Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Aukciózással Kapcsolatos Kérdések
Vatera.hu Fórum > Általános > Aukciók
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283
Sencimary
Sziasztok!
Lenne egy problémám. A vevő utalt, én elküldtem a vásárolt cuccot. Viszont egy hete nem érkezett meg a címre. A vevő szeretné visszakapni a pénzét. Mondta, h kapok a postától kártérítést. De a postán hogy fogják elhinni, hogy mekkora értékű dolog volt a levélben?
98tomcsa
IDÉZET(Sencimary @ 2009-03-30 13:57) *
Sziasztok!
Lenne egy problémám. A vevő utalt, én elküldtem a vásárolt cuccot. Viszont egy hete nem érkezett meg a címre. A vevő szeretné visszakapni a pénzét. Mondta, h kapok a postától kártérítést. De a postán hogy fogják elhinni, hogy mekkora értékű dolog volt a levélben?

Szia! Ha nem értékbiztosított volt, csak ajánlott akkor kártérítésként a feladási díj 15- szörösét kapod vissza független, hogy milyen érték volt benne. Plussz a posta költséget.
98tomcsa
IDÉZET(Sencimary @ 2009-03-30 13:57) *
Sziasztok!

Szia! Ha nem értékbiztosított volt, csak ajánlott akkor kártérítésként a feladási díj 15- szörösét kapod vissza független, hogy milyen érték volt benne. Plussz a posta költséget.

Azt elfelejtettem írni, hogy a postán a feladástól számított 15.-ik munkanaptól foglalkoznak a problémáddal, akkor egy tudakozványt kell kitölteni és 30 napjuk van, hogy kiderítsék, hogy hol lehet a csomag. Tehát kb másfél-két hónap múlva kapod vissza a pénzt.
hars51
IDÉZET(98tomcsa @ 2009-03-30 14:38) *

Azt elfelejtettem írni, hogy a postán a feladástól számított 15.-ik munkanaptól foglalkoznak a problémáddal, akkor egy tudakozványt kell kitölteni és 30 napjuk van, hogy kiderítsék, hogy hol lehet a csomag. Tehát kb másfél-két hónap múlva kapod vissza a pénzt.

Talán a saját nézőpontodból legfontosabb, hogy csak a postai felkutatás eredményközlését követően ajánlott kártérítened; egyébként még kiderülhet bármi! A vevőnek meg kell várnia a Posta nyilatkozatát. (Megj. furcsa, hogy egyből a pénzt kéri vissza; volt már ilyen tapasztalatom! sory sleep.gif )

Lehet, hogy "megkapta" volna csak "nem vette át" pl. az értesítőt, mert meggondolta magát. Ilyenkor nincs kártérítés és a tételedet, csak a visszadíj kifizetését követően kaphatod vissza.

Szóval nyugi, semmi kapkodás! Nyilatkozzon a Posta. Kérd türelmét a végső válasz miatt. unsure.gif
Sencimary
IDÉZET(hars51 @ 2009-03-30 14:46) *
Talán a saját nézőpontodból legfontosabb, hogy csak a postai felkutatás eredményközlését követően ajánlott kártérítened; egyébként még kiderülhet bármi! A vevőnek meg kell várnia a Posta nyilatkozatát. (Megj. furcsa, hogy egyből a pénzt kéri vissza; volt már ilyen tapasztalatom! sory sleep.gif )

Lehet, hogy "megkapta" volna csak "nem vette át" pl. az értesítőt, mert meggondolta magát. Ilyenkor nincs kártérítés és a tételedet, csak a visszadíj kifizetését követően kaphatod vissza.

Szóval nyugi, semmi kapkodás! Nyilatkozzon a Posta. Kérd türelmét a végső válasz miatt. unsure.gif

Szia!
Már voltam a postán, ők is mondták a 15 napot.
De ez a történet azért kellemetlen, mert ez az első eladásom, eddig csak vettem. Hozzá kell tennem, hogy eddig 22 csomag sikeresen eljutott hozzám, max késett pár napot. A biztonság kedvéért lefényképeztem az ajánlott szelvényt és elküldtem e-mailben a vevőnek, nehogy azt feltételezze, hogy átvágom.
Aramir
IDÉZET(Sencimary @ 2009-03-30 14:57) *
Sziasztok!

Add meg a vevődnek a küldemény ragszámát, és kérd meg, hogy menjen be a postába, és kérdezzen rá, nincs-e ott, mert lehet, hogy nem dobtak be értesítőt, és a küldemény a postán várja, hogy átvegyék. Amúgy az is lehet, hogy csak késik, sajna előfordul, nekem a rekord két hét volt, míg célbaért egy levél.
Sencimary
IDÉZET(hars51 @ 2009-03-30 14:46) *

Még valami. Abban az esetben, ha a vevő "véletlenül nem vette át", akkor is vissza kell utalnom a pénzt?
hars51
IDÉZET(Sencimary @ 2009-03-30 15:47) *
Még valami. Abban az esetben, ha a vevő "véletlenül nem vette át", akkor is vissza kell utalnom a pénzt?

"Véletlenül" nincsen ! Vagy kapott értesítőt v. nem. Ha a Posta azt állítja, hogy kapott; akkor erre kellene hivatkozni és nem fizetni; mert ilyenkor fizetheted a visszaküldés díját a saját cuccodért és akkor már tényleg vissza kell adjad a pénzt.
Valamennyi napig a kézbesítési hivatal tárolja (csomagnál ez talán két hét - levélnél nem emlékezem), ha nem hajlandó valaki a saját levelét-csomagját segíteni-keresni, ott biztos gond van az átvételi szándékkal ! Ilyenkor kérjed küldje el mail-ben a saját hivatalának pecsétes igazolását, hogy nem kapott semmit...majd erre válaszol.

Volt egy ilyen esetem:

Két hétig nem válaszolt, majd reklamált, megkerestettem és visszajött a csomag..Úgymond nem vette át ! Ő meg állította nem is kapott értesítőt. Jeleztem, hogy nem váltom ki a visszatért csomagot + pénzért -meg fogják hivatalból semmisíteni- kérje Ő az ismételt kézbesítést. Az Ő Postahivatala méltányos volt és visszahívta a küldeményt, majd elrendeződött. De a végén már tisztára arra ment ki inkább küldjem vissza a pénzt. És a (dupla) költségem? Arról persze nem beszélt !

Ezért gondolom : meg kell várni a Postai kutatást
(Én ilyenkor szoktam kérni Ő is kerestesse a mail-ben átküldött feladóvevénnyel a saját kézbesítési hivatalában! Ez szokott hatni, vagy várakozik v. kijön a szög a zsákból.) aztán ha van kártérítés akkor fizetni. Nem előbb! Végülis együtt sírunk-nevetünk; udvarias stílusban megoldható. smile.gif

Megjegyzem ez korrekt, mert leütésével megvette, Neked munkát-költséget okozott ! Ez nincsen ingyen !
Dragunovhun
Már futó aukciónál be lehet állítani, hogy automatikus újraindulásnál hány napra induljon újra, vagy lejárttá kell tennem előbb?
konyvetNEKED
IDÉZET(Dragunovhun @ 2009-03-31 13:10) *
Már futó aukciónál be lehet állítani, hogy automatikus újraindulásnál hány napra induljon újra, vagy lejárttá kell tennem előbb?

...utóbbi...
Dragunovhun
IDÉZET(konyvetNEKED @ 2009-03-31 13:18) *
...utóbbi...

Köszi.
gusztine
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni...
Nem először járok így: Kedves leendő vásárló megnyeri a licitet vagy leüti a villámárat.Írok neki e-mailt a továbbiakról,elkérem a címét stb...és ugyebár nem válaszol,nem utalja a pénzt, semmire nem reagál.Én meg szépen fizetgetem a jutalékokat az "eladott áruk" után.
Mit lehet ilyenkor tenni??Sejtésem szerint minden eladó járt már így itt a vaterán.Én még elég új vagyok ezért fordulok hozzátok.A segítséget előre is megköszönöm!
Dragunovhun
IDÉZET(gusztine @ 2009-03-31 13:51) *
Én meg szépen fizetgetem a jutalékokat az "eladott áruk" után.

??

A jutalékot csak akkor számlázza ki a Vatera, ha sikeres értékelést készítesz. Azt meg ugye nem készítesz, mert nem jött létre az adásvétel, igaz?
zejopy
Sziasztok!
Nem először járok így: Kedves leendő vásárló megnyeri a licitet vagy leüti a villámárat.Írok neki e-mailt a továbbiakról,elkérem a címét stb...és ugyebár nem válaszol,nem utalja a pénzt, semmire nem reagál.Én meg szépen fizetgetem a jutalékokat az "eladott áruk" után.
Mit lehet ilyenkor tenni??Sejtésem szerint minden eladó járt már így itt a vaterán.Én még elég új vagyok ezért fordulok hozzátok.A segítséget előre is megköszönöm!

Ha egy bizonyos időn belül nem jelentkezik, akkor értékelheted semlegesre, a vásárlás nem jött létre, újra meghirdetheted az árut, és nem vonják le a jutalékot.
gusztine
Ahaaaaaa.....
Akkor némileg félreértelmeztem a dolgokat.Azt hittem akkor is fizetem ha nem jött létre az adás-vétel.
Pedig egész logikus a dolog laugh.gif
Nagyon köszönöm a felvilágosítást!!!
További szép napot mindenkinek! smile.gif
vargareg
Kérdés a holland aukcióban tapasztaltakhoz: holland aukcióban licitál a vevő 4-szer egymás után a termékre (nem egyszerre 4-re, ez később fontos lesz!), majd az aukció lezárta után közli, hogy véletlen volt, igazából csak egyet szeretne. Az értékelésben lehet jelezni, hogy 3 sikertelen és 1 sikeres adásvétel?
xgerdusx
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, mert nem vagyok még túl jártas itt a Vaterán.
Az egyik aukciómat szerettem volna befejezni idő előtt licittörléssel együtt.
De nem tudom, hogyan kell.
A licitál termékeknél lezártam, de azt írja, hogy 24 óra és nem todom azt sem hogy most akkor törölte-e a licitet vagy megnyeri-e akié a legmagasabb. ohmy.gif

A segítséget előre is köszönöm!

Gerda
Aramir
IDÉZET(xgerdusx @ 2009-03-31 16:26) *
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, mert nem vagyok még túl jártas itt a Vaterán.
Az egyik aukciómat szerettem volna befejezni idő előtt licittörléssel együtt.
De nem tudom, hogyan kell.
A licitál termékeknél lezártam, de azt írja, hogy 24 óra és nem todom azt sem hogy most akkor törölte-e a licitet vagy megnyeri-e akié a legmagasabb. ohmy.gif

A segítséget előre is köszönöm!

Gerda

Azzal csak azt érted el, hogy 24 óra múlva zárodjon aa aukció, attól a licit nem törlődik. Itt a kapcsolatfelvételen kell jelezni, hogy egy licitet törölni akarsz, de ehez mindkét fél beleegyezése kell, ha a vevőd ragaszkodik a licithez, akkor sajna így jártál, de próbáld megbeszélni vele.
xgerdusx
Köszi. Megpróbálom akkor majd vele megbeszélni.[size="4"][/size]
böcűs
Sziasztok!

Ments el minden e-mailt amivel tudod igazolni a kapcsolatfölvételi kisérletedet,minimum 3-szor próbáld meg elérni a vevőt,közben keresd meg a Vatera Ügyfélszolgálatát és sird el a panaszod! Nem kell azonnal rosszra gondolnod mert hátha csak amolyan kószavaterás az illető és csak hetente nézi a leveleit.A Vatera fogja figyelmeztetni a vevőt a kötelességére!Ha nem találják Ők sem akkor nyugodtan újrahirdetheted az árut.Azt azonban javaslom addig ne csinálj értékelést amig minden körülményt nem tisztáztatok mert értékelés után már nehéz akármit is csinálni!! Velem háromszor fordult elő ilyen és mindhárom korrektül rendeződött!!(nem rossz arány!!!)
WebonKft
Sziasztok!

Amíg nem értékeled az adás-vételt pozitívan addig nem kell fizetned a jutalékot. Ha nem reagál a levelekre helyezd kilátásba a negatív értékelést. Ha ez sem hatja meg akkor vágd is be neki. Persze azért hagyj némi időt. Én általában 1 hónapot szoktam várni. A levelezéseket ments el, ha bosszúnegatívra kerülne sor akkor ezzel töröltetheted az értékelést.
Kuszika73
Szervusztok!

A kérdésem az lenne, hogy mennyi ideig illik várni az eladott termékre, ha az eladóval már felvettük a kapcsolatot?
Valami mindig közbejön az eladó részéről. mad.gif Mit tehetek?

Köszönettel

Kuszika
bambooflower
IDÉZET(Kuszika73 @ 2009-04-02 19:26) *
Szervusztok!

A kérdésem az lenne, hogy mennyi ideig illik várni az eladott termékre, ha az eladóval már felvettük a kapcsolatot?

Köszönettel

Kuszika

29.-én zárult az aukció. ezt már szerintem elfelejtheted. blink.gif
margit557
Sziasztok!
Hogy lehet az eladókal felvenni a kapcsolat az az meg nézni az e-mail címét? Hiába kattintok a nevére csak az értékelések jönnek ki.
maxxx01
mit tudnék csinálni ha licitáltam 1 gucci pólóra és nem kell mert nincs pénzem és a póló amugy is kicsi rám és nem kell nem lehet vissza forditani valahogy? pls gyors válasz
WebonKft
IDÉZET(margit557 @ 2009-04-02 20:02) *
Sziasztok!
Hogy lehet az eladókal felvenni a kapcsolat az az meg nézni az e-mail címét? Hiába kattintok a nevére csak az értékelések jönnek ki.

Ha vásároltál tőle akkor: személyes menü, vásárolt áruk, sor legvégén boríték ikonra katt.
Ha csak érdekel valami akkor az adott eladó terméklapján, "kérdezzen az eladótól" katt. ( Itt nem látható e-mail cím )
WebonKft
IDÉZET(maxxx01 @ 2009-04-02 20:05) *
mit tudnék csinálni ha licitáltam 1 gucci pólóra és nem kell mert nincs pénzem és a póló amugy is kicsi rám és nem kell nem lehet vissza forditani valahogy? pls gyors válasz

ne idegeskedj a licitzárásig 3 nap hátra van és 226 Ft-on áll a poló. Valószínűleg rád fognak licitálni. ( *** vagy ha levédette ajánlatot adtál )
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(Kuszika73 @ 2009-04-02 19:26) *
Szervusztok!

Köszönettel

Kuszika

Kedves Kuszika73!

Ha a partner továbbra sem tesz lépéseket az aukció lebonyolítása érdekében, akkor az aukció zárása
után 7 nappal amennyiben nem lehet tovább várni érdemes egy üzenet írni az adásvételtől való
elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Egy utolsó felszólítást küldjön az illetőnek
a termék adásvételével kapcsolatban és küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt
a címzettnek is említse meg kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik.
A kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy az
üzenet kiküldésre került a partnernek.
Vatera_Fórum_Moderátor

Kedves maxxx01!

Amennyiben levédett ajánlatot tett és szeretné kérni a leadott licit törlését, vegye fel ügyfélszolgálatunkkal
a kapcsolatot a kapcsolatfelvételen keresztül és jelezze a licittörlési igényét. Csak kivételes esetekben és
csak akkor tudjuk az ajánlatát törölni, ha még nem zárult le az aukció. Az árverés lezárta után az adásvétel
a Ptk. szerint is érvényes és az eladó köteles a feltüntetett terméket átadni a vevőnek, amely köteles azt
átvenni. Mindkét fél akár polgári peres eljárás során is kötelezheti a másikat a termék átadására ill. átvételére!
Írjon az eladónak/vevőnek üzenetet és kérje tőle az ügyfélszolgálat által történő licittörlés engedélyezését.
Ha ez megvan vegye fel ügyfélszolgálatunkkal a kapcsolatot és jelezze a licittörlési igényét. Csak akkor
távolítjuk el a licitet ha mindkét fél kérése/engedélye a termékes levelezésben olvasható, ennek hiányában
nem teszünk eleget a licittörlésnek.
böcűs
IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-04-02 23:38) *
Kedves Kuszika73!

Ha a partner továbbra sem tesz lépéseket az aukció lebonyolítása érdekében, akkor az aukció zárása
után 7 nappal amennyiben nem lehet tovább várni érdemes egy üzenet írni az adásvételtől való
elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Egy utolsó felszólítást küldjön az illetőnek
a termék adásvételével kapcsolatban és küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt
a címzettnek is említse meg kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik.
A kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy az
üzenet kiküldésre került a partnernek.

Kedves Moderátor!Biztosan jól értem a Kuszika73-nak adott választ?Tehát akkor nem vagyok köteles mint vevő azt a magyarázatot elfogadni hogy "pont kifogyott a nagykerben ahonnét be szoktam szerezni""és megigéri hogy kb két héten belül küldi az eladó??Már két esetem is volt ilyen!!Mikor szóvá tettem akkor azt a választ kaptam hogy miért kekeckedek vele,hiszen megkapom az árut és Ő nem tehet arról hogy pont most fogyott el.Megkaptam az árut,de kb.1hónap alatt bonyolodott le az adásvétel.Nem kellett volna megvárnom mig beszerzi az eladó az árut?Nagyon pipa voltam és kellemetlenül érintett mivel sürgős lett volna.Csakhát nem tudtam a Vatera kinek adott volna igazat.A negativ az meg ugye negativ és az kinek kell??
WebonKft
IDÉZET(böcűs @ 2009-04-02 23:54) *
Kedves Moderátor!Biztosan jól értem a Kuszika73-nak adott választ?Tehát akkor nem vagyok köteles mint vevő azt a magyarázatot elfogadni hogy "pont kifogyott a nagykerben ahonnét be szoktam szerezni""és megigéri hogy kb két héten belül küldi az eladó??Már két esetem is volt ilyen!!Mikor szóvá tettem akkor azt a választ kaptam hogy miért kekeckedek vele,hiszen megkapom az árut és Ő nem tehet arról hogy pont most fogyott el.Megkaptam az árut,de kb.1hónap alatt bonyolodott le az adásvétel.Nem kellett volna megvárnom mig beszerzi az eladó az árut?

Valóban nem vagy köteles elfogadni de egy kis rugalmasság nem árt. Akár előre le is lehet tisztázni és akkor nincs gond. Alapból ha megvan a kommunikáció akkor az már fél siker.
Ha nincs akkor van az alábbi probléma....
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(böcűs @ 2009-04-02 23:54) *
Kedves Moderátor!Biztosan jól értem a Kuszika73-nak adott választ?Tehát akkor nem vagyok köteles mint vevő azt a magyarázatot elfogadni hogy "pont kifogyott a nagykerben ahonnét be szoktam szerezni""és megigéri hogy kb két héten belül küldi az eladó??Már két esetem is volt ilyen!!Mikor szóvá tettem akkor azt a választ kaptam hogy miért kekeckedek vele,hiszen megkapom az árut és Ő nem tehet arról hogy pont most fogyott el.Megkaptam az árut,de kb.1hónap alatt bonyolodott le az adásvétel.Nem kellett volna megvárnom mig beszerzi az eladó az árut?Nagyon pipa voltam és kellemetlenül érintett mivel sürgős lett volna.Csakhát nem tudtam a Vatera kinek adott volna igazat.A negativ az meg ugye negativ és az kinek kell??

Kedves böcűs!

Amennyiben a termék nincs készleten, elfogyhat stb. az eladónak ezt szerepeltetni kell a termékleírásban és a
licitáló eldöntheti, hogy elfogadja -e az általa szabott feltételeket. Ha nem szerepelt és a partnerrel nem sikerül
tisztázni a kialakult helyzetet, érdemes felhasználóval folytatott levelezést elküldeni a biztonsag@vatera.com
címre, bonyodalmak esetén a kapott ticket azonosító elküldésével lehetőség van az esetleges jogtalan értékelés
törlésére.
Orosz77

Nem kötözködés képpen: de ha nincs rá pénzed és a méret sem jó, akkor minek kell licitálni? mad.gif
pelike

hogy lehet _véletlenül_ 4-szer licitálni egymás után??? ohmy.gif mad.gif
fagyongy
Sziasztok!

Segítsetek már légyszíves megfejteni, azt, hogy én a mai napon miért kaptam figyelmeztetést- a vatera szerint megszegtem a szabályzatot...
De hogy?
Tegnap feltettem két "terméket": egy "esztergálást" 10,-ft-ért az egyéb kategóriába és egy szálláshelyet szintén 10,-ft-ért a "szabadidő, utazás" kategóriába. A termékleírásban pl. az üdülésnél az szerepelt, hogy "üdüljön olcsón a Mátrában egy csendes, nyugodt, családi házban. Akit komolyan érdekel ez az üdülés az villámáron vigye el ezt a hirdetést." Az "esztergálás" alatt hasonló - persze nem üdülés szerepelt, de az utolsó mondat ez volt. Emiatt adták volna a figyelmezetést?
Ugyanis, ha igen, akkor ennek pl. miért nem jár?

http://www.vatera.hu/uj_egyedi_uzletberend..._137419965.html

Nem hiszem, hogy 10,-ft-ért konyhabútort ad, főleg olyat nem, mint a képen van.
Én nem vagyok besúgó, nem azért írtam meg a linket- félre ne értsen senki!-egyszerűen csak nem értem...
Segítsetek már, hogy hogy hirdessem meg a szállást és a másik szolgáltatást, hogy ne legyen szabálytalan.
Köszi
scaevola
IDÉZET(fagyongy @ 2009-04-03 14:11) *
Sziasztok!

Segítsetek már légyszíves megfejteni, azt, hogy én a mai napon miért kaptam figyelmeztetést- a vatera szerint megszegtem a szabályzatot...
De hogy?
Tegnap feltettem két "terméket": egy "esztergálást" 10,-ft-ért az egyéb kategóriába és egy szálláshelyet szintén 10,-ft-ért a "szabadidő, utazás" kategóriába. A termékleírásban pl. az üdülésnél az szerepelt, hogy ... Emiatt adták volna a figyelmezetést?

Én nem vagyok besúgó, nem azért írtam meg a linket- félre ne értsen senki!-egyszerűen csak nem értem...
Segítsetek már, hogy hogy hirdessem meg a szállást és a másik szolgáltatást, hogy ne legyen szabálytalan.
Köszi

Ha megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is! wink.gif
A valós áráért! Pl: napi xy Ft/fő.
Igaz, így is kijátszod a vatot, de talán így elmegy.
fagyongy
IDÉZET(scaevola @ 2009-04-03 14:15) *

Szia!
NEM! Egyáltalán nem akarom! Egyszerűen csak leírom, mert visszaszeretném tenni a már leírt két szolgáltatást, de nem tudom, hogy mi lehetett a hiba. Én az utolsó mondatomban keresem... Ha azt nem írom oda, akkor szerinted, mehet figyelmeztetés nélkül?
Tényleg nem akarok a konyhabútorosnak rosszat, hiszem ő adta a tippet!
fagyongy

OKÉ! rolleyes.gif
És az esztergálással kapcsolatban is lenne valami tipped?
Egyszerűen arról van szó, hogy elvégzendő munkát keres az egyik ismerősöm az ilyen jellegű műhelyében...
Vagy inkább ezt hagyjam?
Köszi
fagyöngy
Vatera_Fórum_Moderátor
Sziasztok!

De hogy?
Tegnap feltettem két "terméket": egy "esztergálást" 10,-ft-ért az egyéb kategóriába és egy szálláshelyet szintén 10,-ft-ért a "szabadidő, utazás" kategóriába. A termékleírásban pl. az üdülésnél az szerepelt, hogy "üdüljön olcsón a Mátrában egy csendes, nyugodt, családi házban. Akit komolyan érdekel ez az üdülés az villámáron vigye el ezt a hirdetést." Az "esztergálás" alatt hasonló - persze nem üdülés szerepelt, de az utolsó mondat ez volt. Emiatt adták volna a figyelmezetést?

Kedves fagyongy!

Kizárólag konkrét, jól meghatározható valós termék vagy szolgáltatás hirdethető árverésre! Nem hirdethető
meg olyan aukció, amely csak arra szolgál, hogy a felhasználó egyéb futó aukcióit hirdesse. Szolgáltatás
csakis részletes leírással bocsátható aukcióra, amelyben szerepel például az adott szolgáltatás időtartalma,
vagy az elvégzett szolgáltatás darabszáma.

scaevola
IDÉZET(fagyongy @ 2009-04-03 14:21) *
OKÉ! rolleyes.gif
És az esztergálással kapcsolatban is lenne valami tipped?
Egyszerűen arról van szó, hogy elvégzendő munkát keres az egyik ismerősöm az ilyen jellegű műhelyében...
Vagy inkább ezt hagyjam?
Köszi
fagyöngy

Ilyen jellegű "elméleti" munka nem fér be egyik kategóriába sem.
Csak valami konkrét termék.
pelike
Nem nagyon értem, hogy majd 500 értékeléssel a hátad mögött miért gondolod, hogy ha felteszel valamit 10Ft-ért, amit nem 10Ft-ért akarsz eladni, akkor az szabályos lehet... Miért nem a valós árán hirdeted a "terméket"?

Sziasztok!

De hogy?

Köszi
fagyongy
IDÉZET(pelike @ 2009-04-03 14:27) *
Nem nagyon értem, hogy majd 500 értékeléssel a hátad mögött miért gondolod, hogy ha felteszel valamit 10Ft-ért, amit nem 10Ft-ért akarsz eladni, akkor az szabályos lehet... Miért nem a valós árán hirdeted a "terméket"?

Igazad van!
Megpróbálom úgy, ahogy scaevola javasolta, hátha nem zárnak ki miatta...

Remélem nem tartja rajtam A SZEMÉT wink.gif , az a "kedves" tegnapi érdeklődő, aki szerintem csak azért vásárolgat itt 1,-ft-os termékeket - teljesen rendszertelenül, nem gyűjtő módjára!!! -, hogy a szerinte szabálytalanságokat rögtön besúgja...
Ugyanis tegnap 1 órával azután, hogy felkerült az oldalra a "termék", már érdeklődött is, sőt figyelő is volt rajta- gondolom, hogy ne tévessze szem elől-, aztán a válaszomat még meg sem köszönte...
Nicket már nem is írok, nehogy rosszindúlatúnak tűnjek rolleyes.gif
fagyongy
IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-04-03 14:24) *
Kedves fagyongy!

Kizárólag konkrét, jól meghatározható valós termék vagy szolgáltatás hirdethető árverésre! Nem hirdethető
meg olyan aukció, amely csak arra szolgál, hogy a felhasználó egyéb futó aukcióit hirdesse. Szolgáltatás
csakis részletes leírással bocsátható aukcióra, amelyben szerepel például az adott szolgáltatás időtartalma,
vagy az elvégzett szolgáltatás darabszáma.

Kedves Moderátor!
Először is köszönöm a választ!
A kérdésem, hogyha az üdülést úgy hirdetem meg, ahogy a lent válaszoló két felhasználó egyike javasolta, akkor azért nem fogok figyelmeztetést kapni?
Vagyis, ha azt írom, mint megnevezés, hogy: Mátrai üdülés xy/fő/éjszaka. Ez így maradhat?

Várom a választ: fagyöngy
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(fagyongy @ 2009-04-03 14:42) *
Kedves Moderátor!
Először is köszönöm a választ!
A kérdésem, hogyha az üdülést úgy hirdetem meg, ahogy a lent válaszoló két felhasználó egyike javasolta, akkor azért nem fogok figyelmeztetést kapni?
Vagyis, ha azt írom, mint megnevezés, hogy: Mátrai üdülés xy/fő/éjszaka. Ez így maradhat?

Várom a választ: fagyöngy

Kedves fagyongy!

Amennyiben a szolgáltatást a megfelelő kategóriában, valós árral hirdeti meg, úgy nem kerül törlésre.
fagyongy
IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-04-03 16:57) *
Kedves fagyongy!

Amennyiben a szolgáltatást a megfelelő kategóriában, valós árral hirdeti meg, úgy nem kerül törlésre.

Kedves Moderátor!

Ez így jó?
http://www.vatera.hu/udules_a_matraban_144401154.html

fagyongy

Szia!
Szerinted ez így jó? És elég egyértelmű is? Vagy inkább tegyem fel 8ezerért a négy "ágyat" és akinek kevesebb kell, annak a terméklapon leírtaknak megfelelően tegyem fel külön?
Köszi

Zs

Bocs, de a lényeg lemaradt rolleyes.gif

http://www.vatera.hu/udules_a_matraban_144401154.html
scaevola
IDÉZET(fagyongy @ 2009-04-03 18:47) *
Szia!
...
Zs

Bocs, de a lényeg lemaradt rolleyes.gif
....

Nekem nincs tapasztalatom az árral kapcsolatban, de amit hiányolok, gondolom azok is akik tényleg érdelődnének, az a belsőről, elhelyezésről készült fotók.

DmT.
fagyongy
IDÉZET(scaevola @ 2009-04-03 20:44) *
Nekem nincs tapasztalatom az árral kapcsolatban, de amit hiányolok, gondolom azok is akik tényleg érdelődnének, az a belsőről, elhelyezésről készült fotók.

DmT.

Szia

Már félek feltenni képet a házról, nehogy támadható pont legyen: esetleg valaki felismeri- csakúgy egészen véletlenül rolleyes.gif és kijátszom megint a vaterát rolleyes.gif
Csak azért kérdeztelek meg, hogy egyértelmű-e a terméklapra írt infó: 1 főre 2000,-ft/nap, de mivel 4 férőhelyes ezért 4 db-ot adtam meg, mint "termék"...
Tényleg köszi a segítséget, mivel nekem még nem volt holland aukcióm, így valóban nem tudom, hogy hogy a jobb...
Zs
scaevola
IDÉZET(fagyongy @ 2009-04-03 20:51) *
Szia

Már félek feltenni képet a házról, nehogy támadható pont legyen: esetleg valaki felismeri- csakúgy egészen véletlenül rolleyes.gif és kijátszom megint a vaterát rolleyes.gif
Csak azért kérdeztelek meg, hogy egyértelmű-e a terméklapra írt infó: 1 főre 2000,-ft/nap, de mivel 4 férőhelyes ezért 4 db-ot adtam meg, mint "termék"...
Tényleg köszi a segítséget, mivel nekem még nem volt holland aukcióm, így valóban nem tudom, hogy hogy a jobb...
Zs

Azért gondolom a belsőről csak érdemes lenne feltenni.

DmT.
fagyongy
IDÉZET(scaevola @ 2009-04-03 20:53) *
Azért gondolom a belsőről csak érdemes lenne feltenni.

DmT.

Oké. Tanács megfogadva... rolleyes.gif
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.