IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

103 Oldal V  « < 101 102 103  
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
bambooflower
hozzászólás 2009-12-29 21:15
Létrehozva: #2041

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(PiriJano @ 2009-12-29 20:11) *
Jól megfontoltam.

aztán eljött a te idöd. remélem, nem bántad meg. i-m_so_happy.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."
Go to the top of the page

+Quote Post
PiriJano
hozzászólás 2009-12-29 21:11
Létrehozva: #2042

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-04-08 18:00
Azonosító: 4 319

Jól megfontoltam.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-12-29 21:09
Létrehozva: #2043

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(PiriJano @ 2009-12-29 20:06) *
Most, hogy nézem, én sem rolleyes.gif

és mit csináltál 6 éven keresztül, amíg elszántad magad, hogy vegyél valamit? ohmy.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
PiriJano
hozzászólás 2009-12-29 21:06
Létrehozva: #2044

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Most, hogy nézem, én sem rolleyes.gif

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-12-29 20:59
Létrehozva: #2045

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(PiriJano @ 2009-12-29 19:39) *
Én pl. Frankfurtban lakom, nagyot fog nézni a jegyző, ha beállítok hozzá a kérelemmel cool.gif

ilyen régi regisztrációt még nem is láttam. huh.gif

--------------------

+Quote Post
PiriJano
hozzászólás 2009-12-29 20:39
Létrehozva: #2046

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Én pl. Frankfurtban lakom, nagyot fog nézni a jegyző, ha beállítok hozzá a kérelemmel cool.gif

+Quote Post
tutajos43
hozzászólás 2009-12-29 20:35
Létrehozva: #2047

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-03-22 17:54
Azonosító: 1 544

+ arról még nem volt szó, hogy a webáruházaknak, ha eddig nem volt működő vállalkozáshoz csatolva, akkor a lakhely jegyzőtől működési engedélyt (ergo: vállalkozást) kell kérni Január 1 - től.

+Quote Post
PiriJano
hozzászólás 2009-12-29 20:09
Létrehozva: #2048

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Biztos is vagyok, de ha valaki két hét alatt tíz negatív értékelést kap, elég nehezen hiszem, hogy mindegyik "indokolatlan".

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-29 19:50
Létrehozva: #2049

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(PiriJano @ 2009-12-29 18:33) *
Igen kíváncsi lennék, hogy mi lehet az indok ilyen esetben.

Valószínű, hogy erre nem kapsz választ....
De biztos lehetsz benne, hogy csak alapos indokkal törlik.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
PiriJano
hozzászólás 2009-12-29 19:33
Létrehozva: #2050

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zejopy @ 2009-12-29 18:27) *
Talán töröltette. Indololt esetben van rá mód.

Igen kíváncsi lennék, hogy mi lehet az indok ilyen esetben.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-29 19:27
Létrehozva: #2051

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(PiriJano @ 2009-12-29 18:24) *
Tegnap 10 negatív értékelése volt még egy kartácsnak, mára ez 1-re csökkent.
Ezt így hogy?

Talán töröltette. Indololt esetben van rá mód.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
PiriJano
hozzászólás 2009-12-29 19:24
Létrehozva: #2052

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Tegnap 10 negatív értékelése volt még egy kartácsnak, mára ez 1-re csökkent.
Ezt így hogy?

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-12-29 17:40
Létrehozva: #2053

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(taas @ 2009-12-29 12:50) *
A szorító cipőmet is kétszer adóztatják vásárláskor ÁFÁ-val, eladáskor a vatera által kiadott infók alapján elvileg szja-val?
taas

Ebben azért tévedsz! Ha van egy cipőd, amit vettél X Ft-ért, csakis akkor keletkezik az eladásából adóköteles jövedelmed, ha többért adod el, mint amennyiért vetted. Ez pedig általában elég ritka, de ha mégis sikerül, akkor az ingóságok értékesítéséből származó jövedelem (nem bevétel!) 200.000 Ft-ig adómentes (feltéve, hogy nem üzletszerű az értékesítés, tehát tényleg csak a megunt, kinőtt, szorító stb cuccokat adod el).
Ezen kívül nem a Vatera által kiadott infók alapján, hanem önbevallással kell teljesíteni a kötelezettséget az SZJA bevallásodban. Vaterát az APEH megkeresheti, ha adócsalás gyanúja merült fel, de automatikusan nem szolgáltatnak adatot arról, hogy ki mit mennyiért adott el.

A hozzászólást -zpepe26- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-29 17:41

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-12-29 15:40
Létrehozva: #2054

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(b_ede @ 2009-12-29 12:28) *
Az adózásról külön topic van elég érdekes
A végeredménye azt hiszem 200 ezer forintig a dolog adómentes

Eltűnt, én is csodálkoztam, szerintem amikor Benz és Leó csinálták a nagytakarítást, az is lapátra került. Tulajdonképpen vannak adózási törvények, csak azoknak kell utána járni.

IDÉZET(taas @ 2009-12-29 12:50) *
Amúgy nem lenne köteles a regisztrációkor feltüntetni a piactér az apeh felé leróandó kötelezettséget, ami az adózást illeti? Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de csak az adóigazgatási szempontból érvényes számlákról olvastam. Csak azért, mert ha már úton útfélen hivatkozunk a Ptk-ra, szerintem ez sem lenne felesleges. Vagy mindenki adószakértő a vaterán? Én nem, csak jóhiszeműsmile.gif Főleg, ha adóelkerülő vagyok, az már Btk.

Nem kellene már mindent a Vatera kötelezettségévé tenni. Bármilyen új vállalkozást indítasz, magadnak kell megtudnod, hogy mik a kötelezettségeid. Sajnos agyon van bonyolítva az adózásunk, ezt szakember mondta, az egészet vastaon bevonja a misztikum, a hétköznapi ember nem tud elgazodni rajta. Ha van vállalkozásod a főállásod mellett, akkor kénytelen vagy még egy könyvelőt is fizetni, így aztán egy réteg szépen megél belőlünk. csirkefogo.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
taas
hozzászólás 2009-12-29 13:50
Létrehozva: #2055

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-21 18:01
Azonosító: 193 414

Szerintem sem jelent feltétlenül a PEP üzletszerűséget.

Írtam szép hosszút, de az elszállt, úgyhogy csak annyit hogy a dupla adózás-adóztatás az élet minden területén jelen van.
Pl. Állítólag nem lesz ingatlanadó jövőre, de az adóbevallásban nyilatkozni kell az ingatlan becsült értékéről. Én olyan településen lakom, ahol kell építményadót fizetni egységes négyzetméteres szorzóval, ami az önkormányzaté, s amelyről már meg is kaptam a határozatot, hogy változatlan a szorzó mértéke. Szóval az én családi házam kétszer lesz megadóztatva jövőre. Egyszer az apeh, egyszer az önkormányzat által.
A szorító cipőmet is kétszer adóztatják vásárláskor ÁFÁ-val, eladáskor a vatera által kiadott infók alapján elvileg szja-val?
Amúgy nem lenne köteles a regisztrációkor feltüntetni a piactér az apeh felé leróandó kötelezettséget, ami az adózást illeti? Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de csak az adóigazgatási szempontból érvényes számlákról olvastam. Csak azért, mert ha már úton útfélen hivatkozunk a Ptk-ra, szerintem ez sem lenne felesleges. Vagy mindenki adószakértő a vaterán? Én nem, csak jóhiszeműsmile.gif Főleg, ha adóelkerülő vagyok, az már Btk.

Irány a kotmánybíróság!
taas

--------------------
Fide, sed cui, vide! (Higgy, de hogy kinek, nézd meg!)

+Quote Post
b_ede
hozzászólás 2009-12-29 13:28
Létrehozva: #2056

Csak akasztott ember nem

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:43
Azonosító: 962

Csak szerényen megjegyezném, hogy a PEP- be én is be tudtam lépni és nem az eladott áruk értéke, hanem a másik párhuzamos kitétel a pozitívok száma meghaladta az 500-at
Nem üzletszerüen csinálom csak és kizárólag a gyüjteményben már meglévő így feleslegessé vált bélyegeimet adom el
Az adózásról külön topic van elég érdekes
A végeredménye azt hiszem 200 ezer forintig a dolog adómentes
Egy párhuzamra szeretném felhívni a figyelmet
A boltban a kenyeret is adózott fizetésből veszem amin ugyebár rajta van az ÁFA
Láttam egy kimutatást miszerint a bérből -fizetésből (eltitkolhatatlanra gondolok ) élők a bruttó fizetésük kb 20%-ából élnek pontosan a fenti dupla adózás miatt
Ugyanez nem vonatkozik a fekete munkára illetve a minimálbéres plusz zsebbe fizetett mukaerőkre
Ezekkel csak egy baj van ha beteg lesz az ember vagy isten ne adja nyugdijasként a bevallott jövedelem után kapott nyugdijból tengődhet
Szeretnék havonta 1 millát adózni az államnak laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif

--------------------

A tapasztalat segít minket, hogy ugyanazt a hibát legközelebb sokkal ravaszabban kövessük el.

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2009-12-29 13:18
Létrehozva: #2057

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

Aki üzletszerűen csinálja az igenis adózzon utána. Márpedig aki a PEP-ben van az bizony több mint valószínű hogy üzletszerűen csinálja. Nem értem mi bajod ezzel. Az átlagos pártermékes eladót, akire te hivatkoztál, aki eladná a rossz cipőjét azt ez egyáltalán nem érinti. Ingóság eladása legjobb tudomásom szerint egy bizonyos értékig nem adóköteles. És aki ezt az értéket nem lépi át annak nem sok esélye van bekerülni a PEP-be.

+Quote Post
taas
hozzászólás 2009-12-29 12:08
Létrehozva: #2058

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-21 18:01
Azonosító: 193 414

OFF:
Kedves Vaterások!
Ez a hozzászólásom nem annyira a vaterához szól, mind inkább Hozzátok. Nekem tetszik a profi eladó program, szándékomban is volt belépni, de nem teszem. És hogy miért nem: ma reggel a Közszolgálati rádióban, a Krónikában a vatera.hu/teszvesz.hu ügyvezetőjét és az APEH egyik behajtó "fejesét" kérdezték arról, hogy is van az, hogy a két portál közel 20 milliárdos bevételéből ítélve kevesen adóznak felhasználóként (30%) az eladott termékek után. Tudtam, hogy előbb utóbb megtetszik a piactér az APEH-nak, csak idő kérdése volt, mikor szerveznek egy, a netes kereskedelem ellenőrzésére szolgáló osztályt. Nem tudom, hogy már van-e ilyen, de ha még nincs, jövőre bizonyosan lesz. Nos, én elhiszem, ha valaki kereskedőként használja a felületet, és zömében új termékeket forgalmaz, annak számlát kell kiállítania, és adóznia kell ebből a tevékenységből is. De, ha én adófizető állampolgárként eladom a már adózott jövedelmemből megvásárolt cipőmet, mert szorít, azután még egyszer adózzak? Mert ha nem, adóelkerülő vagyok. A PEP listaszerűen tartalmazza a magasabb forgalommal rendelkező felhasználók teljes tranzakció történetét (is), és úgy gondolom, ők lesznek az első számú célpontok. Amúgy a szűrés könnyű, hiszen elkülönültek az ellenőrzött és a teljes jogú felhasználók jogosultságaikat tekintve, de mégis a kiemelt közösség a PEP-esek csoportja. Mélységesen elkeserít, hogy banánköztársaságunkban fő erő(szak)szervünk ismét sanyargatja a jónépet. A vatera a maga jutalékáért megdolgozik: biztosítja a felületet, folyamatosan ellenőriz, karbantart, fejleszt stb. De mit tesz az APEH? Megint behajt? A magam részéről nem tudom, mi alapján rendelnek el pl. vagyonosodási vizsgálatot? Hogyan lehet felkerülni erre a "listára"? Mondjuk ötleteim vannak, ugyanis én már 2-szer is voltam teljes revíziónak kitéve, mondanom sem kell, nem szolgáltam rá. De olyan helyen dogoztam, ami okot adhatott az "ellenszenvre". Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, de bérből-fizetésből élőként fázom az APEH magatartásától. Szóval az adóbevallásomban fel kell tüntetnem az eladásból származó bevételemet. Nem tudom, milyen adótartalma van ennek... Az elvet a visszterhes vagyonátruházási illetékhez (ingatlanszerzéshez kapcsolódó fizetési kötelezettség) tudom hasonlítani. Bocs, hogy hosszú voltam, de legalább kiadtam a mérgem.... Mi mindenre jó a vatera fórum. rolleyes.gif
Boldogabb (ha van ilyen) új esztendőt kívánok mindenkinek:
taas

Ja és még egy...
A vatera leadózik az államnak az én általam befizetett jutalékból, amit szintén a már megadóztatott egyéb jövedelmemből fizetek be. Amikor azt a bizonyos szoírtó cipőt megvásároltam a szintén adózott jövedelmemből, akkor még ÁFÁ-t is fizettem. Rájöttem szorít... eladom negyed áron (!), jutalékot fizetek, és jó állampolgárként újra adózom! Ez már olyan mint egy inverz piramisjáték... smile.gif Csak a pénz az állam zsebébe - és onnan ki tudja hova - vándorol. Kellene egy off-shore alapon működő piactér is, mondjuk svájci alapú abaqusszal!
taas

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2009-12-29 12:46

--------------------
Fide, sed cui, vide! (Higgy, de hogy kinek, nézd meg!)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2009-12-25 22:02
Létrehozva: #2059

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

A régi, hasonló rendeltetésű topik számunkra is érthetetlen módon eltűnt...
Ide lehet írni szinte bármilyen témában. Kivéve az alcímben említett kiemelt témaköröket, mert azoknak saját helyük van.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

103 Oldal V  « < 101 102 103
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-10-20 21:27