Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Vatera oldalak
Vatera.hu Fórum > Általános > Technikai észrevételek
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203
zejopy
IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-05 14:29) *
Ki kell próbálni smile.gif

Nem lehet, mert a látogatószámláló késik. sad.gif
hytech
IDÉZET(zejopy @ 2009-11-05 14:34) *
Nem lehet, mert a látogatószámláló késik. sad.gif

Valóban nem lehet de nem ezért.
Hanem mert közben mások is megnézik...

Van viszont rá egy módszerem és ki is fogom próbálni.
Időzítve felteszek - pld. 3 nappal későbbi élesedéssel - egy terméket amit csak én nézek meg.
Megnézem első nap 1x aztán a második napon is 1x.
Így ha a második napo egy pár órával később is csak 1-et mutat a számláló akkor igaz a dolog.
Ha nem akkor hamis hehehmm.gif
zejopy
IDÉZET(hytech @ 2009-11-05 14:39) *
Időzítve felteszek - pld. 3 nappal későbbi élesedéssel - egy terméket amit csak én nézek meg.

A sajátodat hiába nézed, mert az nem számít látogatottságnak. confused.gif

De hát a látogatottság nem számít, nem fontos adat, mert nem feltétlenül azt viszik el, amit sokszor néznek. smile.gif
Még a figyelő sem.
annagt
sztem az is elég ha óránként nézegeted. nekem van egy olyan gyanúm h egy bizonyos idő elteltével is újra számol. nem csak azért mert kikapcsoltad a gépet. de franc tudja. a lényeg h sztem sem igazán mutat igazat.

sztem ha te nézed azt is beleszámojla.
hytech
IDÉZET(zejopy @ 2009-11-05 14:45) *
A sajátodat hiába nézed, mert az nem számít látogatottságnak. confused.gif DE!
De hát a látogatottság nem számít, nem fontos adat, mert nem feltétlenül azt viszik el, amit sokszor néznek. smile.gif
Még a figyelő sem.

Most nem az volt a kérdés,hogy számít e vagy sem, hanem,hogy hogyan működik. wink.gif
VateraBenz
IDÉZET(hytech @ 2009-11-05 14:55) *
Most nem az volt a kérdés,hogy számít e vagy sem, hanem,hogy hogyan működik. wink.gif

Utánanézek a pontos működésnek.
zejopy
IDÉZET(hytech @ 2009-11-05 14:55) *

Csak önmagam vigasztalására írtam tulajdonképpen.
Észrevettem, hogy mi a kérdés. Azért írtam lejjebb azt részét a h. sz.-nak. dry.gif
hytech
IDÉZET(zejopy @ 2009-11-05 15:05) *
Csak önmagam vigasztalására írtam tulajdonképpen.
Észrevettem, hogy mi a kérdés. Azért írtam lejjebb azt részét a h. sz.-nak. dry.gif

Ok értem. wink.gif
VateraBenz
Szóval, a működés leegyszerüsítve:

-A saját kattintásokat számolja.
-Azonosnak számít, ha többen jönnek egy ip-ről
-Többnek számít ha egy felhasználó kattintgat több ip-ről.

Nagy jelentősége már nincs. Igazán addig volt, amíg a leglátogatottabb termékek kikerültek a főoldalra. Akkor vezettük be a fenti finomítást.
Eleinte minden kattintás egy látogatónak számított IP-től függetlenül. Voltak is "élsportolók" akik természetesen vissza is éltek vele...
zejopy
IDÉZET(hytech @ 2009-11-05 15:08) *
Ok értem. wink.gif

smile.gif

Köszönjük a pontos ismertetést. rolleyes.gif
hytech
IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-05 15:19) *
Szóval, a működés leegyszerüsítve:

-A saját kattintásokat számolja.
-Azonosnak számít, ha többen jönnek egy ip-ről
-Többnek számít ha egy felhasználó kattintgat több ip-ről.

Nagy jelentősége már nincs. Igazán addig volt, amíg a leglátogatottabb termékek kikerültek a főoldalra. Akkor vezettük be a fenti finomítást.
Eleinte minden kattintás egy látogatónak számított IP-től függetlenül. Voltak is "élsportolók" akik természetesen vissza is éltek vele...

Akkor jól sejtettem.
Köszi!
beuska175
Sziasztok

Lenne egy kérdésem,nem tudok képet feltölteni a feltöltési lapon még ott van de már a következő oldalon ahol ellenőrizni lehet hogy minden oké már nincs
Ha elfogadom az aukciónál nincs kép pedig feltöltötte miért van ez, eddig minden működött én csinálok valamit rosszul?
Köszönöm a válaszotokat előre is fontos lenne.
Beus
VateraBenz
IDÉZET(beuska175 @ 2009-11-06 21:31) *
Sziasztok

Lenne egy kérdésem,nem tudok képet feltölteni a feltöltési lapon még ott van de már a következő oldalon ahol ellenőrizni lehet hogy minden oké már nincs
Ha elfogadom az aukciónál nincs kép pedig feltöltötte miért van ez, eddig minden működött én csinálok valamit rosszul?
Köszönöm a válaszotokat előre is fontos lenne.
Beus

Tisztelt beuska175!

A jelzett hibát nem tapasztaltuk. Esetleg próbáljon meg utólag a személyes menüjéből képeket feltölteni.
Ha úgy sem sikerül, akkor kérjük írja le részletesen a problémát a Kapcsolatfelvétel megfelelő menüpontján keresztül és technikus kollégáink megpróbálnak majd segíteni.
beuska175
Szia
Köszönöm a segitséget mint kiderült a hiba nálam volt orvososuk már minden ok.
Köszönöm.
Beus
Grobar
Nem tudom másnál is fennál-e a hiba, ha megnyitok valamit az oldalon, egy üres fehér lap jelenik meg. Frissítenem kell hogy megjelenjen az oldal!
Minden más működik rendesen, csak a Vatera nem.
zejopy
IDÉZET(Grobar @ 2009-11-07 09:27) *
Nem tudom másnál is fennál-e a hiba, ha megnyitok valamit az oldalon, egy üres fehér lap jelenik meg. Frissítenem kell hogy megjelenjen az oldal!
Minden más működik rendesen, csak a Vatera nem.

Én a levelezővel jártam így, de kitartóan próbálkoztam és végül beengedett. Szóval nálam sem tökéletes a rendszer.
Grobar
IDÉZET(zejopy @ 2009-11-07 09:28) *
Én a levelezővel jártam így, de kitartóan próbálkoztam és végül beengedett. Szóval nálam sem tökéletes a rendszer.

Belépéskor, a fórumba lépéskor, bármilyen terméklap megnyitásakor ez fogad. Az aukciófigyelőben a linkekre kattintva is ugyanez a hiba van.
hytech
Az oldal szenved.

HTTP 500 belső kiszolgálóhiba.

Ezt szajkózza akármit csinálok a Vaterán.
bambooflower
ma használhatatlan.
zejopy
IDÉZET(Grobar @ 2009-11-07 09:34) *
Belépéskor, a fórumba lépéskor, bármilyen terméklap megnyitásakor ez fogad. Az aukciófigyelőben a linkekre kattintva is ugyanez a hiba van.

IDÉZET(hytech @ 2009-11-07 09:51) *
Az oldal szenved.

HTTP 500 belső kiszolgálóhiba.

Ezt szajkózza akármit csinálok a Vaterán.

Ha sokszor próbálom a visszafele nyíllal és újra a kívánt menüpont, aztán a visszafele nyíl és újra a kívánt menüpont, akkor egyszer csak sikerül, de állati macerás.
Grobar
IDÉZET(zejopy @ 2009-11-07 09:56) *
Ha sokszor próbálom a visszafele nyíllal és újra a kívánt menüpont, aztán a visszafele nyíl és újra a kívánt menüpont, akkor egyszer csak sikerül, de állati macerás.

A "visszafele nyíl" helyett ott az F5. wink.gif
zejopy
IDÉZET(Grobar @ 2009-11-07 09:59) *
A "visszafele nyíl" helyett ott az F5. wink.gif

laugh.gif laugh.gif Jól van, köszi. laugh.gif
De nekem a "visszafele nyíl"-lal bejött, míg Nektek az F5-el nem. laugh.gif
Tényleg köszi. smile.gif
Grobar
IDÉZET(zejopy @ 2009-11-07 10:02) *

Nem????????????????????? Hol a túróba olvastad ezt????????????????????? unsure.gif
Grobar
IDÉZET(Grobar @ 2009-11-07 09:27) *

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-07 10:02) *

Tehát az F5-öt (frissítést) kell nyomnom és akkor megjelenik az oldal, nem azt írtam, hogy nem jeleneik meg. wink.gif
bikabeka
Ez nagyon idegesítő! mad.gif
Ki is lépek.
zejopy
IDÉZET(Grobar @ 2009-11-07 10:07) *
Tehát az F5-öt (frissítést) kell nyomnom és akkor megjelenik az oldal, nem azt írtam, hogy nem jeleneik meg. wink.gif

Ah, oh, bocsánat, figyelmetlen voltam, és most ne mondj semmit, kérlek. smile.gif thank_you.gif
Grobar
IDÉZET(zejopy @ 2009-11-07 10:15) *
Ah, oh, bocsánat, figyelmetlen voltam, és most ne mondj semmit, kérlek. smile.gif thank_you.gif

Nyomkodjad Te is, ez nem hiba, egy nyereményjáték. Aki a mai napon, legtöbbször betölti, a személyes menüjét, az nyer egy 100 Ft-os kupont, amit a feltöltési díjra használhat fel.

Jelentem már az F5 sem működik!!!!!
mazsolla
IDÉZET(Grobar @ 2009-11-07 10:18) *
Nyomkodjad Te is, ez nem hiba, egy nyereményjáték. Aki a mai napon, legtöbbször betölti, a személyes menüjét, az nyer egy 100 Ft-os kupont, amit a feltöltési díjra használhat fel.

Jelentem thank_you.gif

A hiba nálam is él laugh1.gif
Mi lessz itt a hétvégén ? Vagy tartsunk hosszúhétvégét ( Vateramenteset ) not_i.gif
zejopy
IDÉZET(Grobar @ 2009-11-07 10:18) *

A nyereményjáték véget ért, elsőre bejön minden. biggrin.gif Legalábbis nálam.

Köszönöm szépen. yes3.gif
VateraBenz
Tisztelt Fórumozók!

Valóban van valami probléma, de frissítésre általában betöltődik a kívánt oldal.
A hibát már jeleztem a technikus kollégáknak, dolgoznak az elhárításán.
Addig is kérjük türelmüket és elnézésüket kérjük az okozott kellemetlenségért.
Grobar
IDÉZET(zejopy @ 2009-11-07 10:29) *

Eddig sem mindig jelentkezett a hiba, várd ki a végét.

IDÉZET(VateraBenz @ 2009-11-07 10:31) *
Tisztelt Fórumozók!

Valóban van valami probléma, de frissítésre általában betöltődik a kívánt oldal.

Remek. Ez egy licitoldalon, ahol másodperceken múlik minden, jó hogy így működik. good2.gif
hytech
IDÉZET(zejopy @ 2009-11-07 10:29) *

Köszönöm szépen. yes3.gif

A helyzet nemhogy javult volna hanem még rosszabb lett. mad.gif
zejopy
IDÉZET(hytech @ 2009-11-07 10:43) *

Valóban, igazatok lehet, mert most újra rossz. Pedig hogy megörültem. sad.gif
Grobar
IDÉZET(hytech @ 2009-11-07 10:43) *

Most kb. 1 perces "halál" volt. A "visszafele nyíl" shout.gif sem működött!! biggrin.gif

IDÉZET(zejopy @ 2009-11-07 10:45) *
Valóban, igazatok lehet, mert most újra rossz. Pedig hogy megörültem. sad.gif

Ezért mondom, várj két percet, igyál egy kávét, ne írd le első nekifutásra a dolgokat.
zejopy
IDÉZET(Grobar @ 2009-11-07 10:47) *
Ezért mondom, várj két percet, igyál egy kávét, ne írd le első nekifutásra a dolgokat.

Akkor állandóan kávézhatnék, amitől még jobban felpörögnék. laugh.gif
hytech
IDÉZET(zejopy @ 2009-11-07 10:58) *
Akkor állandóan kávézhatnék, amitől még jobban felpörögnék. laugh.gif

Az a baj,hogy nem gondolod át alaposan mielőtt reagálsz valamire.
Így rengetegszer javítanod kell magad, elnézést kérni stb.

Bár ha neked így jó akkor nem szóltam semmit.
VateraBenz
Tisztelt Fórumozók!

A jelzett hibát javítottuk. Kérjük teszteljék az oldalt és jelezzék ha bármilyen problémát tapasztalnának.
Elnézésüket kérjük az okozott kellemetlenségért.
Szamely
Üdvözlet mindenkinek!

Tudom, kopasz vagyok a vaterán, s főként a fórumok tekintetében, így nem tudom, egyáltalán jó helyre írok-e, de a vatera üzemeltetője felé szeretnék jelezni, írni eme levelet.
Nagy jó platformmal rendelkezik az oldal, nagyon ügyesen van megszerkesztve az egész kezelőfelülete, ám "teljes halandóként" 2 dolgot szeretnék javasolni, amenniyben lehetséges.
Talán mondanom sokkal könnyebb, mint megvalósítani - nem lévén semmi számítástechnikai tudásom - , de hátha megérné:
1. Nagyon jónak tartom, ha egy szót beírok, akkor csak erre a szóra, mint egészre keres rá nekem a rendszer, nem pedig olyan szavakra, amik tartalmazzák az általam keresni kívánt szó(töredéket), gíy tudva, ha ismerem a keresni kívánt termék nevát, csak azt fogja nekem megmutatni a gép. Sok esetben azonban talán nem volna rossz egy olyan opcióval kiegészíteni a keresést, amikor én csak szövegtöredékre keresek. Gondolok ezalatt egy olyan módszerre, miszerint pl beírom, hogy tar*, s a csillag lehetőséget biztosítana arra, hogy az esetleges kiegészítéssel keressen rá a szóra, mint tar-talom, tar-tozék, stb.

2. A másik felvetésem az volna, hogy valamilyen módon talán jó lenne (lehet, ez csak az én butaságom) megoldani azt, hogy egy kategórián belül quasi kontraszelekcióként lehessen olyan lehetőséggel élni, hogy több alkategóriából egyet-egyet, akár 2-3 kivételével ne lássak. Értem ezalatt, hogy mondjuk a könyv,újság kategórián belül, ha bejelölöm, az összes kategória jelenjen meg, csak az általam kiválasztottak ne, s így látom a pl újság, magazin; szótár továbbá ezotéria tárgykörök kivételével az összes többi meghirdetett aukciót, mely könnyebbé teszi számomra a keresést, tudva, hogy ezen kategóriákban lévő termékek biztosín nem érdekelnek, így csak plusz termékek vannak úgymond felsorolva előttem, s ez nemhogy nem könnyíti meg a keresést, de talán nehézkesebbé is teszi...

Elnézést, ha levelem rossz helyre írtam, illetve ezen dolgok nem oldhatóak meg, vagy talán korábban már elvetésre kerültek, mindössze segítőszándékkal tettem az oldal felhasználóbarátabbá tételének érdekében.

Tisztelettel: Számely
Vateraoroszlan
IDÉZET(Szamely @ 2009-11-09 10:02) *
Üdvözlet mindenkinek!
...

Kedves Szamely!

A * helyettesítő karakter működik a keresőben.

A második felvetésére azt tudjuk elmondani, hogy ez fordítva ugyan, de működik a Vaterán. Keresés után a bal oldalt található kategóriákra kattintva szűkítheti a találatokat. Kategória elvételére a találati listából egyelőre nincs lehetőség.
bereczky73
Lehet tudni, hogy miért nem működik az otp-es kártyafizetés felület??????reggel óta nem tudok számlát rendezni sad.gif(((
Vateraoroszlan
IDÉZET(bereczky73 @ 2009-11-09 14:28) *
Lehet tudni, hogy miért nem működik az otp-es kártyafizetés felület??????reggel óta nem tudok számlát rendezni sad.gif(((

Kedves bereczky73!

A problémát jeleztük a terminál üzemeltetőjénél, visszajelzést azonban egyelőre nem kaptunk az OTP Banktól.

Esetlegesen javasoljuk a befizetést a többi ismert mód valamelyikén rendezni (banki utalás, készpénzes befizetés, CIB bankkártyás befizetés).

Az esetlegesen okozott kellemetlenségekért szíves elnézését kérjük!
Bevy230
Kedves Vatera! Péntek óta próbálom a Vaterán keresztül (OTP) kiegyenlíteni a számlázott tranzakcióimat, de mire bejön a Bank oldala, addigra lejár az időm és HIBÁS TRANZAKCIÓ-t ír ki.
MOst mit csináljak? Profi eladó vagyok és nem szeretném, ha késedelem miatt visszavonnák a státuszomat.
Válaszukat előre is köszönöm:Bevy230
Vateraoroszlan
IDÉZET(Bevy230 @ 2009-11-09 16:13) *
Kedves Vatera! ...

Kedves Bevy230!

A válasz eggyel lejjebb olvasható.
annagt
valaki segítség,
ha lejárttá tettem egy terméket,mert szeretném rövidebb időre meghirdetni,miért nem tudom a "lejárt termékek újraregisztrálásá"-nál ezt megtenni? valamit rosszul csináltam?sad.gif
köszi
VateraBenz
IDÉZET(annagt @ 2009-11-09 18:21) *
valaki segítség,
ha lejárttá tettem egy terméket,mert szeretném rövidebb időre meghirdetni,miért nem tudom a "lejárt termékek újraregisztrálásá"-nál ezt megtenni? valamit rosszul csináltam?sad.gif
köszi

Tisztelt annagt!

Feltehetően még nem került be a termék a menübe.
Nézze meg 1-2 óra múlva.
zejopy
Kedves Benz, vagy Leó! smile.gif

Persze engem az értékelés dolog nem hagy nyugodni.
Tulajdonképpen valóban nem elvárható, hogy a Vatera hajtsa be ténylegesen az elmaradt értékeléseket.
Arra gondoltam, hogy a Visszajelzések alatt lehetne egy harmadik menüpont azoknak az értékeléseknek, amiket mi nem kaptunk még meg. Csak egy táblázat lenne, amin az áru, a vevő neve (borítékkal együtt), az eladás/vásárlás dátuma, és esetleg az lenne ott, hogy én már készítettem-e róla értékelést.

Bizonyos mennyiségű eladás fölött egyszerűen képtelenség követni, hogy ki tartozik értékeléssel, de ha így megvolna, akkor az ember egy udvarias levélben kérhetné a partnert, hogy ugyan már, legyen kedves.........

Ha ezt a felvetést kicsit feljebb eljuttatnák, az nagyon jó lenne és szerintem nem csak én örülnék a lehetőségnek.

Ha ez sem jön be, akkor feladom, bár szerintem fontos lenne, ha már az ÁFF-ben benne van, akkor ennek tényleg tudjunk érvényt szerezni.

thank_you.gif Köszönöm: zejopy
Vateraoroszlan
IDÉZET(zejopy @ 2009-11-10 10:06) *
...

Kedves zejopy!

Nemrég zpepe26 is felvetette az E-betűs öbölről elnevezett piactéréhez hasonló rendszer bevezetésének ötletét, ahol jelölni lehet az egyes adásvételek státuszát (fizetett; elküldtem; értékeltem; értékelést kaptam).
Ezt az ötletet akkor is jónak és az eladók számára hasznosnak tartottuk, így az továbbításra is került. Innentől - jobb esetben - már csak idő kérdése a megvalósítás.

Remélem jól értelmeztem a felvetését és valóban egybevág a két elképzelés.
zpepe26
IDÉZET(zejopy @ 2009-11-10 10:06) *

Arra gondoltam, hogy a Visszajelzések alatt lehetne egy harmadik menüpont azoknak az értékeléseknek, amiket mi nem kaptunk még meg. Csak egy táblázat lenne, amin az áru, a vevő neve (borítékkal együtt), az eladás/vásárlás dátuma, és esetleg az lenne ott, hogy én már készítettem-e róla értékelést.

Bizonyos mennyiségű eladás fölött egyszerűen képtelenség követni, hogy ki tartozik értékeléssel, de ha így megvolna, akkor az ember egy udvarias levélben kérhetné a partnert, hogy ugyan már, legyen kedves.........

thank_you.gif Köszönöm: zejopy

Meg tudod nézni így is, hogy kik lógnak Neked értékeléssel. Részletes keresőben a lejárt termékek között a zejopy által eladott termékeket kilistázod, és meg is vannak, amiket nem értékeltek. Közte lesz az is, amiket mostanában adtál el, és már lehet, hogy értékeltek, de azokat a lista végére sorolja:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?ap...1&us=zejopy
Viszont egy részük már nem is fog értékelni, mert inaktív, vagy mert be sem lépett már hónapok óta...
zejopy
IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2009-11-10 10:14) *
Kedves zejopy!

Nemrég zpepe26 is felvetette az E-betűs öbölről elnevezett piactéréhez hasonló rendszer bevezetésének ötletét, ahol jelölni lehet az egyes adásvételek státuszát (fizetett; elküldtem; értékeltem; értékelést kaptam).
Ezt az ötletet akkor is jónak és az eladók számára hasznosnak tartottuk, így az továbbításra is került. Innentől - jobb esetben - már csak idő kérdése a megvalósítás.

Remélem jól értelmeztem a felvetését és valóban egybevág a két elképzelés.

Köszönöm a választ! rolleyes.gif
Természetesen zpepe elképzeléseivel mindig egybevágok. biggrin.gif

IDÉZET(zpepe26 @ 2009-11-10 10:18) *
Meg tudod nézni így is, hogy kik lógnak Neked értékeléssel. Részletes keresőben a lejárt termékek között a zejopy által eladott termékeket kilistázod, és meg is vannak, amiket nem értékeltek. Közte lesz az is, amiket mostanában adtál el, és már lehet, hogy értékeltek, de azokat a lista végére sorolja:
Viszont egy részük már nem is fog értékelni, mert inaktív, vagy mert be sem lépett már hónapok óta...

De ezt én ne haragudj, most nem annyira bírtam lekövetni. Itt is csak egyesével tudom megnézni, ugye?
Lehetne egy kicsit szájbarágósabban? rolleyes.gif
zpepe26
IDÉZET(zejopy @ 2009-11-10 10:41) *
De ezt én ne haragudj, most nem annyira bírtam lekövetni. Itt is csak egyesével tudom megnézni, ugye?
Lehetne egy kicsit szájbarágósabban? rolleyes.gif

Igen, itt csak egyesével lehet végignézni, de ez a megoldás is jobb, mint a semmi smile.gif Viszont az utolsó oldal(ak)on azok az aukciók lesznek, amiket mostanában adtál el. Katt az alábbi linkre, és a lista elején vannak a régi, elmaradt értékelések:

A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.