IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1383 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
Bigdept
hozzászólás 2021-09-27 21:49
Létrehozva: #1

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(caruanafabiano @ 2021-09-14 17:39) *
Köszönöm, igazad van. Ami dühítő, hogy kértem már én is képeket az eladótól korábban. Ugyanazt reagálta mint most annak aki ismét kért tőle.
El kell engedi. :-)

Igen, el kell engedni, annál is inkább, mert rákeresve a "Commodore 64"-re olcsóbb ajánlatok is vannak, képekkel. Mondjuk a kifogásolt hirdetés leírásában benne van, hogy csak személyes átvétel, és helyben kipróbálás / megtekintés...

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!
Go to the top of the page

+Quote Post
caruanafabiano
hozzászólás 2021-09-14 18:39
Létrehozva: #2

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2018-11-02 14:08
Azonosító: 2 638 630

IDÉZET(zejopy @ 2021-09-14 08:01) *
Ha nem tudja eladni, akkor fizeti hosszú ideig a feltöltési díjat, ami egy idő után többet hoz, mint a jutalék.
Nem lehet mindent szabályozni. Nagyon sok szabály van a Vaterán, ha valaki magától nem jön rá arra, hogy a kép mennyire fontos, annak úgy kell.
Összességében persze igazad van abban, hogy a kép elengedhetetlen, de ha valaki erre magától nem jön erre rá, akkor viselje a következményeket. Hozzáteszem még, hogy nem szívesen vásárolnék olyan eladótól, akinek nem kellően igényes az aukciója. Ez is egy szűrő.

Köszönöm, igazad van. Ami dühítő, hogy kértem már én is képeket az eladótól korábban. Ugyanazt reagálta mint most annak aki ismét kért tőle.
El kell engedi. :-)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-09-14 08:01
Létrehozva: #3

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(caruanafabiano @ 2021-09-13 19:13) *
2. Eladáskor jutalékot vonnak ami a Vaterának bevétel. (Kép nélkül nincs sem eladás sem bevétel, sem sikeres tranzakció)

Ha nem tudja eladni, akkor fizeti hosszú ideig a feltöltési díjat, ami egy idő után többet hoz, mint a jutalék.

IDÉZET(caruanafabiano @ 2021-09-13 19:13) *
Nem engedném kép nélkül feltölteni a hirdetéseket hiszen ez nem offline piac ahová kimegyek és nézelődök, átforgatom, megtekintem. Képekből és annak részletességéből tud ítélni a vevő.

Nem lehet mindent szabályozni. Nagyon sok szabály van a Vaterán, ha valaki magától nem jön rá arra, hogy a kép mennyire fontos, annak úgy kell.
Összességében persze igazad van abban, hogy a kép elengedhetetlen, de ha valaki erre magától nem jön erre rá, akkor viselje a következményeket. Hozzáteszem még, hogy nem szívesen vásárolnék olyan eladótól, akinek nem kellően igényes az aukciója. Ez is egy szűrő.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
caruanafabiano
hozzászólás 2021-09-13 20:13
Létrehozva: #4

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2021-09-12 20:15) *
Nem szabálytalan. Logikátlan, mert szerintem nem lehet kép nélkül eladni, de joga van hozzá.

Több sebből is vérzik ez. 1. Képekkel (normális, éles és kb. 8-10db.) eladható még a xar is. :-)
2. Eladáskor jutalékot vonnak ami a Vaterának bevétel. (Kép nélkül nincs sem eladás sem bevétel, sem sikeres tranzakció)
3. Ez online aukció ahol a vásárló nem tekintheti meg élőben a cuccost ugyebár csak aukció lejártát követően. (Ott meg már késő)
4. Ha pedig nem láthatja mit vásárol akkor nem vásárol, feleslegesen van fent a tétel.

Nem engedném kép nélkül feltölteni a hirdetéseket hiszen ez nem offline piac ahová kimegyek és nézelődök, átforgatom, megtekintem. Képekből és annak részletességéből tud ítélni a vevő.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-09-12 20:15
Létrehozva: #5

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(caruanafabiano @ 2021-09-12 14:37) *
Tiszteletem!

Az alábbi termékkódon futó termék sorozatos képpel nem feltöltésen esett át. 3075667709
Jelentettem az aukciót de olyan nincs, hogy hiányos kép. Legalább 1 fotót köteleznék az aukció feltöltéséhez. Kértem már én is az eladótól de ahogy látom más is kérte, semmi reakció..
Köszönöm.

Nem szabálytalan. Logikátlan, mert szerintem nem lehet kép nélkül eladni, de joga van hozzá.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
caruanafabiano
hozzászólás 2021-09-12 15:37
Létrehozva: #6

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Tiszteletem!

Az alábbi termékkódon futó termék sorozatos képpel nem feltöltésen esett át. 3075667709
Jelentettem az aukciót de olyan nincs, hogy hiányos kép. Legalább 1 fotót köteleznék az aukció feltöltéséhez. Kértem már én is az eladótól de ahogy látom más is kérte, semmi reakció..
Köszönöm.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2021-09-03 22:58
Létrehozva: #7

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(caruanafabiano @ 2021-09-03 20:51) *
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy létezik, hogy van egy felhasználó aki csak azért van, hogy feltornássza az árakat?
Elrood a neve 3075985937 termékkód ami akkor tűnt fel mikor az én aukcimóban is megláttam : 3074604698

Vagy csak puszta véletlen? Friss regisztrációs mintha segítő lenne. Lehet ha túltenne valakin, kérné a licittörlést, akkor viszont megfogató lehet.
Köszönöm ha valaki utána tud nézni. Szép estét.

Tisztelt caruanafabiano!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, kérjük a terméklapon lévő szabálytalan aukció szövegre kattintva jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
caruanafabiano
hozzászólás 2021-09-03 20:51
Létrehozva: #8

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy létezik, hogy van egy felhasználó aki csak azért van, hogy feltornássza az árakat?
Elrood a neve 3075985937 termékkód ami akkor tűnt fel mikor az én aukcimóban is megláttam : 3074604698

Vagy csak puszta véletlen? Friss regisztrációs mintha segítő lenne. Lehet ha túltenne valakin, kérné a licittörlést, akkor viszont megfogató lehet.
Köszönöm ha valaki utána tud nézni. Szép estét.

+Quote Post
Karma1
hozzászólás 2021-05-22 08:30
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-12-24 18:06
Azonosító: 2 422 653

IDÉZET(Bigdept @ 2021-05-12 21:07) *
Én csak simán megírnám, hogy márpedig visszautaltam ekkor és ekkor. Amúgy ezen nem kell bosszankodni, mert az ember idegei ennél többet érnek, de másfelől ez kismiska, ahhoz képest amik nekem voltak, ez egészen üdítő történet.

Hát igen,nagyon nekem se volt jobb ötletem, elküldtem neki a visszaigazolást az utalásról és annyi, no meg hát természetesen véglegesen tiltólistára került.

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2021-05-12 21:07
Létrehozva: #10

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(Karma1 @ 2021-05-04 14:03) *
Sziasztok!
Sajnos az utóbbi időben összehozott a sors egy igen érdekes "vásárlóval"
...

Én csak simán megírnám, hogy márpedig visszautaltam ekkor és ekkor. Amúgy ezen nem kell bosszankodni, mert az ember idegei ennél többet érnek, de másfelől ez kismiska, ahhoz képest amik nekem voltak, ez egészen üdítő történet.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
Karma1
hozzászólás 2021-05-04 15:03
Létrehozva: #11

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-12-24 18:06
Azonosító: 2 422 653

Sziasztok!
Sajnos az utóbbi időben összehozott a sors egy igen érdekes "vásárlóval"

https://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=466442

Lényegében leütött két fix áras terméket 2021.03.07.-én az egyik egy mélykúti szivattyú, a másik egy sövényvágó , a szivattyúnál ugye volt foxpost mint szállítási lehetőség megadva, lévén belefér az automatába, a sövényvágónál személyes átvétel volt megadva, a hossza miatt automatába nem fért bele,én ugye vártam mondom ha ráér biztos jelentkezik és jön értük de nem, 2021.03.14..-én utalt 5000Ft-ot Rögtön aznap írtam is neki egy levelet, mivel erre nem válaszolt elküldtem neki két nap múlva is :
"Üdvözlöm!

Az utalás beérkezett, és érdeklődnék mikor tudna értük jönni.
A sövényvágó átadása csak személyes átvétellel tud megtörténni,esetleg küldjem el a szivattyút és a sövényvágóért majd érte jön?"

Erre a két azonos levélre volt hajlandó reagálni 2021.03.17.-én lényegében kitalálta hogy küldjem el neki postával, megjegyezném postával, tehát MPL-el soha nem küldök csomagot, egyik termékemnél sincs megjelölve mint szállítási mód, egész egyszerűen nem megoldható nekem hogy 1 órát csak úgy ott szobrozzak.

az ő válasza:

"Üdvözlöm!
Érden lakom, ezért a személyes átvételt nem tudom megoldani.Kérem, hogy keressen akkora csomagoló anyagot, amivel a posta megoldható az árát rendezzük.
Köszönettel: "név,cím, telefonszám""

erre én válaszoltam neki és ajánlottam egy lehetőséget:

"Sajnos, nincs 2-3 órám a postán várakozni, ezért is nincs megadva mint szállítási lehetőség, figyelni kellett volna a leütéskor elég egyértelmű, ha csak személyes átvétel van megadva akkor csak személyes átvétel van az adott dolognál.
Annyit tudok felajánlani hogy a sövényvágó vételárát visszautalom, a szivattyút meg elküldöm, az befér az automatába.

Üdvözlettel:"

Na ezután már semmi válasz nem jött, vártam 2021.03.29.-ig de semmi, úgyhogy visszautaltam az árát, és adtam neki egy semlegest, szívem szerint negatívot adtam volna de mondom mi van ha önhibáján kívül történt a dolog.

A semleges: "Személyes átvétel volt megadva, de ő kitalálta hogy postázzam csak azért is.Úgy hogy posta(mpl) egy termékemnél sincs megadva mint szállítási lehetőség...Levelekre nem hajlandó válaszolni. Negatív adásán gondolkodtam de végül inkább semleges mellett döntöttem."

Erre most ő 2021.05.03.-án adott két semlegest: "A TERMÉK NEM ÉRKEZETT MEG!" "AZ ÜZLET NEM JÖTT LÉTRE!"

Mondanom se kell ment a negatív most 2021.05.04.-én lényegében leírtam a lényeget

"Egyetlen levélre volt hajlandó válaszolni a többire nem, utolérhetetlen, ezen termék mellett leütött egy másikat is ami személyes átvétellel volt feltöltve.Utána mint aki jól végezte dolgát elvárta hogy egyszerre küldjem őket(automatába nem fért volna be). Előző értékelésem semleges volt,bár igazából veheti nyugodtan negatívnak azt is! Tiltás természetesen ment! Nem ajánlom senkinek!"

Utána még válaszként elkezdett fenyegetőzni, vagy lehet hogy csak próbál lejáratni magát meg beállítani szentnek, vagy talán azt hiszi letud húzni 5000Ft-al... Na mind1 ezt írta:

"Tisztelt uram! Nem tudom miért mondja, hogy nem jelentkeztem, mert több emailt is írtam. Azt mondta, hogy a szivattyút elküldi és a sövényvágó árát visszautalja. Nem küldte a szivattyút és nem utalt semmit. Amennyiben a héten nem érkezik meg a számlámra az általam önnek utalt 5000 forint, kezdeményezni fogom a vateránál a kitíltatását!"

Elnézést a kisregényért, de elég érdekes szituáció, egész eddig néma volt erre most elkezd fenyegetőzni/lejáratni, és még ultimátumot is ad, holott tudja nagyon jól hogy visszautaltam az összeget, még ha net bankja nincs is sms-t kapnia kellett.

Ilyenkor mint eladó hova lehet fordulni? Vagy csak le kell nyelni a békát és ráhagyni a saját marhaságát?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-04-08 11:48
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cseannamaria @ 2021-04-08 10:16) *
Sziasztok, o sem reagal, elerhetetlen, en nem fogom nyomozgatni meg hivogatni ha neki az igy jo, hogy hirdet aztan semmi, menni fog a nega:

https://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=10284021

Most amúgy lehet beteg is. Április 2.-án lépett be utoljára.

Tök korrekt partnernek látszik az értékelések alapján.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cseannamaria
hozzászólás 2021-04-08 11:16
Létrehozva: #13

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2021-04-08 11:10
Azonosító: 2 671 048

Sziasztok, o sem reagal, elerhetetlen, en nem fogom nyomozgatni meg hivogatni ha neki az igy jo, hogy hirdet aztan semmi, menni fog a nega:

https://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=10284021

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2021-03-12 21:27
Létrehozva: #14

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(caruanafabiano @ 2021-03-12 19:37) *
Sziasztok, Szia Zejopy és a többiek!

Nem tudom te tudsz -e róla, de van(volt) egy fazon aki Deszk -en lakik. Ez a neve : CommodoreAmigaWorld
Nos látom már inaktiválták őt. Viszont több eladótól tudtam meg azt, hogy ő sok néven van a Vaterán fent. Amit még tudni lehet róla, hogy bármi amit küld, azt nem a saját címéről teszi, telefonszámát nem lehet megtudni, saját címét, lakás címét sem. Ha küldött valamit valakinek, teljesen más nevet és címet írt a borítékra, csomagra. Lehet kínos ha nem veszik át és visszamegy a csomag mert akkor tök máshová menne vissza. Nem értem az ilyen embereket. Én régebben rengeteget leveleztem vele, valahogy beleőrített a leveleibe és kérdezősködött, kíváncsiskodott, de ő egy irtó kellemetlen személy. Nem tudom, hogy a Vatera tu -e összefüggéseket tenni a többi nickére, remélem mind kizárják mert itt is biztos volt valami ok.
Akik üzletet kötöttek vele, nagyon komoly vitába szálltak. Én hál Istennek nem üzleteltem vele mert láttam, hogy valami nem fasza, de hát sokan biztos bosszankodtak.

Tisztelt caruanafabiano!

Nem látok ehhez a felhasználóhoz köthető aktív fiókot a rendszerben. Amennyiben önnek ilyenről tudomása van, akkor kérjük jelezze azt a Kapcsolatfelvételen át és indokolt esetben megtesszük a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
caruanafabiano
hozzászólás 2021-03-12 20:37
Létrehozva: #15

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Sziasztok, Szia Zejopy és a többiek!

Nem tudom te tudsz -e róla, de van(volt) egy fazon aki Deszk -en lakik. Ez a neve : CommodoreAmigaWorld
Nos látom már inaktiválták őt. Viszont több eladótól tudtam meg azt, hogy ő sok néven van a Vaterán fent. Amit még tudni lehet róla, hogy bármi amit küld, azt nem a saját címéről teszi, telefonszámát nem lehet megtudni, saját címét, lakás címét sem. Ha küldött valamit valakinek, teljesen más nevet és címet írt a borítékra, csomagra. Lehet kínos ha nem veszik át és visszamegy a csomag mert akkor tök máshová menne vissza. Nem értem az ilyen embereket. Én régebben rengeteget leveleztem vele, valahogy beleőrített a leveleibe és kérdezősködött, kíváncsiskodott, de ő egy irtó kellemetlen személy. Nem tudom, hogy a Vatera tu -e összefüggéseket tenni a többi nickére, remélem mind kizárják mert itt is biztos volt valami ok.
Akik üzletet kötöttek vele, nagyon komoly vitába szálltak. Én hál Istennek nem üzleteltem vele mert láttam, hogy valami nem fasza, de hát sokan biztos bosszankodtak.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2021-01-30 08:37
Létrehozva: #16

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

Javaslom a megfelelő helyre:
https://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=17910226

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2021-01-11 22:47
Létrehozva: #17

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(VateraBenz @ 2020-12-31 19:17) *
Megnézzük, köszönjük.

Köszönöm! Boldog Újévet! good2.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
cuno75
hozzászólás 2021-01-08 12:48
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2020-01-19 15:09
Azonosító: 2 658 769

borkabat8 (505) (Eladó)
Vélemény

Negatív
Dátum

2020.12.15. 18:56:55
Termékkód

2973529586

A terméket megkapta én nem tehetek arról,hogy kedd helyett csütörtökön. Követelöző,szánalmas figura.Elnézését kértem ,de költözöm és kicsit bonyolultabb most a dolog,kértem a türelmét is,de ez nehogy már az Ő problémája legyen volt a válasz és ezért honorálta is egy negatívval.Szitkozódik,csalónak nevez és még a számolás is nehezen megy neki.Nos ilyen emberből köszönöm én nem kérnék és másnak sem ajánlanám! Csak negatív!!!!!!!
Másik fél: E mailre nem válaszolt, majdnem 1 hónapba telt mire megkaptam a termékeket, csak az ígérgetés ment! Azt hiszem normális ha követelőzök, 2 nappal a licit vége után utaltam a pénzt, és választ egyet se kaptam! Nem az a baj hogy sokáig tartott, hanem hogy nem válaszolt! Ha visszaír nekem, hogy gondja van, csak 2 hét múlva tudja küldeni, semmi gond nincs, akkor úgy készül az ember! És még neki áll feljebb... SZÁNALMAS!!!
Az értékelő szerint az adásvétel létrejött.
Az értékelt szerint az adásvétel létrejött.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2020-12-31 20:17
Létrehozva: #19

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2020-12-30 21:39) *
https://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=18468264
Elérhetetlen, semmire nem reagál. Közbe is jöhetett valami, de van egy furcsaság. Hamis adatot (tel.szám) adott meg. Az érintett hölgy nagyon megijedt, mikor hívásomból megtudta, valaki garázdálkodik az adataival.

Megnézzük, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2020-12-30 23:06
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2020-12-30 19:50) *
Én ugyan meg nem nyitottam mosking.gif

Annyira sajnálom.biggrin.gif Sosem fogom megtudni. mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1383 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2021-10-21 07:56