Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Digitális Tükörreflexes Gépek és Tartozékok
Vatera.hu Fórum > Kategória témák > Fényképező, videokamera
Karcsy63
DSLR gépek és tartozékok keresésére szánt fórum -beleértve az objektíveket és minden mást is. Ez lehet állvány vagy akár egy retusáló progi is. Reményem szerint így könnyebben megtalálják egymást a fotósok (eladók és vevők).
Carlos90
Sziasztok!

Keresek Sony Cyber-shot DSC-P100 digitális fényképező géphez Magyar leírást : fizetés, utánvétellel.

homer10
Sziasztok! Most szeretnék venni egy dsrl gépet. A pentax k200dvel szemezek már egy ideje, 90% hogy ezt választom.
Lenne egy két kérdésem smile.gif 18-55mm és egy 55-300mm es obit szeretnék hozzá venni.
Valami tippetek van, tanácsotok, miért vegyem, miért ne vegyem...
Hol mennyi, gari biggrin.gif
Köszi rolleyes.gif
zlusthaus
Szia,

attól függ, mire kell. Szerintem az egy jó gép. A pentax objektívkínálata is szuper, talán jobb, mint a Nikoné. A 18-300 átfogás nagyon jó; bár döntsd el, hogy akarod-e egyáltalán cserélgetni az objektívet, vagy sem, és kell-e az a 300. Egy 18-200-zal és egy külső vakuval sokkal jobban jársz szerintem.

Ami ellene szól, az az, hogy a rázkódáscsökkentés jobban működik, ha az objektívben van (ld. nikon vr, vagy sigma os-ek).
Az szól még ellene ezen kívül, hogy van egy eladó nikon D60 + 18-55vr kitem, 3.5 hónapos, tökéletes állapotban, minden cumóval :-)
Üdv.
zl
.
IDÉZET(homer10 @ 2009-01-08 17:40) *
Sziasztok! Most szeretnék venni egy dsrl gépet. A pentax k200dvel szemezek már egy ideje, 90% hogy ezt választom.
Lenne egy két kérdésem smile.gif 18-55mm és egy 55-300mm es obit szeretnék hozzá venni.
Köszi rolleyes.gif

white.falcon
IDÉZET(homer10 @ 2009-01-08 17:40) *
Köszi rolleyes.gif

Előre kijelentem, elfogult vagyok a Pentaxot illetően, mivel én is ezzel a márkával fotózok (ist Ds).
Mennyi pénzt szánsz rá? Azért vedd meg, mert a 200d egy nagyon jó ár/érték arányú gépnek felel meg, a 20d már félprofi és nem sokkal drágább. A kitben adott 18-55 obi alapvetően jó, kezdeti ismerkedéshez kiváló. De készülj fel, ha komolyabban akarod használni, idővel le fogod cserélni (érdemes helyette pl. Sigma 17-70-et venni, ami sokkal jobb, de 2x annyiba kerül). Az 55-300 hasonló képességű, talán jobb képet csinál, mint a kit obi (helyette inkább Tamron 70-300, ami közel azonos árfekvésű). Az átfogások mindenesetre jók, a két lencsével sok mindent meg lehet csinálni. A Pentax szervizhátteréről nem tudok mondani semmit, mert immár 4. éve használom a gépet és még nem látott szervizt. Az obi-választék korlátozott, leginkább használtan lehet olcsó objektívekhez jutni. Az új obikat néha aranyárban mérik, és a nagyobb "3rdparty" objektívgyártók (Tamron, Sigma, Tokina) is meglehetősen mostohán bánnak velünk, ritkán dobnak piacra Pentax-végű obit (előbb letesztelik a Canon-, Nikon felhasználókon, mit tud az új termék, és ha sikeres, talán gyártanak Sony/Minolta, Pentax, Oly változatot is.)
A rázkódáscsökkentés csak parasztvakítás, semmire sem jó. Nem rázza le a port az érzékelőről, a kézremegést is csak kevés esetben korrigálja (olyanok véleményeire építek, akik ilyen géppel fotóznak). Szóval a hatás nem olyan drasztikus, mint az objektívbe épített korrigálás esetén.
Garancia ált. 1 év, de forgalmazótól függően 2 év is lehet.

Ellentmondok zlusthausnak! A nagy átfogású obik (18-200/300) csak erős kompromisszumokkal alkalmasak, mert a minőségük nem ér fel egy kisebb átfogásúéval és minden zoom minősége pocsék egy fix gyújtótávolságú obihoz képest. Ha ilyen nagy átfogású zoomot akarsz venni, akkor olcsóbb megoldás, ha veszel egy bridge-kamerát 10-12/18x-os átfogással.
Remélem, jól megkavartalak! smile.gif
ztarsoly
Szia,

A második ellenérv mennyire súlyos, mármint árban? (Nem találom az árverések között. Elkelt?)

Üdv,
Z

IDÉZET(zlusthaus @ 2009-01-10 12:26) *
Szia,

attól függ, mire kell. Szerintem az egy jó gép. A pentax objektívkínálata is szuper, talán jobb, mint a Nikoné. A 18-300 átfogás nagyon jó; bár döntsd el, hogy akarod-e egyáltalán cserélgetni az objektívet, vagy sem, és kell-e az a 300. Egy 18-200-zal és egy külső vakuval sokkal jobban jársz szerintem.

Ami ellene szól, az az, hogy a rázkódáscsökkentés jobban működik, ha az objektívben van (ld. nikon vr, vagy sigma os-ek).
Az szól még ellene ezen kívül, hogy van egy eladó nikon D60 + 18-55vr kitem, 3.5 hónapos, tökéletes állapotban, minden cumóval :-)
Üdv.
zl
.

fvcc
minden zoom minősége pocsék egy fix gyújtótávolságú obihoz képest.

... akkor most modjam azt, hogy profi zoom még nem volt a kezedben? Úgy néz ki!
Volt egy Pentax A 3,5/35-105 mm-es (zoom) obim. 20 év kökemény és kíméletlen használat után (szinte) új áron adtam el. A vevöjelölt elözetesen látatlanban szidta - de jó lesz az unokaöccsének tanulni címszóval mégis megvette.
Kiderült, hogy a vevő és én ugyanott tanultunk fotóművészetet (ö még a prof barátnőjét is lenyúlta, majd feleségül vette). Szóval, az obit letesztelte istentelenül, majd orvosi mikroszkóppal ellenőrizte a felvételek (negatív) minöségét.
Majd kaptam töle egy bocsánatkérő levelet - és hogy az unokaöccsnek majd mást vesz - mert kár ilyen hibátlan rajzú lencsét a kezdő gyerekek kezébe adni.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.