Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
Vatera.hu Fórum > Általános > Aukciók
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68
nagyzee
IDÉZET(gyadri1 @ 2010-10-30 22:50) *
Sziasztok!Kicsit kiakadtam....,aki vásárolni akar még h..lyének is nézik...

nos, a megoldás egyszerű: ne vásárolj attól az eladótól. soha.
zejopy
IDÉZET(nagyzee @ 2010-11-01 17:55) *
........Szóltam, nézzük meg az ÁSZF-et, a válasz: "ja, maga az..." és már vették is fel a küldeményt..

laugh.gif Mi leggyakrabban a tanpostára visszük, ott nem is szokott baj lenni, de ez a nagy postán volt, nem is értem... mondtam a férjemnek, figyeljen oda, mert velünk eddig még nem fordult ilyen elő. De még idegeskedhetek a csomag miatt is, mert a pénzt visszautalom, nem gond, viszont nem tudom, hol a csomag, aminek legkésőbb csütörtökön oda kellett volna, hogy érjen.
Különben remélem a vaterafutár kicsit beleolvas ebbe a topicba, mert múltkor azt mondta, mindig csak őket szidom, a postát sosem.
sisi68
director.gif Sziasztok!Azt szeretném megkérdezni (mivel nem találom,de tudom,hogy levan irva)a felh.feltételekben,hogy az eladó a valós postaköltségen kivül nem számolhat fel egyéb(csomagolási,stb.)költséget???Vásároltam 1 telefont,kezdő eladótól,és a teméklapon 500ft.volt megjelülve(tévesen,mert 530ft.lenne).Az aukció lezárta után irt az eladó,hogy szerinte TALÁN elég lesz 1000ft. a postázásra és csomagolásra....Megirtam neki szépen-megkértem mérje le nekem a postakész csomit,mert szerintem 530ft.lesz a postaköltség ajánlott levélként.Nem válaszol,ugyan ezt megirtam neki sms-ben is.Szeretném e-mailban is elküldeni neki azt a linket a felh.feltételekből,ha valaki tudna nekem ebben segiteni.Különben most átutaltam neki a tel.árát +530ft.-ot.Megköszönöm szépen!Üdv,sziasztok-Szilvi.
VateraBenz
IDÉZET(sisi68 @ 2010-11-02 10:20) *
director.gif Sziasztok!Azt szeretném megkérdezni (mivel nem találom,de tudom,hogy levan irva)a felh.feltételekben,hogy az eladó a valós postaköltségen kivül nem számolhat fel egyéb(csomagolási,stb.)költséget???Vásároltam 1 telefont,kezdő eladótól,és a teméklapon 500ft.volt megjelülve(tévesen,mert 530ft.lenne).Az aukció lezárta után irt az eladó,hogy szerinte TALÁN elég lesz 1000ft. a postázásra és csomagolásra....Megirtam neki szépen-megkértem mérje le nekem a postakész csomit,mert szerintem 530ft.lesz a postaköltség ajánlott levélként.Nem válaszol,ugyan ezt megirtam neki sms-ben is.Szeretném e-mailban is elküldeni neki azt a linket a felh.feltételekből,ha valaki tudna nekem ebben segiteni.Különben most átutaltam neki a tel.árát +530ft.-ot.Megköszönöm szépen!Üdv,sziasztok-Szilvi.

Tisztelt sisi68!

ÁFF 3/7. Nem megengedett olyan aukció indítása amelynél ... a vételárat terhelő, egyéb költség kerül feltüntetésre, illetve annak feltüntetés nélküli felszámítása sem engedett (pl. nem valós szállítási költség, a fizetendő jutalék, csomagolási költség). Az eladó a valós szállítási költségen kívül nem számolhat fel semmilyen egyéb költséget.

http://img.vatera.hu/license/main.html
davidmaci92
Amikor látják, hogy az eladónak még kevés az értékelése, akkor azt hiszik, hogy a háta is tollas. unsure.gif
Hol lenne jó a személyes átvétel? Ő az Árkádban dolgozik, oda bármikor elvihetem. biggrin.gif Ki mondta, hogy én el fogom vinni? laugh.gif Mi vagyok én futárszolgálat? biggrin.gif
pc-network
Van aki használ papír alapú feladójegyzéket a postán? Legutóbb említette a postás hölgy az ablaknál, hogy egyszerűbb lenne az életem, ha nem kézzel írnám meg a 8-10db feladóvevényt hanem feladójegyzéken vinném be. Találtam is hozzá excel mintát, de nem egészen világos, hogy ez miképp is működik. Ha valaki használ ilyet elmondhatná, hogy mégis hogyan működik.
zsofika61
IDÉZET(pc-network @ 2010-11-07 12:57) *
Van aki használ papír alapú feladójegyzéket a postán? Legutóbb említette a postás hölgy az ablaknál, hogy egyszerűbb lenne az életem, ha nem kézzel írnám meg a 8-10db feladóvevényt hanem feladójegyzéken vinném be. Találtam is hozzá excel mintát, de nem egészen világos, hogy ez miképp is működik. Ha valaki használ ilyet elmondhatná, hogy mégis hogyan működik.

Szia! Én a postán vásároltam 990.- ft-ért egy feladókönyvet. Ebbe beírom a címeket,nevet és melléragasztják a postán
a számokat. ennyi
üdv.
Sanyabacsi69
Hátha valaki nem hallotta.
A Posta két új szolgáltatást vezet be a belföldi ajánlott levelekhez.

"Levélszekrény útján nem kézbesíthető" (LNK) szolgáltatás, díja 10 Ft
"Kétszeri kézbesítési kísérlet" (2XK) szolgáltatás, díja 25Ft
pc-network
IDÉZET(zsofika61 @ 2010-11-07 13:07) *
Szia! Én a postán vásároltam 990.- ft-ért egy feladókönyvet. Ebbe beírom a címeket,nevet és melléragasztják a postán
a számokat. ennyi
üdv.

Igen a könyv formátumot azt ismerem. De elvileg elfogadják azt is ha kinyomtatod otthon egy excelből. Mivel az lenne a lényeg hogy ne kézzel kelljen körmölni. Így mindenképpen az lenne nekem a jó, ha otthon kitudnám nyomtatni és azt vinném be nekik. Arra lennék, kíváncsi, hogy ez valóban működik-e.
zejopy
IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-11-07 13:34) *

Én köszönöm, nem hallottam még. thank_you.gif
royalroyal
IDÉZET(pc-network @ 2010-11-07 13:40) *
Igen a könyv formátumot azt ismerem. De elvileg elfogadják azt is ha kinyomtatod otthon egy excelből. Mivel az lenne a lényeg hogy ne kézzel kelljen körmölni. Így mindenképpen az lenne nekem a jó, ha otthon kitudnám nyomtatni és azt vinném be nekik. Arra lennék, kíváncsi, hogy ez valóban működik-e.

Igen működik.
Az exelt megtalálod a posta honlapján.
Az oszlopok így működnek.
1. - sorszám
2. - ebbe ragasztják be az ajánlott vignetta kis csíkját (RAGszám vonalkód) ami a levélen levőnek a párja. (tehát üresen kell hagynod)
3-5 Te töltöd ki
6-11. postás néni tölti ki
12. ide írod be mit kérsz (ajánlott, elsőbbségi, tértivevény stb....)

a felső rész értelemszerűen töltendő ki
Én a sima küldeménynél is beírom a címzett nevét adatait 3-5 oszlop (ezért mindig szólnak, hogy felesleges smile.gif én meg mondom hogy nekem kell még akkor is ha nekik nem).

Ráírja mennyit fizettél és lepecsételi
JAAAA....
és 2 példány indigóval köztük, mert egy marad náluk smile.gif

zpepe26
IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-11-07 13:34) *

Ezek mióta élnek? Csak azért, mert kb egy éve havi rendszerességgel kapok "LNK" küldeményt és eddig minden esetben a postaládámból szedtem ki, azaz a postás minden egyes darabot simán bedobott.
Bigdept
IDÉZET(pc-network @ 2010-11-07 13:40) *

Igen, működik, bár valahol szeretik, ha pont úgy néz ki. (Elvileg kockás papír is jó, mert a tartalma számít, de egy Excel táblát nem nehéz olyanra formázni..)
Bigdept
IDÉZET(zpepe26 @ 2010-11-07 21:10) *
Ezek mióta élnek? Csak azért, mert kb egy éve havi rendszerességgel kapok "LNK" küldeményt és eddig minden esetben a postaládámból szedtem ki, azaz a postás minden egyes darabot simán bedobott.

2010 November 1 óta
zpepe26
IDÉZET(Bigdept @ 2010-11-08 11:13) *
2010 November 1 óta

Köszi.
licites
Tisztelt fórumozók,vatera tagok!

Friss hús vagyok a csapatban, kérdezném azoknak a véleményét akiknek van összehasonlítási alapjuk , egyértelműen tudják ajánlani az alternatívákat!
Vissza-vissza olvasgattam de nagyon időigényes és csak részinfókat találtam, egy-egy ember konkrét szituációját.
A kérdés: Új vagyok , tehát nyilván 0 bizalom, a személyes átvétel mellett milyen szállítási lehetőséget állítsak még be , melyik lenne egészséges eladó-vevő szempontból is? Ha futárt is ajánlotok melyiket(egyenlőre a vaterafutáron kívül,mert kapacitásproblémáikról sokat olvastam)

Előre is köszönöm!
royalroyal
IDÉZET(licites @ 2010-11-09 10:33) *
Tisztelt fórumozók,vatera tagok!

Friss hús vagyok a csapatban, kérdezném azoknak a véleményét akiknek van összehasonlítási alapjuk , egyértelműen tudják ajánlani az alternatívákat!
Vissza-vissza olvasgattam de nagyon időigényes és csak részinfókat találtam, egy-egy ember konkrét szituációját.
A kérdés: Új vagyok , tehát nyilván 0 bizalom, a személyes átvétel mellett milyen szállítási lehetőséget állítsak még be , melyik lenne egészséges eladó-vevő szempontból is? Ha futárt is ajánlotok melyiket(egyenlőre a vaterafutáron kívül,mert kapacitásproblémáikról sokat olvastam)

Előre is köszönöm!

A számodra megoldható szállítási/átvételi lehetőségeket állítsd be.
Ami fontos, hogy mindenképpen legyen köztük a személyes átvétel lehetősége IS.

Saját tapasztalat:
Személyes átvétel - mindenképpen, de csak az általad előre (akár a termékleírásban) meghatározott helyen
Levélként előre utalás után - Nem javasolt mert eltűnhet és utána megy a huzavona
Ajánlott levélként előre utalás után - Ez tökéletes ha nem haladja meg a postai paramétereket (max 2 kg, összméret 90 cm leghosszabb oldal max 60 cm)
Postai csomagként előre utalás után - Ez is jó (2-20 kg közötti csomagok esetén!) vigyázz a díjszabásnál, törékeny, amorf stb plussz pénz!
Utánvéttel postázva - Na ezt semmiképpen se, mert ha nem veszi át, még a visszaút díját is bebuktad nem csak a feladásét.
Vaterafutár - hát..... olvastad a fórumot
Más futárszolgálat előreutalás után - Ez jó, csak keress egyet jó árakkal
Más futárszolgálat utánvéttel - NE mert szintén előfordulhat hogy nem veszi át, és buktad a szállítási költséget

Postai díjszabásról a posta honlapján bővebb infókat találsz.
Ha valami nem világos inkább kérdezz itt, mert mindig akad pár lelkes fórumozó is a modikon kívül, aki szívesen kisegít.

licites
IDÉZET(royalroyal @ 2010-11-09 12:51) *
A számodra megoldható szállítási/átvételi lehetőségeket állítsd be.
Ami fontos, hogy mindenképpen legyen köztük a személyes átvétel lehetősége IS.
Saját tapasztalat:
...

Tisztelt royalroyal!
Köszönöm a gyors és segítőkész válaszodat, sokat segítettél!
gowenth
Üdv. Tanácsot szeretnék kérni szállítási módokkal kapcsolatban (2 külön dologról van szó, mindkettő olyan, hogy még csak személyes átvétellel intéztem, így nincs tapasztalatom).

1. Törékeny csomag lenne (egy üvegkészlet, kancsó, poharak). A posta honlapján kinéztem a szemem, de nem látom, mennyi lenne a "törékeny" felár. (Másik kérdőjel, vajon valóban törékenyként kezelnék-e, vagy a postát ezzel érdemesebb elkerülni.)
A másik verzió a vaterafutár (amit szintén először vennék igénybe).
Előre is köszönök minden infót, véleményt, ami jól jöhet a döntésben.

2. Szintén csomag, egy számítókép plusz tartozékokkal. A súlya 20 kg körül lesz (határeset, előre nem tudom, kicsit alatta vagy kicsit fölötte). Postával érdemesebb próbálkozni, vagy inkább vaterafutárral?
Szintén a biztonságos szállítás és az ár a szempont. Itt is köszönnék minden hozzászólást.
Üdv. gowenth
zejopy
IDÉZET(gowenth @ 2010-11-12 13:48) *
Üdv. Tanácsot szeretnék kérni szállítási módokkal kapcsolatban (2 külön dologról van szó, mindkettő olyan, hogy még csak személyes átvétellel intéztem, így nincs tapasztalatom).

1. Törékeny csomag lenne (egy üvegkészlet, kancsó, poharak). A posta honlapján kinéztem a szemem, de nem látom, mennyi lenne a "törékeny" felár. (Másik kérdőjel, vajon valóban törékenyként kezelnék-e, vagy a postát ezzel érdemesebb elkerülni.)

2. Szintén csomag, egy számítókép plusz tartozékokkal. A súlya 20 kg körül lesz (határeset, előre nem tudom, kicsit alatta vagy kicsit fölötte). Postával érdemesebb próbálkozni, vagy inkább vaterafutárral?
Szintén a biztonságos szállítás és az ár a szempont. Itt is köszönnék minden hozzászólást.
Üdv. gowenth

Szia!

Én törékenynél a start, vagy a start+ csomagküldést használom.
Start: 20000 Ft-ig értékbiztosított, 48 órán belül kell kézbesíteni. (1690 Ft)
Start+: 50000Ft-ig értékbiztosított, 24 órán belül kell kézbesíteni. (1980 Ft)
Mindkettő csomagra 260 Ft plusz kiadás a törékeny.

Bármilyen módon is küldöd az árut, nagyon be kell csomagolni. Ami jó, ha törékenyként kéred, akkor törés esetén fizet a posta, de a vevőnek rettenetes tortúrát kell végigjárnia azért, hogy megkapja a pénzét.

Ha elhagyja a 20 kg-ot, akkor én már futárral küldöm. Van egy futáros topik, ami tulajdonképpen panaszkönyvként üzemel.
Szóval a Vaterafutárról a véleményem: az időpontokat nem nagyon tudják betartani, tehát nyugodtan számíthatsz elcsúszásra. Viszont nekem még nem törött el semmim, amit ők vittek és nem is veszett el semmim, de ez utóbbi a postáról is elmondható. A futár nagy előnye, hogy ha az áru nem fér el egy dobozban, de nem éri el a súlyhatárt, akkor is egy csomagként működik, míg a postai csomagnál minden doboz külön csomag, külön díjjal.

Mindez az én egyéni véleményem, tehát csak egy a sok közül, hallgass meg másokat is. Vannak más futárszolgálatok is. Én egyelőre lusta voltam utána járni, bár kaptam egy bombabiztos tippet.
Bigdept
IDÉZET(gowenth @ 2010-11-12 13:48) *

Üdv. gowenth

Törékeny kezelés csak az u.n. START és START PLUSZ csomagnál van a Posta esetében. Ezek a csomagok belföldi csomagok. Ha törékeny, akkor az 260 Ft-al többe kerül jelenleg, minimum. (Azért minimum, mert a törékeny egymagában nem kérhető, kiegészítő szolgáltatásokkal együtt jár.)
Bővebb infó itt:
->http://posta.hu//kepek/upload/2009-10/Start%20%C3%A9s%20start%20plusz%20csomag%20dijak%20es%20kulondijak.pdf

Szöveges leírása a különszolgáltatásoknak itt:
->http://posta.hu/object.925fb698-46a7-4a54-9ff8-4d60b98243a6.ivy

A START és START PLUSZ között a legfontosabb eltérés jelenlegi szempontból, hogy az első olcsóbb kicsit, de külön díj nélkül max.
20000 HUF-ra biztosítható, a második 50000 HUF-re. (Plusz díjért akár milla is lehet)

Ez annyit jelent, hogy ha a csomag elvész / megsérül postai kezelés során, akkor ennyi az, amit a posta kártérítésként fizet.
A sérülés elkerülésének érdekében azonban a feladónak mindent meg kell tennie, tehát az nem játszik, hogy direkt összetöretem a csomagot, aztán kérem a lóvét, mert a kárigényeket kivizsgálják...

Tehát pohárkészlet, váza, üveg, bor, merevlemez, optika, finommechanika mehet, de nagyon be kell csomagolni.
Ezt szoktam: A cuccokat olyan habszerű lapokkal körbetekerem, amivel a hardvereket csomagolják, ill. a járólapok / parketta alá szokták tenni, nem tudom minek hívják, fehér, puha, pár mm. vastag.
Aztán reklámújságokat (boltok heti akcióiról szóló füzetek) laponként szét szedem, egyenként a lapokból csomókat / labdacsokat gyűrök. Nem kell agyonpréselni, maradjon rugalmas térkitöltő. Ezekkel töltöm meg a dobozt. Legyen minden tér kitöltve a dobozban, annál biztosabb. Egy 7 dl.-s üveget egy akkora dobozban küldök, amiben az A4-es irodapapírt árulják. Mert nem számít mekkora, milyen súlyú, 20 kg-ig a START csomagok ára ugyanannyi. (De küldtem 4 db. 7 dl-s üveget is, (YO szörpös üveget, azaz törékenyt), ill. nagy méretű üvegezett képeket, amik csak átlósan fértek bele, egy ilyen dobozban, és túlélték az utat.)

A postán a csomagok elvileg max. 30 kg-sak lehetnek, de ezt úgy kell érteni, hogy a felvétel helyén kell lenni megfelelő számú munkaerőnek. Munka törvénykönyve szerint ugyanis max. 20 kg-t emelhet egy ember, és ott, ahol csak egy csomagos emberke van, az nem kötelezhető 30 kg-s csomag felvételére. (2 embernek kell lenni a 30 kg-s csomaghoz)

Figyelem! A START csomagoknál felírható érték, mint az már említve volt.
Amennyi fel volt írva, annyit fizet a Posta, ha elvész.
Ha nincs érték, akkor viszont a feladási díj 15-szörösét, a szabályzat szerint.
Mielőtt 3000-5000 Ft-os értékeket írna valaki a START csomagra, ajánlott fejszámolni egy kicsit,
mert ha nem ír rá semmit az emberke, akkor ennél többet kap, ha meg igen, akkor csak amennyit
ráírt.
Ajánlott levélnél ilyen nincs, mert ott nem lehet értéket írni, elveszés esetén a feladási díj 15-szöröse jár.
De a START csomagoknál lehet értéket feltüntetni, ráadásul semmivel nem kerül többe, ha
20 ill. 50 ezer forintos árakat írsz rá. Még ha a tartalom nem is kerül ennyibe, akkor is
célszerű ezt kihasználni...
gowenth
Nagyon köszönöm a véleményeket.
Megvizslatom a Start-ot, és a Vaterafutárt is.
Köszönöm még egyszer, és ha akad még tipp, szívesen veszem.
Üdv. g.
Tundi971
Sziasztok!
Segítsetek légyszi, ha tudtok, mert elveszett egy csomagom a postán, és az eladó lenyelte a kártérítést. Természetesen nem válaszol az e-mailekre, telefonja kikapcsolva, és már inaktív is, veszni hagyta a több mint 240 pozitív értékelését. Menjek a rendőrségre 7ezer Ft-ért?
Köszi előre is! Tündi971
Bigdept
IDÉZET(Tundi971 @ 2010-11-16 14:58) *
Sziasztok!
Segítsetek légyszi, ha tudtok, mert elveszett egy csomagom a postán, és az eladó lenyelte a kártérítést. Természetesen nem válaszol az e-mailekre, telefonja kikapcsolva, és már inaktív is, veszni hagyta a több mint 240 pozitív értékelését. Menjek a rendőrségre 7ezer Ft-ért?
Köszi előre is! Tündi971

Igen, ilyen eseten már sokat gondolkodtam én is. Tehát ha útközben elvész a csomag, akkor kit ér kár? Aki kifizette, vagy aki feladta. Így vagy úgy, kártérítést elsősorban a feladó kaszálhat, bár az eljárás indításakor azt is mondhatja, hogy kapja meg a címzett, erre külön rákérdeznek, és bejelölik az opciót a formanyomtatványon / szoftver felületén. Én azt gondolom, ill. mindig úgy intézem, a kártérítés legalább duplája legyen, ha meg elveszne a csomag, akkor osztozunk a kártérítésen.
Lehetne ebből szabályzati pontot csinálni?

Kedves Tündi!
Az eladód tuti nem nyelte le a kártérítést, ennyi idő alatt azt nem fizetik ki. Lehet, hogy minden más tekintetben szenya alak, és megérdemli a negatívot, de ez az egy nem állja meg a helyét. A Postának ugyanis sokkal több időbe telik meggyőződni, arról, hogy elveszett a csomag, csak azután fizetnek kártérítést...
zejopy
IDÉZET(Bigdept @ 2010-11-17 06:28) *
Igen, ilyen eseten már sokat gondolkodtam én is. Tehát ha útközben elvész a csomag, akkor kit ér kár? Aki kifizette, vagy aki feladta. Így vagy úgy, kártérítést elsősorban a feladó kaszálhat, bár az eljárás indításakor azt is mondhatja, hogy kapja meg a címzett, erre külön rákérdeznek, és bejelölik az opciót a formanyomtatványon / szoftver felületén. Én azt gondolom, ill. mindig úgy intézem, a kártérítés legalább duplája legyen, ha meg elveszne a csomag, akkor osztozunk a kártérítésen.
Lehetne ebből szabályzati pontot csinálni?

Kedves Tündi!
Az eladód tuti nem nyelte le a kártérítést, ennyi idő alatt azt nem fizetik ki. Lehet, hogy minden más tekintetben szenya alak, és megérdemli a negatívot, de ez az egy nem állja meg a helyét. A Postának ugyanis sokkal több időbe telik meggyőződni, arról, hogy elveszett a csomag, csak azután fizetnek kártérítést...

Azért a feladó kapja a kártérítést, mert nála van a feladást igazoló bizonylat, amit érhető okok miatt nem ad ki az ember a kezéből.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy az eladó "kaszál" egy ilyen ügyön. Mert az eladó idegbajt kap, utánajár, és még az is lehet, hogy negatívval jutalmazzák a fáradozását.
Szóval ez egy nagyon kétélű dolog, amit írtál.
Bigdept
IDÉZET(zejopy @ 2010-11-17 07:46) *
Azért a feladó kapja a kártérítést, mert nála van a feladást igazoló bizonylat, amit érhető okok miatt nem ad ki az ember a kezéből.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy az eladó "kaszál" egy ilyen ügyön. Mert az eladó idegbajt kap, utánajár, és még az is lehet, hogy negatívval jutalmazzák a fáradozását.
Szóval ez egy nagyon kétélű dolog, amit írtál.

Ja, nem mentem bele mélyebben. A vevő elküldte a lóvét, így kár érte, a cuccot nem kapta meg.
A feladónál van a feladóvevény. El küldheti akár azt külön levélben a címzettnek, hiszen az is tudakozódhat.
De így, ahogy van a feladó megkapja a pénz, és akár megteheti, nem fizeti vissza. Vagy igen, és megtartja
a kártérítés összegét, de a vevőt is érte trauma, még akkor is, ha visszakapta a vételárat, merthát beleélte magát, hogy
lesz cucca, és nem lett. Akár még további kár is érhette emiatt, pl. nem tudott valamit elvégezni, amihez a cuccra szüksége volt, stb.
Ha a feladó visszaküldi a pénzt, a cucc neki is hiányzik, nem tudja újra eladni.
Mindkét fél veszít, miért ne osztozzanak a kártérítésen, Nem muszáj 50-50%-ban, de valamennyire lehetne, nem?
zejopy
IDÉZET(Bigdept @ 2010-11-17 09:12) *
Ja, nem mentem bele mélyebben. A vevő elküldte a lóvét, így kár érte, a cuccot nem kapta meg.
A feladónál van a feladóvevény. El küldheti akár azt külön levélben a címzettnek, hiszen az is tudakozódhat.
De így, ahogy van a feladó megkapja a pénz, és akár megteheti, nem fizeti vissza. Vagy igen, és megtartja
a kártérítés összegét, de a vevőt is érte trauma, még akkor is, ha visszakapta a vételárat, merthát beleélte magát, hogy
lesz cucca, és nem lett. Akár még további kár is érhette emiatt, pl. nem tudott valamit elvégezni, amihez a cuccra szüksége volt, stb.
Ha a feladó visszaküldi a pénzt, a cucc neki is hiányzik, nem tudja újra eladni.
Mindkét fél veszít, miért ne osztozzanak a kártérítésen, Nem muszáj 50-50%-ban, de valamennyire lehetne, nem?

Nem, nem, nem küldheti el a vevőnek a feladóvevényt, mert ez az egyetlen dolog a kezében, amivel a Vatera felé tudja majd bizonyítani, hogy feladta az árut. Ha kiderül, hogy elveszett az áru, akkor rögtön ki kell fizetni a vevőt. Nem tudom, hogy a posta többletfizetésén hogyan kellene osztozni, és kié, egyszerűen nem volt még ilyen ügyem. Törés esetén a vevő intézi a dolgokat, akkor úgyis az övé a pénz. Elvesztés esetén szerintem csak az eladó hozzáállásán múlik a dolog.
Érdekelne a többiek véleménye ebben a kérdésben. Aztán, ha mindenkiét elolvastam, kialakítom a saját eljárásomat ilyen esetekre, bár nem szeretném, ha kellene. smile.gif
royalroyal
IDÉZET(zejopy @ 2010-11-17 09:22) *
Nem, nem, nem küldheti el a vevőnek a feladóvevényt, mert ez az egyetlen dolog a kezében, amivel a Vatera felé tudja majd bizonyítani, hogy feladta az árut. Ha kiderül, hogy elveszett az áru, akkor rögtön ki kell fizetni a vevőt. Nem tudom, hogy a posta többletfizetésén hogyan kellene osztozni, és kié, egyszerűen nem volt még ilyen ügyem. Törés esetén a vevő intézi a dolgokat, akkor úgyis az övé a pénz. Elvesztés esetén szerintem csak az eladó hozzáállásán múlik a dolog.
Érdekelne a többiek véleménye ebben a kérdésben. Aztán, ha mindenkiét elolvastam, kialakítom a saját eljárásomat ilyen esetekre, bár nem szeretném, ha kellene. smile.gif

Szerintem nézzük a tulajdonjog alapján kit illet a kártérítés.

1. A vevő előre utalta a cucc árát és a postaköltséget.
Mivel az eladónál van a vételár, a tulajdonjog a vevőé, tehát a kár a vevőt érte, így a kártérítés is neki jár. Ilyen esetben az eladó bescenneli, vagy lefénymásolja a feladóvényt, elküldi a vevőnek, mellékelve egy nyilatkozatot, hogy a további ügyintézés a címzett dolga, és a kártérítés őt illeti.
(ez alól kivétel lehet, ha az eladó küld neki egy ugyanolyan terméket, akkor a kártérítés az eladót illeti)
2. Nem volt előre utalás.
Ilyenkor szerintem az eladóé a kártérítés, mert az ügymenettel kapcsolatos összes rizikót Ő vállalta.
zejopy
IDÉZET(royalroyal @ 2010-11-17 12:01) *
Szerintem nézzük a tulajdonjog alapján kit illet a kártérítés.

1. A vevő előre utalta a cucc árát és a postaköltséget.
Mivel az eladónál van a vételár, a tulajdonjog a vevőé, tehát a kár a vevőt érte, így a kártérítés is neki jár. Ilyen esetben az eladó bescenneli, vagy lefénymásolja a feladóvényt, elküldi a vevőnek, mellékelve egy nyilatkozatot, hogy a további ügyintézés a címzett dolga, és a kártérítés őt illeti.
(ez alól kivétel lehet, ha az eladó küld neki egy ugyanolyan terméket, akkor a kártérítés az eladót illeti)
2. Nem volt előre utalás.
Ilyenkor szerintem az eladóé a kártérítés, mert az ügymenettel kapcsolatos összes rizikót Ő vállalta.

Nagyon tetszik a dolog megközelítése. Tiszta és világos. rolleyes.gif
ktibor68
IDÉZET(zejopy @ 2010-11-17 09:22) *

ilyen most nálam a napokban 11.05-én feladtam a vevőnek ami a mai napig ért oda , úgy oldottam meg hogy feladtam neki még egyet, Én meg 22-én megyek a postára jegyzőkönyvet vetetni fel az eltűnésről.

Viszont van nekem is egy kis gondom sokan nem kérik hogy ajánlottan küldjem el a vásárolt árut akkor mi van ha az tűnik el , ezt lelevelezem a vevővel hogy Ő vállalja érte így a felelőséget, így viszont értékelhet negatívval is ami nem lenne jogos.
Aramir
IDÉZET(ktibor68 @ 2010-11-17 16:06) *
Viszont van nekem is egy kis gondom sokan nem kérik hogy ajánlottan küldjem el a vásárolt árut akkor mi van ha az tűnik el , ezt lelevelezem a vevővel hogy Ő vállalja érte így a felelőséget, így viszont értékelhet negatívval is ami nem lenne jogos.

Ne vállalj sima postázást. Esetleg kérd előre a pozitív értékelést (bár ezen lehet vitatkozni, hogy korrekt megoldás-e, de az sem korrekt, hogy leütés után közli a vevő, hogy simán kéri, amikor be sem jelölte az eladó azt a lehetőséget). Vagy vállald, hogy esetleg negatívot kapsz, és reménykedj, hogy törlik (erről kérdezd Mazsollát, ő tudna mesélni  laugh.gif ).
ktibor68
IDÉZET(Aramir @ 2010-11-17 16:20) *
Ne vállalj sima postázást. Esetleg kérd előre a pozitív értékelést (bár ezen lehet vitatkozni, hogy korrekt megoldás-e, de az sem korrekt, hogy leütés után közli a vevő, hogy simán kéri, amikor be sem jelölte az eladó azt a lehetőséget). Vagy vállald, hogy esetleg negatívot kapsz, és reménykedj, hogy törlik (erről kérdezd Mazsollát, ő tudna mesélni  laugh.gif ).

A levelezés meg mindenről hogy Ő vállalja a felelősséget róla, ez volt az első és utolsó igy
Aramir
IDÉZET(ktibor68 @ 2010-11-17 16:34) *
A levelezés meg mindenről hogy Ő vállalja a felelősséget róla, ez volt az első és utolsó igy

A negatív még hagyján, mert az valószinüleg törlik, és ha nem azt kapsz, a semleges szinte biztos, azt meg nem nagyon szokták törölni  unsure.gif
98tomcsa
IDÉZET(ktibor68 @ 2010-11-17 16:34) *

Nekem is ezt írták, írják, hogy ő vállalja a felelősséget.
Két év alatt most nyáron egy nem érkezett meg, amit a vevő semlegessel értékelt. Én azóta, megírom, hogy nem küldöm sima postával.
Félő, hogy előbb-utóbb ebből kellemetlenségem lesz a csillagos értékelés miatt... mad.gif
ktibor68
IDÉZET(98tomcsa @ 2010-11-17 18:09) *
Nekem is ezt írták, írják, hogy ő vállalja a felelősséget.
Két év alatt most nyáron egy nem érkezett meg, amit a vevő semlegessel értékelt. Én azóta, megírom, hogy nem küldöm sima postával.
Félő, hogy előbb-utóbb ebből kellemetlenségem lesz a csillagos értékelés miatt... mad.gif

abból lehet hogy nekem is az lesz , de ilyenkor legalább ne lehetne hogy csillagozón a vevő mivel az Ő kérése a sima levél
Bigdept
IDÉZET(Aramir @ 2010-11-17 16:20) *

Tőlem egy esetben kértek sima levélként postázást.
Ahhoz meg én így álltam / hozzá:
A sima levéllel terhelt díjat kértem a vevőtől, én ennek ellenére ajánlottan adtam fel, és ha elveszett volna, akkor enyém minden, kártérítés, és a vételár is, hiszen vevő vállalta a rizikót, én nem.
Másképpen meg úgy gondolom, kártérítésen osztoznék, bár még soha nem tűnt el küldeményem.

IDÉZET(royalroyal @ 2010-11-17 12:01) *
[...]
Ilyen esetben az eladó bescenneli, vagy lefénymásolja a feladóvényt, elküldi a vevőnek, mellékelve egy nyilatkozatot, hogy a további ügyintézés a címzett dolga, és a kártérítés őt illeti.
[...]

Összességében tiszta sor a vélekedés, csak annyit jegyeznék meg, az ügyintéshez az eredeti feladóvevény, vagy a feladáskor kérhető (utólag nem!) feladóvevény másodpéldány c. papír alkalmas, semmiféle szkennelt fénymásolt képet nem fogadnak el, amúgy teljesen érthető és jogos okokból.
skodaslacika
Sziasztok!

help.gif
Van egy vásárlom s licitált egy beltéri ajtóra s utánna kéri tőlem hogy postázzam! dontknow.gif
Csak azt nem tudom hogy hogy gondolta... rofl.gif fejvakar.gif
Szerintetek most mit csináljak?

Itt a link a termékeről s a párbeszédről
http://www.vatera.hu/item/view/?cod=187269477

Segítségeteket köszönöm!
VateraBenz
IDÉZET(skodaslacika @ 2010-11-20 20:23) *
Sziasztok!

help.gif
Van egy vásárlom s licitált egy beltéri ajtóra s utánna kéri tőlem hogy postázzam! dontknow.gif
Csak azt nem tudom hogy hogy gondolta... rofl.gif fejvakar.gif
Szerintetek most mit csináljak?

Itt a link a termékeről s a párbeszédről
http://www.vatera.hu/item/view/?cod=187269477

Segítségeteket köszönöm!

Tisztelt skodaslacika!

Nem köteles olyan szállítási-átvételi módba beleegyezni, amit nem adott meg a terméklapon.
gastig1
Kedves Adminok!
Az alábbi aukciónál a szállítási költség 6000ft(itt jegyezném meg a posta 1200-ért elhozza értékként)az eeladó azt állítja a vatera adta meg a szállítási költséget......
Megköszönném ha rápillantanátok.
Üdv:Roland
u.i:jeleztem a tterméklapnál is de nem történt változás.

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=187765215
VateraBenz
IDÉZET(gastig1 @ 2010-11-22 18:03) *
Kedves Adminok!
Az alábbi aukciónál a szállítási költség 6000ft(itt jegyezném meg a posta 1200-ért elhozza értékként)az eeladó azt állítja a vatera adta meg a szállítási költséget......
Megköszönném ha rápillantanátok.
Üdv:Roland
u.i:jeleztem a tterméklapnál is de nem történt változás.

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=187765215

Tisztelt gastig1!

A terméklapon keresztül tett bejelentést ügyfélszolgálatos kollégáink ellenőrzik majd. Vannak más feladataik is, egy kicsit több türelmet!
gastig1
IDÉZET(VateraBenz @ 2010-11-22 18:42) *
Tisztelt gastig1!

A terméklapon keresztül tett bejelentést ügyfélszolgálatos kollégáink ellenőrzik majd. Vannak más feladataik is, egy kicsit több türelmet!

Elnézést
atoncsi
Sziasztok!
A postán előzetes mérlegeléskor kevesebb összeget mondtak nekem 360Ft.-al mint amennyiért a végén elment a csomag.A postaköltséget a vevőm állta.De!Elvtelen dolognak tartanám a vevőtől kérni utólag a külömbözetet,-ezt elkároltam magamnak.Viszont tudom-e és ha igen akkor milyen úton kérni a Vaterától az ezzel csökkentett összeg alapján a jutalékszámítást? "atoncsi"
VateraBenz
IDÉZET(atoncsi @ 2010-11-24 15:17) *
Sziasztok!
A postán előzetes mérlegeléskor kevesebb összeget mondtak nekem 360Ft.-al mint amennyiért a végén elment a csomag.A postaköltséget a vevőm állta.De!Elvtelen dolognak tartanám a vevőtől kérni utólag a külömbözetet,-ezt elkároltam magamnak.Viszont tudom-e és ha igen akkor milyen úton kérni a Vaterától az ezzel csökkentett összeg alapján a jutalékszámítást? "atoncsi"

Tisztelt atoncsi!

A jutalékot a leütési ár után fizeti. Ehhez semmi köze a postaköltségnek.
atoncsi
IDÉZET(VateraBenz @ 2010-11-24 15:54) *
Tisztelt atoncsi!

A jutalékot a leütési ár után fizeti. Ehhez semmi köze a postaköltségnek.

Nade az a plusz 360Ft már a nyereségemből ment.
Üdv:"atoncsi"
zejopy
IDÉZET(atoncsi @ 2010-11-24 18:08) *
Nade az a plusz 360Ft már a nyereségemből ment.
Üdv:"atoncsi"

Ezt most tényleg komolyan mondod?
1. Vegyél egy mérleget, azt leírhatod.
2. 360 Ft az mekkora különbözet? És minek a különbözete? blink.gif
3. Bár abban egyetértek, hogy bizonyos költségeket igenis le kellene számolni a jutalékból. Én pl szeretném a túlzott idegfeszültség miatt megemelkedett gintonik fogyasztásom különbözetét visszaigényelni, és az alkoholos befolyásoltság miatt a többletcigaretta árát is, a másnapi algoflex-ről nem is beszélve.
Na meg a múltkor postára menet beszorult a cipőm sarka a díszkőbe (talán még nem voltam színjózan) és lejött az a műanyag bigyó róla, el kellett vinnem a cipészhez. laugh.gif
(Kérem a nagyon kedvesen tisztelt fórummoderátort, hogy ebbéli igényemet vezesse elő a Vatera vezetőségének és járjon közben az érdekemben. Intézkedését előre is köszönöm. thank_you.gif )

Na akkor ezt most gondold végig még egyszer, hátha más eredményre jutsz.
Ja, és minden üzletben vannak veszteségek néha.
Csak halkan jegyzem meg, hogy egy barátom, több tétel megvásárlása esetén szokott pluszba betenni egy hasonló kategóriájú jelvényt ajándékba. Nem tudom, most is csinálja-e, de amikor csinálta, akkor ez neki nyilván nem nyereségként jelentkezett.

Ja, és még egy apróság. 360 Ft-nak a jutaléka 21 Ft és 60 fillér.
Komoly. Összedobjuk neked, ha akarod. Tomcsára biztosan számíthatsz, rám is, és szerintem, ha szépen kérjük a többieket, ők is beszállnak.

(Jézusom. Na most én kérem a zsebkendőt... )
atoncsi
Mivel még most kezdtem az értékesitéssel is foglalkozni nem számolgattam eddig jutalékot,csak bízva a Vaterában automatikusan elutaltam.--Azért köszi a pozitív hozzáállást!--De ne sírjatok.Üdv:Toni
zejopy
IDÉZET(atoncsi @ 2010-11-24 21:43) *
Mivel még most kezdtem az értékesitéssel is foglalkozni nem számolgattam eddig jutalékot,csak bízva a Vaterában automatikusan elutaltam.--Azért köszi a pozitív hozzáállást!--De ne sírjatok.Üdv:Toni

Mi köze a Vaterának ahhoz, hogy a postádon nem tudnak mérni? Még szép, hogy elutaltad a jutalékot. Ez nem bizalom kérdése, hanem kötelesség. Mert használod a felületüket.

Rendben, nem sírunk. Én biztos nem.
szentendrei26
Vannak itt a Vaterán új dolgok, pl. már a szállítási költséget is külön lehet megvenni, aukciós (fix áras) termék. Persze a szállítási költség kiszállításáért is fizetni kell...

http://mobil-telefon.vatera.hu/item/view/i...p?cod=188082157

Üdv:

khron78
Sziasztok!

Kicsit elbizonytalanodtam.
Van egy eset, hogy eladok egy terméket, viszont nem tudom mekkora a súlya és azt se tudom előre, hogy a csomagolásom súlya mennyi lesz pluszban.Ez mindig a postán derül ki.
A kérdésem az, hogy postaköltségként akármilyen összeget megadhatok, vagy csak a posta általi hivatalos értékeket?
Viszont ilyenkor is képlékeny marad ez az összeg, mert a súly még mindig kérdőjeles marad.
A szabályzatban olyat olvastam, hogy a csomagolási költséget nem a postázási díj tartalmazza?
Hát akkor mi?Ugyanis az se ingyen van, még ha egy kartondobozról és tömítőanyagról beszélünk, akkor is.
Köszönöm a választ!
VateraBenz
IDÉZET(khron78 @ 2010-11-26 13:41) *
Sziasztok!

Kicsit elbizonytalanodtam.
Van egy eset, hogy eladok egy terméket, viszont nem tudom mekkora a súlya és azt se tudom előre, hogy a csomagolásom súlya mennyi lesz pluszban.Ez mindig a postán derül ki.
A kérdésem az, hogy postaköltségként akármilyen összeget megadhatok, vagy csak a posta általi hivatalos értékeket?
Viszont ilyenkor is képlékeny marad ez az összeg, mert a súly még mindig kérdőjeles marad.
A szabályzatban olyat olvastam, hogy a csomagolási költséget nem a postázási díj tartalmazza?
Hát akkor mi?Ugyanis az se ingyen van, még ha egy kartondobozról és tömítőanyagról beszélünk, akkor is.
Köszönöm a választ!

Tisztelt khron78!

Csak és kizárólag a valós postaköltséget kérheti el a vevőtől, semmilyen plusz költség felszámítása nem megengedett.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.