Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Segítséget Kérnék, Szútalanításhoz!
Vatera.hu Fórum > Kategória témák > Régiségek, műtárgyak
monnicca
kedves gyűjtőtársak,

kérem, aki tud, segítsen, hogyan, mivel szútalaníthatnék kisebb tárgyakat?
hol kaphatok ilyen szert?
mindenki segítségét köszönöm, monika
ukrsanya
Helo monnicca a kérdés megoldására több féle lehetőség van, 1)bármelyik nagyobb festék áruházban kapni sziladekor szilemon szúölőt ezt vagy ecsetel vagy mártásal érdemes felhordani kiseb butor alkatrészekhez jó .2)Gázositás a darabb méretétől függően vagy gáz kamra,vagy nejlon zsák jól szigetelő beleteszük adarabot 1-2hétig gázosityuk majd szelőztetés kelneki.Nagyobb restaurátor mühelyeknél érdemes érdeklődni.Esetleg resturátor kelékeket forgalmazóknála neten talász belőluk jó párat.Röviden enyi.F Sándor
monnicca
IDÉZET(ukrsanya @ 2007-08-07 21:56) *
Helo monnicca a kérdés megoldására több féle lehetőség van, 1)bármelyik nagyobb festék áruházban kapni sziladekor szilemon szúölőt ezt vagy ecsetel vagy mártásal érdemes felhordani kiseb butor alkatrészekhez jó .2)Gázositás a darabb méretétől függően vagy gáz kamra,vagy nejlon zsák jól szigetelő beleteszük adarabot 1-2hétig gázosityuk majd szelőztetés kelneki.Nagyobb restaurátor mühelyeknél érdemes érdeklődni.Esetleg resturátor kelékeket forgalmazóknála neten talász belőluk jó párat.Röviden enyi.F Sándor

kedves Sándor,
nagyon köszönöm válaszát. még annyit áruljon el nekem, gázosítani mivel lehet?
üdv, monika
kleona
IDÉZET(monnicca @ 2007-08-06 13:36) *
kedves gyűjtőtársak,

Trafó olaj!Nincs kellemetlen szag,olcsó!Villanyszerelők,nagyüzemeknél egy kedves mosolyért adnak!!!! wink.gif tongue.gif
magda55
IDÉZET(kleona @ 2007-08-27 06:55) *
Trafó olaj!Nincs kellemetlen szag,olcsó!Villanyszerelők,nagyüzemeknél egy kedves mosolyért adnak!!!! wink.gif tongue.gif

Nitróhigítóval átkenni, néhány nap alatt elillan a bűz, garantált szútlanodás
robert.h
IDÉZET(monnicca @ 2007-08-06 12:36) *
kedves gyűjtőtársak,

A már említett szer böcsületes neve Xyladekor Xylamon (csak hogy rá tudj keresni neten).
Már fényezett-vagy csiszolt, de még nem lakkozott/politúrozott- felületen érdemesebb inkább injekcióstűvel
a lyukakba juttatni (babra munka, de ha ecseteled, nagyon "felhúzza" az anyag szálait), bútor alján/hátulján lehet ecsettel.
Állítólag formalint is lehet használni ilyesmire-akár injektálva, akár lefóliázva a darabot és párologtatva, de ezt jómagam még nem próbáltam.

blero3
Sziasztok! Nekem bevált azért merrem ajánlani,Szutalanit és konzerválja a fát. a SZINTELEN SZAKTALAN PETROLEUMOT.
csabau
meg eladhatatlanná teszi, az is biztos - hacsak nem valami új találmány a " SZINTELEN SZAKTALAN PETROLEUMOT"
azt a bűzt az életben nem szellőzi ki...
konkurrencia...vagy csak a "jóindulat" ?

csaby laugh.gif
Zahune
Üdv mindenkinek!

És próbáltam szútalanítani egy XIX. század végi rekamiét és az én tapasztalatom szerint az ecsetelés nem megoldás, ugyanis ecsetelés után nem állt meg a szúk támadása, ugyanúgy "fűrészporos" volt a padló a bútor alatt. Valószínűleg azért lehet ez, mert a kacskaringós járatokban légbuborék alakul ki, így a szú nem nagyon találkozik a szúirtószerrel, a levegő meg kitart neki addig, amíg a szer felszívódik és már nem zárja el a járatát (nem biológus vagyok, ha hülyeséget írok, azért van). Az injekcióstűvel történő kezelés lett csak eredményes, de ez valóban eléggé macerás. Én Xyladecort használtam hozzá, de tudom ajánlani a nitrohígítót is, mert annak tényleg hamarabb elszáll a bűze (ezt kb. egy hétig kellett szellőztetni, míg mikor nitróalapú festékkel festek/festünk, az sokkal hamarabb elviselhetővé válik) és az sem sokkal "állatbarátabb". Gázosításról is hallottam, aki ezt alkalmazta, az hordókhoz használt kénszalagot égetett el a lefóliázott bútor alatt azon az alapon, hogy ha a hordókat sterilizálja, ehhez is jó lesz. Neki be is vált.
Arturkiraly
IDÉZET(monnicca @ 2007-08-06 12:36) *
kedves gyűjtőtársak,

Kedves Gyűjtőtárs ! Én azt hallottam, hogy a leghatékonyabb az, ha egy nylon zsákba béteszünk egy fél zacskó háztartási vattát majd arra ráfúvunk - már a zsákban - egy flaskányi chemotox vagy más rovarirtót és a tárgyat ezután bégyömöszölve az zacskóba annak száját jól lekötjük vala, majd az szúk bévül peniglen blink.gif ... A benntartás időtartama ne legyen kevesebb két hétnél!! Állítólag a múzeumok is így gázosítanak kisebb darabokat tartósítás során. A tárgy kiszellőzik pár nap alatt ha kiveszi. Jószerencsét! rolleyes.gif Arturkiraly
Viragatti
Uff

A nitrohigítóval nem kell fukarul bánni, jó bőven használjuk, így belészívódik a fába, íj módon bizonyos hogy nem éli túl a kis dög, belé fullad. mondjuk én olyan tárgyon próbáltam ami csupasz fa, festettel mondjuk a járatba inyektált szert én is tudnám javasolni, ugyani a festéken nem valószínű hogy beszívódik, egy 60-70 éves mángorlón. baja nem lett a szúk is elmentek. Én csak ajánlani tudom
EMERGE
Üdv, létezik egy szer: XYLAMON. Ez egy direkt szútalanító szer. Az eddigi beírásokat láttam. A nylon tasakos megoldás az jó. Ez tutira kiöli a szút.
Üdv.: EMERGE.
Ui, nem tudom aktuális-e még a kérdés.
Kuvaszka
Szép napot!
Kis tárgyak legegyszerűbb szútalanitása : A sütődet bekapcsolod legmagasabb fokozatára, kb 10 percig , aztán leveszed közepesre és beteszed a tárgyat , bent hagyod vagy 15' percig !
Egy másik , tedd bele egy zacskóba és be a fagyasztóládába vagy 2 napig , biztos hogy nem marad élve ami benne van ! Üdv Kuvaszka
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.