Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
Vatera.hu Fórum > Általános > Aukciók
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68
zejopy
IDÉZET(ljublju @ 2012-04-02 14:08) *
Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy az eladó szállíthat-e fel csomagolási költséget, ha az nem volt megjelölve az aukció lapján?
300 ft-ot szeretne tőlem plusz pénzként elkérni, és arra hivatkozik, ez a boríték ára.
Én úgy tudom nem - de mielőtt ezt megírnám neki egy válasz e-mailben, jobbnak láttam megkérdezni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Nem számíthat fel semmit, csak a valós postaköltséget.
kismukk01
sziasztok!
Nem sok, de nem is kevés adásvételem volt eddig, köztük jópár sima postázás. Mindig minden odaért eddig.
Az utóbbi 1 hónapban 5 csomag tűnt el, 4-et én vásároltam, és 1 amit én adtam fel.
Ez sztem durva. A postán azt mondják, hogy bocs, nincs mit tenni. Oké, 1 csomag még elmegy, de 5???
Mit gondoltok, tényleg nincs mit tennem?
Át is írtam az aukcióimnál, hogy nem adok fel többet simán, mert ez nagyon cink.:-(

zejopy
IDÉZET(kismukk01 @ 2012-04-02 15:33) *
sziasztok!
Nem sok, de nem is kevés adásvételem volt eddig, köztük jópár sima postázás. Mindig minden odaért eddig.
Az utóbbi 1 hónapban 5 csomag tűnt el, 4-et én vásároltam, és 1 amit én adtam fel.
Ez sztem durva. A postán azt mondják, hogy bocs, nincs mit tenni. Oké, 1 csomag még elmegy, de 5???
Mit gondoltok, tényleg nincs mit tennem?
Át is írtam az aukcióimnál, hogy nem adok fel többet simán, mert ez nagyon cink.:-(

Mit értesz sima csomagon?
kismukk01
IDÉZET(zejopy @ 2012-04-02 15:46) *
Mit értesz sima csomagon?

ja, de béna vagyok. Tehát nem csomag, hanem küldemény, levél vagy nem tom minek hívjuk...Jó, lehet még hogy megjön 2 azt most várom,de már azok is holnap egy hete, hogy feladták...:-(
Amúgy mind különböző eladótól, tehát a posta a hunyó tutira...
zejopy
IDÉZET(kismukk01 @ 2012-04-02 15:53) *
ja, de béna vagyok. Tehát nem csomag, hanem küldemény, levél vagy nem tom minek hívjuk...Jó, lehet még hogy megjön 2 azt most várom,de már azok is holnap egy hete, hogy feladták...:-(
Amúgy mind különböző eladótól, tehát a posta a hunyó tutira...

Ha te kérted a sima postázást, akkor ezt elbuktad szerintem.
Én nem küldök úgy, hogy ne maradjon papír a kezemben. Pont ezért. Mert ha ajánlott küldemény veszik el, akkor a posta kártalanít.
Ráadásul a jelenlegi helyzetben azt sem tudhatod biztosan, hgy az eladó, vagy a posta-e a hunyó.
kismukk01
IDÉZET(zejopy @ 2012-04-02 16:12) *
Ha te kérted a sima postázást, akkor ezt elbuktad szerintem.
Én nem küldök úgy, hogy ne maradjon papír a kezemben. Pont ezért. Mert ha ajánlott küldemény veszik el, akkor a posta kártalanít.
Ráadásul a jelenlegi helyzetben azt sem tudhatod biztosan, hgy az eladó, vagy a posta-e a hunyó.

aha, igen, gondoltam...Most már én sem küldök simán, csak tudod mi van? Ajánlott postázással kevésbé vásárolnak..:-/ Pláne, hogy ilyen pár száz Ft-os tételeim vannak. Ki fog kifizetni a 300-800Ftos termék után 400-800Ft postai díjat...na, mindegy, így jártam, köszi a törődést..:-) szia
zejopy
IDÉZET(kismukk01 @ 2012-04-02 16:19) *
aha, igen, gondoltam...Most már én sem küldök simán, csak tudod mi van? Ajánlott postázással kevésbé vásárolnak..:-/ Pláne, hogy ilyen pár száz Ft-os tételeim vannak. Ki fog kifizetni a 300-800Ftos termék után 400-800Ft postai díjat...na, mindegy, így jártam, köszi a törődést..:-) szia

Hát, szerintem aki felelősséggel gondolkozik, az felvállalja.
Igazán nincs mit, sajnálom.smile.gif
HaraldHardrada
IDÉZET(zejopy @ 2012-04-02 16:25) *
Hát, szerintem aki felelősséggel gondolkozik, az felvállalja.

Vagy nem. Én felelősséggel gondolkozom, és csak kivételes esetben fizetnék 400 Ft postát egy 400 Ft-ot érő termékre. Nem azt mondom, hogy soha, de elég ritkán.

kismukk01-nek pedig annyit tudnék írni, hogy ha tényleg elveszett 4 érkező levele rövid időn belül, az nagyon erősen arra utal, hogy vagy a helyi posta vagy a hozzájuk kijáró postás sáros.
zejopy
IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-04-03 12:51) *
Vagy nem. Én felelősséggel gondolkozom, és csak kivételes esetben fizetnék 400 Ft postát egy 400 Ft-ot érő termékre. Nem azt mondom, hogy soha, de elég ritkán.

Akkor viszont nálam és azoknál, akiknél a sima postázás nincs megadva lehetőségként, inkább ne vásárolj.smile.gif
HaraldHardrada
IDÉZET(zejopy @ 2012-04-03 16:25) *
Akkor viszont nálam és azoknál, akiknél a sima postázás nincs megadva lehetőségként, inkább ne vásárolj.smile.gif

A vásárlási etikettel azért tisztában vagyok.smile.gif Nem szoktam olyan termékre előzetes rákérdezés nélkül rálicitálni, amelyiknél nincs megadva a sima levél, ha én viszont úgy szeretném. Plusz ha sima levélként kérek valamit, azt mindig saját felelősségre teszem. Szóval velem az eladó nem kockáztat semmit. De ha nem kell a pénzem, akkor nem kell, ez van. Majd elfogadja más. Mellesleg edénykészleteket sem szoktam vásárolni, szóval nem kell félned tőlem. rolleyes.gif

Amúgy valahol szomorú, hogy pl. az USA-ból szó nélkül elküldenek nekem sima elsőbbségivel akár 5-10 ezer forintos cuccokat is, itt meg igen sokan egy 400 forintos terméknél is ragaszkodnak az ajánlott küldéshez. (Pedig banki átutalásnál még a Paypal chargeback-től sem kell rettegni.) Vagy ennyire paranoidok vagyunk, vagy ilyen sok közöttünk a gerinctelen csaló. Egyik lehetőség sem túl szívderítő.
zejopy
IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-04-04 02:45) *
A vásárlási etikettel azért tisztában vagyok.smile.gif Nem szoktam olyan termékre előzetes rákérdezés nélkül rálicitálni, amelyiknél nincs megadva a sima levél, ha én viszont úgy szeretném. Plusz ha sima levélként kérek valamit, azt mindig saját felelősségre teszem. Szóval velem az eladó nem kockáztat semmit. De ha nem kell a pénzem, akkor nem kell, ez van. Majd elfogadja más. Mellesleg edénykészleteket sem szoktam vásárolni, szóval nem kell félned tőlem. rolleyes.gif
Amúgy valahol szomorú, hogy pl. az USA-ból szó nélkül elküldenek nekem sima elsőbbségivel akár 5-10 ezer forintos cuccokat is, itt meg igen sokan egy 400 forintos terméknél is ragaszkodnak az ajánlott küldéshez. (Pedig banki átutalásnál még a Paypal chargeback-től sem kell rettegni.) Vagy ennyire paranoidok vagyunk, vagy ilyen sok közöttünk a gerinctelen csaló. Egyik lehetőség sem túl szívderítő.

Hát most erre mit mondhatnék? Nem kell a pénzed olyan áron, hogy akár az árnyéka is felmerüljön annak, hogy én csaltam el az árut. Mert persze pénzből élünk, de van, ami annál is fontosabb. örülök, hogy nem vásárolsz edénykészleteket, bár azt én nem is árulok.biggrin.gif
Nem sok a csaló, de az a pár éppen elég nagy rombolást csinál, aminek a becsületes emberek isszák meg a levét.... mindig, mindenhol.
VateraBenz
IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-04-04 02:45) *
...Vagy ennyire paranoidok vagyunk, vagy ilyen sok közöttünk a gerinctelen csaló. Egyik lehetőség sem túl szívderítő.

Ez a kérdés inkább a postáról szól, nem a csalókról. Talán az amerikai postán kevesebb küldemény tűnik el...
Aramir
IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-04-04 01:45) *
itt meg igen sokan egy 400 forintos terméknél is ragaszkodnak az ajánlott küldéshez.

Ezen mondjuk ne lepődj meg, a sok vevőnél csak addig tart a "küld a saját felelőségemre simán" dolog, amig megkapja, ha eltünik, akkor jön a "tuti fel sem adtad, mert idáig mindent megkaptam", és hasonló szöveg. Tisztelet a kivételnek persze. Nem egy semlegest vagy negatívot láttam már hasonló ügyben, itt nem a paypal buyer protectiontól rettegnek az eladók, hanem az ilyen tipusú vevőktől.
nyubocs
IDÉZET(Aramir @ 2012-04-04 12:53) *
Ezen mondjuk ne lepődj meg, a sok vevőnél csak addig tart a "küld a saját felelőségemre simán" dolog, amig megkapja, ha eltünik, akkor jön a "tuti fel sem adtad, mert idáig mindent megkaptam", és hasonló szöveg. Tisztelet a kivételnek persze. Nem egy semlegest vagy negatívot láttam már hasonló ügyben, itt nem a paypal buyer protectiontól rettegnek az eladók, hanem az ilyen tipusú vevőktől.

Ettől azért van egy finomabb verzió is!
Amikor azt mondja, hogy nem kapta meg, pedig de...
És van olyan átszellemülten lüke egyik-másik, hogy képes letagadni az ajánlott levelet is (LNK-s küldeményről beszélek).
Amikor finoman elküldöm a búsba, hogy pajtás tudod kivel szórakozz, akkor vagy hümmögés vagy "röhögés" a válasz!

HaraldHardrada
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-04 08:46) *
Ez a kérdés inkább a postáról szól, nem a csalókról. Talán az amerikai postán kevesebb küldemény tűnik el...

Szerintem nem a postáról szól. Lehet, hogy nagyobb az elveszett küldemények aránya itthon mint az USA-ban, de megeszem a kalapom, ha 1% fölötti az arány. Sőt, én inkább 1-2 ezreléket tippelnék ex-has. Ha viszonylag sok küldeményed elvész, akkor ott 99%, hogy a helyi kézbesítő vagy egy helyi postahivatali dolgozó a sáros.

Amúgy nemzetközi levelekről beszéltem, tehát ezek az amcsi eladók nem csak a saját postájukban bíznak meg szemlátomást, hanem a célországokéban is.

BFerko1
Szasztok fórumozók,segitséget kérnék,rendeltem 2db szemüveget,fix áron leütöttem a terméket,az enyém is lett.Már másnap megkaptam az eladótól a számlaszámot,én egyből befizettem a számlájára a teljes összeget (termék+szállitási dij). Ezek után e-mailben kommunikáltunk,megkapta a pénzt,ő pedig küldte a szemüveget(április 5.) most van április 11 és nem érkeztek meg a szemüvegek.Nem gyanusitom az eladót,rengeteg a pozitiv értékelése van,néhány negativ is.Mi ilyenkor a teendő???természetesen megvan a pénz befizetéséről a bankban kapott papirom is,de ilyenkor mit lehet csinálni?Köszi a segitséget.
zejopy
IDÉZET(BFerko1 @ 2012-04-11 16:09) *
Szasztok fórumozók,segitséget kérnék,rendeltem 2db szemüveget,fix áron leütöttem a terméket,az enyém is lett.Már másnap megkaptam az eladótól a számlaszámot,én egyből befizettem a számlájára a teljes összeget (termék+szállitási dij). Ezek után e-mailben kommunikáltunk,megkapta a pénzt,ő pedig küldte a szemüveget(április 5.) most van április 11 és nem érkeztek meg a szemüvegek.Nem gyanusitom az eladót,rengeteg a pozitiv értékelése van,néhány negativ is.Mi ilyenkor a teendő???természetesen megvan a pénz befizetéséről a bankban kapott papirom is,de ilyenkor mit lehet csinálni?Köszi a segitséget.

Ha azt mondta, hogy feladta az árut, akkor neked már nem nagyon kell bizonyítanod a befizetés tényét.
Kérd el a küldeményazonosítót tőle. Ezzel a számsorral menj be a lakóhelyed szerinti postahivatalhoz és kérdezd meg, nem ott hever-e a cucc, mert nem vitték ki. (Különben talán erről adnak felvilágosítást RAG szám nélkül is.) Ez a leggyakoribb probléma. Ha ott nincs, akkor a feladástól számított 15. napon ő indíthat tudakozványt. Számolj azzal is, hogy közben volt egy ünnepnap is. Ha csütörtökön később adta fel, akkor lehet, hogy csak pénteken vitték el, így kedden, vagy szerdán kellet volna, hogy megkapd, ez tehát annyira nem nagy csúszás.smile.gif
BFerko1
Nagyon szépen köszönöm a tippet,utánanézek a dolognak.
zejopy
IDÉZET(BFerko1 @ 2012-04-11 19:26) *
Nagyon szépen köszönöm a tippet,utánanézek a dolognak.

Ugye nem sima posta volt?
davenport
IDÉZET(prutyka @ 2012-02-29 17:19) *
hál'istennek kevés küldeményem veszett el, egy jó ideje már nem is (mióta bevezettem az LNK-t)

itt hívom mindenkinek fel a figyelmét az LNK szolgáltatásra (Levélszekrény útján Nem Kézbesíthwtő)

pár esetben mikor tudakozványt adam fel, a végeredmény: "levélszekrény útján kézbesítve"

én hiszek a vevőnek aki azt mondja nem kapta meg a cuccot, de egy ilyen esetben ha ezt hozzák ki végeredménynek, nem fizet a posta semmit. ki fog ott állni a kézbesítő mellett és egyenként nézni hogy valóban bedobja-e vagy sem a küldeményt?
szóval, én csak akkor kártalanítom a vevőt ha a posta is fizet...

bár, ha gonosz akarok lenni, feltételezhetem azt is, hogy ha bedobták postaládába, akkor csak azért írja, hogy nem kapta meg, mert reméli hogy visszafizetem a vételárat, arról meg nem tehet hogy a postás bedobta...
nekem megérne a vevő helyében +10 ft-ot...

Szóval, elveszett az ajánlott levél.
A tudakozványra azt a választ kaptam, hogy levélszekrény útján kézbesítették.
A a vevőm nagyon korrekt, valamint segítőkész volt, így lemérettem vele a postaládáját.
Láss csodát kiderült, hogy a levélszekrény nem felelt meg a jogszabályban előírt méretnek (a bedobónyílás 7 milliméterrel kisebb volt).
Fényképpel, leírással írtam egy e-mail panaszlevelet, amire tegnap megjött egy korrekt válasz.
Visszautalják a feladási díj 15X-ét, elnézést kértek, és elismerték hogy hibáztak.

Egyebekben pedig nálam is bevezetésre fog kerülni az LNK.

zejopy
Nem tudom, láttátok-e, hogy az új feladóvevény a standard csomaghoz végre a címzettnél is három sort tartalmaz.
Lehet, hogy csak nekem volt probléma, de nagyon zavart, hogy két sorba kellett beírni a három sornyi infót, különösen, ha minden hosszú volt.smile.gif
pinkshop
Sziasztok!

Segítsetek már légyszi.
Feladtam egy csomagot 04.17-én ajánlott elsőbbségiként amit a címzett állítólag a mai napig nem kapott meg nekem azt mondták a postán,hogy
benne van a gépben,hogy 18-án kézbesítve lett a címzett is bement a postájára és ott már azt mondták,hogy simán ment a csomag ezért be lett dobva
a levélszekrénybe.
Nálam a feladóvevény elküldtem a címzettnek a másolatát de még mindig a pénzét kéri vissza,hogy amiért simán adtam fel feleljek érte.
De én nem érzem magam felelősnek szerintetek mi van vagy mi legyen,hogy tovább?
Egyáltalán én még foglalkozzak ezzel?
De ezért nem szeretnék negát kapni mikor én gyorsan és ajánlottan postáztam.
Légyszi írjatok veletek volt már ilyen?
vidaeff
IDÉZET(pinkshop @ 2012-04-25 18:55) *
Sziasztok!

Segítsetek már légyszi.
Feladtam egy csomagot 04.17-én ajánlott elsőbbségiként amit a címzett állítólag a mai napig nem kapott meg nekem azt mondták a postán,hogy
benne van a gépben,hogy 18-án kézbesítve lett a címzett is bement a postájára és ott már azt mondták,hogy simán ment a csomag ezért be lett dobva
a levélszekrénybe.
Nálam a feladóvevény elküldtem a címzettnek a másolatát de még mindig a pénzét kéri vissza,hogy amiért simán adtam fel feleljek érte.

Csomag volt, vagy levél? A levelet postai szemmel nézve nem mindig kell klasszikus levélként értelmezni. Lehat az doboz is. "Ajánlva" levelet lehet feladni 2000 gr. tömegig, persze egyéb méret paramétereknek is meg kell felelnie a holminak. (Példának okáért egy horgászbotot nem lehet csak csomagként, hiába felel meg a súly határnak.) A küldemény feladóvevénye megvan Önnek? Ezen vagy egy RL...... kezdetű ragszám, tudakozáskor ez a leglényegesebb. Tehát tisztázzuk: birtokában van az a zöld papíros, mely cca. 164x120 mm-es, és leánykori nevén "könyvelt küldemények feladóvevénye" -ként hívjuk? rolleyes.gif
HaraldHardrada
IDÉZET(pinkshop @ 2012-04-25 18:55) *
Sziasztok!

Segítsetek már légyszi.
a levélszekrénybe.

Igen, mindenképp foglalkozz vele! Te állsz szerződéses kapcsolatban a postával, neked kell kérned a kártérítést a postától, nem a vevődnek.
natloz
Csomagoláshoz üres dobozokat honnét szereztek be? Azelőtt a Penny üzleteiben voltak kirakva a bejáratnál, de jó ideje nem láttam.
zejopy
IDÉZET(natloz @ 2012-05-03 10:24) *
Csomagoláshoz üres dobozokat honnét szereztek be? Azelőtt a Penny üzleteiben voltak kirakva a bejáratnál, de jó ideje nem láttam.

Én mindenhonnan. A családomtól, a munkahelyemtől, a kis boltból. Ez egy állandó feladat. Mindig ott van a fejemben, hogy kell a doboz.
Van ez a zöld program a nagy boltoknál. Nagyon hasznos, mert környezetkímélő, de sajnos nekünk nem könnyíti meg a dolgunkat. Ha jól tudom, annyi kartont vissza kell küldeniük, amennyiben jött az áru nekik.
agi228
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-04 00:46) *

Az amerikai postan a sima (First Class) is nyomkovetos. Mindig latom,amikor elhagyja a csomagom az USA teruletet,azutan "Bermuda Haromszog"......... smile.gif
Bigdept
IDÉZET(agi228 @ 2012-05-06 01:02) *
Az amerikai postan a sima (First Class) is nyomkovetos. Mindig latom,amikor elhagyja a csomagom az USA teruletet,azutan "Bermuda Haromszog"......... smile.gif

Én is kapok onnan leveleket, képeslapokat, azok simák, és nincsen ragszámuk, nem nyomon követhetők. A csomag (nem levél) az más, és az nálunk is regisztrált, nincs "sima" csomag. (Az, hogy nincs kiépített elektronikus "nyomonkövető" renszer az más dolog)
VateraBenz
IDÉZET(Bigdept @ 2012-05-06 07:27) *
...(Az, hogy nincs kiépített elektronikus "nyomonkövető" renszer az más dolog)

Persze, hogy nincs. Kőbaltával nem lehet vonalkódot leolvasni smile.gif
agi228
IDÉZET(Bigdept @ 2012-05-06 00:27) *
Én is kapok onnan leveleket, képeslapokat, azok simák, és nincsen ragszámuk, nem nyomon követhetők. A csomag (nem levél) az más, és az nálunk is regisztrált, nincs "sima" csomag. (Az, hogy nincs kiépített elektronikus "nyomonkövető" renszer az más dolog)

Sima level is kovetheto nyomon,csak ra kell ragasztani egy ingyenes zold szinu CN 22 jelzesu formot. Ha nem "flat rate" a level kategoriaja,tehat vastagsaga van,akkor kotelezo is a nemzetkozi levelere ratenni.Azt hiszem 1/2 vagy 3/4 inch a hatar,nem tudom pontosan.Akkor addig legalabb tudom kovetni,amig elhagyja az USA teruletet. Nem beszelve arrol,hogy annak egy peldanyat visszakapom,ami le van belyegezve,rajta vannak a felado es cimzett adatai egyarat. Igy legalabb a feladas tenyet igazolni tudom a turelmetlen vasarlo fele. Sot a Vatera mar torolt is semlegesemet (koszonom szepen) miutan elkuldtem ezt az igazolast smile.gif

Bigdept
IDÉZET(agi228 @ 2012-05-06 14:04) *
Sima level is kovetheto nyomon,csak ra kell ragasztani egy ingyenes zold szinu CN 22 jelzesu formot. Ha nem "flat rate" a level kategoriaja,tehat vastagsaga van,akkor kotelezo is a nemzetkozi levelere ratenni.Azt hiszem 1/2 vagy 3/4 inch a hatar,nem tudom pontosan.Akkor addig legalabb tudom kovetni,amig elhagyja az USA teruletet. Nem beszelve arrol,hogy annak egy peldanyat visszakapom,ami le van belyegezve,rajta vannak a felado es cimzett adatai egyarat. Igy legalabb a feladas tenyet igazolni tudom a turelmetlen vasarlo fele. Sot a Vatera mar torolt is semlegesemet (koszonom szepen) miutan elkuldtem ezt az igazolast smile.gif

Tavaly, (vagy tavalyelőtt?) volt ennek durvább példája, hogy a karácsonyi képeslapokra is rá kellett applikálni, amik arrafele mentek.
Mondjuk csak pár napig volt, nálam kiverte a biztosítékot, írtam a posta ÜFSZ-nek, hogy ez már túlzás szerintem, visszaírták, hogy erről a az amcsik tehetnek, az ő kérésük, ill. anélkül nem engedik be a postai küldeményt. Terrorizmus elleni harci hevükben. Mondjuk már 2 nap múlva nem kértek ilyent a postán, nem tudom, hogy amcsik enyhültek, vagy netán újraértelmezték a határozat fordítását itthon...

Azok számára, akik nincsenek képbe: A CN nyomtatványok a vámegyezmények szerint meghatározott űrlapokat fedik (AKA vámárú nyilatkozat), sok közük nincs a postai tevékenységhez, azon túl, hogy törvények írják elő a használatukat adott esetekben. Legtöbbjük kitöltéséhez különleges tanfolyamok elvégzése szükséges. Akárhogy is, nonszensz, hogy Mari nénitől ilyen kitöltését követeljék, csak mert képeslapot küld tengeren túli rokonainak. Usákiában ráadásul a terrorizmus elleni harc egyik fegyverét is látják ebben, azért kell a nagyobb terjedelmű küldeményekhez csatolni.
svejku
Egy héten belül másodszor találkoztam a Királyi posta legújabb anti-szolgáltatásával. Amelyik ajánlott levél nehezebb 20 dekánál, vagy nagyobb egy videó-kazettánál, azt nem hozzák ki. Sem a leveles postás, sem a furgonos.
Amikor megérkezik a postára, egy tanulóval, gyöngybetűkkel kitöltetik az értesítőt, és másnap (esetemben hétfőn) a postással bedobatják a cetlit a postaládámba.
Az egész úgy néz ki, mintha pénteken kihozták volna, de nem tudták volna kézbesíteni, miközben eszük ágában sem volt, se pénteken, se hétfőn. Rossz esetben így 3-4 napot is csúszhat, mire hozzájutok.
Ennyi erővel kötelezhetnék a feladót, hogy 2-3 munkanap elteltével üzenjen a címzettnek, hogy menjen be a postára. Így teljesen megspórolhatnák a kézbesítőket. blink.gif
agi228
IDÉZET(Bigdept @ 2012-05-06 07:41) *
Tavaly, (vagy tavalyelőtt?) volt ennek durvább példája, hogy a karácsonyi képeslapokra is rá kellett applikálni, amik arrafele mentek.
Mondjuk csak pár napig volt, nálam kiverte a biztosítékot, írtam a posta ÜFSZ-nek, hogy ez már túlzás szerintem, visszaírták, hogy erről a az amcsik tehetnek, az ő kérésük, ill. anélkül nem engedik be a postai küldeményt. Terrorizmus elleni harci hevükben. Mondjuk már 2 nap múlva nem kértek ilyent a postán, nem tudom, hogy amcsik enyhültek, vagy netán újraértelmezték a határozat fordítását itthon...

Azok számára, akik nincsenek képbe: A CN nyomtatványok a vámegyezmények szerint meghatározott űrlapokat fedik (AKA vámárú nyilatkozat), sok közük nincs a postai tevékenységhez, azon túl, hogy törvények írják elő a használatukat adott esetekben. Legtöbbjük kitöltéséhez különleges tanfolyamok elvégzése szükséges. Akárhogy is, nonszensz, hogy Mari nénitől ilyen kitöltését követeljék, csak mert képeslapot küld tengeren túli rokonainak. Usákiában ráadásul a terrorizmus elleni harc egyik fegyverét is látják ebben, azért kell a nagyobb terjedelmű küldeményekhez csatolni.

En 10 eve elek az USA-ban es az eladasaim maitt szerencsere szo szerint minden nap megyek a postara.de meg semmilyen terrorizmus elleni megszoritassal nem talalkoztam. Az egyetlen dolog amit utalok,az hogy az ajanlott kuldemeny eseteben minden egyes ragasztott feluletet,doboz eseteben az eleket barna ragasztoszalaggal le kell ragasztani,amit a postan lebelyegeznek.

A CN 22-re csak a cimzett es felado adatait kell rairni,es a csomag vagy level tartalmat. Datum,alairas es kesz. "Mari nenik" itt is vannak smile.gif Nekem ez arra tokeletesen megfelel,hogy a feladas tenyet igazolni tudom.
davenport
IDÉZET(svejku @ 2012-05-07 14:22) *
Egy héten belül másodszor találkoztam a Királyi posta legújabb anti-szolgáltatásával. Amelyik ajánlott levél nehezebb 20 dekánál, vagy nagyobb egy videó-kazettánál, azt nem hozzák ki. Sem a leveles postás, sem a furgonos.
Amikor megérkezik a postára, egy tanulóval, gyöngybetűkkel kitöltetik az értesítőt, és másnap (esetemben hétfőn) a postással bedobatják a cetlit a postaládámba.
Az egész úgy néz ki, mintha pénteken kihozták volna, de nem tudták volna kézbesíteni, miközben eszük ágában sem volt, se pénteken, se hétfőn. Rossz esetben így 3-4 napot is csúszhat, mire hozzájutok.
Ennyi erővel kötelezhetnék a feladót, hogy 2-3 munkanap elteltével üzenjen a címzettnek, hogy menjen be a postára. Így teljesen megspórolhatnák a kézbesítőket. blink.gif

Nem kérte a feladó a levélszekrény útján nem kézbesíthető opciót?
svejku
IDÉZET(davenport @ 2012-05-07 17:27) *
Nem kérte a feladó a levélszekrény útján nem kézbesíthető opciót?

Nem, mert fel sem merült, hogy beférne egy normál levélszekrénybe.
Régebben ezeket kihozták a csomagosok.
Bigdept
IDÉZET(svejku @ 2012-05-07 17:37) *
Nem, mert fel sem merült, hogy beférne egy normál levélszekrénybe.
Régebben ezeket kihozták a csomagosok.

Amikor egyszer postán vettem át a küldött cuccot, akkor ketten is panaszkodtak erre, ott láttam, van erre szolgáló formanyomtatvány amit ki kell tölteni, és beadni, a kézbesítő meg elesik pár jutalomponttól...
Kikisell
IDÉZET(svejku @ 2012-05-07 14:22) *

Ez még a jobbik eset, az én egyik csomagomat a lábtörlőnkre tették le!!! Még jó, hogy senkinek nem kellett, és azt hiszem, nem is volt rossz ötlet újságpapírba csomagolnia az eladónak, mert így talán nem feltételezte senki, hogy érték.
Bigdept
Elkaptam egy kódolt üzenetet!

IDÉZET
A Magyar Posta Zrt. és vatera.hu, teszvesz.hu, grando.hu, aprod.hu online piactereket (aukciós és kereskedelmi
portálokat) üzemeltetõ Allegroup.hu Kft. (továbbiakban: Allegroup) között létrejött megállapodás alapján
az Allegroup ügyfelei által feladásra kerülõ MPL Vaterafutár küldeményekre (továbbiakban: Vaterafutár
küldemények) vonatkozóan az alábbiak szerint....
[zaj]
...
[zaj]
A Vaterafutár küldemények az ügyfelek által a www.vatera.hu, www.teszvesz.hu, www.grando.hu,
www.aprod.hu honlapon keresztül elõállított, kinyomtatott címirattal kerülnek feladásra. A címirat mintáját
az 1. a) -c) sz. mellékletek tartalmazzák...
[zaj]
Az utánvételes Vaterafutár küldemények esetén a címirat nem tartalmaz utánvételi lapot, ezért a feladóknak
az Utánvételi lap levélpostai küldeményhez elnevezésû nyomtatványt kell kitölteniük és átadniuk
feladáskor...
[zaj]
Az Allegroup ügyfelei küldeményeik háznál történõ felvételére vonatkozó igényüket a vatera.hu,
teszvesz.hu, grando.hu weboldalokon keresztül az...
[zaj]
VateraBenz
IDÉZET(Bigdept @ 2012-05-14 09:43) *
Elkaptam egy kódolt üzenetet!

Ez már egy jó régi üzenet, nem?
Bigdept
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-14 10:13) *
Ez már egy jó régi üzenet, nem?

kb. múlt heti...
(A "Great Deal" előkészületei nyilván sokkal előbb kezdődtek, de a jelek szerint a start a napokban volt...)
Simongeza
Sziasztok! Segítségetek szeretném kérni. Feladtam ajánlottan egy ruhát, ami vissza is érkezett, hogy nem vették át. Írtam a vevőnek, aki még aznap válaszolt, hogy ő az utóbbi két hétben kapott több mint 10 csomagot, nem érti, mi történhetett, menjek be a postára és kiabáljam le a fejüket. Ilyenkor mi a teendő?
zejopy
IDÉZET(Simongeza @ 2012-05-16 14:02) *
Sziasztok! Segítségetek szeretném kérni. Feladtam ajánlottan egy ruhát, ami vissza is érkezett, hogy nem vették át. Írtam a vevőnek, aki még aznap válaszolt, hogy ő az utóbbi két hétben kapott több mint 10 csomagot, nem érti, mi történhetett, menjek be a postára és kiabáljam le a fejüket. Ilyenkor mi a teendő?

Valamilyen megjegyzéssel kellett, hogy visszajöjjön a levél. Ezt jó lenne tudni.
Én semmiképpen sem kiabálnék a postán.smile.gif
Simongeza
IDÉZET(zejopy @ 2012-05-16 14:07) *
Valamilyen megjegyzéssel kellett, hogy visszajöjjön a levél. Ezt jó lenne tudni.
Én semmiképpen sem kiabálnék a postán.smile.gif

Nekem sem áll szándékomban kiabálni, az itteni postások végképp nem tehetnek semmiről. Az értesítésen csak annyi van: vissza.
zejopy
IDÉZET(Simongeza @ 2012-05-16 14:14) *
Nekem sem áll szándékomban kiabálni, az itteni postások végképp nem tehetnek semmiről. Az értesítésen csak annyi van: vissza.

Ha te írtál rossz címet, akkor a saját költségeden kellene újra postázni. Ha viszont ő nem vette át, akkor szerintem őt terheli a második út is.
Simongeza
IDÉZET(zejopy @ 2012-05-16 14:23) *
Ha te írtál rossz címet, akkor a saját költségeden kellene újra postázni. Ha viszont ő nem vette át, akkor szerintem őt terheli a második út is.

Ezt is ellenőriztem, nem írtam rossz címet. Gondolom pont emiatt írta, hogy sok csomagot kapott és mindegyiket át tudta venni. Max. még annyit megér, hogy bemegyek a postára és a nyomkövetővel a számítógépen megnézik, mi történt.
zejopy
IDÉZET(Simongeza @ 2012-05-16 14:32) *
Ezt is ellenőriztem, nem írtam rossz címet. Gondolom pont emiatt írta, hogy sok csomagot kapott és mindegyiket át tudta venni. Max. még annyit megér, hogy bemegyek a postára és a nyomkövetővel a számítógépen megnézik, mi történt.

Ennyit mindenképpen tegyél meg.smile.gif
gabor967
Egy kérdésem volna. Vásároltam a vaterán egy tárgyat. Rákérdeztem a postaköltségre, mivel kiirták, hogy a 900 Ft postaköltség nem pontos. Ezt válaszolták: Futárral a legjobb. 1990 ft. Erre én átutaltam a vételár 1990 Ft-al megnövelt összegét. Erre ma közli, hogy:

"Nos annyi változás van , hogy a futár 3190 ft ért vitte a csomagot.
Megköszönném ha 1190 ft még utalnál.
Tőlem már elvitték, köszi a vásárlást."

Ha tudom, hogy ennyi a futár, azaz 3190 Ft, akkor nem kérem.

Mit tudok tenni?

(Én is szoktam eladni. Ha a postaköltség több, azt minden esetben lenyelem, mert ami postaköltséget megadok, az nálam szentirás, soha nem kérek hozzá)
Bigdept
IDÉZET(gabor967 @ 2012-05-24 15:57) *
Egy kérdésem volna. Vásároltam a vaterán egy tárgyat. Rákérdeztem a postaköltségre, mivel kiirták, hogy a 900 Ft postaköltség nem pontos. Ezt válaszolták: Futárral a legjobb. 1990 ft. Erre én átutaltam a vételár 1990 Ft-al megnövelt összegét. Erre ma közli, hogy:

"Nos annyi változás van , hogy a futár 3190 ft ért vitte a csomagot.
Megköszönném ha 1190 ft még utalnál.
Tőlem már elvitték, köszi a vásárlást."

Ha tudom, hogy ennyi a futár, azaz 3190 Ft, akkor nem kérem.

Mit tudok tenni?

(Én is szoktam eladni. Ha a postaköltség több, azt minden esetben lenyelem, mert ami postaköltséget megadok, az nálam szentirás, soha nem kérek hozzá)

Nem kell utalnod. Ekkora eltérés már nem piskóta, és nem ennyiért volt meghirdetve. Amúgy jól gondolod, jól csinálod, osztom a véleményed. Nem tudta előre, hogy mennyibe fog kerülni, miért nem járt utána? Tévedett / mulasztott, az ó sara.
Van aki tévedésből / sietségből két nullát elhagy a kikiáltási ár végéről. Máris rálicitáltak... Ő sem mondatja, hogy bocsi, de nem annyiért gondoltam...
zejopy

Ez így helyes, és a Vati szabályzata is ezt írja elő.smile.gif

IDÉZET(Bigdept @ 2012-05-24 16:15) *
Van aki tévedésből / sietségből két nullát elhagy a kikiáltási ár végéről. Máris rálicitáltak... Ő sem mondatja, hogy bocsi, de nem annyiért gondoltam...

_olel.gif air_kiss.gif
svejku
Egy kérdésem volna. Vásároltam a vaterán egy tárgyat. Rákérdeztem a postaköltségre, mivel kiirták, hogy a 900 Ft postaköltség nem pontos.
...

Nos, megnéztem ez két Golf ülés! blink.gif Elég gáz ajánlott levélként megadni a szállítást. Ez meg egy kopmplett hátsóajtó! blink.gif Szóval osztom a többiek véleményét, udvariasan írd meg neki, hogy nagyon sajnálod, megkérdezted, megadta, kifizetted, lelke/pénze rajta.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.