Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
Vatera.hu Fórum > Általános > Aukciók
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68
zejopy
IDÉZET(makosmark @ 2009-09-26 15:23) *
Jó drágább ,de azért szerintem nincs olyan hülye senki ,hogy megadja a címet ,nem veszi át ,mert akkor látogatás lesz a vége... rolleyes.gif

Mert gondolod, hogy pár száz, vagy 1-2 ezer forint miatt majd látogatni fogok? Mondjuk Szegedre???
Ne viccelj. Az emberek többsége nem ököllel rendezi le a dolgokat. Megpróbálja megelőzni a bajt.
makosmark
kamu címet adna ,akkor... ja beszoptam...

párszáz, pár ezer forint miatt én sem problémázok ,de azért ...
hytech
IDÉZET(makosmark @ 2009-09-26 14:49) *
Üdv!

Valaki(k) válaszolna ,hogy sokan miért utálják a postai utánvétet?

Dehogy utáljuk!

A legjobb.
Imádjuk érted? imádjuk!!!! laugh.gif laugh.gif
Raindrop
IDÉZET(makosmark @ 2009-09-26 15:58) *
kamu címet adna ,akkor... ja beszoptam...

párszáz, pár ezer forint miatt én sem problémázok ,de azért ...

Próbáljuk ki. Vásárolj, elküldöm neked utánvéttel, te ott a postásnak kifizeted a sok ezer ft-ot + a sokkal drágább postaköltséget, beviszed a csomagod a lakásba, kibontod, és találsz benne 2 db féltéglát a mittudomén mi helyett. Én megkapom a pénzem hiánytalanul, te pedig be nem bizonyítod soha az életben, hogy téglát kaptál. Nekem van papírom arról, hogy feladtam és te átvetted. Mehetsz a sóhivatalba panaszra. Hát ez így ennyi. wink.gif
Az utánvét senkinek se jó.
zpepe26
IDÉZET(Raindrop @ 2009-09-27 00:06) *
Próbáljuk ki. Vásárolj, elküldöm neked utánvéttel, te ott a postásnak kifizeted a sok ezer ft-ot + a sokkal drágább postaköltséget, beviszed a csomagod a lakásba, kibontod, és találsz benne 2 db féltéglát a mittudomén mi helyett. Én megkapom a pénzem hiánytalanul, te pedig be nem bizonyítod soha az életben, hogy téglát kaptál. Nekem van papírom arról, hogy feladtam és te átvetted. Mehetsz a sóhivatalba panaszra. Hát ez így ennyi. wink.gif
Az utánvét senkinek se jó.

Ez a lehetőség az előre utalásnál is fenn áll, nem csak az utánvétnél, mert kifizeted előre a cuccot, és utána küldök Neked két féltéglát (vagy egy egészet), és ugyanúgy van papírom, hogy átvetted. De ettől függetlenül nem utánvétezek semmilyen irányba.
soma21
IDÉZET(Grobar @ 2009-09-25 19:43) *
Semmilyen csomagolási költséget nem adhatsz meg, semmilyen aukciónál.

Én úgy tudom a valós szállítási költségben beletartozik a posta által megkövetelt,biztonságos szállításhoz szükséges csomagoló,burkoló anyag is.
Nem valós szállítási költség,ha a csomagolásért mint munka folyamatért számolsz fel költséget,vagy a szállításért mire eljutsz a postáig stb...
Ezt itt a fórumon olvastam,nem jól tudom?
Grobar
IDÉZET(soma21 @ 2009-09-28 09:45) *
Én úgy tudom a valós szállítási költségben beletartozik a posta által megkövetelt,biztonságos szállításhoz szükséges csomagoló,burkoló anyag is.
Nem valós szállítási költség,ha a csomagolásért mint munka folyamatért számolsz fel költséget,vagy a szállításért mire eljutsz a postáig stb...
Ezt itt a fórumon olvastam,nem jól tudom?

Nem jól tudod. Kizárólag a postaköltséget adhatod meg, semmilyen egyéb költséget nem. (bélelt boríték, doboz, csomagolóanyag....stb) Nagyon sok aukciót töröltek már amiatt, hogy egyéb költséget adtak meg a terméklapon.
soma21
IDÉZET(Grobar @ 2009-09-28 09:50) *
Nem jól tudod. Kizárólag a postaköltséget adhatod meg, semmilyen egyéb költséget nem. (bélelt boríték, doboz, csomagolóanyag....stb) Nagyon sok aukciót töröltek már amiatt, hogy egyéb költséget adtak meg a terméklapon.

Hát ennek most már nagyon utána kell nézni!!!!
A vatera pontosabban is fogalmazhatna,mi minek számít!

A fórumon belül ez olvasható:
A postaköltség,ill.a valós szállítási költség a postai szállítással a következő:Az érvényes postai szállítási díjak és a postai szabályzatban ehhez megkövetelt burkolóanyag beszerzési költsége.Ez lehet:kis-,közép-,és nagyméretü levélboríték,buborékos boríték,postai és egyéb dobozok,ill. a biztonságos szállításhoz egyéb speciális dobozok,pl.a minőségi borokhoz való postai borszállító doboz.
NEM valós postaköltség:a csomagolás végrehajtásának díja,
zejopy
IDÉZET(soma21 @ 2009-09-28 10:12) *
Hát ennek most már nagyon utána kell nézni!!!!
A vatera pontosabban is fogalmazhatna,mi minek számít!

A fórumon belül ez olvasható:
A postaköltség,ill.a valós szállítási költség a postai szállítással a következő:Az érvényes postai szállítási díjak és a postai szabályzatban ehhez megkövetelt burkolóanyag beszerzési költsége.Ez lehet:kis-,közép-,és nagyméretü levélboríték,buborékos boríték,postai és egyéb dobozok,ill. a biztonságos szállításhoz egyéb speciális dobozok,pl.a minőségi borokhoz való postai borszállító doboz.
NEM valós postaköltség:a csomagolás végrehajtásának díja,

Azért azt ne felejtsd el, hogy a fórum nem a Vatera szabályzata. Valószínű, hogy ez egy régebbi válasz lehetett, most valóban folyamatosan törlik azokat az aukciókat, ahol bármi fel van külön tüntetve.
Ez nagyon kényelmetlen, főleg az 1Ft-os aukcióknál, ahol nem tudod beépíteni az árba a csomagolást. Viszont bizonyos szempontból érthető a Vatera részéről is, mert nagyon sok visszaélés volt vele, kimondottan jutalék kijátszás célzatával. Na meg a FD kikerülésére.
Biztos, hogy nem tökéletes sem a megfogalmazás, sem maga a szabály, de a gyakorlat azt mutatja, hogy semmit nem szabad felszámolni.
Mott12
IDÉZET(zejopy @ 2009-09-28 10:37) *
Azért azt ne felejtsd el, hogy a fórum nem a Vatera szabályzata. Valószínű, hogy ez egy régebbi válasz lehetett, most valóban folyamatosan törlik azokat az aukciókat, ahol bármi fel van külön tüntetve.
Ez nagyon kényelmetlen, főleg az 1Ft-os aukcióknál, ahol nem tudod beépíteni az árba a csomagolást. Viszont bizonyos szempontból érthető a Vatera részéről is, mert nagyon sok visszaélés volt vele, kimondottan jutalék kijátszás célzatával. Na meg a FD kikerülésére.
Biztos, hogy nem tökéletes sem a megfogalmazás, sem maga a szabály, de a gyakorlat azt mutatja, hogy semmit nem szabad felszámolni.

Ha jól emlékszem az admin írta, hogy fel lehet tüntetni, de csak opcionális tételként. pl 42Ft/ km ha nagyobb dolgot viszel házhoz vagy van valami extra csomagolásod.
zejopy
IDÉZET(Mott12 @ 2009-09-28 18:21) *
Ha jól emlékszem az admin írta, hogy fel lehet tüntetni, de csak opcionális tételként. pl 42Ft/ km ha nagyobb dolgot viszel házhoz vagy van valami extra csomagolásod.

Igen. Ez az egy eset volt lehetőségként feltüntetve. A házhoz szállítás.
dawe232
Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok :6db DVD elküldéséhez milyenfajta borítékot vagy egyéb megoldást válasszak? Sedítségeteket előre is köszönöm!
Aramir
IDÉZET(dawe232 @ 2009-09-28 19:52) *
Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok :6db DVD elküldéséhez milyenfajta borítékot vagy egyéb megoldást válasszak? Sedítségeteket előre is köszönöm!

Inkább kartondobozt, nagyobb boltok környékén találsz szerintem, én legalábbis sokhelyen látom, hogy kirakják az üres dobozokat elszállításra, onnan lehet guberálni, esetleg a boltban kérni, vagy piacok/vásárok után is tele van üres dobozokkal a környék, jellemzően ahhol cipőket árultak.
2 Kg-ig kisebb dobozban is lehet postázni, nem kötelező a boríték, csak max 90 centi legyen a doboz három kiterjedése (szélesség-magasság-hosszúság), illetve a leghosszabb oldal max 60 centi lehet.
zejopy
IDÉZET(Aramir @ 2009-09-28 20:09) *
............................. csak max 90 centi legyen a doboz három kiterjedése (szélesség-magasság-hosszúság), illetve a leghosszabb oldal max 60 centi lehet.

Aramir! Ezzel engem mindig lenyűgözöl! laugh.gif
lyza21
Sziasztok szerintetetk ha megnyertem két darab női ujságot, nem magazint tehát elég könnyűek lehetnek súlyra és összesen a kettőt együtt két forintért nyertem kb. mennyi lehet simán a feladása?? Mert előszőr 500-at akart velem utaltatni az illető miután közöltem vele hogy simán szeretném mondta hogy 300-....
zpepe26
IDÉZET(lyza21 @ 2009-10-01 15:36) *
Sziasztok szerintetetk ha megnyertem két darab női ujságot, nem magazint tehát elég könnyűek lehetnek súlyra és összesen a kettőt együtt két forintért nyertem kb. mennyi lehet simán a feladása?? Mert előszőr 500-at akart velem utaltatni az illető miután közöltem vele hogy simán szeretném mondta hogy 300-....

Gyanítom, hogy 250 grammba nem fér bele, akkor viszont 500 grammig 295 a postaköltség. Szerintem teljesen elfogadható.
miahamm
Sziasztok! A mai napon történt velem: éppen a postára igyekeztem levelet/csomagot feladni. Eddig mindig a postaládánkba bedobott szórólapokba csomagoltam a termékeimet egyrészt (szerintem) jobban véd, ha több réteg csomagolópapírba csomagolod a terméket, mintha sima levélbe, másrészt pedig takarékossági szempontokból. A mai napig semmi gond nem volt a postások részéről az efféle csomagok miatt, ma viszont bejelentették, hogy több ilyet nem fognak átvenni. Megnéztem a postai szabályzatot, nem írják, hogy ne lehetne borítékon kívül mást is felhasználni csomagoló eszközként. Kérlek segítsetek, hogy most én vagyok a hülye és csak boríték a helyes vagy váltsak postát, mert elvileg használható lenne a szórólap is? Előre is köszönöm a válaszokat. Üdvözlettel: miahamm
hytech
IDÉZET(miahamm @ 2009-10-02 12:17) *
Sziasztok! A mai napon történt velem: éppen a postára igyekeztem levelet/csomagot feladni. Eddig mindig a postaládánkba bedobott szórólapokba csomagoltam a termékeimet egyrészt (szerintem) jobban véd, ha több réteg csomagolópapírba csomagolod a terméket, mintha sima levélbe, másrészt pedig takarékossági szempontokból. A mai napig semmi gond nem volt a postások részéről az efféle csomagok miatt, ma viszont bejelentették, hogy több ilyet nem fognak átvenni. Megnéztem a postai szabályzatot, nem írják, hogy ne lehetne borítékon kívül mást is felhasználni csomagoló eszközként. Kérlek segítsetek, hogy most én vagyok a hülye és csak boríték a helyes vagy váltsak postát, mert elvileg használható lenne a szórólap is? Előre is köszönöm a válaszokat. Üdvözlettel: miahamm

Miért ne lenne használható?
Mi a fxxz köze van a kxxxxg postásnak ahhoz,hogy mibe csomagolok?

Legközelebb zsírpapírba csomagold be és ha ugat akkor fexeld meg!
terika23
IDÉZET(miahamm @ 2009-10-02 11:17) *

Ez abszolút bunkóság. Talán kérd el a panaszkönyvet és írd le, hogy nem akarják átvenni. Illetve lehet ott reklamálni is. Nincs megszabva sehol sem, hogy mit merre meg hogyan csomagolhatsz. hagyjuk már. Bunkóznak Veled csak. Én is így szoktam csomagolni, bár én ha módom van rá akkor egy egyszínű valamivel még beborítom. DE ettől függetlenül úgy csomagolsz, ahogy akarsz. Biztos csak az bántja őket, hogy takarékoskodsz...minő meglepő emberi rosszindulat.
nagyzee
IDÉZET(terika23 @ 2009-10-03 20:12) *
Nincs megszabva sehol sem, hogy mit merre meg hogyan csomagolhatsz.

De meg van szabva. A Posta honlapjáról letölthető Üzletszabályzat tartalmazza, ezen kívül létezik egy ajánlás a posta részéről, ami szintén letölthető:
http://posta.hu//kepek/upload/2009-03/Hely...admz%c3%a9s.pdf Ez utóbbi persze csak tájékoztató. Ebben az áll, hogy :

"A jó csomagolóanyag
· Erős és rugalmas
· Tiszta és világos színű
· A címoldal olvashatóságát és a postai kezelést nem zavarja "

Egy színes reklámanyag tehát ennek nem felel meg. Így azt gondolom, hogy a küldeményt fel kell venniük, de nem kell csodálkozni, ha csak 1 hét alatt ér a címzetthez. A határidőben az benne van, és a kézbesítő postás is nyilván a végére hagyja azokat a küldeményeket, amelyeknél a címzett nehezen olvasható, sőt esetenként gigászi feladat a betűtengerből kivadászni a nevet smile.gif

Aramir
IDÉZET(nagyzee @ 2009-10-04 17:20) *
címzett nehezen olvasható, sőt esetenként gigászi feladat a betűtengerből kivadászni a nevet smile.gif

Rá kell ragasztani egy írólapot, és azon felcímezni, ha nem így adta fel a leveleket, akkor nemcsodálom, hogy szóltak neki.
sydney34
IDÉZET(Aramir @ 2009-10-04 20:23) *
Rá kell ragasztani egy írólapot, és azon felcímezni, ha nem így adta fel a leveleket, akkor nemcsodálom, hogy szóltak neki.

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne , hogy mint eladó én sohasem számolok fel csomagolási költséget eggyetlen egy vevőmnek sem , most pedig én vásárolta egy másik eladotól aki a levelében szépen megirta hogy csomagolási és postára menési dijat szab a postaköltségre ami összesen 200ft a postaköltségen és a vásárolt árú árán kivül! Kérdem én szabályos ez? Remélem tud valaki nekem segiteni , mert igen kétségbe estem ennek elolvasása után, hogy most mit csináljak? Várom keves válaszotokat! üdv.
zejopy
IDÉZET(sydney34 @ 2009-10-05 09:30) *
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne , hogy mint eladó én sohasem számolok fel csomagolási költséget eggyetlen egy vevőmnek sem , most pedig én vásárolta egy másik eladotól aki a levelében szépen megirta hogy csomagolási és postára menési dijat szab a postaköltségre ami összesen 200ft a postaköltségen és a vásárolt árú árán kivül! Kérdem én szabályos ez? Remélem tud valaki nekem segiteni , mert igen kétségbe estem ennek elolvasása után, hogy most mit csináljak? Várom keves válaszotokat! üdv.

Nem szabályos, sőt teljesen szabálytalan. Jelentsd a Vaterának, adjál neki negatívat, és a levelezést mentsd el. Ha visszanegatívol, akkor töröltetheted.
Ez az én véleményem, de hallgass meg mást is.
Mott12
IDÉZET(sydney34 @ 2009-10-05 09:30) *
Sziasztok!

Szabálytalan!!! Már itt egy bezárt topicban folyt az eszmecsere, hogy csomagolási díjat ha az eladó feltünteti a hirdetésben felszámolhat-e. De azt sem számolhat fel. Építse bele az árba... Csomagolás díj még talán ésszerű lett volna, de az is tilos. A postáramenési díj az meg már egyenesen felháborító. Akkor miért nem hirdeti meg a terméket csak személyes átvétellel. Szerintem ne negatívozz egyből, (bár az is egy megoldás ha bevéded magad) hanem hívd fel figyelmét a szabálysértésre. Várd meg hogy reagál rá ezután pedig mehet a negatív ha kedvezőtlen választ kapsz. Szerintem...
zejopy
IDÉZET(Mott12 @ 2009-10-05 11:00) *
Szerintem ne negatívozz egyből, (bár az is egy megoldás ha bevéded magad) hanem hívd fel figyelmét a szabálysértésre. Várd meg hogy reagál rá ezután pedig mehet a negatív ha kedvezőtlen választ kapsz. Szerintem...

Aztán még vevővel eljátssza ugyanezt, és lesz, aki szó nélkül kifizeti.
Az ilyen ember nem idevaló. Hesssssss....................
Mott12
IDÉZET(zejopy @ 2009-10-05 11:05) *
Aztán még vevővel eljátssza ugyanezt, és lesz, aki szó nélkül kifizeti.
Az ilyen ember nem idevaló. Hesssssss....................

Ez mondjuk igaz, de hogy tisztább képet kapjunk egy nicknévre mondjuk kíváncsi lennék, mert lehet hogy kezdő, rutintalan és csak ez az első "nyelvbotlása". Lehet hogy az én hibám, de nem akarok mindenkiben "kisördögöt" látni rögtön.
Raindrop
IDÉZET(miahamm @ 2009-10-02 12:17) *

Nekem a Nyugati nagypostán közölte a nő, hogy ha legközelebb is körbecelluxozom a papír borítékot, akkor nem veszi át. A közelemben lévő postán azért szúrtak le, mert 1,5 (!) cm-rel volt kisebb a csomag, mint az állítólagos szabvány boríték. Azt már meg se említem, hogy 3 hónapja kutyulták el az egyik csomagom, azóta várok a kártérítésre, már 4 levelet kellett hozzá visszaküldeni, de 3 hónapja nem képesek fizetni.
Annyira jó lenne egy olcsó futárcég, hogy a postát örökre el lehessen felejteni.
scaevola
IDÉZET(Raindrop @ 2009-10-05 14:14) *
Nekem a Nyugati nagypostán közölte a nő, hogy ha legközelebb is körbecelluxozom a papír borítékot, akkor nem veszi át. A közelemben lévő postán azért szúrtak le, mert 1,5 (!) cm-rel volt kisebb a csomag, mint az állítólagos szabvány boríték. Azt már meg se említem, hogy 3 hónapja kutyulták el az egyik csomagom, azóta várok a kártérítésre, már 4 levelet kellett hozzá visszaküldeni, de 3 hónapja nem képesek fizetni.
Annyira jó lenne egy olcsó futárcég, hogy a postát örökre el lehessen felejteni.

Igen, az ajánlott levélként feladott küldeménynek minimum akkorának kell lennie mint egy kis borítéknak.
Esztike106
Szia mindenki!
Az a problémám, hogy rendszeresen találkozok olyan eladókkal akik sokkal több és érdekes összeget ad meg postaköltségnek. Ugye mindenki tudja a postai díjszabást? Mégis sokan eladják a pl. 200.- felső és elkérnek 415.- postaköltséget. Az a helyzet, hogy apk. az fix és a mindenkori díjszabásban megtalálható. Engem ez nagyon irritál!!! A postán dolgozok és nem szép dolog ezt művelni.

Várom a véleményeket!
Mott12
IDÉZET(Esztike106 @ 2009-10-07 21:39) *
Szia mindenki!
Az a problémám, hogy rendszeresen találkozok olyan eladókkal akik sokkal több és érdekes összeget ad meg postaköltségnek. Ugye mindenki tudja a postai díjszabást? Mégis sokan eladják a pl. 200.- felső és elkérnek 415.- postaköltséget. Az a helyzet, hogy apk. az fix és a mindenkori díjszabásban megtalálható. Engem ez nagyon irritál!!! A postán dolgozok és nem szép dolog ezt művelni.

Várom a véleményeket!

Szia!
Valóban nem szép dolog mad.gif egy másik topicban már olvashatsz hasonló commenteket többek között az enyémet is a témáról.
Csomagolási díjat nem számolnak fel, mert szabálytalan így inkább nem is részletezik... és beírják postaköltségként vastagabban.
Meg kell előtte kérdezni, hogy mennyi lesz a posta és csak akkor licitálsz ha tetszik a válasz és ez akkor így le is lesz írva. Sajnos
többen szabadjára engedik a fantáziájukat pedig a postán ki is van függesztve a díjszabás... szép táblázatban good.gif
terika23
IDÉZET(Esztike106 @ 2009-10-07 20:39) *
Szia mindenki!

Várom a véleményeket!

Talán az ilyenek elkerülése végett lehetne a vatera oldalán (a nyitólapon valahol) a postai díjszabásokról egy link...csak vezessen a főoldalra, vagy a levél kalkulátorra vagy mittudomén, de ott lenne kerek-perec, mindenki láthatná. Szerintem.
415.-forint meg abszolút még csak nem is szabványos ár. XD

Egyébként a csomagolási költség meg: szóval ott az a tonnaszámnyi reklámújság INGYEN, ami szinte naponta jön, hát szedje már össze magát minden Kedves Eladó és,a mit lehet tekerje bele! A cellux meg mondjuk a nagy méretű, széles, NEM DRÁGA, 800.-ért lehet venni, és ha nem teker valaki körbe mindennap vele 50 dobozt vagy mit tudom én, akkor sokáig elég.
A hipermárketekben kirakott özönnyi dobozt meg sem említem, ami SZINTÉN INGYEN van.
Szerintem itt kezdődik a hozzánemértés és az, hogy minden bőrt lehúznak...
lyza21
Épp most kaptam egy felháborodó levelet hogy megkapta az átutalásom de teljesen felvolt háborodva, hogy nem fizettem ki neki a boritékot ami neki is pénzbe kerül. Mondom igen, mert nem lehet egyéb dijakat felszámolni!!! Most szépen leirtam neki a dolgokat, nehogy már ő legyen felháborodva, és mondta is gyorsan ki is vette a termékemet és becsomagolta papirba, mondom helyes. Én is igy csinálom!!!
Grobar
IDÉZET(dawe232 @ 2009-09-28 19:52) *
Sziasztok!

Doboz, levélként feltudod adni.
Csiani
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!!!
Vásároltam már a vateráról ruhákat,nem is volt semmi baj!
Most viszont egy ágyat szeretnék venni,de ha kiszámolom,
hogy tőlem milyen messzire van akkor kb.15oooft
lenne az üzemanyag és így már nem érné meg!!!
Ha valaki tudna valami megoldást azt szívesen venném!!!

Köszi:Csiani
nagyzee
IDÉZET(Csiani @ 2009-10-11 10:40) *
Sziasztok!

Nagyn egyszerű a megoldás. Ha túl messze van és nem éri meg sem elhozni, sem futárral elhozatni, akkor NE LICITÁLJ RÁ.
Vateraoroszlan
Sziasztok!
...

Kedves Csiani!

Érdemes érdeklődni futárszolgálatnál (pl. PPS Vaterafutár - http://www.vatera.hu/vaterafutar/pps) vagy tehertaxi szolgáltatóknál. Emellett próbáljon egyeztetni az eladóval is a termékes levelezésben.
zejopy
Változott a prémiumcsomag, vagy megszűnt, vagy mi....
1950 Ft lett, és ha 2 napon belül akarjuk, hogy odaérjen akkor kb. 200 Ft-ot rá kell még fizetni.
Nem pontosan írtam le, csak azért szólok, hogy aki így postáz, az számítson rá és nézzen utána. read.gif
Én ma találkoztam vele először.
marionn
IDÉZET(Mott12 @ 2009-10-05 11:00) *
Szabálytalan!!! Már itt egy bezárt topicban folyt az eszmecsere, hogy csomagolási díjat ha az eladó feltünteti a hirdetésben felszámolhat-e. De azt sem számolhat fel. Építse bele az árba... Csomagolás díj még talán ésszerű lett volna, de az is tilos. A postáramenési díj az meg már egyenesen felháborító. Akkor miért nem hirdeti meg a terméket csak személyes átvétellel. Szerintem ne negatívozz egyből, (bár az is egy megoldás ha bevéded magad) hanem hívd fel figyelmét a szabálysértésre. Várd meg hogy reagál rá ezután pedig mehet a negatív ha kedvezőtlen választ kapsz. Szerintem...

Szia! Meg tudná valaki mondani, hol találom ezt a szabályt? Nekem is ez lenne a problémám, az eladó külön díjat számol fel, és szeretnáém idézni neki a szabályzatot!
Köszi, M:
Grobar
Sziasztok!

Én tudok egyet, ne vedd meg.
Sanyabacsi69
http://img.vatera.hu/license/main.html

3/7. Nem megengedett olyan aukció indítása amelynél a meghirdetett mennyiség nem a valós értékesítésre vonatkozik (pl. a vételár egy adott mennyiségre vonatkozik, de valójában csak nagyobb mennyiségben vásárolható meg) vagy amelyben a vételárat terhelő, egyéb költség kerül feltüntetésre, illetve annak feltüntetés nélküli felszámítása sem engedett (pl. nem valós szállítási költség, a fizetendő jutalék, csomagolási költség). Az eladó a valós szállítási költségen kívül nem számolhat fel semmilyen egyéb költséget.

IDÉZET(marionn @ 2009-10-15 13:17) *
Szia! Meg tudná valaki mondani, hol találom ezt a szabályt? Nekem is ez lenne a problémám, az eladó külön díjat számol fel, és szeretnáém idézni neki a szabályzatot!
Köszi, M:
pociboy
Jómagam mindig itt számolom ki, ha levélben,

http://posta.hu/level/level_belfoldre/level_kalkulator

vagy ha csomagban:

http://posta.hu/object.7a2ad7c5-5d17-452a-...915d0b64206.ivy

adom fel a terméket.

Felsorolom, mi mennyibe kerül.
Levelemben jelzem a vásárlónak, hogy választhat az olcsóbb küldési módok közül, de akkor semmi garanciát nem tudok adni.
Eddig még mindenki a biztonságosabb módot választotta.
Joehifi
IDÉZET(zejopy @ 2009-10-14 11:59) *
Változott a prémiumcsomag, vagy megszűnt, vagy mi....
1950 Ft lett, és ha 2 napon belül akarjuk, hogy odaérjen akkor kb. 200 Ft-ot rá kell még fizetni.
Nem pontosan írtam le, csak azért szólok, hogy aki így postáz, az számítson rá és nézzen utána. read.gif
Én ma találkoztam vele először.

[size="5"][/size]

Változott a Prémium. Ha jól emlékszem Október 1 .-től.
Start és Start plusz lett belőlük,maradt az 1980Ft(50eFt-ig) és az 1690(20eFt-ig).
Csak a Törékeny-ért és az 1 napos kézbesítésért már külön díjat kell fizetni:-(
Ja és van olyan Posta ahol kitöltik helyetted ,120 Ft-ért !! :-)
zejopy
IDÉZET(Joehifi @ 2009-10-19 17:28) *
Ja és van olyan Posta ahol kitöltik helyetted ,120 Ft-ért !! :-)

Kész laugh.gif .... laugh.gif Besz..ás. laugh.gif laugh.gif 120-ért. vomit2.gif
Joehifi
IDÉZET(zejopy @ 2009-10-19 17:30) *
Kész laugh.gif .... laugh.gif Besz..ás. laugh.gif laugh.gif 120-ért. vomit2.gif

Olyan ez mint a vámon ha te akarsz személyesen vámoltatni akkor előre szól a vámos(ha rendes), hogy ad egy nyomtatványt amit" úgysem fogsz tudni kitölteni".
Majd ők,de az 2500 Ft.

zejopy
Áraim ajánlva:
30 gr-ig: 275Ft
50 gr-ig: 305Ft
100 gr-ig: 340Ft
250 gr-ig: 385Ft
500 gr-ig: 525Ft
750 gr-ig: 710Ft
2000 gr-ig: 845Ft

Sima csomag: 960Ft

Különös ez a lista, nem egészen fedi a valóságot. Ami még különösebb, hogy ismerj+ oldalon láttam, amit ellenőriz a Vatera, de akkor hogyan is? fejvakar.gif
Az illető nem külföldi.
Vateraoroszlan
IDÉZET(zejopy @ 2009-10-21 09:57) *
Áraim ajánlva:
...

Kedves zejopy!

Kérnék egy felhasználónevet.
Köszönöm!
zejopy
IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2009-10-21 10:22) *
Kedves zejopy!

Kérnék egy felhasználónevet.
Köszönöm!

Ne haragudjon Vateraoroszlán, nem tudom felnyomni. Képtelen vagyok rá.
100%-os a csaj, korrekt, ezt az egyet leszámítva. De aki elolvassa az ismerj+ oldalt, az ennek tudatában licitál nála.
Inkább arra utalt a postom, hogy az ismerj+ oldalt nem kellően ellenőrizték. Mert ha visszadobták volna, akkor ez most nem lenne így. Viszont még az is lehet, hogy az eladó annak tudatában csinálja, amit csinál, mert azt hiszi, így szabályos.
Még egyszer elnézést kérek.
Vateraoroszlan
IDÉZET(zejopy @ 2009-10-21 10:33) *
Ne haragudjon Vateraoroszlán, nem tudom felnyomni....

Nem haragszom smile.gif
Több oka is lehet, hogy ez az információ ott van. Elképzelhető, hogy korábbi ismerj+ oldalról van szó, a csomagolási költséggel kapcsolatos szabálymódosítás előttről; illetve természetesen "át is csúszhatott a szűrőn".
Az ismerj+ oldalak ellenőrzésénél alapvetően nagy figyelmet fordítunk a valós csomagolási költség feltüntetésére.

Ha találkozunk ilyen, mégis valótlan információt tartalmazó ismerj+ oldalt, azt visszaküldjük a felhasználónak módosításra.
zejopy
IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2009-10-21 10:40) *
Nem haragszom smile.gif

Köszönöm. thank_you.gif rolleyes.gif
zpepe26
IDÉZET(zejopy @ 2009-10-21 09:57) *
Különös ez a lista, nem egészen fedi a valóságot. Ami még különösebb, hogy ismerj+ oldalon láttam, amit ellenőriz a Vatera, de akkor hogyan is? fejvakar.gif
Az illető nem külföldi.

Nézd, annyira nem tér el a valóságtól, bár a szabályoknak nem felel meg. Én sem szoktam reklamálni, amikor 300 vagy 350 Ft-ot kérnek egy ajánlott levélért, és az előre bérmentesített borítékban adják fel (ami ugye 285 Ft). Viszont becsomagolja úgy a cuccot, hogy nem sérül meg amit vettem (ez az én kategóriáimban is kényes dolog).
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.