Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
Vatera.hu Fórum > Általános > Aukciók
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68
zejopy
IDÉZET(svejku @ 2012-06-30 17:59) *
Szerintem nem vagyok elszállva, nem te leveleztél vele, én már bármit kinézek belőle. Nem nem várom, hogy kipótolja, félreértettél. Esze ágában sincs, és ezek után én már nem is kértem. Az előre értékelést kizárólag sima posta esetére kötöttem ki, olvasható a terméklapon, nem utólag találtam ki.

Nem kell ezeket évekig bonyolítani. Az első levélváltásból kiderül, hogy ragaszkodik az agymenéséhez. Ebben az esetben az ember rögtön úgy kommunikál, hogy ne lehessen rajta fogást találni. Ebben az esetben nincs alku.
Az a baj, hogy ilyen kitételeket írtok a terméklapra (nem is tudom, hogy szabályos-e). Mert akarjátok az üzletet, annyi vér nincs a pucátokban, hogy azt mondjátok, nem postázok simán. Ennyi. Nem, ez nem kell, mert végiggondoljátok, hogy sok vevő sajnálja a 240 Ft-ot. Ezért a szállítási feltételekben megjelölöd az ajánlottat, de azért a terméklapon megmutatod a kiskaput. Ne is csodálkozz, ha ezek után problémád van. Nálam nincs ilyen kiskapu. Nagyon ritka az olyan vevő, aki megpróbálkozik a simával. Pedig van pár eladás a hátam mögött....
Szerk: Most nézem, a szállítási feltételekben is ott van ez a szöveg az előre értékelésről.... Ezzel pontosan úgy van tökön szúrva az értékelési rendszer, mint a kegyelem-semlegesekkel.

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-06-30 18:05) *
[/b]
Na ezt most nem értem. Miért baj ha nem pótolgatom ki a vevőnek a pénzt? mellow.gif Amennyiben felesleges pénzem volna, akkor van 3 unokám smile.gif

Nem baj....
suzukimaruti
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-30 18:12) *
Nem kell ezeket évekig bonyolítani. Az első levélváltásból kiderül, hogy ragaszkodik az agymenéséhez. Ebben az esetben az ember rögtön úgy kommunikál, hogy ne lehessen rajta fogást találni. Ebben az esetben nincs alku.
Az a baj, hogy ilyen kitételeket írtok a terméklapra (nem is tudom, hogy szabályos-e). Mert akarjátok az üzletet, annyi vér nincs a pucátokban, hogy azt mondjátok, nem postázok simán. Ennyi. Nem, ez nem kell, mert végiggondoljátok, hogy sok vevő sajnálja a 240 Ft-ot. Ezért a szállítási feltételekben megjelölöd az ajánlottat, de azért a terméklapon megmutatod a kiskaput. Ne is csodálkozz, ha ezek után problémád van. Nálam nincs ilyen kiskapu. Nagyon ritka az olyan vevő, aki megpróbálkozik a simával. Pedig van pár eladás a hátam mögött....
Szerk: Most nézem, a szállítási feltételekben is ott van ez a szöveg az előre értékelésről.... Ezzel pontosan úgy van tökön szúrva az értékelési rendszer, mint a kegyelem-semlegesekkel.
Nem baj....

Kis kapu nálam sincs, próbálkozás az akad, de hárítok tongue.gif
zejopy
IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-06-30 18:15) *
Kis kapu nálam sincs, próbálkozás az akad, de hárítok tongue.gif

Ha nincs kiskapud, akkor teljes joggal háríthatsz.smile.gif Szerintem.
svejku
IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-06-30 18:05) *
[/b]
Na ezt most nem értem. Miért baj ha nem pótolgatom ki a vevőnek a pénzt? mellow.gif Amennyiben felesleges pénzem volna, akkor van 3 unokám smile.gif

Egyetértek, bár nekem csak két unokám van smile.gif
Én fizessek, mert valaki nem hajlandó elfogadni a vatera szabályait? Nem vagyok köteles a szállítási infókban megadottaktól eltérő módon postázni.
suzukimaruti
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-30 18:22) *

Tudod én már nem bízok abba, hogy "add fel simán az én felelősségemre." Ez addig tart míg el nem veszik valami dry.gif Én viszont nem vagyok hajlandó kártalanítani ha simán kérte nono.gif Tehát csak ajánlott és próbálkozásnál a hárítás mellow.gif
zejopy
IDÉZET(svejku @ 2012-06-30 18:36) *
Én fizessek, mert valaki nem hajlandó elfogadni a vatera szabályait? Nem vagyok köteles a szállítási infókban megadottaktól eltérő módon postázni.

Biztos vagy abban, hogy olyan nagyon szabályos előre kérni az értékelést?

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-06-30 18:37) *
Tudod én már nem bízok abba, hogy "add fel simán az én felelősségemre." Ez addig tart míg el nem veszik valami dry.gif Én viszont nem vagyok hajlandó kártalanítani ha simán kérte nono.gif Tehát csak ajánlott és próbálkozásnál a hárítás mellow.gif

Pontosan. Ezért meg kell tudni hozni azt a döntést, hogy az ember vállalja-e, vagy sem. Mert tény, hogy ebben az esetben üzlettől esünk el. De én még olyan esetről nem hallottam, hogy a kecske se dögöljön éhen és a káposzta is megmaradjon. Vagy-vagy. Dönteni tudni kell.
suzukimaruti
IDÉZET(svejku @ 2012-06-30 18:36) *

Még hogy csak mosking.gif Elég zsebbe nyúlós a kettőt is elvinni megfagyiztatni, mivel ma már nem 50 fillér egy gombóc. dry.gif
svejku
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-30 18:22) *

Nem kiskapu, lehetőség.
Kb egy hónapja beszéltük, hogy vannak olyan (1-5-20 forintos) termékek, amiknél érthető, hogy nem kötöm ki az ajánlottat, mert úgy már nem éri meg senkinek. De köthetem feltételhez, az szabályos.
suzukimaruti
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-30 18:40) *
Biztos vagy abban, hogy olyan nagyon szabályos előre kérni az értékelést?
Pontosan. Ezért meg kell tudni hozni azt a döntést, hogy az ember vállalja-e, vagy sem. Mert tény, hogy ebben az esetben üzlettől esünk el. De én még olyan esetről nem hallottam, hogy a kecske se dögöljön éhen és a káposzta is megmaradjon. Vagy-vagy. Dönteni tudni kell.

Inkább adok el kevesebbet, de nem hagyom magam rágalmazni, hogy biztos fel sem adtam és azért figyelmeztettem előre a sima posta buktatóira. Ja és nem vagyok hajlandó a patikusok kedvéért áfást kérni fotózni és bizonygatni.
zejopy
IDÉZET(svejku @ 2012-06-30 18:46) *
Nem kiskapu, lehetőség.
Kb egy hónapja beszéltük, hogy vannak olyan (1-5-20 forintos) termékek, amiknél érthető, hogy nem kötöm ki az ajánlottat, mert úgy már nem éri meg senkinek. De köthetem feltételhez, az szabályos.

Nézd meg a másik oldalról. Simán megteheted (tudom, hogy nem teszed meg), hogy megkapod a pozitívat és nem küldöd el. Egy rendszernek úgy kell kialakulnia, hogy minél több feltételnek megfeleljen.

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-06-30 18:47) *
Inkább adok el kevesebbet, de nem hagyom magam rágalmazni, hogy biztos fel sem adtam és azért figyelmeztettem előre a sima posta buktatóira. Ja és nem vagyok hajlandó a patikusok kedvéért áfást kérni fotózni és bizonygatni.

Örülök, hogy egyetértünk.
suzukimaruti
IDÉZET(svejku @ 2012-06-30 18:46) *
Nem kiskapu, lehetőség.

Tény, hogy (1-5-20 forintos ) terméknél nem éri meg a vevőnek az ajánlott. Valóban nem tiltja a szabályzat az előre értékelés kérést.

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-30 18:51) *
Nézd meg a másik oldalról. Simán megteheted (tudom, hogy nem teszed meg), hogy megkapod a pozitívat és nem küldöd el. Egy rendszernek úgy kell kialakulnia, hogy minél több feltételnek megfeleljen.
Örülök, hogy egyetértünk.

good2.gif good2.gif
svejku
IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-06-30 18:47) *
Ja és nem vagyok hajlandó a patikusok kedvéért áfást kérni fotózni és bizonygatni.

Nem beszélve arról, hogy azzal sem tudsz bizonyítani semmit. Olyan névre adnak számát amilyenre akarod.
zejopy
IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-06-30 18:52) *
Tény, hogy (1-5-20 forintos ) terméknél nem éri meg a vevőnek az ajánlott. Valóban nem tiltja a szabályzat az előre értékelés kérést.

Ha nem éri meg, ne vegye meg. Ne azt nézd, hogy 5 Ft volt a kialakult ár. Sok esetben egy több száz, vagy akár több ezer Ft értékű árut kap ár alatt. (Múltkor a figyelmetlenségből lehagyott két nulla miatt egy 1700 Ft-os mártásos tálam ment el 305 Ft-ért). Akkor? Mennyit ér az áru? 5 Ft-ot, vagy esetleg 2314-et? Különben ha 1 Ft-ért nyerek meg egy 1 Ft értékű árut, akkor valószínű, hogy azért licitáltam rá, mert valamiért szükségem van arra. Tehát 240 Ft-ot nekem megér a biztonságos célba érkezés. A Vaterán az áru így tevődik össze: áru ára + szállítás költsége. Tehát egy 2400 Ft-os reggelizőkészlet nem 2400 Ft kiadás, hanem 3480. Ezzel számolni kell. (A szállítás költsége személyes átvétel esetén lehet buszjegy, benzinköltség, időkiesés. Igazából, ha a Tesco-ba elmegyünk, ott is így tevődik össze, csak ezt hajlamosak az emberek elfelejteni.
svejku
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-30 18:51) *

Mindig megnézem a problémát a másik oldalról is. thank_you.gif
Így van, megtehetném. De ha nem bízik meg bennem akkor kérje ajánlottan, vagy küldjön el érte valakit. Nem muszáj vásárolni.
suzukimaruti
IDÉZET(svejku @ 2012-06-30 19:00) *
Nem beszélve arról, hogy azzal sem tudsz bizonyítani semmit. Olyan névre adnak számát amilyenre akarod.

Ezt tudom. Jól emlékszem már ki is tárgyaltuk. mellow.gif
zejopy
IDÉZET(svejku @ 2012-06-30 19:09) *
Mindig megnézem a problémát a másik oldalról is. thank_you.gif
Így van, megtehetném. De ha nem bízik meg bennem akkor kérje ajánlottan, vagy küldjön el érte valakit. Nem muszáj vásárolni.

Ez szerintem nem így működik, ha azt mondjuk, hogy az értékeléseknek megvan a céljuk. Az értékelés célja, hogy segítsen a reális kép kialakításában a felhasználóval kapcsolatban. Ha a te értékeléseid egyharmada ilyen előre adott csupa ötös pozitív, akkor az minden, csak nem reális, mert az áru megérkezése előtt született. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy a valóságot tükrözi. Lehet, hogy egyébként nem adna ötöst valamelyik paraméterre, ha utólag írná meg. De akkor már persze késő, eső után köpönyeg. Mondtam lentebb és tartom is. Funkcióját tekintve semmivel sem különb értékelés ez, mint a negatív helyett adott kegyelem semleges. Kérdés, hogy a Vatera mennyiben akar abba beleszólni, hogy 240 Ft fejében egyes felhasználók gyakorlatilag lemondanak az értékelési jogukról. Mert persze a Vatera nem vesz részt a leütés utáni dolgokban, de érdeke, hogy a felhasználóinak a profilja úgy nézzen ki, ami a valóságot tükrözi. És hát ez nem is igazán a leütés után zajlik, hanem a terméklapon olvasható.
Nagyon rossz megoldásnak tartom aukciózási szempontból.
Az emberi vonatkozását tekintve pedig határozottan az a véleményem, hogy nem mered simán postázni az árudat, mert kockázatot nem mersz vállalni a nagyobb forgalom érdekében, de mégsem akarod magadtól megvonni azt a becsordogáló összeget, ami így növeli a családi költségvetést. A kockázatot teljes egészében a vevőre hárítod. Tulajdonképpen duplán. Mert az a filléreskedő vevő végigizgulja azt az időt, amíg megkapja a cuccát, és ha mégsem, akkor benyeli a veszteséget. Mi itt mindannyian kockáztatunk, döntéseket hozunk, valamit, valamiért. Te ezt ki akarod kerülni. Majd egyszer egy ilyen partnered, aki esetleg nem kapja meg a cuccot, kéri az értékelésének a módosítását.... és megkapja.
Te nem hozod meg a döntést. Tipikus esete a kecskének és a káposztának.
Sajnálom, én már csak ilyen sarkosan látom a világot. Mindenesetre, ha szabályos, hát tedd. Akkor jogod van hozzá. Bár nem túl elegáns....
svejku
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-30 19:01) *
Ha nem éri meg, ne vegye meg. Ne azt nézd, hogy 5 Ft volt a kialakult ár. Sok esetben egy több száz, vagy akár több ezer Ft értékű árut kap ár alatt.

Igen előfordul, de csak nagy ritkán, ilyenkor senki sem sajnálná az ajánlottat. De nálam nem ez a jellemző, kommersz gyűjteményes dolgok: mezei képeslap, kártyanaptár, címke, söralátét, Spar matrica, 1-től max 200 forintig. Ezeknél nagyon nem mindegy, hogy 105 vagy 345 forint jön rá.

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-30 19:30) *
Ez szerintem nem így működik, ha azt mondjuk, hogy az értékeléseknek megvan a céljuk. Az értékelés célja, hogy segítsen a reális kép kialakításában a felhasználóval kapcsolatban. Ha a te értékeléseid egyharmada ilyen előre adott csupa ötös pozitív, akkor az minden, csak nem reális, mert az áru megérkezése előtt született.
...
Bár nem túl elegáns....

Egyetlen egy darab ilyen értékelésem van.
A 4 év alatt összekalapált profilomba ne piszkítson bele senki egy elveszett 20 forintos matrica miatt.
zejopy
IDÉZET(svejku @ 2012-06-30 19:33) *
Egyetlen egy darab ilyen értékelésem van.
A 4 év alatt összekalapált profilomba ne piszkítson bele senki egy elveszett 20 forintos matrica miatt.

Igen. Most egy. Aztán ha rákapnak? Ne magadból indulj ki, hanem általánosan nézd a dolgot.
Az a 20 Ft-os matrica valakinek mindent megér, mert a gyereke ezért rágja a fülét esetleg hetek óta.
Különben, amikor simán küldtem a Spar matricákat (az előző turnusban), nem veszett el egy levelem sem. Ha viszont elveszett volna, akkor rögtön visszautaltam volna az összeget. Mert szerintem az az eladó is hibás, aki simán küld. (Tudom, ebben pl. Benzzel sem értünk egyet.)
Akkor azt mondtam, menjenek a matricák, jöjjenek az értékelések, kicsi pénz, kicsi haszon, és a kockázat is kicsi. (Mert akkoriban egy visszautalás 110 Ft lett volna. Na ezzel nem vagyok hajlandó érdemben foglalkozni.... hiszen annyit adok az Aldi mellett lévő koldusnak is, pedig arról nem én tehetek, hogy arra a sorsra jutott. Akkor hogyne kompenzálnék egy olyan esetben, amikor legalább annyira hibás vagyok, mint a vevő?)
svejku
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-30 19:48) *
Az a 20 Ft-os matrica valakinek mindent megér, mert a gyereke ezért rágja a fülét esetleg hetek óta.

Akkor kérje ajánlottan, ennyi.
Részemről a téma befejezve, olyan következtetéseket vonsz le rólam, amelyek nem igazak.
suzukimaruti
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-30 19:48) *
Igen. Most egy. Aztán ha rákapnak? Ne magadból indulj ki, hanem általánosan nézd a dolgot.
Különben, amikor simán küldtem a Spar matricákat (az előző turnusban), nem veszett el egy levelem sem. Ha viszont elveszett volna, akkor rögtön visszautaltam volna az összeget. Mert szerintem az az eladó is hibás, aki simán küld. (Tudom, ebben pl. Benzzel sem értünk egyet.)
Akkor azt mondtam, menjenek a matricák, jöjjenek az értékelések, kicsi pénz, kicsi haszon, és a kockázat is kicsi. (Mert akkoriban egy visszautalás 110 Ft lett volna. Na ezzel nem vagyok hajlandó érdemben foglalkozni.... hiszen annyit adok az Aldi mellett lévő koldusnak is, pedig arról nem én tehetek, hogy arra a sorsra jutott. Akkor hogyne kompenzálnék egy olyan esetben, amikor legalább annyira hibás vagyok, mint a vevő?)

Most nem értek veled egyet! sok 110 Ft sokra megy. Miért lenne az eladó hibás, ha a vevő simán kérte? mellow.gif
zejopy
IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-06-30 20:00) *
Most nem értek veled egyet! sok 110 Ft sokra megy. Miért lenne az eladó hibás, ha a vevő simán kérte? mellow.gif

Sok alkalommal nem veszik el. Azért legyünk hűek kicsit a realitásokhoz. Egy olyan boríték, ami láthatóan egy levelet tartalmaz, a legritkább esetben veszik el. Én pedig úgy adtam fel.
Persze, hogy nem értesz egyet, hisz még Benz sem ért egyet ezzel, szerinte sem vagyok köteles visszatéríteni. Ezt magamra nézve érzem kötelezőnek, mert ha megfordul a fejemben, hogy elveszhet a sima, akkor nekem is meg kell hoznom a kellő intézkedéseket. Mindig azé a nagyobb felelősség (az életben is), aki többet lát. Ezért van hierarchia. Nekem a suliban az a dolgom, hogy tanítsak. A főnököm sokkal több pénzért biztosítja számomra (és még 100 másik tanár számára) a lehetőséget, hogy taníthassunk. Az ő dolga és felelőssége, hogy ne úgy osszam be az óráimat, ami gazdaságtalan az iskolának. Az én védelmem érdekében is. De ez csak egy példa. Nézd csak meg az unokádat. Te fogod meg a kezét, amikor átmész vele az úton, mert neked van nagyobb rálátásod. És a felelősség is a tiéd. Ezek a dolgok az élet minden területén így működnek. Szerintem. Felelősséggel tartozunk egymásért, mert erről szól a lét. Egy kapcsolat (ebben az esetben vevő és eladó kapcsolata) úgy alakul, hogy az irányít, aki többet tud/lát. És az egyéb szempontok is. (profil, idegeskedés, kockázat anyagiak, stb.) Ha én az eladásaim tapasztalatából, vagy mert előrelátó vagyok, jobban látom egy üzlet kockázatát (mert lássuk be, egy ilyen dolog mindkét fél részére hordoz kockázatot), akkor nekem szerintem kötelességem a legmesszebbmenőkig úgy eljárni, hogy az a legjobb legyen. Ha látom a kockázatot és mégsem teszem meg a kellő óvintézkedéseket, akkor emberi tekintetben hibáztam, nemtörődöm voltam. Ezt így látom, így élek, nem tudok kibújni a bőrömből. Sosem voltam abban menő, hogy a hibáimat/felelősségemet áthárítsam, ezen nem is hiszem, hogy változtatni szeretnék.
Természetesen optimális esetben a vevő és az eladó között normális párbeszéd folyik, amikor értelmes kompromisszum születik.

IDÉZET(svejku @ 2012-06-30 19:58) *
Részemről a téma befejezve, olyan következtetéseket vonsz le rólam, amelyek nem igazak.

Mint ahogy te is levonsz rólam következtetéseket és azoknak hangot is adsz.smile.gif A tetteink alapján megítéljük egymást, ez természetes.
suzukimaruti
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-30 20:12) *
Sok alkalommal nem veszik el.
Nézd csak meg az unokádat. Te fogod meg a kezét, amikor átmész vele az úton, mert neked van nagyobb rálátásod. És a felelősség is a tiéd. Ezek a dolgok az élet minden területén így működnek.

Pontosan azért nem kártalanítottam aki 3 hónap múlva akarta a pénzt. Semmi garancia arra, hogy nem kapta meg.
Hogy az unokámat én vezetem át az úton az egy természetes dolog. Itt viszont felnőtt emberek döntenek arról, hogy vállalják a kockázatot a sima posta kéréssel. Na és Őt már ne én vezetgessem és ne érezzem magam felelősnek az Ő döntésébe. mellow.gif
zejopy
IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-06-30 20:36) *
Pontosan azért nem kártalanítottam aki 3 hónap múlva akarta a pénzt. Semmi garancia arra, hogy nem kapta meg.
Hogy az unokámat én vezetem át az úton az egy természetes dolog. Itt viszont felnőtt emberek döntenek arról, hogy vállalják a kockázatot a sima posta kéréssel. Na és Őt már ne én vezetgessem és ne érezzem magam felelősnek az Ő döntésébe. mellow.gif

Ez is egy álláspont. Feltételezi, hogy két felnőtt ember azonos tudásszinten van. Szerintem nem. Van amiben én szorulok segítségre és van amiben én tudok segíteni. Mert nem vagyunk egyformák. Valószínű, hogy sokkal jobban fuvolázom, mint te, de egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy más területen nem néznék rád tátott szájjal, mert annyira tudsz valamit, amiről nekem lövésem sincs. Én így látom és beszélgetünk egy témáról, ami akár előremutató is lehet, mert aki elolvassa, hármunk véleményét ismeri meg, és a saját habitusa alapján dönthet, hogy a három út közül melyik számára a járható, melyik rokonszenves. Nem kell egyezségre jutni, senki sem döntőbíró, szokásokról van szó.
suzukimaruti
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-30 20:54) *
Ez is egy álláspont. Feltételezi, hogy két felnőtt ember azonos tudásszinten van. Szerintem nem. Van amiben én szorulok segítségre és van amiben én tudok segíteni. Mert nem vagyunk egyformák. Valószínű, hogy sokkal jobban fuvolázom, mint te, de egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy más területen nem néznék rád tátott szájjal, mert annyira tudsz valamit, amiről nekem lövésem sincs. Én így látom és beszélgetünk egy témáról, ami akár előremutató is lehet, mert aki elolvassa, hármunk véleményét ismeri meg, és a saját habitusa alapján dönthet, hogy a három út közül melyik számára a járható, melyik rokonszenves. Nem kell egyezségre jutni, senki sem döntőbíró, szokásokról van szó.

Messzemenőkig garantálom Te fuvolázol jobban, mivel én egyáltalán nem tudok smile.gif
Én feltételezem, hogy a vevő azonos tudásszinten van a posta ügyben, ha láttam, hogy nem akkor megpróbáltam terelgetni. Nos ha ezt Ő nem fogadja el akkor én tovább nem éreztem magam felelősnek, főleg nem anyagilag.
zejopy
IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-06-30 21:02) *
Messzemenőkig garantálom Te fuvolázol jobban, mivel én egyáltalán nem tudok smile.gif
Én feltételezem, hogy a vevő azonos tudásszinten van a posta ügyben, ha láttam, hogy nem akkor megpróbáltam terelgetni. Nos ha ezt Ő nem fogadja el akkor én tovább nem éreztem magam felelősnek, főleg nem anyagilag.

Na ugye. Tehát terelgetsz. Persze, ha nem megy, akkor nem lehet erőltetni, ez tény. De sokan hagyják magukat. A vevők egy része azért hajlítható, és nem egy esetben hallottam már, hogy "jééé, erre nem is gondoltam". Persze vannak tulkok, ott az ember nem erőlködik feleslegesen, mert én sem vagyok egy Teréz anya. biggrin.gif
suzukimaruti
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-30 21:19) *
Na ugye. Tehát terelgetsz. Persze, ha nem megy, akkor nem lehet erőltetni, ez tény. De sokan hagyják magukat. A vevők egy része azért hajlítható, és nem egy esetben hallottam már, hogy "jééé, erre nem is gondoltam". Persze vannak tulkok, ott az ember nem erőlködik feleslegesen, mert én sem vagyok egy Teréz anya. biggrin.gif

Nem-e? laugh1.gif laugh1.gif
zejopy
IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-06-30 21:23) *
Nem-e? laugh1.gif laugh1.gif

De nem ám. laugh.gif
VateraBenz
IDÉZET(svejku @ 2012-06-30 14:53) *
...
Mit tegyek?

Semmit. Várja meg, amíg a vevő pótlólag átutalja az ajánlott postázás díját is.
svejku
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-06-30 22:29) *
Semmit. Várja meg, amíg a vevő pótlólag átutalja az ajánlott postázás díját is.

thank_you.gif
Rövid, tömör, mi meg itt két oldalon keresztül elmoralizáltunk... smile.gif
lau26
Mit tehetek, ha nyertem egy aukción, elutaltam a pénzt, mindent megbeszéltünk, mégsem postázta részemre a terméket? Ennek már 1 hónapja. A levelemre nem válaszol azóta. Segítsetek?
VateraBenz
IDÉZET(lau26 @ 2012-07-02 14:57) *
Mit tehetek, ha nyertem egy aukción, elutaltam a pénzt, mindent megbeszéltünk, mégsem postázta részemre a terméket? Ennek már 1 hónapja. A levelemre nem válaszol azóta. Segítsetek?

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.
lau26
Köszönöm, de olyan kevés összegről van szó... hogy nem lenne érdemes ekkora felhajtást csinálnom. De panaszt szeretnék az eladó irányába tenni.
svejku
IDÉZET(lau26 @ 2012-07-02 23:26) *
Köszönöm, de olyan kevés összegről van szó... hogy nem lenne érdemes ekkora felhajtást csinálnom. De panaszt szeretnék az eladó irányába tenni.

Megnézhetjük az aukciót? (a linket nyugodtan bemásolhatod) és akkor talán tudunk még valami tanáccsal szolgálni. Az értékeléssel is várj, ha még nem tetted meg!
zejopy
IDÉZET(lau26 @ 2012-07-02 23:26) *

Ez ennél azért kicsit bonyolultabb. Mert az ilyen eladók a normálisan aukciózó eladók hitelét is rontják, pontosan azzal a gondolattal, hogy amíg kicsi az összeg, addig az emberek bosszankodnak egy kicsit, de nem lépnek. Sok kicsi pedig sokra megy. Neki. Te meg következőben meggondolod, hogy valamit itt vegyél-e meg, hiszen egyszer már pórul jártál.
lau26
Végre felvette velem a kapcsolatot, elvileg visszautalja a pénzt. Köszönöm nektek!
zejopy
IDÉZET(lau26 @ 2012-07-04 14:37) *
Végre felvette velem a kapcsolatot, elvileg visszautalja a pénzt. Köszönöm nektek!

good2.gif
merci72
Szeretettel üdvözlök mindenkit!! Annyit szeretnék kérdezni, ha postán adom fel az összeget rózsaszínű csekken az mennyibe kerül? Aki tud kérem segítsen. Köszönöm előre is!
Bobo13
IDÉZET(merci72 @ 2012-07-23 15:43) *
Szeretettel üdvözlök mindenkit!! Annyit szeretnék kérdezni, ha postán adom fel az összeget rózsaszínű csekken az mennyibe kerül? Aki tud kérem segítsen. Köszönöm előre is!

Szia!

A postai díjszabás utalványra az alábbi:

1o ooo.- Ft-ig. 495.-Ft
3o ooo.- 86o.-
5o ooo.- 1175.-
1oo ooo.- 1585.-
200 000.- 3225.-
Minden további megkezdett 1oo ooo.-Ft után +885.-Ft.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv.

IDÉZET(Bobo13 @ 2012-07-23 16:13) *
Szia!

1o ooo.- Ft-ig. / 495.-Ft
3o ooo.- Ft-ig. / 86o.- Ft
5o ooo.- Ft-ig. / 1175.-Ft
1oo ooo.- Ft-ig. / 1585.-Ft
200 000.- Ft-ig. / 3225.-Ft

Remélem tudtam segíteni.

Üdv.

Nem tudom miért csúsztak össze a számok remélem most jó lesz, érthetőbb.
merci72
IDÉZET(Bobo13 @ 2012-07-23 16:20) *
Szia!

1o ooo.- Ft-ig. 495.-Ft
3o ooo.- 86o.-
5o ooo.- 1175.-
1oo ooo.- 1585.-
200 000.- 3225.-

Remélem tudtam segíteni.

Üdv.
Nem tudom miért csúsztak össze a számok remélem most jó lesz, érthetőbb.

Szia!4 Köszönöm szépen! nem semmi,de jó tudni!
Sargon
Üdv!

Amennyiben rendelek például egy könyvet, úgy a szállítási költséget feltételezem nekem kell állnom. (A "Szállítási költség: Van" mezőből gondolom, tehát az aukció ára ezek szerint nem tartalmazza a szállítási költséget.) Namármost valószínűleg a "címzett fizet" eljárás működik ilyenkor, de miből tudhatom, hogy mennyit kell majd fizetnem a futárnak a szállításért? (pl ahány futárcég annyi ár) Erről lenne szükségem információra, előre is köszönöm!
suzukimaruti
IDÉZET(Sargon @ 2012-07-24 14:22) *
Üdv!

Amennyiben rendelek például egy könyvet, úgy a szállítási költséget feltételezem nekem kell állnom. (A "Szállítási költség: Van" mezőből gondolom, tehát az aukció ára ezek szerint nem tartalmazza a szállítási költséget.) Namármost valószínűleg a "címzett fizet" eljárás működik ilyenkor, de miből tudhatom, hogy mennyit kell majd fizetnem a futárnak a szállításért? (pl ahány futárcég annyi ár) Erről lenne szükségem információra, előre is köszönöm!

Üdv!
Az eladó megírja majd, hogy mennyi a költség. Viszont van olyan is aki eleve feltünteti a terméklapon. A garanciális szállításnál kat oda és kiadja.
kloci17
Sziasztok!
Valaki segítsen nekem!
Olyankor mi van, ha kifizetem a terméket, és nem 1-2 ezret, és nem jön meg a csomag? Pedig elvileg feladta, de a feladóvevény amit küldött, nincs aláírva posta által. Na most egy dátumot, meg egy település nevet én is rá tudok nyomtatni 1 papírra. Mert ugye üres szelvény mindenhol van kitéve. Viszont két hét elteltével kezdek el utánanéznek a postán.
Most két hét után, hogy hajtom majd be rajta a 200 ezrem?
Segítsetek!! Kérlek!!
pistineni
IDÉZET(kloci17 @ 2012-07-27 15:08) *
Sziasztok!
Valaki segítsen nekem!
Olyankor mi van, ha kifizetem a terméket, és nem 1-2 ezret, és nem jön meg a csomag? Pedig elvileg feladta, de a feladóvevény amit küldött, nincs aláírva posta által. Na most egy dátumot, meg egy település nevet én is rá tudok nyomtatni 1 papírra. Mert ugye üres szelvény mindenhol van kitéve. Viszont két hét elteltével kezdek el utánanéznek a postán.
Segítsetek!! Kérlek!!

Szia,
A ragszám alapján tudsz te vagy az eladó érdeklődni a postán, hogy merre jár a küldemény. Ez a feladóvevény bal alsó sarkában van, 'küldeményazonosító' néven, RL... valami.
Csak zárójelben mondom, én még nem láttam olyat, hogy a szelvényt aláírták volna... bélyegezni szokták, legalábbis nálunk.
kloci17
IDÉZET(pistineni @ 2012-07-27 15:36) *
Szia,
A ragszám alapján tudsz te vagy az eladó érdeklődni a postán, hogy merre jár a küldemény. Ez a feladóvevény bal alsó sarkában van, 'küldeményazonosító' néven, RL... valami.
Csak zárójelben mondom, én még nem láttam olyat, hogy a szelvényt aláírták volna... bélyegezni szokták, legalábbis nálunk.

Szia!
Nálunk mindig aláírják. Viszont rag szám után utánanézettem, fel lett adva majd 1 hete, de onnan még az elosztóba sem érkezett meg. Ennyit mondtak. Még jó hogy a többi ajánlott elsőbbségi levelem 1 nap alatt itt van.
Köszi a választ.
pistineni
IDÉZET(kloci17 @ 2012-07-27 16:26) *
Szia!
Nálunk mindig aláírják. Viszont rag szám után utánanézettem, fel lett adva majd 1 hete, de onnan még az elosztóba sem érkezett meg. Ennyit mondtak. Még jó hogy a többi ajánlott elsőbbségi levelem 1 nap alatt itt van.
Köszi a választ.

Nincs mit, sajnálom, hogy nem tudtam segíteni. A jó hír, hogy ezek szerint biztosan feladták smile.gif Biztosítás volt rajta? Mert ha nem, akkor csak a feladási díj (1+15)-szörösét fizetik ki, ha elveszett - esetedben ez nem lenne szerencsés... unsure.gif
De alapvetően simán lehet, hogy csak bolyong egy kicsit, mielőtt megkapod. Reménykedjünk, hogy ez a helyzet smile.gif
kisgep01
IDÉZET(kloci17 @ 2012-07-27 16:26) *
Szia!
Köszi a választ.

Szia! Nekem nem egy csomagom járt már így a postán! Feladtam,de nem jutott el az elosztóba,majd 18 nap után visszajött,hogy nem lehetett kézbesíteni??!! Amikor az 5. csomagom is így járt akkor váltottam! Csak MPL-l küldök alkatrészt igaz,hogy drágább de mindig megvan a csomag,mert itthonról letudom követni az utját!! Igaz,hogy az MPL is a postához tartozik,de ez már "maszek" üzletág és jobban figyelnek a dolgokra!!!!
98tomcsa

Bár a kérdésed szempontjából mindegy is, de érdekes, hogy én nem látok nálad ilyen értékű vásárlást.
suzukimaruti
Sziasztok!
Valaki segítsen nekem!
Segítsetek!! Kérlek!!

Szia!
A többiek mindent leírtak! 200 000 Ft-s terméket csak úgy ajánlottan kértél? Ezzel az a gond, hogy amennyiben nem kerül elő a csomagod, akkor a posta csak a feladási díj + annak 15x amit fizet kártérítésnek.
Ami nem tetszett, hogy alapból gyanúsítottad az eladót, mert csak bélyegzett a feladóvevény. Nálunk is csak bélyegzett amit a gép csinál.
Bízzunk benne, hogy még előkerülhet a csomagod.
nyubocs
IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-07-27 18:25) *
200 000 Ft-s terméket csak úgy ajánlottan kértél?

Amúgy tényleg érdekes lenne látni, hogy mi az, mert ezzel a felhasználónévvel tényleg nem találni ilyen értékű vásárlást. blink.gif
svejku
IDÉZET(nyubocs @ 2012-07-27 22:30) *
Amúgy tényleg érdekes lenne látni, hogy mi az, mert ezzel a felhasználónévvel tényleg nem találni ilyen értékű vásárlást. blink.gif

Jah, én is kerestem nála, tényleg jó lenne látni, de asszem' nem fogjuk... blink.gif
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.