Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
Vatera.hu Fórum > Általános > Aukciók
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68
nyubocs
IDÉZET(Bigdept @ 2012-02-01 21:08) *
Ezt már sokadszor olvasom, de nem tudom hogy képzeled, ill. amerikában mit is láttál?

Eszem ágában sincs újraszítani a vitát, de nem kell az amcsikig menni ebben.

Rengeteg cuccot kapok Németországból és Angliából is (ne gondolj többmillió eurós vállalkozásokra, olyan "aprókról" beszélek mint mi)
Szóval az ottani cuccok 90 %-a ilyen módon "felbélyegezve" érkezik.

És nem, nem tudod kétszer ugyanazt kinyomtatni, csak amig le nem zártad az összesítő listát, a postán pedig az összesítőlistával együtt adod le ott, tehát semmit nem is érnél el semmit azzal, hogy ha újra nyomtatnál. Ugyanúgy működik mint a DPD-nél a WebLabel.

A dolog tehát működőképes a rothadó nyugaton és a piac egyre növekvő tendenciát mutat, nálunk gyanítom még legalább 10 év, míg egyáltalán megpróbálják.
Bigdept
IDÉZET(nyubocs @ 2012-02-09 00:37) *
Eszem ágában sincs újraszítani a vitát, de nem kell az amcsikig menni ebben.

Rengeteg cuccot kapok Németországból és Angliából is (ne gondolj többmillió eurós vállalkozásokra, olyan "aprókról" beszélek mint mi)
Szóval az ottani cuccok 90 %-a ilyen módon "felbélyegezve" érkezik.

És nem, nem tudod kétszer ugyanazt kinyomtatni, csak amig le nem zártad az összesítő listát, a postán pedig az összesítőlistával együtt adod le ott, tehát semmit nem is érnél el semmit azzal, hogy ha újra nyomtatnál. Ugyanúgy működik mint a DPD-nél a WebLabel.

A dolog tehát működőképes a rothadó nyugaton és a piac egyre növekvő tendenciát mutat, nálunk gyanítom még legalább 10 év, míg egyáltalán megpróbálják.

Én is kapok az USA-ból és Németországból is leveleket, rendes bélyeggel jönnek, majd megkérdezem miért nem netről nyomtatják?.
Egyébként nem postalia, vagy hasonló géppel nyomott bélyegnyomatokat láttál? (Mert ilyent itthon is lehet bérelni). Tehát az biztos úgy készült, hogy tag utalt 1 EUR-t a postának és cserébe nyomtathatott egy kis cetlit az A4-es papírra, amit kisollóval kivágott, és pritt stifttel felkent a borítékra? Német postát úgy tudtam elég jól ismerem, ezek szerint tévedek blink.gif

zejopy
IDÉZET(Bigdept @ 2012-02-09 10:33) *
Én is kapok az USA-ból és Németországból is leveleket, rendes bélyeggel jönnek, majd megkérdezem miért nem netről nyomtatják?.
Egyébként nem postalia, vagy hasonló géppel nyomott bélyegnyomatokat láttál? (Mert ilyent itthon is lehet bérelni). Tehát az biztos úgy készült, hogy tag utalt 1 EUR-t a postának és cserébe nyomtathatott egy kis cetlit az A4-es papírra, amit kisollóval kivágott, és pritt stifttel felkent a borítékra? Német postát úgy tudtam elég jól ismerem, ezek szerint tévedek blink.gif

Mekkora indulatokat kavart ez a fiktív ötlet.smile.gif
Bigdept
IDÉZET(zejopy @ 2012-02-09 10:51) *
Mekkora indulatokat kavart ez a fiktív ötlet.smile.gif

Szó nincs indulatról, engem a technikai megvalósíthatóság érdekel, azért feszegetem, hátha valaki előrukkol működőképes modellel. De eddig csak úgy szeretnék egy sült galambot, valaki hallotta, hogy volt valaki, aki látott valakit, aki állítja, hogy a fehér bálna, meg ilyenek voltak,
de egy világ egyszerű linkre rámutatás, hogy hol az a site, ahol az amcsi lebonyolítja ezt, még annyi sem jött. mosking.gif

Szerintem eredeti felvető ezzel kavarta a dolgot:
ht tps://sss-web.usps.com/cns/landing.do - Ezt neten lehet elindítani, de az elkészült címiratokat, konkrétabban a "bélyegeket" a legközelebbi postán kell átvenni.
Ilyen márpedig nálunk is van, ezt személyes bélyegnek hívják itt.
VateraBenz
IDÉZET(Bigdept @ 2012-02-09 11:08) *
Szó nincs indulatról, engem a technikai megvalósíthatóság érdekel, azért feszegetem, hátha valaki előrukkol működőképes modellel. ...

Kedves Bigdept!

A kérdéses USPS szolgáltatás neve Click-N-Ship.

What is Click-N-Ship?

Click-N-Ship® brings the Post Office™ to your computer desktop at home or at the office with no additional fees. To start printing professional shipping labels - with postage - simply log on at Click-N-Ship.

With the Click-N-Ship service, you can:

Purchase PC Postage labels on usps.com
Pay for postage with any major credit card
Calculate and compare postage
Standardize information
Find a ZIP Code™
Purchase insurance up to $5000

It is easy to get started. All you need is an Internet connection, your home or office computer, and a laser or quality inkjet printer using black ink.

Go to the Click-N-Ship website and click on the Sign Up link under the Register Now information on the right-hand side of the page.

Labels can be printed on 8 1/2" x 11" white paper and glued or taped securely to the package. The Priority Mail® and Express Mail® online labels should print to be approximately 4" x 6. Self-adhesive labels may be purchased online. You can also use your home or office scale, or buy one online at The Postal Store.

On average, most users can complete the online label printing process in about 1-1/2 minutes.
nyubocs
IDÉZET(Bigdept @ 2012-02-09 10:33) *

Nem úgy készül, de mindegy smile.gif

Itt a link a Deutsche Post-hoz: (nem muszáj a vonalkód mellé a képet is kinyomtatni biggrin.gif )

http:/ /www.deutschepost.de/dpag?tab=1&skin=hi&check=yes&lang=de_DE&xmlFile=1013304

Itt meg az angoloké (itt még mintát is tudsz csinálni)
https:/ /www.royalmail.com/discounts-payment/online-postage/home
Hathor14
IDÉZET(Bigdept @ 2012-02-06 12:23) *
Az országban van (elég számot tevő darab) több posta, ahol számítógép, telefax sincs. Talán ezt előbb rendbe kellene tenni.

Bocsánat, hogy belekotyogok, számomra itt a lényeg. Rendszeresen szembesülök azzal, hogy felhívom a postát és nem tudják megmondani ragszám alapján sem, hogy kézbesítették-e a küldeményt, mert nincs netes összeköttetés a helyi postával.
Eszembe jutott, hogy az előző kormány kitalálta nem kell minden településre Posta, majd jön a mobil posta hetente egyszer, vagy el tudod érni vagy nem, oldd meg!
Magyarországon jelen vannak nagyobb nemzetközi cégek, pl. a 3 betűsek, csak a szolgáltatásuk igen drága, mondhatni. Felmegyek a honlapjukra, kitöltöm a fuvarlevelet, kinyomtatom 2-3 példányban jön a futár, lehúzza a fuvarlevélen a vonalkódot, viszi a küldeményt és megy minden, mint a karikacsapás. A Magyar Posta nem 10 évre, hanem fényévekre van ettől.
zejopy
IDÉZET(Hathor14 @ 2012-02-09 13:04) *
Bocsánat, hogy belekotyogok, számomra itt a lényeg. Rendszeresen szembesülök azzal, hogy felhívom a postát és nem tudják megmondani ragszám alapján sem, hogy kézbesítették-e a küldeményt, mert nincs netes összeköttetés a helyi postával.
Eszembe jutott, hogy az előző kormány kitalálta nem kell minden településre Posta, majd jön a mobil posta hetente egyszer, vagy el tudod érni vagy nem, oldd meg!
Magyarországon jelen vannak nagyobb nemzetközi cégek, pl. a 3 betűsek, csak a szolgáltatásuk igen drága, mondhatni. Felmegyek a honlapjukra, kitöltöm a fuvarlevelet, kinyomtatom 2-3 példányban jön a futár, lehúzza a fuvarlevélen a vonalkódot, viszi a küldeményt és megy minden, mint a karikacsapás. A Magyar Posta nem 10 évre, hanem fényévekre van ettől.

Múltkor másik postára vittük a favorit+ csomagot feladni, és többet kértek. Még a saját díjszabásukkal sincsenek tisztában.
Bigdept
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-09 11:55) *
Kedves Bigdept!

A kérdéses USPS szolgáltatás neve Click-N-Ship.

What is Click-N-Ship?

Click-N-Ship® brings the Post Office™ to your computer desktop at home or at the office with no additional fees. To start printing professional shipping labels - with postage - simply log on at Click-N-Ship.

[...]
It is easy to get started. All you need is an Internet connection, your home or office computer, and a laser or quality inkjet printer using black ink.

Go to the Click-N-Ship website and click on the Sign Up link under the Register Now information on the right-hand side of the page.

Labels can be printed on 8 1/2" x 11" white paper and glued or taped securely to the package. The Priority Mail® and Express Mail® online labels should print to be approximately 4" x 6. Self-adhesive labels may be purchased online. You can also use your home or office scale, or buy one online at The Postal Store.

On average, most users can complete the online label printing process in about 1-1/2 minutes.

No, megnéztem, regisztráltam, átolvastam, mintát nyomtattam... "Trükkösen" védik azzal, hogy PDF-be konvertálják a kitöltött webes űrlapot, amit aztán közvetlenül a nyomtatóra küldetnek az Acrobat Reader-el. Azon csak be kell jelölni a nyomtatás fájlba opciót, vagy PDF printert lehet használni...

Van rajta vonalkód. Ragszám. Gondolom, ezt iktatják a központban, ha meg már egyszer iktatva van, hogy akkor mi van, arról nem írnak. (9 jegyű +4 betű, de ebből kettő US a végén. //A 9 jegy az kevés egy hónapra is, hogy az egyediséget biztosítsa, még nálunk is) Az egész cucc A5-ös méretű, annál kisebb borítékkal nem működik, mert visszahajtás nélkül kell felragasztani.
És három szolgáltatónál lehet feladni...Előre kell fizetni. (Lehet kártyával is, netes felületen. Tehát előre fel kell tölteni egy keretet, ami lehet egy küldemény díja is)

Ha minősíteni kell, akkor az mindenképpen díjazandó, hogy címirat előállítását segíti. On-line lehet regisztrálni, mindenféle kötöttség nélkül, igaz, előre kell fizetni.

Nálunk ehhez hasonló a bérmentesítőgépes megoldás, ami cégeknél játszik, mert ez a kütyü nagyon drága. De ott is előre lehet fizetni keretet, a géppel meg "bélyeget" lehet nyomtatni. (Címiratot nem). De nem kell hozzá internet, PC meg nyomtató sem, hacsak nem arra, hogy azzal nyomtass címiratot, vezess kimutatást.
A díjhitelesnél előre sem kell fizetni, de min. 50 ezret forgalmazni kell havonta. Nem lehet on-line regisztrálni, ehhez be kell menni a postára.
Ehhez sem kell net...

Bigdept
IDÉZET(nyubocs @ 2012-02-09 12:45) *
Itt a link a Deutsche Post-hoz: (nem muszáj a vonalkód mellé a képet is kinyomtatni biggrin.gif )

http:/ /www.deutschepost.de/dpag?tab=1&skin=hi&check=yes&lang=de_DE&xmlFile=1013304
Itt meg az angoloké (itt még mintát is tudsz csinálni)
https:/ /www.royalmail.com/discounts-payment/online-postage/home

Érdekes hogy ezek linkek Firefox alatt nem akarnak működni, csak IE alatt.. Ill. a német posta oldala most még IE alatt sem...
Az angolt átnéztem sebtiben, hát szerény véleményem szerint ez túl bonyolult a hazai viszonyokhoz is. (Az amcsi sokkal egyszerűbb, de Jóska bácsinak a sarokról még ez is magas lehet)

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-02-09 13:04) *

Ilyen már van (ill. majdnem) a postánál is, mármint a futáros vonal. PDA van, szkenner és vonalkódolvasó, Otthon nyomott címirat, meg satöbbi, mint a többinél. (Szerződni kell, kisembernek nem éri meg)

A kisembernek szóló netes változat hm.... Mit adsz, ha ha 3 év? (Csak azért 3, mert most a BKV-t kell fejleszteni, meg különben is ég a haza, tilos beruházni, de 6 hónap alatt meg lehetne.)
Hathor14
IDÉZET(Bigdept @ 2012-02-09 14:07) *
A kisembernek szóló netes változat hm.... Mit adsz, ha ha 3 év? (Csak azért 3, mert most a BKV-t kell fejleszteni, meg különben is ég a haza, tilos beruházni, de 6 hónap alatt meg lehetne.)

Azt hiszem túl borúlátó vagyok. A Magyar Posta jelenleg nem előre, hanem visszafelé fejlődik. (szerintem)
nyubocs
Két dolog:

1. Mivel Firefox alól böngészem, az meglep, hogy Neked nem jön be, nekem most is mind a kettő (a szóközöket kivetted a linkből?)

2. Engem Jóska bácsi nem érdekel, valószínű nem ő fogja használni az évi egy leveléhez.
Nekem viszont nagy segítség lenne a mostani napi 15-20-hoz.

Azaz attól, hogy Jóska bácsi nem tudja, ne is fejlesszünk, mert Jóska bácsi az etalon unsure.gif
Persze a mai magyar valóság, az sajnos ez.
Bigdept
IDÉZET(nyubocs @ 2012-02-09 14:19) *
Két dolog:

1. Mivel Firefox alól böngészem, az meglep, hogy Neked nem jön be, nekem most is mind a kettő (a szóközöket kivetted a linkből?)

2. Engem Jóska bácsi nem érdekel, valószínű nem ő fogja használni az évi egy leveléhez.
Nekem viszont nagy segítség lenne a mostani napi 15-20-hoz.

Azaz attól, hogy Jóska bácsi nem tudja, ne is fejlesszünk, mert Jóska bácsi az etalon unsure.gif
Persze a mai magyar valóság, az sajnos ez.

1.igen, kivettem. Időszakos volt, közben megjavult.
2.Lehet, hogy nem, nem is várható el, hogy érdekeljen Jóska bácsi, de nem is kötelez törvény erre...
Napi 15-20 küldeménnyel (úgy tudom nem pár grammosak) nem férsz bele a díjhiteles keretbe?
3. Nem erről van szó, csak egyféle jellemzés akart az lenni.
nyubocs
IDÉZET(Bigdept @ 2012-02-09 21:58) *
Napi 15-20 küldeménnyel (úgy tudom nem pár grammosak) nem férsz bele a díjhiteles keretbe?

Az a baj, hogy hullámzó. Díjhitelesként akkor jöhetnék szóba, ha folyamatosan legalább 6 hónapig 50000 forintos forgalmat bonyolítanék. A hangsúly a FOLYAMATOS szón van.

De van ettől bosszantóbb is. Gondoltam megnézzük az előrefizetős bérmentesítős dolgot (bár az én borítékjaim nemigen férnek a bérmentesítőgépbe + 1 címkézést meg értelmetlennek látok.)

Nos a nagyságos Posta az e-mailre nem válaszol, a megadott ügyfélszolgálati telefonszámot meg nem veszi senki és van attól jobb dolgom is, hogy a hét minden napját azzal csesszem el, hogy 15-20 percet zenét hallgassak a telefonban.

Na gondoltam, megkérdezem ma az ittenieket (jópofák, aranyosak, jó viszonyban vagyunk), hogy mit gondolnak (nekik is könnyebb lenne). Hát jót röhögtünk laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif , shogy miért. Azért mert még az itteni postán sincs ilyen gép. Azt hittem, dobok egy hátast.

A dolgot úgy képzeld el, hogy én viszem a dagadt pufis borítékjaimat, én már ráragasztom az elsőbbségi és az LNK-s címkét, egy Excelben csinált feladójegyzék kiséretében (jóval gyorsabban haladunk a postán is, nekem meg nem dupla munka mert abból csinálom a címzett címkéjét is) Beadom a csajoknak az ablakon, ők annak rendje módja szerint átveszik, ráragasztják az ajánlott ragszámát meg az én jegyzékemre a vékony ragszámot. És akkor most tessék kapaszkodni: Ezután még ők rányálazzák a megfelelő mennyiségű bélyeget blink.gif Ezzel én is csak most szembesültem, mikor visszajött egy levelem egy drága vevőmtől a címzett ismeretlen miatt.

Pont ezért írtam korábban, hogy a DPD Weblabelje netes alapon működik, mind a csomagra ragasztandó címzést, mind az összesítőt kinyomtatja és a kettő csak együtt működik, mert a weblabeles csomagot csak az összesítő csomagjegyzékkel veszi át. Nem is egy komplikált script, ráadásul eltárolhatod benne a visszatérő vásárlókat.
VateraMod
IDÉZET(Hathor14 @ 2012-02-08 06:33) *
Úgy látom, a Posta már leszedte a honlapjáról a belföldi levél díjkalkulátort. Egyszerűbb volt nekik leszedni, mint rendesen megcsinálni. Mind1.

Kedves Benz,

Feltöltéskor a szállításnál szerepel a "Magyar Posta levél díjkalkulátor", ami nagyon hasznos, de jelen esetben (ami nem az Önök hibája) fals adatokat hoz ki. Érdemes lenne a kivonat linkjét betenni helyette.

Tisztelt Hathor14,

módosítottuk a linket, köszönjük.
Bigdept
IDÉZET(nyubocs @ 2012-02-13 22:37) *
Az a baj, hogy hullámzó. Díjhitelesként akkor jöhetnék szóba, ha folyamatosan legalább 6 hónapig 50000 forintos forgalmat bonyolítanék. A hangsúly a FOLYAMATOS szón van.

De van ettől bosszantóbb is. Gondoltam megnézzük az előrefizetős bérmentesítős dolgot (bár az én borítékjaim nemigen férnek a bérmentesítőgépbe + 1 címkézést meg értelmetlennek látok.)

Nos a nagyságos Posta az e-mailre nem válaszol, a megadott ügyfélszolgálati telefonszámot meg nem veszi senki és van attól jobb dolgom is, hogy a hét minden napját azzal csesszem el, hogy 15-20 percet zenét hallgassak a telefonban.

Na gondoltam, megkérdezem ma az ittenieket (jópofák, aranyosak, jó viszonyban vagyunk), hogy mit gondolnak (nekik is könnyebb lenne). Hát jót röhögtünk laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif , shogy miért. Azért mert még az itteni postán sincs ilyen gép. Azt hittem, dobok egy hátast.

A dolgot úgy képzeld el, hogy én viszem a dagadt pufis borítékjaimat, én már ráragasztom az elsőbbségi és az LNK-s címkét, egy Excelben csinált feladójegyzék kiséretében (jóval gyorsabban haladunk a postán is, nekem meg nem dupla munka mert abból csinálom a címzett címkéjét is) Beadom a csajoknak az ablakon, ők annak rendje módja szerint átveszik, ráragasztják az ajánlott ragszámát meg az én jegyzékemre a vékony ragszámot. És akkor most tessék kapaszkodni: Ezután még ők rányálazzák a megfelelő mennyiségű bélyeget blink.gif Ezzel én is csak most szembesültem, mikor visszajött egy levelem egy drága vevőmtől a címzett ismeretlen miatt.

Pont ezért írtam korábban, hogy a DPD Weblabelje netes alapon működik, mind a csomagra ragasztandó címzést, mind az összesítőt kinyomtatja és a kettő csak együtt működik, mert a weblabeles csomagot csak az összesítő csomagjegyzékkel veszi át. Nem is egy komplikált script, ráadásul eltárolhatod benne a visszatérő vásárlókat.

A bérmentesítő gép az a nagyok játéka, nem igazán alkalmas az alkalmazhatósága. Egyfelől az alap gép marha drága, abba nyomó klisét kell készíteni, ez mint a használót terheli, és időnként fel kell tölteni pénzzel... (azaz, jó előre fizetsz, mint ahogy feladod a cumót)
A nagyoknak is kb. úgy éri meg, hogy saját nyomatot is rávisznek vele, azaz, a borítékkal arculatoskodnak, vagy azt gondolják, menő a bérmentesítőgép. Azaz, szerintem felejtős. Tényleg csak elvetemültek használják, ill. a postán belül, ahová jut.

1yohey
IDÉZET(nyubocs @ 2012-02-14 00:37) *

Mi kisvárosban lakunk. Én is rákérdeztem erre, mert amikor megyek akkor legszívesebben elmenne a postás kisasszony a világból is... sad.gif Egyrészt a számlaírás miatt, másrészt, hogy mindig sokat viszek.
Ezért én is rákérdeztem, mert volt hogy fél órákat voltam a postán, nekem is procedúra, hát még az utána következőknek.
Szóval rákérdeztem a díjhitelesre én is. Nekem is azt mondták, hogy 50ezer, de azt is mondták, hogy a rendszeresség lenne a legnagyobb lényege a dolognak és nem muszáj elérnem az 50 ezret sem minden hónapban, lehet 40 van 35. Ebből azt szűrtem le, hogy a posta nagyon versenyben van a többi futárszolgálattal, hiszen már egy 25 dkg-os valamiért is nagyon sokat elkérnek. sad.gif

Discoboy24
Mit lehet tenni hogy ha a vevő elküldte rózsaszín csekken a termék vételárát még múlt hónap végén, de azt én nem kaptam meg. Utánaérdeklődött már a postán is de azt mondták neki, hogy minden rendben volt vele. Pedig ide nem érkezett meg.
zejopy
IDÉZET(Discoboy24 @ 2012-02-16 12:10) *
Mit lehet tenni hogy ha a vevő elküldte rózsaszín csekken a termék vételárát még múlt hónap végén, de azt én nem kaptam meg. Utánaérdeklődött már a postán is de azt mondták neki, hogy minden rendben volt vele. Pedig ide nem érkezett meg.

Neki bizonyítania kell tudni azt, hogy feladta a pénzt. Ezt próbáld meg valahogyan kieszközölni tőle. Pénz jellemzően nem szokott eltűnni.smile.gif
nyubocs
IDÉZET(1yohey @ 2012-02-15 11:13) *
Szóval rákérdeztem a díjhitelesre én is. Nekem is azt mondták, hogy 50ezer, de azt is mondták, hogy a rendszeresség lenne a legnagyobb lényege a dolognak és nem muszáj elérnem az 50 ezret sem minden hónapban, lehet 40 van 35. Ebből azt szűrtem le, hogy a posta nagyon versenyben van a többi futárszolgálattal, hiszen már egy 25 dkg-os valamiért is nagyon sokat elkérnek. sad.gif

Lehet, hogy helyben ezt mondják Neked, de a szerződést a központtal kötöd, ők viszont merevek, mint a bálnacsontos fűző.
zejopy
IDÉZET(nyubocs @ 2012-02-18 13:05) *
Lehet, hogy helyben ezt mondják Neked, de a szerződést a központtal kötöd...........

Köszi.smile.gif

IDÉZET(nyubocs @ 2012-02-18 13:05) *
.... merevek, mint a bálnacsontos fűző.

biggrin.gif Még sosem volt rajtam ilyesmi. Sosem gondoltam volna, hogy egy pasitól kapok ilyen jellegű felvilágosítást. laugh.gif
Hathor14
IDÉZET(VateraMod @ 2012-02-14 09:20) *
Tisztelt Hathor14,

módosítottuk a linket, köszönjük.

Kedves VateraMod köszönöm. thank_you.gif
egyedikovacsoltvas
IDÉZET(1yohey @ 2012-02-15 11:13) *
Mi kisvárosban lakunk. Én is rákérdeztem erre, mert amikor megyek akkor legszívesebben elmenne a postás kisasszony a világból is... sad.gif Egyrészt a számlaírás miatt, másrészt, hogy mindig sokat viszek.
Ezért én is rákérdeztem, mert volt hogy fél órákat voltam a postán, nekem is procedúra, hát még az utána következőknek.

A posta úgyis egy év múlva nézi, de nem hülyék és nem bontják fel akkor sem ha kevesebbet költesz.
Nekünk céges van, max havi 4-6 ezer forgalommal, és kukkot nem szóltak, pedig második éve megvan a szerződés.
Jótanács: NE vegyél postakönyvet 900 ft-ért.
mi először vettünk, de kézzel kell megírni sad.gif és kicsik a rubrikák.
A posta honlapján van az un. feladójegyzék excel formátumban, amit kitöltesz GÉPPEL és nem kézzel, kinyomtatsz 2 példányban, viszed a kis indigódat és kész.
Velünk próbálkoztak, hogy postakönyv muszáj...
Aztán bevittem nekik a szerződést ahol ott van feketén-fehéren hogy postakönyv VAGY feladójegyzék.
Viszont a számlázás kicsit követhetetlen.
Borítékra (csomagolásra) kötelező a díjhiteles feliratot neked rárakni, amit vagy tudsz nyomtatni, vagy csináltatatsz kis pecsétet.
dani205
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az tényleg nincs megszabva, hogy az eladó hány napon belül köteles postázni az árut, miután megkapta a vételárat?
Én 2 hete nem kapok meg egy terméket, az eladó hiteget, hogy most már tényleg postázza, stb..
Mit lehet (mit kell) tenni, ha nem kapom meg, és mi az az időhatár, amin belül türelmesnek kell lennem?
Én már most negatív értékelést adnék.

üdv
D
zejopy
IDÉZET(dani205 @ 2012-02-23 19:39) *
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az tényleg nincs megszabva, hogy az eladó hány napon belül köteles postázni az árut, miután megkapta a vételárat?
Én 2 hete nem kapok meg egy terméket, az eladó hiteget, hogy most már tényleg postázza, stb..
Mit lehet (mit kell) tenni, ha nem kapom meg, és mi az az időhatár, amin belül türelmesnek kell lennem?

üdv
D

Szerintem az eladónak kötelessége a pénz beérkezése után nagyon gyorsan feladni az árut, ha csak a terméklapon nem írt mást (3 hetes szállítási időkkel egyre gyakrabban találkozunk.)
VateraBenz
IDÉZET(dani205 @ 2012-02-23 19:39) *
Sziasztok!

üdv
D

Tisztelt dani205!

Hét nap elteltével már bármikor elállhat az adásvételtől.
terika23
IDÉZET(zejopy @ 2012-02-23 19:43) *
Szerintem az eladónak kötelessége a pénz beérkezése után nagyon gyorsan feladni az árut, ha csak a terméklapon nem írt mást (3 hetes szállítási időkkel egyre gyakrabban találkozunk.)

A 3 hetes szállítási időnek annyi oka van, hogy az eladó a leütés napján fogja megrendelni (ha még aznap meg tudja és ha még van olyankor) a terméket külföldről...Tehát a 3 hetes postázás azt is jelenti, hogy nincs készleten ténylegesen az eladónál a cucc. Sok ilyen értékelést olvastam már: a termék idő közben elfogyott, a készlet kimerült stb.stb. Én eladóként biztos nem vállalnám be ezt a bizonytalanságot: vagy van vagy nincs.
Bár nem egy olyat láttam már, aki kerek-perec megírta, hogy ő megrendeli külföldről és egyenesen a vevőnek küldeti. Tehát hátrányban vannak azok a vevők, akik nem tudnak valamilyen idegen nyelven és nincs paypal-es számlaszámuk.
zejopy
IDÉZET(terika23 @ 2012-02-24 08:13) *
A 3 hetes szállítási időnek annyi oka van, hogy az eladó a leütés napján fogja megrendelni ..

Köszönöm a felvilágosítást. thank_you.gif
terika23
IDÉZET(zejopy @ 2012-02-24 08:22) *
Köszönöm a felvilágosítást. thank_you.gif

Persze nem mindig van így smile.gif Lehetnek eltérő esetek: varratni kell a ruhát mondjuk, vagy összeállítási idő szerelős cuccoknál stb.stb....
Ezt csak azért írom, mert nem kioktatni akartalak. smile.gif Csak én erre jutottam, 80-85%-ban külföldi áruról van szó. Számos olyan dolgot akartam már venni, aminek 3 hétes postázási idő volt megadva (volt hogy 4-5 is) és kis böngészés után hamar megtaláltam máshol is és kiderült miért 3-4-5 hét a szállítási idő.
zejopy
IDÉZET(terika23 @ 2012-02-24 08:48) *
Persze nem mindig van így smile.gif Lehetnek eltérő esetek: varratni kell a ruhát mondjuk, vagy összeállítási idő szerelős cuccoknál stb.stb....
Ezt csak azért írom, mert nem kioktatni akartalak. smile.gif Csak én erre jutottam, 80-85%-ban külföldi áruról van szó. Számos olyan dolgot akartam már venni, aminek 3 hétes postázási idő volt megadva (volt hogy 4-5 is) és kis böngészés után hamar megtaláltam máshol is és kiderült miért 3-4-5 hét a szállítási idő.

Köszönöm, nagyon kedves tőled, hogy ilyen nagy súlyt fordítasz a felvilágosításomra, de már az előző postommal is azt szerettem volna finoman jelezni, hogy tisztában vagyok a helyzettel teljesen, viszont az eredeti téma nem igényelte, hogy esszét írjak erről a típusú kereskedelemről, ugyanis más volt a kérdés.

Hytech, Hytech, igazad lehet abban, hogy nem vagyok eléggé egyértelmű.... mosking.gif icon_king.gif
terika23
IDÉZET(zejopy @ 2012-02-24 12:01) *
Köszönöm, nagyon kedves tőled, hogy ilyen nagy súlyt fordítasz a felvilágosításomra, de már az előző postommal is azt szerettem volna finoman jelezni, hogy tisztában vagyok a helyzettel teljesen, viszont az eredeti téma nem igényelte, hogy esszét írjak erről a típusú kereskedelemről, ugyanis más volt a kérdés.

Erre csak annyit tudok mondani Kedves Zejopy, hogy helikopter.
dani205
Köszönöm mindenkinek a választ!
nagy üdv:
Dani
szpajki22
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni......az egyik eladó a terméket előre utalás után szeretné küldeni de én ebben nem bizom és az lenne a kérdés,hogy itt megbízható-e az előre utalás ?Mert nem szeretnék csak ugy 20 ezerrel meggazdagítani senkit.....köszönöm előre is a választ!
svejku
IDÉZET(szpajki22 @ 2012-02-26 17:30) *
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni......az egyik eladó a terméket előre utalás után szeretné küldeni de én ebben nem bizom és az lenne a kérdés,hogy itt megbízható-e az előre utalás ?Mert nem szeretnék csak ugy 20 ezerrel meggazdagítani senkit.....köszönöm előre is a választ!

Szia!
Már a másik topikban válaszoltam neked, de szívesen segítek itt is. smile.gif
Mutasd meg nekünk, hogy mit akarsz venni (a terméklinkjét nyugodtan bemásolhatod) és akkor többet tudok mondani)
Az előre utalás itt általánosan bevett szokás, az eladók szigorú ellenőrzésen mennek át a regisztráláskor, tehát bármilyen csalás, lehúzás esetén megtalálhatók. Te nem rég regisztráltál, nincs még rólad egy visszajelzés sem, senki nem fogja neked előre elküldeni az áruját. Tehát a bizalom itt eleinte egyirányú. Ha nem bízol az eladóban, ne vásárolj!
szpajki22
Köszönöm a válaszod....utánvéttel szerettem volna kérni de az neki nem volt jó...http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_motor_robogo_quad/ruhazat_biztonsag/csizma_cipo/sidi_motoros_csizma_1545596927.html
svejku
IDÉZET(szpajki22 @ 2012-02-26 18:02) *
Köszönöm a válaszod....utánvéttel szerettem volna kérni de az neki nem volt jó...http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_motor_robogo_quad/ruhazat_biztonsag/csizma_cipo/sidi_motoros_csizma_1545596927.html

Szívesen.
Az utánvételt nagyon nem szeretjük. dry.gif
Megnéztem az eladódat, itt vannak azok az értékelések, melyeket az eddigi vevőitől kapott: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...er=fromcustomer
Teljesen rendben vannak szerintem.
szpajki22
akkor majd megoldjuk valahogy csak 20 ezer az 20 ezer.....köszi szépen!
zejopy
IDÉZET(szpajki22 @ 2012-02-26 17:30) *

Mit fogadtál el a liciteddel? unsure.gif
szpajki22

Standard postai csomagként előre utalás után 1050 Ft/db
Garancia: Nincs

most vettem 33 ért postával ruhát egy másik oldalrol és nem volt baj az utvét neki meg egyáltalán nem jo...a postát el is utaltam volna neki csak a vételárat nem
zejopy
IDÉZET(szpajki22 @ 2012-02-26 18:47) *
Standard postai csomagként előre utalás után 1050 Ft/db
Garancia: Nincs

most vettem 33 ért postával ruhát egy másik oldalrol és nem volt baj az utvét neki meg egyáltalán nem jo...a postát el is utaltam volna neki csak a vételárat nem

Már megbocsáss, de ha licitáltál, akkor ezzel a tevékenységgel elfogadtad az eladó feltételeit. Ha nem akarsz előre utalni, akkor olyan eladónál kell vásárolnod, aki más fizetési módot preferál.
Nem követelhetsz utánvétet, ha nem akarja a partnered.
szpajki22
kint dolgozom és nem tudom megoldani hogy elutaljak neki......egyedül lakom......nincs ki elutaljon...két hetente járok haza......ma járt le a hirdetés....előtte nyomtam rá egy orával...
zejopy
IDÉZET(szpajki22 @ 2012-02-26 18:59) *
kint dolgozom és nem tudom megoldani hogy elutaljak neki......egyedül lakom......nincs ki elutaljon...két hetente járok haza......ma járt le a hirdetés....előtte nyomtam rá egy orával...

Akkor talán vele kellene megbeszélned, hogy hajlandó-e kompromisszumra. Lehet, hogy nyitott lesz a problémádra.
szpajki22
kizárólag csak előre utalással hajlandó és ha az én termékem lenne akkor biztosan nem játszanék ezen...ha egyáltalán létezik az a csizma amit árul....az ország másik végéből küldtek nekem egy ruhát amit csak nagyjábóli méretekkel rendeltem és mégis sikerült megoldani...ha nem lett volna jo kerestem volna rá gazdát.....szoval nem szeretném szaporitani a szót....de ha neki nem jo akkor tartogassa....
svejku
IDÉZET(szpajki22 @ 2012-02-26 18:59) *

Ilyen esetben a vevővel előre, a terméklap alatti levelezésben illik tisztázni a vásárlási feltételeket, az a gomb: "kérdezzen az eladótól" pont erre van.
Utánvétellel is lehet kérni az árut, amennyiben a postaköltséget előre elutalod, mert ugye azért nem szeretjük ezt a fajta megoldást, mert semmi biztosíték nincs, hogy a csomagot átveszi a címzett, és ilyenkor tetemes postaköltséget bukunk be.
Ezt írod: "a postát el is utaltam volna neki csak a vételárat nem" Hmm, ha postaköltséget tudsz utalni, akkor nagyobb összeget miért is nem???

IDÉZET(szpajki22 @ 2012-02-26 19:12) *
kizárólag csak előre utalással hajlandó és ha az én termékem lenne akkor biztosan nem játszanék ezen...ha egyáltalán létezik az a csizma amit árul....az ország másik végéből küldtek nekem egy ruhát amit csak nagyjábóli méretekkel rendeltem és mégis sikerült megoldani...ha nem lett volna jo kerestem volna rá gazdát.....szoval nem szeretném szaporitani a szót....de ha neki nem jo akkor tartogassa....

Mi van??? Tisztán leírt feltételekkel árulta a csizmát, te pedig a liciteddel ezt elfogadtad, megvetted! Köteles vagy kifizetni!
szpajki22
már megoldottuk....
svejku
IDÉZET(szpajki22 @ 2012-02-26 19:21) *
már megoldottuk....

Örülünk, sok sikert, (mindkettőtöknek)!
Gizmo7505
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek. Elveszett egy csomagom amit előreutalással fizettek és ajánlott levélben adtam fel. A vevő követeli a terméket vagy az árát. A részletek nem érdeklik.
Röviden leírom a történetet:
2012.02.14-én leütötte a terméket, aznap megírtam az utaláshoz szükséges adatokat.
02.17-én írt: Szia!Egy apró gondom van.Szerdán szakadt a hó,én BP mellett lakom,nem jutottam el a városba.tegnap számlástul vonultam az OTP_be de elirtam az utolsó előtti számjegyet,név alapján meg az OTP nem keres ki számlaszámot.
Elnézést a késésért,ma netbankon utalok,mert szakad a hó,itthon avgyok egyedül egy pici babával,igy Kp befizetésre módom sincs.Hétfőre odaér az utalásom.
Válaszoltan Neki, hogy semmi gond, ha gondolja szívesen elküldöm futárral utánvéttel (915Ft helyett 1500Ft a szállítás).
Válasz: Szia! utánvéttel nem kérem,én mindig utalok és ajánlottan kérném.Úgyis szakad a hó,nem tudunk kimenni,pár nap ide vagy oda nem számit.de nagyon köszönöm a kedvességed.
02.20 Szia! Kérnék majd lécci egy üzit,ha az utalás átért.Én cIB bankos vagyok és a férjem számlájáról utaltam.Köszönöm.
02.22. Megjött a pénz, jeleztem és még aznap feladtam a csomagot.
02.27 telefonált, hogy még nem kapta meg a csomagot. Elküldtem neki az azonosítót és jeleztem, hogy csak másnap tudunk bemenni a postára utánanézni.
02.28. A postán közölték, hogy a csomag elveszett, ők átvették de nem tudják hol val, 15 nap után adjunk be tudakozványt és akkor a feladási díj másfélszeresét visszakaphatjuk. Telefonáltam a vevőnek, elmondtam mi a helyzet.
Válasz 1:Még nem jeleztél vissza.Én 1hete elutaltam a termék árát és nem tudok állandóan a gép előtt ülni,hogy megnézzem,mit sikerült intézni.jeleztem,higy a csömöri posta ebben nem illetékes,miért akadt el a csomag.Reméltem egy nap alatt lehet intézkedni és küldeni a kengurut.De látom,hogy nem:(
Válasz 2:Szia! A 6-osposta esküszik,nálunk nincs,15nap után indithatsz tudakozványt.De ez nem az én dolgom,én kifizettem a terméket és szeretném megkapni.Kérnék valami gyors intézkedést,elég türelemsen várok,én tudom,hogy feladtad 22-én de nem kaptam meg.Köszönöm
Válasz 3:Szia! kérném vagy a pénzt visszautalni vagy egy kengurut küldeni,nonszensz,hogy kifizettem egy terméket és hiába várom.jeleztem,hogy fontos,mert szeretnék közlekedni.Hiába várok.Az eltűnt csomag nem az én hibám.Viszont elvárom,hogy a kifizetett terméket megkapjam.köszönöm

Ilyen esetben mi a teendő?
A válaszokat előre is köszönöm.
davenport

Hasonlóképpen jártam egy ajánlott levélként feladott tárggyal. A vevő nem kapta meg. Nekem 10 napot mondtak a tudakozvány megindítására. Részemről azonnal visszautaltam a pénzt. Holnap megyek a tudakozványt beadni. Biztosan a feladási díj másfélszeresét térítik meg? nem a 10 vagy 15X-ét?

Csomagnál nagyobb érték esetén ragaszkodom a személyes találkozóhoz, vagy az értéknyilvánított csomaghoz, akár veszek, akár eladok.
zejopy
IDÉZET(Gizmo7505 @ 2012-02-28 16:03) *
Ilyen esetben mi a teendő?
A válaszokat előre is köszönöm.

Én ilyenkor kártalanítok rögtön, aztán a posta majd kártalanít engem (de én profi vagyok, nem hobbizó, nyilván megvan erre a keretem). A 15 nap eleteltével indíts tudakozványt. Meg kell kapnod a feladási díjat egyszer azonnal, utána pedig a 15x-ösét.
Látom, te is profi vagy. Akkor kártalaníts.
Gizmo7505
IDÉZET(zejopy @ 2012-02-28 16:14) *
Én ilyenkor kártalanítok rögtön, aztán a posta majd kártalanít engem (de én profi vagyok, nem hobbizó, nyilván megvan erre a keretem). A 15 nap eleteltével indíts tudakozványt. Meg kell kapnod a feladási díjat egyszer azonnal, utána pedig a 15x-ösét.
Látom, te is profi vagy. Akkor kártalaníts.

Ha tudnám, hogy a postától tényleg visszakapom a pénzt akkor nem is gondolkoznék rajta...
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.