Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
Vatera.hu Fórum > Általános > Aukciók
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68
HOrsi89
IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-01 13:18) *
Kedves HOrsi89!

Erre nem köteles, ha a vevő kifejezett kérésére történt a sima feladás.

Magánvélemény, 16 ezres termék esetén szerintem nem 215 Ft-on kell garasoskodni. A mellékelt ábra is mutatja, hogy nem kifizetődő.

Akkor most mit tegyek? mellow.gif

IDÉZET(Aramir @ 2010-10-01 22:56) *
Eh, ekkora összegnél fel sem ajánlanám a sima postázást, nem csak a vevőm érdekében  blink.gif

A 16 ezer 3 termék együtt, csak egybe kérte a postázást.
zejopy
IDÉZET(HOrsi89 @ 2010-10-02 09:32) *
Akkor most mit tegyek? mellow.gif

Leó hivatalos véleménye alapján eljárhatsz. Az biztos jó. A jövőre nézve pedig fogadd meg a magánvéleményét.

Egyébként összességében már több mint 2000 cuccot adtam el, ezeket jobbára postán küldtem, és még sosem veszett el egy sem.
Aramir
IDÉZET(HOrsi89 @ 2010-10-02 09:32) *
A 16 ezer 3 termék együtt, csak egybe kérte a postázást.

Az kb 5300 per darab, ennyinél sem küldeném simán, még külön kérésre sem.
Sajna semmit sem csinálhatsz, reménykedj, hogy nem jelent fel vagy perel be. Ha megteszi, akkor passz, nem tudom mi lesz.

Egyébkény mennyi postaköltséget fizetett?

HOrsi89
IDÉZET(Aramir @ 2010-10-02 15:49) *
Az kb 5300 per darab, ennyinél sem küldeném simán, még külön kérésre sem.
Sajna semmit sem csinálhatsz, reménykedj, hogy nem jelent fel vagy perel be. Ha megteszi, akkor passz, nem tudom mi lesz.
Egyébkény mennyi postaköltséget fizetett?

Nem túl biztató lehetőség..sad.gif A postaköltség 520-550 Ft között volt, már nem emlékszem pontosan.
zejopy
IDÉZET(HOrsi89 @ 2010-10-02 17:11) *
Nem túl biztató lehetőség..sad.gif A postaköltség 520-550 Ft között volt, már nem emlékszem pontosan.

Nem emlékszel? És nem tudod megnézni, hogy mennyit utalt postaköltségre? Nem vagy te egy kicsit rendetlen?
Így csak problémák lesznek az eladásaiddal. Teljesen tudom, hogy ki mennyit fizetett és azt is, hogy mire. Persze nem emlékszem mindenkire, bár többségében egyébként igen (egy darabig), de mindent vissza tudok keresni több mint egy évre visszamenőleg.
HOrsi89
IDÉZET(zejopy @ 2010-10-02 17:52) *
Nem emlékszel? És nem tudod megnézni, hogy mennyit utalt postaköltségre? Nem vagy te egy kicsit rendetlen?
Így csak problémák lesznek az eladásaiddal. Teljesen tudom, hogy ki mennyit fizetett és azt is, hogy mire. Persze nem emlékszem mindenkire, bár többségében egyébként igen (egy darabig), de mindent vissza tudok keresni több mint egy évre visszamenőleg.

Természetesen meg tudom nézni, csak nem otthon vagyok, így nem tudom megnézni pontosan. Eddig semmi ilyen jellegű probléma nem volt, habár még kezdő vagyok.
Torrenteee
IDÉZET(HOrsi89 @ 2010-10-02 20:57) *
Természetesen meg tudom nézni, csak nem otthon vagyok, így nem tudom megnézni pontosan.

Kiírtad egy füzetbe?
zejopy
IDÉZET(Torrenteee @ 2010-10-02 21:31) *
Kiírtad egy füzetbe?

laugh.gif Azt hiszem csalódni fogsz bennem... de legyen.... nekem 7db vaterás füzetem van..... blush2.gif
(Na jóóó, a dologhoz hozzá tartozik, hogy ebből 3 azonos célt szolgál, csak ugye a számok nagysága...)
Torrenteee
IDÉZET(zejopy @ 2010-10-02 21:35) *
laugh.gif Azt hiszem csalódni fogsz bennem... de legyen.... nekem 7db vaterás füzetem van..... blush2.gif
(Na jóóó, a dologhoz hozzá tartozik, hogy ebből 3 azonos célt szolgál, csak ugye a számok nagysága...)

És ha nem lennél otthon -de van interneted- tudnál válaszolni az adott kérdésre? wink.gif
zejopy
IDÉZET(Torrenteee @ 2010-10-02 21:52) *
És ha nem lennél otthon -de van interneted- tudnál válaszolni az adott kérdésre? wink.gif

Erre biztosan. rolleyes.gif
Merthogy a levelezésben megírom neki, hogy ennyit utaljon. Na és az annyi.... wink.gif
rakigergely
Hol lehetne kapcsolatba lepni a vatera oldal szerkesztoivel,hogy miert nem jelenik meg kozvetlenul az ar alatt a postakoltseg ,mert latom a listazott oldalon mar ott van de ha raklikkelek az adott termekre akkor meg mindig kulon ra kell klikkelni a szallitasi feltetelekre es meg mindig megkerdezik,hogy mennyi a szallitas amikor ki van toltve......
Vateraoroszlan
IDÉZET(rakigergely @ 2010-10-04 03:29) *
Hol lehetne kapcsolatba lepni a vatera oldal szerkesztoivel,hogy miert nem jelenik meg kozvetlenul az ar alatt a postakoltseg ,mert latom a listazott oldalon mar ott van de ha raklikkelek az adott termekre akkor meg mindig kulon ra kell klikkelni a szallitasi feltetelekre es meg mindig megkerdezik,hogy mennyi a szallitas amikor ki van toltve......

Tisztelt rakigergely!

A szállítási információk még mindig a "Szállítási és garanciális feltételek" fülön találhatók a terméklapon belül. Ez nem is fog megváltozni.
zolesss
Tisztelt Vatera csapat!

Sajnálatos módon olyan problémám adódott, hogy a megvásárolt termék kibontás után hibásnak bizonyult, (azóta szakszervizben is megállapították, hogy az eszköz nem megfelelően működik). Az eladó sima csomagként küldte el számomra a küldeményt, amit kartonpapír darabokból összefoltozott csomagolással látott el. Sajnos az eszköz tulajdonosa nem ugyanaz a személy, és nem akarják visszavenni a készüléket. (a készülék használt) Az aukción aktív volt a garancia rovat, ez él abban az esetben is, ha postai úton érkezik meg hozzám a készülék?

Válaszukat előre is köszönöm!
VateraBenz
IDÉZET(zolesss @ 2010-10-08 19:12) *
Tisztelt Vatera csapat!

Sajnálatos módon olyan problémám adódott, hogy a megvásárolt termék kibontás után hibásnak bizonyult, (azóta szakszervizben is megállapították, hogy az eszköz nem megfelelően működik). Az eladó sima csomagként küldte el számomra a küldeményt, amit kartonpapír darabokból összefoltozott csomagolással látott el. Sajnos az eszköz tulajdonosa nem ugyanaz a személy, és nem akarják visszavenni a készüléket. (a készülék használt) Az aukción aktív volt a garancia rovat, ez él abban az esetben is, ha postai úton érkezik meg hozzám a készülék?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelt zolesss!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

Ugyanakkor a Vatera nem tud minden egyes kifogást kivizsgálni, hogy az jogos-e vagy sem. A Vatera az aukció zárása után nem vett részt az adásvételben, ezért nem áll módjában véleményt formálni a leírtakról és eldönteni az egyes felhasználók vélt vagy valós igazát.
Sanyabacsi69
Ha 72-es ariallal lenne a főlapra kiírva, akkor is megkérdeznék, elhiheted.

IDÉZET(rakigergely @ 2010-10-04 03:29) *
...es meg mindig megkerdezik,hogy mennyi a szallitas amikor ki van toltve......

újpest1
Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne!

Ha feltöltök egy terméket,és az áru helye bp,átvétel módja személyes,a termékleírásban külön leírva hogy személyes átvétel akkor is kötelező postáznom?

Sokan licitálgatnak,és utánna kérdeznek!

Nem tudok érte menni,messze van,alkudozások az időpontokkal,stb! A kedves vevő nem jön vagy nem tud jönni,de azt elvárja hogy én időt, energiát,pénzt (csomagolóanyag) nem kímélve a 200 ft-os könyvet postázzam!

Köszönöm!
nagysolkin
A PPS FUTÁR szép!! GTR KORREKT!!
zejopy
IDÉZET(újpest1 @ 2010-10-09 21:13) *
Sziasztok!

Ha feltöltök egy terméket,és az áru helye bp,átvétel módja személyes,a termékleírásban külön leírva hogy személyes átvétel akkor is kötelező postáznom?

Nem tudok érte menni,messze van,alkudozások az időpontokkal,stb! A kedves vevő nem jön vagy nem tud jönni,de azt elvárja hogy én időt, energiát,pénzt (csomagolóanyag) nem kímélve a 200 ft-os könyvet postázzam!

Köszönöm!

Nem igazán értelek.
Én az 1 Ft-os árut is postázom, nem kímélve a csomagolóanyagot, ha a vevő úgy kéri.
Házhoz nem viszem, de eljöhet érte.
Ennyi.
Szóval hol itt a probléma? Nem egészen értem.
Hunter600

Elvárható a vevőtől, hogy korrekten tudja értelmezni a termékleírást, de úgy gondolom, hogy az eladótól is elvárható a korrektség. dry.gif
Mindenesetre a kérdésedre a válasz, nem vagy köteles postázni, ha ezt az opciót nem jelölted meg.

IDÉZET(nagysolkin @ 2010-10-09 21:16) *
A PPS FUTÁR szép!! GTR KORREKT!!

Ez valami eredményhirdetés? blink.gif

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-09 21:39) *
Nem igazán értelek.
Én az 1 Ft-os árut is postázom, nem kímélve a csomagolóanyagot, ha a vevő úgy kéri.
Ennyi.

Ebben most nem értek veled egyet.
Szerintem az eladó joga eldönteni, hogy postáz e, bár az én személyes véleményem, hogy valamelyest ez hátrányt jelent a nem a közelben élő "vevőknek"...
Aramir
Sziasztok!

Köszönöm!

Helló!

Tudom, hogy csöcsökkel mindent ellehet adni, de szerintem itt félreböktél a képek feltöltésekor  laugh.gif
http://elektronika.vatera.hu/gepek_muszere..._181971393.html

Egyébként nem kötelező postáznod, szerintem ilyenkor kérd a licit törlését, de ebbe a licitálónak is bele kell mennie pl a termék alatti levelezésben.

zejopy
IDÉZET(Aramir @ 2010-10-09 21:49) *
Helló!
Tudom, hogy csöcsökkel mindent ellehet adni, de szerintem itt félreböktél a képek feltöltésekor  laugh.gif
http://elektronika.vatera.hu/gepek_muszere..._181971393.html

Ejnye Aramir, nagyon nem szépen fogalmaztál. biggrin.gif
Hmmm... azt hiszem keresek egy modellt a csészéimhez.
Bár erősen gondolkodom, ugyanis a vevőim nagy része a szebbik nemet képviseli.
Szóval akkor milyen képet is kellene mellékelnem?

Különben a látott aukcióban szereplő hölgy tangát is elfelejtett felhúzni... mosking.gif
Ha a keze nem lenne illedelmesen maga előtt, akkor mehetne a 18 éven felüli részbe a palack...
poiuyt
Húh, itt vajon hány csillagot fognak adni a szállítási költségre? mosking.gif

http://zene.vatera.hu/hangszer/billentyus_..._183233031.html
újpest1
IDÉZET(zejopy @ 2010-10-09 21:39) *
Nem igazán értelek.
Ennyi.

Üdv!

A probléma ott van hogy ha személyes átvétel van megadva,szerintem elég egyértelmű! Lehet kérdezni licitálás előtt!Én is így szoktam!

zejopy
IDÉZET(újpest1 @ 2010-10-10 08:58) *
Üdv!

A probléma ott van hogy ha személyes átvétel van megadva,szerintem elég egyértelmű! Lehet kérdezni licitálás előtt!Én is így szoktam!

Alapvetően nem kell postáznod, csupán nem értem az elzárkózást, hiszen egy csomó vevőt veszítesz így.
blekkmacsek
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy ha bútort szeretnék vásárolni, és a személyes átvételt adja meg az eladó, kekeckedés a részemről megkérdezni tőle, hogy szállításra be tudja-e csomagolni?

A problémám a következő:

A termékért én magam nem tudok elmenni... beszéltem egy szállítóval, aki elhozná, de kérése volt, hogy csak abban az esetben vállal a bútorokért felelősséget, ha az úgy van csomagolva, hogy ne érhesse sérülést. ( Nem háztól házig, csak nem szállít, gyűjtőfuvar- központi raktárba kerül- majd onnan jönne le Pécsre az én küldeményem is sok más szállítani valóval együtt.)

Az eladó törölte az aukciónál a beszélgetéseinket... és felháborodva írta, hogy hagyjuk ha ennyire nehéz a bútort eladnia, akkor inkább elégeti...

Olyan nagy kérés részemről, hogy a bútor éleket , sarkakat valahogy csomagolással védje meg és az üveges ajtókat vegye le, és külön csomagolja be?sad.gif(((
Hunter600
IDÉZET(blekkmacsek @ 2010-10-10 17:12) *
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy ha bútort szeretnék vásárolni, és a személyes átvételt adja meg az eladó, kekeckedés a részemről megkérdezni tőle, hogy szállításra be tudja-e csomagolni?
Olyan nagy kérés részemről, hogy a bútor éleket , sarkakat valahogy csomagolással védje meg és az üveges ajtókat vegye le, és külön csomagolja be?sad.gif(((

Nem kekeckedés, de lehet, hogy pont a csomagolás miatt zárkózott el a postai opciótól. Különösen ahogy írod, hogy még üveges rész is van benne...
blekkmacsek
IDÉZET(Hunter600 @ 2010-10-10 17:34) *
Nem kekeckedés, de lehet, hogy pont a csomagolás miatt zárkózott el a postai opciótól. Különösen ahogy írod, hogy még üveges rész is van benne...

Nem tudom, mert 2 napja nem válaszol... viszont ha személyesen megyek érte, és én hoznám el, biztos vagyok benne, hogy akkor is kérném, hogy valami kartonnal a sarkakat, és éleket ragassza le, és az üveges részt vegye le...

240 km-es út - 4 darab bútor ... és nem krumpliszsák
Hunter600
IDÉZET(blekkmacsek @ 2010-10-10 17:42) *
240 km-es út - 4 darab bútor ... és nem krumpliszsák

blink.gif
blekkmacsek
IDÉZET(Hunter600 @ 2010-10-10 17:58) *
blink.gif

Megérkezett a válasz..... Az eladó nem akarja eladni a bútort.... legalábbis nekem nem.....

Tisztelt Carcharias! Mivel nem én mennék a bútorokért, hanem szállítót fogadnék, az ő feltétele az, hogy megfelelő legyen a csomagolás.Mivel a szállító nem háztól házig csak nekem szállít, hanem először Pestre viszi gyűjtőraktárba, majd onnan kerül rá a Baranyába érkező autójukra, így ez a kitételük, mert különben nem szavatolják a bútor épségét! Én viszont nem szeretném, ha a szállítás során bárminemű sérülés érné a szekrényeket. Kérem válaszát, hogy van-e lehetősége arra, hogy szállításra előkészítse a szekrényeket. - blekkmacsek 2010/10/10 00:44:38
Tisztelt blekkmacsek! Az én elképzelésem az, hogy idejön két jókötésű legény feldobják a platóra, vagy egy utánfutóra lekötözik és mindenki boldog!Én nem szeretnék ekkora energiát fektetni a szekrényeladásba főleg csomagolgatni, szétszerelgetni nem fogok!Aki megveszi az jöjjön ide és vigye el!!Sajnálom hogy ilyen messze lakik de ez ebben a fomában nem fog menni!!Üdv - Carcharias 2010/10/10 18:21:19

zejopy
IDÉZET(blekkmacsek @ 2010-10-10 18:50) *
Megérkezett a válasz..... Az eladó nem akarja eladni a bútort.... legalábbis nekem nem.....

Tisztelt Carcharias! Mivel nem én mennék a bútorokért, hanem szállítót fogadnék, az ő feltétele az, hogy megfelelő legyen a csomagolás.Mivel a szállító nem háztól házig csak nekem szállít, hanem először Pestre viszi gyűjtőraktárba, majd onnan kerül rá a Baranyába érkező autójukra, így ez a kitételük, mert különben nem szavatolják a bútor épségét! Én viszont nem szeretném, ha a szállítás során bárminemű sérülés érné a szekrényeket. Kérem válaszát, hogy van-e lehetősége arra, hogy szállításra előkészítse a szekrényeket. - blekkmacsek 2010/10/10 00:44:38
Tisztelt blekkmacsek! Az én elképzelésem az, hogy idejön két jókötésű legény feldobják a platóra, vagy egy utánfutóra lekötözik és mindenki boldog!Én nem szeretnék ekkora energiát fektetni a szekrényeladásba főleg csomagolgatni, szétszerelgetni nem fogok!Aki megveszi az jöjjön ide és vigye el!!Sajnálom hogy ilyen messze lakik de ez ebben a fomában nem fog menni!!Üdv - Carcharias 2010/10/10 18:21:19

Nagyon kevés árumnál van ott, hogy csak személyes átvétel. Azoknál pont ezek az indokok nyomtak a latba. Pont úgy képzelem az átadást, mint a te szekrénytulajdonosod. Szerintem érthető, és még korrekt is, ha jól belegondolsz, hiszen süketelhetne is. Szerintem felejtsd el a szekrénysort, bármennyire is szeretted volna. smile.gif
VateraBenz
IDÉZET(blekkmacsek @ 2010-10-10 18:50) *
..

Tisztelt blekkmacsek!

Az eladó nem köteles extra igényeket teljesíteni. Ön megkérdezte és nem vállalja. Nincs értelme tovább feszegetni a kérdést.
Yorgos2005
Kedves Vaterások!

Nem először tapasztaltam az elmúlt hónapokban, hogy kifejezett kérésem és 100 % pozitív értékelésem (az egy semlegest most hagyjuk...) ellenére nem minden eladó hajlandó postai utánvéttel küldeni az árut. Ezt végtelen bizalmatlanságnak, meglehetősen kötött (és drága) munkaidőmmel szembeni teljes érzéketlenségnek tekintem. Természetesen ugyanakkor saját hibám, hogy olyan eladók termékeire licitálok, akik nem adják meg ezt opcióként.

[A jövőben igyekszem az előrefizetéses vagy személyes átadós eladókat messziről kerülni.]

Nem is azért írok most, hogy emiatt háborogjak, hanem hogy elmondjam (név nélkül), hogy találkoztam viszont két olyan eladóval is, aki - miután megtudta, hogy ki vagyok és megnézte vaterás előéletemet - méltányolta több munkahely miatti leterheltségemet (ami nem csak a személyes kapcsolatfelvételben, hanem a postára, bankba rohangálásban is rendkívüli mértékben akadályoz), és ANNAK ELLENÉRE hajlandó volt utánvéttel küldeni a termékeit, hogy előzetesen ő sem tette lehetővé ezen opció választását, nyilván a (nem velem kapcsolatos) korábbi rossz tapasztalatai miatt.

Köszönöm, hogy vannak még olyan eladók, akik "A" vevő hibája miatt nem "B" vevőt büntetik!

Üdvözlettel

Yorgos2005
royalroyal
IDÉZET(Yorgos2005 @ 2010-10-15 11:42) *
Kedves Vaterások!

Nem először tapasztaltam az elmúlt hónapokban, hogy kifejezett kérésem és 100 % pozitív értékelésem (az egy semlegest most hagyjuk...) ellenére nem minden eladó hajlandó postai utánvéttel küldeni az árut. Ezt végtelen bizalmatlanságnak, meglehetősen kötött (és drága) munkaidőmmel szembeni teljes érzéketlenségnek tekintem. Természetesen ugyanakkor saját hibám, hogy olyan eladók termékeire licitálok, akik nem adják meg ezt opcióként.

[A jövőben igyekszem az előrefizetéses vagy személyes átadós eladókat messziről kerülni.]

Nem is azért írok most, hogy emiatt háborogjak, hanem hogy elmondjam (név nélkül), hogy találkoztam viszont két olyan eladóval is, aki - miután megtudta, hogy ki vagyok és megnézte vaterás előéletemet - méltányolta több munkahely miatti leterheltségemet (ami nem csak a személyes kapcsolatfelvételben, hanem a postára, bankba rohangálásban is rendkívüli mértékben akadályoz), és ANNAK ELLENÉRE hajlandó volt utánvéttel küldeni a termékeit, hogy előzetesen ő sem tette lehetővé ezen opció választását, nyilván a (nem velem kapcsolatos) korábbi rossz tapasztalatai miatt.

Köszönöm, hogy vannak még olyan eladók, akik "A" vevő hibája miatt nem "B" vevőt büntetik!

Üdvözlettel

Yorgos2005

Ne haragudj de talán nincs bankszámlád?
zpepe26
Kedves Vaterások!

....
Üdvözlettel

Yorgos2005

Kedves vaterás Társ,

nem teljesen értem, hogy miért csak utánvét a jó. Bármilyen elfoglalt is az ember, egy bankszámláról az interneten bármikor tud utalni (akár hajnali kettőkor is), a küldeményt meg olcsóbban megkapod. A postán így is úgy is át kell venned, akármilyen sűrű is a munkabeosztásod, az utánvétes küldeményért is elmész, tehát a többi küldeményt is át tudod venni. Akár a munkahelyeden is, én is oda szoktam kérni a vásárolt tételeket.

Én például még nem küldtem soha senkinek utánvétes küldeményt, pedig volt már pár eladásom az interneten.

Ezt most ne támadásnak vedd, csak egy ötlet, mert szerintem olcsóbb is lenne számodra, ha nem mindent utánvéttel vásárolnál. Egy bankszámla havi pár száz forint, az utalások szintén pár forintba kerülnek (nekem pl 390 Ft/hó, és minden utalás 10 Ft).

Szép hétvégét: zpepe26
nagyzee
nem minden eladó hajlandó postai utánvéttel küldeni az árut. Ezt végtelen bizalmatlanságnak, meglehetősen kötött (és drága) munkaidőmmel szembeni teljes érzéketlenségnek tekintem.

nem feltétlenül bizalmatlanság és érzéketlenség. Én pl ezért nem szeretek utánvéttel küldeni:
1, a pénz megérkezéséig kb 5-6 nap is eltelik
2, a pénzt a postás hozza, és én 6.00-20.00 ig nem vagyok otthon, mehetek a postára a pénzért hétvégén... idő...
3, drága az utánvétel.
4, 2 papírt kell kitölteni a postán. (ajánlott + utánvét )
5, rizikó. ha nem veszik át , kifizethetem a visszautat is

ja, és bankszámla, elektronikus utalásokkal már havi 0Ft-ért is van.
happyland72
Sziasztok!Segítségeteket kérném, hátha valaki postázott már ilyesmit. Egy kb 80 kg-os edzőgépet szeretnék valamilyen futárral elküldeni. A baj az, hogy nemcsak, hogy nehéz, hanem még ha szétszedjük is, a hossza 210cm. Tud valaki erre valami megoldást, hogy kivel küldhetném el? Köszönettel várom az ötleteket, segítséget! Ildi
Sanyabacsi69
Szét lehetne esetleg három külön pakkra? Postán is feladható lenne így, három csomagban, egyenként max. 30kg.

IDÉZET(happyland72 @ 2010-10-16 00:02) *
80 kg-os edzőgépet szeretnék valamilyen futárral elküldeni.

royalroyal
IDÉZET(happyland72 @ 2010-10-16 00:02) *
Sziasztok!Segítségeteket kérném, hátha valaki postázott már ilyesmit. Egy kb 80 kg-os edzőgépet szeretnék valamilyen futárral elküldeni. A baj az, hogy nemcsak, hogy nehéz, hanem még ha szétszedjük is, a hossza 210cm. Tud valaki erre valami megoldást, hogy kivel küldhetném el? Köszönettel várom az ötleteket, segítséget! Ildi

Palatrans Szekszárd
neten megtalálod, telefonon tudsz velük árat egyeztetni, szinte bármit elvisznek smile.gif
maximálisan meg vagyok velük elégedve majdnem 200 szállítást végeztek már nekünk
Yorgos2005
IDÉZET(nagyzee @ 2010-10-15 21:14) *
nem feltétlenül bizalmatlanság és érzéketlenség. Én pl ezért nem szeretek utánvéttel küldeni:
1, a pénz megérkezéséig kb 5-6 nap is eltelik
2, a pénzt a postás hozza, és én 6.00-20.00 ig nem vagyok otthon, mehetek a postára a pénzért hétvégén... idő...
3, drága az utánvétel.
4, 2 papírt kell kitölteni a postán. (ajánlott + utánvét )
5, rizikó. ha nem veszik át , kifizethetem a visszautat is
ja, és bankszámla, elektronikus utalásokkal már havi 0Ft-ért is van.

Rendben, meggyőztetek.

Van egyébként természetesen bankszámlám (és interneten is tudok utalni, akár hajnali kettőkor is), csak eddig igazából nem értettem, miért kellene előre fizetnem egy termékért.

De végül is az is egy megközelítés, hogy az eladó meg miért küldené el a terméket addig, amíg nem kapta meg a vételárat...

Az előző, bútoros hozzászólásból egyébként úgy érzékelem, mintha a Vaterán a vevő lenne az eladóért és nem az eladó a vevőért. A kereskedelemben általában az a szokás, hogy az eladó igyekszik kielégíteni a vevő extra igényeit is, merthogy a vevő a vevő. Úgy látszik, a Vatera nem a kereskedelem világa. Mivel elég régóta dolgozom a kereskedelemben (igaz, jogászként, de szoros együttműködésben az úgynevezett key account-os kollégákkal), én eddig úgy tanultam, hogy az eladó feladata, hogy a vevő "hátsó felét kinyalja" és nem fordítva, ha a vevő hajnali háromkor kéri házhoz az árut, a kereskedő pattan és viszi, merthogy mindent a vevőért.

A Vaterán ezek szerint a vevőknek kell alkalmazkodniuk az eladók elvárásaihoz. Ez elég különös. (Mondjuk, ha az eladó fizetne a vevőnek, még meg is érteném smile.gif)

Na mindegy, nem kötelező vaterázni, igazatok van.
zejopy
IDÉZET(Yorgos2005 @ 2010-10-16 13:29) *
Rendben, meggyőztetek.

Van egyébként természetesen bankszámlám (és interneten is tudok utalni, akár hajnali kettőkor is), csak eddig igazából nem értettem, miért kellene előre fizetnem egy termékért.

De végül is az is egy megközelítés, hogy az eladó meg miért küldené el a terméket addig, amíg nem kapta meg a vételárat...

Az előző, bútoros hozzászólásból egyébként úgy érzékelem, mintha a Vaterán a vevő lenne az eladóért és nem az eladó a vevőért. A kereskedelemben általában az a szokás, hogy az eladó igyekszik kielégíteni a vevő extra igényeit is, merthogy a vevő a vevő. Úgy látszik, a Vatera nem a kereskedelem világa. Mivel elég régóta dolgozom a kereskedelemben (igaz, jogászként, de szoros együttműködésben az úgynevezett key account-os kollégákkal), én eddig úgy tanultam, hogy az eladó feladata, hogy a vevő "hátsó felét kinyalja" és nem fordítva, ha a vevő hajnali háromkor kéri házhoz az árut, a kereskedő pattan és viszi, merthogy mindent a vevőért.

A Vaterán ezek szerint a vevőknek kell alkalmazkodniuk az eladók elvárásaihoz. Ez elég különös. (Mondjuk, ha az eladó fizetne a vevőnek, még meg is érteném smile.gif)

Na mindegy, nem kötelező vaterázni, igazatok van.

Eddig nem szóltam, mert a többiekkel teljesen egyetértettem.
A Vateránál pontosan az az elv érvényesül, hogy a vevőknek több a lehetőségük. Itt van mindjárt az értékelési rendszer.
Én azt hittem egyébként, hogy a boltban is az a helyzet, hogy először kifizetem és utána viszem haza. Vagy tévednék?
Nagyon sokáig csináltam azt, hogy előre küldtem az árut (alkalmanként most is megteszem), tehát nem vártam meg az utalás beérkeztét. Ez azért volt jobb, mert amikor nekem megjött a pénz, akkor érkezett a vevőnek az áru. Aztán kétszer megvezettek, rövid időn belül. Csak a rendőrségi feljelentéssel való fenyegetőzés hatására kaptam meg a vételárat. Akkor változtattam a bevett szokáson. Addigra szerencsére volt már annyi pozitív visszajelzésem, hogy megengedhettem ezt magamnak. Amúgy, ha webáruházban vásárolsz, akkor is előbb fizetsz és utána küldik az árut. (Ezt csak arra, hogy miért is előlegeznéd meg a bizalmat.)
Zpepe írta le a lényeget, ha utánvéttel küldök, és a vevő nem veszi át, akkor az oda-vissza postaköltséget én fizetem. Hát hadd ne ez legyen.
Teljesen ki vagyunk téve a vevők hangulatának, ugyanúgy, mint a kereskedelem más területén.
Szerencsére van ez a lehetőség, hogy megjelölhetjük, hogy hogyan postázunk. Hát akkor élünk is vele. Alapvető jogunk. Mint ahogy az is, hogy te csak olyan eladótól vásárolj, akinél ez a lehetőség adott.
Az esetek túlnyomó többségében, ha elmegy az ember valahová, akkor az már működik valahogy. A szokásjogokhoz illik alkalmazkodni.
A Vaterán ez a szokás alakult ki. Így működik régóta. Lehet persze javasolni és érdeklődni. Általában minden véleménynek van ellenvéleménye. Az illetékesek nyilván mérlegelték ezeket, ahogy idősödött, alakult az oldal. Most ez van. Ha valami változik, akkor majd ahhoz alkalmazkodunk. Mert ahogy változnak a vásárlói szokások, és a törvény adta lehetőségek, úgy változnak az eladó szokásai is, természetesen erősen építve a személyes tapasztalatra, a mástól hallott információkra és a fantáziára. smile.gif
RoseBaker
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogyha a vevő fel szeretné próbálni a megnyert ruhát, mi a teendő, ha az adatlapon nem jelöltem be a "kipróbálási, megtekintési lehetőséget"? Nem szeretnék nemet mondani, mert az rugalmatlanságra utal, de mégis felhívnám a figyelmét arra, hogy olyan dolgot kér, amit én nem biztosítottam.
Még hülyébb a helyzet, hogy lakcímen való átadást írtam ki az adatlapra és ő azt kérdezi, mikor érek rá a városban átadni? Ezt mindenképp megírom, hogy sajnos én máshol nem tudom átadni, de ha meg kihívom lakcímre, akkor meg elég rugalmatlan dolog még próbára sem adni lehetőséget.
Kezdő a vevő de sajnos már kapott egy negatívot és egy semlegest is, amiért visszalépett a vásárlástól.
Ti mit tennétek? El szoktatok tekinteni az adatlapon leírtaktól? (mármint eladóként, ha a vevő mást kér, mint ami ki van írva)
zejopy
IDÉZET(RoseBaker @ 2010-10-16 14:50) *
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogyha a vevő fel szeretné próbálni a megnyert ruhát, mi a teendő, ha az adatlapon nem jelöltem be a "kipróbálási, megtekintési lehetőséget"? Nem szeretnék nemet mondani, mert az rugalmatlanságra utal, de mégis felhívnám a figyelmét arra, hogy olyan dolgot kér, amit én nem biztosítottam.
Még hülyébb a helyzet, hogy lakcímen való átadást írtam ki az adatlapra és ő azt kérdezi, mikor érek rá a városban átadni? Ezt mindenképp megírom, hogy sajnos én máshol nem tudom átadni, de ha meg kihívom lakcímre, akkor meg elég rugalmatlan dolog még próbára sem adni lehetőséget.
Kezdő a vevő de sajnos már kapott egy negatívot és egy semlegest is, amiért visszalépett a vásárlástól.
Ti mit tennétek? El szoktatok tekinteni az adatlapon leírtaktól? (mármint eladóként, ha a vevő mást kér, mint ami ki van írva)

Amíg nem ütötte le, addig tedd tiltóra. Ez az egyik eshetőség.
A másik, hogy felajánlod, hogy rendben, felpróbálhatja, de ha visszalép, akkor pozitívat kapsz tőle. Viszont menjen oda, ahová te akarod. Ne vidd az árut egy kétes eladás reményében bárhová is. (Én egyébként ezt tenném.)
A harmadik, hogy teljesen alkalmazkodsz az általa diktált feltételekhez.
Amúgy nem vagy köteles odavinni és nem vagy köteles elfogadni a visszalépést, de ez utóbbit megtehetnéd, elvégre mégiscsak egy ruháról van szó. smile.gif
RoseBaker
Már megnyerte, szóval elfogadta az adatlapon írtakat. Elvileg smile.gif
1 Ft-os volt, és ő lett a nyertes.

Én is erre gondoltam.. lakcímre jöhet nyugodtan, és akkor felpróbálhatja, de azért finoman közlöm, hogy ilyen lehetőséget nem biztosítottam.
Aztán ha nem veszi át.. nos úgysem tudom akkor ráerőszakolni. Nem is akarom. smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-16 14:55) *
Amíg nem ütötte le, addig tedd tiltóra. Ez az egyik eshetőség.
A másik, hogy felajánlod, hogy rendben, felpróbálhatja, de ha visszalép, akkor pozitívat kapsz tőle. Viszont menjen oda, ahová te akarod. Ne vidd az árut egy kétes eladás reményében bárhová is. (Én egyébként ezt tenném.)
A harmadik, hogy teljesen alkalmazkodsz az általa diktált feltételekhez.
Amúgy nem vagy köteles odavinni és nem vagy köteles elfogadni a visszalépést, de ez utóbbit megtehetnéd, elvégre mégiscsak egy ruháról van szó. smile.gif

zejopy
IDÉZET(RoseBaker @ 2010-10-16 15:08) *
Már megnyerte, szóval elfogadta az adatlapon írtakat. Elvileg smile.gif
1 Ft-os volt, és ő lett a nyertes.

Én is erre gondoltam.. lakcímre jöhet nyugodtan, és akkor felpróbálhatja, de azért finoman közlöm, hogy ilyen lehetőséget nem biztosítottam.
Aztán ha nem veszi át.. nos úgysem tudom akkor ráerőszakolni. Nem is akarom. smile.gif

Ja, utána mikor visszaolvastam, láttam, hogy már megnyerte, figyelmetlen voltam.
Azért nem javítottam mégsem, amit leírtam, mert az azért a leütés előtt egy járható út.
Egyébként a licitálásával mindent elfogad, amit a terméklapon leírtál, megjelöltél. Legalábbis én így tudom. smile.gif
RoseBaker
Hát igen, én is így tudom. smile.gif
Még estig kitalálom, mit írok neki, mert bár valóban elfogadta a feltételeket, talán a kezdőkkel érdemes türelmesebb lenni.
Mondjuk pont egy olyan dolgot nyert meg, amit mindenhol ahol csak lehet, lemértem direkt.. hogy biztosan tudja a licitáló, hogy jó lesz méretben.
Na mindegy, úgy látszik ez nem mindenkinek elég smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-16 15:12) *
Ja, utána mikor visszaolvastam, láttam, hogy már megnyerte, figyelmetlen voltam.
Azért nem javítottam mégsem, amit leírtam, mert az azért a leütés előtt egy járható út.
Egyébként a licitálásával mindent elfogad, amit a terméklapon leírtál, megjelöltél. Legalábbis én így tudom. smile.gif

Yorgos2005
IDÉZET(zejopy @ 2010-10-16 13:50) *
Addigra szerencsére volt már annyi pozitív visszajelzésem, hogy megengedhettem ezt magamnak. Amúgy, ha webáruházban vásárolsz, akkor is előbb fizetsz és utána küldik az árut. (Ezt csak arra, hogy miért is előlegeznéd meg a bizalmat.)

Nyilván a Te esetedben is feltenném a kérdést, hogy vaterás előéletemre tekintettel megtennéd-e, hogy utánvéttel küldöd az árut, és ha azt mondod, hogy a többiek által említett adminisztrációs kellemetlenségek és a pénz postai megérkeztének csúszása miatt nem, akkor a pozitív értékeléseidre figyelemmel Neked minden további nélkül átutalnám előre a vételárat.

Nekem azzal van a bajom, amikor webáruháznak még nagy jóindulattal sem nevezhető, néhány tranzakciós eladók előre kérik a pénzt. Mire föl?

A példáidnál maradva:
- a boltban egyidejű fizetés van, tehát a vevő sem kockáztat
- nagyobb kereskedések komolyabb vevőknek simán adnak 8 napos átutalásos számlát (én pl. egy icipici ügyvédi iroda egyik tagja vagyok, mégis "elértem", hogy ha mondjuk a kocsit viszem éves szervizre, megkérdezik, hogy kp-ben fizetek-e vagy kérek egy átutalásos számlát) - itt jegyzem meg, a legritkább esetben ragaszkodunk ahhoz, hogy az ügyfél előre vagy kp-ben fizesse az ügyvédi munkadíjat, szívunk is miatta rendesen, egy sportegyesületnek mintegy 6 munkaórányi munkát hiteleztük júliusban, ráadásul nagyon sürgős volt, és miután megkapták a számlát, eltűntek, mint szürke szamár a ködben (legalábbis azt hiszik smile.gif))
- a webáruházaknál van előzetes kapcsolatfelvétel, vagy annyira komolyak, hogy az ember az összes vagyonát is szívesen rájuk bízná, mint pl. az axxxxn.de, ahol megtörtént, hogy szombaton (!) vásároltam paypallal egy CD-t és kedden (!) itt volt az áru (fogalmam sincs, hogy a fenébe' csinálják)

Visszatérve: ha átkukkantasz a "szomszéd" topikba (problémás felhasználók), ahol egy kicsit eldurrant az agyam, megnézheted, hogy 1-2 értékeléses eladókról milyen hírek járják... vannak vevők, akik jóhiszeműen (balek módjára?) 50-60 ezer forintokat utaltak át előre, mondjuk szegények inkább tájékozódtak volna előtte, az eladók neve, viselkedése, hejjjesirrása magáért beszél.

(Lombrosónak rohadtul nem volt igaza, mert nem csak ránézésre, hanem látatlanban is gond nélkül meg lehet állapítani a bűnözők 99 %-áról, hogy bűnözők. Igazából bíróságokra csak a maradék 1 % "fehérgalléros" miatt lenne szükség, a 99 %-ot különféle tesztekkel még az előtt ki lehetne iktatni a társadalomból, hogy az első bcs-t elkövették volna, de persze ez nem lenne demokratikus meg jogállami smile.gif)

No mindegy. Neked szívesen utalok előre is, OK? ;-)
zejopy
IDÉZET(Yorgos2005 @ 2010-10-16 15:28) *
Nyilván a Te esetedben is feltenném a kérdést, hogy vaterás előéletemre tekintettel megtennéd-e, hogy utánvéttel küldöd az árut, és ha azt mondod, hogy a többiek által említett adminisztrációs kellemetlenségek és a pénz postai megérkeztének csúszása miatt nem, akkor a pozitív értékeléseidre figyelemmel Neked minden további nélkül átutalnám előre a vételárat.

Mivel régóta vagy a piactéren (sokkal régebb óta, mint én), és jó a minősítésed, valószínűleg elküldeném neked utánvéttel is a cuccot, ha tőlem vásárolnál, márt csak azért is, mert kulturált és udvarias a nyelvezeted. thank_you.gif
Tudom, tudom.... de akkor is. mindenkinek megvannak a gyenge pontjai.
Idejöttél, beszélgettél, és elolvastad a viszontválaszokat, értelmezve azokat. Szóval ez tetszett.

IDÉZET(Yorgos2005 @ 2010-10-16 15:28) *
(Lombrosónak rohadtul nem volt igaza, mert nem csak ránézésre, hanem látatlanban is gond nélkül meg lehet állapítani a bűnözők 99 %-áról, hogy bűnözők. Igazából bíróságokra csak a maradék 1 % "fehérgalléros" miatt lenne szükség, a 99 %-ot különféle tesztekkel még az előtt ki lehetne iktatni a társadalomból, hogy az első bcs-t elkövették volna, de persze ez nem lenne demokratikus meg jogállami smile.gif)

No mindegy. Neked szívesen utalok előre is, OK? ;-)

Ezzel nem tudok vitatkozni, és az utolsó sort köszönöm. smile.gif
zejopy
Hát gyerekek, besza-behu....
Ezt kaptam a partneremtől, miután a szépen megfogalmazott levélkémnek egyetlen kérdésére sem válaszolt:
"A legolcsóbb postai úton kérném a csomagot ajánlottan mindenképp, végösszeget és egy számlaszámot kérnék."

Namostakkor a legolcsóbb, vagy ajánlott? Különben sem választás kérdése, mert csak ajánlottan postázom.
És ami a legszebb, az illető PEP tag. Legalább tőlük elvárná az ember, hogy értelmezzenek, ha már profik.... unsure.gif
Mert alapvetően nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a profi partnerekkel kapcsolatban.
Na mindegy, most izgatottan várom, hogy megkapom-e a címet a második kérésre. smile.gif
evimeri
Szép napot mindenkinek!
Igazából nem is várok választ a levelemre csak most szeretném kiírni magamból ami felháborított.
Postaköltség: ajánlott levélként 990 ft.
Hát hol él némelyik eladó. Nehogy már egy 30 dkg női ritikül postaköltsége 990 ft legyen.
Csak azért bosszant az egész, mert az ember olcsón keresi itt a dolgokat és a végén ha nem figyel annyiba kerül mintha újat vásárolna.
Nem tudom, hogy van-e ilyen a vatera oldalán, de esetleg fellehetne tenni egy postai díjtáblázatot.
Engem személy szerint felháborít, hogy vannak olyan eladók, akik olcsó áruval kecsegtetik a vetőt, majd a postaköltségen hozzák be a hasznukat.
Én már nem egyszer jártam úgy, hogy tévesen kevesebb postaköltséget írtam és a végén benyeltem, mert mégsem mondhattam a vevőnek, hogy bocsi de nem annyi. Nem lett volna korrekt.
Mi a véleményetek erről?
További szép napot mindkinek.
VateraBenz
IDÉZET(evimeri @ 2010-10-19 17:12) *
Szép napot mindenkinek!
Igazából nem is várok választ a levelemre csak most szeretném kiírni magamból ami felháborított.
Postaköltség: ajánlott levélként 990 ft.
...

Tisztelt evimeri!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.