Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Etikátlan Licitálás
Vatera.hu Fórum > Kategória témák > Gyűjtemény és hobbi
78338
T.Fóromozók!

Várom észrevételeteket az alábbi esettel kapcsolatosan
Egy testvérpár regisztrált külön néven majd egyik felrakott egy árút.A testvér az aktuális licitálóra rálicitált ezzel gerjesztve az árat.Ez több terméknél is tapasztalható.Mi a véleményetek róla?Most abba a stádiumba állnak,hogy nincs tovább licit mert már olyan magas a vételiár ezért kiváncsi vagyok,hogy a testvér megveszi vagy kifogást találnak és eláll vásárlási szándékától.
78338
Az etikátlan eladótól levelet kaptam,melyben kikér mindenféle gyanusítgatást maga és rokonsága nevében.Mindenki meggyőződhet maga is ha felkeresi a 24561297 és a 24560792 sorszámú eladási tételeket ahol KOZRÁCZ az eladó és KOJASG a vásárló.Mindketten Jász-Nagykun-Szolnok megyeiek.Nagyon kiváncsi leszek mihez kezdenek a sajátmaguk által felsrófolt árral.Ha az termékről olyan visszajelzés érkezik,hogy a vevő elállt szándékától egyértelmű az etikátlanság.Megnézem az eddigi értékeléseit mert emlékezetem szerint kettő semleges minősítése van azzal,hogy a vevő elállt szándékától.
CellaTel
ebbe a topicban senki nem fog ráakadni.
de a fejemet merem rá tenni hogy semmi köze a 2 vevönek egymáshoz. egész más dolgokra licitáltak eddig. a vevö életében 2x licitált a vevö termékeire. mind 2 most van. ezenkivül mások termékeire már vagy 40másikra (amiket nem nyert meg az is) arra nem gondoltál hogy ennyire kelhet neki a kitüzök? mert ebbe naz esetben ez van.
de kérj a vaterátol a kapcsolatfelvételen kereszül ip ellenörzést és ha azonos akkor neked van igazad.
de ebben az esetben biztos nincs közük egymáshoz
78338
Az egyik személytől vásároltam egy tételt.Akkor mondta,hogy a testvérének is van egy olyan darabja és mivel az övé jó áron ment el felrakja ő is.Ezután megjelent az a ritka darab amit vásároltam.Ez egy olyan darab,hogy én még csak újságban láttam ilyet.Ezért is nem tartom valószinünek hogy akitől vásároltam és az öccsén kivül egy harmadik is elökerült volna hirtelen.Továbbá a hölgy egy nyilvános kérdésmere válaszolt ahol nem írta,hogy a rokonság közül licitált valaki,hanem azt írta,hogy nem tilthatja meg a rokonainak a licitálást.
Valóban a vaterához fordultam.Ha utánna néznek meglátják.Közben az is érdekes,hogy licitáltam egy másik darabra ahol azonnos volt a felállás.Volt az eladó és licitáltam ahol a testvér egy jóval magassabb vételárat védett le ezzel is rákényszerítsen,hogy csak a felett tudjam megvásárolni.
CellaTel
igy már érthetöbb és valoszinübb... akkor nem lehtetlen a dolog. sad.gif
78338
Teljesen mindegy mi lesz a Vatera állásfoglalása a licitálás lejártakor minden kiderül.Jelen pillanatban a tudatlan testvér olyan magas árat ért el,hogy szerintem senki nem fog licitálni rá.Annál a tételnél amit én" kényszerítettem" ki biztos, hogy nem.Akkor pedig a testvér lett a vevő.A minősítésnél ha elismerik az adás-vétel létrejöttét akkor fizetni kell a Vatera felé.Elég kellemetlen lesz mert bevétel nincs és a jutalékot viszont kéri a Vatera.Természetesen ha valós vásárlásról van szó akkor mind ez nem igaz.
Ha viszont azt irják a minősítésbe,hogy ilyen és olyan okok miatt nem jött létre az adás-vétel akkor az engem igazol.
78338
T.Cella Tel!

A Vatera kivizsgálta és az áruk licitálásából törölve lett a testvér licitje.Bár a Vatera még nem tájékoztatott erről.Sajnos vannak ilyenek,de bízok benne,hogy tanulságos lesz számukra és tisztán fognak ezután árúsítani.
CellaTel
akkor viszont sok sikert hozzá. rolleyes.gif bár szerintem ezután kétlem hogy átfogja adni az árut. huh.gif
78338
Valóban ez előfordulhat.Tulajdonképpen nem árultam zsákba macskát mert neki is megírtam az etikátlan játékot.Ő válaszába finoman mondva eltanácsolt az árujára történő licitálástól.
De legalább megpróbának tisztességesek lenni.Talán sikerül.
draglion
IDÉZET(78338 @ 2007-05-12 21:51) *
Az egyik személytől vásároltam egy tételt.Akkor mondta,hogy a testvérének is van egy olyan darabja és mivel az övé jó áron ment el felrakja ő is.Ezután megjelent az a ritka darab amit vásároltam.Ez egy olyan darab,hogy én még csak újságban láttam ilyet.Ezért is nem tartom valószinünek hogy akitől vásároltam és az öccsén kivül egy harmadik is elökerült volna hirtelen.Továbbá a hölgy egy nyilvános kérdésmere válaszolt ahol nem írta,hogy a rokonság közül licitált valaki,hanem azt írta,hogy nem tilthatja meg a rokonainak a licitálást.
Valóban a vaterához fordultam.Ha utánna néznek meglátják.Közben az is érdekes,hogy licitáltam egy másik darabra ahol azonnos volt a felállás.Volt az eladó és licitáltam ahol a testvér egy jóval magassabb vételárat védett le ezzel is rákényszerítsen,hogy csak a felett tudjam megvásárolni.

ilyen vásárlásba nem szabad belemenni ez közwl áll a csaláshoz

üdvözlettel,
draglion
draglion
IDÉZET(78338 @ 2007-05-12 17:18) *
Az etikátlan eladótól levelet kaptam,melyben kikér mindenféle gyanusítgatást maga és rokonsága nevében.Mindenki meggyőződhet maga is ha felkeresi a 24561297 és a 24560792 sorszámú eladási tételeket ahol KOZRÁCZ az eladó és KOJASG a vásárló.Mindketten Jász-Nagykun-Szolnok megyeiek.Nagyon kiváncsi leszek mihez kezdenek a sajátmaguk által felsrófolt árral.Ha az termékről olyan visszajelzés érkezik,hogy a vevő elállt szándékától egyértelmű az etikátlanság.Megnézem az eddigi értékeléseit mert emlékezetem szerint kettő semleges minősítése van azzal,hogy a vevő elállt szándékától.

kozracz nem KOZRÁCZ

úgy látszik hogy nem jól láttad a dolgokat mert azóta sem kapott több semlegeset legalábbis ez derül ki a visszajelzésekből
draglion
IDÉZET(78338 @ 2007-05-14 15:33) *
T.Cella Tel!

A Vatera kivizsgálta és az áruk licitálásából törölve lett a testvér licitje.Bár a Vatera még nem tájékoztatott erről.Sajnos vannak ilyenek,de bízok benne,hogy tanulságos lesz számukra és tisztán fognak ezután árúsítani.

no ezt csak most olvastam...akkor vissza mindent...
mi lett a vége a tranzakciónak ?
SOUTHERN
Ilyen eset előfordulhat, sőt egy ember is elég hozzá!
Csak két telefon kell, és két regisztráció, egy eladó, és egy vevő.
Nálunk a családban édesanyám, és a fiam is vaterázik, de eszünkbe sem jutott hasonló! Mindhármunknak más az érdeklődési köre, el vagyunk egymás mellett. Legfeljebb technikai kérdéseket beszélünk meg, illetve örülünk egymás üzleteinek.
Grobar
Mit keres a gyűjtemény és hobbi témáknál ez a topic????
kicsitibi
IDÉZET(Grobar @ 2007-11-08 10:39) *
Mit keres a gyűjtemény és hobbi témáknál ez a topic????

hát itt volt hely!!:-))
Grobar
IDÉZET(kicsitibi @ 2008-01-05 09:02) *
hát itt volt hely!!:-))

smile.gif OFF topic.
Zoby71
Szerintem mindenki annyiért adja, és annyiért veszi az árúcikket, amenyit neki megér.. Ha feltornásszák trükkel, az kb ugyan olyan mintha más vevő is licitálna a termékre. Ha nem kell a magasabb áron akkor nem adod meg érte, és vigye akinek megéri annyiért.. Nem értem mit lehet ezen felháborodni?? Ha az eladó a saját árújára licitált, akkor fizesse a jutalékot, és egye meg a cuccát.. Aukciókon bevett szokás beszerzési ár alatt felrakni a terméket, hogy figyelem felkeltő legyen, és ha nem adják meg a minimum hasznú árat, akkor az eladó magára licitál és megtartja a terméket.. Ezt a dolgot bármikor megnézheted a Nathional Geografic autófelújító műsoraiban..
Grobar
IDÉZET(Zoby71 @ 2008-07-27 15:12) *
Szerintem mindenki annyiért adja, és annyiért veszi az árúcikket, amenyit neki megér.. Ha feltornásszák trükkel, az kb ugyan olyan mintha más vevő is licitálna a termékre. Ha nem kell a magasabb áron akkor nem adod meg érte, és vigye akinek megéri annyiért.. Nem értem mit lehet ezen felháborodni?? Ha az eladó a saját árújára licitált, akkor fizesse a jutalékot, és egye meg a cuccát.. Aukciókon bevett szokás beszerzési ár alatt felrakni a terméket, hogy figyelem felkeltő legyen, és ha nem adják meg a minimum hasznú árat, akkor az eladó magára licitál és megtartja a terméket.. Ezt a dolgot bármikor megnézheted a Nathional Geografic autófelújító műsoraiban..

smile.gif Egy éves téma! smile.gif Mellesleg az önlicitért kizárás jár!
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.