Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Aukciózással Kapcsolatos Kérdések
Vatera.hu Fórum > Általános > Aukciók
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285
pc-network
Mit lehet tenni abban az esetben, ha egy problémás felhasználót kitiltottam, de regisztrált egy új néven és megint vásárolt tőlem, az alig pár perces friss regisztrációjával? Az eredeti regisztrációja inaktív státuszú lett. Egyáltalán nincs kedvem újra az egészet végigjátszani vele, ami miatt letiltásra került. Örültem, hogy végre megszabadultam tőle, és erre megint foglalkoznom kell vele. Remélem van valami bejáratott módja annak, ha én továbbra sem akarok ennek az embernek eladni semmit, hisz pontosan ezért tiltottam le.
zejopy
IDÉZET(pc-network @ 2011-03-15 23:39) *
Mit lehet tenni abban az esetben, ha egy problémás felhasználót kitiltottam, de regisztrált egy új néven és megint vásárolt tőlem, az alig pár perces friss regisztrációjával? Az eredeti regisztrációja inaktív státuszú lett. Egyáltalán nincs kedvem újra az egészet végigjátszani vele, ami miatt letiltásra került. Örültem, hogy végre megszabadultam tőle, és erre megint foglalkoznom kell vele. Remélem van valami bejáratott módja annak, ha én továbbra sem akarok ennek az embernek eladni semmit, hisz pontosan ezért tiltottam le.

Jelents a kapcsolatfelvételen keresztül a dolgot, mert a kitiltott felhasználók nem regisztrálhatnak újra.
Ha bebizonyosodik az egyezés, ezt a felhasználónevet is inaktiválják. Nekem volt pont ugyanilyen vevőm. smile.gif
nagyzee
IDÉZET(zejopy @ 2011-03-16 07:38) *
Jelents a kapcsolatfelvételen keresztül a dolgot, mert a kitiltott felhasználók nem regisztrálhatnak újra.
Ha bebizonyosodik az egyezés, ezt a felhasználónevet is inaktiválják. Nekem volt pont ugyanilyen vevőm. smile.gif

Nos lassan oda jutunk, hogy ha ki akarjuk szűrni a simliseket, a Vatera regisztrációt is az Okmányirodákban kell majd csinálni smile.gif
pc-network
Köszönöm! Jeleztem a vaterának.

Andikam73
Segítsetek!

Csak 18 éven felüli , " tabu erotika" könyvet hova soroljak? Melyik kategóriába?
VateraBenz
IDÉZET(Andikam73 @ 2011-03-16 10:01) *
Segítsetek!

Csak 18 éven felüli , " tabu erotika" könyvet hova soroljak? Melyik kategóriába?

Tisztelt Andikam73!

Egyéb / Erotika / Szexuális, felnőtt tartalmú újság, könyv
zejopy
IDÉZET(nagyzee @ 2011-03-16 08:37) *
Nos lassan oda jutunk, hogy ha ki akarjuk szűrni a simliseket, a Vatera regisztrációt is az Okmányirodákban kell majd csinálni smile.gif

Szia! smile.gif Jó ez így, vagy legalábbis nem baj.
A TJF státuszt én még jobban megszigorítanám. (Véreskezű zejopy. mosking.gif) Főleg, ha belegondolok abba, hogy a vevő előre utal. Legalábbis az esetek túlnyomó többségében. Különben helyesnek tartom, hogy nem a nicknév számít, hanem az ember, mert ki garantálja, hogy egy kizárás után másképpen intézné az ügyeit?
zsofika61
IDÉZET(nagyzee @ 2011-03-16 08:37) *

nature.gif laughing.gif
pc-network

Sajnos első körben elhajtott az ügyfélszolgálat azzal, hogy mivel sikerült megvásárolnia a vevőnek a terméket, így jogilag létrejött a szerződés köztem és a vevő között. Az egy cseppet sem zavarta őket, hogy én minden erőmmel azon voltam, hogy még véletlenül se lépjek semmilyen kapcsolatba a vevővel, így a tiltó listára raktam. De sajnos ezt ki lehet játszani egy új regisztrációval...
zejopy
IDÉZET(pc-network @ 2011-03-16 14:40) *
Sajnos első körben elhajtott az ügyfélszolgálat azzal, hogy mivel sikerült megvásárolnia a vevőnek a terméket, így jogilag létrejött a szerződés köztem és a vevő között. Az egy cseppet sem zavarta őket, hogy én minden erőmmel azon voltam, hogy még véletlenül se lépjek semmilyen kapcsolatba a vevővel, így a tiltó listára raktam. De sajnos ezt ki lehet játszani egy új regisztrációval...

Akkor próbáld szerintem a "Felhasználóval kapcsolatos probléma" alatt jelezni. A megfogalmazás arra irányuljon, hogy szerinted a két felhasználó ugyanaz.
zejopy
IDÉZET(Aramir @ 2011-03-15 22:33) *
Hát ezt alapossan félreértetted  laugh.gif Arra gondolt, hogy a hozzászóló honnan tudja, hogy mi a licitáló és az eladó ip címe.
Szerintem ez a fix ip címes dolog kamu, nem tudom hol hallottad/olvastad, a fix ip meg ritka mint a fehér holló. A szolgáltató meg logolja az ip-ket, így ha valami történik, akkor is előtudják szedni, hogy éppen mikor ki használta a kérdéses ip-t. Az sem véletlen, hogy a dinamikus ip-t használják inkább a szolgáltatók:

netpedia.hu/dinamikus-ip-cim

Rendben, fejet hajtok, technikai tudásom messze a kívánatos alatt marad, neked van igazad.
Ellenben most elmegyek és keresek egy vastag kötelet, nehogy tovább folytatódjon ez a mai nap. biggrin.gif
satman
Tanácsotokat szeretném kérni az alábbi ügyben:
Vevő 03.01-n leütötte a terméket. Megírtam neki a megírni valókat, nem jelentkezett. Minden hétvégén küldtem neki felszólító e-mailt, legutoljára belengettem a negatívot + ment a biztonsag@-ra is másolat.
A határidőt a tegnapi napban szabtam meg.
Semmi válasz, ma reggel bevéstem a negatívot. Rá kb. 1 percre jött a levél, hogy elnézést, elkeveredett a mail, stb., stb., a lényeg, hogy fizetne.

Igazából kitolni nem akarok az emberrel (ez az első negatívja), viszont azt sem tudom, hogy így utólag, ha még is sikerülne töröltetni az értékelést, mi lesz, ha megint csak az időt húzza?
Ráadásul ezzel a saját számból csinálnék .......et.

Ti mit tennétek?
Laraanya_v
[quote name='satman' date='2011-03-17 17:49' post='1275441']

Ti mit tennétek?

Szia! Okosat nem tudok mondani ez ügyben. smile.gif Csak az én történetemet tudom megosztani veled. Volt egy vevőm, aki hasonló "tüneteteket" mutatott. smile.gif Ő az édesapja halálára hivatkozott (megjegyzem, közben nem egy adás-vételt bonyolított le itt.. smile.gif ). Én töröltettem az értékelést, de az áru már nem kellett neki. A többi száradjon az ő lelkén. . Röviden ennyi. wub.gif
satman
Szia Laraanya_v!
Ez is valami. Írtam neki, ha utal postázok, de nem tudom megígérni, hogy a Vatera törli az értékelést...
Laraanya_v
IDÉZET(satman @ 2011-03-17 18:54) *
Szia Laraanya_v!
Ez is valami. Írtam neki, ha utal postázok, de nem tudom megígérni, hogy a Vatera törli az értékelést...

Így van. A Vatera is méltányol. Sok sikert! biggrin.gif
zejopy
IDÉZET(satman @ 2011-03-17 18:54) *
Szia Laraanya_v!

A Vaterától tudod kérni az általad adott értékelés módosítását. Az üzlet létrejöttét nem tudod megváltoztatni, tehát az marad nem létrejött.
A kapcsolatfelvételen keresztül.
Először próbálja meg ő töröltetni, ebben az esetben nem marad nyoma az egésznek, ha ez nem sikerül, akkor kérd te a módosítást.
vwPoloGTi
Sziasztok! Hadd kérdezzem már meg, hogy olyat lehet csinálni, hogy mondjuk hirdetek valamit és meglátom hogy ugyanazt a terméket más is árulja és kérdések közt van rá érdeklődő csak mondjuk drágábban árulja mint én És megkeresném a kérdezőt a termék(ei)én keresztül hogy láttam hogy kérdezte másnál nálam ennyi és annyiért viheti, vagy akár 1ft-os licitről lecsuszottak listájából. Nem tudom érthető a kérdésem smile.gif Szóval azon felül hogy ez mennyire etikus azt szeretném kérdezni hogy engedélyezett-e ilyesmi. Köszike
mucus42
IDÉZET(vwPoloGTi @ 2011-03-18 21:59) *
Sziasztok! Hadd kérdezzem már meg, hogy olyat lehet csinálni, hogy mondjuk hirdetek valamit és meglátom hogy ugyanazt a terméket más is árulja és kérdések közt van rá érdeklődő csak mondjuk drágábban árulja mint én És megkeresném a kérdezőt a termék(ei)én keresztül hogy láttam hogy kérdezte másnál nálam ennyi és annyiért viheti, vagy akár 1ft-os licitről lecsuszottak listájából. Nem tudom érthető a kérdésem smile.gif Szóval azon felül hogy ez mennyire etikus azt szeretném kérdezni hogy engedélyezett-e ilyesmi. Köszike

Szia!
Véleményem szerint abszolút nem etikus. Majd ha nagyon keres a vásárló, akkor megtalál téged is. Azonkívül más üzletét nem illik rontani.
VateraBenz
IDÉZET(vwPoloGTi @ 2011-03-18 21:59) *

Tisztelt vwPoloGTi!

Valóban nem tűnik etikus módszernek, de semmilyen szabály sem tiltja.
vwPoloGTi
IDÉZET(mucus42 @ 2011-03-19 06:22) *
Szia!
Véleményem szerint abszolút nem etikus. Majd ha nagyon keres a vásárló, akkor megtalál téged is. Azonkívül más üzletét nem illik rontani.

Én csak azt kérdeztem ütközik e szabályba nem azt hogy etikus-e mert azt érzem én is hogy nem az.. Bár egy ilyen és hasonló kijelentés után, hogy Akkor ott kell megvenni vagy el lehet akkor menni máshol megvenni hát miért ne csaphatnék le rá ÉN aki odaadom annyiért amennyit a vevő igért. Egyébként egyáltalán nem lehetne azt mondani egyértelműen, hogy a vevők nagyrésze alaposan szétnéz a vaterán mikor vásárol..
pferde
Segítséget (tanácsot) kérnék. A TeszVesz-en nem adok el, nincs is oda feltöltött termékem. Ám most állítolag azon az oldalon adtam el ezt a termékcsomagot:

http://www.teszvesz.hu/fuszerkert_a_balkon...1448137751.html

Ha bemegyek (ott) a saját oldalamra, úgy az "Eladó", mint a "Meghirdetett termék" menüpontban ez szerepel:

"Jelenleg nem hirdetsz semmit. Adj el Magyarország egyik leglátogatottabb kereskedelmi oldalán".

Hogyan létezik az, hogy egy olyan terméket adtam el a TeszVesz oldalán, amit ott meg sem hirdettem?

Köszönöm előre is a választ.
VateraBenz
IDÉZET(pferde @ 2011-03-19 20:21) *
...
Hogyan létezik az, hogy egy olyan terméket adtam el a TeszVesz oldalán, amit ott meg sem hirdettem?
Köszönöm előre is a választ.

Tisztelt pferde!

Ezt az egy termékét (talán véletlenül) meghirdette a Teszveszen is.
Most is látható: http://www.teszvesz.hu/listings/index.php?us=pferde
Toekyy
Üdv mindenkinek!

Bár régi a regisztrációm, csak most kezdtem el használni az oldalt komolyabban. Érdeklődnék a minimálár koncepciójával kapcsolatban. Ha egy licitáló az egyik termékemnél eléri a minimálárat, akkor is köteles vagyok átadni a terméket a nyertesnek, ha az aukció befejeződik az elért minimáláron (vagy minimálisan magasabb összegen)?

Előre is köszi!
zejopy
IDÉZET(Toekyy @ 2011-03-20 10:45) *
Üdv mindenkinek!

Bár régi a regisztrációm, csak most kezdtem el használni az oldalt komolyabban. Érdeklődnék a minimálár koncepciójával kapcsolatban. Ha egy licitáló az egyik termékemnél eléri a minimálárat, akkor is köteles vagyok átadni a terméket a nyertesnek, ha az aukció befejeződik az elért minimáláron (vagy minimálisan magasabb összegen)?

Előre is köszi!

Ha a licit feljebb megy a minimálárnál, akkor annyiért adtad el. A minimálár inkább egy védelem neked, hogy az alatt nem kell odaadnod.
De fizetős opció. Abban az esetben, ha nem érik el, kell valamennyit fizetned érte. Ha elérik, akkor nem.
Itt nézelődj. smile.gif
http://www.vatera.hu/help/index.php?q=minim%E1l%E1r
komlosn
Eladtam egy terméket, de a vásárló 3 időpontban is hitegetett és mégsem jött. Mit lehet tenni ilyenkor? Hogy tudom érvényesíteni azt hogy kötelessége megvenni a licitált terméket?
VateraBenz
IDÉZET(komlosn @ 2011-03-20 11:45) *
Eladtam egy terméket, de a vásárló 3 időpontban is hitegetett és mégsem jött. Mit lehet tenni ilyenkor? Hogy tudom érvényesíteni azt hogy kötelessége megvenni a licitált terméket?

Tisztelt komlosn!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.
zejopy
Kedves Benz! smile.gif

(Gyerek tobzódik a szoba előtt.
- Anya mit csinálsz? (Ugyanis amíg fényképezek, nem tévézhet. biggrin.gif)
- Kérdezek valamit és megyek vissza fényképezni.
- Tőlem kérdezel?
- Nem. Benztől, van valami, amit nem tudok.
Ifjú titánomból lemondó sóhaj távozik, beletörődve megfogja a történelem könyvét és kihajózik a konyhába. biggrin.gif)

Szóval a kérdésem a következő: Ha a szállítást az eladó vállalja (most próbálgatom ezt), akkor a szállítási sablont nem kell kitölteni?
Vagy inkább töltsem ki, és írjam oda, hogy Vaterafutár vagy standard postai csomag 0 Ft?
Hogy célszerűbb? Egyáltalán továbbenged a rendszer abban az esetben, ha egyáltalán nem töltöm ki? Ugye nem?
Köszönöm a választ! thank_you.gif
VateraBenz
IDÉZET(zejopy @ 2011-03-20 12:44) *
... Ha a szállítást az eladó vállalja (most próbálgatom ezt), akkor a szállítási sablont nem kell kitölteni?
Vagy inkább töltsem ki, és írjam oda, hogy Vaterafutár vagy standard postai csomag 0 Ft?
Hogy célszerűbb? Egyáltalán továbbenged a rendszer abban az esetben, ha egyáltalán nem töltöm ki? Ugye nem?
Köszönöm a választ! thank_you.gif

Kedves zejopy!

Mindenképpen érdemes ilyen esetben is meghatározni a szállítási módot (amit ugye Ön áll), nehogy a kedves vevő a létező legdrágábbat követelje smile.gif
Tehát, ha egy termék elmegy ajánlott küldeményként, akkor ne kérhessen futárt. Az már részletkérdés, hogy létrehoz-e minden szállítási módra egy-egy 0 forintos sablont.
kshop44
Még soha nem jártam itt! Tudna valaki segiteni hogyan kell beállitana azt hogy egy adott felhasználó ne irkálhasson hülyeségeket a termékemhez!
(Vagyis tiltó listára tenni!)

zejopy
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-03-20 14:46) *
Kedves zejopy!

Mindenképpen érdemes ilyen esetben is meghatározni a szállítási módot (amit ugye Ön áll), nehogy a kedves vevő a létező legdrágábbat követelje smile.gif
Tehát, ha egy termék elmegy ajánlott küldeményként, akkor ne kérhessen futárt. Az már részletkérdés, hogy létrehoz-e minden szállítási módra egy-egy 0 forintos sablont.

Köszönöm. thank_you.gif

IDÉZET(kshop44 @ 2011-03-20 14:57) *
Még soha nem jártam itt! Tudna valaki segiteni hogyan kell beállitana azt hogy egy adott felhasználó ne irkálhasson hülyeségeket a termékemhez!
(Vagyis tiltó listára tenni!)

Személyes menü, beállítások, személyes tiltólista.
zejopy
Kedves Benz!

Gondolkodtam. Ilyenkor feltöltéskor mindig szoktam. Zenét hallgatok, feltöltök és egyszerre két dolgon gondolkodom. Az egyik mindig aukciózással kapcsolatos. smile.gif
Szóval, ha kéri az ember azt a lehetőséget, hogy az aukció listázás előtti láthatóvá tétele, vagy ilyesmi, akkor az 100 Ft-ba kerül.
Nem értem, hogy milyen gyakorlati haszna van ennek az opciónak, egyet találtam csupán, de biztos van más is.
Szóval azt gondoltam, hogy a rutinos vásárlók úgy is rákeresnek dolgokra, hogy megfordítják a lejárat idejét, így ami leghátul van, az kerül előre. ("Így lesznek az elsőkből utolsók....." mosking.gif ) Ez talán lehet, hogy így van, de ez 100 Ft, míg egy egyszerű újraindítás csupán 3 Ft.
Szóval nem igazán jöttem rá a gyakorlati hasznára. Igazán örülnék, ha mondana valamit. smile.gif
Köszönöm. thank_you.gif
VateraBenz
IDÉZET(zejopy @ 2011-03-20 16:18) *
...
Szóval nem igazán jöttem rá a gyakorlati hasznára. Igazán örülnék, ha mondana valamit. smile.gif
Köszönöm. thank_you.gif

Kedves zejopy!

Minden eladónak saját magának kell megítélnie, hogy hasznos-e a számára ez az opció.
A magam részéről nem tudok újdonságot hozzátenni a gondolatmenetéhez smile.gif
zejopy
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-03-20 16:23) *
Kedves zejopy!

Minden eladónak saját magának kell megítélnie, hogy hasznos-e a számára ez az opció.
A magam részéről nem tudok újdonságot hozzátenni a gondolatmenetéhez smile.gif

Köszönöm. smile.gif
tynus12
IDÉZET(zejopy @ 2011-03-20 16:29) *
Köszönöm. smile.gif

Talán tudok erre okosat mondani.
Van egy nagyon ütős cuccod, akármi, amire tudod, hogy mozdulni fognak. Mondjuk egy olyan antik cuccoshoz jutottál, ami csak korlátozott számban elérhető a világon:-)
Vagy olyan buta, hogy nem akarsz rajta keresni, vagy elég egy fix összeg haszonnak, úgy gondolod, hogy felrakod fixre.
Ha listázva van ezzel az opcióval, akkor gondolom, már figyelhető is, a vevők előre kalkulálhatnak, és ha fix áron van, akkor időben leütheti.
Tudod, mint ami nemrég volt, hogy a facebookon megírták, mikor indul a cucc, és kellett frissítgetni.
Mást én sem tudok elképzelni, mire lehet jó, de most konkrétan csak a te, és az én termékeimre gondoltam, nálunk annyira nincs értelme..
evaadrienn
Sziasztok!

Volt egy adás-vételem, ahol a vevő nem írta meg a címét-elsőre szem. átvétel lett volna. A pénzt utalta, kértem tőle címet, nem írt, majd negatívan értékelt, h elvettem a pénzét.
Semlegest adtam és ismét kértem címet. Erre megírta, én feladtam, jelzett, h ok, megkapta, köszöni szépen. Most ilyenkor lehet töröltetni a negatív értékelést?
Az adásvétel létrejött, ahogy lehetett küldtem a terméket.

Köszönöm a választ!
VateraBenz
IDÉZET(evaadrienn @ 2011-03-22 10:37) *
...Most ilyenkor lehet töröltetni a negatív értékelést?
Az adásvétel létrejött, ahogy lehetett küldtem a terméket.

Köszönöm a választ!

Tisztelt evaadrienn!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.
pferde
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-03-19 20:55) *
Tisztelt pferde!

Ezt az egy termékét (talán véletlenül) meghirdette a Teszveszen is.

Valóban ez történhetett, csak az zavart meg, hogy a Teszvesz-en a személyes menümben nem mutatott eladó termékeket.

Köszönöm szépen a választ.

zejopy
Így még nem jártam, kissé tanácstalan vagyok.
Elment a szokásos nyitó sablonom, jött a válasz, hogy még egy cuccot kér.
Megírtam, hogy üsse le, ha meg szeretné venni, utána összesítek.
Na pont ez a levél visszajött. Megírtam egy új levelet, ugyanezzel a tartalommal, szintén visszajött.
Na gondoltam, akkor telefon. A hívott szám nem kapcsolható.
Itt állok a megkezdett üzlettel, a félbehagyott levelezésemmel és nem tudom, mit kellene tennem. Persze este koncert után még felhívom, de mit kell tennem, ha a telefonja kuka marad?
VateraBenz
IDÉZET(zejopy @ 2011-03-24 13:38) *
Így még nem jártam, kissé tanácstalan vagyok.
Elment a szokásos nyitó sablonom, jött a válasz, hogy még egy cuccot kér.
Megírtam, hogy üsse le, ha meg szeretné venni, utána összesítek.
Na pont ez a levél visszajött. Megírtam egy új levelet, ugyanezzel a tartalommal, szintén visszajött.
Na gondoltam, akkor telefon. A hívott szám nem kapcsolható.
Itt állok a megkezdett üzlettel, a félbehagyott levelezésemmel és nem tudom, mit kellene tennem. Persze este koncert után még felhívom, de mit kell tennem, ha a telefonja kuka marad?

Talán betelt az e-mail fiókja vagy más átmeneti probléma lépett fel. A visszaérkező üzenetben általában benne van a hiba megnevezése. Érdemes később újra próbálkozni.
zejopy
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-03-24 14:58) *
Talán betelt az e-mail fiókja vagy más átmeneti probléma lépett fel. A visszaérkező üzenetben általában benne van a hiba megnevezése. Érdemes később újra próbálkozni.

Mindenesetre elég szerencsétlen egybeesés, hogy a fiókja pont akkor telik be, amikor a telefonja is ki van kapcsolva.
Köszönöm.smile.gif Na és megnézem az okot is visszajövő levélben.
dike555
Kérlek segítsetek!

Van fent egy licitem alatt 2 felső, kb 3 hét múlva jár le, de már nagyon sokan írtak, hogy elvinnék őket xy pénzért. már van rajta licit amúgy, de jóval kevesebb,mint amit fix áron ajánlanak érte. mit tehetek, hogy oda tudjam adni?

Másik? több felsőm eladó, párosával tettem fel, de a vevőknek, az egyikből az egyik a másikból a másik felső kell....mit tudok csinálni?mindegyikre van licit?és szintén fix árakat ajánlanak.

összeválogatnak termékeim közül többet, nem egy licit alatt lévőket és h a 3 db-ot mennyiért adom el? de hogyan??mit tudok csinálni.....hogy eladhassqm tök jó áron, és nem akarom megvárni a 3 hetet...de van rajta licit ugye és nem az licitált, aki elvinni fix áron.

segítséééég!Köszönöm
VateraBenz
IDÉZET(dike555 @ 2011-03-24 20:20) *
Kérlek segítsetek!

Van fent egy licitem alatt 2 felső, kb 3 hét múlva jár le, de már nagyon sokan írtak, hogy elvinnék őket xy pénzért. már van rajta licit amúgy, de jóval kevesebb,mint amit fix áron ajánlanak érte. mit tehetek, hogy oda tudjam adni?

Másik? több felsőm eladó, párosával tettem fel, de a vevőknek, az egyikből az egyik a másikból a másik felső kell....mit tudok csinálni?mindegyikre van licit?és szintén fix árakat ajánlanak.

összeválogatnak termékeim közül többet, nem egy licit alatt lévőket és h a 3 db-ot mennyiért adom el? de hogyan??mit tudok csinálni.....hogy eladhassqm tök jó áron, és nem akarom megvárni a 3 hetet...de van rajta licit ugye és nem az licitált, aki elvinni fix áron.

segítséééég!Köszönöm

Tisztelt dike555!

Licitált aukciókon nem tud változtatni. Nem cserélheti ki a bennük kínált termékeket és nem tehet fel utólag villámárat sem.
dike555
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-03-24 21:23) *
Tisztelt dike555!

Licitált aukciókon nem tud változtatni. Nem cserélheti ki a bennük kínált termékeket és nem tehet fel utólag villámárat sem.

akkor hiába kérdezik, hogy mennyiért adnám oda?sad.gif(

és ha az licitált aki el is vinni bizonyos pénzért fix áron(ami több mint most a licitje) akkor mit tehetek? neki se adhatom oda? vagy max előrébb hozhatom neki a licitet?

nagyon köszönöm a segítséget!
VateraBenz
IDÉZET(dike555 @ 2011-03-24 21:43) *
akkor hiába kérdezik, hogy mennyiért adnám oda?sad.gif(

és ha az licitált aki el is vinni bizonyos pénzért fix áron(ami több mint most a licitje) akkor mit tehetek? neki se adhatom oda? vagy max előrébb hozhatom neki a licitet?

nagyon köszönöm a segítséget!

Hiába kérdezik. A licit nyertesének kell átadni a terméket a kialakult áron.
Terméklapos levelezésben nem állapodhatnak meg ennél magasabb árban, mert az jutalékelkerülésnek számít.
dike555
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-03-24 21:51) *
Hiába kérdezik. A licit nyertesének kell átadni a terméket a kialakult áron.
Terméklapos levelezésben nem állapodhatnak meg ennél magasabb árban, mert az jutalékelkerülésnek számít.

Azt szeretném még megkérdezni, hogy hogyan lehet úgy feltenni terméket, hogy licitálhassanak rá, de legyen ott egy fix ár is, amiért ha akarja valaki annyiért elviheti. ezt nem sikerült megoldanom, azért estem ebbe a csapdába, h most hiába ajánlanak tök jó összegeket, nem tudom eladni, a licit végéig, sőt utána se más áron,jobb áron,mint esetleg a licit vége.
zejopy
IDÉZET(dike555 @ 2011-03-24 22:28) *
Azt szeretném még megkérdezni, hogy hogyan lehet úgy feltenni terméket, hogy licitálhassanak rá, de legyen ott egy fix ár is, amiért ha akarja valaki annyiért elviheti. ezt nem sikerült megoldanom, azért estem ebbe a csapdába, h most hiába ajánlanak tök jó összegeket, nem tudom eladni, a licit végéig, sőt utána se más áron,jobb áron,mint esetleg a licit vége.

A villám ár mezőt is ki kell töltened. A villámár az az összeg, amennyiért bárki, bármikor elviheti.
Kuszy001
Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó helyen, de érdeklődni szeretnék, hogy eddig tudtam licitálni, mai naptól nem enged. Vettem kb. 6 db terméket, max2500 Ft összárban. Ellenőrzött vásárló vagyok, amire a státusz azt írja, korlátlan licitálási és vásárlási lehetőség... Akkor nem értem.
Válaszod előre is köszönöm: Péter
zejopy
IDÉZET(Kuszy001 @ 2011-03-25 16:14) *
Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó helyen, de érdeklődni szeretnék, hogy eddig tudtam licitálni, mai naptól nem enged. Vettem kb. 6 db terméket, max2500 Ft összárban. Ellenőrzött vásárló vagyok, amire a státusz azt írja, korlátlan licitálási és vásárlási lehetőség... Akkor nem értem.

Ez azért van, mert még nincs értékelésed. Ha ezeket a vásárlásokat lezárod, akkor újra vásárolhatsz. Ha pedig több értékelésed lesz, akkor már nem lesz semmilyen korlátozás.
VateraBenz
IDÉZET(Kuszy001 @ 2011-03-25 16:14) *
Sziasztok!

Tisztelt Kuszy001!

A korlátozás pontos feltételeiről, illetve annak működéséről bővebb információt nem áll módunkban kiadni, de a vásárlási limit fennállásáról és alkalmazásáról megfelelő tájékoztatást kap akkor, ha adott tranzakcióját vásárlási limit miatt nem teljesítheti. Egyben a Vatera a vásárlási limit feloldásának módjáról is tájékoztatja.

A korlátozás automatikusan feloldódik, amennyiben a következő feltételek teljesülnek:
- befejeződnek azok az aukciók, amelyekre érvényes licitet adott le, vagy
- adásvételeit értékeli, esetleg
- teljes jogú felhasználói státuszt kap.
zsofika61
Sziasztok!

SOS szeretnék választ kapni, mert nem tudok belépni a személyes menümbe , amíg nem értékelek. De mivel a termék elveszett a postán , ilyenkor mit kell bejelölni. Létrejött, pozitív? Vagy nem jött létre , semleges?
Várjuk, hogy a posta visszajelezzen , tértisen lett feladva.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.