IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

6 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érme, Pénz Papírpénz
kategoriamoderat...
hozzászólás 2010-12-07 15:37
Létrehozva: #41

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-13 10:46
Azonosító: 937 266

IDÉZET(citrom121 @ 2010-12-06 15:30) *
Ma valami különmleges helyzet van megint az érme kategoriábasn. Az ausztrál érméknél csak egy oldal látszik, a dec.8.-án kifutó aukciókkal bezárólag. Meg ma jöttem rá, hogy például nem Európán belül, hanem egyéb kategoriában is kell keresni finn érméket, mert ott is vannak. Kész káosz az egész... Jó-jó, némileg türelmes vagyok, de előbb inkább itt kellett volna rendbe tenni a dolgokat, és csak utána áttérni a teszveszes módosításokra. Szerintem...

Tisztelt citrom21!

A tegnapi nap folyamán átmenetileg technika probléma volt, amely helyreállt, ezért volt csak 1 oldal látható!
Az Egyéb kategória felhasználói igény alapján jött létre!

Üdvözlettel:
Vatera csapata
Go to the top of the page

+Quote Post
citrom121
hozzászólás 2010-12-06 15:30
Létrehozva: #42

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-30 12:51
Azonosító: 863 425

Ma valami különmleges helyzet van megint az érme kategoriábasn. Az ausztrál érméknél csak egy oldal látszik, a dec.8.-án kifutó aukciókkal bezárólag. Meg ma jöttem rá, hogy például nem Európán belül, hanem egyéb kategoriában is kell keresni finn érméket, mert ott is vannak. Kész káosz az egész... Jó-jó, némileg türelmes vagyok, de előbb inkább itt kellett volna rendbe tenni a dolgokat, és csak utána áttérni a teszveszes módosításokra. Szerintem...

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-12-06 14:12
Létrehozva: #43

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 12:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(kategoriamoderator @ 2010-12-06 10:18) *
Kedves zpepe26!

A közlemény rovatban feltüntetett információt idézem: struktúra átalakítási javaslatokat kissé háttérbe szorítva, nem áll módunkban ezeket azonnal feldolgozni, de köszönjük az észrevételeket - mindenképp figyelembe fogjuk venni a nagy moderálást követő munkafolyamatok során.

Kérjük, segítsék a munkánkat, türelemmel és megértéssel.

Üdvözlettel:
Vatera csapata

Kedves Kategóriamoderátor,
köszönöm!
thank_you.gif

A hozzászólást -zpepe26- szerkesztette a következő időpontban: 2010-12-06 14:12

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
kategoriamoderat...
hozzászólás 2010-12-06 10:18
Létrehozva: #44

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-13 10:46
Azonosító: 937 266

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-11-30 14:42) *
Kedves Kategóriamenedzser,

egy visszajelzést kaphatnánk, hogy lesz-e változtatás az érme-pénz-bankjegy kategóriában figyelembe véve gyűjtőtársaim észrevételét, vagy ebben a "használhatatlan" formában marad?

Köszönettel: zpepe26

Kedves zpepe26!

A közlemény rovatban feltüntetett információt idézem: struktúra átalakítási javaslatokat kissé háttérbe szorítva, nem áll módunkban ezeket azonnal feldolgozni, de köszönjük az észrevételeket - mindenképp figyelembe fogjuk venni a nagy moderálást követő munkafolyamatok során.

Üdvözlettel:
Vatera csapata

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-11-30 14:42
Létrehozva: #45

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Kategóriamenedzser,

egy visszajelzést kaphatnánk, hogy lesz-e változtatás az érme-pénz-bankjegy kategóriában figyelembe véve gyűjtőtársaim észrevételét, vagy ebben a "használhatatlan" formában marad?

Köszönettel: zpepe26

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
csecso103
hozzászólás 2010-11-24 16:46
Létrehozva: #46

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-13 18:08
Azonosító: 1 158 546

IDÉZET(tjocii @ 2010-11-24 12:47) *
Egyetértek azzal , hogy egyszerűbb lesz feltölteni , viszont a vásárlást megnehezítik smile.gif
A szakértőik tudását nem vonom kétségbe , viszont azt már igen , hogy kikérték-e egy vagy több igazi gyűjtő véleményét a felosztásban.

Nem csak a vásárlást nehezíti a mostani rendszer hanem az eladást is,hiszen a vevő nem találja az árút! Ha tényleg egyszerűsíteni akarnak akkor állitsák vissza azt a kategória bontást ami előzőleg volt.

+Quote Post
citrom121
hozzászólás 2010-11-24 13:55
Létrehozva: #47

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vatera Kategóriák @ 2010-11-24 11:06) *
Kedves Felhasználók!

.... Tisztulni fog ezáltal a piactér is, egyszerűbb lesz feltölteni, megtalálni is egy adott terméket, még ha most nem is így látják.

....

Köszönjük,
a Vatera Csapata

Köszönöm, végre valaki reagál az írásainkra, még ha kicsit ködös is. Mert én vásárló vagyok, és most szinte képtelenség megtalálni egy-egy terméket. Például tíznél többszöri próbálkozás során csupán egyetlen egyszer jött fel márka a Finnországra való keresésnél, az összes többi alkalommal kizárólag euro érmék jelentek meg. De ez csak egyetlen példa. Nem tudok annál egyszerűbben megtalálni valamit, mint ami korábban volt: "Érme, pénz papírpénz" után "Külföldi érmék", majd azt követően az adott ország megnevezésére kattintás, amelyiket éppen meg szeretném nézni. Most ráadásul nem tudom az átnézésből kizárni az euro érméket. Ha az a cél, hogy egyszerűbben lehessen valamit megtalálni, akkor állítsák vissza azt, ami volt. Mert attól egyszerűbben nem lehet.

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2010-11-24 12:47
Létrehozva: #48

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-06 22:48
Azonosító: 15 972

IDÉZET(Vatera Kategóriák @ 2010-11-24 11:06) *
Kedves Felhasználók!

Mint már korábban ez jeleztük, az utóbbi időben nagymértékű, folyamatos kategória átalakítások lettek ! Az összes kategóriát érintő nagy volumenű átalakítási projekt e része ezennel lezárult, most indul a tisztítási, moderálási része.

Lettek olyan alkategóriák amelyek összeolvadtak, és lettek olyanok is, amelyek átvándoroltak másik főkategória alá, és születtek is újak.

Tisztában vagyunk azzal, hogy hirtelen sok változás történt az egyszerűsítési kategória átalakítás során, és mivel maga a teljes oldal is folyamatosan változik az új fejlesztések során, így hirtelen rengeteg új dologgal szembesülnek a felhasználók, ezért immár sokadjára megértésüket és türelmüket köszönjük, nem akarunk visszaélni vele - csak egyszerűen egy nagy projekt közepén vagyunk.

Ezek a döntések mind nem egy ember rábólintása alapján, hanem több fős csoportok hosszadalmas együttes munkája és közös megegyezés alapján születettek. Igaz, a megszokott dolgokat felváltó újítások szokatlanok, idegenek a korábbi napi rutintól, de szükségesek. Tisztulni fog ezáltal a piactér is, egyszerűbb lesz feltölteni, megtalálni is egy adott terméket, még ha most nem is így látják.

Most indul a moderálási, tisztítási folyamat. Valóban időigényes, de a következő 1-2 hónapban az illetékes csapat kapacitását erre koncentráljuk - így további struktúra átalakítási javaslatokat kissé háttérbe szorítva, nem áll módunkban ezeket azonnal feldolgozni, de köszönjük az észrevételeket - mindenképp figyelembe fogjuk venni a nagy moderálást követő munkafolyamatok során.

Köszönjük,
a Vatera Csapata

Egyetértek azzal , hogy egyszerűbb lesz feltölteni , viszont a vásárlást megnehezítik smile.gif
A szakértőik tudását nem vonom kétségbe , viszont azt már igen , hogy kikérték-e egy vagy több igazi gyűjtő véleményét a felosztásban.

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2010-11-24 11:06
Létrehozva: #49

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2007-03-01 13:18
Azonosító: 152

Kedves Felhasználók!

Mint már korábban ez jeleztük, az utóbbi időben nagymértékű, folyamatos kategória átalakítások lettek ! Az összes kategóriát érintő nagy volumenű átalakítási projekt e része ezennel lezárult, most indul a tisztítási, moderálási része.

Lettek olyan alkategóriák amelyek összeolvadtak, és lettek olyanok is, amelyek átvándoroltak másik főkategória alá, és születtek is újak.

Tisztában vagyunk azzal, hogy hirtelen sok változás történt az egyszerűsítési kategória átalakítás során, és mivel maga a teljes oldal is folyamatosan változik az új fejlesztések során, így hirtelen rengeteg új dologgal szembesülnek a felhasználók, ezért immár sokadjára megértésüket és türelmüket köszönjük, nem akarunk visszaélni vele - csak egyszerűen egy nagy projekt közepén vagyunk.

Ezek a döntések mind nem egy ember rábólintása alapján, hanem több fős csoportok hosszadalmas együttes munkája és közös megegyezés alapján születettek. Igaz, a megszokott dolgokat felváltó újítások szokatlanok, idegenek a korábbi napi rutintól, de szükségesek. Tisztulni fog ezáltal a piactér is, egyszerűbb lesz feltölteni, megtalálni is egy adott terméket, még ha most nem is így látják.

Most indul a moderálási, tisztítási folyamat. Valóban időigényes, de a következő 1-2 hónapban az illetékes csapat kapacitását erre koncentráljuk - így további struktúra átalakítási javaslatokat kissé háttérbe szorítva, nem áll módunkban ezeket azonnal feldolgozni, de köszönjük az észrevételeket - mindenképp figyelembe fogjuk venni a nagy moderálást követő munkafolyamatok során.

Köszönjük,
a Vatera Csapata

+Quote Post
csokazoli
hozzászólás 2010-11-21 18:13
Létrehozva: #50

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-06-11 21:27
Azonosító: 161 540

Nem szoktam eladni,de venni igen!Nem vagyok "mindenevő",igy eléggé zavaró a mostani kategorizálás!!!Nincs időm,se kedvem végig gurigázni több száz tételt,hogy megtaláljam az engem érdeklőket!!!!!!!!!!!!!!
Remélem hamarosan visszaállítják az előző verziót!!
Tisztelettel!

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2010-11-21 13:37
Létrehozva: #51

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(citrom121 @ 2010-11-21 09:38) *
Csakhogy előfordul, hogy az eladó országot nem jelölt, hiszen ő például Spanyolországhoz tette fel a realest, centimost, pesetát, no ez esetben az az adott termék fel sem jön. Ha viszont magát a pénznemet tüntetem fel, megint több változatot kell beírni, az eladó által jelöltek szerint. Németeknél például külön-külön kell beírni a márka, mark, reichsmark szavakat, finneknél a márka, markka, markkaa szavakat, nem szólva arról, hogy márka néven - de ugyanúgy cent, dollár stb jelölésnél - számtalan olyan országból jelenik meg érme, ami nem érdekel. Vagyis a régi keresés egyszerű, gyors volt, most meg időt rabló, körülményes, idegesítő, ráadásul bizonytalan.

erre céloztam én is
A vásárlók nagyobb részének erre se ideje , se energiája .
eredmény : a kategóriában az ár alacsony lesz nagyon nagy részt , az eladók egy idő után beleunnak , hogy a termék eladhatatlan vagy fillérekért kerül eladásra. Senki nem ellensége Önmagának , így egy idő után az eladók nagyobb része fogja magát , és nem rak fel ebbe a kategóriába terméket , ergo a vatera elveszít jópár eladót , és ezáltal vásárlót is , hisz a kínálattól is függ a vásárlók száma.

+Quote Post
citrom121
hozzászólás 2010-11-21 09:38
Létrehozva: #52

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Bízva abban, hogy a hétfőig kért türelem után valami történik, szeretném tovább magyarázni a problémát Tehát onnan indultunk, hogy az "Érme, pénz, bankjegy" kategoria után a "Külföldi pénzérmék"-re kattintva bejött az országok felsorolása, amivel harmadik kattintással már el lehetett jutni, esetleg az adott országon belül negyedik kattintással ki lehetett kerülni az euro érmék átnézését is, mert azok például engem nem érdekelnek. Vagyis pillanatok alatt el lehetett jutni a kívánt kategoriához. (Bár mostanában lelassult a vatera, ez más kérdés)
Most meg Európa után külön-külön kell beírni az adott ország nevét esetleg két változatban is - például spanyol, Spanyolország - mert annak megfelelően jelenik meg, ahogy az eladó a terméket jelölte. Csakhogy előfordul, hogy az eladó országot nem jelölt, hiszen ő például Spanyolországhoz tette fel a realest, centimost, pesetát, no ez esetben az az adott termék fel sem jön. Ha viszont magát a pénznemet tüntetem fel, megint több változatot kell beírni, az eladó által jelöltek szerint. Németeknél például külön-külön kell beírni a márka, mark, reichsmark szavakat, finneknél a márka, markka, markkaa szavakat, nem szólva arról, hogy márka néven - de ugyanúgy cent, dollár stb jelölésnél - számtalan olyan országból jelenik meg érme, ami nem érdekel. Vagyis a régi keresés egyszerű, gyors volt, most meg időt rabló, körülményes, idegesítő, ráadásul bizonytalan. Feltételezem, hasonló a probléma a bélyegeknél meg más hasonló termékeknél.
No, ezért kérem többedmagammal együtt, hogy a régi egyszerű, gyors keresőt állítsák vissza, ezt meg úgy felejtsék el, ahogy van. A "fejlesztésre" kifizetett pénzt meg kidobhatják az ablakon.

+Quote Post
muszka
hozzászólás 2010-11-20 20:33
Létrehozva: #53

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 19:13
Azonosító: 1 091

Sziasztok.Én is szeretnék csatlakozniaz elöttem szolokhoz.A keresö már egy ideje kritikán aluli.A gyüjteményben a militáriát és a kitüntetéseket szintén a Teszvesz mintájára összevonták.A vatera csapatában nem akad senki akinek feltünt volna hogy teszveszen katonai kategoriában van 400db termék mig itt a vaterán 7500 termék.Én elég sok pénzt itt hagyok a vaterának eladással és vásárlással.Több barátom is azt mondta hogy teljességgel áttekinthetetlen.Ne haragudjon meg senki,de ez vissza fejlödés.Minden aukcios oldalon a világon van idöszakra lebontott gyüjtési téma és erre itt valami nagy okos megszüntette.
Esetleg lehetne hogy a Vaterátol valami illetékes megmagyarázná vagy esetleg vissza lehetne állitani a régi formátumot?
Igy én is csak azt tudom mondani hogy sokan inkább nem nézelödnek és igy lemaradnak a licitálásrol ami az oldal zsebét is érinti.
Üdv mindenkinek:István.

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2010-11-20 12:38
Létrehozva: #54

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Vatera illetékes !

Engedtessék meg , hogy kifejezzem nemtetszésemet a Érme,pénz,papírpénz kategória új felosztása miatt .
Nem tudom a vatera illetékesei között van-e gyűjtő , de ha van tudnia kéne hogy a gyűjtők szeretik specializálni magukat bizonyos országokra , időszakokra , és azon részterületen keresnek .
Ez a jelenlegi felosztásban lehetetlené vált , ezáltal rövid időn belül megcsappan a vásárlók száma ezen kategóriában és idővel az eladók száma is , ami a vatera részére veszteség . Gondolom nem hozhat nagy bevétel ez a kategória , ha így feláldozzák illetve ellehetetlenítik a gyűjtői keresést.
Hiába nagy gyűjtő valaki , nem fog többezer érmét vagy bankjegyet átnézni , hogy megtalálja azt ami esetleg őt érdekli.
Régebben országokra volt felosztva pl. Európa , és részben időszakokra is. Aki gyűjtő vagy keresett valamit katt az országra és máris megnézhette a kínálatot .
Most ez lehetetlenség , mert sok keresést kéne ahhoz megejteni , hogy egyáltalán ráleljen az adott gyűjtési területére.
Erre az emberek nagyobb részének se ideje , se energiája nincsen.

Bátran merem írni , hogy ennyi erővel ezt a kategóriát be is zárhatják és törölhetik .

+Quote Post
hofgart
hozzászólás 2010-11-20 07:34
Létrehozva: #55

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-05-04 15:41
Azonosító: 8 397

IDÉZET(baxi2 @ 2010-11-19 19:13) *
Kedves Gyűjtőtársak és Vatera Csapat!

A gyűjtemény kategória alábontásával kapcsolatban osztanám meg a véleményem és ha többen is úgy gondolják kérhetnénk hogy az átláthatóság vagy jobb csoportosítás érdekében állítsák vissza, hogy az érme, pénz, papírpénz kategória alatt legyen még "Magyar Papírpénzek" gyűjtőkategória és ne rögtön csak a korona, pengő, forint stb alkategóriák következzenek, mivel aki általában Magyar Papírpénz kategóriát gyűjt, szeretné egyben látni a korona, pengő, forint, stb kínálatot. A mostani nem túl felhasználóbarát!

Emlékezzetek a két évvel ezelőtti dolgokra is !
Szerintem ez tudatos .

A hozzászólást -hofgart- szerkesztette a következő időpontban: 2010-11-20 07:36

+Quote Post
barta562
hozzászólás 2010-11-19 22:13
Létrehozva: #56

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-11-19 22:06
Azonosító: 1 410 103

IDÉZET(baxi2 @ 2010-11-19 19:13) *

A gyűjtemény kategória alábontásával kapcsolatban osztanám meg a véleményem és ha többen is úgy gondolják kérhetnénk hogy az átláthatóság vagy jobb csoportosítás érdekében állítsák vissza, hogy az érme, pénz, papírpénz kategória alatt legyen még "Magyar Papírpénzek" gyűjtőkategória és ne rögtön csak a korona, pengő, forint stb alkategóriák következzenek, mivel aki általában Magyar Papírpénz kategóriát gyűjt, szeretné egyben látni a korona, pengő, forint, stb kínálatot. A mostani nem túl felhasználóbarát!

Maximálisan egyet értek azzal hogy nagyon nem jó lett ez a mindent egybe struktúra.Én elsősorban német papír pénzt gyűjtők és most egyszerüen lehetetlen átnézni.Könyörgöm állítsák vissza úgy ahogy volt! Ez borzalmas!

+Quote Post
baxi2
hozzászólás 2010-11-19 19:13
Létrehozva: #57

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-06 08:37
Azonosító: 18 884

A hozzászólást -baxi2- szerkesztette a következő időpontban: 2010-11-19 19:16

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-11-19 09:10
Létrehozva: #58

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(citrom121 @ 2010-11-18 18:35) *
Ha lehet, a keresővel a helyzet még tovább rosszabbodott. A Külföldi pénzérmék, majd Európa után bal oldalon beírtam a finn és Finnország címszavakat. Egyikben sem jött fel penniä vagy márka, kizárólag euro érmék jelentek meg. Engem meg éppen azok nem érdekelnek. Szerintem az egész változtatást ki kellene dobni, és visszaállítani a korábbiakat. Nekem úgy túnik, a teszvesz-es kooperálás azt jelenti, hogy az ottani nagyon rossz keresőt hozták be ide is. Csakhogy ott van kb 200 európai érme, itt meg több mint ötezer. Ami most itt van, az kezelhetetlen!

Csatlakozom. A bankjegyeknél most van öt kategória, de pl Európa nincsen tovább bontva. Miért nézzem végig az összes európai bankjegyet, ha csak néhány ország érdekel? Vissza lehetne tenni az országbontást?

--------------------

+Quote Post
citrom121
hozzászólás 2010-11-19 07:02
Létrehozva: #59

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt vaterások!
Van-e rá remény, hogy felvetéseinket orvosolni kívánják, és a keresőt egyáltalán használhatóvá teszik?
Egyébként egy máshol olvasott felvetésre megerősítem, hogy a vatera lassult a korábbiakhoz képest, de az nálam még a tűréshatáron belül van. A mostani kereső használata viszont öt-hatszoros időt vesz igénybe, ráadásul az előbb említett finn példa szerint bizonytalan, egyes termékeket fel sem hoz, egy szóval illetve: tragikus.

+Quote Post
jens
hozzászólás 2010-11-18 19:55
Létrehozva: #60

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:18
Azonosító: 150

Tisztelt Vatera!

Átnézve a termékfigyeléseket, módosítottam azokat.
A vasútmodellnél viszont csak a fő kategóriát lehet bejelölni,
mivel NINCSEN alkategoria.
Engem sem a H0, sem az N es modellek nem érdekelnek,
én TT gyüjtök.
Viszont ezt nem tudom bejelölni, mert nem létezik a termékfigyelő szerint.
Kérem orvosolják a helyzetet.
Üdv: Jens

+Quote Post

6 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2024-02-26 05:48