volna a termék..2 hete várok.. sad.gif

én úgy látom, szándékosan ignorál téged, hiszen ma is bejelentkezett a Vaterára. talán a vételi árat kevesli. mivel eröszakot nem tudsz tenni rajta, adj negatív értékelést. arra bizonyosan felbukkan.
Varkonyi
Azt hiszem a címet elírtam. Javítsatok ki!
Grobar
IDÉZET(randomizer @ 2008-09-16 20:30) *
De miért nem, hiszen a vevő fizetett, te megkaptad a pénzt, nincs veszteséged, miért ne járna neki a pozitív? És ha visszakapja a pénzét, te meg a kártérítést, akkor hol a veszteséged?

A pozitív akkor jár, ha sikeres volt az adás-vétel!!! Nem hiszem, hogy Ő pozitívat adna nekem. Akármilyen korrektül járok el. De hagyjuk ezt, nem volt még ilyenben részem. Mindent kézbesített idáig a posta. Az ebayt meg felejtsük már el.......
Állandóan azzal példálóznak. Kit érdekel????
csabau
helyesen írtad - .com
Grobar
IDÉZET(Varkonyi @ 2008-09-16 20:41) *
Azt hiszem a címet elírtam. Javítsatok ki!

Nem írtad el!
Varkonyi
Köszönöm!
csabau
IDÉZET(Grobar @ 2008-09-16 20:41) *
... Az ebayt meg felejtsük már el.......

tökéletesen egyetértek - EZ ITT MAGYARORSZÁG ! - már ha nem tűnne fel valakinek.

és a szele sincs itt az íbéjnek...

ja, ez meg a vatera - és ennek a szabályai szerint kell mívelni a dolgokat. wink.gif
szaboanna76
Elöször is köszi a tanácsokat,de én tényleg szeretném a terméket,poénból nem licitáltam volna rá..Más megoldás nincs?És őszintén megvallva,nem szeretnék viszontnegát kapni...
randomizer
IDÉZET(Grobar @ 2008-09-16 20:41) *
A pozitív akkor jár, ha sikeres volt az adás-vétel!!! Nem hiszem, hogy Ő pozitívat adna nekem. Akármilyen korrektül járok el. De hagyjuk ezt, nem volt még ilyenben részem. Mindent kézbesített idáig a posta. Az ebayt meg felejtsük már el.......

Azzal példálódzok, ami jobban működik, mert erre valók a példák. Te mivel példálódznál? és miért is nem lehetne ezt itt is bevezeteni?

Konkrétan miért védi, aki védi ezt a mai semmire sem jó értékelési rendszert? Ez mégis kinek jó? Nekem, mint vevőnek biztosan nem, nem segít abban, hogy megtudjam, kik a jobb eladók, mert mindenki 99-100%-os. nekem mint eladónak nem segít abban, hogy megtudjam, kik a rossz vevők, mert mindenki 99-100%-os. És ez azért van, mert a bosszúnegatívosdi azaz a kölcsönös értékelés lehetősége megakadályozza a rendszer hatékony műkösését. és ez logika, nem ebay-jel való példálódzás. Szóval hagyjuk az ebayt, és erre válaszoljatok, kinek az érdekét szolgálja a mai semmire sem jó rendszer?

És mégis mi abaj azzal a rendszerrel amit én javasolok, azaz, hogy a vevő értékelést adhasson az eladóról, míg az eladó csak szövegesn értékelhesse a vevőt, viszont nemfizetés esetén hatékony megrovást bocsáthasson ki, aminek ismétlődése a vevői privilégiumok 8értékeés stb) megvonását, vagy végső esetben a kitiltást vonná maga után?

Miért lenne baj, ha a vevőkről kiderülne ki az aki vaktában licitál és nem fizet, sőt azt ki is tiltanák, és miért lenne baj, ha ha a gyenge eladók rosszabb értékelést kapnának, és na edj isten monjuk 80-70-60%-sak lennének, míg a jobbak meg mondjuk 90? Nagyobb lenne a szórás, kontrasztosabb a kép. nyilván a 100 és a 99%-ot el kellene felejeteni, de kit érdekel, a nagy számok törvénye úgyis elnyomja a pár bosszúkisérletet.

Miért nem akartok egy kicist kinézni a csigaházból, és elgondolkodni egy teljesen más alapokon álló értékelési rendszeren, hiszen az nyilvánvaló, hogy a mostani az égvilágon semmit sem ér. Akkor meg minek fenntartani?
szaboanna76
3 üzenet a terméklaplapra,2 email és 1 sms-máris megvan az eladóm rolleyes.gif
Mindenesetre köszi minden hozzászólást,szép estét mindenkinek!
bambooflower
igen. mindennek azonban semmi köze a kiindulási kérdéshez, miszerint ki értékeljen elöbb. ha nem adhatok, csak pozitív értékelést - és az esetek túlnyomó többségében szerencsére amúgy is így van - akkor is megvárom, amíg az adás-vétel definitív lebonyolódott, és azután értékelek. mellesleg az elöre adott pozitív értékeléssel is lehet manipulálni a vevöt: lekötelez.
megtorlohun
Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha már tettem be egy árut..., már megy 8-10 órája kb, hogy ilyenkor tudom még a villám árat felvinni neki vagy már nem lehetséges ez?
watchhu
IDÉZET(megtorlohun @ 2008-09-18 15:29) *
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha már tettem be egy árut..., már megy 8-10 órája kb, hogy ilyenkor tudom még a villám árat felvinni neki vagy már nem lehetséges ez?

Szia! Egyetlen terméked van fent és azon már van villámár.
hytech
IDÉZET(watchhu @ 2008-09-18 15:31) *
Szia! Egyetlen terméked van fent és azon már van villámár.

Lehet de nem ez volt a kérdés. wink.gif

A válasz:

Igen tudod ha még nincs rajta érvényes licit.
megtorlohun
Sajnos már a licit 5500-nál jár... smile.gifsmile.gif Köszi szépen a válaszokat.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.