Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Termék Leütése Méretbeni Bizonytalanság Esetén
Vatera.hu Fórum > Kategória témák > Sportfórum
Fercsogi1
Mi a bevett szokás abban az esetben, ha bizonytalan vagyok egy termék leütését illetően.
Van e lehetőség felpróbálást követően visszalépni a vásárlástól?
Jár-e ez vmi negatív megítéléssel?
Kaphatok e büntetést?
Kaphat e az eladó vmiféle böntetést?
Minősülhet-e a Vaterán kívüli megállapodásnak?

Konkrétan egy korcsolya megvásárlásán gondolkozom egy jó ideje, de nagyon kicsin múlhat, hogy nem lesz megfelelő.
Mi ilyenkor a teendő?

Köszönöm előre is a segítő szándékú hozzászólásokat.
svejku
IDÉZET(Fercsogi1 @ 2012-05-16 16:18) *
Mi a bevett szokás abban az esetben, ha bizonytalan vagyok egy termék leütését illetően.
Van e lehetőség felpróbálást követően visszalépni a vásárlástól?
Jár-e ez vmi negatív megítéléssel?
Kaphatok e büntetést?
Kaphat e az eladó vmiféle böntetést?
Minősülhet-e a Vaterán kívüli megállapodásnak?
Konkrétan egy korcsolya megvásárlásán gondolkozom egy jó ideje, de nagyon kicsin múlhat, hogy nem lesz megfelelő.
Mi ilyenkor a teendő?

Köszönöm előre is a segítő szándékú hozzászólásokat.

Az ilyen jellegű termékek megvásárlása előtt mindenképpen tisztázni érdemes az eladóval, a terméklapi levelezésben, hogy lehetőséget ad-e kipróbálásra, és esetleges visszalépésre. Én kizárólag személyesen vennék/adnék ilyesmit, elkerülendő a postázással, pénz utalgatásokkal járó kellemetlenséget, veszteséget, bizonytalanságot.
Amennyiben ezt tisztáztad, leütöd, megkapjátok egymás elérhetőségét. Ha a termék nem felel meg, akkor kölcsönösen elállhattok az üzlettől.
Az eladó ilyenkor semleges értékelést adhat csak, azzal, hogy az üzlet nem jött létre, így nem kell jutalékot fizetnie, nem éri veszteség. Te természetesen adhatsz pozitívat, ha mindenben korrekt volt az eladó hozzáállása.
Tehát alapvetően nem jár negatív megítéléssel, senki nem kap büntetést, nem minősül vaterán kívüli megállapodásnak.
Fercsogi1
IDÉZET(svejku @ 2012-05-16 16:35) *
Az ilyen jellegű termékek megvásárlása előtt mindenképpen tisztázni érdemes az eladóval, a terméklapi levelezésben, hogy lehetőséget ad-e kipróbálásra, és esetleges visszalépésre. Én kizárólag személyesen vennék/adnék ilyesmit, elkerülendő a postázással, pénz utalgatásokkal járó kellemetlenséget, veszteséget, bizonytalanságot.
Amennyiben ezt tisztáztad, leütöd, megkapjátok egymás elérhetőségét. Ha a termék nem felel meg, akkor kölcsönösen elállhattok az üzlettől.
Az eladó ilyenkor semleges értékelést adhat csak, azzal, hogy az üzlet nem jött létre, így nem kell jutalékot fizetnie, nem éri veszteség. Te természetesen adhatsz pozitívat, ha mindenben korrekt volt az eladó hozzáállása.
Tehát alapvetően nem jár negatív megítéléssel, senki nem kap büntetést, nem minősül vaterán kívüli megállapodásnak.

Nagyon köszönöm a válaszod.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.