IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

2 Oldal V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> PayPal
pompea
hozzászólás 2018-06-06 12:14
Létrehozva: #21

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-01 14:44
Azonosító: 2 424 955

IDÉZET(VateraBenz @ 2018-06-06 09:24) *
Tisztelt pompea!

Az MPL külföldi csomagküldeményeinek árazása nem nevezhető olcsónak, ezért nem sokan keresik ezt a szállítási módot.
Szerepel az MPL tervei közt a külföldi szállítási módok bevezetése a Vaterafutárba, de ennek elkészülte nem várható rövid távon.
Viszont elvileg a napokban bekerül egy új szállítási mód a mi oldalunkról, melynek neve "Szállítás külföldre" lesz - és lesz belőle PayPal-os verzió is.

Köszönöm a választ, van ami olcsóbb (mekkora, milyen súlyú, hova, mikor és mikorra) az MPL-nél mint a többi szállító cégnél (DPD, DHL, GLS, UPS, FEDEX).
Már csak a Vatera-t kellene reklámozni a külföldi vásárlóknak!
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-06-06 08:24
Létrehozva: #22

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(pompea @ 2018-06-05 15:07) *
Kedves VateraBenz!

Ha van ilyen és nem találtam meg akkor elnézést a kérdésért!

Várható a szállítási sablonok közé?:
MPL külföldre elsőbbségi ajánlott levél PayPal fizetéssel
MPL külföldre postacsomag PayPal fizetéssel

A választ előre is köszönöm.

Tisztelt pompea!

Az MPL külföldi csomagküldeményeinek árazása nem nevezhető olcsónak, ezért nem sokan keresik ezt a szállítási módot.
Szerepel az MPL tervei közt a külföldi szállítási módok bevezetése a Vaterafutárba, de ennek elkészülte nem várható rövid távon.
Viszont elvileg a napokban bekerül egy új szállítási mód a mi oldalunkról, melynek neve "Szállítás külföldre" lesz - és lesz belőle PayPal-os verzió is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2018-06-05 14:07
Létrehozva: #23

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-01 14:44
Azonosító: 2 424 955

Kedves VateraBenz!

Ha van ilyen és nem találtam meg akkor elnézést a kérdésért!

Várható a szállítási sablonok közé?:
MPL külföldre elsőbbségi ajánlott levél PayPal fizetéssel
MPL külföldre postacsomag PayPal fizetéssel

A választ előre is köszönöm.

+Quote Post
ptransporter
hozzászólás 2018-06-02 12:15
Létrehozva: #24

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2018-01-22 22:03
Azonosító: 2 599 153

IDÉZET(bekesla1 @ 2018-06-01 09:41) *
Sziasztok, én nem vállakozás-szerűen használom a vaterát ha eladok valamit. Miért kellene nekem felminősíttetnem a PayPal fiókomat Üzleti fiókká?
A 'nem jut eszembe a neve, egy másik oldal:)'-on simán tudok eladni és pénzt kapni a normál PayPal fiókommal is. Itt mért nem?

A2.2.2.3 Jogosultság a Kereskedői Díjszabásra

Ahhoz, hogy igényelhesse (és fenntarthassa) a Kereskedői díjszabás státuszt a PayPalnál, a Számlának teljesítenie kell az alábbi feltételeket:

sosem mutathat tartozást, és nem állhat kivizsgálás alatt; és
a Számlára az előző naptári hónapban legalább az 1. szint felső határértékénél magasabb összegű Kereskedelmi Tranzakciónak minősülő kifizetésnek kellett beérkeznie (a Felhasználó lakóhelyének megfelelő ország pénznemében való összeg meghatározásának részleteit lásd a fenti táblázatok tartalmazzák).
A PayPal bármikor jogosult visszaállítani a Számlát a Normál díjszabás szerinti használaára, ha a fenti követelmények nem teljesülnek, illetve ha a Számlával szemben rendezetlen visszaterhelések merülnek fel. Ezenkívül lásd az 5.4. szakaszt.

Ha a PayPal lefokozta Számláját, ismét kérvényeznie kell a Kereskedői díjszabás státusz odaítélését a PayPaltól.

Ha szeretné kérvényezni, hogy Számlája megkapja a Kereskedői díjszabás státuszt, jelentkezzen be PayPal-számlájába, és használja a kifejezetten erre a célra szolgáló online jelentkezési lapot. Elutasítás esetében az azt követő 30 nap elteltével nyújthat be ismételt kérelmet.

A Kereskedői díjszabás nem alkalmazható a Website Payments Pro, a Virtuális Terminál és a PayPal Here fizetési funkciókon keresztül kapott, Kereskedelmi Tranzakciónak minősülő kifizetésekre.

Szint

Az előző naptári hónapban az alábbi országban lakóhellyel rendelkező Felhasználóhoz beérkezett Kereskedelmi Tranzakciónak minősülő kifizetések összesített összege

Kifizetésenkénti díj

Csehország

Magyarország

Liechtenstein

Minden egyéb Releváns Ország (kivéve az Egyesült Királyságot és Gibraltárt)

1

0,00 CZK?70 000,00 CZK

0,00 HUF?700 000,00 HUF

0,00 CHF?4000,00 CHF

0,00 EUR?2500,00 EUR

3,4% + Rögzített Díj

+Quote Post
bekesla1
hozzászólás 2018-06-01 08:41
Létrehozva: #25

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-10 10:55
Azonosító: 1 994 396

Sziasztok, én nem vállakozás-szerűen használom a vaterát ha eladok valamit. Miért kellene nekem felminősíttetnem a PayPal fiókomat Üzleti fiókká?
A 'nem jut eszembe a neve, egy másik oldal:)'-on simán tudok eladni és pénzt kapni a normál PayPal fiókommal is. Itt mért nem?

A hozzászólást -bekesla1- szerkesztette a következő időpontban: 2018-06-01 08:42

+Quote Post
Coulthard79
hozzászólás 2018-05-14 16:35
Létrehozva: #26

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-03-08 13:26
Azonosító: 2 157 993

IDÉZET(VateraBenz @ 2018-05-14 12:01) *
Tisztelt Coulthard79!

Ebben az esetben válassza a "Retail (not elsewhere classified)" kategóriát, majd a "Used and secondhand store"-t vagy a "Variety store"-t.

Tisztelt VateraBenz!

Ok, köszönöm a választ! thank_you.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-05-14 11:01
Létrehozva: #27

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Coulthard79 @ 2018-05-12 09:40) *
Sziasztok!

Lehet, hogy amatőr kérdés, de az üzleti paypal-ra történő regisztrációnál mit érdemes kiválasztanom annál a résznél, hogy "milyen kategóriába sorolható a vállalkozás"? Kérdezem ezt annak tükrében, hogy végignézve a listát sem tudtam eldönteni mit válasszak, hiszen amiket itt az oldalon árulok azok teljesen vegyes jellegű termékek. Néha ruházatot, néha műszaki cikket, néha antikvitást, stb..., így fogalmam sincs, hogy melyik kategória fedné le ezt a vegyes állapotot. Tudnátok tippet adni, hogy melyik lenne ilyen esetben a legjobb választás?

Tisztelt Coulthard79!

Ebben az esetben válassza a "Retail (not elsewhere classified)" kategóriát, majd a "Used and secondhand store"-t vagy a "Variety store"-t.

IDÉZET(niclara @ 2018-05-12 18:07) *
Mielőtt egyesítettem volna a paypal és a vatera fiókomat, elolvastam a paypal-lal történő fizetés előnyeiről szóló szöveget, és ha jól emlékszem, 180 napra szóló ingyenes feltöltési lehetőség, valamint amennyiben paypal-lal fizetnek, 0Ft jutalék volt az igéret. Ha 90 ft+x % /majd megnézem pontosan/ a jutalék-erről egyébként korábban nem volt említés-akkor kisebb értékű tárgyaknál ez kész ráfizetés. Kérek információt arról, hogy hogyan lehet visszavonni a 2 fiók egyesítését. Vagy ha nem válik be, és visszavonni sem tudom, töröljem a regemet? ...

Tisztelt niclara!

Kisebb értékű termékeknél valóban nem feltétlenül javasolt a PayPal fizetés biztosítása, mivel a vételár jelentős része elmehet a PayPal jutalékra.
A szétkapcsolást a PayPal fiókjában tudja indítani (Eszközök > Összes eszköz > API-hitelesítőadatok > Manage API permission és itt tudja megvonni az engedélyt a "Dante Internetional Kft."-től)

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
niclara
hozzászólás 2018-05-12 17:07
Létrehozva: #28

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-24 18:40
Azonosító: 1 542 064

IDÉZET(VateraBenz @ 2018-05-10 20:31) *
A jövőben legyen kedves tájékozódni, mielőtt ilyen valótlan és hangulatkeltő kijelentéseket tesz egy nyilvános felületen angry2.gif
A hiányolt információt itt találja: http://www.vatera.hu/paypal/elonyok/

Mielőtt egyesítettem volna a paypal és a vatera fiókomat, elolvastam a paypal-lal történő fizetés előnyeiről szóló szöveget, és ha jól emlékszem, 180 napra szóló ingyenes feltöltési lehetőség, valamint amennyiben paypal-lal fizetnek, 0Ft jutalék volt az igéret. Ha 90 ft+x % /majd megnézem pontosan/ a jutalék-erről egyébként korábban nem volt említés-akkor kisebb értékű tárgyaknál ez kész ráfizetés. Kérek információt arról, hogy hogyan lehet visszavonni a 2 fiók egyesítését. Vagy ha nem válik be, és visszavonni sem tudom, töröljem a regemet? mad.gif

IDÉZET(niclara @ 2018-05-12 17:28) *
Mielőtt egyesítettem volna a paypal és a vatera fiókomat, elolvastam a paypal-lal történő fizetés előnyeiről szóló szöveget, és ha jól emlékszem, 180 napra szóló ingyenes feltöltési lehetőség, valamint amennyiben paypal-lal fizetnek, 0Ft jutalék volt az igéret. Ha 90 ft+x % /majd megnézem pontosan/ a jutalék-erről egyébként korábban nem volt említés-akkor kisebb értékű tárgyaknál ez kész ráfizetés. Kérek információt arról, hogy hogyan lehet visszavonni a 2 fiók egyesítését. Vagy ha nem válik be, és visszavonni sem tudom, töröljem a regemet? mad.gif

Helyesbítek, nem 180 nap, 8 hét:)
Állítsd be a PayPal fizetést június 20-ig,
és használd 8 hétig ingyen a Vaterát!
0 Ft jutalék + 0 Ft feltöltési díj
Engedélyezd a PayPal fizetési lehetőséget Vatera fiókodban
június 20-ig, és 8 héten át
a PayPallal is fizethető termékeket ingyen töltheted fel a Vaterára
a Vatera jutalékot is elengedjük minden olyan eladásod után, ahol a vevő PayPallal fizeti ki neked a megvásárolt terméket
Hogyan tudod beállítani a PayPal fizetést a Vaterán ?

+Quote Post
Coulthard79
hozzászólás 2018-05-12 08:40
Létrehozva: #29

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-03-08 13:26
Azonosító: 2 157 993

Sziasztok!

Lehet, hogy amatőr kérdés, de az üzleti paypal-ra történő regisztrációnál mit érdemes kiválasztanom annál a résznél, hogy "milyen kategóriába sorolható a vállalkozás"? Kérdezem ezt annak tükrében, hogy végignézve a listát sem tudtam eldönteni mit válasszak, hiszen amiket itt az oldalon árulok azok teljesen vegyes jellegű termékek. Néha ruházatot, néha műszaki cikket, néha antikvitást, stb..., így fogalmam sincs, hogy melyik kategória fedné le ezt a vegyes állapotot. Tudnátok tippet adni, hogy melyik lenne ilyen esetben a legjobb választás?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-05-10 19:31
Létrehozva: #30

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(annau7_a @ 2018-05-10 11:10) *
Csak hozzáfüzném, hogy a Vatera csak a PayPal elönyeiröl tájékoztat, de a hátrányáról szerényen hallgat. Én legalább is nem találtam információt arról, hogy csak a fizetés ingyenes. Aki a pénzt kapja, annak ezért díjat kell fizetnie.

A jövőben legyen kedves tájékozódni, mielőtt ilyen valótlan és hangulatkeltő kijelentéseket tesz egy nyilvános felületen angry2.gif
A hiányolt információt itt találja: http://www.vatera.hu/paypal/elonyok/

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
annau7_a
hozzászólás 2018-05-10 10:10
Létrehozva: #31

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2018-05-09 17:20
Azonosító: 2 630 258

IDÉZET(VateraBenz @ 2018-05-09 21:56) *
Fizess vagy fogadj pénzt PayPallal a Vaterán!

Örömmel jelentjük be, hogy a PayPallal együttműködve elindítottuk a felhasználók közötti közvetlen online fizetést a Vaterán! Legyen szó akár vásárlásról akár eladásról, új vagy használt termékről, vaterás adásvételeidet még gyorsabban és biztonságosabban intézheted, ha a PayPalt használod.

Csak hozzáfüzném, hogy a Vatera csak a PayPal elönyeiröl tájékoztat, de a hátrányáról szerényen hallgat. Én legalább is nem találtam információt arról, hogy csak a fizetés ingyenes. Aki a pénzt kapja, annak ezért díjat kell fizetnie. Igy aztán nem is csoda, hogy a Vatera sajátmaga ezt a fizetési lehetöséget nem kinálja fel az Ügyfeleknek!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-05-09 20:56
Létrehozva: #32

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(ffcsilla @ 2018-05-04 09:48) *
T.Vaterbenz
Ha felminősítem a fiókom,az majd későbbiekben milyen költségekkel fog járni.azt látom,hogy most ingyenes.Köszönöm

Tisztelt ffcsilla!

A két fiók összekötése semmilyen díjjal nem jár, sem most, sem a későbbiekben. A jelenleg futó promóció keretén belül azonban az alábbi előnyökkel jár az eladó számára a PayPal használata az oldalon:

- Az összekötéstől számított 8 héten át minden olyan hirdetés feltöltési díja 0 Ft, amelynél legalább 1 PayPal szállítás meg van adva. Valamint, ha egy terméket PayPal-lal üt le és fizet ki a vásárló, akkor ennek az eladásnak a jutaléka 0 Ft.
- A sikeres összekötést követően aktiválhatja az eladó a PayPal promóciós jutalékát, melyet ettől számítva 180 napig biztosít neki a PayPal (ennek összege: 90 Ft + a tranzakció összegének 1,9%-a)

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ffcsilla
hozzászólás 2018-05-04 08:48
Létrehozva: #33

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-05-31 08:29
Azonosító: 2 123 911

IDÉZET(VateraBenz @ 2018-04-24 09:39) *
Tisztelt gonibacsi!

Ha csak vásárolni szeretne PayPal-lal, akkor nem kell összekötnie a vaterás fiókjával a PayPal-os fiókját. Az összekötést kizárólag akkor kell elvégezni, ha valaki eladni szeretne PayPal-lal. A folyamat elindításához TJF státusz szükséges.

T.Vaterbenz
Ha felminősítem a fiókom,az majd későbbiekben milyen költségekkel fog járni.azt látom,hogy most ingyenes.Köszönöm

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-04-24 08:39
Létrehozva: #34

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(gonibacsi @ 2018-04-20 21:10) *
Sziasztok, vásárlóként a már régóta meglevő PayPal fiókommal szeretnék fizetni, de nem sikerül csatolnom a fiókomat. Megtaláltam a "Hogyan használjam a PayPal-t?" oldalt, mégsem tudom megcsinálni. Írják, hogy a személyes adatoknál a folyamat indítása gombra kell kattintani, de nem találom. Lehet, hogy csak eladói fióknál lehet csatolni? üdv, goni

Tisztelt gonibacsi!

Ha csak vásárolni szeretne PayPal-lal, akkor nem kell összekötnie a vaterás fiókjával a PayPal-os fiókját. Az összekötést kizárólag akkor kell elvégezni, ha valaki eladni szeretne PayPal-lal. A folyamat elindításához TJF státusz szükséges.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-04-22 07:04
Létrehozva: #35

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(gonibacsi @ 2018-04-20 21:10) *
Sziasztok, vásárlóként a már régóta meglevő PayPal fiókommal szeretnék fizetni, de nem sikerül csatolnom a fiókomat. Megtaláltam a "Hogyan használjam a PayPal-t?" oldalt, mégsem tudom megcsinálni. Írják, hogy a személyes adatoknál a folyamat indítása gombra kell kattintani, de nem találom. Lehet, hogy csak eladói fióknál lehet csatolni? üdv, goni

Szia! Szerintem az ÜSZ fog neked tudni válaszolni.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
gonibacsi
hozzászólás 2018-04-20 20:10
Létrehozva: #36

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2018-04-20 19:54
Azonosító: 2 629 157

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-04-17 09:31
Létrehozva: #37

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

coolani.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

2 Oldal V  < 1 2
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-02-25 01:28