Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Mi A Valós értékük Az Ezüst 200-asoknak ? (92-es 93-as 94-es 95-ös)
Vatera.hu Fórum > Kategória témák > Régiségek, műtárgyak
szugyi
Segítsetek mi a reális értékük a forgalomból kivont 1992-es, 1993-as, 1994-es és 1995-ös évjáratú magyar, ezüst kétszázas érméknek?
Elöre is köszönöm az infókat!
Szugyi
Ubulka12
IDÉZET(szugyi @ 2007-04-02 20:21) *
Segítsetek mi a reális értékük a forgalomból kivont 1992-es, 1993-as, 1994-es és 1995-ös évjáratú magyar, ezüst kétszázas érméknek?
Szugyi

Ubulka12
Névérték körül, talán picit magasabb. Elég sok van belőle.
macsekos
IDÉZET(szugyi @ 2007-04-02 20:21) *
Szugyi

Nem csak az 1992-s volt ezüst?
draglion
IDÉZET(macsekos @ 2007-04-02 21:21) *
Nem csak az 1992-s volt ezüst?

nem
terke
Az 1998-as évjárat az többet ér, mert úgy tudom, abból keveset adtak ki, és az már forgalomban gyakorlatilag nem volt. Az 1992, 93, 94 gyakorlatilag semmit nem ér, használt állapotban már névérték alatt is lehet kapni. Egyébként mindegyik 500 ezrelékes finomságú ezüstből készült, vagyis a fele ezüst, a fele réz. Az tévhit, hogy az 1992-es évjárat értékesebb, mert több ezüst van benne...
szugyi
IDÉZET(terke @ 2007-04-03 14:41) *
Az 1998-as évjárat az többet ér, mert úgy tudom, abból keveset adtak ki, és az már forgalomban gyakorlatilag nem volt. Az 1992, 93, 94 gyakorlatilag semmit nem ér, használt állapotban már névérték alatt is lehet kapni. Egyébként mindegyik 500 ezrelékes finomságú ezüstből készült, vagyis a fele ezüst, a fele réz. Az tévhit, hogy az 1992-es évjárat értékesebb, mert több ezüst van benne...

Akkor miért vonták ki a forgalomból?
terke
Úgy tudom, hogy azért, mert az alacsony névértékhez viszonyított ezüsttartalom, valamint az aránytalanul magas előállítási költség miatt nem érte meg tovább gyártani...
terke
Ja, igen! És ráadásul mindenki kilószámra rakta el otthon, hogy majd egyszer milyen sokat fog érni... Többek között ezért nem ér most szinte semmit. Az 1992-es évjáratból egyébként 3,5 millió darabot adtak ki, az 1993-ból 2,5 milliót, 1994-ből 5 milliót. Egyszóval van belőle jónéhány, emiatt nem lehet eladni őket... A ritkább 1997-1998-as évjáratokból viszont csak 7000-7000 db került kibocsájtásra.
ssanya
huh.gif
az a lényeg hogy senki nem tudja megmondani a pontos napi értékét mivel senki nem foglalkozik vele és van olyan aki akár névérték alatt is megválik tőle így aztán igazából nem is ér többet -mivel többét nem kell senkinek.
Flitter
IDÉZET(szugyi @ 2007-04-02 19:21) *
Szugyi

Az 1992 az 87% ezüst(elszúrták) értéke kb 5000ft. A többi 1-2 eft.
1992 már több db is eladtam a volt filmúzeumnál a numizmatikai boltban 5000ftért. Vajon mennyiért adták tovább ha 5000ft megért nekik?
Flitter
IDÉZET(terke @ 2007-04-03 13:41) *

Bocsika,tévedésben vagy.1998 semmit nem ér. Illetve kb 700ft-t.
Hidd el ,hogy az 1992 a legtutibb,ha van neked rakd fel a szekrény tetejére és meglátodmi lesz vele(feketedik). Pedig 925 ezüst. A többi nem. Névérték alatt semelyiket sem kapod meg.

Ja.......nem ezüst+réz!! Ezüst és nikkel.
tamas1000
Kedves Flitter!

Szeretnélek megkérni, hogy ne butíts itt senkit a hülyeségeddel.

Minden Magyarországon forgalomba került „ezüst” 200 Ft-os Pénzérme egységes.
Súlya 12 gramm,
Ezüsttartalom: 500 ezrelék, tehát 6 gramm.

Ez alól kivétel nincs.

Konkrét adatok:

Évjárat: 1992
Átmérő: 32 mm
Vastagság: 1,7 mm
Súlya: 12 gramm
Anyaga: Ag (500/1000)
Pereme: recés (126 db)
Legyártott darab: 3.514.023 BU
Tervezte: Bognár György
Forgalomban: 1992. 12. 01. - 1998. 04. 03

Részletes leírás minden Magyar forgalmi 200 Ft-os érméről található a forintportal.hu oldalon!

Azt tanácsolom neked, ha valamihez nem értesz inkább ne nyilatkozzál, mert másokat félrevezetsz, és úgy járnak mint te, hogy súlyos tévedésbe kerülsz.

Zárásul egy kit idézet más helyről tőlem:

„minden 200-as 12 grammos, 500 ezrelékes, legyen az 92-es, 93,94,95-ös tömnidegy.

a sima BU-s érmek gayakorlatilag a bennük lévű ezüst miatt tudnak 400 Ft körüli értéket.

UNC-s BU (teljesen karcmentes) és pláne a PP-s kivitelűek már azért gyűjtői értékkel is bírnak.

Ezek a 200-asok néha a színezüst tőzsdei ára miatt még feljebb is lehetnek elméletileg! mint 400 ft, de ezt nem lehet így számolni, hiszen azt az ezüstöt ki is kell valahogy "termelni".

„Most ebben a pillanatban 16,44 USD/uncia a színezüst.
ez azt jelenti, hogy kb. 0,53 usd egy gramm.
0,53*6 gramm (12 gramm/500 ezrelék) = 3,18 USD
Most a dollár 175 Ft, tehát:
3,18*175 = 556 Ft egy 200 Ft-ban található színezüst értéke.

Persze ez elméleti szám, ezt ki is kell tudni vonni.

Mivel nekem is volt 200-as "bizniszem" tudom azt is, hogy itt fordítottan arányos egy szintig az ár, minél többet tudsz belőle eladásra kínálni, annál jobban és többért el tudod adni, azoknak akik ezt kiviszik.

sokan külföldre exportálnak ilyeneket, persze többezres mennyiségben, fémipari cégek megveszik.”

t

Üdv
tamás

Flitter
IDÉZET(tamas1000 @ 2008-01-25 16:10) *
Kedves Flitter!

Minden Magyarországon forgalomba került „ezüst” 200 Ft-os Pénzérme egységes.
Súlya 12 gramm,

Ez alól kivétel nincs.

Konkrét adatok:

Évjárat: 1992
Átmérő: 32 mm
Vastagság: 1,7 mm
Súlya: 12 gramm
Anyaga: Ag (500/1000)
Pereme: recés (126 db)
Legyártott darab: 3.514.023 BU
Tervezte: Bognár György
Forgalomban: 1992. 12. 01. - 1998. 04. 03

Részletes leírás minden Magyar forgalmi 200 Ft-os érméről található a forintportal.hu oldalon!

Azt tanácsolom neked, ha valamihez nem értesz inkább ne nyilatkozzál, mert másokat félrevezetsz, és úgy járnak mint te, hogy súlyos tévedésbe kerülsz.

Zárásul egy kit idézet más helyről tőlem:

„minden 200-as 12 grammos, 500 ezrelékes, legyen az 92-es, 93,94,95-ös tömnidegy.

a sima BU-s érmek gayakorlatilag a bennük lévű ezüst miatt tudnak 400 Ft körüli értéket.

UNC-s BU (teljesen karcmentes) és pláne a PP-s kivitelűek már azért gyűjtői értékkel is bírnak.

Ezek a 200-asok néha a színezüst tőzsdei ára miatt még feljebb is lehetnek elméletileg! mint 400 ft, de ezt nem lehet így számolni, hiszen azt az ezüstöt ki is kell valahogy "termelni".

„Most ebben a pillanatban 16,44 USD/uncia a színezüst.
ez azt jelenti, hogy kb. 0,53 usd egy gramm.
0,53*6 gramm (12 gramm/500 ezrelék) = 3,18 USD
Most a dollár 175 Ft, tehát:
3,18*175 = 556 Ft egy 200 Ft-ban található színezüst értéke.

Persze ez elméleti szám, ezt ki is kell tudni vonni.

Mivel nekem is volt 200-as "bizniszem" tudom azt is, hogy itt fordítottan arányos egy szintig az ár, minél többet tudsz belőle eladásra kínálni, annál jobban és többért el tudod adni, azoknak akik ezt kiviszik.

sokan külföldre exportálnak ilyeneket, persze többezres mennyiségben, fémipari cégek megveszik.”

t

Üdv
tamás

Akkor a fene nagy tudásoddal áruld tze 400ft-ért. Én még mindig eltudom adni amiért írtam.Az,hogy hablagy szakmai szöveggel kábitasz itt embereket nem leszel előrébb. A Tények makacs dolgok és nem az olyanok döntik el(hál istennek)mint te mi mennyit ér kinek.
A kioktatást köszönöm,jól elvagyok mig annyiért eltudom adni mint amennyiért írtam. Te áruld nyugodtan annyiért amennyiért akarod.Ez nem az a hely ahol fentről mint az úristen dörgeldelmesen kioktathatsz(embereket)akár engem. Én valahogy erre a béka s*** alá szinvonalra nem kivánok jutni ahova te jutottál.
Én nem is írtam,hogy értek hozzá,ezért vissza utasítom enyhén is pofá..lan beszólásodat ezt illetően.
Nem kell kommentár,tanulj meg emberekkel bánni és normálisan írni nem pedig kopizni mások "szakvéleményét"
Nem Üdvözlettel! Flitter
Flitter
IDÉZET(tamas1000 @ 2008-01-25 16:10) *
Kedves Flitter!

Minden Magyarországon forgalomba került ?ezüst? 200 Ft-os Pénzérme egységes.
Súlya 12 gramm,

...

t

Üdv
tamás

Kopizni tudok én is rolleyes.gif

Na ezért drága a második kiadás mint az első!Nem majd 4 millió db! FIGYELNI. Ha már írsz legalább ne kioktatóan és legalább szakszerűen,ne mint egy laikus aki olvasott valamit,másolt valamit,de pooja nincs miről van szó tongue.gif

Évjárat: 1992Átmérő: 32 mmVastagság: 1,7 mmSúlya: 12 grammAnyaga: Ag (500/1000)Pereme: recés (126 db)Legyártott darab: 29.998 PPTervezte: Bognár GyörgyForgalomban: 1992. 12. 01. - 1998. 04. 03.

Isten ments! Ne válaszólj.
terke
IDÉZET(Flitter @ 2008-01-25 19:38) *
Kopizni tudok én is rolleyes.gif

Na ezért drága a második kiadás mint az első!Nem majd 4 millió db! FIGYELNI. Ha már írsz legalább ne kioktatóan és legalább szakszerűen,ne mint egy laikus aki olvasott valamit,másolt valamit,de pooja nincs miről van szó tongue.gif

Évjárat: 1992Átmérő: 32 mmVastagság: 1,7 mmSúlya: 12 grammAnyaga: Ag (500/1000)Pereme: recés (126 db)Legyártott darab: 29.998 PPTervezte: Bognár GyörgyForgalomban: 1992. 12. 01. - 1998. 04. 03.

Isten ments! Ne válaszólj.

Kedves Flitter! Előre is elnézést kérek, ha érzékenységedben megsértenélek, de tényleg szörnyű butaságokat írsz, és rendkívüli hozzá nem értésről teszel tanúságot... Amit Te "második kiadásnak" titulálsz, és 29.998 db-ot adtak ki belőle, az nem második kiadás, hanem ugyanolyan első, mint a "majd 4 millió db"-os. Csak éppen az egyik BU kivitel, a másik pedig proof, ha tudod egyáltalán, hogy mi a különbség a kettő között. Röviden, a BU kivitel az, ami hivatalos fizetőeszközként forgalomban volt, a PP pedig (tükörfényes alap, a kiemelkedő rész matt) kifejezetten kereskedelmi célből, gyűjtők számára készült. Egyébként az az állításod is téves, hogy nagyobb ezüsttartalommal készültek, mint azt olvashattad is az említett oldalon. A következő információt a Pénzverő illetékesétől tudom: 1992-ben a 200 forintos érme kibocsátásakor még nem állt fel teljes kapacitással az Állami Pénzverőből akkor leválasztott, mai Magyar Pénzverő. A 200 forintosok egy részének gyártását éppen ezért az MNB külföldön, nevezetesen az Angol Királyi Pénzverőnél rendelte meg. A kibocsátáskor megrendelt további mennyiséget pedig itthon gyártották. A specifikáció és éremkép természetesen mindkét verde számára ugyanaz volt. Az Angliában vert érmék lapkáit másként készítették ki (a felületi savazás némileg más eljárással történt), ezért az ott készült érmék fehérebbnek látszódnak/tak, mint az itthon gyártott lapkákra vertek, de az összes 1992. évi érme - és azt követően valamennyi további 200 forintos is - 500 ezrelékes ezüstből készült. Abszolút alaptalan és légből kapott, hogy az 1992-es érmékben több ezüst van.
A Te érmeboltosod tehát vagy abszolút amatőr, vagy komplett idióta, mert az 1992-es 200-as még PP változatban sem ér 5000 Ft-ot.
Mindezek után szerintem "ha már írsz legalább ne kioktatóan és legalább szakszerűen, ne mint egy laikus aki olvasott valamit, másolt valamit, de pooja nincs miről van szó tongue.gif "
És ha nem akarsz hülyét csinálni magadból, akkor Isten ments, ne válaszolj!
Flitter
IDÉZET(terke @ 2008-01-25 21:20) *
Kedves Flitter! Előre is elnézést kérek, ha érzékenységedben megsértenélek, de tényleg szörnyű butaságokat írsz, és rendkívüli hozzá nem értésről teszel tanúságot... Amit Te "második kiadásnak" titulálsz, és 29.998 db-ot adtak ki belőle, az nem második kiadás, hanem ugyanolyan első, mint a "majd 4 millió db"-os. Csak éppen az egyik BU kivitel, a másik pedig proof, ha tudod egyáltalán, hogy mi a különbség a kettő között. Röviden, a BU kivitel az, ami hivatalos fizetőeszközként forgalomban volt, a PP pedig (tükörfényes alap, a kiemelkedő rész matt) kifejezetten kereskedelmi célből, gyűjtők számára készült. Egyébként az az állításod is téves, hogy nagyobb ezüsttartalommal készültek, mint azt olvashattad is az említett oldalon. A következő információt a Pénzverő illetékesétől tudom: 1992-ben a 200 forintos érme kibocsátásakor még nem állt fel teljes kapacitással az Állami Pénzverőből akkor leválasztott, mai Magyar Pénzverő. A 200 forintosok egy részének gyártását éppen ezért az MNB külföldön, nevezetesen az Angol Királyi Pénzverőnél rendelte meg. A kibocsátáskor megrendelt további mennyiséget pedig itthon gyártották. A specifikáció és éremkép természetesen mindkét verde számára ugyanaz volt. Az Angliában vert érmék lapkáit másként készítették ki (a felületi savazás némileg más eljárással történt), ezért az ott készült érmék fehérebbnek látszódnak/tak, mint az itthon gyártott lapkákra vertek, de az összes 1992. évi érme - és azt követően valamennyi további 200 forintos is - 500 ezrelékes ezüstből készült. Abszolút alaptalan és légből kapott, hogy az 1992-es érmékben több ezüst van.
A Te érmeboltosod tehát vagy abszolút amatőr, vagy komplett idióta, mert az 1992-es 200-as még PP változatban sem ér 5000 Ft-ot.
Mindezek után szerintem "ha már írsz legalább ne kioktatóan és legalább szakszerűen, ne mint egy laikus aki olvasott valamit, másolt valamit, de pooja nincs miről van szó tongue.gif "
És ha nem akarsz hülyét csinálni magadból, akkor Isten ments, ne válaszolj!

Kedves terke! rolleyes.gif

Nem állitottam,hogy értek hozzá,mi több azt sem ,hogy konyitpok valamit is.
Én ennyiért tudtam eladni,más annyiért.
Mire fel jön ide egy suttyó lehülyézni?(nem te) Elmondtam én mennyiért adtam el. Erre mint a tisza vágtat a rónán (fórumon) át és lehülyéz.
Áljon már meg a menet.
Van határ,egyesek nem ismerik a sajátjaikat sem. Én igen.
Flitter
IDÉZET(terke @ 2008-01-25 21:20) *

IDÉZET

Ez viszont az én szerencsém rolleyes.gif
balumaci73
IDÉZET(Flitter @ 2008-01-25 21:29) *

Ez viszont az én szerencsém rolleyes.gif

segitsetek nekem is van egy 92-es 200-om mennyit ér?????????balumaci
wcsabesz72
Szia!
Meg van véve.
200 forint.
üdv csaba
KapdKi
IDÉZET(balumaci73 @ 2008-04-03 18:10) *
segitsetek nekem is van egy 92-es 200-om mennyit ér?????????balumaci

Vizsgáld meg nagyítóval, mert szerintem a Tied max. Vorzüglich, avagy sehr schön lehet ... Azaz nagyítóalatt már látszanak rajta a karcok ...

Ha ez nem igaz, hanem egy tényleges minimum Stempelglanz minőséggel (verés után kikapják a stancológépből, tehát a levert érmék még egymáshoz sem ütődhetnek a belső szállítások során) rendelkezel, akkor reálisan elkérhetsz érte 500.- Ft körüli összeget ...

Persze kereslet-kínálat, meg a szerencse-pecch ... smile.gif

Üdv : Ottó
Fragreg
Hhhh.... tetszik a téma wink.gif

A 200-as (meg minden kivont fémpénz) értékét az dönti el főleg, hogy ki és milyen célra keresi.

1.) hozzáértő gyűjtő /kereskedő:

- Őt alapvetően az érme állapota, az adott érmetípus anyaga, gyakorisága stb. tényezők fogják befolyásolni. Neki egy fém 1992-es 200-as, mondjuk nem veredefényes verzióban maximum 250-300 forintot ér, ha éppen tovább tudja valamire cserélni.

2.) nem hozzáértő "lelkes" gyűjtő:
- Ő azért venne ilyet, mert még nincs neki, de szeretné, ha lenne. Képes ezért komolybb összeget is megadni érte, mondjuk úgy 400 forintig bezárólag.

3.) Lelketlen gazember, aki sokfelé jár a világban, és rájött arra, minek a méretével egyezik meg a fém 200-as:
- Ritka fajta, de ő akár egy ötszázast is (2008. június 8-i valuta-árfolyamok mellett) megad egy-egy darabért. És nem érdekli, milyen állapotban van a cucc biggrin.gif
-Bambi-
IDÉZET(Fragreg @ 2008-06-08 17:46) *
Hhhh.... tetszik a téma wink.gif

A 200-as (meg minden kivont fémpénz) értékét az dönti el főleg, hogy ki és milyen célra keresi.

1.) hozzáértő gyűjtő /kereskedő:

- Őt alapvetően az érme állapota, az adott érmetípus anyaga, gyakorisága stb. tényezők fogják befolyásolni. Neki egy fém 1992-es 200-as, mondjuk nem veredefényes verzióban maximum 250-300 forintot ér, ha éppen tovább tudja valamire cserélni.

2.) nem hozzáértő "lelkes" gyűjtő:
- Ő azért venne ilyet, mert még nincs neki, de szeretné, ha lenne. Képes ezért komolybb összeget is megadni érte, mondjuk úgy 400 forintig bezárólag.

3.) Lelketlen gazember, aki sokfelé jár a világban, és rájött arra, minek a méretével egyezik meg a fém 200-as:
- Ritka fajta, de ő akár egy ötszázast is (2008. június 8-i valuta-árfolyamok mellett) megad egy-egy darabért. És nem érdekli, milyen állapotban van a cucc biggrin.gif

Minek a méretével egyezik meg a fém 200-as?
Fragreg
Utazz Japánba, és keress tipikus japán játékgépet wink.gif
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.