IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

9 Oldal V  « < 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Foxpost, Vatera Csomagpont
felix0312
hozzászólás 2017-06-14 10:51
Létrehozva: #141

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-07-07 09:41
Azonosító: 2 188 193

Sziasztok! Ma reggel furcsa dolog történt, kaptam egy emailt, mintha a legutóbbi eladásomhoz én rendeltem volna egy Foxpost kódot. Tényleg, teljesen olyan, mint amikor szokás szerint egy terméket Foxposttal adok fel. Csak a bökkenő, hogy én ilyet egyáltalán nem csináltam. És megnéztem, a Vatera oldalán is, az Eladott menüpontban a termék mellett a "Foxpost megrendelve" opció látható. Egy kicsit megijedtem, hogy vki illetéktelen bemászott a Vatera profilomba? És megrendelt egy Foxpostos küldést???? Semmi értelme nem lenne. Volt már vkinek hasonló esete? Írtam az ügyfélszolgálatnak de még semmi válasz, plusz egy jelszócserét eszközöltem a biztonság kedvéért, de azért nyugtalanít az eset.
Go to the top of the page

+Quote Post
angicsek0103
hozzászólás 2017-05-09 20:23
Létrehozva: #142

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-05-09 20:22
Azonosító: 2 463 956

hogyan tudok futárt rendelni csomagautomatához? már a kódot megkaptam, de hogyan tovább, már nagyon fel kéne adnom a terméket a vásárlónak

+Quote Post
Bendeguz69
hozzászólás 2017-05-02 15:26
Létrehozva: #143

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-02 04:14
Azonosító: 329 514

A Foxpost házhozszállításos címkéket várom. Ismét megrendeltem ugyanazokra a termékekre, amikre múlt héten sem jöttek meg, de sajnos most sem érkeztek meg a címkék. A vevők már türelmetlenek, és én is. Kérem javítsák a problémát!
2462176583, és 2461308449 a termékkód. Köszönöm

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2017-04-11 11:36
Létrehozva: #144

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(tantamJatekorszaga @ 2017-04-08 12:27) *
Olyan kérdésem lenne, hogy a foxpost házhoz szállítás az csak olyan városokba érvényes, ahol van automata is vagy bárhová lehet úgy küldeni csomagot?

A Foxpost házhoz szállítási szolgáltatása esetén a csomag az országban bárhová küldhető (azaz, nem csak olyan városba, ahol van csomagautomata).
Fontos, hogy a küldemény feladása ilyen esetben is Foxpost csomagautomatánál kell történjen, így a feladónak kell számításba vennie, hogy hol van foxpostos csomagautomata, mivel neki ott kell feladnia a csomagot.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera(futár) csapata
www.vaterafutar.hu

+Quote Post
tantamJatekorsza...
hozzászólás 2017-04-08 12:27
Létrehozva: #145

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-24 14:28
Azonosító: 2 077 425

Olyan kérdésem lenne, hogy a foxpost házhoz szállítás az csak olyan városokba érvényes, ahol van automata is vagy bárhová lehet úgy küldeni csomagot?

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-04-08 10:33
Létrehozva: #146

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(Icatoth @ 2017-04-08 09:04) *
A levelem megírása után felhívtam azt a telefonszámot, ami a hibabejelentés számaként van feltüntetve a terminálokon is.
Szóval a rendszer hibáját emberi erővel orvosolják!
Ez is valami és nem is kevés. smile.gif)) Ezek után használni fogom a FoxPost-ot!

Ingyenesen hívható a szám?

+Quote Post
Icatoth
hozzászólás 2017-04-08 09:04
Létrehozva: #147

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-03-28 10:12
Azonosító: 2 447 959

IDÉZET(Icatoth @ 2017-04-07 11:17) *
Ma próbáltam először a Vatera Foxpost szolgáltatást.
Már meglévő kóddal mentem az Eurocenter-ben lévő terminálhoz. A tökéletesen működő rendszer utolsó fázisaként a megfelelő méretű szekrény - S - kiválasztása után azt a jelzést kaptam, hogy nincs szabad szekrény ebben a méretben. Kíváncsiságból az összes méretre rákérdeztem, és egyikre sincs hely a terminálban.
Vagyis a tejes terminál tele van! Ilyenkor mi a helyzet? Semmilyen információ nincs arról, hogy mikor ürítik a szekrényeket, semmilyen információ nincs arról, hogy egyáltalán van-e bennük üres hely?
Most menjek sorba a városban és próbálkozzak, hátha az egyikben lesz hely? Erre nem számítottam, illetve nem kalkuláltam be, hogy ez egy ennyire bizonytalan szolgáltatás. Vagyis, ha megígéred, hogy a csomagot elindítod, szépen ott maradsz a szban, de legalábbis a megbízhatatlan státuszban.
Egy ennyire automatizált rendszerben miért nem lehet a terminál kereséskor már azt is csekkolni, hogy van-e benne üres hely, vagy, hogy mind tele van. Még talán az is elég lenne, ha a szekrényeken látszódna, hogy foglalt, vagy szabad.
Így ez nagyon bizonytalan szállítási mód. Szomorú vagyok, mert nagyon tetszett volna, kár érte.

A tegnapi levelemmel kapcsolatban szeretném megosztani egy újabb tapasztalatot. A levelem megírása után felhívtam azt a telefonszámot, ami a hibabejelentés számaként van feltüntetve a terminálokon is.
Az ügyfélszolgálaton egy nagyon kedves csajjal beszéltem, aki kézségesen utánanézett a dolognak és mondta, hogy mehetek vissza a terminálhoz, mert van üresedés benne. Úgy látszik túl korán mentem és még nem vették ki azok a csomagjaikat, akiknek érkezett. Azt is mondta, hogy ha legközelebb ez van, hívjam megint és ő segít, hogy van-e hely, vagy nincs és megmondja, hogy hol van a legközelebbi amiben van hely, stb. Nagyon kedves volt és segítőkész, egy élmény volt. Szóval a rendszer hibáját emberi erővel orvosolják!
Ez is valami és nem is kevés. smile.gif)) Ezek után használni fogom a FoxPost-ot!

+Quote Post
Icatoth
hozzászólás 2017-04-07 11:17
Létrehozva: #148

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-03-28 10:12
Azonosító: 2 447 959

Ma próbáltam először a Vatera Foxpost szolgáltatást.
Már meglévő kóddal mentem az Eurocenter-ben lévő terminálhoz. A tökéletesen működő rendszer utolsó fázisaként a megfelelő méretű szekrény - S - kiválasztása után azt a jelzést kaptam, hogy nincs szabad szekrény ebben a méretben. Kíváncsiságból az összes méretre rákérdeztem, és egyikre sincs hely a terminálban.
Vagyis a tejes terminál tele van! Ilyenkor mi a helyzet? Semmilyen információ nincs arról, hogy mikor ürítik a szekrényeket, semmilyen információ nincs arról, hogy egyáltalán van-e bennük üres hely?
Most menjek sorba a városban és próbálkozzak, hátha az egyikben lesz hely? Erre nem számítottam, illetve nem kalkuláltam be, hogy ez egy ennyire bizonytalan szolgáltatás. Vagyis, ha megígéred, hogy a csomagot elindítod, szépen ott maradsz a szban, de legalábbis a megbízhatatlan státuszban.
Egy ennyire automatizált rendszerben miért nem lehet a terminál kereséskor már azt is csekkolni, hogy van-e benne üres hely, vagy, hogy mind tele van. Még talán az is elég lenne, ha a szekrényeken látszódna, hogy foglalt, vagy szabad.
Így ez nagyon bizonytalan szállítási mód. Szomorú vagyok, mert nagyon tetszett volna, kár érte.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-30 12:34
Létrehozva: #149

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraMod @ 2017-03-30 09:41) *
A 38-as automata elérhető az MPL által üzemeltetett térképes választón. Az viszont a címzettel kapcsolatosan megadott irányítószámtól függ, hogy a térkép fölött lévő legördülő menüben melyik 10 átvételi pont (jelen esetben automata) kerül kilistázásra. Az, hogy a legördülőben nincs benne az Aréna plázában lévő csomagautomata, nem azt jelenti, hogy akkor nem lehet kiválasztani, csak azt, hogy a térképen kell megkeresni, és onnan kiválasztani.
Pl. Ha a címzettnél az 1224-es irányítószám kerül megadásra, akkor a listában nincs benne az Aréna plázás csomagautomata, azonban a térképről minden további nélkül kiválasztható (lásd itt: kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/03/30/966Arena_csomagautomata.png).

Kedves VateraMod!

1870 volt az irányítószám, amit én adtam meg. Nyomtatva már az 1871. Ebben az esetben viszont azt szeretném javasolni, hogy egy városon belül - ha lehet - az összes automata választható legyen, hacsak ez nem egy túlságosan hosszú listát eredményezne. Ha ez nem megvalósítható, akkor is nagyon köszönöm a választ, sokat segített, később már nem fog gondot okozni. thank_you.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-03-30 12:37

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2017-03-30 09:41
Létrehozva: #150

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-29 15:38) *
Akkor most én kezdem el ezt a linket ordítani és ez tényleg előremutató kulturált fórumozás lesz:
h ttp://gtfkephost.hu/viewer.php?file=jkdbyu5ysf.jpg

Most aztán ember legyen a talpán, aki ezt kibogarássza témakör szerint, mert az egész futárkatyvaszt a Foxpostba írtuk.
Szerintem este megy kukába mind. Jobb is...

A 38-as automata elérhető az MPL által üzemeltetett térképes választón. Az viszont a címzettel kapcsolatosan megadott irányítószámtól függ, hogy a térkép fölött lévő legördülő menüben melyik 10 átvételi pont (jelen esetben automata) kerül kilistázásra. Az, hogy a legördülőben nincs benne az Aréna plázában lévő csomagautomata, nem azt jelenti, hogy akkor nem lehet kiválasztani, csak azt, hogy a térképen kell megkeresni, és onnan kiválasztani.
Pl. Ha a címzettnél az 1224-es irányítószám kerül megadásra, akkor a listában nincs benne az Aréna plázás csomagautomata, azonban a térképről minden további nélkül kiválasztható (lásd itt: kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/03/30/966Arena_csomagautomata.png).

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera(futár) csapata
www.vaterafutar.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-03-29 22:55
Létrehozva: #151

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

Békesség smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-29 15:39
Létrehozva: #152

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-03-29 15:23) *

Az informatika, a programozás érdekes, összetett dolog. Látszik, hogy erről fogalmad sincs, ami egészen addig nem probléma, amíg nem erre építed az érveidet.
Annyi, de annyi mindentől függ, hogy egy hiba kinél mikor és miért jelenik meg...szerencsére a Vateránál dolgoznak igazi informatikusok, akik értik, ha van feladatuk.

Nagyon ügyes vagy, hogy mindezek után még azt hiszed, hogy te érveltél.

Gondoltam, hogy rugalmatlannak fogsz nevezni.
Elengedem a témát.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-29 15:38
Létrehozva: #153

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-03-29 14:38) *
director.gif htp://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/03/29/969Zejopy_teszt.jpg

Akkor most én kezdem el ezt a linket ordítani és ez tényleg előremutató kulturált fórumozás lesz:

Most aztán ember legyen a talpán, aki ezt kibogarássza témakör szerint, mert az egész futárkatyvaszt a Foxpostba írtuk.
Szerintem este megy kukába mind. Jobb is...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-03-29 15:23
Létrehozva: #154

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-11-17 03:46
Azonosító: 2 414 814

A 38-as automatáról senki nem írta, hogy megszűnt. A kérdés annyi volt, hogy vajon miért nem lehet kiválasztani, esetleg megszűnt-e? Kérdés, érdeklődés.
Nem szűnt meg, de nem adja ki a menü. Ez hiba. Hadd érdeklődjön már, aki akar...szerintem.

Megválaszoltam, megmutattam. Ki lehet választani. Segíteni akartam. Mert egyébként kérdés is volt...

Következésképpen az, hogy neked sikerült valami, nem jelenti, hogy mindig minden rendben van. Nem igazán értem a bizonyítékaid logikáját.
Azt nem is kell. Csak egy picit tettem érte és csináltam egy címiratot. Ismét írom segítő szándékkal, hogy lássátok, a rendszer engedélyezi. Mert kérdés volt.

Most meg kellene írnom, hogy melyik az a futárcég, amelyik nekem megfelel?
Nem. De mikor valaki azt mondja hogy talált egy jobbat a vaterafutár helyett /kevés csomagszám esetén/ akkor a kérdésemre hogy melyik az? .... néma csend honol....

na de nem azért, hogy szétcincálja valaki, akinek egyébként fogalma sincs arról, amiről ír.
Úgy gondolom egész beszélgetés alatt csak én mutattam fel ténylegesen hogy működik, a többi rizsa volt. Semmi konkrétum.

Különben miért kellene nekem sokféle lehetőséget biztosítanom a szállításra?
Nem kell. Senki nem is mondta neked?!?! Én szeretem azt ha sokféle szállítási mód közül tud választani és ennek látom előnyét a közeljövőben még jobban. Rugalmasnak kell lenni.

Még annyi, hogy hiába nézed át a profilomat, semmit nem fogsz megtudni a vállalkozásomról. ;)
Ezt pedig szigorúan kikérem magamnak! Komolyan miket állítotok. Honnan szedted ezt a marhaságot? Ki nézné meg, és mire is lennék kíváncsi? Nagyon nem értem ezt. Kérlek ne rágalmazz azzal hogy a vállalkozásodról valamit is meg akarok tudni. Aki ért hozzá, az meg úgyis tudja hogy ennyi adatból nem is lehetne. De még csak a profilodra sem kattintottam, van ezer más dolgom.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-29 14:44
Létrehozva: #155

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-03-29 13:48) *
Nekem erre sem időm, se energiám hogy meggyőzzek valakit, csak segítő szándékkal áldoztam rá egy órát.
Viszont továbbra is szeretnék jó kis vaterás és vaterafutárt használó maradni ezért nem erőltetem a feszkót.

Tisztelettel: Péter good2.gif good.gif thank_you.gif

Kedves Péter!
Nem az okozza a problémát, hogy nem létezik a 38.sz (vagy néha egyik-másik) automata vagy postahely, hanem az a HIBA, hogy időnként a vevő kiválasztja, az eladónak meg nem adja be a rendszer, ezért nem tudja megrendelni a szolgáltatást a vevő által kért módon.

Az 1 napos garanciával kapcsolatban meg más a szokás és más a garancia. Te azt írtad, hogy ugyanúgy létezik a garancia, noha most azt írod, hogy ez a napi gyakorlat általában (ezt viszont senki nem vitatta). Én cáfoltam az általad leírtakat, és bár most nem nekem írtad: "cáfold meg hogy már pedig nem 1 napos, meg hogy megszűnt a 38.-as automata", azt kell mondanom, hogy hiába írtam, hol olvashatod a posta szabályzatát erre vonatkozóan, csak szajkózod tovább a valótlan megállapításodat, eszedbe se jut utánanézni. A garancia nem azt jelenti, hogy "lehetőleg" 1 nap alatt kell odaérni, hanem azt, hogy ha nem ér oda 1 nap alatt, a posta kártérítéssel tartozik. Na, ez már nincs így. Tudjuk, hogy az 1 napot nem tartották karácsony előtt még akkor sem, amikor kártérítéseket fizettek nem teljesülés esetén. El lehet képzelni, mi várható így.
A 38-as automatáról senki nem írta, hogy megszűnt. A kérdés annyi volt, hogy vajon miért nem lehet kiválasztani, esetleg megszűnt-e? Kérdés, érdeklődés.
Nem szűnt meg, de nem adja ki a menü. Ez hiba. Hadd érdeklődjön már, aki akar...szerintem.
A látszat ellenére itt nem a kifejezéseken lovagolunk, ennek mély tartalma van, ahogy írtam, a változás komoly.
1090 Ft: Nem vagyok kiakadva. Tudomásul vettem és kerestem másik szolgáltatót. És találtam. Nekem nem okoz problémát, hogy neked ez így megfelel. Viszont tényszerű voltam akkor, amikor leírtam, hogy ez IS egy komoly változás és nem felel meg mindenkinek. Természetes, hogy nem hozzám fognak alkalmazkodni, nekem kell és ezt meg is tettem.
A "gyakran" nem jelenti, hogy "mindig". Következésképpen az, hogy neked sikerült valami, nem jelenti, hogy mindig minden rendben van. Nem igazán értem a bizonyítékaid logikáját.
Most meg kellene írnom, hogy melyik az a futárcég, amelyik nekem megfelel? Ezen a ponton érzem azt, hogy nevetségessé vált a beszélgetésünk. Hiszen most engem kérdőjeleztél meg, korábban mindenki mást.
Képzeld el, hogy nem szenvedek megfelelési kényszerben. Számomra tökéletesen elég, ha én tudom, hogy megoldottam a problémámat. Vannak egyébként fórumok, ahol kicserélhetők a tapasztalataink, én is mástól kaptam az információt és tovább is adom készséggel, na de nem azért, hogy szétcincálja valaki, akinek egyébként fogalma sincs arról, amiről ír.
Különben miért kellene nekem sokféle lehetőséget biztosítanom a szállításra?
Még annyi, hogy hiába nézed át a profilomat, semmit nem fogsz megtudni a vállalkozásomról. ;)

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-03-29 14:38) *
1. Van 38-as automata? - IGEN.
2. Van 1 napos MPL kézbesítés? - IGEN.

Részemről lezárva. Szép napot.

1. Senki nem vitatta.
2. Fogalmi zavar...

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-03-29 14:38
Létrehozva: #156

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Zejopy!

Hogy Neked miért nem működik erre azt mondják: a hiba az Ön készülékében van...
Nem a Vaterafutár és a posta rendszerében.
Személyesen a nevedre címeztem hogy lásd most készült, nem Photoshop.
Remélem johnyy is látni fogja hogy nem hülyeséget beszélek... Úgy gondolom ez minden szónál többet ér smile.gif
Talán ezt elfogadod hivatalosnak. ez már az amivel fel lehet adni, nem képernyőmentés hegyek....

director.gif htp://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/03/29/969Zejopy_teszt.jpg

Sajnálom hogy félreérted. Nálam az építő jelleg hogy ha valamit nem találok, de a másik megtalálja akkor tudom nem a vaterán kell keresni a hibát.
Csak és kizárólag ezért foglalkoztam a dologgal... Tehát létezik a 38-as csomagautomata....

Az meg hogy Te és más milyen nézetet vallotok, ki kinek mit hisz el- teljesen magánügy.
Konkrétan két téma volt itt:
1. Van 38-as automata? - IGEN.
2. Van 1 napos MPL kézbesítés? - IGEN.

Részemről lezárva. Szép napot.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-29 14:02
Létrehozva: #157

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-03-29 13:48) *
Kedves Zejopy!

.. Hihetetlen ahogy reagálnak emberek...

Dehogy személyeskedtem. Egész egyszerűen megfogalmaztam a mondandómat. Ne haragudj a lyuk miatt, nem gondoltam, hogy humortalan vagy, természetesen teljesen visszavonom, ne örülj a fenekeden lévő lyuknak és ne ülj rá, bocsánat, de tényleg.
A te képeden persze ott van a 38-as számú automata, de az enyémen, ha megnézted, nincs ott. De bocsánat, nem akartalak egy valótlan képernyőfotóval megbántani. Azzal sem.
Olvasod a fórumot.
Cit1rommal nagyon sok dolgot másképpen látunk, és gyakori, hogy másképpen foglalunk állást egy témában, ha olvasod a fórumot, akkor talán ezt is észrevehetted. Nem gyanús, hogy ebben a témában mégis szinte teljesen azonos az állásfoglalásunk?
Az egy órát nem segítségre szántad, hanem, hogy megkérdőjelezd a hibajelzéseinket. Nem ugatok le senkit. Ez az ami durva, nem a fenekeden lévő lyuk, amiről már tudjuk, hogy nincs és ezért nem is ülsz rá. Még egyszer bocsánat érte.
Még egyszer bocsáss meg a postomért, azért mert tanárként is hétköznapi emberként viselkedem és mert nincs glória a fejem fölött, és persze külön bocsáss meg a fenekeden lévő lyuk miatt, amit megemlítettem, bár ne tettem volna.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-03-29 13:48
Létrehozva: #158

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Zejopy!

"Igen? Engedi? Milyen jó, hogy a vevőnek készítettem képernyőfotót, nem igazán gondoltam, hogy azért (is) kellhet, mert a fórumon néznek hülyének a hibajelzésért"
Ezt senki sem mondta. Viszont a válaszodban Te személyeskedtél velem.

"Hol is van a 38. sz automata?"
Hát itt. Tegnap is belinkeltem... htp://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/03/29/801mpl_38_as_automata.jpg
Vagy itt is láthatod hogy létező automata: htps://www.posta.hu/szolgaltatasok/szolgaltataskereso?types=postamachine

"Az egy napos garancia megszűnése nem véletlenül lett szóbeszéd tárgya. A postán tegnap utánam kérdezett a hölgy, hogy "Ugye egy napos?", tehát valamiért nem evidens nekik sem. Évek óta oda hordom és mindig tudták. Azt hiszed, Johnny234_a története a fantázia szüleménye? Mert én nem gondolom. "
Postán maradó csomag címirat fotója: htp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=927postan_marado.jpg
Házhoz szállítandó csomag címirat fotója: htp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=516hazhoz_szallitas.jpg

"Összességében örülj, hogy lyuk van a fenekeden, és ülj rá, mert az, hogy neked most nincs gondod, nem jelenti azt, hogy másnak sincs"
Kedves Zejopy! Tanár létedre, nagyon sajnálom hogy ily módon válaszolsz. Én nem személyeskedtem se Veled, se másokkal. Egész egyszerűen a felmerülő problémának néztem utána - mint egy átlagos felhasználó, nem mint informatikus.
És átlagos felhasználóként Nálam nem jelentkeztek ezek a problémák. Mivel egy oldalról töltjük ki a címiratot, valószínüleg akkor nem az oldallal van probléma.
Az 1 napos szállítás pedig azt hiszem a feltöltött képek miatt egyértelműek.
Ha mégsem hinnéd el, akkor tudok egy csomagom nyomkövetését is feltenni, amint látni fogod hogy a most kedden feladott MPL csomagot szerdán reggel átvették a debreceni postán.
Régóta olvasom a fórumot, melyet te uralsz, nem gondoltam volna hogy ha valaki segítő szándékkal lepróbálja megnézi hogy létezik a cím vagy sem akkor azt leugatják itt. Majd gondold át és ha úgy érzed kérj nyugodtan bocsánatot vagy cáfold meg hogy már pedig nem 1 napos, meg hogy megszűnt a 38.-as automata. De tényekkel. Hihetetlen ahogy reagálnak emberek...

Tisztelt cit1rom!

Úgy látszik nagyon betámadtatok ezzel az szállításos témával.
De nem győzőm hangsúlyozni hogy nem vitatkozni szeretnék, de a valótlan tényeket elsimítani, segíteni azt aki most azon gondolkodik hogy fel merje e adni a csomagját mert hogy a vevő megkapja 1 nap múlva vagy sem. Én azt mondom hogy igen!

"Tehát hiába veszik fel akármilyen 1 napos címirattal, ha késnek, késnek, és ezt tudomásul kell venni."

Igen. Biztonsági okokból az MPL és a DPD is azt írja hogy nem idő garantált a csomag. Viszont mivel a DPD csomagokat is itt adom fel, az esetek 99%-ban másnap odaér a címzetthez. Karácsonyi időszak más téma. MPL esetében is ahogy átadod a postán az ott dolgozó hölgynek, bármilyen rendszeren is fut végig a postán, a rendszer úgy fogja kezelni a csomagot ami a címiraton rajta van. Márpedig rajta van hogy "1" !!! Azaz lehetőleg 1 napon belül. Persze egy egy esetben előfordulhat hogy nem viszik ki, de nem jellemző.

"Igenis gyakran előfordul, hogy a vevő által kért lehetőség az eladó számára nem adott a megrendelésnél. Én is jártam már így, persze lehet írni az ügyfélszolgálatra, lehet más megoldást keresni, nem is láthattál vergődni a fórumon, ám ettől még a hiba hiba, nem kell azt gondolni, hogy a mások jelzése nem valós."
Nem csináltam egyebet mint felhasználóként én is kitöltöttem és leellenőriztem hogy működik vagy sem. Bocsánat hogy segíteni akartam...

"Foxpost és MPL automatáknál igenis gyakori, hogy nem tudják betenni a csomagot az automatába."
Ki mondta hogy nem? Nálunk Győrben szerencsére megoldódott.

"csak akkor nem értem, mi szükség van a FB-os és egyéb ügyfélszolgálati levelezéseidre"
Pont a fenti ok miatt. Az fb levelezést arra írtam hogy ott tudom hogy gyorsan reagálnak. Csak tanács, ötlet volt. Jót akartam ismételten annak az illetőnek aki hetekig nem kapott választ....

"Nekem pl. abszolút nem felel meg az, hogy az MPL futár 1090 Ft-ért viszi el a csomagokat 4 db alatt."
Ez egyéni ki mit árul. És az a jó a vaterafutár-ban hogy sokféle mód van eljuttatni a csomagot. Te ki vagy akadva hgoy 1090+-ért jön házhoz az MPL a normál szállítási díjon felül. Én pedig ilyenkor DPD-t részesítek előnybe mert 890 ft-ért elviszi és érte is jön. Ha pedig postán maradó, akkor én elviszem a postára. Mindig egy adott idősávban viszem mert akkor szinte alig vannak.

"Léteznek olcsó, megfizethető megoldások kicsik számára is, csomagszámtól függetlenül, csak rá kell találni a megfelelő futárcégekre. "
Tudod, erre szintén csak annyit szoktam mondani hogy akkor mutass egyet, csak egyet. Bár ezt itt nem, mert nem szabad és igazából nincs is jelentősége. Nekem a vaterafutár két okból nagyon szimpatikus és az oldalt is védem vele: 1. mondhatni a piaci árhoz képest tökéletes jó áron van, és független tudsz maradni. 2. Szerintem szinte hibátlanul működik az oldal, kevés gond szokott lenni, pedig nap mint nap sok csomagot küldök vele. 3. Ha találnál is egy hasonló árú szolgáltatót, akkor a fele ennyi szállítási módot sem tudnád biztosítani, ami meg a mai világban szerintem hátrány.

Zárszóként!

Kedves Moderátorok, VateraBenz!

Ha kifogást találtok az írásomba, vagy úgy gondoljátok hogy nem építő jellegű volt akkor kérlek jelezzétek felém, és figyelmeztessetek, mert akkor velem van a baj és többet nem szólok hozzá ilyen témában. Csak segíteni akartam.

Nekem erre sem időm, se energiám hogy meggyőzzek valakit, csak segítő szándékkal áldoztam rá egy órát.
Viszont továbbra is szeretnék jó kis vaterás és vaterafutárt használó maradni ezért nem erőltetem a feszkót.

Tisztelettel: Péter good2.gif good.gif thank_you.gif

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-29 10:37
Létrehozva: #159

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-03-29 00:39) *
Persze hibák vannak, és lesznek, de bevallom hogy csodálkozom az utóbbi napokban megnövekedett "hibajelzésekre".
MPL - "már nincs az 1 napos szállítás" - megnéztem mert ez az infó számomra is fontos, és van 1 napos szállítás postára és házhoz, kivéve csomagautomata.
MPL - " nem listázza a 38-as automatát." - megnéztem és kipróbáltam, engedi pedig. ..

Csodálkozva olvastam, hogy ami nálad nem problémás, az másnál sem lehet az.
Ha megnézted, hogy az MPL-nél van 1 napos szállítás, mert számodra is fontos, és azt láttad, hogy van, akkor nem nézted jól, mert a megrendelő lapon alulra görgetve bizony ez olvasható a szabályzat linkje fölött: "Az MPL, a Vaterafutár csomagok szállítását, az alábbi linken elérhető Küldeményforgalmi szabályzat alapján vállalja, az MPL Üzleti Csomag küldeményekre előírtak szerint, azzal az eltéréssel, hogy a szolgáltatás nem időgarantált."
Tehát hiába veszik fel akármilyen 1 napos címirattal, ha késnek, késnek, és ezt tudomásul kell venni.
Másik: Igenis gyakran előfordul, hogy a vevő által kért lehetőség az eladó számára nem adott a megrendelésnél. Én is jártam már így, persze lehet írni az ügyfélszolgálatra, lehet más megoldást keresni, nem is láthattál vergődni a fórumon, ám ettől még a hiba hiba, nem kell azt gondolni, hogy a mások jelzése nem valós.
Foxpost és MPL automatáknál igenis gyakori, hogy nem tudják betenni a csomagot az automatába. Ez bosszantó és feleslegesen sok munkát ad az eladónak az, hogy a vevő olcsón kapja a csomagot kézhez.
Örülj neki, hogy szerencsés vagy és a nagy számú feladás ellenére nincsenek gondjaid, csak akkor nem értem, mi szükség van a FB-os és egyéb ügyfélszolgálati levelezéseidre.
Igaz, hogy te magad is írsz problémáról, amit a panaszok hatására megoldottak. Tehát akkor csak van értelme a jelzéseknek vagy tévedek?
Valóban nagyszerű lehetőség a Vaterafutár szolgáltatás, nem kevés munka van mögötte. Az is igaz, hogy minden futárcég felülvizsgálja a szerződéseit évente és nem ritka, sőt inkább általános, hogy a következő évben szigorítanak, díjat emelnek stb...Mi pedig vagy elfogadjuk, vagy nem, vagy örülünk, vagy nem. Nekem pl. abszolút nem felel meg az, hogy az MPL futár 1090 Ft-ért viszi el a csomagokat 4 db alatt. Emiatt kényszerültem más futárral szerződni és igen erősen meglepett, hogy nem is hátrányosan, pedig nem nagy számban postázok. Igenis a posta nagyban visszavett abból, ami miatt érdemes volt velük szállíttatni (nekem). Aki el tudja vinni a postára, annak biztosan nem túl érdekes a változás. Külön érdekessége a dolognak, hogy azóta szinte mindig összejön 4-5 csomag egyszerre, de nem mindig és nem szerencsés a vevőt várakoztatni, mert majd lehet, hogy belátható időn belül még lesznek csomagok. Fizetni meg nyilván nem szeretne 1090 Ft-ot se a vevő, se az eladó.
Összefoglalva a mondanivalómat:1. A jelzések jogosak és a megfelelő helyen megfogalmazott reklamáció segíti a szolgáltatások zavartalan működését. 2. Léteznek olcsó, megfizethető megoldások kicsik számára is, csomagszámtól függetlenül, csak rá kell találni a megfelelő futárcégekre.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-29 07:35
Létrehozva: #160

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-03-29 00:39) *
MPL - " nem listázza a 38-as automatát." - megnéztem és kipróbáltam, engedi pedig.

Igen? Engedi? Milyen jó, hogy a vevőnek készítettem képernyőfotót, nem igazán gondoltam, hogy azért (is) kellhet, mert a fórumon néznek hülyének a hibajelzésért:
Hol is van a 38. sz automata?

Összességében én is örülök, hogy van a Vaterafutár, mert azt a szemérmetlenül magas számot, ami feljogosít a nagyon nagy kedvezményre, a Vatera együttesen tudja biztosítani.
De gondoljuk már végig, ha lehet. Nagy a valószínűsége annak, hogyha valaki idejön hibát jelezni, akkor az nem véletlen elírás, nem részegen szórakozik, nem unalmában ír. Ezek a hibajelzések vannak. És bár nagyon jó a kedvezményes ár, hozzátartozik az is, hogy az a tömeg, amit a Vatera képvisel, komoly forgalmat jelent az említett futárcégeknek is. Tehát nekik pont annyira jó, mint nekünk.
Mindemellett nincs megoldva a könnyű, de vastagabb csomagok házhoz szállítása, csakis horror áron.
Az egy napos garancia megszűnése nem véletlenül lett szóbeszéd tárgya. A postán tegnap utánam kérdezett a hölgy, hogy "Ugye egy napos?", tehát valamiért nem evidens nekik sem. Évek óta oda hordom és mindig tudták. Azt hiszed, Johnny234_a története a fantázia szüleménye? Mert én nem gondolom.
Összességében örülj, hogy lyuk van a fenekeden, és ülj rá, mert az, hogy neked most nincs gondod, nem jelenti azt, hogy másnak sincs. Általában nekem sincs, és ha van, akkor jelzem, hogy javítsák, amit többnyire megtesznek. Van pár dolog, amire pedig figyelek. Inaktív mező esetén átnézem a vevő adatait, ellenőrzöm a csomag méreteit.
A saját hibajelzésemnél maradok, mert az érint engem. Lehet, hogy már egy hét is eltelt a sütitörlés óta, és talán egy hónap is, hogy frissített a Mozilla. De én azt gondolom, hogy a Vaterának az a dolga, hogy a szolgáltatásai elérhetőek legyenek egy átlagos felhasználású ember számára is. Értem ezalatt azt, hogy ne kelljen informatikai zseninek lenni ahhoz, hogy rendelni lehessen bármit. Én pont egy ilyen átlagos ember vagyok. És mivel nekem napi szinten nem okoz gondot sem a futárrendelés, sem a belépés, sem a feltöltés, azt hiszem, hogy eléggé kompatibilis a rendszerem a Vaterával. (Felszereltség, szövegértés, stb.) Ha tehát gondom van, jelzem. Mert az meg az én dolgom, mert meggyőződésem, hogy a Vatera is a zökkenőmentes folyamatokért dolgozik. Merthogy az meg az ő a dolga.
Tehát roppantmód örülök, hogy te tudtál a 38. számú automatába csomagot rendelni, de ettől még nekem nem sikerült. Miután a mellékelt képen látszik, hogy nem választható, egyet tudtam tenni, jeleztem a hibát. Azért, hogy javítsák. Nem szóltam egy rossz szót sem, csak jeleztem. Nem azért, hogy valaki utána azt mondja, hogy de igen, lehet. Ez nem segítség. A segítség az, ha alternatívát mondasz, hogy hogyan lehet. Az segítség, ha azt mondod, hogy volt hasonló gondod és leírod, hogyan tudtad megoldani.
Összességében tehát nincs bajom a postod tartalmával, azzal van gondom, hogy minden hibajelzésre, ami mostanában le lett írva a fórumra, azt mondod, hogy valójában nincs is, végül ezt segítségnek állítod be. Azt meg végképp nem bírom, hogy a szavaim igazságtartalma meg van kérdőjelezve.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

9 Oldal V  « < 6 7 8 9 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
16 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (16 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-09-15 14:43