Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Vatera oldalak
Vatera.hu Fórum > Általános > Technikai észrevételek
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205
japardice
Laikus kérdéssel fordulok hozzátok, de kérlek segítsetek megértenem mit csináltam rosszul.

Feltöltöttem egy terméket - vezetékes telefont.
A kikiáltási ára 1 ft volt, licitlépcső 200 ft, a kategóriáját is jól belőttem (vezetékes telefonok, bár nem tudtam analóg-e avagy digitális, de először az egyikbe, később a termékem kitörlődése után a másikba tettem). Én digitálisra tippelek amúgy, mert tud sms-t fogadni és küldeni. Jól gondolom?

A lényeg az, hogy kétszer is törlődött a rdszből. Gondolom ez nem véletlen, hanem oka volt. De vajon mi a retkes fene lehetett az?
Minimálárat nem adtam meg. A 4 feltöltött kép mérete 83 Kb, nem lépte túl az előírtat.
A szövegben csak a telefon dobozán található infókat ítram le (funkciókat, ilyesmit).
Meg azt hogy átvehető készpénzzel személyesen. Címet, telefonszámot vagy más tiltott adatot nem adtam meg.
Akkor vajon mi oka lehet, hogy kétszer is törölték? Nem bírok rájönni, pedig már mindent többször végigolvastam a szabályzatokban.
Minimálárat amúgy nem adtam meg, pénzelmaradásom nincsen.

Plíííz help!
Kinek van ötlete?
randomizer
IDÉZET(Putyur @ 2008-10-03 09:21) *
Csak akkor, ha engedélyezed a felhasználónevek/jelszavak mentését. Sajnos a böngészők ezt alapbeállításként "tudják"... sad.gif Nem szerencsés.

Be lehet azt állítani, hogy csak a felhasználóneveket tudják, a jelszavakat meg ne. Az új FF3-ban meg a kezelése is sokkal jobb lett. És nem tudja alapból, amikor először használod, megkérdezi, hogy milyen beállítást akarsz, legalább is az FF. De ez nem site hanem user oldali beállítás persze.
randomizer
IDÉZET(Oxymoron @ 2008-10-03 07:42) *
Tisztelt Vatera!

Egy a munkánkat megkönnyítő javaslattal állnék elő: A személyes menübe való belépéskor lehetne egy "név, jelszó megjegyzése" opció, amit bejelölve nem kellene minden egyes belépéskor beírnunk az adatokat. Van, aki naponta több tucatszor is belép (jómagam is), sokat segítene ez az egyszerű kis funkció. Sok weboldalon jól működik. Vagy egy hasonló megoldás, ami pl. az Ebay-n létezik: egyszeri, teljes 24 órára szóló bejelentkezés opció.

Üdvözlettel: Oxymoron

Valójában te nem a név megjegyzését kéred, hanem a belépési idő meghosszabbítását. Az ebay-n ez lehet egy session vagy 24 óra, de mondjuk lehet hekkelni, ha az ebay mobile oldalról lépsz be az beenged egy hétre is.

Itt csak egy választás van az egy session, amihez tartozik egy fix hosszúságú maximális megengedett üresjárat. Aztán kiléptete és akkro is ha bezárod a böngésző ablakot.
Sanyabacsi69
Annál is inkább, hogy a kedves programozó miket művel a Belépés/Kilépés gomb kapcsán (kriminális, reggel jól ment, most megint össze-vissza működik), szóval szerintem ne nyúljanak hozzá!!!

Más. Klassz volt tegnap este, hogy bal oldalt fent, a Vatera logo mellett ott volt: Üdvözöljük, kedves Sanyabacsi. A nevem meg egy link volt, ami a személyes menüre mutatott. Hű, de jó, mondom, nagyon klassz, nem kell jobbra szánkáznom minden téma (eladott áruk, eladó áruk, licitált áruk) váltás közben. Na, persze, ezt is leszedték, most csak link nélkül van, név nélkül. mad.gif

....A személyes menübe való belépéskor lehetne egy "név, jelszó megjegyzése" opció, ....
randomizer
Nyitólap | Személyes | Eladás | Vateraboltok | Fórumok | Segítség

Ezt a fenti menüsort nem lehetne középre igazítani és/vagy valamilyen színes háttérrel kiemelni. Most eléggé elveszik.
Dervis
IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2008-10-03 09:56) *
....Na, persze, ezt is leszedték, most csak link nélkül van, név nélkül. mad.gif

újra van link a név "alatt"
Sanyabacsi69
Igen, köszönöm, látom. És köszi a programozónak is! smile.gif

IDÉZET(Dervis @ 2008-10-03 10:16) *
újra van link a név "alatt"
Sanyabacsi69
Van fent két telefonod, már licitálnak is rá. Mindkettőre.

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=japardice
http://www.vatera.hu/ventus_fj400_vezetesk...l_95563468.html
http://www.vatera.hu/ventus_fj400_vezeteke...n_95608228.html

Namost, csak reméljük, hogy ez a két telefon nem egy és ugyanaz.

IDÉZET(japardice @ 2008-10-03 09:50) *
scaevola
IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2008-10-03 10:28) *
Van fent két telefonod, már licitálnak is rá. Mindkettőre.

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=japardice
http://www.vatera.hu/ventus_fj400_vezetesk...l_95563468.html
http://www.vatera.hu/ventus_fj400_vezeteke...n_95608228.html

Namost, csak reméljük, hogy ez a két telefon nem egy és ugyanaz.

A licitáló ua. meglehet még beszélni vele. Az egyiket gyorsan zárttá kellene tenn, ha leheti!
randomizer
IDÉZET(japardice @ 2008-10-03 09:50) *
Laikus kérdéssel fordulok hozzátok, de kérlek segítsetek megértenem mit csináltam rosszul.

Plíííz help!
Kinek van ötlete?

Nem úgy volt esetleg, hogy miután feltöltötted megnézted a fő felületen a keresőben és ott nem találtad? Mert ott nem jelneki meg azonnal, kell neki kb egy óra. És mondjuk a személyes oldalakon az eladó vagy a licitált áruk között meg nem nézted meg? Vagy csak az eladó áruk között kerested, és közben már érkezett rá licit ezért átkerült a licitáltak közé?
Sanyabacsi69
Nagyon ajánlatos az eladást segítő dolgokat, tényleg részletes leírásokat elolvasni egy kezdőnek. Ez kimaradt. Ehelyett két topicba beleírta a kedves eladó jelölt a problémáját. smile.gif

IDÉZET(randomizer @ 2008-10-03 10:38) *
... Nem úgy volt esetleg, hogy miután feltöltötted megnézted a fő felületen a keresőben és ott nem találtad? ...
scaevola
IDÉZET(randomizer @ 2008-10-03 10:38) *
Nem úgy volt esetleg, hogy miután feltöltötted megnézted a fő felületen a keresőben és ott nem találtad? Mert ott nem jelneki meg azonnal, kell neki kb egy óra. És mondjuk a személyes oldalakon az eladó vagy a licitált áruk között meg nem nézted meg? Vagy csak az eladó áruk között kerested, és közben már érkezett rá licit ezért átkerült a licitáltak közé?

Valószinüleg így lehetett. Az egyik 9ó körül, a másik 12ó.
Putyur
IDÉZET(randomizer @ 2008-10-03 09:56) *
Valójában te nem a név megjegyzését kéred, hanem a belépési idő meghosszabbítását. Az ebay-n ez lehet egy session vagy 24 óra, de mondjuk lehet hekkelni, ha az ebay mobile oldalról lépsz be az beenged egy hétre is.

Itt csak egy választás van az egy session, amihez tartozik egy fix hosszúságú maximális megengedett üresjárat. Aztán kiléptete és akkro is ha bezárod a böngésző ablakot.

Ha Opera-t használsz, beállíthatsz egy frissítési intervallumot, akkor nem léptet ki.
euro-elektronic
Tisztelt Üzemeltetők !

A Vatera oldalain történt átalakítások után a termékleírások összeomlottak, egyes betűszínek, betűformátumok, és betűnagyságok másképpen jelennek meg, elég bután néznek ki a terméklapok.
Gondolom belátják, hogy 1500 terméklapot nem kívánok egysenként kijavítani, kérem intézkedjenek, ha jól látom valami olyasmi a hiba oka, hogy eddig alkalmazható betűtípusokat már nem ismer meg a rendszer, így ezeket másképpen jeleníti meg.
ltama
IDÉZET(scaevola @ 2008-10-03 10:38) *
A licitáló ua. meglehet még beszélni vele. Az egyiket gyorsan zárttá kellene tenn, ha leheti!

Lehet! Gyorsan zárttá kell tenni!
Sanyabacsi69
FireFox plugin: ReloadEvery

IDÉZET(Putyur @ 2008-10-03 11:03) *
Ha Opera-t használsz, beállíthatsz egy frissítési intervallumot, akkor nem léptet ki.
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(euro-elektronic @ 2008-10-03 11:04) *
Tisztelt Üzemeltetők !

A Vatera oldalain történt átalakítások után a termékleírások összeomlottak, egyes betűszínek, betűformátumok, és betűnagyságok másképpen jelennek meg, elég bután néznek ki a terméklapok.
Gondolom belátják, hogy 1500 terméklapot nem kívánok egysenként kijavítani, kérem intézkedjenek, ha jól látom valami olyasmi a hiba oka, hogy eddig alkalmazható betűtípusokat már nem ismer meg a rendszer, így ezeket másképpen jeleníti meg.

Kedves euro-elektronic!

Az észrevételt továbbítottuk a felelős kollégák felé.
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(sonart @ 2008-10-03 08:13) *
Tisztelt Vatera!

Nem tudom más hogy van vele,de nálam az eladó áruk oldalon eltűnt az alkategória megnevezése és ez nagyon hiányzik.

Kedves sonart!

A jelzett problémát javítottuk. Köszönjük az észrevételt és elnézést a kellemetlenségért!
scaevola
IDÉZET
...Eladó egy GT Radial Champiro WT 65 téligumi garnitúra. 4 darab, profil 6-7mm.
A törlés oka: "Az ár darabonként értendő."
Nem megengedett olyan aukció indítása amelynél a meghirdetett mennyiség nem a valós értékesítésre
vonatkozik (pl. a vételár egy adott mennyiségre vonatkozik, de valójában csak nagyobb mennyiségben
vásárolható meg)

Tisztelt Üzemeltetők !

Az ilyen és hasonló esetek elkerülésére javaslom a mennyiség meggjelhetőségének bővitését pár és garnitúrára (grn).

Valamint az "én ajánlatom" helyett, "a vevő ajánlata" szöveget használni. Így egyérteművé válna.
Sanyabacsi69
Nem tudom, észrevettétek-e, de eltűnt az a szemkifolyatós kék.
Köszönöm! smile.gif
bambooflower
IDÉZET(scaevola @ 2008-10-03 11:32) *
Tisztelt Üzemeltetők !

Az ilyen és hasonló esetek elkerülésére javaslom a mennyiség meggjelhetőségének bővitését pár és garnitúrára (grn).

Valamint az "én ajánlatom" helyett, "a vevő ajánlata" szöveget használni. Így egyérteművé válna.

nem akarok kukacoskodni, de arra nem gondoltatok, hogy a Vatera nem véletlenül nevezte "én ajánlatom"-nak. a "vevö ajánlata" helytelen, mert vevö akkor lesz belöled, ha megnyerted a terméket. addig legfeljebb licitáló vagy. az meg hosszú.
outlet08
Kedves VATERA ADMINISZTRÁTOROK!

Ha lejár az aukciója az embernek és mondjuk van 300-400 terméke, kicsit idegesítő hogy csak 20-30 asával lehet a termékeket ujraregisztrációba tenni a Lejárt termékek menűpontban.
Nem lehetne egy ÖSSZES TERMÉKEM UJRAREGISZTRÁLÁSA gombot beletenni?
Fejlesztésnek javasolnám, és észrevételnek a felhasználóbarát kezeléshez.
Köszönettel:

Outlet08
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(outlet08 @ 2008-10-03 12:05) *
Kedves VATERA ADMINISZTRÁTOROK!

Ha lejár az aukciója az embernek és mondjuk van 300-400 terméke, kicsit idegesítő hogy csak 20-30 asával lehet a termékeket ujraregisztrációba tenni a Lejárt termékek menűpontban.
Nem lehetne egy ÖSSZES TERMÉKEM UJRAREGISZTRÁLÁSA gombot beletenni?
Fejlesztésnek javasolnám, és észrevételnek a felhasználóbarát kezeléshez.
Köszönettel:
Outlet08

Kedves outlet08!

A javaslatot továbbítottuk a felelős kollégák felé.
sonart
Tisztelt Vatera!

Köszönöm a gyors javítást.
scaevola
IDÉZET(bambooflower @ 2008-10-03 12:00) *
nem akarok kukacoskodni, de arra nem gondoltatok, hogy a Vatera nem véletlenül nevezte "én ajánlatom"-nak. a "vevö ajánlata" helytelen, mert vevö akkor lesz belöled, ha megnyerted a terméket. addig legfeljebb licitáló vagy. az meg hosszú.

De ki az a Én? Abban a környezetben nem mindenkinek egyértelmü. Nekem igen, de úgy tűnik sokaknak nem.
Minden licitáló tkp. vevő, mert nem ő az eladó. Az más kérdés, hogy kié lesz az áru a végén. Itt csak eladók vannak és vevők. (Sajnos meg sok nézelődő. Bár a piacon azt mondják, a nézelődőből lesz a vásárló.)
scaevola
Tisztelt Üzemeltetők !

Utolsó lehetőség

Gomb nem működik.
scaevola
Ezt a gyorsaságot! Már működik!
seadoo
Lehet vak vagyok de ha valaki be van jelentkezve akkor nincs kilépés gomb, igy csak a böngésző bezárásával lehet kilépni. Ha ez igy van akkor az nem az igazi!
sutemeny
IDÉZET(seadoo @ 2008-10-03 13:40) *
Lehet vak vagyok de ha valaki be van jelentkezve akkor nincs kilépés gomb, igy csak a böngésző bezárásával lehet kilépni. Ha ez igy van akkor az nem az igazi!

Nálam van ilyen gombocska, a jobb felső sarokban.

Süti
kepeslapos

tisztelt moderátor!

lenne egy kérdésem/ kérésem.

véletlenül az eggyik értékelésnél azt pipáltam be hogy az adásvétel létrejött, de nem jött létre.

ilyen esetben van mód a javitásra?

köszi
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(kepeslapos @ 2008-10-03 14:47) *
tisztelt moderátor!

lenne egy kérdésem/ kérésem.
véletlenül az eggyik értékelésnél azt pipáltam be hogy az adásvétel létrejött, de nem jött létre.
ilyen esetben van mód a javitásra?
köszi

Kedves kepeslapos!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
kali33
Elnézést hogy ide írok de már olyan ideges vagyok hogy nem találom hova írhatnék!
Értem hogy a reklámokból folyik be a pénz de hogy a vaterázók kárára az már nem igazán tetszik!!!!!
Az internet azért van hogy gyorsan infókat tudjunk meg stb...
Eddig klikkeltem és oda léptem ahova akartam most meg kell várnom míg lejjeb ugrik a reklám miatt az egész oldal és ha túl gyors vagyok,
máshova lép!!!!!!!!!!
Nem lehetne ezt máshogy megoldani nagyon zavaró!!!!!
Tegyétek jobbra vagy balra vagy alulra vagy bárhová de ne a lap tetejére!!!
Nincs igazam?Mást nem zavar???
Sanyabacsi69
Firefox plusz AdBlock plugin.
plusz magyar kieg: pete.teamlupus.hu/site/?pg=hufilter

IDÉZET(kali33 @ 2008-10-03 15:31) *
Nincs igazam?Mást nem zavar???
seadoo
IDÉZET(sutemeny @ 2008-10-03 14:04) *
Nálam van ilyen gombocska, a jobb felső sarokban.

Süti

A mozillában ott a kijelentkezés gomb, de az Internet explorer-ben nincs hanem marad a bejelentkezés és a regisztráció
taat20
Hogyan tudom törölni a regisztrációmat????
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(taat20 @ 2008-10-03 17:14) *
Hogyan tudom törölni a regisztrációmat????

Kedves taat20!

A regisztráció törlését a kapcsolatfelvételen keresztül tudja kérni.
Kapcsolatfelvétel - Regisztráció, felhasználói fiók - Szeretném a Vatera regisztrációmat megszüntetni
taat20
Köszönöm szépen az infót!
fikuszkukisz24
Help

Kissé megkavartam az életem smile.gif
Van egy regisztrációja az exemnek... Az én számommal.. amit most már én használok.. Ezt szeretném megadni de az az infot kapom hogy ezzel a számmal már regiszráltak. Szeretném törölni a profilját de semmit se tudok biggrin.gif csak a telefonszámom biggrin.gif, No ilyenkor mia pálya???
Ja a non plusz ultra biggrin.gif
Megszünt a számlaszámom x nél, de előtte az y -t használtam... megint szeretném az y-t használni de nem tudom mert ismét ezt a választ kapom... Szeretném rendbe tenni az adataimat de nem megy Help nélkül.
Köszi M,.
mazsolla
Az értékelésre váró tételeknél van olyan, hogy : Képek .
De ha rá klikk, kapok egy szöveget: Csak aktív termékek képeit lehetséges módosítani.
Mi értelme van annak, hogy az ott van ( szöveg: Képek ) tehát nem Képes Képek smile.gif
ltama
IDÉZET(mazsolla @ 2008-10-03 17:47) *
Az értékelésre váró tételeknél van olyan, hogy : Képek .
De ha rá klikk, kapok egy szöveget: Csak aktív termékek képeit lehetséges módosítani.
Mi értelme van annak, hogy az ott van ( szöveg: Képek ) tehát nem Képes Képek smile.gif

Mit szeretnél módosítani, ha nem tettél fel képet?
mazsolla
IDÉZET(ltama @ 2008-10-03 18:39) *
Mit szeretnél módosítani, ha nem tettél fel képet?

1. Képem minden terméknél van. smile.gif
2. Eladott tételnél ÉN már semmit sem akarok módosítani. blink.gif
3. Azt írtam ( kérdeztem ) hogy mivel nincs mögötte semmi, milyen funkciója is lenne unsure.gif
kepeslapos

És ilyenkor ha töröltetek egy olyan értékelést amiben véletlenül azt pipáltam h az értékelés létrejött , akkor az eladónak nem kell kifizetni a 6% jutalékot a vatera felé?

KapdKi
IDÉZET(kepeslapos @ 2008-10-03 19:28) *
És ilyenkor ha töröltetek egy olyan értékelést amiben véletlenül azt pipáltam h az értékelés létrejött , akkor az eladónak nem kell kifizetni a 6% jutalékot a vatera felé?

Ajjajj !!!! sad.gif
ltama
IDÉZET(mazsolla @ 2008-10-03 19:23) *
1. Képem minden terméknél van. smile.gif
2. Eladott tételnél ÉN már semmit sem akarok módosítani. blink.gif
3. Azt írtam ( kérdeztem ) hogy mivel nincs mögötte semmi, milyen funkciója is lenne unsure.gif

Bocsi! Nem figyeltem, hogy értékelésnél! ohmy.gif
kepeslapos

várom a választ tisztelt moderátor!

kell izetni ez esetben jutalékot?

ezért szeretném töröltetni mert az én hibámbol igy anyagi hátránya van az eladónak.
draglion
Tisztelt Vatera!

Egy a munkánkat megkönnyítő javaslattal állnék elő: A személyes menübe való belépéskor lehetne egy "név, jelszó megjegyzése" opció, amit bejelölve nem kellene minden egyes belépéskor beírnunk az adatokat. Van, aki naponta több tucatszor is belép (jómagam is), sokat segítene ez az egyszerű kis funkció. Sok weboldalon jól működik. Vagy egy hasonló megoldás, ami pl. az Ebay-n létezik: egyszeri, teljes 24 órára szóló bejelentkezés opció.

Üdvözlettel: Oxymoron

amikor összesítek van hogy 20x is be kell lépjek 2 óra alatt
tényleg nincs semmi értelme hogy újra meg újra jelszót kérjen öt percenként és az is normális lenne ha már nyitva van az oldal és beléptem akkor minden ujra nyitott vatera oldalon felismerje hogy már be vagyok lépve
Putyur
IDÉZET(draglion @ 2008-10-03 21:52) *
tényleg nincs semmi értelme hogy újra meg újra jelszót kérjen öt percenként és az is normális lenne ha már nyitva van az oldal és beléptem akkor minden ujra nyitott vatera oldalon felismerje hogy már be vagyok lépve

Ha be vagy lépve, és új oldalt/lapot nyitsz, azon is be leszel léptetve. (Ezért nem tudsz egy gépről két nickkel belépni - csak egy kis trükkel... smile.gif )
Az OPERA-ban, és a FIREFOX-ban is (mint most megtudtam) van automatikus frissítés opció, ami nem engedi, hogy inaktivitás miatt kiléptessen a rendszer. Próbáld ki, nekem működik.
randomizer
IDÉZET(draglion @ 2008-10-03 21:52) *

Ha egyszer beléptél, akkor akárhány új oldalt nyitsz, ott is be leszel lépve. És egyáltalán nem kell ötpercenként belépni, az inaktivitás ideje szerintem kb fél óra.

A szimptóma amit te írsz sokkal inkább úgy néz ki, mintha a biztonsági beállításaid a böngésződben azonnal törölnék a cookie-kat.
Putyur
IDÉZET(randomizer @ 2008-10-04 09:46) *
...
A szimptóma amit te írsz sokkal inkább úgy néz ki, mintha a biztonsági beállításaid a böngésződben azonnal törölnék a cookie-kat.

Nekem is törlődik minden cookie a böngésző bezárásakor, ettől függetlenül az újonnan nyitott ablakban is be vagyok jelentkezve. A cookie-k teljes letiltásakor viszont egyáltalán nem lehet belépni.
Grobar
IDÉZET(Putyur @ 2008-10-04 08:31) *
Az OPERA-ban, és a FIREFOX-ban is (mint most megtudtam) van automatikus frissítés opció, ami nem engedi, hogy inaktivitás miatt kiléptessen a rendszer. Próbáld ki, nekem működik.

Kb. fél óra múlva léptet ki!
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.