Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Vatera oldalak
Vatera.hu Fórum > Általános > Technikai észrevételek
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203
Greeneye166
IDÉZET(Greeneye166 @ 2007-06-29 20:43) *
Úgy tűnik.
Próbáld meg jelezni a Vaterának, bár a szabályzat szerint nem szedik le!
Nincs ismerősöd aki leütné őket (mármint a termékeket) és vissarakod őket minimáláron. Elég sokat fogsz így bukni és ha nem adod oda beperelhetnek. Ezt a Vatera is megértheti és ha visszarakod a terméket később a sikerdíjat sem csalod el a Vaterától, Sőt! A legtöbb amit azonnal tehetsz, hogy lezárod az árveréseket (24 óra zárásig, vagy reménykedsz, hogy valaki megad érte értelmes összeget)

Üdv Greeneye166

+ zártá teszed az aukcót így csak az ismerősöd ütheti le. Ez alapesetben etikátlan dolog lenne, ha szándékosan csinálnád mondjuk azért, hogy fiktív pozitív értékeléseket gyűjts be. De a te esetedben egy tévedésről van szó, amit minden jóindulatú ember megérthet. Én vettem a fáradtságot, hogy neked válaszoljak, légyszves te is tedd meg ezt. Ez a minimum! wink.gif
csabau
...és a következő lépésben kiokosítod, hogy esetleg regeljen be más néven és oldja meg háztájin belül. ej-ej.
Greeneye166
IDÉZET(csabau @ 2007-06-30 20:20) *
...és a következő lépésben kiokosítod, hogy esetleg regeljen be más néven és oldja meg háztájin belül. ej-ej.

Emberek vagyun és tévedünk. Jó lenne ha egy közösség lennénk ami nem csak arról szól, hogy elpasszoljunk valamit és kiszedjük más pénzét. Csak zárójelben ez egy kiskapu amit nem én hagytam nyitva és ezenkívül még számtalan van. Az olyan aki ezt 2 év után csinálja tévedésra hivatkozva más, de ő csak most regizett. Azt meg már csak zárójelbe, hogy ezt nem én találtam ki, hanem már más topicban is volt róla szó. Valóban etikátlan zárni egy aukciót miután licitáltak rá, de ez nem az az eset! Arról nem is beszélve milyen arrogánsan mardosnak érte egyes vevők (akinek nem inge ne vegye magára) minden empátiát mellőzve!

A kiskapukat pedig becsukni nem lehet, mert megállna az élet, hiszen a túlzott szankciók sem jók! Azokat a felhasználókat kéne innen kihajigálni akik szándékosan akarják megrövidíteni a Vaterát. Ha most leveszi és újra felteszi magasabb áron és elviszik, akkor a Vatera nem hogy károsulna hanem kétszer kap sikerdíjat a termék után. Jóval többet, mint igy fog kapni!!!
djmars
Bocsika,hogy nem válaszoltam idáig de dolgoztam és mindig csak felnéztem,hogy mi a helyzet.
Igen vannak emberek akik nem értik meg,hogy ha valaki téved illetve kapnak az alkalmon és kihasználják.
De mi van akkor ha leütnek valamely termékemet az meg sajna eltunik valahova.
Feljelentenek?
Kinél?
Lehetetlenség csak a kizárás a vaterérol mivel én nem tehetnek arrol,hogy ellopják a meglicitált termékemet.

Na mindegy majd máskor figyelek a minimálárra.
ondjuk szerintem nem adok semmit drágán

Udv:MARS
csabau
már megbocsáss, de miért tűnne el ? ahogy aukcióra bocsájtod, arra úgy kell tekinteni, mintha már nem a sajátod lenne - tehát nem használhatod, mert elromolhat, elveszhet, stb.
gondolom, Te sem örülnél, ha licitáltál valamire, beleszerettél és az aukció végén, ha megnyered, az eladó közli - eltűnt, elromlott, nem eladó, eladtam máshol...
legkevesebb az, hogy cseppet pipa lennél rá és legszívesebben egy íróasztalt borítanál rá - nagyobb mértékű szerelembe esés az áruval : elkezded fontolgani a jogi lépést, miután PTK szerint Téged illet és kutya kötelessége a meghirdetett állapotban rendelkezésedre bocsátani.
csaby
Greeneye166
IDÉZET(csabau @ 2007-07-01 12:21) *
már megbocsáss, de miért tűnne el ? ahogy aukcióra bocsájtod, arra úgy kell tekinteni, mintha már nem a sajátod lenne - tehát nem használhatod, mert elromolhat, elveszhet, stb.
gondolom, Te sem örülnél, ha licitáltál valamire, beleszerettél és az aukció végén, ha megnyered, az eladó közli - eltűnt, elromlott, nem eladó, eladtam máshol...
legkevesebb az, hogy cseppet pipa lennél rá és legszívesebben egy íróasztalt borítanál rá - nagyobb mértékű szerelembe esés az áruval : elkezded fontolgani a jogi lépést, miután PTK szerint Téged illet és kutya kötelessége a meghirdetett állapotban rendelkezésedre bocsátani.
csaby

Azt én sem tudom hova tünne! Ha kirabolják a lakásomat, azt bejelentem a biztosítónak és az fizet. Az eseményt pedig papírokkal igazolom a vevőnek és nem kérem el tőle a vételárat.

Viszont az nem lehet mindenre igaz, hogy nem használod! Vegyük a lakást például. Nem fogsz a csőben lakni amíg elmegy a vaterán. Megint nem az a baj hogy a terméket ellopják vagy tönkremegy, hanem ha az eladó ezt hazudja.
csabau
1 - nem neked szántam az észrevételt 2 - NEM kérem kommentálni, így is te fogod nyerni a fórombeírósdi vesenyt, amit saját magaddal vívsz
Greeneye166
IDÉZET(csabau @ 2007-07-01 15:48) *
1 - nem neked szántam az észrevételt 2 - NEM kérem kommentálni, így is te fogod nyerni a fórombeírósdi vesenyt, amit saját magaddal vívsz

Nem tudtam, hogy zártkörű a beszélgetés! Mellesleg te szóltál bele smile.gif
draglion
IDÉZET(Greeneye166 @ 2007-06-30 20:33) *
Emberek vagyun és tévedünk. Jó lenne ha egy közösség lennénk ami nem csak arról szól, hogy elpasszoljunk valamit és kiszedjük más pénzét. Csak zárójelben ez egy kiskapu amit nem én hagytam nyitva és ezenkívül még számtalan van. Az olyan aki ezt 2 év után csinálja tévedésra hivatkozva más, de ő csak most regizett. Azt meg már csak zárójelbe, hogy ezt nem én találtam ki, hanem már más topicban is volt róla szó. Valóban etikátlan zárni egy aukciót miután licitáltak rá, de ez nem az az eset! Arról nem is beszélve milyen arrogánsan mardosnak érte egyes vevők (akinek nem inge ne vegye magára) minden empátiát mellőzve!

A kiskapukat pedig becsukni nem lehet, mert megállna az élet, hiszen a túlzott szankciók sem jók! Azokat a felhasználókat kéne innen kihajigálni akik szándékosan akarják megrövidíteni a Vaterát. Ha most leveszi és újra felteszi magasabb áron és elviszik, akkor a Vatera nem hogy károsulna hanem kétszer kap sikerdíjat a termék után. Jóval többet, mint igy fog kapni!!!

azzal egyetértek hogy az új felhasználókat nem kell elijeszteni mert az első benyomás nagyon sokat számít
ha rögtön az elején azzal szembesül hogy szankcionálják , igaz jogosan történne, nagy valószínűséggel elmenne a kedve az egésztől ezért inkább figyelmeztetni kell őket hogy kissé másképpen működik a vatera, de semmiképpen sem elrettenteni
draglion
IDÉZET(csabau @ 2007-07-01 12:21) *
csaby

bizony az egyik legfontosabb alapszabály hogy a meghirdetett tételt félre kel ltenni és esélyt sem adni hogy eltűnjön...itt nem is beszélek arról hogy valaki eladja vaterán kívűl ...ez az online aukciózás alkotmányának a megsértése
draglion
IDÉZET(Greeneye166 @ 2007-07-01 14:59) *
Azt én sem tudom hova tünne! Ha kirabolják a lakásomat, azt bejelentem a biztosítónak és az fizet. Az eseményt pedig papírokkal igazolom a vevőnek és nem kérem el tőle a vételárat.

Viszont az nem lehet mindenre igaz, hogy nem használod! Vegyük a lakást például. Nem fogsz a csőben lakni amíg elmegy a vaterán. Megint nem az a baj hogy a terméket ellopják vagy tönkremegy, hanem ha az eladó ezt hazudja.

attól én is félek hogy például természeti katasztrófa vagy baleset gátolhat a megnyert aukciók korrekt lebonyolításában...de ez benne van a pakliban bárki számára...

az hogy aukcióra bocsátod és használod csak nagyon kivételes esetekben lehet jogos...aut lakás ...de azt hiszem itt meg is áll a lista ...még az autó sem minden esetben felel meg az aukció ideje alatt való használhatóságnak mert rongálódhat.

Greeneye166
IDÉZET(draglion @ 2007-07-01 16:40) *
attól én is félek hogy például természeti katasztrófa vagy baleset gátolhat a megnyert aukciók korrekt lebonyolításában...de ez benne van a pakliban bárki számára...

az hogy aukcióra bocsátod és használod csak nagyon kivételes esetekben lehet jogos...aut lakás ...de azt hiszem itt meg is áll a lista ...még az autó sem minden esetben felel meg az aukció ideje alatt való használhatóságnak mert rongálódhat.

Kedves draglion!

Nem akarlak megbántani, mint csabaut ezért megkérdezlek előtte, hogy szabad-e kommentálni amit írtál? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
draglion
IDÉZET(Greeneye166 @ 2007-07-01 16:55) *
Kedves draglion!

Nem akarlak megbántani, mint csabaut ezért megkérdezlek előtte, hogy szabad-e kommentálni amit írtál? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

persze, hiszen akkor tudunk levonni belőle hasznos dolgokat ha megismerjük egymás véleményét

ha mindig csak igazat adunk egymásnak és nem mondunk saját véleményt az senki számára nem lenne építő hatású
csabau
tudod mit - adjál, vegyél vat-on kívül, üssétek le, tegyétek zárttá az ismerőssel a cuccaitokat - csak ne itt akard megreformálni a szabályzatot. az ügyködésekhez sok síkert, sok negatívot és legalább egy idegesebb típusú partnert kívánok - aki elől elügyeskedtétek az áruját. ismét NEM kérem kommentálni.
csaby
Greeneye166
Ezt inkább nem is szeretném! wink.gif
csabau
bocsánat a vulgáris kirohanásért, nem gondoltam át kellőképpen, kérlek tekintsd tárgytalannak.
mégegyszer bocs, erre nem lett volna szükség...
csaby
draglion
IDÉZET(csabau @ 2007-07-01 19:26) *
bocsánat a vulgáris kirohanásért, nem gondoltam át kellőképpen, kérlek tekintsd tárgytalannak.
csaby

kedves csabau,

épp az a lényeg ebben a vitatkozásban hogy minnél kevesebben legyenek akik nem korrekt módon akarják használni a vaterát
elriasztani nem szabad senkit ez a lényege, aki csal vagy nem tartja be a szabályzatot az nem lehet elriasztani...ezer és ezer módon fog visszasomfordálni...aki korrekt de tévedett az viszont könnyen elriasztható...ezt kell megakadályozni

Greeneye166
IDÉZET(csabau @ 2007-07-01 19:26) *
csaby

Mostmár bizonytalan vagyok, de ha ez nekem szólt, akkor a válaszom, hogy nincs harag egyáltalán, velem is megesik. smile.gif
foxicsaba
Én is így jártam: 1 éven át a földön aludtunk a párommal, mert a a lakásfelújítás után nem maradt pénz fekvőalkalmatosságra.
Kb. egy hónapja megnyertem egy műbőr kinyitható kanapét. Egy hét múlva szombaton kellett volna menni érte. Péntek este szólt az eladó, hogy ne menjek, mert valami ismerőse házibulit csinált és cigivel kiégették... most vagy elhiszem vagy nem.. dry.gif
djmars
Sziasztok
Mindegy igy jártam
elbas.....am a dolgokat ezt be kell nyelnem majd máskor figyelek a dolgokra.
Köszike mindenkinek az infót.
krisz54
Nem tudom mi történt, de az összes tételemnél megváltozott a fotók sorrendje.
Szörnyen néz ki, hogy a listákban sok esetben egy részletről készült fotó látszik, és nem a licit tárgya.
Ahogy elnézem ez most mindenkinél így van. Elég csunyák a listák így.
mistahwax
Detto.
Nekem is ez a bajom sad.gif

Valaki fixalja kerem, mert nagyon csunya igy !

pkonsti
Gondolom, nem kell újból elmondanom, milyen problémám van a vevővel. A vevő ismét értékelt, jogtalanul adva egy negatív visszajelzést (a vevő nem jelentkezett, többször is értesítettem a Vaterát, ezek után nagy nehezen jelentkezett, de akkor is csak véletlenül (azzal hívott, hogy ő xy, és én nyertem tőle valamit, de nem tudja mit. Erre én tájékoztattam, hogy ő nyert tőlem. Ígért egy visszahívást. Nem történt meg. Megelégeltem, értékeltem, persze negatívan, erre kaptam egy személyeskedő, káromkodó negatív visszajelzést. Vatera törölte, ismét értékeltem, ismét kaptam egy negatívat. Vatera ismét törölt, adtam ismét egy negatívat, vevő nem adott semmit. Azt hittem, minimum nem adott több lehetőséget a Vatera a vevőnek az értékelésre. De nem, mert sunyi a vevő, várt egy hónapot, és most értékelt negatívan). Kérem, azonnal intézkedjenek, és most már véglegesen. Elegem volt a sok huzavonából!!!
Greeneye166
IDÉZET(krisz54 @ 2007-07-02 14:31) *
Nem tudom mi történt, de az összes tételemnél megváltozott a fotók sorrendje.
Szörnyen néz ki, hogy a listákban sok esetben egy részletről készült fotó látszik, és nem a licit tárgya.
Ahogy elnézem ez most mindenkinél így van. Elég csunyák a listák így.

Velem akkor történ amikor utólag raktam fel jobb képeket az aukcióhoz. Több egyforma kép jelent meg a terméklepon és rákattintva véletlen szerűen jöttek fel a más képek. Eltávolítottam a terméket és újraregisztráltam. Ezután már normálisan mentek fel a képek. Ha nincs licided rajta próbáld meg ezt amíg a probléma megoldásra kerül.
draglion
IDÉZET(Greeneye166 @ 2007-07-02 18:23) *
Velem akkor történ amikor utólag raktam fel jobb képeket az aukcióhoz. Több egyforma kép jelent meg a terméklepon és rákattintva véletlen szerűen jöttek fel a más képek. Eltávolítottam a terméket és újraregisztráltam. Ezután már normálisan mentek fel a képek. Ha nincs licided rajta próbáld meg ezt amíg a probléma megoldásra kerül.

5-10000 tételnél 1 hónapig tart...
Greeneye166
IDÉZET(draglion @ 2007-07-02 18:51) *
5-10000 tételnél 1 hónapig tart...

JOGOS! smile.gif

(CSAK ENNYIT TUDTAM SEGÍTENI, PÁR TÉTELNÉL MŰKÖDIK.)
foxicsaba
Tisztelt Vatera!

Szeretném megkérdezni (ha már van erről valahol szó, 1000 bocsi), hogy csekken be lehet-e fizetni nektek a jutalékot?
Ma bentvoltam abba a nyíves bankba, és szerettem volna átutalni. De egyszerűen lesz*rják azt ,aki nem a "PÉNZBEFIZETÉS" gombot nyomta meg az ügyfélirányító masinán. Személyes menümben átutalás van megjelölve, másképp mehetne-e?
Szorít az idő, mert 07-e a határidő, és szeretném rendezni a számlámat. Nem szeretek tartozni. Munkaidőm nem engedi, hogy bejárkáljak abba a tetves K&H-ba (jujj,leírtam..bocsi.. biggrin.gif ) és félórákat várni. Sorszámmal. Nevetséges.
Köszi!
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(foxicsaba @ 2007-07-02 22:27) *
Tisztelt Vatera!

Szeretném megkérdezni (ha már van erről valahol szó, 1000 bocsi), hogy csekken be lehet-e fizetni nektek a jutalékot?
Ma bentvoltam abba a nyíves bankba, és szerettem volna átutalni. De egyszerűen lesz*rják azt ,aki nem a "PÉNZBEFIZETÉS" gombot nyomta meg az ügyfélirányító masinán. Személyes menümben átutalás van megjelölve, másképp mehetne-e?
Szorít az idő, mert 07-e a határidő, és szeretném rendezni a számlámat. Nem szeretek tartozni. Munkaidőm nem engedi, hogy bejárkáljak abba a tetves K&H-ba (jujj,leírtam..bocsi.. biggrin.gif ) és félórákat várni. Sorszámmal. Nevetséges.
Köszi!

Kedves foxicsaba!

Természetesen csekken is befizethető a jutalék.
draglion
IDÉZET(Greeneye166 @ 2007-07-02 22:18) *
JOGOS! smile.gif
(CSAK ENNYIT TUDTAM SEGÍTENI, PÁR TÉTELNÉL MŰKÖDIK.)

igen, pár tételre jó megoldásnak tűnik wink.gif
Greeneye166
Tisztelt Vatera!

A következő levelet küldtem június 27-én:

(azóta csekken befizettem jobb híján, de én nem ok nélkül választottam a banki utalást)

IDÉZET
Üzenet:
> MÁR KÜLDTEM E-MAILT A TELEFONOMRÓL DE VALÓSZÍNŰ HOGY AZ AUTOMATA RENDSZER FIGYELMEN KÍVÜL HAGYTA. EZ IS CSAK A KÉRDÉSEM INDOKOLTSÁGÁT TÁMASZTJA ALÁ.
>
> SZERETNÉK BANKI UTALÁSSSAL SZÁMLÁT RENDEZNI DE UTALÁSKOR A BANK TRANZAKCIÓS TERMINÁLJA NEM TUD KIS ÉS NAGY BETŰT MEGKÜLÖNBÖZTETNI PEDIG AZ ÉN FELHASZNÁLÓNEVEMBEN MINDKETTŐ VAN. NEM SZERETNÉM HA VISSZADOBNÁ A RENDSZER VAGY EGYSZERŰEN NEM REGISZTRÁLÓDNA. A VATERA OLDALA MEGKÜLÖNBÖZTET KIS-NAGY BETŰT ÉS ÉN EBBŐL INDULOK KI.
> AZT SEM TUDOM HÁNY SZÓKÖZT ÍRJAK, ÍRJAM-E A VAT ELŐTAGOT STB. EZ SEHOL SEM ÍRJÁK LE EGYÉRTELMŰEN. MA UTALNÉK EZÉRT A MIHAMARABBI VÁLASZT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM. ÜDVÖZLETTEL XY- Greeneye166

VÁLASZT AZÓTA SEM KAPTAM!!!!!!!!!!!!!! mad.gif
draglion
IDÉZET(Greeneye166 @ 2007-07-02 22:46) *
Tisztelt Vatera!

(azóta csekken befizettem jobb híján, de én nem ok nélkül választottam a banki utalást)
VÁLASZT AZÓTA SEM KAPTAM!!!!!!!!!!!!!! mad.gif

Greeneye166,

Nagybetűvel pedig nem írunk 11 éve üzenetet , mert az modortalanság az interneten (ordítás) wink.gif

(én azért íok mindent kisbetűvel mert azt szabad laugh.gif laugh.gif )
Greeneye166
IDÉZET(draglion @ 2007-07-02 23:47) *
Greeneye166,

Nagybetűvel pedig nem írunk 11 éve üzenetet , mert az modortalanság az interneten (ordítás) wink.gif

(én azért íok mindent kisbetűvel mert azt szabad laugh.gif laugh.gif )

Akkor csak halkan kérdezem, hogy mit csináljak, ha nem kapok választ? mad.gif mad.gif
draglion
IDÉZET(Greeneye166 @ 2007-07-03 01:33) *
Akkor csak halkan kérdezem, hogy mit csináljak, ha nem kapok választ? mad.gif mad.gif

sokszor nem érkezik válasz a vaterától

abban az esetben ha banki átutalás történik a VAT számot ha beíja a felhasználó valamint a felhasználónevét (szöveges üzenetben) ha nagybetűvel van írva akkor is jó, de ott van a felhasználó kódja is ami szintén egyedi, minden kiküldött számlán fel van tüntetve, ha az is beírásra kerül akkor biztosan jóváírja a vatera, minnél több az egyedi beazonosításhoz szükséges adat annál könnyebben lehet kezelni a beazonosítást.
Mivel ez kézzel történik nem hinném hogy gép kell felismerje.
Ha mégsem íródik jóvá akkor is utólag jóvá lehet íratni a pénzügy@vatera.com -on vagy itt a fórumon is lehet egyet ''dühöngeni'' valamint a személyes menü kapcsolatfelvétel -en keresztül is

egyikre csak reagálnak ...

szerintem nagyon megnövekedett a forgalom (üzenetek ...stb) és ez nagy erőfeszítést jelent nekik jelenleg

Vateraforum
IDÉZET(Greeneye166 @ 2007-07-02 22:46) *
Tisztelt Vatera!

MÁR KÜLDTEM E-MAILT A TELEFONOMRÓL DE VALÓSZÍNŰ HOGY AZ AUTOMATA RENDSZER FIGYELMEN KÍVÜL HAGYTA. EZ IS CSAK A KÉRDÉSEM INDOKOLTSÁGÁT TÁMASZTJA ALÁ.

A segítség menüpontban az alábbi információ olvasható a "Hasznos tudnivalók a számlázásról" témában: "Befizetéskor kérjük, tüntesse fel a megjegyzés, közlemény rovatban a pontos felhasználónevét és (ha kért, akkor) a Vatera.hu Kft. által küldött számla sorszámát is. Postai befizetéskor ugyanezen adatokat a befizetés jogcíme rovatban kérjük feltüntetni. (A számla sorszáma "VAT123456/évszám" formátumban a számla jobb felső részén található.)"
Eddig nem jelezték felhasználóink, hogy banki átutalásnál probléma lenne a kis és nagybetűk egyidejű használata a közlemény rovatban, amennyiben Önnek ez mégis gondot okoz, akkor adja meg felhasználónevét végig kis- vagy nagybetűvel és tüntesse fel a Személyes menü - Tranzakció-történet (számlázott tételek) menüpontban az adott számla sorszámát. Ha így jár el nem lesz gond a befizetéssel. A telefonról küldött üzenete valószínű nem jutott el hozzánk mivel eddigi beérkezett leveleire válaszoltunk.
Greeneye166
IDÉZET(Vateraforum @ 2007-07-03 09:39) *
A segítség menüpontban az alábbi információ olvasható a "Hasznos tudnivalók a számlázásról" témában: "Befizetéskor kérjük, tüntesse fel a megjegyzés, közlemény rovatban a pontos felhasználónevét és (ha kért, akkor) a Vatera.hu Kft. által küldött számla sorszámát is. Postai befizetéskor ugyanezen adatokat a befizetés jogcíme rovatban kérjük feltüntetni. (A számla sorszáma "VAT123456/évszám" formátumban a számla jobb felső részén található.)"
Eddig nem jelezték felhasználóink, hogy banki átutalásnál probléma lenne a kis és nagybetűk egyidejű használata a közlemény rovatban, amennyiben Önnek ez mégis gondot okoz, akkor adja meg felhasználónevét végig kis- vagy nagybetűvel és tüntesse fel a Személyes menü - Tranzakció-történet (számlázott tételek) menüpontban az adott számla sorszámát. Ha így jár el nem lesz gond a befizetéssel. A telefonról küldött üzenete valószínű nem jutott el hozzánk mivel eddigi beérkezett leveleire válaszoltunk.

Bocsánatot kérek, ha "dühöngésnek" hangzott!

Én egyetemista vagyok és az egyetemi gyüjtőszámlára befizetéskor, ha csak egy szóközzel is eltér a közlemény rovat, akkor elbúcsúzhatok a pénzemtől örökre. Én ebből indultam ki és abból, hogy lehet, hogy a Vateránál is automata könyvelés zajlik. Mégegyszer elnézést! Köszönöm a választ! smile.gif
mazsolla
Nem szeretnék túl kíváncsinak tünni, de megkérdezhetem, Mi van megint a Vatera oldalakkal ?
Már Kb. 14-óra tájban is " felakadt ". Se előre,se hátra.
Most 15-órá után, kezdtem volna egyes termékeimet " javítgatni ", ugyanaz. Megint nem ment.
tamasmester
Üdvözletem!
Az a kérdésem volna, hogy mi a külömbség a www.arveres.biz és a Vatera között. Úgy látom mind a kettőn ugyan azok a termékek vannak. Vagy csak egyszerűen a design más?
Köszönettel, tamasmester
macsekos
IDÉZET(tamasmester @ 2007-07-04 11:27) *
Üdvözletem!
Az a kérdésem volna, hogy mi a külömbség a www.arveres.biz és a Vatera között. Úgy látom mind a kettőn ugyan azok a termékek vannak. Vagy csak egyszerűen a design más?
Köszönettel, tamasmester

Semmi laugh.gif Az is a Vatera... tongue.gif
Greeneye166
...és a www.blikk.vatera.hu is smile.gif
draglion
IDÉZET(Greeneye166 @ 2007-07-04 16:47) *
...és a www.blikk.vatera.hu is smile.gif

hát bizony ezekkel a helyi vagy egyéb honlapokon megjelenő online aukciós oldalakkal amely mind a vatera managelésével jelent meg már 2003 óta terjedt el a vatera , ha ''Szekszárd'' vagy ''Pécs'' hivatalos honlapjára lépett vlaaki (általában minden megyében a helyi felhasználók) akkor ott megtalálták az online aukciót szekszárdosítva vagy pécsiesítve...iszonyú marketing állt a háta mögött amíg ezt a vatera megvalósította és sikerrel lezongorázta.
ma sokan azt sem tudnák hogy mi a vatera ha azokban az években nem lett volna ez a sikeres és jól kigondolt kivitelezett marketing project...sokat ámultam akkoriban ezen a fantasztikus ötleten...

a lényegre tapintottak

szóval sok felhasználónak esélye sem lett volna megtudni hogy mi az a vatera ha nincs ez a rohadtul jól szervezett és megvalósított kezdés

még mindig írígylem az ötlet kigondolóját wink.gif és a megvalósítóit is

mégegyszer : nem lehetne most ezen a fórumon kritizálni a vaterát mert sokan nem is tudnák hogy létezik vagy nem vennék komolyan ...(mert nem lennének vásárlók és az eladók is tovább állnának egy idő után, ujra megfogni őket pedig nehéz)...rengeteg online aukciós oldal van most már...magyar is sok van...sikere pedig szinte egynek sincs

üdvözlettel,

draglion
mazsolla
Tegnap délután már kérdeztem a Vat. Moderátortól valamit, de amint látom,annyira el van foglalva,
hogy nem jut oda,hogy válaszoljon ( szerintem inkább nem tud rá válaszolni ) sad.gif
Most este is kb. 19:20 - tól 20:20 ig ismét képtelenség volt bejutni a Vaterára.
Tisztelt Vatera !
Kb. fél év elmúlt azóta,hogy a sok sz@r után rendben mentek a dolgok.
Most minden kezdődik ismét előről ?

Nagyon boldog lennék, ha valamelyik Mod. " venné a fáradságot " ( remélem nem nagy kérés ? ),
és érdemben válaszolna is.
Vateraforum
IDÉZET(mazsolla @ 2007-07-04 20:29) *
Nagyon boldog lennék, ha valamelyik Mod. " venné a fáradságot " ( remélem nem nagy kérés ? ),
és érdemben válaszolna is.

Sajnos a korábban már néhányszor - talán 4-5 alkalommal - megbeszélt jelenség ismétlődik meg az Ön esetében. Külföldről (Németország) lassan érhető el a Vatera. A korábbi észrevételek alapján a külföldi szolgáltatóval felvettük a
kapcsolatot és a problémára megoldást ígértek. Igazándiból ebben az esetben mást nem tehetünk. Megnézzük hol akad el a dolog és az alapján próbálunk segíteni. A kapcsolat a korábban megküldött adatok alapján a külföldi szolgáltató és a Vatera közt lassú. Ennek elhárítására ígéretet kaptunk, ennek ellenére néhány havonta előjön a probléma. A termékei a nem németországi vaterások számára a megszokott módon rendben elérhetőek, Ön viszont nem vagy csak nehézkesen tudja őket menedzselni. Remélhetőleg a jelenség a szokásos módon néhány nap alatt megoldódik - mindenesetre továbbítottuk az illetékesek felé a jelzést ők valószínű ismét felveszik a kapcsolatot a külföldi szolgáltatóval.

A tegnap este fél nyolc és nyolc óra közt történő lassulás mindezektől függetlenül és előre nem látott probléma miatt történt, amely minden felhasználót érintett. Az okozott kellemetlenéségért szíves elnézésüket kérjük.
mazsolla
Köszönöm a választ.
De ha megengedi " szkeptikussan " fogadom el.
Régebben is " sántított " az ilyen válasz, szerintem az " egyik lábára " ismét sántít.
Régebben magyarországi felhasználók is " panaszkodtak ", akkor ők is ugyanilyen választ kaptak.
Nem vitatom azt a tényt sem, hogy a " külföldi szolgáltató hamissan muzsikál ". Azt sem, hogy némelyik magyar is.
De azért a Vatera " hibákat " sem szabadna " elhalgatni ".
Most is néhány percel 2-előtt " beindult ". Kíváncsi vagyok, meddig ?
mazsolla
IDÉZET(Vateraforum @ 2007-07-05 09:34) *
A termékei a nem németországi vaterások számára a megszokott módon rendben elérhetőek

Elnézést, de ez gyenge vigasz.Zárt aukciók lévén, " nekem is néha jelen kell lennem ". smile.gif
Különben nem működik a dolog. wink.gif
CoolIfAI
Egy termék esetében nekem kell fizetnem (természetesen) a postaköltséget, mint vevő. viszont igencsak nem mindegy, hogy honnan szállítja a posta a terméket, illetve a termék csomagolása miatt mekkora a költség. Egy egyszerübb termék esetén a postaköltség lehet akár az eladási árral azonos is.
Honnan tudhatom meg, hogy mekkora postaköltségre számíthatok...
Vateraforum
IDÉZET(mazsolla @ 2007-07-05 14:30) *
Köszönöm a választ.
De azért a Vatera " hibákat " sem szabadna " elhalgatni ".

Közös érdek, hogy működőképes legyen a Vatera! Mire gondol, milyen problémát nem ismertünk el? Egyáltalán mi érdeke lenne a Vaterának a problémákat elhallgatni és nem azonnal elhárítani? Mi előny származna ebből?
draglion
IDÉZET(CoolIfAI @ 2007-07-05 15:21) *
Egy termék esetében nekem kell fizetnem (természetesen) a postaköltséget, mint vevő. viszont igencsak nem mindegy, hogy honnan szállítja a posta a terméket, illetve a termék csomagolása miatt mekkora a költség. Egy egyszerübb termék esetén a postaköltség lehet akár az eladási árral azonos is.
Honnan tudhatom meg, hogy mekkora postaköltségre számíthatok...

attól kell vásárolni aki a terméklapon megjelöli a postaköltséget valamint az esetleges egyéb költségeket

...vagy rá kell kérdezni

draglion
IDÉZET(Vateraforum @ 2007-07-05 15:32) *
Közös érdek, hogy működőképes legyen a Vatera! Mire gondol, milyen problémát nem ismertünk el? Egyáltalán mi érdeke lenne a Vaterának a problémákat elhallgatni és nem azonnal elhárítani? Mi előny származna ebből?

ezt a közös érdeket sokszor nem értik a felhasználók

lukacsiz
hali, valaki meg tudná mondani hogyan tudok irni az eladónak még a licit megtétele előtt, igy a termék alatti kérdésekre gondolok, én olyat nem tudok, előre is köszi
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(lukacsiz @ 2007-07-05 22:37) *
hali, valaki meg tudná mondani hogyan tudok irni az eladónak még a licit megtétele előtt, igy a termék alatti kérdésekre gondolok, én olyat nem tudok, előre is köszi

Kedves lukacsiz!

A terméklapon a kérdezzen az eladótól opcióra kattintva tud írni az eladónak.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.