IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

4 Oldal V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Posta, Magyar Posta - nem Vaterafutár témák
zejopy
hozzászólás 2018-05-03 10:16
Létrehozva: #41

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(lilaliba86 @ 2018-05-03 09:24) *
Kedves Benz!

Köszönjük az infót. Ma reggel olvastam én is a hírek között. Még mielőtt elkezdenénk csoportos köpködésünket a Posta felé, szeretném felhívni minden elégedetlenkedő figyelmét, hogy szeretett cégünk gondolt az árcsökkentésre is, így már olcsóbban tudunk postázni pl. Franciaországba és Romániába (ha jól emlékszem). Köszönjük neked pósta, hogy már-már menetrendszerű emeléseid közepette gondolsz arra a temérdek emberre, akik épp ebbe a két országba szeretnének küldeni valamit. Javasolnám, hogy amikor legközelebb díjat emeltek, kompenzáció gyanánt vegyetek fel több országot erre a listára, hisz biztos vagyok benne, hogy végeláthatatlan embertömeg küldetne veletek csomagot kedvezményesebb áron pl. Szudánba, az Antarktiszra (jó jó tudom, az nem ország), vagy mondjuk Mongóliába. Talán megérné egy-egy csomagautomatát is kidobni ezekbe az országokba néhány helyre, hátha...

Komolyan mondom nem értem meg néhány cég filozófiáját. Nézzük kicsiny fatornyos falucskám példáját. Olyan kicsi, hogy a sárga busz is kétszer tankol, mire kiér hozzánk. Minden nap jön pékséges kocsi. Két cég felváltva naponta hozza a friss pékárut. Az egyik bár nagyon drága, de legalább rossz ízű, kicsi péksütiket árul, ráadásul összevissza emelgeti az árakat. A másiknál év elején 150 Ft volt egy csokis csiga (egyenárban van minden, de a csokis csigát mindenki ismeri smile.gif ). Nagy is, finom is. Már egy éve 150 Ft volt, mikor a mobilárus nagy szégyenkezve, fejét leszegve elnézést kért, mert a cége (nem ő!!) megemelte a sütik árát 160 Ft-ra. Egy éve 160 Ft az összes péksüti nála és mégis megélnek. Nincs náluk munkaerő hiány sem, tehát a fizetésekkel is rendben lehet minden. Most akkor mi van? Lehet élni, működni mohóság nélkül is?

Szép post, öröm olvasni.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-05-03 08:39
Létrehozva: #42

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(lilaliba86 @ 2018-05-03 09:24) *
Kedves Benz!

Köszönjük az infót. Ma reggel olvastam én is a hírek között. Még mielőtt elkezdenénk csoportos köpködésünket a Posta felé, szeretném felhívni minden elégedetlenkedő figyelmét, hogy szeretett cégünk gondolt az árcsökkentésre is, így már olcsóbban tudunk postázni pl. Franciaországba és Romániába (ha jól emlékszem). Köszönjük neked pósta, hogy már-már menetrendszerű emeléseid közepette gondolsz arra a temérdek emberre, akik épp ebbe a két országba szeretnének küldeni valamit. Javasolnám, hogy amikor legközelebb díjat emeltek, kompenzáció gyanánt vegyetek fel több országot erre a listára, hisz biztos vagyok benne, hogy végeláthatatlan embertömeg küldetne veletek csomagot kedvezményesebb áron pl. Szudánba, az Antarktiszra (jó jó tudom, az nem ország), vagy mondjuk Mongóliába. Talán megérné egy-egy csomagautomatát is kidobni ezekbe az országokba néhány helyre, hátha...

Komolyan mondom nem értem meg néhány cég filozófiáját. Nézzük kicsiny fatornyos falucskám példáját. Olyan kicsi, hogy a sárga busz is kétszer tankol, mire kiér hozzánk. Minden nap jön pékséges kocsi. Két cég felváltva naponta hozza a friss pékárut. Az egyik bár nagyon drága, de legalább rossz ízű, kicsi péksütiket árul, ráadásul összevissza emelgeti az árakat. A másiknál év elején 150 Ft volt egy csokis csiga (egyenárban van minden, de a csokis csigát mindenki ismeri smile.gif ). Nagy is, finom is. Már egy éve 150 Ft volt, mikor a mobilárus nagy szégyenkezve, fejét leszegve elnézést kért, mert a cége (nem ő!!) megemelte a sütik árát 160 Ft-ra. Egy éve 160 Ft az összes péksüti nála és mégis megélnek. Nincs náluk munkaerő hiány sem, tehát a fizetésekkel is rendben lehet minden. Most akkor mi van? Lehet élni, működni mohóság nélkül is?

Kedves lilaliba86!

Még egy ideig megtehetik, de előbb-utóbb remélhetően lesznek versenytársak...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2018-05-03 08:24
Létrehozva: #43

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 11:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(VateraBenz @ 2018-05-02 21:17) *
napi.hu/magyar_gazdasag/itt_a_bejelentes_dragul_a_levelfeladas_majus_kozepetol.661693.html

Kedves Benz!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-05-02 20:17
Létrehozva: #44

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

napi.hu/magyar_gazdasag/itt_a_bejelentes_dragul_a_levelfeladas_majus_kozepetol.661693.html

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Client:38213057
hozzászólás 2018-02-25 16:41
Létrehozva: #45

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-06-19 08:44
Azonosító: 2 184 073

Nem vaterás terméket szerettem volna postán maradóként feladni. 990 Ft-ot ír a díjtáblázat, de a kalkulátor már 1340 Ft-ot adott ki. Akkor hogy van ez? Mennyi végül is az ára?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-16 06:11
Létrehozva: #46

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2018-01-15 21:50) *
Kedves zejopy!

Nincs tudomásom változásról, de ettől még bármi megeshet smile.gif

Akkor egyelőre pozitívan állok a dologhoz. Köszönöm:)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-01-15 21:50
Létrehozva: #47

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2018-01-15 20:43) *
Kedves Benz!

Lehet tudni, hogy a Vaterafutár díjszabását ez érinti-e?

Kedves zejopy!

Nincs tudomásom változásról, de ettől még bármi megeshet smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-15 20:43
Létrehozva: #48

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

Lehet tudni, hogy a Vaterafutár díjszabását ez érinti-e?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-15 13:56
Létrehozva: #49

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

h ttps://www.portfolio.hu/gazdasag/kedden-arat-emel-a-posta.273515.html

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-09 20:29
Létrehozva: #50

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Szilard30 @ 2018-01-09 19:50) *
Romániából szeretnék árulni. Nálunk azok a futárszolgálók nincsenek.

Kérdésem: küldhetek a terméket a román postán keresztül? Amerikába szűk 2 hét alatt elment, tehát a sebességgel nincs baj.

Még nem vagy teljes jogú felhasználó, azt kell először megcsinálnod. Szerintem külföldtől is postázhatsz, csak a díjszabásra figyelj!
Ha közel laksz a határhoz, akkor érdemes azon is elgondolkodnod, hogy esetleg átjárj postázni. Talán érdemes lenne nyitnod egy magyar bankszámlát, mert az utalási költség lehet, hogy magasabb külföldre, mint belföldre. Ezeknek mindenképpen járj utána.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Szilard30
hozzászólás 2018-01-09 19:50
Létrehozva: #51

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2018-01-09 19:43
Azonosító: 2 587 673

Romániából szeretnék árulni. Nálunk azok a futárszolgálók nincsenek.

Kérdésem: küldhetek a terméket a román postán keresztül? Amerikába szűk 2 hét alatt elment, tehát a sebességgel nincs baj.

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-07-05 13:49
Létrehozva: #52

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 11:58
Azonosító: 2 154 654

Volt egy időszak, mikor nagy erőkkel savaztam a postát különböző okok miatt. A korrektség kedvéért a mai jó tapasztalatomat is meg kell hogy osszam veletek. Bevittem reggel egy csomagot a téti postára, ami olyan kicsi volt, hogy a címirat sem fért rá, körbe kellett volna "tekerni" vele a csomagot. (Én is gondolhattam, hogy így nem lesz jó, sejtettem is, de azért bevittem, hátha.) A postavezető (nem tudom, hogy hívják ott a górét tongue.gif ) azonnal kiszúrta, hogy ez így nem lesz jó. Mondtam neki, hogy sejtettem, nincs semmi baj, hazaviszem és átcsomagolom. Azt mondta, hogy ne menjek sehova, várjak kicsit. Elfutott egy hátsó terembe, ott kutakodott percekig, majd előhozott egy kicsivel nagyobb dobozt. Hozzámérte a címiratot, pont jó lett. Becsomagolta gondosan, körberagasztotta, majd gond nélkül átvették tőlem, miután újra megcímeztem.
Szóval ha van egy kis segítő szándék az emberekben, bármi tud működni gond nélkül. +1 jó pont a postának smile.gif

A hozzászólást -lilaliba86- szerkesztette a következő időpontban: 2017-07-05 13:49

+Quote Post
arany
hozzászólás 2017-04-12 20:37
Létrehozva: #53

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 19:57
Azonosító: 1 108

Szép estét!

Érdeklődnék, hogy a "postán maradó ajánlott küldemény" opció, nem megoldható a Vatera részéről? Emlékezetem szerint erről szavazás is volt.

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-03-24 22:51
Létrehozva: #54

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-11-17 02:46
Azonosító: 2 414 814

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-23 19:03) *
Az ÁSZF-ben máshogy van.
Különben ha problémám van a postával, én nekik szoktam írni. Nagy a fejetlenség, illene tisztába tenniük, hogy mit hogy értenek egyes szolgáltatásaik mögé.
Biztosan nem hagynám szó nélkül, ha a semmiért fizetnék. Nyilván azért kérek egy szolgáltatást, mert azt gondolom, hogy arra szükségem van.

Pár hete rákérdeztem a postán hogy ez hogyan működik. Akkor a hölgy, akart mutatni egy másik "papírt" hogy azt is/vagy azt ki kell tölteni e-értesítés esetén.
Siettem, mondtam neki köszönöm de nem beszéltük tovább a dolgot.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-23 19:03
Létrehozva: #55

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(kisnagyember @ 2017-03-23 18:55) *
E-értesítéses ajánlott levelet adtam fel, de nem értesítettek senkit. Főleg nem engem, mivel a címzett adatait adtuk meg az értesítésre.
Ennek ellenére ők sem kaptak az átvétel előtt és után sem semmilyen értesítést.
Én meg azért nem, mert nem szerepel sehol az én adatom :-)

Az e-előrejelzés jellemzőjét a posta oldaláról másoltam ide. Aszerint nem lehet, csak szerződéseseknek. De utánaolvasok!

Az ÁSZF-ben máshogy van.
Különben ha problémám van a postával, én nekik szoktam írni. Nagy a fejetlenség, illene tisztába tenniük, hogy mit hogy értenek egyes szolgáltatásaik mögé.
Biztosan nem hagynám szó nélkül, ha a semmiért fizetnék. Nyilván azért kérek egy szolgáltatást, mert azt gondolom, hogy arra szükségem van.

+Quote Post
kisnagyember
hozzászólás 2017-03-23 19:03
Létrehozva: #56

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 11:08
Azonosító: 2 542

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-23 18:42) *
Az e-értesítés a feladót értesíti az átvételről.
Az e-előrejelzésre van lehetőség ajánlott levélnél is, nem kell hozzá szerződésesnek lenni, csak nincs sok értelme. Max. annyi, hogy a posta is jelzést küld a feladás tényéről, ami hivatalosabb, mintha eladóként te írod meg.

Ha téged értesítettek, a címzettet nem, akkor a postás rossz papírt töltetett ki veled.

Posta ÁSZF. 83. oldal.

E-értesítéses ajánlott levelet adtam fel, de nem értesítettek senkit. Főleg nem engem, mivel a címzett adatait adtuk meg az értesítésre.
Ennek ellenére ők sem kaptak az átvétel előtt és után sem semmilyen értesítést.
Én meg azért nem, mert nem szerepel sehol az én adatom :-)

Az e-előrejelzés jellemzőjét a posta oldaláról másoltam ide. Aszerint nem lehet, csak szerződéseseknek. De utánaolvasok!

TITEPITE=kisnagyember

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-23 18:42
Létrehozva: #57

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(TITEPITE @ 2017-03-23 18:14) *
A posta oldalán ez szerepel:

Az előrejelzésnél ez szerepel a leírásban:
Az E-előrejelzést kizárólag elektronikus feladójegyzék használatával együtt, szerződéses ügyfeleink vehetik igénybe.
Én nem tartozom ebbe a kategóriába.

Az e-értesítés a feladót értesíti az átvételről.
Az e-előrejelzésre van lehetőség ajánlott levélnél is, nem kell hozzá szerződésesnek lenni, csak nincs sok értelme. Max. annyi, hogy a posta is jelzést küld a feladás tényéről, ami hivatalosabb, mintha eladóként te írod meg.

Ha téged értesítettek, a címzettet nem, akkor a postás rossz papírt töltetett ki veled.

Posta ÁSZF. 83. oldal.

+Quote Post
TITEPITE
hozzászólás 2017-03-23 18:14
Létrehozva: #58

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-11-10 09:13
Azonosító: 2 413 334

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-23 17:50) *
Több helyen olvastam erre vonatkozó panaszt, de minden esetben kapott a címzett értesítést, csak nem a küldemény megérkezéséről, hanem arról, hogy feladták részére a levelet. E-előrejelzés a szolgáltatás neve.

A posta oldalán ez szerepel:

E-Értesítés

Értesítjük, ha küldeménye célba ért!

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-23 17:50) *
Több helyen olvastam erre vonatkozó panaszt, de minden esetben kapott a címzett értesítést, csak nem a küldemény megérkezéséről, hanem arról, hogy feladták részére a levelet. E-előrejelzés a szolgáltatás neve.

Most végig olvastam a posta tájékoztatóját.
Eddig nekem a postai alkalmazott azt mondta, hogy a címzett adatait kell ráírni, mert kiértesítik, hogy küldeménye érkezett.

A postai leírásban meg az szerepel, hogy engem, mint feladót értesítenek, ha átveszi a levelet a címzett. Most, ha a címzett adatai vannak megadva, akkor azután, hogy átvette a levelet, még - elvileg - kap egy értesítést is erről.

A probléma az, hogy a postás rosszul tudta ezt az egészet, így én is.

Az előrejelzésnél ez szerepel a leírásban:
Az E-előrejelzést kizárólag elektronikus feladójegyzék használatával együtt, szerződéses ügyfeleink vehetik igénybe.
Én nem tartozom ebbe a kategóriába.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-23 17:50
Létrehozva: #59

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(TITEPITE @ 2017-03-23 15:34) *
Érdeklődnék, hogy másnál is fennáll-e az alábbi probléma:
Postán maradó ajánlott küldeményként E-értesítéssel (fizetős szolgáltatás) küldtem már jónéhány levelet.
Egyetlen egyszer sem értesítette a posta a címzettet.

Volt már, hogy másnál ez jól működött?

Most nem a 30 Ft-os többletkiadáson problémázom, hanem a megbízhatatlanság miatt.

+Quote Post
TITEPITE
hozzászólás 2017-03-23 15:34
Létrehozva: #60

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-11-10 09:13
Azonosító: 2 413 334

Érdeklődnék, hogy másnál is fennáll-e az alábbi probléma:
Postán maradó ajánlott küldeményként E-értesítéssel (fizetős szolgáltatás) küldtem már jónéhány levelet.
Egyetlen egyszer sem értesítette a posta a címzettet.

Volt már, hogy másnál ez jól működött?

Most nem a 30 Ft-os többletkiadáson problémázom, hanem a megbízhatatlanság miatt.

+Quote Post

4 Oldal V  < 1 2 3 4 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-01-27 11:43