Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Vatera oldalak
Vatera.hu Fórum > Általános > Technikai észrevételek
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206
mino73
Nagyon köszönöm meghökkentően gyors válaszod, és hogy megerősítettél abban, hogy nincs lehetőségem villám ár megadására az első, ércényes beérkezett licit után. A lezárást már tanulmányoztam, de azt hiszem, hogy váltok pár üzenetet a két érdeklődőmmel lezárás előtt, mert így érzem tisztességesnek velük szemben.
Köszönettel, és üdvözlettel: Noémi smile.gif
sagyu
IDÉZET(fewgoodmen @ 2007-09-15 09:36) *
Akkor én most négy kérést látok terítéken (kedves Vatera!)

1) Eladott áruk alapbeállított rendezése legyen bef.dátuma szerint csökkenő sorrendben

2) Lehessen csoportosan törölni árut

3) Lehessen termékekek csoportosan parkolópályára tenni/ideiglenesen törölni/elrejteni/kivonni a forgalomból

4) Az Eladó áruknál, az Eladott áruknál, és minden más helyen is a terméklap alapból új ablakban nyíljon (target="_blank").

5) Az aukció címsora 50 helyett legalább 60 karakterre bővüljön ki.
satman
Kedves Vatera,

Az értékelésekhez lenne egy darab javaslatom:
Szerintem sokunknak segítene, ha az értékelés mellett nem csak az aukció kódja (ami ugye egy idő után eltávolításra kerül) jelenne meg, hanem az adás-vétel forintális értéke is.
Így egyszerűbb lenne megítélni, hogy egy adott versenyző miből szerezte az értékeléseit.

Üdv,
satman
tusi74
IDÉZET(satman @ 2007-09-21 08:07) *
Kedves Vatera,

Az értékelésekhez lenne egy darab javaslatom:
Szerintem sokunknak segítene, ha az értékelés mellett nem csak az aukció kódja (ami ugye egy idő után eltávolításra kerül) jelenne meg, hanem az adás-vétel forintális értéke is.
Így egyszerűbb lenne megítélni, hogy egy adott versenyző miből szerezte az értékeléseit.

Üdv,
satman

Igen, az Ebay-en ez 90 napig látszik az értékelés alatt, én is nagyon hasznosnak tartom. Viszont, ha valaki gyűjtőknek ad el bélyegeket, képeslapokat, szalvétákat, az akkor sem tud nagy sok nagyértékű adásvételt prezentálni, ha egyébként a becsület megtestestője.

Másrészt tapasztalatom szerint az értékelés sem "szentírás". Csalódtam már kellemesen 7 értékeléses eladónál, ahol nagyon profi kiszolgálásban részesültem, és estem már pofára 13.000 feletti értékelésűnél.
CellaTel
Tisztelt Moderátor!

lenne egy technikai jellegü kérdésem.

egy gixxer01 nevü vevö vásárolt nálam utánvételel. a terméklap régi volt a sok termék miatt nem tudtam mindegyiket javitani igy 2007 elötti terméklapon még benne maradt az utánvétel opcio. de az ismerj meg oldalon rajta van hogy senkinek nem küldök. még ha aterméklapon az van akkor sem...
ilyenkor melyik a "nagyobb lap"... én 1000% hogy nem fogom elküldeni a tagnak utánvételel.. már csak azért sem mert vagy egy gixxer nevü egyén itt a forumon is... nem tul bizalom gerjesztő megnyilvánulásokkal.. ö a gixxer01 gyanitom ugyanaz az ember lehet...
lényeg ha megtagadom az utánvételt akkor jogos lessz a negativ amit kapni fogok? vagy ebben az esetben jogossan tehtem meg..
elöre is köszönöm a választ
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(CellaTel @ 2007-09-21 12:36) *
Tisztelt Moderátor!

lenne egy technikai jellegü kérdésem.

egy gixxer01 nevü vevö vásárolt nálam utánvételel. a terméklap régi volt a sok termék miatt nem tudtam mindegyiket javitani igy 2007 elötti terméklapon még benne maradt az utánvétel opcio. de az ismerj meg oldalon rajta van hogy senkinek nem küldök. még ha aterméklapon az van akkor sem...
ilyenkor melyik a "nagyobb lap"... én 1000% hogy nem fogom elküldeni a tagnak utánvételel.. már csak azért sem mert vagy egy gixxer nevü egyén itt a forumon is... nem tul bizalom gerjesztő megnyilvánulásokkal.. ö a gixxer01 gyanitom ugyanaz az ember lehet...
lényeg ha megtagadom az utánvételt akkor jogos lessz a negativ amit kapni fogok? vagy ebben az esetben jogossan tehtem meg..
elöre is köszönöm a választ

Kedves CellaTel!

Amennyiben a terméklapon az utánvétel is szerepel, a vevő választhatja ezt a fizetési módot.
CellaTel
köszönöm a gyors választ.. akkor lesz egy nagativom mert sz... szagot érzek a dologban.. nincs mégegy olyan elmerokkant aki gixxer nevet adna magának mint a mi GIxxer-ünk.. én meg nem vagyok miliomos hogy 800-900ft-okat adakozzak a postának mert egy pisis 10 éves unatkozik sad.gif
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(CellaTel @ 2007-09-21 12:54) *
köszönöm a gyors választ.. akkor lesz egy nagativom mert sz... szagot érzek a dologban.. nincs mégegy olyan elmerokkant aki gixxer nevet adna magának mint a mi GIxxer-ünk.. én meg nem vagyok miliomos hogy 800-900ft-okat adakozzak a postának mert egy pisis 10 éves unatkozik sad.gif

A felhasználót inaktiváltuk.
CellaTel
Köszönöm. jelezni fogom ha belemegy a banki utalásba. most még kifogásokat kapok hogy nincs bankszámlám gyerek vagyok stb. de ha befizeti a pénzt a számlánkra akkor áldásom rá.. (eddig nem sok esélyt látok rá)
fraulein
Bocsi előz hozzászólásomat azt hiszem rossz helyre irtam, itt a helye:

Sziasztok

Valamit kellene most már végre kezdeni azokkal is, akiknek bizonyíthatóan elküldi az ember a pénzt ( számlakivonat ), és az árut nem küldik.
Ráadásul az előéletét elnézve a kedves eladónak ( Ladakiller ) nem először fordul ez elő vele.
Ennek ellenére pofátlanul negatívval értékeli azt, aki őt negatívval merte illetni azért, mert nem kapta meg szerencsétlen amit kifizetett.
A legbosszantóbb az, hogy az illetőt mindez nem zavarja.Én 46 napja vettem tőle egy nyomorult DVD-t, amiért felszámolt kétszeres posta költséget.
Gondoltam nem baj, legalább hamarabb ide ér.
Mikor eltelt több mint egy hónap, írtam neki egy termékéhez, hogy most már küldhetné igazán. Azt írta elfelejtette, de küldi azonnal. Azóta 9 nap telt el, DVD sehol
Ma negatívval értékeltem.( tehetek mást? )
Kérdezem én, ha most erre Ő is negatívval értékel, pedig 419+ értékelésem van negatív nélkül, akkor örüljek neki?
Kellene egy olyan szabály, hogy ha a vevő bizonyítani tudja az utalást, és az eladó nem tudja bizonyítani a postázást, ki lehessen záratni.
Ilyen embereknek nincs helye itt !!
Nem tehetek róla, hogy én ha valaki tőlem vásárol, előre küldöm az árút akkor is, ha még nincs itt a pénz, és előre is fizetek ha vásárolok.
Lehet hogy hiba magamból kiindulni, de akkor is felháborító!!
Szép napot
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(fraulein @ 2007-09-22 12:44) *

...
Kellene egy olyan szabály, hogy ha a vevő bizonyítani tudja az utalást, és az eladó nem tudja bizonyítani a postázást, ki lehessen záratni.
...

Kedves fraulein!

Amennyiben nem kapta meg a kifizetett terméket, küldje el a kapcsolatfelvételen keresztül a pontos
termékkódot, a termék kifizetésének igazolását és megtesszük a szükséges intézkedéseket.
fraulein
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2007-09-22 13:05) *
Kedves fraulein!

Amennyiben nem kapta meg a kifizetett terméket, küldje el a kapcsolatfelvételen keresztül a pontos
termékkódot, a termék kifizetésének igazolását és megtesszük a szükséges intézkedéseket.

Köszönöm, megtörtént
Az igazolás linkjét is mellékeltem
Egyébként nem az összeg ( 1600 Ft ) ami bántó, félre értés ne essék, hanem a hozzáállás!!!
Éva
draglion
IDÉZET(fraulein @ 2007-09-22 11:44) *

Ajánlott küldemény esetén részben jogos lenne valamilyen szankció, de ha már hibázott az eladó legalább megpróbálná helyrehozni, még ha más ok nem is lenne rá... de a becsülete kockán forog azt mindig érdemes megvédeni.
petrababy
Szia! Mi az oka annak, hogy licitáltam egy termékre, 200 Ft volt a licit lépcső, indult 2000 Ft-ról, háromszor azt írta ki, hogy elfogadta az ajánlatom, de a minimálár alatt van, ez 2600 ft-nál volt. ismét rányomtam, gondoltam 3000 ft-ig elmegyek, de ekkor azt írta elértem a minmál árat, 9000 Ft-ot!!! Hogy lehet ez? Én ennyiért nem veszem meg a terméket, miért nem ment tovább 200 Ft-tal, ahogyan addig tette?
Várom válaszod, mi tévő legyek,
üdv,
petrababy
Putyur
IDÉZET(petrababy @ 2007-09-23 19:29) *
Szia! Mi az oka annak, hogy licitáltam egy termékre, 200 Ft volt a licit lépcső, indult 2000 Ft-ról, háromszor azt írta ki, hogy elfogadta az ajánlatom, de a minimálár alatt van, ez 2600 ft-nál volt. ismét rányomtam, gondoltam 3000 ft-ig elmegyek, de ekkor azt írta elértem a minmál árat, 9000 Ft-ot!!! Hogy lehet ez? Én ennyiért nem veszem meg a terméket, miért nem ment tovább 200 Ft-tal, ahogyan addig tette?
üdv,
petrababy

Szia!
Elnézegetvén a terméklapot, Te egész egyszerűen (valószínűleg véletlenül) nem a "Licitáljon", hanem az "Elviszem" gombot nyomtad meg, amivel megadtad a 9000 Ft-os villámárat a termékért. Próbáld meg megbeszélni a dolgot az eladóval, ha korrekt, talán sikerül jól kijönnöd a dologból - legközelebb meg jobban figyelj, mit nyomsz meg... wink.gif
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(petrababy @ 2007-09-23 19:29) *
üdv,
petrababy

Kedves petrababy!

Harmadik alkalommal az elviszem gombra kattintott, így villámáron megvásárolta a terméket.
Denin80
Üdv!

Teljesen kezdő vagyok és hiába néztem át az informáló szócikkelyeket, a fizetéssel kapcsolatosan valamit mégsem értek:

Villámáron vettem egy terméket (mert sürgősen szükségem van rá) pénteken. A vásárolt áruk között meg is jelenik. De a számlatörténetemnél nincs ott, hogy mennyivel tartozom. Mivel sietős a dolog, így banki átutalással kifizettem szombaton(+postaköltség), de továbbra sem látok semmi változást (hétfő). Sehol nem jelzi, hogy fizettem, vagy fizetnem kéne, vagy bármi...

Nyugtassatok meg, hogy ez így normális... mert egyelőre se termék, se visszajelzés... csak a pénzt adtam ki.

Előre is köszönöm!

Denin80
bambooflower
IDÉZET(Denin80 @ 2007-09-24 07:54) *
Üdv!

Teljesen kezdő vagyok és hiába néztem át az informáló szócikkelyeket, a fizetéssel kapcsolatosan valamit mégsem értek:

Villámáron vettem egy terméket (mert sürgősen szükségem van rá) pénteken. A vásárolt áruk között meg is jelenik. De a számlatörténetemnél nincs ott, hogy mennyivel tartozom. Mivel sietős a dolog, így banki átutalással kifizettem szombaton(+postaköltség), de továbbra sem látok semmi változást (hétfő). Sehol nem jelzi, hogy fizettem, vagy fizetnem kéne, vagy bármi...

Nyugtassatok meg, hogy ez így normális... mert egyelőre se termék, se visszajelzés... csak a pénzt adtam ki.

Előre is köszönöm!

Denin80

Vásárlóként nincs semmiféle tartozásod a Vatera felé. Ha szombaton utaltál, azt az eladó még meg sem kapta. Arról nem is beszélve, hogy kaphatnád meg hétfö reggelig a terméket, teleportációval?
bambooflower
IDÉZET(b_ede @ 2007-09-24 09:08) *
Csak nem a vaterának fizettél ? Vagy az eladó ilyen gyorsan jelentkezett ?

szia Ede! én csak meg akartam nyugtatni. igazából, ha fél órán belül nem kapja meg, lemondhat róla. biggrin.gif
Denin80
Hmmm...

Az eladó gyorsan jelentkezett és nem... nem hittem, hogy hétfőn már kezembe lesz az áru. Ellenben az eladó azt állította, hogy a Vatera ad egy számlaszámot, ahova fizetnem kell. Találtam is egy CIB-es számlaszámot, ami a Vatera-é. Na oda utaltam.

Megjegyzem a tájékoztató információk annyira hasznosak, mint amennyire hosszúak... szóval nem nagyon. A profiknak talán egyértelmű, de új tagként sokat kell bogarászni és filózni.

Ha tanuló pénz, hát így jártam. Akkor viszont hogy a halálba fizetem ki az árut átutalással az ELADÓNAK???

U.I.: A Vatera számlára utalást pedig logikusnak gondoltam... mégse kapja már meg kapásból az eladó a lóvét, mikor még fel se adta a cuccot. Gondoltam értesítik, hogy megjött a pénze és nyugodtan feladhatja az árut...???
Grobar
IDÉZET(Denin80 @ 2007-09-24 07:54) *
Üdv!

Előre is köszönöm!

Denin80

Ellenőrzött vásárlóként nem is lehet számlatörténeted, mert nem adtál el semmit. Az csak teljes jogú felhasználóknak van, azoknak akik eladnak a vaterán. Ott jelennek meg az eladott termékek után fizetett jutalékok.
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(Denin80 @ 2007-09-24 10:48) *
Hmmm...
...
U.I.: A Vatera számlára utalást pedig logikusnak gondoltam... mégse kapja már meg kapásból az eladó a lóvét, mikor még fel se adta a cuccot. Gondoltam értesítik, hogy megjött a pénze és nyugodtan feladhatja az árut...???

Kedves Denin80!

Legyen kedves írni a kapcsolatfelvételen keresztül, a pénzügy, számlázás főtémán belül kiválasztva
a megfelelő altémát. Szükség lesz az utalás pontos adataira, ez alapján a felelős kolléga
utánanéz és az összeget visszautaljuk arra a számlaszámra, amit megad nekünk.
Harmadik fél részére nem utalunk, kizárólag az Ön részére küldjük vissza az összeget.
bambooflower
Hmmm...

Az eladó gyorsan jelentkezett és nem... nem hittem, hogy hétfőn már kezembe lesz az áru. Ellenben az eladó azt állította, hogy a Vatera ad egy számlaszámot, ahova fizetnem kell. Találtam is egy CIB-es számlaszámot, ami a Vatera-é. Na oda utaltam.

Megjegyzem a tájékoztató információk annyira hasznosak, mint amennyire hosszúak... szóval nem nagyon. A profiknak talán egyértelmű, de új tagként sokat kell bogarászni és filózni.

Ha tanuló pénz, hát így jártam. Akkor viszont hogy a halálba fizetem ki az árut átutalással az ELADÓNAK???

A dolgok menete a következö: miután megnyerted a terméket, kapsz értesítést a Vaterától az eladó elérhetöségével. Kapcsolatba léptek egymással, az eladó megadja a bankszámlaszámát, a vevö átutalja a pénzt, és az eladó miután a számláján jóváírásra került az összeg, postázza a terméket.
Denin80

Újra átolvastam a tájékoztatókat. Ha egyértelműen tisztázva lenne, hogy vevőként nem a Vatera-nak kell utalnom és ha az eladóm nem állítja, hogy a Vatera ad számlaszámot (nem tételezek fel rosszindulatot, biztos csak félreérthetően fogalmazott), akkor TALÁN kiolvasom a szövegből, hogy rám nem vonatkozik a Számlázás részben található információ. Mivel a 'Hogyan fizethetem be a tartozásomat' résznél a nyers adatokon kívül nincs semmi, a 'Számlázási információknál' (ahova egy link küld) pedig felhasználókról és magáról a díjtételezésről, tranzakcióról ír olyan tömören, hogy azt egyes egyetemeken tanítani kéne.

A 'LICITÁLÁS, VÁSÁRLÁS # Az aukció befejezése után' tájékoztatóban szintén szűkre szabottan informálnak. A fizetésről csak annyi szó esik, hogy beszéljem meg a partneremmel.

Szóval egy profi eladó és egy kezdő vevő párosításban ez azt jelenti, hogy hiába ismerem a jogaimat és a lehetőségeimet, ha a gyakorlati tájékoztatás hiányában nem tudom a HOGYAN metodikáját. Ha pedig valaki lehülyéz... igen, lehet hogy hibáztam. Persze, siettem és nem töltöttem órákat azzal, hogy a szétszórt infókból kirakjam a nagy Vatera mozaikot és átlássak egy kisebb kereskedelmi és aukciós rendszert. Kifizettem a tanulópénzt és mégegyszer biztos nem követem el ezt a hibát. Csak nem értem, hogy egy olyan szolgáltató oldalnál. ahol PÉNZRŐL van szó, miért kell ilyen elharapott FAQ-t gyártani, ami nélkülözi a gyakorlati példákat, a vásárlás-eladás folyamatszerű bemutatását, és annyira a lényegre szorítkozik, hogy az értelmezéséhez kéne írni mégegy tájékoztatót.

Most pedig már csak azért küzdök, hogy legalább az eladó partnerem ne lássa kárát ennek az egésznek. Szóval minden információt és segítséget köszönök!
Denin80
Vatera_moderátor:
Köszönöm a tájékoztatást! Amint lehetséges, megteszem.

bambooflower:
Vagy a partnerem nem jártas a banki átutalással kapcsolatos tennivalókban, vagy nagyon félreérthetően fogalmazott a kapcsolatfelvevő levelében. Mert magamtól én is ezt tartottam volna a dolgok menetének. Ismétlem, hogy nem feltételezek róla rosszat, de az első levelemben ezt írtam neki:
"Ha épségben megérkezett, akkor azonnal indítom az átutalást (majd add meg a számlaszámot)."
Ezt úgy értettem, hogy e-mail-ban küldje meg a számlaszámát. Azt tisztáztuk, hogy előbb a pénz és csak utána az áru. Rendben, elfogadtam. Sajnos az ő válaszleveléből most nem tudok idézni, de otthon meg van az is. Abban pedig nem adta meg a saját számlaszámát, hanem azt állította, hogy a Vatera adja meg szükséges számlaszámot. Ekkor kezdtem el keresgélni és jutottam helytelen következtetésre.

Elnézést a problémákért! Ha nem lenne sürgős, akkor nem is kapkodtam volna így el a dolgokat.
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(Denin80 @ 2007-09-24 11:27) *
Újra átolvastam a tájékoztatókat. Ha egyértelműen tisztázva lenne, hogy vevőként nem a Vatera-nak kell utalnom és ha az eladóm nem állítja, hogy a Vatera ad számlaszámot (nem tételezek fel rosszindulatot, biztos csak félreérthetően fogalmazott), akkor TALÁN kiolvasom a szövegből, hogy rám nem vonatkozik a Számlázás részben található információ.
...

4. A Vatera.hu, mint közvetítő
A Vatera.hu Kft. által működtetett piacterek a termékeket kínálók és azokra licitálók között kizárólag
információ-közvetítői szerepet töltenek be. Az eladott termékek logisztikai átadása és a pénzügyi teljesítés
a Vatera.hu Kft-től függetlenül, a felhasználók megállapodásának megfelelően zajlik le.

Idézet a regisztrációkor elfogadott Általános Felhasználási Feltételekből.
tusi74
IDÉZET(Denin80 @ 2007-09-24 11:34) *
Vatera_moderátor:
Köszönöm a tájékoztatást! Amint lehetséges, megteszem.

bambooflower:
Vagy a partnerem nem jártas a banki átutalással kapcsolatos tennivalókban, vagy nagyon félreérthetően fogalmazott a kapcsolatfelvevő levelében. Mert magamtól én is ezt tartottam volna a dolgok menetének. Ismétlem, hogy nem feltételezek róla rosszat, de az első levelemben ezt írtam neki:
"Ha épségben megérkezett, akkor azonnal indítom az átutalást (majd add meg a számlaszámot)."
Ezt úgy értettem, hogy e-mail-ban küldje meg a számlaszámát. Azt tisztáztuk, hogy előbb a pénz és csak utána az áru. Rendben, elfogadtam. Sajnos az ő válaszleveléből most nem tudok idézni, de otthon meg van az is. Abban pedig nem adta meg a saját számlaszámát, hanem azt állította, hogy a Vatera adja meg szükséges számlaszámot. Ekkor kezdtem el keresgélni és jutottam helytelen következtetésre.

Elnézést a problémákért! Ha nem lenne sürgős, akkor nem is kapkodtam volna így el a dolgokat.

Nem arra gondol az eladód, hogy ha a Személyes menüjében beállította a vásárlási értesítőt, akkor azt az aukció megnyerése után nem sokkal meg is kapod? Abban leírja a tudnivalókat, az átvétellel, utalással kapcsolatban. Én is állítottam be ilyet, de tapasztalatom szerint a vevők ezt nem nagyon olvassák, így én külön is meg szoktam írni. Nézd át a postaládát, nem kaptál-e valami értestőt, a normál aukciós értestésen kívül. Vagy írdd meg neki, megint, hogy írja meg a számlaszámát, mert Te nem kaptál ilyet.
Denin80
Vatera_moderátor:
Elfogadva! Lebuktam. Nem olvastam el elejétől a végéig. Ott van tisztán. Jogi értelemben a tájékoztatás megtörtént. De a tájékoztató szövegekre (FAQ) vonatkozó kritikámon ez szerintem akkor se javít. Nem kívántam megbántani senkit, de az csak hasznára válik egy szolgáltatónak, ha tisztába van a gyengéivel. Mert azokat lehet javítani és fejleszteni.

Nem ez az első oldal, ahol vásárolok. A többi ugyan online bolt volt, de ott sosem volt kétséges hogyan kell fizetnem az áruért. Egyértelmű, könnyen átlátható tájékoztatást kaptam erről. Gondolom mert minden cégnek elsőrendűen fontos, hogy megkapja a pénzét.

Köszönöm a segítséget és a tájékoztatást. Az biztos, hogy ilyen gondom többször nem lesz.

Az oldal jó, a szolgáltatás ötlete mégjobb! Sajnálom, hogy nekem elsőre pont nem az előnyök jöttek ki.
Grobar
Hmmm...

Ha megnyersz egy aukciót, akkor megkapod az eladó elérhetőségét. Felveszed vele a kapcsolatot, Ő megadja a számlaszámát. A Vatera honnan tudná hogy kinek szánod a pénzt???? Egyáltalán nem bonyolut, minden le van írva. Valamit félreértettél...
kavics86
Tisztelt Vatera illetve hozzább értő Vaterázók!

Nekem egy technikai jellegű kérdésem lenne...Többször előfordult már velem, hogy licitáltam egy termékre, ami pl 1 ft-ról indul és a licitlépcső 10 ft. Rejtett minimál ár van, ezért miután rálicitáltam az egy ft-ot, utána még licitálok 11 ft, 21 ft, 31 ft, stb...aztán egyszer csak a licitlépcső(!) mértéke megnő. Tehát pl 500 ft körül már 50 ft-os licitlépcsővel lehet licitálni...

Ez valami hiba, vagy van egy ilyen lehetőség is, hogy bizonyos ár fölött arányosan nő a licitlépcső is?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Kellemes napot mindenkinek!

Kavics86
draglion
IDÉZET(kavics86 @ 2007-09-24 15:25) *

Ez valami hiba, vagy van egy ilyen lehetőség is, hogy bizonyos ár fölött arányosan nő a licitlépcső is?

Kavics86

Kedves kavics86,

Ha az eladó nem állított be a listázáskor fix licitlépcsőt akkor a rendszer egy aktuális ártól függő és arányosan növekvő licitlépcsőt fog megadni.
...azaz igen, nő a licitlépcső is bizonys ár fölött rolleyes.gif

üdvözlettel,
draglion
Grobar

Nekem egy technikai jellegű kérdésem lenne...Többször előfordult már velem, hogy licitáltam egy termékre, ami pl 1 ft-ról indul és a licitlépcső 10 ft. Rejtett minimál ár van, ezért miután rálicitáltam az egy ft-ot, utána még licitálok 11 ft, 21 ft, 31 ft, stb...aztán egyszer csak a licitlépcső(!) mértéke megnő. Tehát pl 500 ft körül már 50 ft-os licitlépcsővel lehet licitálni...

Kavics86

Majd kíváncsi leszek más mit ír erről.
Grobar

Kavics86

Ha nincs beállítva fix licit lépcső, akkor úgy tudom növekszik automatikusan.
Denin80
Utolsó kör, csak a helyzet letisztázása végett:

- Az automatikus Vatera üzenetben csak nevet, telefonszámot és egyéb, fizetéssel nem kapcsolatos adatokat kaptam.

- Az eladó keresett meg és ő érdeklődött, hogyan bonyolítsuk le a fizetést és a szállítást. Erre írtam:

- Erre ő a válaszában az előre fizetést kötötte ki és még az alábbi infókat adta nekem:
"Tehát: vagy találkozunk személyesen (ott van hogy Zala megye), vagy a banki előrefizetéssel oldjuk meg a vásárlás lebonyolítását.
Ilyenkor adnak neked egy bankszámlaszámot, és arra a vételárat kell befizetni + postaköltséget,
(ha az a vevőt terheli - ezt is ott láthatod)
Ezután történik a szállítás."

Nah szerintem szép magyar nyelvünk okozta, hogy félreértettem amit írt. Mert én úgy értelmeztem, hogy a Vatera ad egy számlaszámot. Utóbb viszont már érthető, hogy ő általában az eladókról beszélt. Viszont kár, hogy a (ki)oktatásom mellékleteként sem adta meg a saját számlaszámát, mert akkor nem kezdek el rossz nyomon keresgélni.

A félreértés persze nem a Vatera hibája. De az egész macera megspórolható lenne, ha a vásárlás leírása nem abban merülne ki, hogy lépjek kapcsolatba az eladóval.

Nem töltöm tovább a fórumot. A dolog lényegében megnyugtató végeredmény felé közeledik. Technikai megjegyzésként továbbra is a tájékoztatók fejlesztését javasolnám.

Köszönök minden segítséget a Vatera moderátorának és a többi felhasználónak! Problémás kérdések megoldásában ötös az oldal. smile.gif
Grobar

- Erre ő a válaszában az előre fizetést kötötte ki és még az alábbi infókat adta nekem:
"Tehát: vagy találkozunk személyesen (ott van hogy Zala megye), vagy a banki előrefizetéssel oldjuk meg a vásárlás lebonyolítását.[/code]
IDÉZET

Ott van a terméklapon hogy hogyan bonyolíthatod az adásvételt. Választhatsz. Persze hogy az eladóval kapcsolatba kell lépned, vele kell megbeszélned a részleteket. Mivel nullás vagy előre utalást kért, vagy személyes átvételt. Ez teljesen rendben van.
misu49
Nem tudom jó helyre írok-e mert a fórumon abszolut kezdő vagyok, ellentétben a Vaterával.

Úgy gondolom, sokat lendítene az értékelések hasznosságán, ha valamilyen módon szerepelne az értékelésben a termék nem csak az eladó vagy a vevő. Hiába van sok pozitív értékelés, ebből csak az derül ki, hogy jó fiú vagyok, de az nem, hogy jó dolgokat árulok vagy sem, pedig ez legalább ugyanilyen fontos lenne.
V.M.
AndrikoJanos
Légyszi segítsetek, ha egy általam eladásra kínált termék lapján kérdést tesznek fel, hol lehet erre válaszolni? nemtalálom ((
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(AndrikoJanos @ 2007-09-27 19:07) *
Légyszi segítsetek, ha egy általam eladásra kínált termék lapján kérdést tesznek fel, hol lehet erre válaszolni? nemtalálom ((

Kedves AndrikoJanos!

A Személyes menüjében kattintson a postaláda ikonra (bal felső rész a képernyőn), itt láthatja
leveleit és a levél tárgyára kattintva válaszolni is tud rájuk.
AndrikoJanos
Köszönöm, megtaláltam)))
Greeneye166
IDÉZET(misu49 @ 2007-09-25 16:42) *
Nem tudom jó helyre írok-e mert a fórumon abszolut kezdő vagyok, ellentétben a Vaterával.

Úgy gondolom, sokat lendítene az értékelések hasznosságán, ha valamilyen módon szerepelne az értékelésben a termék nem csak az eladó vagy a vevő. Hiába van sok pozitív értékelés, ebből csak az derül ki, hogy jó fiú vagyok, de az nem, hogy jó dolgokat árulok vagy sem, pedig ez legalább ugyanilyen fontos lenne.
V.M.

Szerintem ez személyes jogokat sértene. Teszem azt olyan XXX termékeket vett, amit nem szeretne reklámozni évekig az értékeléseinél.
Jut eszembe: Lehetőséget kéne adni a vevőne/eladónak, hogy magánjellegű áruikkal kapcsolatos terméklapot az értékelés (adásvétel) után töröltethessék. Pl, ha valaki nem műf...t vesz (vagy akár azt), hanem pl olcsó egészségügyi betétet (inkontinens személy), akkor kérhesse, hogy az értékeléseiből a lejárt terméklapra mutató link törölt aukcióra mutasson.
A Vatera felülbrálná és akkor törölné, ha a kérés indokolt. Ha csak azért kéri, hogy a kisstílű csalásait fedezze, akkor nem jár törlés, persze ki az a marha aki ezért ír a Vaterának.

Ez szerintem emberbarát, személyiségi jogokat szem előtt tartó lépés lenne a Vaterától.

Greeneye166
Greeneye166
...Még annyival egészíteném ki, hogy lehessen úgynevezett "diszkrét" aukciókat indítani a lentebb írt termékeknek.
Itt nem látszanának a licitálók nevei és a nyertesé sem, csak a licitfolyam és az árverés befejezte. Adásvétel után a Vatera jóváhagyásával a terméklap törlésre kerül.

Persze meg kell határozni a kategóriát egyértelműen a visszaélések elkerülése végett.

A 18 éves elmúltál kérdezősdi nem jelent sem szűrést, sem védelmet. Diszkréciót pedig főleg nem!
csabau
IDÉZET(Greeneye166 @ 2007-09-28 00:30) *
... úgynevezett "diszkrét" aukciókat indítani a lentebb írt termékeknek.
...
A 18 éves elmúltál kérdezősdi nem jelent sem szűrést, sem védelmet. Diszkréciót pedig főleg nem!

értetlenül álltam az ilyen műszereket áruló vaterásokhoz - ugyan ki vásárol tőlük, ki meri bevállalni, hogy három hónapig ott virítson egy túlméretes szilikon lompos - ami beszerzése és a boldog életbe bevonása ugyan már egyre inkább nem szégyen, de nem is kimondottan a kirakatba való...
ennyi erővel ki lehetne tenni a 18-as questiont a vásárló és eladó személyi lapja elé is

nagyon jó ötlet !
Putyur
IDÉZET(Greeneye166 @ 2007-09-28 00:30) *

No igen. Ez a kérdés a "jöttem is meg nem is, hoztam is meg nem is" kategória. Ott van, de minek. Szerintetek volt-van-lesz valaha egyetlen olyan 16 éves egyed, aki ennek a kérdésnek a láttan fülét-farkát behúzva megszégyenülten elsompolyog...? smile.gif laugh.gif
misu49
IDÉZET(Greeneye166 @ 2007-09-28 00:16) *
Szerintem ez személyes jogokat sértene. Teszem azt olyan XXX termékeket vett, amit nem szeretne reklámozni évekig az értékeléseinél.
Jut eszembe: Lehetőséget kéne adni a vevőne/eladónak, hogy magánjellegű áruikkal kapcsolatos terméklapot az értékelés (adásvétel) után töröltethessék. Pl, ha valaki nem műf...t vesz (vagy akár azt), hanem pl olcsó egészségügyi betétet (inkontinens személy), akkor kérhesse, hogy az értékeléseiből a lejárt terméklapra mutató link törölt aukcióra mutasson.
A Vatera felülbrálná és akkor törölné, ha a kérés indokolt. Ha csak azért kéri, hogy a kisstílű csalásait fedezze, akkor nem jár törlés, persze ki az a marha aki ezért ír a Vaterának.

Ez szerintem emberbarát, személyiségi jogokat szem előtt tartó lépés lenne a Vaterától.

Greeneye166

Miről beszélsz???
Tök egyszerű kérdést tettem fel, Te meg hablatyolsz itt!
Ugyan már!
V.M.
misu49
Na jó!
Nem voltam biztos benne, hogy jó helyre írok, hát nem tévedtem!
Van moderátor aki elmondanána kinek javasoljam a leírtakat?
V.M.
KapdKi
Ha valaki nyilvános árverésen kínálja áruit, illetve szerzi be szükségleteinek megfelelő termékeit, akkor vegye tudomásul, hogy az adásvétel részletei is nyilvánosak ...

Szerintem Péterfalvi Attila is ezt mondaná ...
Greeneye166
IDÉZET(misu49 @ 2007-09-28 19:01) *
Miről beszélsz???
Tök egyszerű kérdést tettem fel, Te meg hablatyolsz itt!
Ugyan már!

Ebből ennyi vonatkozott arra, amit írtál: Szerintem ez személyes jogokat sértene. Teszem azt olyan XXX termékeket vett, amit nem szeretne reklámozni évekig az értékeléseinél.
(Erről már moderátor is nyilatkozott, hogy nem tartják helyénvalónak, mert senkinek semmi köze ki mit vett annó-annó...)

Nem szóltalak le és nem mondtam, hogy rossz helyre írtál. Nem kell védekezni és támadni sem. Amit írtam az ötlet volt, aminek kinyilvánításához fenntartom a jogot + nem neked szólt, ezért ne titulálgass engem hablatyolónak. Ahogy te is, úgy én is tettem egy észrevételt. Ugyan már!
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(misu49 @ 2007-09-25 16:42) *

V.M.

Kedves misu49!

Többek kifejezett kérése volt, hogy nem szeretnék ha mindenki látná azt, hogy a regisztráció óta mivel is rendezte be otthonát, életét, miket vásárolt magának esetleg szeretteinek, milyen értékeket szerzett be vagy adott el. Ezért bár a termék nevének, árának feltüntetése nem járna jelentős erőforrásokkal, de a fentiek miatt nem kerül feltüntetésre a
visszajelzéseket mutató lapon.
tusi74
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2007-09-29 02:57) *
Kedves misu49!

Többek kifejezett kérése volt, hogy nem szeretnék ha mindenki látná azt, hogy a regisztráció óta mivel is rendezte be otthonát, életét, miket vásárolt magának esetleg szeretteinek, milyen értékeket szerzett be vagy adott el. Ezért bár a termék nevének, árának feltüntetése nem járna jelentős erőforrásokkal, de a fentiek miatt nem kerül feltüntetésre a
visszajelzéseket mutató lapon.

Hát nem tudom, hogy nem lehetne-e ezt azért mégegyszer átgondolni, de szerintem is sokat számít, főleg a vevő szemében, hogy az adott eladó miket adott el. Az Ebay-en 90 napig látszik az értékelés alatt, aztán pedig még jó ideig a termékszámra kattintva. Nem mindegy, hogy az eladó e-book-ok, meg ingyenes programok linkjeinek küldése, vagy ingyenes VOIP lehetőség küldésével szerezte be, vagy azzal, hogy termékeit gondosan becsomagolta, azonnal elküldte, vagy késlekedve küldte. Ja és ugyanúgy az eladó is képet kap arról, hogy a vevő miket fizetett ki becsületesen. 1 Ft-os dolgokat, vagy esetleg egy komolyabb műszaki cikk megvételénél is korrekten járt el. Szóval ebből mindkét fél jelentősen profitálna.
Flitter
IDÉZET(tusi74 @ 2007-09-29 08:29) *
Hát nem tudom, hogy nem lehetne-e ezt azért mégegyszer átgondolni, de szerintem is sokat számít, főleg a vevő szemében, hogy az adott eladó miket adott el. Az Ebay-en 90 napig látszik az értékelés alatt, aztán pedig még jó ideig a termékszámra kattintva. Nem mindegy, hogy az eladó e-book-ok, meg ingyenes programok linkjeinek küldése, vagy ingyenes VOIP lehetőség küldésével szerezte be, vagy azzal, hogy termékeit gondosan becsomagolta, azonnal elküldte, vagy késlekedve küldte. Ja és ugyanúgy az eladó is képet kap arról, hogy a vevő miket fizetett ki becsületesen. 1 Ft-os dolgokat, vagy esetleg egy komolyabb műszaki cikk megvételénél is korrekten járt el. Szóval ebből mindkét fél jelentősen profitálna.

Ez meg igaz is főleg az 1ft sokkal szerzett 100-200 pozitív.
Itt gondolok arra,hogy ténylegesen 1ft-ért vett meg szalvétát,zsepkendőt,használt wc papirt rolleyes.gif
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.