IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

777 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
VateraBenz
hozzászólás 2021-07-18 21:25
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Lalico @ 2021-07-18 20:23) *
Ma olyan történt ami eddig még nem fordult elö. A Vatera letiltotta az ügyfelemet ha jól számolom 24 órára. Mivel nulla tapasztalattal rendelkező egyénről van szó, értetlenül állok az eset előtt. Nem tudom, hogy felhívták e a figyelmét arra, hogy csak komoly szabályok betartásával vásárolhat, egy biztos, hogy a letiltás nem hozza meg a kedvét, hogy a Vaterán vásároljon. mad.gif

Az érdeklődőnek a jelek szerint eddig sem volt kedve a Vaterán vásárolni, miután megpróbálta a terméket leütés nélkül megvenni. A Vaterán kívüli kapcsolatfelvétel tilalmára természetesen több helyen is felhívjuk a figyelmet. A felhasználót egyébként nem "tiltottuk le", mindössze az üzenőrendszert nem használhatja egy napig. A licitálásnak vagy fix áras vásárlásnak ez idő alatt sincs akadálya.
A korlátozást csak ilyen súlyos szabálytalanságok esetén alkalmazzuk és annak a célja az, hogy a szabálytalan üzenetet ne lehessen azonnal megismételni. Így van idő átgondolni és megérteni a problémát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
Lalico
hozzászólás 2021-07-18 20:23
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2021-02-23 18:42
Azonosító: 2 667 286

Ma olyan történt ami eddig még nem fordult elö. A Vatera letiltotta az ügyfelemet ha jól számolom 24 órára. Mivel nulla tapasztalattal rendelkező egyénről van szó, értetlenül állok az eset előtt. Nem tudom, hogy felhívták e a figyelmét arra, hogy csak komoly szabályok betartásával vásárolhat, egy biztos, hogy a letiltás nem hozza meg a kedvét, hogy a Vaterán vásároljon. mad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-06-27 19:57
Létrehozva: #3

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(eranesz @ 2021-06-26 19:20) *
Mi újság a Vaterán? Megéri itt eladni? Többen panaszkodtak akik régen vaterás ismerőseim voltak, hogy valamiért nem úgy működik mint korábban. Nekem is a közelmúltban volt rossz tapasztalatom. Volna itthon egy néhány cucc, olvasom hogy ingyenes a feltöltés. Egy próbát talán megér...?

Megér egy próbát? Neked kell eldöntened. A Vatera hullámzik, mint minden, recept nincs.

Sok az eszkimó, kevés a fóka. De ez mindenhol így van.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
eranesz
hozzászólás 2021-06-26 20:20
Létrehozva: #4

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-19 08:58
Azonosító: 1 415 886

Mi újság a Vaterán? Megéri itt eladni? Többen panaszkodtak akik régen vaterás ismerőseim voltak, hogy valamiért nem úgy működik mint korábban. Nekem is a közelmúltban volt rossz tapasztalatom. Volna itthon egy néhány cucc, olvasom hogy ingyenes a feltöltés. Egy próbát talán megér...?

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2021-04-16 23:28
Létrehozva: #5

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-24 19:48
Azonosító: 1 021 207

IDÉZET(pompea @ 2021-04-16 04:10) *
Nézd meg: Eladó termék, jobb oldal, további opciók-nál: üzenet a nyertes licitálónak (régen volt licites termékem).

Szia! Köszi, megvan!
Rossz helyen kerestem, a meghirdetett termékek listáján lévő további opciók funkciónál. Szerintem kicsit kacifántos így, de a lényeg, hogy megvan. smile.gif

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2021-04-16 05:10
Létrehozva: #6

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-01 15:44
Azonosító: 2 424 955

IDÉZET(BlackFish83 @ 2021-04-15 11:35) *
Sziasztok!

Egy fontos kérdés merült fel részemről. Van egy jelenleg is futó hirdetésem (aukcióm), konkrétan az alábbi:
https://www.vatera.hu/msi-szamitogep-core-i...3032189048.html

Namost az a gond merült fel, hogy a benne írt Samsung SSD hát ciki, de cserére kényszerül egy Crucial márkájúra.
Igaz még nem érte el a licit azt a határt, hogy a nyertes licit része legyen (aukció leírásában benne van miről beszélek), de lehet, hogy aki megfigyeli, az emiatt (is) figyeli.

Hogyan tudok utólag egy figyelmeztető felhívást beleírni, hogy egy másik márkájúra kell számítani annak, akinél a nyertes licit része lenne? Így, hogy van rajta érvényes licit, már nincs lehetőség szerkeszteni, pedig rémlik, hogy volt ilyen lehetőség, hogy utólagos megjegyzés írása.
Tudom, kicsit így bonyolult első olvasásra, de a terméklapot olvasva tiszta lesz.

Nézd meg: Eladó termék, jobb oldal, további opciók-nál: üzenet a nyertes licitálónak (régen volt licites termékem).

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2021-04-15 12:35
Létrehozva: #7

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-24 19:48
Azonosító: 1 021 207

Sziasztok!

Egy fontos kérdés merült fel részemről. Van egy jelenleg is futó hirdetésem (aukcióm), konkrétan az alábbi:
https://www.vatera.hu/msi-szamitogep-core-i...3032189048.html

Namost az a gond merült fel, hogy a benne írt Samsung SSD hát ciki, de cserére kényszerül egy Crucial márkájúra.
Igaz még nem érte el a licit azt a határt, hogy a nyertes licit része legyen (aukció leírásában benne van miről beszélek), de lehet, hogy aki megfigyeli, az emiatt (is) figyeli.

Hogyan tudok utólag egy figyelmeztető felhívást beleírni, hogy egy másik márkájúra kell számítani annak, akinél a nyertes licit része lenne? Így, hogy van rajta érvényes licit, már nincs lehetőség szerkeszteni, pedig rémlik, hogy volt ilyen lehetőség, hogy utólagos megjegyzés írása.
Tudom, kicsit így bonyolult első olvasásra, de a terméklapot olvasva tiszta lesz.

+Quote Post
ExGabex
hozzászólás 2021-03-17 07:00
Létrehozva: #8

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-27 16:23
Azonosító: 680 705

IDÉZET(VateraBenz @ 2021-03-16 20:46) *
Tisztelt ExGabex!

Szerintem helyesen járt el. Ha elfogadta volna a 2500-as ajánlatot úgy, hogy a licit tényleges állása ennél alacsonyabb, az Vaterán kívüli megállapodás lett volna.
Vagy fordítva nézve a kérdést, ön köteles lett volna a kialakult áron átadni a terméket (ami a licitlépcső miatt 2500Ft-nál lányegesen alacsonyabb volt).
Sokan azt nem értik, hogy hiába licitálnak egy megbeszélt magas összeggel, attól még nem feltétlenül ugrik fel egyből arra a licit.

Köszönöm, több választ is kaptam mint szerettem volna.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2021-03-16 21:46
Létrehozva: #9

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(ExGabex @ 2021-03-16 20:23) *
Sziasztok! Ismét felmerült egy-két kérdés.

1. Folyamatban lévő aukciónál ahol már többen is licitáltak, de az utolsó licitáló nagyobb árat ajánlott és kérte hogy zárjam az aukciót az ő javára ... ezt én megtehetem? megnéztem, de a rendszer nem engedett módosítani. (.. valójában nem tettem, kértem hogy a fix árra nyomjon vagy várja meg az aukció végét, mert mások is licitáltak már. Erre kérte a licittörlését... töröltem.
2. Jól jártam el, helyesen döntöttem.

Előre is köszönöm a válaszokat..

Tisztelt ExGabex!

Szerintem helyesen járt el. Ha elfogadta volna a 2500-as ajánlatot úgy, hogy a licit tényleges állása ennél alacsonyabb, az Vaterán kívüli megállapodás lett volna.
Vagy fordítva nézve a kérdést, ön köteles lett volna a kialakult áron átadni a terméket (ami a licitlépcső miatt 2500Ft-nál lányegesen alacsonyabb volt).
Sokan azt nem értik, hogy hiába licitálnak egy megbeszélt magas összeggel, attól még nem feltétlenül ugrik fel egyből arra a licit.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ExGabex
hozzászólás 2021-03-16 21:23
Létrehozva: #10

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok! Ismét felmerült egy-két kérdés.

1. Folyamatban lévő aukciónál ahol már többen is licitáltak, de az utolsó licitáló nagyobb árat ajánlott és kérte hogy zárjam az aukciót az ő javára ... ezt én megtehetem? megnéztem, de a rendszer nem engedett módosítani. (.. valójában nem tettem, kértem hogy a fix árra nyomjon vagy várja meg az aukció végét, mert mások is licitáltak már. Erre kérte a licittörlését... töröltem.
2. Jól jártam el, helyesen döntöttem.

Előre is köszönöm a válaszokat..

A hozzászólást -ExGabex- szerkesztette a következő időpontban: 2021-03-16 21:25

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2021-02-21 19:59
Létrehozva: #11

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(damir01 @ 2021-02-20 20:52) *
Üdvözletem!

Felvetődött bennem egy kérdés. Tudom, hogy most megfizettem a tanulópénzt, mert erre előzetesen nem gondoltam.
Eladtam egy blu-rayt (Eladásom), s Ausztriába kellett postázni.
Ajánlott elsőbbségivel ment, kérdezte az eladó végül mennyit utaljon euróban végösszeg gyanánt (bankszámlára). Mondtam neki, hogy van Paypalom, hogyha gondolja s úgy könnyebb neki, azon keresztül utalja el a pontos összeget, ha ott tud Ft-ban fizetni (illetve be van állítva HUF nála).
Mivel ritkán használok Paypalt, kb. kétévente egyszer, így látom beérkezett a kért összeg Ft-ban a vevőtől, de mindjárt le is vont a Paypal 517Ft-ot DÍJ gyanánt.

A következő kérdések merültek fel bennem:
1) Ha legközelebb eladok valamit, s Paypallal fizet a vevő, akkor ki fizeti ezen DÍJat (nyilván, tőlem, aki kapta a pénzt, vonják le)?
Én kell, hogy benyeljem ezt vagy ráterhelhetem a vevőre (engedem, hogy fizessen nekem Paypallal), de szólok neki előre, hogy ide figyelj, tőlem a beérkező összeg után levon majd a Paypal X százalékot, s az még plusz költség neked?

2) Ebből kiindulva, ha beírom a hirdetésimbe, hogy fizethet Paypallal a vevő, akkor azt jelezhetem a leírásban, hogy a tényleges végösszeg több lehet, mert a Paypal költségeit is neki kell állnia?

Köszönöm az észrevételeket!

Tisztelt damir01!

A vevő feltehetően a PayPal pénzküldés opcióját használta, ilyen esetben a címzettől vonják a jutalékot. Ezért érdemes a személyes menüjében a vaterás fiókjához hozzákapcsolni a PayPal számláját és attól kezdve a vevők már a konkrét terméket tudják kifizetni. Ez már nem pénzküldésnek számít és így nem lesz plusz költsége sem.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
damir01
hozzászólás 2021-02-20 21:52
Létrehozva: #12

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 19:36
Azonosító: 18 525

Üdvözletem!

Felvetődött bennem egy kérdés. Tudom, hogy most megfizettem a tanulópénzt, mert erre előzetesen nem gondoltam.
Eladtam egy blu-rayt (Eladásom), s Ausztriába kellett postázni.
Ajánlott elsőbbségivel ment, kérdezte az eladó végül mennyit utaljon euróban végösszeg gyanánt (bankszámlára). Mondtam neki, hogy van Paypalom, hogyha gondolja s úgy könnyebb neki, azon keresztül utalja el a pontos összeget, ha ott tud Ft-ban fizetni (illetve be van állítva HUF nála).
Mivel ritkán használok Paypalt, kb. kétévente egyszer, így látom beérkezett a kért összeg Ft-ban a vevőtől, de mindjárt le is vont a Paypal 517Ft-ot DÍJ gyanánt.

A következő kérdések merültek fel bennem:
1) Ha legközelebb eladok valamit, s Paypallal fizet a vevő, akkor ki fizeti ezen DÍJat (nyilván, tőlem, aki kapta a pénzt, vonják le)?
Én kell, hogy benyeljem ezt vagy ráterhelhetem a vevőre (engedem, hogy fizessen nekem Paypallal), de szólok neki előre, hogy ide figyelj, tőlem a beérkező összeg után levon majd a Paypal X százalékot, s az még plusz költség neked?

2) Ebből kiindulva, ha beírom a hirdetésimbe, hogy fizethet Paypallal a vevő, akkor azt jelezhetem a leírásban, hogy a tényleges végösszeg több lehet, mert a Paypal költségeit is neki kell állnia?

Köszönöm az észrevételeket!

+Quote Post
ExGabex
hozzászólás 2021-02-07 15:29
Létrehozva: #13

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2021-02-07 13:05) *
Ha valaki "rányom" a fix árra, akkor vége van az aukciónak. Megkapjátok egymás elérhetőségét a Vaterától és lebonyolíthatjátok az adásvételt.

Köszönöm gyors válaszod- Mostmár tisztábban látok.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-02-07 14:05
Létrehozva: #14

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ExGabex @ 2021-02-07 12:48) *
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék.
Aukció közben ha valaki rányom a fix árra akkor el kell adnom a terméket egyből, vagy meg kell várnom az aukció végét hátha valaki fellül akarja licitálni a fix áramat és ő szeretné elvinni a terméket?

Ha valaki "rányom" a fix árra, akkor vége van az aukciónak. Megkapjátok egymás elérhetőségét a Vaterától és lebonyolíthatjátok az adásvételt.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ExGabex
hozzászólás 2021-02-07 13:48
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék.
Aukció közben ha valaki rányom a fix árra akkor el kell adnom a terméket egyből, vagy meg kell várnom az aukció végét hátha valaki fellül akarja licitálni a fix áramat és ő szeretné elvinni a terméket?

+Quote Post
stuff4sale
hozzászólás 2021-01-29 22:10
Létrehozva: #16

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-05 18:45
Azonosító: 1 583 170

IDÉZET(zejopy @ 2021-01-29 20:36) *
Igen, így van.smile.gif 30 napnak elégnek kell lennie, hogy kiderüljön a vevő fizetési hajlandóságának a hiánya.
Nem tudom, hogy bizonyos esetben az ÜSZ-tal nem lehet-e egyezkedni.

good2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-01-29 21:36
Létrehozva: #17

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(stuff4sale @ 2021-01-29 20:33) *
Kedves zejopy,

köszönöm a választ.
Igen, rosszul fogalmaztam... Tehát 30 nap után mindenképp jutalékot kell fizetni. És ebből nincs is kiút az eladó számára? Tehát ha 30 nap után a vevő mégsem fizet, és negatívat adok akkor a vatera nem írja jóvá a kifizetett jutalékot?

Igen, így van.smile.gif 30 napnak elégnek kell lennie, hogy kiderüljön a vevő fizetési hajlandóságának a hiánya.
Nem tudom, hogy bizonyos esetben az ÜSZ-tal nem lehet-e egyezkedni.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2021-01-29 21:37

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
stuff4sale
hozzászólás 2021-01-29 21:33
Létrehozva: #18

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2021-01-29 20:13) *
Nem. Az adásvétel 30 nap után automatikusan létrejöttnek minősül, de az értékelés 90 napig elkészíthető.

Kedves zejopy,

köszönöm a választ.
Igen, rosszul fogalmaztam... Tehát 30 nap után mindenképp jutalékot kell fizetni. És ebből nincs is kiút az eladó számára? Tehát ha 30 nap után a vevő mégsem fizet, és negatívat adok akkor a vatera nem írja jóvá a kifizetett jutalékot?

A hozzászólást -stuff4sale- szerkesztette a következő időpontban: 2021-01-29 21:34

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-01-29 21:13
Létrehozva: #19

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(stuff4sale @ 2021-01-29 18:07) *
Üdv, lenne egy kérdésem az értékelésekkel kapcsolatban. Jól értettem a szabályzatot, miszerint a vatera a 30 nap után automatikusan pozitívra értékel az eladó oldaláról, és a vásárlói értékelés pedig 90 napig "nyitva" marad?

előre is köszönöm!

Nem. Az adásvétel 30 nap után automatikusan létrejöttnek minősül, de az értékelés 90 napig elkészíthető.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
stuff4sale
hozzászólás 2021-01-29 19:07
Létrehozva: #20

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv, lenne egy kérdésem az értékelésekkel kapcsolatban. Jól értettem a szabályzatot, miszerint a vatera a 30 nap után automatikusan pozitívra értékel az eladó oldaláról, és a vásárlói értékelés pedig 90 napig "nyitva" marad?

előre is köszönöm!

+Quote Post

777 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2021-07-24 19:28