Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
Vatera.hu Fórum > Általános > Aukciók
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68
Koriander87
IDÉZET(Hathor14 @ 2011-11-25 07:17) *
Sajnos akkor már nem módosíthatod a szállítási költséget.
Szerintem bizonyosodj meg a tényleges költségről mielőtt törölnéd.
Többiek, zejopy?

Tartok tőle én is, hogy nem lehet. Megírtam a nyertes licitálónak a postaköltséget, ha esetleg emiatt kérné a licit törlését. Azért köszönöm, hogy válaszoltál. smile.gif
svejku
IDÉZET(Koriander87 @ 2011-11-25 06:44) *
Jajjajjajj, ezt elrontottam. sad.gif 1050 Ft-os postaköltséggel hirdettem meg, de törékenyként 1990 Ft lenne a postaköltség (ha jól próbáltam megfejteni a posta díjtáblázatát). Mit csináljak? Töröljem az aukciót és hirdessem meg újra?

Teljesen jól van meghirdetve, a törékeny felárat a majdani vevővel kell egyeztetned (szerintem). Amúgy pedig ha jól látom egy tányérkészletről van szó, ezeknek nincs fülük, hogy letörjön, ha rendesen becsomagolod, nem lesz bajuk.
Koriander87
IDÉZET(svejku @ 2011-11-25 10:15) *
Teljesen jól van meghirdetve, a törékeny felárat a majdani vevővel kell egyeztetned (szerintem). Amúgy pedig ha jól látom egy tányérkészletről van szó, ezeknek nincs fülük, hogy letörjön, ha rendesen becsomagolod, nem lesz bajuk.

Köszi, azt hiszem, most már ez az egyetlen mód. Csak oda kellett volna írnom a szállítási lehetőségek közé a törékeny felárat is, hogy a vevő dönthessen...
Jutka46
IDÉZET(svejku @ 2011-11-23 14:10) *
Zejopyt tegnap elvesztettük. sad.gif
Velünk kell beérned. Mindenben egyetértek Bigdept csomagolástechnikájával, a lényeg, hogy közvetlenül ne érjenek egymáshoz, és a doboz falához sem, a doboz legyen erős, és teljesen teletömve.

Kedves Svejku
Hadd kérdezzem meg,mit jelent, hogy "Zejopyt tegnap elvesztettük. sad.gif"? Mindig nagy élvezettel olvastam a hozzászólásait, sőt mondhatom, miatta olvasgattam a Fórumot!
svejku
IDÉZET(Jutka46 @ 2011-11-25 20:43) *
Kedves Svejku
Hadd kérdezzem meg,mit jelent, hogy "Zejopyt tegnap elvesztettük. sad.gif"? Mindig nagy élvezettel olvastam a hozzászólásait, sőt mondhatom, miatta olvasgattam a Fórumot!

Kedves Jutka!
Sokunknak hiányzik, reméljük előbb-utóbb újra láthatjuk-olvashatjuk, a csevegőben olvasgassál, ott többet megtudsz. Svejku
haraposjoe
Sziasztok!

Gyors kérdés. Ha veszek valamit fix áron a vaterán a címemet automatikusan megkapja az eladó?
Köszi előre is.
VateraMod
IDÉZET(haraposjoe @ 2011-12-01 18:11) *
Sziasztok!

Gyors kérdés. Ha veszek valamit fix áron a vaterán a címemet automatikusan megkapja az eladó?
Köszi előre is.

Tisztelt haraposjoe!

Fix áras vásárlásnál megkapja.
Katicamatrica
Tud valaki segíteni abban, hogy mosógépet kivel tudok 100km-rel odébb szállíttatni? 65kg-os gépről van szó!
Köszi előre is
Bigdept
IDÉZET(Katicamatrica @ 2011-12-05 18:59) *
Tud valaki segíteni abban, hogy mosógépet kivel tudok 100km-rel odébb szállíttatni? 65kg-os gépről van szó!
Köszi előre is

legoptimálisabb magánfuvaros lenne, akinek van megfelelő autója. (utánfutós személyautó, vagy furgon)
svejku
IDÉZET(Bigdept @ 2011-12-05 19:56) *
legoptimálisabb magánfuvaros lenne, akinek van megfelelő autója. (utánfutós személyautó, vagy furgon)

Így van, helyben (vagy a célállomáson) kellene valakit keresni, ismerős volna a legjobb. Nem tudom mekkora, de szerintem egy kombiba simán belefér. 65 kg, az nem vészes, két ember simán ki-be teszi.
Katicamatrica
Köszönöm a gyors választ/segítséget!
diana2213
Kedves Fórumtársak!

Kérem, valaki írja meg ennek az eladónak, hogy nem jelentettem ezt az aukcióját. Engem letiltott. smile.gif

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1517353385

Nem akartam a problémás felhasználók közé írni a fórumban, mert végül is nem az, csak nem érti a szabályokat a csomagolási költségekkel kapcsolatosan.

Üdv
VateraBenz
IDÉZET(diana2213 @ 2011-12-06 20:51) *
Kedves Fórumtársak!
Kérem, valaki írja meg ennek az eladónak, hogy nem jelentettem ezt az aukcióját. Engem letiltott. smile.gif

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1517353385

Nem akartam a problémás felhasználók közé írni a fórumban, mert végül is nem az, csak nem érti a szabályokat a csomagolási költségekkel kapcsolatosan.
Üdv

Tisztelt diana2213!

A levelezésben az Ön álláspontja volt a helyes.
diana2213
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-12-06 21:12) *
Tisztelt diana2213!

A levelezésben az Ön álláspontja volt a helyes.

Köszönöm, ezt tudom, csak ő nem érti. Nem is cél az, hogy mindenki legyen kizárva, aki nem ismeri a szabályokat, de ha már felhívták rá a figyelmét -gondolom előttem már más is, a reakciójából ítélve-, akkor inkább köszönje meg, de minimum tegyen érte, hogy ne legyenek szabálytalanok az aukciói.
Manapság én is vásárolom a csomagolóanyagot, mert rákényszerülök, ha a Szállítás és csomagolás csillagjaimat lehúzzák a reklámpapír miatt (ami mellesleg jobb minőségű, mint a csomagolópapír), de tudván, hogy maximum 20Ft-ból kijön a csomagolás, bosszant, hogy egyesek képesek ennyivel átrázni másokat.
svejku
IDÉZET(diana2213 @ 2011-12-06 21:24) *
Köszönöm, ezt tudom, csak ő nem érti. Nem is cél az, hogy mindenki legyen kizárva, aki nem ismeri a szabályokat, de ha már felhívták rá a figyelmét -gondolom előttem már más is, a reakciójából ítélve-, akkor inkább köszönje meg, de minimum tegyen érte, hogy ne legyenek szabálytalanok az aukciói...

Most majd megérti. Egyébként én voltam az egyik (vagy a másik) aki szólt neki, még becitáltam neki a vonatkozó paragrafust is az ÁFF-ből, mert nem találta. De csak annyit sikerült elérnem, hogy levette a leírásból, "+80 Ft a légpárnás boríték" szöveget...
doria
Szeretném a tanácsotokat kérni. Feladtam egy terméket ajánlva, LNK jelzéssel (levélszekrény útján nem kézbesíthető) kb. másfél hete. Az eladóhoz nem érkezett meg még mindig, és ő azt kéri, hogy vagy küldjek máris egy újabb cuccot, a kerestetéssel egy időben, vagy utaljam vissza a pénzt. Kerestetni hétfőtől tudom, cédula megvan, azt is sejtem, hogy ha a nem kerül elő, akkor talán kapok kártérítést a postától. De - nagyon naív lennék, ha a kerestetés eredményét nem megvárva küldenék terméket vagy pénzt?
Van erre valamilyen szabályzat itt a Vaterán, vagy csak a józan ész szerinti ügymenet - 1. posta közli, hogy levél elveszett, 2. kártérítés megérkezik, vagy legalább megígérik, 3. pénz, vagy termék ezután vevőnek? Nem akarok se negatívat kapni, se kiszúrni a vevővel.
svejku
IDÉZET(doria @ 2011-12-16 13:16) *
Szeretném a tanácsotokat kérni. Feladtam egy terméket ajánlva, LNK jelzéssel (levélszekrény útján nem kézbesíthető) kb. másfél hete. Az eladóhoz nem érkezett meg még mindig, és ő azt kéri, hogy vagy küldjek máris egy újabb cuccot, a kerestetéssel egy időben, vagy utaljam vissza a pénzt. Kerestetni hétfőtől tudom, cédula megvan, azt is sejtem, hogy ha a nem kerül elő, akkor talán kapok kártérítést a postától. De - nagyon naív lennék, ha a kerestetés eredményét nem megvárva küldenék terméket vagy pénzt?
Van erre valamilyen szabályzat itt a Vaterán, vagy csak a józan ész szerinti ügymenet - 1. posta közli, hogy levél elveszett, 2. kártérítés megérkezik, vagy legalább megígérik, 3. pénz, vagy termék ezután vevőnek? Nem akarok se negatívat kapni, se kiszúrni a vevővel.

A hivatalos kerestetés előtt a ragszám alapján meg tudják nézni, hogy a küldeményed merre járhat. Az esetek többségében az értesítőt nem szokta megkapni a címzett, és a levél ott figyel a postán.
VateraBenz
IDÉZET(doria @ 2011-12-16 13:16) *
.... posta közli, hogy levél elveszett, 2. kártérítés megérkezik, vagy legalább megígérik, 3. pénz, vagy termék ezután vevőnek? Nem akarok se negatívat kapni, se kiszúrni a vevővel.

Tisztelt doria!

Ez a normálisnak nevezhető sorrend.
doria
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-12-16 14:01) *
Tisztelt doria!

Ez a normálisnak nevezhető sorrend.

Nagyon köszönöm, én is így gondoltam, de biztos, ami biztos, inkább megkérdeztem. Szerencsére ez volt az első ilyen eset, remélem az utolsó is!
B-Viktor
Sziasztok

Egy terméknél érdeklődtem a kedves eladónál hogy miért adott meg 2000Ft-os postaköltséget (előreutalással ajánlott levélként) mikor az adott termék feladási díja 810Ft lenne.

Ezt a választ kaptam:

Én nem bolt vagyok, és nem jövedelemszerzés céljából vaterázok (hanem azért, hogy amire nekem már nincs szükségem, azt ne kidobni kelljen, hanem olyanhoz kerüljön, aki megy vele valamire). Nincs bejáratott, gazdaságos folyamatom a postázásra; nem sok, hanem csak egy csomagot adok fel egyszerre stb. Ha csak a puszta postaköltséget számítanám fel a postázásért, ráfizetnék a kiesett idő miatt (több, mint egy órámba kerül valamit becsomagolni, megcímezni és feladni a postán).

Ha mondjuk 1000 Ft-ért plusz 810 Ft postaköltségért tudnám eladni akkor simán jobban járnék, ha inkább leadnám egy hulladékudvarban -- az egy-két év alatt összegyűlő többi kacattal együtt.

A 2000 Ft-os S&H díj funkciója kettős: egyrészt csökkenti a veszteségemet (bár még mindig nem vagyok egálban), másrészt garantálja, hogy csak az kér postázást, akinek tényleg nagyon fontos.

Erre mit lehet mondani?Tudomásom szerint nem számíthat fel egyéb költséget postázási díjon kívül.Ha meg mégis akkor azt kalkulálja bele a termék árába.
Említi hogy nem haszonszerzés céljából hirdet hanem mert neki csak kacat és hátha valakinek még jó lesz.Ez érthető,de az idejét meg a csomagolást fizzessem ki neki?Akkor mégis csak a pénzért csinálja. blink.gif
VateraMod
IDÉZET(B-Viktor @ 2011-12-19 11:03) *
...Tudomásom szerint nem számíthat fel egyéb költséget postázási díjon kívül....

Tisztelt B-Viktor,

így igaz. Az eladót figyelmeztettük.
Köszönjük.
socsi_2008
IDÉZET(suny15 @ 2011-10-06 20:54) *
Csúcsokat döntöget a posta: 6 hét után ért célba egy sima levelem. headbang.gif Sírjak vagy nevessek? Öröm, hogy elveszni még egy sem veszett el. :-)

Nekem kb 1 hónapja az időgarantált 1 napos csomagomat tüntették el.
Türelmesen kivártam 2-3 napot hátha mégis célba ér,de nem történt semmi.A posta nyomkövetőn megtudtam ,hogy pesten az egyik postai bázison dekkol a csomag,a kiszállítást még csak meg sem kísérelték.
Így a posta ügyfélszolgálattal vettem fel a kapcsolatot.ahol azt a választ kaptam ,hogy a kézbesítés sikertelen,így a vevővel és a postájukkal is felvettem a kapcsolatot a RAG szám alapján kiderült ott nincs a csomag.
Naponta érdeklődtem az ügyfélszolgálaton ,3 különböző válasz 3 különböző hölgytől,de érdemleges választ senki nem tudott mondani.
Újabb nyomkövetés,kiderül a csomag már egy másik bázison hever,de kiszállítás még sehol.
Felháborodva reklamálok újra,hogy miért van 10 nap után még a postán az 1 nap határidős csomag.Azért fizetett a vevő többet a postázásért,hogy a csomag minél hamarabb oda érjen.
Na erre válasz már nem érkezett ,de 2 hét alatt végre megérkezett a csomag a címzetthez,épségben!!!.
Mi lett volna ha a termék romlandó,vagy a vevő ennyi idő után már nem tart rá igényt???Na akkor biztos botrányt csináltam volna
Bigdept
IDÉZET(socsi_2008 @ 2011-12-29 14:16) *
Nekem kb 1 hónapja az időgarantált 1 napos csomagomat tüntették el.
Türelmesen kivártam 2-3 napot hátha mégis célba ér,de nem történt semmi.A posta nyomkövetőn megtudtam ,hogy pesten az egyik postai bázison dekkol a csomag,a kiszállítást még csak meg sem kísérelték.
Így a posta ügyfélszolgálattal vettem fel a kapcsolatot.ahol azt a választ kaptam ,hogy a kézbesítés sikertelen,így a vevővel és a postájukkal is felvettem a kapcsolatot a RAG szám alapján kiderült ott nincs a csomag.
Naponta érdeklődtem az ügyfélszolgálaton ,3 különböző válasz 3 különböző hölgytől,de érdemleges választ senki nem tudott mondani.
Újabb nyomkövetés,kiderül a csomag már egy másik bázison hever,de kiszállítás még sehol.
Felháborodva reklamálok újra,hogy miért van 10 nap után még a postán az 1 nap határidős csomag.Azért fizetett a vevő többet a postázásért,hogy a csomag minél hamarabb oda érjen.
Na erre válasz már nem érkezett ,de 2 hét alatt végre megérkezett a csomag a címzetthez,épségben!!!.
Mi lett volna ha a termék romlandó,vagy a vevő ennyi idő után már nem tart rá igényt???Na akkor biztos botrányt csináltam volna

Reklamálhatsz személyesen, ha az időgaranciát beikszelted és pénz jár érte.
Ha nem, akkor 1 napon múlt.
IDÉZET
5.1.2.2. Felelősség a küldemény késedelmes kézbesítéséért
Belföldi postai szolgáltatás keretében a garantált kézbesítési idejű küldemény késedelmes kézbesítéséért a Posta – az 5.3. pont 8. bekezdésben meghatározottak kivételével - kártérítési átalányt fizet. A kártérítési átalány összege a garantált idejű postai szolgáltatásért fizetett díj kétszerese. Ha belföldi forgalomban a küldemény kézbesítése - illetve annak megkísérlése - a feladástól számított tizenötödik napon belül nem történik meg - a Posta és a feladó eltérő megállapodásának hiányában -, a küldeményt elveszettnek kell tekinteni, és a kár-térítésre a küldemény elveszésére vonatkozó szabályokat kell al-kalmazni. Ha az előző bekezdés alapján elveszettnek tekintendő küldemény előkerül, a Posta azt kézbesíti, de a már addig kifizetett kár-térítést nem kell visszafizetni.

http://posta.hu/kepek/upload/2011-09/ASZF_III_20111001.pdf (56-ik oldal)
socsi_2008
IDÉZET(Bigdept @ 2011-12-29 19:57) *
Reklamálhatsz személyesen, ha az időgaranciát beikszelted és pénz jár érte.
Ha nem, akkor 1 napon múlt.

http://posta.hu/kepek/upload/2011-09/ASZF_III_20111001.pdf (56-ik oldal)

Köszi a választ, erről még eddig nem hallottam,úgyhogy köszi mégegyszer.
Átfogom olvasni a postai szabályzatokat
wihar1
Sziasztok.
Érdeklődnék,tudja e valaki a 2012 évi postai díjszabást?
Amire főleg kiváncsi vagyok:Ajánlott levél,Standard postai csomag,illletve startcsomag.
Holnap lesz időm,át kellene írnom az összes aukciómban a postaköltséget.
VateraBenz
IDÉZET(wihar1 @ 2011-12-30 18:43) *
Sziasztok.
Amire főleg kiváncsi vagyok:Ajánlott levél,Standard postai csomag,illletve startcsomag.

Egyelőre ebből lehet számolgatni: http://posta.hu/kepek/upload/2011-12/USZ_5_fugg_20111215.pdf
A közérthetőbb kivonat közzétételét nem szokta elsietni a posta.
Janka009
IDÉZET(wihar1 @ 2011-12-30 18:43) *
Sziasztok.

Szia!
Én ezt találtam egy másik fórumon:

levél
100g-ig: sima 185, elsőbbségi 230, sima ajánlott 425, elsőbbségi ajánlott 470 ft
250g-ig: sima 225, elsőbbségi 290, sima ajánlott 465, elsőbbségi ajánlott 530 ft
500g-ig: sima 410, elsőbbségi 495, sima ajánlott 650, elsőbbségi ajánlott 735 ft
750g-ig: sima 675, elsőbbségi 810, sima ajánlott 915, elsőbbségi ajánlott 1050 ft
2 kg-ig: sima 840, elsőbbségi 1030, sima ajánlott 1080, elsőbbségi ajánlott 1270 ft

csomag:
standard 1115 ft, nem standard 1670 ft

postakész boríték sima 115 illetve 200 ft, ajánlott 355 illetve 440 ft

h ttp://posta.hu/kepek/upload/2011-12/USZ_5_fugg_20111215.pdf
Bigdept
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-12-30 19:02) *
Egyelőre ebből lehet számolgatni: http://posta.hu/kepek/upload/2011-12/USZ_5_fugg_20111215.pdf
A közérthetőbb kivonat közzétételét nem szokta elsietni a posta.

http://posta.hu/kepek/upload/2011-12/USZ_5_fugg_20120101.pdf
(2 hete kint van, csak nem túl user friendly az oldal)
//szerk most látom, a másik is az, csak abban jelölve van, mi változott. A kétoldalas kivonat valóban nincs kint//
VateraBenz
IDÉZET(Bigdept @ 2011-12-30 23:22) *
http://posta.hu/kepek/upload/2011-12/USZ_5_fugg_20120101.pdf
(2 hete kint van, csak nem túl user friendly az oldal)

Igen, ez elég nehézkes. A díjszabások menüpontban még mindig csak a 2011-es kivonat látható.
Tavaly év végén is ez volt a helyzet...
svejku
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-12-30 23:28) *
Igen, ez elég nehézkes. A díjszabások menüpontban még mindig csak a 2011-es kivonat látható.
Tavaly év végén is ez volt a helyzet...

Én ma kértem a postán egy új díjszabást (fénymásolatban), és kivételesen, (csak nekem) adtak egyet. smile.gif
VateraBenz
IDÉZET(svejku @ 2011-12-30 23:42) *
Én ma kértem a postán egy új díjszabást (fénymásolatban), és kivételesen, (csak nekem) adtak egyet. smile.gif

Most akkor irigy vagyok mosking.gif
wihar1
Elmentem a postára.Még volt egy vevőm akinek feladtam a csomiját.
Kértem a postán 2012évi díjszabást.Kaptam én is egy fénymásoltat.
Beszkenneltem,feltöltöttem egy képfeltöltő oldalra.Majd be akartam linkelni ide a kép elérhetőségét,
hogy ti is letölthessétek magatoknak......De:nem engedi az oldal rendszere közzétenni a linket:"Tiltott link"figyelmeztetéssel!
Megnéztem a fórum szabályzatát és tényleg benne van ,hogy képet,linket tilos ide a fórumra beszúrni.
Így jártatok.
De azért:Boldog Új Évet,és még több forgalmat kívánok nektek!!!
svejku
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-12-31 09:13) *
Most akkor irigy vagyok mosking.gif

h ttp://kepfeltoltes.hu/view/111231/Posta_2012_k_lf_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IDÉZET(wihar1 @ 2011-12-31 13:57) *
Elmentem a postára.Még volt egy vevőm akinek feladtam a csomiját.
Kértem a postán 2012évi díjszabást.Kaptam én is egy fénymásoltat.
Beszkenneltem,feltöltöttem egy képfeltöltő oldalra.Majd be akartam linkelni ide a kép elérhetőségét,
hogy ti is letölthessétek magatoknak......De:nem engedi az oldal rendszere közzétenni a linket:"Tiltott link"figyelmeztetéssel!
Megnéztem a fórum szabályzatát és tényleg benne van ,hogy képet,linket tilos ide a fórumra beszúrni.
Így jártatok.
De azért:Boldog Új Évet,és még több forgalmat kívánok nektek!!!

Buék neked is!
Látom egyre gondoltunk, egy pici trükkel azért be tudod szúrni ide is a linket... smile.gif
VateraBenz
IDÉZET(svejku @ 2011-12-31 14:01) *
Buék neked is!
Látom egyre gondoltunk, egy pici trükkel azért be tudod szúrni ide is a linket... smile.gif

Köszönjük.

Hihetetlen, hogy képesek voltak a Start pluszt 2101 Ft-ra beárazni...
evle
Kedves Fórumozók, Tisztelt Benz!

szakalyorsolya hozzászólása kapcsán jutott eszembe, hogy megkérdezzem, tudtok-e valamit a jövő évi postaköltség-változásról? Én a posta honlapján nézelődtem, ahol az idei tarifákat találtam és semmi sem utalt rá, hogy jövőre változás lenne (amit persze nem tartok valószínűnek).

blink.gif
svejku
IDÉZET(evle @ 2011-12-31 14:05) *

szakalyorsolya hozzászólása kapcsán jutott eszembe, hogy megkérdezzem, tudtok-e valamit a jövő évi postaköltség-változásról? Én a posta honlapján nézelődtem, ahol az idei tarifákat találtam és semmi sem utalt rá, hogy jövőre változás lenne (amit persze nem tartok valószínűnek).

blink.gif

Hathor14
IDÉZET(evle @ 2011-12-31 14:05) *

blink.gif

"Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel" topikban találsz infót.
evle
IDÉZET(Hathor14 @ 2011-12-31 14:27) *
"Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel" topikban találsz infót.

Köszönöm szépen, kicsit elbénáztam, kérdeztem, ahelyett, hogy szétnéztem volna! Megtaláltam, hálás köszönet!
good.gif
Üdv:
anya1maci
IDÉZET(Janka009 @ 2011-12-30 19:04) *
Szia!
Én ezt találtam egy másik fórumon:

levél
100g-ig: sima 185, elsőbbségi 230, sima ajánlott 425, elsőbbségi ajánlott 470 ft
250g-ig: sima 225, elsőbbségi 290, sima ajánlott 465, elsőbbségi ajánlott 530 ft
500g-ig: sima 410, elsőbbségi 495, sima ajánlott 650, elsőbbségi ajánlott 735 ft
750g-ig: sima 675, elsőbbségi 810, sima ajánlott 915, elsőbbségi ajánlott 1050 ft
2 kg-ig: sima 840, elsőbbségi 1030, sima ajánlott 1080, elsőbbségi ajánlott 1270 ft

csomag:
standard 1115 ft, nem standard 1670 ft

postakész boríték sima 115 illetve 200 ft, ajánlott 355 illetve 440 ft
h ttp://posta.hu/kepek/upload/2011-12/USZ_5_fugg_20111215.pdf

Hali! Az utánvétet is meg tudná valaki írni? 100gr.
Bigdept
IDÉZET(anya1maci @ 2012-01-14 09:53) *
Hali! Az utánvétet is meg tudná valaki írni? 100gr.

http ://posta.hu/kepek/upload/2012-01/2012TarifatablaHu.pdf
100 gr elsőbbségi:
230 + ajánlott= 240 + utánvételi díj= 295 + összegtől függő utalványdíj:
10 000 Ft-ig 495
30 000 Ft-ig 860
50 000 Ft-ig 1 175
100 000 Ft-ig 1 585
200 000 Ft-ig 3 225

100 gr sima:
185 + ajánlott= 240 + utánvételi díj= 295 + összegtől függő utalványdíj...
anya1maci
IDÉZET(Bigdept @ 2012-01-14 10:34) *
http ://posta.hu/kepek/upload/2012-01/2012TarifatablaHu.pdf
100 gr elsőbbségi:
230 + ajánlott= 240 + utánvételi díj= 295 + összegtől függő utalványdíj:
10 000 Ft-ig 495
30 000 Ft-ig 860
50 000 Ft-ig 1 175
100 000 Ft-ig 1 585
200 000 Ft-ig 3 225

100 gr sima:
185 + ajánlott= 240 + utánvételi díj= 295 + összegtől függő utalványdíj...

smile.gif) Köszönöm szépen a válaszod!!!
Monilia
Nem tudom, jó helyre írok-e: ha a szállító cég (Posta) hibájából lassan ér célba az áru, és ezt lepontozza a Vevő, az miért az én eladói átlagomat, minősítésemet rontja le?
svejku
IDÉZET(Monilia @ 2012-01-16 20:46) *
Nem tudom, jó helyre írok-e: ha a szállító cég (Posta) hibájából lassan ér célba az áru, és ezt lepontozza a Vevő, az miért az én eladói átlagomat, minősítésemet rontja le?

Jó helyre írtál, ezt én sem értem. unsure.gif
zejopy
IDÉZET(svejku @ 2012-01-16 21:06) *
Jó helyre írtál, ezt én sem értem. unsure.gif

...és még mennyi ilyet nem értünk.smile.gif
socsi_2008
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-11-08 08:08) *
Szerencsére nem a postán határozzák meg a Vaterán érvényes szabályokat dry.gif

Segítséget szeretnék kérni,de nem találok hasonló esetet.

Ha az eladó a teméklapon egy kamu,nem létező postaköltséget ad meg,kérheti azt a vevőtől???
Én Úgy tudom csak valós postaköltséget számolhat fel,azt amit a postán fizet a feladásért,vagy nem???

A konkrét gondom az,hogy nyertem 3 licitet öszz :3ft-ért(szalvéta)
Személyes átvételt szerettem volna ,hisz nem messze lakik az eladó.
Természetesen ez nem jött össze.
Majd közölte akkor a postaköltségre fizessek 900ft-ot.
Megírtam tisztában vagyok a postai díjszabással,és azzal is,hogy mennyit nyom ez a pár szalvéta.,valamint ilyen postaköltség nem létezik.
(hát borítékkal együtt nincs 10dkg,de legyen 25dkg,ennek a postája 455ft ajánlottan)

Mikor megkérdeztem,hogy lehet 900ft.?közölte ,hogy 3 licit 3 postaköltség.
Megírtam egy levélben kérem,ne külön-külön postázza el ,súly alapján fizetem a postát.

Válasz:Én ennyit gondolok érte és amikor licitáltál te ennek tudatában licitáltál.Elmondtam, hogy minek mennyi a postaköltsége. Tisztán. Érthetően. Én ezen nem fogok változtatni. Amikor licitált a szalvétáimra, tudatában volt a postaköltségnek. Nem írtam oda, hogy több vásárlása esetén kedvezményt adok. Akkor megérteném a felháborodását, de mivel ilyet nem írtam, nem áll jogában háborodni.

Na hát itt kezdődik a gond.
Igaz kiírta a posta 300ft.,bár ilyen posta nincs .
Most ezt tényleg felszámolhatja 3x????
Ha egyben küldi és a posta 455ft-ért elhozza ,akkor is köteles vagyok a 900ft-ot kifizetni,mert Ő a hasára ütött és beírt egy összeget ,mert annyit gondol érte???

Ha ez így működik,Én is minden egyes terméknél felszámolhatom a postát,akkor is ha egy helyre megy???Ez hülyeség

zejopy
IDÉZET(socsi_2008 @ 2012-01-18 10:42) *
Segítséget szeretnék kérni,de nem találok hasonló esetet.

.....

1. Az ÁFF szerint az eladó csak valós postaköltséget számolhat fel.
2. Egy címre természetesen csak egy csomagot küldünk, ha belefér. Természetesen 50 kg aprósüteményt nem lehet egy dobozban elküldeni, de itt nem erről van szó.
3. Ha a szállítási feltételeknél meg volt adva a személyes átvétel lehetősége, akkor egy bizonyos keretek között (rugalmasan alkalmazkodva) ragaszkodhatsz ehhez is. Ha ez nem volt megadva, akkor persze nem.
4. Gusztustalannak tartom ezt a mentalitást. Nem ment fel a cucc ára, akkor valamit behoz a postaköltségen.... Pfuj.

Uff, én beszéltem. biggrin.gif
socsi_2008
IDÉZET(zejopy @ 2012-01-18 10:58) *
1. Az ÁFF szerint az eladó csak valós postaköltséget számolhat fel.
2. Egy címre természetesen csak egy csomagot küldünk, ha belefér. Természetesen 50 kg aprósüteményt nem lehet egy dobozban elküldeni, de itt nem erről van szó.
3. Ha a szállítási feltételeknél meg volt adva a személyes átvétel lehetősége, akkor egy bizonyos keretek között (rugalmasan alkalmazkodva) ragaszkodhatsz ehhez is. Ha ez nem volt megadva, akkor persze nem.
4. Gusztustalannak tartom ezt a mentalitást. Nem ment fel a cucc ára, akkor valamit behoz a postaköltségen.... Pfuj.

Uff, én beszéltem. biggrin.gif

Személyesen szerettem volna,de időpontot nem tudtam vele soha leegyeztetni.megírtam délelőtt ott leszek,Ő délután fél háromkor ért rá,majd utána csak fél négy után...
Úgyhogy szerintem,nem is akarta személyesen átadni mert akkor csak a 3ft-ot tudta volna behajtani rajtam,nem lett volna semmi plusz. Én az eladó hozzáállása miatt nem veszem át a terméket,így várhatom a negatív értékelést.
VateraBenz
IDÉZET(socsi_2008 @ 2012-01-18 11:09) *
Személyesen szerettem volna,de időpontot nem tudtam vele soha leegyeztetni.megírtam délelőtt ott leszek,Ő délután fél háromkor ért rá,majd utána csak fél négy után...
Úgyhogy szerintem,nem is akarta személyesen átadni mert akkor csak a 3ft-ot tudta volna behajtani rajtam,nem lett volna semmi plusz. Én az eladó hozzáállása miatt nem veszem át a terméket,így várhatom a negatív értékelést.

Tisztelt socsi_2008!

Személyes átvételnél alapvetően önnek kell alkalmazkodni az eladóhoz - természetesen ésszerű keretek közt.
A többit zejopy leírta.
zejopy
IDÉZET(socsi_2008 @ 2012-01-18 11:09) *

Próbáld meg a következőt, így, ahogyan írom.
1. Kérdezd meg, milyen időpont lenne megfelelő neki. Ne mondd meg, hogy neked mi a jó, mert akkor neki pont "dolga lesz".
2. Ha így sem jön össze a személyes átvétel, e-mail-ben írd meg neki, hogy kéred postán az árut, ajánlott levélként.
Erre meg fogja írni, hogy 900 Ft.
3. Mint egy hÜlYe gyerek, kérdezz vissza, miért ennyi. Megírja talán amit itt leírtál (mert gondolom mindez telefonon zajlott).
4. Írd meg neki, hogy a Vatera szabályzata szerint csak valós postaköltséget számolhat fel, és egyben kell küldenie a cuccot, nem három levélben. Ha minden jól megy, akkor köti az ebet a karóhoz.
5. Írd meg, ha ragaszkodik az általa megadott postaköltséghez, akkor negatív értékelést adsz és visszalépsz a vásárlástól.
6. Ha ezek után is kéri az agyament összeget, és ezt le is írja AKKOR, DE CSAK AKKOR vésd be a negatívat.
7. Ezek után továbbítsd a levelet a biztonsag@vatera.com-ra. A visszakapott ticket számot őrizd meg.
8. A bosszúnegatívot erre a számsorra való hivatkozással próbálhatod meg töröltetni.

Hölgyeim, uraim, szerintem nem hagytam ki semmit.
VillámBenz! smile.gif Mit szól?
socsi_2008
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-01-18 11:21) *
Tisztelt socsi_2008!

Személyes átvételnél alapvetően önnek kell alkalmazkodni az eladóhoz - természetesen ésszerű keretek közt.
A többit zejopy leírta.

Csak az a bökkenő,nem adott meg egy konkrét időpontot,hanem előbb megkérdezte mikor mennék,majd mikor közöltem hogy mikor vagyok a városban,mindíg olyan időpontot adott,hogy ne tudjak el menni.De ez nem is érdekel,nem könnyű egyeztetni,de hogy a postaköltségen akar nyerészkedni az már gond.Az meg főleg gond,hogy Ő azt hiszi ha beír egy összeget azt követelheti is.Az ilyen kamu összegekkel a vásárlót megtévesztik.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.