Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Vatera oldalak
Vatera.hu Fórum > Általános > Technikai észrevételek
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203
Haszuboy87
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-22 23:18) *
Kedves Haszuboy87!

A felhasználónévre átnevezett avatart az avatar@vatera.com címre kell küldeni, a levél tárgya pedig avatar legyen.
Ezek után bekerül a személyes galériába, ahonnan feltölthető.

Maximális méret 120x120 pixel.

Köszi szépen!
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(fraulein @ 2008-07-21 21:05) *
Minden hónapban kérem, és még sokan mások is... eddig másfél éve semmi
Ugyan ugy ahogy semmi a raktárba helyezem opcióval...

Kedves fraulein!

Az észrevétel már a kollégáknál van. Amint megvalósul az aukciót le lehet zárni idő
előtt, így a lejárt termékek közé kerül. Itt 30 napig érhető el, ez idő alatt újra lehet
indítani vagy csoportosan törölni azt a menüből.
sagyu
Kedves VatMod,

az esetlegesen fixáron elvitt termékeknek mennyi idő alatt kellene megjelenni az eladott áruk között? Tegnap feltettem egy csomagban 5 db Zalatnay lemezt és már több mint egy órája nem találom se az eladó áruk között, se az eladottak között. A lemezek kiadási dátuma által határolt időintervallumot is beírtam az aukció címébe, kerestem ezalapján is, de nem találtam. Mivel fixáras volt, a licitált áruk közé nem kerül(hetet)t. Utánanéztem, hátha elírtam, de nem találtam rá. Úgy emlékszem nem volt semmi technikai probléma a feltöltés során. Utána tudna esetleg nézni?

köszönettel,
Sagyu
sagyu
IDÉZET(sagyu @ 2008-07-23 09:52) *
Kedves VatMod,

az esetlegesen fixáron elvitt termékeknek mennyi idő alatt kellene megjelenni az eladott áruk között? Tegnap feltettem egy csomagban 5 db Zalatnay lemezt és már több mint egy órája nem találom se az eladó áruk között, se az eladottak között. A lemezek kiadási dátuma által határolt időintervallumot is beírtam az aukció címébe, kerestem ezalapján is, de nem találtam. Mivel fixáras volt, a licitált áruk közé nem kerül(hetet)t. Utánanéztem, hátha elírtam, de nem találtam rá. Úgy emlékszem nem volt semmi technikai probléma a feltöltés során. Utána tudna esetleg nézni?

köszönettel,
Sagyu

Mindegy, feltettem mégegyszer, hátha tegnap nem lett megerősítve feltöltés során.
lune07
Kedves Vatera adminisztráció!

Megjegyezném, hogy a minimálár fizetőssé tételével kapcsolatban egy figyelmeztető emailt dobhattak volna mindenkinek! Van, aki rutinból, sietve hosszabbítja meg a termékeket, s nem figyel a piros betűre, csak, mikor a 10ezer forintos számla már kint van, akkor kapkodja a fejét.
Nem akarom dicsérni a konkurenciát, a Teszveszt, de ebben jobbak! Minden változásról emailban értesítenek, "Figyelmeztetés, fontos információ!!!" szöveggel a fejlécben. Én elég sok terméket árulok itt, s most ez a 100 forint termékenként elég nagy cucli volt anyagilag!!! Fogadni mernék, hogy nem én jártam így egyedül. Szóval, abba belegondolhattak volna, hogyha valakinek sok apró terméke van fent, több oldalon keresztül, annak egy figyelmetlen meghosszabbítással 10 ezer forintra is rúghat a Vatera számlája! A rutin, megszokás nagy úr! 100 forint nem sok, de nekem 8700Ft, ami így összegyűlt, már sok!
Haszuboy87
IDÉZET(lune07 @ 2008-07-23 11:20) *

Megjegyezném, hogy a minimálár fizetőssé tételével kapcsolatban egy figyelmeztető emailt dobhattak volna mindenkinek! Van, aki rutinból, sietve hosszabbítja meg a termékeket, s nem figyel a piros betűre, csak, mikor a 10ezer forintos számla már kint van, akkor kapkodja a fejét.
Nem akarom dicsérni a konkurenciát, a Teszveszt, de ebben jobbak! Minden változásról emailban értesítenek, "Figyelmeztetés, fontos információ!!!" szöveggel a fejlécben. Én elég sok terméket árulok itt, s most ez a 100 forint termékenként elég nagy cucli volt anyagilag!!! Fogadni mernék, hogy nem én jártam így egyedül. Szóval, abba belegondolhattak volna, hogyha valakinek sok apró terméke van fent, több oldalon keresztül, annak egy figyelmetlen meghosszabbítással 10 ezer forintra is rúghat a Vatera számlája! A rutin, megszokás nagy úr! 100 forint nem sok, de nekem 8700Ft, ami így összegyűlt, már sok!

Körlevélbe kiküldték.

Ittvan:

2008. június 25-én a Heti hírlevélben tájékoztattuk a felhasználókat a változtatásokról.

Újdonságok eladóknak
Július 14-től több újítást is bevezetünk eladóink részére. Megpróbáltunk reagálni a felmerült eladói igényekre,
és néhány új lehetőséget is kínálunk felhasználóinknak. Bízunk benne, hogy sokan fogják használni az új
lehetőségeket, hiszen sokat segíthetnek a sikeres eladásban. Megváltoznak a vatera.hu-n a különböző
termékkiemelések díjai is, és az Autó-motor valamint az Ingatlanok kategóriában listázási díjat vezetünk be.
A részletekért kattintson ide!
randomizer
IDÉZET(lune07 @ 2008-07-23 11:20) *

Ezért vezették be. Nem gondolod, hogy arra gondoltak, hogy hű milyen sokan fogják igénybe venni, ha fizetős lesz? Nem, egyszeri kaszálásra utaztak, a hírlevélben eldugott link, az automatikus újraindulások körüli problémafelvetés és annak kezelése mind ezt mutatta. Amikor felvetettem július elején, hogy vannak problémák, két hétig nem is válaszoltak, majd nagynehezen megoldották, hogy aki odafigyel, annak legalább ne ragadjon be terméke, és úgy csináltak, mintha ezt maguktól tették volna meg, pedig közben valahogy véletlenül pont megszűnt az automatikus újraindulások számának állathatósága "egy kis időre". A cél az egyszeri kaszálás volt, illetve azzal, hogy a beígért ajánlattételi funkciót nem aktiválták, megpróbálják a fizetős minimálár felé terelni az elasókat, hiszen a minimálár nélkül az itteni visszajelzések alapján nagyon sokunknak drasztikusan visszaesett a forgalma.
lune07
IDÉZET(Haszuboy87 @ 2008-07-23 14:45) *
Körlevélbe kiküldték.

Ittvan:

2008. június 25-én a Heti hírlevélben tájékoztattuk a felhasználókat a változtatásokról.

Újdonságok eladóknak
Július 14-től több újítást is bevezetünk eladóink részére. Megpróbáltunk reagálni a felmerült eladói igényekre,
és néhány új lehetőséget is kínálunk felhasználóinknak. Bízunk benne, hogy sokan fogják használni az új
lehetőségeket, hiszen sokat segíthetnek a sikeres eladásban. Megváltoznak a vatera.hu-n a különböző
termékkiemelések díjai is, és az Autó-motor valamint az Ingatlanok kategóriában listázási díjat vezetünk be.
A részletekért kattintson ide!

Nekem ez reklámnak tűnik inkább, mint figyelmeztetésnek. S valahol az alján, eldugva megemlítik... Ha odaírják a fejlécbe, hogy Figyelem, változik a díjszabás!!! Biztos, hogy odakapom a fejem, mert a pénztárcámról van szó. De a mai reklámokkal teli világban, ahol mindenhol újdonságokra hívják fel a figyelmemet, már elnézést, de le....rom az ilyen szövegezést, mert már immunis vagyok az újdonságokra... De hát persze, így kell ezt csinálni, mindig a lényeges dolgokat kell eldugni, apró betűkkel írni, mert akik írták, azoknak az én pénztárcám tartalma csak annyiban érdekes, ha kinyitogatom nekik. S ezzel a módszerrel sikerült. Köszönöm!
horex
IDÉZET(horex @ 2008-07-22 19:08) *
Köszönöm, de semmiféle szűrés nincs a Freestartnál beállitva.
Megnéztem, és feltettem a kérdést is a Freestartnak
Ismétlem, a termékfigyelő megjön, az eladott termék, pár kivételével megjön.
Akkor most mi a hiba.

Azért odanézek megint smile.gif

by horex

T.Modi!
Ismételten megnéztem, nincs semiféle szuras.
Azért érdekes, mert az "ertesito@vatera.com" cimerol megérkeznek az eladott termékértesitők, de ha erdeklodnek akkor nem jön semmi.
Mégiscsak a Vateránál lesz a gond.

by horex
Tóth Nándor
Üdv! TC.Vatera!
Már írtam több levelet Önöknek, de mintha nem akarnának válaszolni.
Kezdeném, hogy hírlevelet nem kaptam a min.ár változásairól és nem vagyok ezzel egyedül a másik pedig, hogy ha azt írják, hogy 14.után fizetős lesz, az 15-től vonatkozik, de ide is másolom a félreértések elkerülése végett!
---- 2008. július 14. után az Egyéb jármű, Haszongépjármű, munkagép, busz, Légi jármű, Motor, robogó, quad, Személyautó, Versenyautó, Veterán jármű > Autó, Veterán jármű > Motor, Vízijármű kategóriában indított aukciók esetében 350 Ft az Ingatlan, Építkezés, Otthon > Ingatlan és alkategóriái valamint az Albérlet kategóriában 450 Ft feltöltési díjat kell fizetni! Részletekért kattintson ide!

- 2008. július 14. után indított aukciók esetében a “minimálár” opció igénybe vétele fizetős! (100 Ft.), de csak akkor, ha a leütési ár nem éri el a minimálárat! Részletekért kattintson ide! (Amennyiben szeretné, hogy a kikiáltási ár megegyezzen a minimálárral a “kikiáltási ár a minimálárral egyezzen meg” oszlopban lévő “Mehet” gombra kattintson. Az összes érték módosítható a lap alján lévő “kikiáltási ár a minimálárral egyezzen meg” gombra való kattintással.)

Szóval, remélem tudnak Önök is értelmezni, mert mi tudunk.
Ha mi betartjuk a szabályokat elvárjuk, hogy maguk is betartsák a szabályaikat és feltételeiket!

Kértem, hogy 14-én idtított aukcióim után kiszámlázott minimál áras díjakat töröljék a számlámról, ellenkező esetben megteszem a kellő lépéseket és nem leszek vele egyedül!!!!!!
Mert ez lopás, csalás, felhasználóval való visszaélés stb. sorolhatnám......

Várom a számlám javított változatát, hogy rendezni tudjam és persze a válaszlevelüket!

Köszönettel:Tóth Nándor
Haszuboy87
IDÉZET(Tóth Nándor @ 2008-07-25 08:34) *
Üdv! TC.Vatera!
Már írtam több levelet Önöknek, de mintha nem akarnának válaszolni.
Kezdeném, hogy hírlevelet nem kaptam a min.ár változásairól és nem vagyok ezzel egyedül a másik pedig, hogy ha azt írják, hogy 14.után fizetős lesz, az 15-től vonatkozik, de ide is másolom a félreértések elkerülése végett!
---- 2008. július 14. után az Egyéb jármű, Haszongépjármű, munkagép, busz, Légi jármű, Motor, robogó, quad, Személyautó, Versenyautó, Veterán jármű > Autó, Veterán jármű > Motor, Vízijármű kategóriában indított aukciók esetében 350 Ft az Ingatlan, Építkezés, Otthon > Ingatlan és alkategóriái valamint az Albérlet kategóriában 450 Ft feltöltési díjat kell fizetni! Részletekért kattintson ide!

- 2008. július 14. után indított aukciók esetében a “minimálár” opció igénybe vétele fizetős! (100 Ft.), de csak akkor, ha a leütési ár nem éri el a minimálárat! Részletekért kattintson ide! (Amennyiben szeretné, hogy a kikiáltási ár megegyezzen a minimálárral a “kikiáltási ár a minimálárral egyezzen meg” oszlopban lévő “Mehet” gombra kattintson. Az összes érték módosítható a lap alján lévő “kikiáltási ár a minimálárral egyezzen meg” gombra való kattintással.)
Szóval, remélem tudnak Önök is értelmezni, mert mi tudunk.
Ha mi betartjuk a szabályokat elvárjuk, hogy maguk is betartsák a szabályaikat és feltételeiket!

Kértem, hogy 14-én idtított aukcióim után kiszámlázott minimál áras díjakat töröljék a számlámról, ellenkező esetben megteszem a kellő lépéseket és nem leszek vele egyedül!!!!!!

Várom a számlám javított változatát, hogy rendezni tudjam és persze a válaszlevelüket!

Van egy olyan érzésem, hogy semmit nem fogsz kapni tőlük. Csak fizesd a számlát, és kész.
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(Tóth Nándor @ 2008-07-25 08:34) *
Üdv! TC.Vatera!

Kedves Tóth Nándor!

Köszönjük észrevételét!
Azon aukciók esetében ahol esetlegesen a jelzett költség tizenötödike helyett tizennegyedikén került
volna felszámításra a felszámított összeget napokon belül jóváírjuk a felhasználó vatera egyenlegén!

Még egyszer köszönjük észrevételét, segítő közreműködését!
artika80
Szeretnék érdeklődni, hogy miért van az ,hogy néha nem engedi feltölteni az eladásra kínált árut? Többször előfordult már, és elég bosszantó sokadszor újraírni a termákleírást, főleg, ha az 2000 (esetleg annál is több) karakteres!
csabau
IDÉZET(artika80 @ 2008-07-25 16:14) *
Szeretnék érdeklődni, hogy miért van az ,hogy néha nem engedi feltölteni az eladásra kínált árut? Többször előfordult már, és elég bosszantó sokadszor újraírni a termákleírást, főleg, ha az 2000 (esetleg annál is több) karakteres!

kb. öt perc, amíg tudod szerkeszteni - azután ledob a motor.

írd meg szövegszerkesztővel a nagyobb lélegzetű leírásokat,
majd másol/beilleszt a szerkesztőablakba. rolleyes.gif
Tóth Nándor
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-25 15:58) *
Kedves Tóth Nándor!

Köszönjük észrevételét!
Azon aukciók esetében ahol esetlegesen a jelzett költség tizenötödike helyett tizennegyedikén került
volna felszámításra a felszámított összeget napokon belül jóváírjuk a felhasználó vatera egyenlegén!

Még egyszer köszönjük észrevételét, segítő közreműködését!

Tc.Vatera!

Köszönöm válaszukat!. Várom a javított számlát!

Üdvözlettel:Tóth Nándor
Felixbi
Kedves Vatera Illetékes!

Ismereteim, szerint eddig a számlázás folyamata az volt, hogy hetente zártak, és amennyiben a fizetendő összeg nem érte el az 1.000 Ft-ot, halmozták az összeget mindaddig, amíg az elérés nem következett be. Ez praktikus volt, mivel nem kellett kissebb összegre is fordítani befizetési csekk költséget a Vaterának, illetve az eladónak átutalási költséget. Most, hogy a csekkes befizetést 200 Ft-os költséggel megdobták, gondolom sokadmagammal én is áttártem az utalásos fizetésre. Meglepetésemre most kiszámláztak 759 Ft-ot, melynek a befizetési költsége most már nem Önöket terheli. Nem gondolják, hogy ez egy kicsit arcátlanság???? Nem elég, hogy a minimáláras termékfelmérési lehetőséget alacsony árfekvésű termékeknél "megadóztatják", még az eladók költségeit is emelik. Annyit úgy érzem megérdemelne az a sok eladó, akik által fizetett jutalékból eddig is megéltek, hogy az ő költségeikkel is hasonlóképen takarékoskodjanak, mint a sajátjukkal tették az eddigiekben. Vagy ennyire ég a ház???? Mindenesetre most még nem akarom "elkapkodni" a fizetést, mivel lehet, a következő héten is lesz 200-300 Ft befizetni valóm, és ha egybe utalom, kevesebb lesz a költségem. Tudják, én is a piacból élek. happy.gif dry.gif
vasarlo76
IDÉZET(Felixbi @ 2008-07-26 03:04) *
Kedves Vatera Illetékes!

Ismereteim, szerint eddig a számlázás folyamata az volt, hogy hetente zártak, és amennyiben a fizetendő összeg nem érte el az 1.000 Ft-ot, halmozták az összeget mindaddig, amíg az elérés nem következett be. Ez praktikus volt, mivel nem kellett kissebb összegre is fordítani befizetési csekk költséget a Vaterának, illetve az eladónak átutalási költséget. Most, hogy a csekkes befizetést 200 Ft-os költséggel megdobták, gondolom sokadmagammal én is áttártem az utalásos fizetésre. Meglepetésemre most kiszámláztak 759 Ft-ot, melynek a befizetési költsége most már nem Önöket terheli. Nem gondolják, hogy ez egy kicsit arcátlanság???? Nem elég, hogy a minimáláras termékfelmérési lehetőséget alacsony árfekvésű termékeknél "megadóztatják", még az eladók költségeit is emelik. Annyit úgy érzem megérdemelne az a sok eladó, akik által fizetett jutalékból eddig is megéltek, hogy az ő költségeikkel is hasonlóképen takarékoskodjanak, mint a sajátjukkal tették az eddigiekben. Vagy ennyire ég a ház???? Mindenesetre most még nem akarom "elkapkodni" a fizetést, mivel lehet, a következő héten is lesz 200-300 Ft befizetni valóm, és ha egybe utalom, kevesebb lesz a költségem. Tudják, én is a piacból élek. happy.gif dry.gif

Na ja, én is még az ezer forintos határnál voltam lemaradva .....
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(Felixbi @ 2008-07-26 03:04) *
Kedves Vatera Illetékes!

Kedves Felixbi!

A számla és a részletes elszámolás kiküldésére akkor kerül sor, ha a regisztrált fizetnivalók
nagyságrendje az adott felhasználó esetében eléri a bruttó 300 - Ft nagyságrendet.
Lecsike
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-26 11:43) *
Kedves Felixbi!

A számla és a részletes elszámolás kiküldésére akkor kerül sor, ha a regisztrált fizetnivalók
nagyságrendje az adott felhasználó esetében eléri a bruttó 300 - Ft nagyságrendet.

Mennyi???? 300 Ft ? Ezt nem tudtam eddig, én is elakadtam az 1000 Ft-nál.

Hozzáteszem, velem eddig nagyon korrekt a számlázás, de a 300 Ft-os új akción picit csodálkozom .... sad.gif
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(Lecsike @ 2008-07-26 11:55) *
Mennyi???? 300 Ft ? Ezt nem tudtam eddig, én is elakadtam az 1000 Ft-nál.

Hozzáteszem, velem eddig nagyon korrekt a számlázás, de a 300 Ft-os új akción picit csodálkozom .... sad.gif

2008.06.02.

Alacsonyabb számlázási értékhatár:
Szintén június első felében csökkenteni fogjuk a korábbi számlázási értékhatárunkat 300 Ft-ra.
Így minden, eddig még nem számlázott, 300 Ft-ot elért eladói tartozásról számlát küldünk
Önöknek egy évre visszamenőleg. Ezzel egy időben a korábbi felhasználói kéréseknek is eleget
téve bevezetjük, hogy felhasználóink heti gyakoriságnál sűrűbben ne kaphassanak számlát, ami
különösen a nagy forgalmat bonyolító eladók esetében jelent könnyebbséget.
keresztanci
Már kb 10x értékeltem az eladót,korrekt segítőkész.Ma is készítettem egyet.Remékem már észreveszi valaki és nem kérnek több értékelést. Cili
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(keresztanci @ 2008-07-26 12:05) *
Már kb 10x értékeltem az eladót,korrekt segítőkész.Ma is készítettem egyet.Remékem már észreveszi valaki és nem kérnek több értékelést. Cili

Kedves keresztanci!

2008/07/26 11:51:09-kor először, sikeresen elkészítette az értékelést.
Lecsike
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-26 12:03) *
2008.06.02.

Alacsonyabb számlázási értékhatár:
Szintén június első felében csökkenteni fogjuk a korábbi számlázási értékhatárunkat 300 Ft-ra.
Így minden, eddig még nem számlázott, 300 Ft-ot elért eladói tartozásról számlát küldünk
Önöknek egy évre visszamenőleg. Ezzel egy időben a korábbi felhasználói kéréseknek is eleget
téve bevezetjük, hogy felhasználóink heti gyakoriságnál sűrűbben ne kaphassanak számlát, ami
különösen a nagy forgalmat bonyolító eladók esetében jelent könnyebbséget.

Kedves Modi !

Köszönöm, hogy figyelmetlenségem miatt, tájékoztattál az aktuális számlázási feltételekről.

Úgylátszik, átsiklottam ezen az infón, de hogy őszínte legyek, én konkrétan nem is vettem eddig észre, hogy ez változott, mert ahogy írtam is, velem eddig ez korrekt, precíz módon történt.

Üdv :

Lecsike
Felixbi
Ezek szerint ha csekken fizetek, a legkissebb esetben 300 Ft-ra 200 Ft a költségem. Ha jól számolom, ez 66%. nem rossz. Ha utalok, akkor sem sokkal kevesebb. Mi van akkor, ha alacsony összegnél várok még, hogy a költségeimet csökkenthessem, mivel 6% jutalék meg 66% az eggyütt 72%, és néhány hét múlva fizetek, amikor a költségem lehetőleg alá csökken 20%-nak?? Szerintem kizárnak. Másik megoldás, hogy többet utalok át, ebben az esetben mi történik? Vagy éppen ez a cél, hogy pihentessek a Vatera számláján rendszeresen kissebb-nagyobb összeget? Vagy egyszerűen arról van szó, hogy a "kisforgalmúaknak" nem gazdaságos a fenntartása? Lehet ebből van több, és ebből lesz a "nagyforgalmú" is. Szerintem a sok módosítás (pl. "minmáláradó") lehet népszerűségvesztéssel jár. A szándék nem tiszta számomra és gondolom ezzel nem vagyok egyedül.
Haszuboy87
IDÉZET(Felixbi @ 2008-07-27 13:37) *
Ezek szerint ha csekken fizetek, a legkissebb esetben 300 Ft-ra 200 Ft a költségem. Ha jól számolom, ez 66%. nem rossz. Ha utalok, akkor sem sokkal kevesebb. Mi van akkor, ha alacsony összegnél várok még, hogy a költségeimet csökkenthessem, mivel 6% jutalék meg 66% az eggyütt 72%, és néhány hét múlva fizetek, amikor a költségem lehetőleg alá csökken 20%-nak?? Szerintem kizárnak. Másik megoldás, hogy többet utalok át, ebben az esetben mi történik? Vagy éppen ez a cél, hogy pihentessek a Vatera számláján rendszeresen kissebb-nagyobb összeget? Vagy egyszerűen arról van szó, hogy a "kisforgalmúaknak" nem gazdaságos a fenntartása? Lehet ebből van több, és ebből lesz a "nagyforgalmú" is. Szerintem a sok módosítás (pl. "minmáláradó") lehet népszerűségvesztéssel jár. A szándék nem tiszta számomra és gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

Nekem sem tiszta, de sajna ez rajtunk kívül senkit nem érdekel.
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(Felixbi @ 2008-07-27 13:37) *

Kedves Felixbi!

A Vatera lehetővé tette a bankkártyával történő fizetés lehetőségét, amely egyéb előnyei mellett díjmentes
jutalékkiegyenlítést tesz lehetővé. A befizetés történhet bankfiókban is, ez szintén díjmentes.
Felixbi
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-27 14:50) *
Kedves Felixbi!

A Vatera lehetővé tette a bankkártyával történő fizetés lehetőségét, amely egyéb előnyei mellett díjmentes
jutalékkiegyenlítést tesz lehetővé. A befizetés történhet bankfiókban is, ez szintén díjmentes.

Kedves Moderátor!

Ez érdekelne, hol tudok meg erről részleteket? Bármely bankhoz bemehetek a bankkártyámmal és fizethetek?

Köszönettel Felixbi
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(Felixbi @ 2008-07-27 14:55) *
Kedves Moderátor!

Ez érdekelne, hol tudok meg erről részleteket? Bármely bankhoz bemehetek a bankkártyámmal és fizethetek?

Köszönettel Felixbi

- Bankártyával történő fizetés: A tranzakció-történet menüpontban az adott számla vagy a teljes tartozás
mellett feltüntetett "Befizetés" szövegre kattintva tudja rendezni az adott összegű tartozást. A befizetés a
tranzakció sikeressége után néhány percen belül jóváírásra kerül.

Milyen bankkártyákkal veheti igénybe a szolgáltatást?:
A módszer garantáltan biztonságos fizetést tesz lehetővé azon vaterás eladóinknak, akik az alábbi kártyák
közül bármelyikkel rendelkeznek:
- American Express,
- OTP Bankpont,
- Visa, Visa Electron,
- MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro (Maestro esetében nem minden típus alkalmas online fizetésre!
Érdeklődjön bankjánál!)
- és JCB típusú bankkártyák.
A VPOS terminálon keresztül eladóink azonnal tudnak fizetni, amint a számlaértesítő email-t megkapják (ebben
egy link is a segítségükre lesz), és a kifizetett összeg rögtön jóváíródik a felhasználói egyenlegükből. Fontos
szempont, hogy a bankkártyával történő fizetésnek külön költsége nincs.

- Banki befizetés: A CIB Banknál vezett 10700024-25268209-51100005 számlaszámra fizesse az összeget.
A közlemény rovatban a pontos felhasználónevét és ügyfélkódját tüntesse fel. Jellemzően 5 munkanapon belül
kerül jóváírásra az összeg.
MedveAS
IDÉZET(Felixbi @ 2008-07-27 14:55) *
Kedves Moderátor!

Köszönettel Felixbi

Itt a Vaterán tudsz fizetni a személyes menü: Tranzakció történet (számlázott tételek)-nél a VAT számlaszám mellett megjelenő befizetem gombra kattintással tudod kezdeményezni, utána átkerülsz az OTP szerverére és ott kövesd az útmutatót.
Felixbi
Köszönöm az információt, élni fogok vele.
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-27 15:02) *
- Bankártyával történő fizetés: A tranzakció-történet menüpontban az adott számla vagy a teljes tartozás
mellett feltüntetett "Befizetés" szövegre kattintva tudja rendezni az adott összegű tartozást. A befizetés a

A módszer garantáltan biztonságos fizetést tesz lehetővé azon vaterás eladóinknak, akik az alábbi kártyák
- American Express,
- OTP Bankpont,
- Visa, Visa Electron,
- MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro (Maestro esetében nem minden típus alkalmas online fizetésre!
Érdeklődjön bankjánál!)
A VPOS terminálon keresztül eladóink azonnal tudnak fizetni, amint a számlaértesítő email-t megkapják (ebben
egy link is a segítségükre lesz), és a kifizetett összeg rögtön jóváíródik a felhasználói egyenlegükből. Fontos

- Banki befizetés: A CIB Banknál vezett 10700024-25268209-51100005 számlaszámra fizesse az összeget.
A közlemény rovatban a pontos felhasználónevét és ügyfélkódját tüntesse fel. Jellemzően 5 munkanapon belül

arany
[size="3"]Tisztelt Vatera!

Nagyon fájó, hogy szinte minden héten írni kell a piactér lassúságáról, blokkoló reklámokról. Rendszeresen (szinte mindig) késve kapom meg a lezárt árverésről, eladott tételekről ...stb. a rendszerüzenetet. Legutolsó: a 82797160 termékemet villámáron leütötték tegnap 23ó 08perckor, nekem az értesítő csak másfél órával később jött meg. Ami sajnálatos, hogy ez még nem is a legrosszabb eredményem.
Válaszukat megelőzvén, kérem továbbítsák az illetékes.................felé.
Köszönöm.[/size
] mad.gif
vasarlo76
Továbbra is kérdezem, mert választ eddig nem kaptam rá az illetékes elvtárs/úr/nőtől (megfelelő aláhúzandó):

Mi tart egy cekkes befizetés jóváírásán 10 munkanapig, mikor a csekk összege a feladástól számított 48-72 órán belül az Önök számláján vannak?
Mi tart egy banki befizetés jóváírásán 50 munkanapig, mikor az összeg azonnal az önök számláján van?

lune07
Tisztelt Vatera!
Érdeklődnék, hogy mért nem veszi be az Enter-t a szövegszerkesztőjük?
Mit kell csináljak ahhoz, hogy az én megszerkesztett szövegem ne egyben, ömlesztve kerüljön fel a terméklapra?
Bosszantó, mert ezt az ömlenyt én biztos nem olvasnám el a vásárló helyében... S ez visszafoghatja a vásárlási kedvet is.
Eddig ez működött, miért változtatták meg?
KapdKi
IDÉZET(lune07 @ 2008-07-29 21:59) *
Tisztelt Vatera!
Érdeklődnék, hogy mért nem veszi be az Enter-t a szövegszerkesztőjük?
Mit kell csináljak ahhoz, hogy az én megszerkesztett szövegem ne egyben, ömlesztve kerüljön fel a terméklapra?
Bosszantó, mert ezt az ömlenyt én biztos nem olvasnám el a vásárló helyében... S ez visszafoghatja a vásárlási kedvet is.
Eddig ez működött, miért változtatták meg?

Próbáld meg a kontrollEntert smile.gif
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(vasarlo76 @ 2008-07-29 18:32) *
Továbbra is kérdezem, mert választ eddig nem kaptam rá az illetékes elvtárs/úr/nőtől (megfelelő aláhúzandó):

Mi tart egy cekkes befizetés jóváírásán 10 munkanapig, mikor a csekk összege a feladástól számított 48-72 órán belül az Önök számláján vannak?
Mi tart egy banki befizetés jóváírásán 50 munkanapig, mikor az összeg azonnal az önök számláján van?

Kedves vasarlo76!

Amint megérkezik a válasz közzétesszük, addig is szíves türelmét kérjük!
sari007
SZIASZTOK
SEGÍTSÉGETEKT SZERETNÉM KÉRNI, HOGY TUDOM TÖRÖLNI A MÉG LICITBEN LÉVŐ ÁRURÓL A LICITEMET A MI MÉG MINDIG A LEGMAGASABB.ÉS MÁR NEM KELL AZ ÁRU.VÁROM TANÁCSOTOKAT.ELŐRE IS KÖSZI
scaevola
IDÉZET(sari007 @ 2008-07-30 09:10) *
SZIASZTOK
SEGÍTSÉGETEKT SZERETNÉM KÉRNI, HOGY TUDOM TÖRÖLNI A MÉG LICITBEN LÉVŐ ÁRURÓL A LICITEMET A MI MÉG MINDIG A LEGMAGASABB.ÉS MÁR NEM KELL AZ ÁRU.VÁROM TANÁCSOTOKAT.ELŐRE IS KÖSZI

Az eladóval együtt kell kérni a törlést.
csabau
SZIASZTOK

sehogy.
talán a segítség menü...
ellenben jelzem, beragadt a caps lock-ja kegyednek, így meg kissé üvöltősre sikerült.
Lecsike
SZIASZTOK

Szia!

Te is és az eladó is itt a fórumnál a fenti Kapcsolatfelvétel menüpontban tudjátok kérni a licit törlését !

Fontos, hogy mindketten kérjétek !

Üdv: Lecsike
Vatera_Fórum_Moderátor
SZIASZTOK

Kedves sari007!

Csak kivételes esetekben és csak akkor tudjuk az ajánlatát törölni, ha még nem zárult le az aukció.
Az árverés lezárta után az adásvétel a Ptk. szerint is érvényes és az eladó köteles a feltüntetett
terméket átadni a vevőnek, amely köteles azt átvenni. Mindkét fél akár polgári peres eljárás során is
kötelezheti a másikat a termék átadására ill. átvételére! Írjon az eladónak üzenetet és kérje tőle az
ügyfélszolgálat által történő licittörlés engedélyezését. Ha ez megvan vegye fel ügyfélszolgálatunkkal
a kapcsolatot és jelezze a licittörlési igényét. Csak akkor távolítjuk el a licitet ha mindkét fél kérése/
engedélye a termékes levelezésben olvasható, ennek hiányában nem teszünk eleget a licittörlésnek.
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(vasarlo76 @ 2008-07-29 18:32) *

Csekk:
Jellemzően kevesebb mint 10 nap, de van mikor több és ez nem a vaterán múlik. Ma 30-án a 26-i csekken
befizetett összegeket kaptuk meg és írjuk jóvá. A lényeg, hogy jóvá legyen írva és minél hamarabb! Tehát
amint a számlánkon van az összeg és minden rendben van az azonosítással jóváírjuk azt.
Amennyiben arra kíváncsi, hogy az eltelt idő alatt hol járt az összeg kérdezze meg a közbeiktatott postai és
banki eljárásokról a posta és a bank illetékeseit. Nyilván ott is vannak informatív és időben, gyorsan, korrekt
tájékoztatást nyújtó fórumok ahol talán még "Sütz Ila" hasonlatokkal sem kell brillíroznia.

Banki átutalás:
Nincs "azonnal" és az "50 munkanap" is értelmezhetetlen!
Még akkor sem azonnali a befizetés jóváírása, ha a Vatera számlavezető bankjánál fizeti be az összeget.
Ön befizeti a pénzt és másnap megkapjuk a banktól az adatokat, ha azon rajta van a befizetés, akkor
jóváírjuk. Ha nincs, akkor a következő napon és így tovább.
Anubis68
T Vatera!
Negyedszer írok egy aukcióval kapcsolatban,hajlandóak lennének válaszolni?
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(Anubis68 @ 2008-07-30 17:32) *
T Vatera!
Negyedszer írok egy aukcióval kapcsolatban,hajlandóak lennének válaszolni?

Kedves Anubis68!

Amikor elküldte az üzenetet részünkre a kapcsolatfelvételen keresztül, kapott egy un. ticket számot
ezt legyen kedves ide bemásolni és utánanézünk a történteknek. Köszönjük!
athos32
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-30 11:41) *
Csekk:
Jellemzően kevesebb mint 10 nap, de van mikor több és ez nem a vaterán múlik. Ma 30-án a 26-i csekken
befizetett összegeket kaptuk meg és írjuk jóvá. A lényeg, hogy jóvá legyen írva és minél hamarabb! Tehát
amint a számlánkon van az összeg és minden rendben van az azonosítással jóváírjuk azt.
Amennyiben arra kíváncsi, hogy az eltelt idő alatt hol járt az összeg kérdezze meg a közbeiktatott postai és
banki eljárásokról a posta és a bank illetékeseit. Nyilván ott is vannak informatív és időben, gyorsan, korrekt
tájékoztatást nyújtó fórumok ahol talán még "Sütz Ila" hasonlatokkal sem kell brillíroznia.

Banki átutalás:
Nincs "azonnal" és az "50 munkanap" is értelmezhetetlen!
Még akkor sem azonnali a befizetés jóváírása, ha a Vatera számlavezető bankjánál fizeti be az összeget.
Ön befizeti a pénzt és másnap megkapjuk a banktól az adatokat, ha azon rajta van a befizetés, akkor
jóváírjuk. Ha nincs, akkor a következő napon és így tovább.

Tisztelt Vatera (Moderátor, Csapat)!
Köszönöm, hogy válaszoltak.
A hasonlatot meg azért alkalmaztam, mert kétszer feltettem a kérdést, igéreteket kaptam, hogy továbbítják, választ meg nem. S a hozzászólásom is kiradírozták.
De most lett válasz is.

Csekkes fizetés:
A postai illetékesektől kaptam a 48-72 óra időtartamot, a banki illetékeseknél még nem érdeklődtem .....
S ha jellemzően kevesebb, akkor úgy kell fogalmazni az értesítőn. "Esetleg tíz munkanapignapig is eltarthat", vagy "hosszadalmasabb, mintha bankban vagy átutalással, vagy bankkártyával fizetne" s nem úgy, hogy kerek perec kijelentik, hogy tíz munkanap.

Bankfiókban történő befizetés:
Én nem banki utalásról, hanem banki befizetésről beszéltem, kettő szögesen elválik egymástól.
Banki utalás: bankszámláról-bankszámlára való transzferálás (terhelés ill. jóváírás).
Banki befizetés: KP-ben a bankfiók pénztárában fizetek egy megadott bankszámlaszámra.
Utóbbinál, ha befizetem az összeget, az azonnal rajta van a bankszámlán, s Önök másnap megkapják az adatokat, s ezáltal jóvá is írják az adott felhasználó egyenlegén.
Tehát épp ezért érdekelt, hogy miért írják az értesítőre az öt napot.

Tudom, úgy hat a beírásom, hogy a kákán is csomót keresek, pedig csak szeretem, ha valami pontosan van megfogalmazva.
S nem szeretem, ha pontatlan információkkal akarnak felhasználókat átterelni a csekkes fizetésről, mondjuk az utalásra/bankkártyás fizetésre/bankfióki befizetésre.
A csekkes fizetést választóknak épp elég a 200 Ft., meg az, hogy 300 Ft.-nyi jutalék után már számláznak, nincs szügségük plusz riogatásra.
S mégvalami, azért, mert a véleményem nem tetszik, nem kell a fórumozási jogom megvonni.
Felixbi
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-27 15:02) *

- American Express,
- OTP Bankpont,
- Visa, Visa Electron,
Érdeklődjön bankjánál!)

Nos az első variáció szerint bankkártyával fizettem a "Befizetek"-re kattintva követve az ottani utasításokat, azonnal jóváírásra került, és a mai napig sem jött rá semmi költség (OTP-s lakossági kártyám van). Ez nekem nagyon tetszik, így a 300 Ft sem gond. Nagy piros rolleyes.gif
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(athos32 @ 2008-07-30 18:28) *
S mégvalami, azért, mert a véleményem nem tetszik, nem kell a fórumozási jogom megvonni.

Kedves vasarlo76, athos32!

A fórum szabályzatban közzétett alapelvek következetes be nem tartása a Vatera fórumokról való teljes kitiltást vonja
maga után!
Pl. Ne küldjön el rövid időn belül több hozzászólást ugyanabban a témában! Ha szükséges a már elküldött hozzászólást
valamivel kiegészíteni, lehetőség van a hozzászólások szerkesztésére. Azonos témában egyszerre egy topikot indítson,
elkerülendő a felesleges ismétléseket. stb.
Köszönjük szíves közreműködését, megértését!
bennyer
üdv
egy valószínű hibára szeretném felhívni a figyelmet. szerettem volna lealkudni egy termék árát, és ez sikerült is. ezután az eladóval megbeszéltük, hogy alacsonyabb áron újra hirdeti a terméket, mert amit ajánlottam ár a kezdő ár alatt volt. az eladó küldött még egy üzenetet mielőtt levette volna a terméket. én ezt a levelet megkaptam, de elolvasni már nem tudtam, ugyanis ha rákattintok az üzenetre, a hibaüzenet fogad miszerint az aukciót eltávolították.
csabau
IDÉZET(bennyer @ 2008-07-30 20:04) *
üdv
egy valószínű hibára szeretném felhívni a figyelmet. szerettem volna lealkudni egy termék árát, és ez sikerült is. ezután az eladóval megbeszéltük, hogy alacsonyabb áron újra hirdeti a terméket, mert amit ajánlottam ár a kezdő ár alatt volt. az eladó küldött még egy üzenetet mielőtt levette volna a terméket. én ezt a levelet megkaptam, de elolvasni már nem tudtam, ugyanis ha rákattintok az üzenetre, a hibaüzenet fogad miszerint az aukciót eltávolították.

nem hiba, az üzenet az adott aukcióhoz tartozik.
keresd meg az eladó neve alatt az újraindított árut.
Anubis68
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-30 17:36) *
Kedves Anubis68!

Amikor elküldte az üzenetet részünkre a kapcsolatfelvételen keresztül, kapott egy un. ticket számot
ezt legyen kedves ide bemásolni és utánanézünk a történteknek. Köszönjük!

A probléma az,hogy nem jön automatikus levél!

IDÉZET(Anubis68 @ 2008-07-31 06:04) *

66854366 számú aukció.Megírtam az ötödik levelet,mindig várja a csodát az ember.

IDÉZET(Anubis68 @ 2008-07-31 06:04) *

66854366 számú aukció,önöktől nem jött levél,
bennyer
IDÉZET(csabau @ 2008-07-30 20:22) *
nem hiba, az üzenet az adott aukcióhoz tartozik.
keresd meg az eladó neve alatt az újraindított árut.

szerintem nem világos a probléma. a probléma az, hogy miután az eladó levette az árut nem tudtam elolvasni a levelet amit írt. lehet, hogy éppenséggel valami számomra fontos info van a levélben. közben már javították egyébként, mert ma reggel el tudtam olvasni a levelet.
üdv
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.