IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1380 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
lacewing
hozzászólás 2020-02-02 16:46
Létrehozva: #-2439

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-25 21:13
Azonosító: 1 428 182

IDÉZET(zejopy @ 2020-02-02 16:29) *
Én a terméklapjaimon megadtam, hogy a vásárlónak egy hete van jelentkezni. Általában tartom magamat ehhez, de párszor volt olyan eset, amikor teljesen jó szándékú, vásárolni akaró vevő viselkedett (szerintem) úgy, mint akinek nem komoly a vásárlási szándéka. Aztán kiderült, hogy nagyon idős (akár 70 fölötti), vagy nagyon tájékozatlan, vagy ritkán jut nethez, még ilyen is van, vagy csak tök más a ritmusa, mint az enyém. Ilyenkor mindig elszégyelltem magamat a korábbi füstölgéseimért. unsure.gif

Alapból mindig feltüntetem:"Kérlek,csak akkor licitálj,ha a termékre valóban igényt tartasz és az anyagiakat 5 munkanapon belül rendezni tudod, ellenkező esetben negatív értékelést kapsz."

Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2020-02-02 16:29
Létrehozva: #-2438

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(lacewing @ 2020-02-02 15:56) *
Világos.Csak kicsit "kamu" szaga van.Az elmúlt évek során számtalan ilyen nullás "vásárlóm" volt.Elküldtem az utaláshoz az információt többször és hetek elteltével sem jelentkezik.
Ezt persze olyan vásárlónál is tapasztalom,aki többnyire 100%-os,többször írok neki udvarias hangnemben,látom hogy naponta bejelentkezik,de ennek ellenére sz..ik rám.
Persze bármikor közbejöhet bármi,de magamból kiindulva,ilyenkor az a természetes hogy írok egy sort,jelzem hogy most gond van,de pár nap múlva intézem az utalást,bla,bla,bla.
Félreértés ne essék,nem kenyérre kell ez a néhány ezer forint,csak bosszantó hogy hiába próbálok maximálisan viszonyulni az adás-vételhez,az illető csak az időmet rabolja.
Majd,amikor 2 hét elteltével írom a negatív értékelést,akkor elkezd hőbörögni....
Egyszerűen szánalmas egyesek viselkedése,de azért a többségre szerencsére nem ez a jellemző,tisztelet a kivételnek!

Én a terméklapjaimon megadtam, hogy a vásárlónak egy hete van jelentkezni. Általában tartom magamat ehhez, de párszor volt olyan eset, amikor teljesen jó szándékú, vásárolni akaró vevő viselkedett (szerintem) úgy, mint akinek nem komoly a vásárlási szándéka. Aztán kiderült, hogy nagyon idős (akár 70 fölötti), vagy nagyon tájékozatlan, vagy ritkán jut nethez, még ilyen is van, vagy csak tök más a ritmusa, mint az enyém. Ilyenkor mindig elszégyelltem magamat a korábbi füstölgéseimért. unsure.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
lacewing
hozzászólás 2020-02-02 15:56
Létrehozva: #-2437

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2020-02-02 15:18) *
Szia! Ha fizet, akkor mindegy szerintem. A futárhoz kell, ha azzal küldöd fizetés után a cuccot. Ebben az esetben kérd el tőle a számot, amúgy a többi lényegtelen. smile.gif
A lényeg, hogy fizessen.

Világos.Csak kicsit "kamu" szaga van.Az elmúlt évek során számtalan ilyen nullás "vásárlóm" volt.Elküldtem az utaláshoz az információt többször és hetek elteltével sem jelentkezik.
Ezt persze olyan vásárlónál is tapasztalom,aki többnyire 100%-os,többször írok neki udvarias hangnemben,látom hogy naponta bejelentkezik,de ennek ellenére sz..ik rám.
Persze bármikor közbejöhet bármi,de magamból kiindulva,ilyenkor az a természetes hogy írok egy sort,jelzem hogy most gond van,de pár nap múlva intézem az utalást,bla,bla,bla.
Félreértés ne essék,nem kenyérre kell ez a néhány ezer forint,csak bosszantó hogy hiába próbálok maximálisan viszonyulni az adás-vételhez,az illető csak az időmet rabolja.
Majd,amikor 2 hét elteltével írom a negatív értékelést,akkor elkezd hőbörögni....
Egyszerűen szánalmas egyesek viselkedése,de azért a többségre szerencsére nem ez a jellemző,tisztelet a kivételnek!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2020-02-02 15:18
Létrehozva: #-2436

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lacewing @ 2020-02-02 13:32) *
Üdv mindenkinek!

Létezik az,hogy valaki 2012-ben regisztrál és az elmúlt 8 évben nincs egyetlen vásárlása/eladása?
Egyik aukciómat most nyerte meg egy ilyen felhasználó,aki ellenőrzött,viszont az adatlapja szerint az elérhetőségeinél nincs telefonszám (csak mail cím).
Ez hogyan lehetséges?

Szia! Ha fizet, akkor mindegy szerintem. A futárhoz kell, ha azzal küldöd fizetés után a cuccot. Ebben az esetben kérd el tőle a számot, amúgy a többi lényegtelen. smile.gif
A lényeg, hogy fizessen.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lacewing
hozzászólás 2020-02-02 13:32
Létrehozva: #-2435

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv mindenkinek!

Létezik az,hogy valaki 2012-ben regisztrál és az elmúlt 8 évben nincs egyetlen vásárlása/eladása?
Egyik aukciómat most nyerte meg egy ilyen felhasználó,aki ellenőrzött,viszont az adatlapja szerint az elérhetőségeinél nincs telefonszám (csak mail cím).
Ez hogyan lehetséges?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2020-01-19 12:29
Létrehozva: #-2434

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2020-01-19 12:12) *
Amúgy egyetértek de tegnap kerestem egy számomra elég fontos dolgot és a saját kategóriájában majdnem minden volt ami nem odatartozott. ...

Régen rendszeresen áttették a kategóriások a rossz helyen lévő aukciókat, volt olyan is, hogy nem értettem egyet velük (határeseteknél) és visszapakoltam az eredetibe. Az utóbbi években nem kaptam kategória áthelyezéses levelet. Nem is hiányoltam, hiszen a mostani profilom egyértelműbb ebből a szempontból, de lehet, hogy már nincs is ez egyáltalán.

IDÉZET(Razel58 @ 2020-01-19 12:12) *
Valamikor az első oldal volt ahol kerestem vásárolni kívánt dolgokat de most már a legutolsó lett. Persze ez legyen az én gondom. smile.gif

Ez sajnos nem csak a te gondod, mert amit leírtál, igazából már gyakorlat, és sajnos nem csak a tiéd. Én nagyon hűséges típus vagyok, és mindig rákeresek egy adott dologra a Vaterán is, de az utóbbi időben sajnos nem tudok itt vásárolni. Vannak eladók, akik már elmentek innen, és nagyon sok dolog olcsóbb máshol. Most vettem kenyérsütőt és nem itt. A szerelékeket itt vettem pár éve, de az eladók nyitottak webáruházat és innen lecuccoltak. Szóval kicsit hullámvölgyben van a Vatera, így látom és a forgalomból is így érzem. Tavaly volt egy vitám valakivel, aki piszokul ért ezekhez a dolgokhoz (e-kereskedelem). Szerinte itt a vége, mert nem növekszik. Én pedig nem tudtam még csak megértetni sem vele, hogy én hogy látom (meggyőzni nem szerettem volna, de jó lett volna, ha megérti, mire gondolok). Mert szerintem nincs olyan, hogy valami dinamikusan fejlődik, fejlődik és fejlődik. Szerintem vannak hullámvölgyek. Kell hogy legyen, ugyanúgy, mint a természetben is. Szóval te csak nézegess itt újra, én is próbálkozom, és reménykedem, hátha kiegyenesednek a dolgok.smile.gif
Mi még az az internetes generáció vagyunk, akik a kereskedelmet itt tanultuk és persze ismerünk más értékeket is a profiton kívül.
Kicsit szétoffoltuk a topikot, bár az eleje a szabálytalanságból indult.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2020-01-19 12:12
Létrehozva: #-2433

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 13:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(zejopy @ 2020-01-19 11:34) *
Valami zavar támadt a szerkesztésben, de azért rájöttem, mit írsz. smile.gif
A szabályokkal úgy vagyok, hogy én betartom (legjobb tudásom szerint) az élet minden területén. ...de igyekszem nem nehezíteni az életemet. mosking.gif

<div>Akkor bennem van a hiba. smile.gif Azért örülök, hogy sikerült megfejteni. mosking.gif </div><div>
</div><div>Amúgy egyetértek de tegnap kerestem egy számomra elég fontos dolgot és a saját kategóriájában majdnem minden volt ami nem odatartozott. Nem is kerestem tovább. Valamikor az első oldal volt ahol kerestem vásárolni kívánt dolgokat de most már a legutolsó lett. Persze ez legyen az én gondom. smile.gif
</div>

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2020-01-19 11:34
Létrehozva: #-2432

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2020-01-19 10:47) *
... is az vette meg akivel már gondja volt. Talán most sikeres lesz. Valamikor nekem is volt mindkét típus is így ismerem őket és nem véletlenül céloztam a szabályra. smile.gif

Valami zavar támadt a szerkesztésben, de azért rájöttem, mit írsz. smile.gif
A szabályokkal úgy vagyok, hogy én betartom (legjobb tudásom szerint) az élet minden területén. Régebben igényeltem - az igazságosság elvén -, hogy más is betartsa. Ma már nem foglalkozom vele. Nem mondom, néha kissé felpaprikásodom egy szabálytalanságon, de csak aktuálisan és ha engem is érint, de többnyire elfogadom azt (nagyon sok munka volt ám, kérek egy hatalmas tapsvihart biggrin.gif), hogy amire nincs ráhatásom, azzal nem foglalkozom. A Vaterán is sokat látok - most leginkább a kövek eredetisége az, ami néha orrfüstölést vált ki belőlem -, de igyekszem nem nehezíteni az életemet. mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2020-01-19 10:47
Létrehozva: #-2431

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

[quote name='zejopy' date='2020-01-19 09:53' post='1879803']
Igen, eltűntek az aukciók. smile.gif Amikor kérdezett, két aukciója futott. Most megnéztem a keresőben és az egyik 16.-án, a másik ma járt le, és mindkettő eladással végződött. Gondolkodtam is, hogy ez jobb üzlet, mint az éks is az vette meg akivel már gondja volt. Talán most sikeres lesz. Valamikor nekem is volt mindkét típus is így ismerem őket és nem véletlenül céloztam a szabályra. smile.gif
loztam a szabályra. smile.gif
</div><div>Az árakra nem mondok semmit mert már olyan zavar van bennem, hogy semmit nem értek. biggrin.gif
</div>

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2020-01-19 09:53
Létrehozva: #-2430

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2020-01-19 09:20) *
Akkor valamit nem jól nézünk. Nálam egy hirdetése sincs. Igaz negatívot se látok. smile.gif

Igen, eltűntek az aukciók.smile.gif Amikor kérdezett, két aukciója futott. Most megnéztem a keresőben és az egyik 16.-án, a másik ma járt le, és mindkettő eladással végződött. Gondolkodtam is, hogy ez jobb üzlet, mint az ékszer.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2020-01-19 09:20
Létrehozva: #-2429

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2020-01-19 09:15) *
Szerintem ezek szabályos hirdetések. De persze nem vagyok szakértő. Viszont a negatívját törölték. smile.gif Ezért is gondolom, hogy szabályosak, mert ilyenkor kiderül, ha szabálytalanság van egy árukészletben. Mindkét futó aukciója eladással végződött.

Akkor valamit nem jól nézünk. Nálam egy hirdetése sincs. Igaz negatívot se látok. smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2020-01-19 09:15
Létrehozva: #-2428

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2020-01-18 23:05) *
<div>Azért ezt a figyelmedbe ajánlom. https://img-ssl.vatera.hu/license/vatera_ma...lt;div>Főleg a "Tiltott tárgyak" részt. smile.gif
</div>

Szerintem ezek szabályos hirdetések. De persze nem vagyok szakértő. Viszont a negatívját törölték.smile.gif Ezért is gondolom, hogy szabályosak, mert ilyenkor kiderül, ha szabálytalanság van egy árukészletben. Mindkét futó aukciója eladással végződött.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2020-01-18 23:05
Létrehozva: #-2427

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bandicoll @ 2020-01-18 07:37) *
Köszönöm a segítséget, és a részletes választ!

<div>Azért ezt a figyelmedbe ajánlom. https://img-ssl.vatera.hu/license/vatera_ma...lt;div>Főleg a "Tiltott tárgyak" részt. smile.gif
</div>

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2020-01-18 07:46
Létrehozva: #-2426

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bandicoll @ 2020-01-18 07:37) *

Szívesen.smile.gif Majd írd meg, hogy törölték-e!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bandicoll
hozzászólás 2020-01-18 07:37
Létrehozva: #-2425

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2020-01-17 22:12
Azonosító: 2 658 733

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2020-01-18 07:27
Létrehozva: #-2424

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bandicoll @ 2020-01-17 22:31) *
Sziasztok!

Kicsit elvesztem itt, nagyon kezdő kérés-kérdés.
Meghirdetett termékem egy órán belül leütötte emberünk.
Leütés után azonnal további képeket kért email-ben. Jeleztem hogy nem így kéne, vásárlás előtt szívesen válaszolok,
de elküldtem a képeket.
Nem tetszett neki, visszalépett a vásárlástól.
Negatívot adtam, mert úgy érzem rabolta az időm, erre ő is negatívat adott, azt állítja szándékosan becsaptam.
Mivel nincs sok eladásom, az értékelésem emiatt igen rossz lett.
Tudok ezen változtatni, vagy egyszerűen törődjek bele?

Szia!
A levelezést küldd be a biztonsag@vatera.com-ra. Kapsz vissza ticket számot. Írj az Üsz-nak, a levélben hivatkozz a ticket számra. Fogják kérni a levelezésről a képernyőfotót, azt is tudod mindjárt csatolni: https://www.vatera.hu/help/contact.php
Nem automatikus a törlés, mindig egyedi elbírálás alapján megy. Remélem sikerrel jársz, mert ilyen kevés eladásnál elégg csúnyán rombolja a százalékos arányodat. Amúgy szerintem helyesen jártál el.

Eléggé, lemaradt az é betű, de valamiért már szerkeszteni sem enged.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bandicoll
hozzászólás 2020-01-17 22:31
Létrehozva: #-2423

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2020-01-17 22:12
Azonosító: 2 658 733

Sziasztok!

Kicsit elvesztem itt, nagyon kezdő kérés-kérdés.
Meghirdetett termékem egy órán belül leütötte emberünk.
Leütés után azonnal további képeket kért email-ben. Jeleztem hogy nem így kéne, vásárlás előtt szívesen válaszolok,
de elküldtem a képeket.
Nem tetszett neki, visszalépett a vásárlástól.
Negatívot adtam, mert úgy érzem rabolta az időm, erre ő is negatívat adott, azt állítja szándékosan becsaptam.
Mivel nincs sok eladásom, az értékelésem emiatt igen rossz lett.
Tudok ezen változtatni, vagy egyszerűen törődjek bele?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-12-18 11:50
Létrehozva: #-2422

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lacewing @ 2019-12-18 10:25) *
Melyik ez a Vaterás cím pontosan?

biztonsag@vatera.com
vagy
biztonsag@vatera.hu
Ahogy kedved tartja. Én az elsőt használom, mert amikor én kezdtem, még az volt.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lacewing
hozzászólás 2019-12-18 10:25
Létrehozva: #-2421

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2019-12-03 07:31) *
Javaslom a megfelelő helyre:
https://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1266302
Megkért, hogy engedjem be, mert nem volt elég az értékelések aránya. Megtettem. A vásárlás után azonnal írtam neki, se pénzt, se választ nem kaptam. Már ment az ismétlő levél neki és a Vaterának. Csodákat szokott tenni, ha meglátják címzettként a saját nevük mellett a Vateráét is. mosking.gif

Melyik ez a Vaterás cím pontosan?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-12-03 17:07
Létrehozva: #-2420

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2019-12-03 07:31) *
....Csodákat szokott tenni, ha meglátják címzettként a saját nevük mellett a Vateráét is. mosking.gif

És igen, máris válaszolt.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1380 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
19 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (19 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-02-17 12:29