Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Visszaküldés!
Vatera.hu Fórum > Kategória témák > Divat, ruha
anyatimi
Tisztelt Vatera!
Vásároltam 1 cipőt,ami használt,de jó állapotúnak volt feltüntetve!Rákérdeztem az eladótól van-e kopás rajta?Azt irta nincs!
Megkaptam a cipőt és a jó állapotú el van szakadva és kopva!Persze a szakadásról említést sem tett!Köteles-e visszavenni és a pénzemet visszaadni?
Köszönettel anyatimi mad.gif
VateraBenz
IDÉZET(anyatimi @ 2011-11-08 08:12) *
Tisztelt Vatera!
Vásároltam 1 cipőt,ami használt,de jó állapotúnak volt feltüntetve!Rákérdeztem az eladótól van-e kopás rajta?Azt irta nincs!
Megkaptam a cipőt és a jó állapotú el van szakadva és kopva!Persze a szakadásról említést sem tett!Köteles-e visszavenni és a pénzemet visszaadni?
Köszönettel anyatimi mad.gif

Tisztelt anyatimi!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.